» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
35 / 544
»»

PARTyZAN ::

"Štelanje" oz. kalibracija zaslona bi se za najboljše rezultate morala opravljat na domu stranke. Še več, zaslon mora bit različno skalibriran glede na čas v dnevu in glede na sezono.

Kaj smo se iz tega naučili? Ko kupiš primi daljinca v roke in si nastavi tako, da bo kot ti paše.

edi45 ::

scipascapa je izjavil:

bbost: jaz imel moj h6400 2x v 2 letih......


v enem mescu kaj imam 55MU6172 je že več časa na servisu, kot doma. Danes sem prav zagrozil samsungu z odvetnikom, ker jih mam poln ku*ac po domače rečeno, pa njihovih servisov nesposobnih.

4knative je izjavil:

Evo eden boljših panelov, ki sem ga opazil pri Philipsu. Zdaj pa si predstavljajte kakšna je to izkušnja, ko gledaš kakšen bolj temen film.



Hoferjev TV ima sigurno boljšo konsistenco črne.



kaj se sekiraš, kaj pa naj jaz rečem na to?!





Pri samsungu mi pa še upajo rečt, da je to čisto normalno in če hočem televizijo ponoči gledat si naj plazmo kupim

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()

scipascapa ::

holly shit, tole je direktno stvarna napaka....

edi45 ::

scipascapa je izjavil:

holly shit, tole je direktno stvarna napaka....


največja finta je ta, da pred servisom, kjer so mi menjali LCD panel ni blo tak hudo, kot zdaj. Zaj pa nočejo nič več popravit, ker je v mejah normale po njihovem.

boki75 ::

scipascapa je izjavil:

holly shit, tole je direktno stvarna napaka....


To imaš sigurno prototip samsungovega inside build ambilight hahahha

Pa brez zamere.

scipascapa ::

a un iz maribora?

dast in tepeh imaš

Zgodovina sprememb…

edi45 ::

boki75 je izjavil:

scipascapa je izjavil:

holly shit, tole je direktno stvarna napaka....


To imaš sigurno prototip samsungovega inside build ambilight hahahha

Pa brez zamere.


haha>:D

scipascapa je izjavil:

a un iz maribora?

dast in tepeh imaš


pri Tepeh-h je na servisu že drugič ja.

Njihova rešitev je, da naj ne gledam TV v čisti temi, naj gledam z prižgano lučjo in si svetlost malo znižam v nastavitvah, plazmo si naj kupim itd..saj to ne vem, če se norca delajo pri samsungu in na servisu al kaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()

scipascapa ::

daj še na dast...imaš škatlo, uredijo oni prevoz.

edi45 ::

scipascapa je izjavil:

daj še na dast...imaš škatlo, uredijo oni prevoz.


samo kolko gledam na netu, je to v LJ?

4knative ::

Pošiljajte v garancijo tako dolgo da bo ok in da se naučijo kakšne lekcije mojstri.

scipascapa ::

edi45: da, kliči jih, preko pošte prevzamejo, samo imej škatlo?

edi45 ::

scipascapa je izjavil:

edi45: da, kliči jih, preko pošte prevzamejo, samo imej škatlo?


vedno hranim original embalažo, glih za takšne primere ali pa če prodam, bom poklical, če druga ne jim magari sam zapeljem dol, če le znajo porihtat, tak kot more bit.

bbobst ::

Danes me je klicala gospodična iz DAST servisa naj dostavim TV. Da lahko oddam po pošti.
Vendar kdo odgovarja ,če je naprimer razbit ekran ali da je karkoli poškodovanega. Oddam tip top robo, servis pa iz škatle vzame poškodovano. Kako dokazati ,da je poškodba nastala na pošti? Bom raje osebno dostavil.
Prav tako bom pri prevzemu zahteval potrdilo o nepoškodovanosti panela (praske itd),ker sem slišal že marsikatero krepko.
Da ti vrnejo spraskan ekran ,...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bbobst ()

scipascapa ::

sej je stiropor vmes in pa označeno pazljivo in vrednost?

fpbs ::

bbobst je izjavil:

Prav tako bom pri prevzemu zahteval potrdilo o nepoškodovanosti panela (praske itd),ker sem slišal že marsikatero krepko.
Da ti vrnejo spraskan ekran ,...

Brez skrbi, ob prevzemu ti bodo ves TV preslikali, ker imajo že precej izkušen s tistimi, ki pripeljejo popraskan TV, in potem trdijo, da so praske nastale na servisu.

borutzi ::

moj 65pus6412/12 ima črno res črno in to enakomerno. Upam da tako ostane :)
Bolje da se ga nabiješ kot pes, kot pa da ti ga nabije pes.

mgermo ::

Ne, tvoj tv nima črne. Je ne more imet zaradi tehnologije. Črna je odsotnost svetlobe in če ima tv backlight, ne more imeti črno.

boki75 ::

borutzi je izjavil:

moj 65pus6412/12 ima črno res črno in to enakomerno. Upam da tako ostane :)


Očitno gledaš ugasnjen zaslon hahaha

Lp

fpbs ::

LG Electronics OLED 55EG9A7V ab € 999,--
https://geizhals.at/lg-electronics-oled...

4knative ::

A da bi dal 1000 eur za 1080p TV? Zdaj ko je začelo vse v 4K hodit ven... Slaba ideja. Razen za če gledaš poročila, kmetijo in usodno vino. To je edino še v 720p.

ant ::

Slo tv ponudniki še par let ne bodo imeli nič v 4k. Koliko pa je takih, ki gledajo 4k prek netflix ipd? Mogoče 1%???

MaliJanez ::

ant je izjavil:

Slo tv ponudniki še par let ne bodo imeli nič v 4k. Koliko pa je takih, ki gledajo 4k prek netflix ipd? Mogoče 1%???


zelo ozek izbor 4k vsebin je na netflixu zaenkrat, s tem da moraš imeti kar močno linijo za stream v 4k

fpbs ::

4knative je izjavil:

A da bi dal 1000 eur za 1080p TV? Zdaj ko je začelo vse v 4K hodit ven... Slaba ideja. Razen za če gledaš poročila, kmetijo in usodno vino. To je edino še v 720p.

99% je tistih, ki gledajo "poročila, kmetijo in usodno vino".

4knative ::

MaliJanez je izjavil:

ant je izjavil:

Slo tv ponudniki še par let ne bodo imeli nič v 4k. Koliko pa je takih, ki gledajo 4k prek netflix ipd? Mogoče 1%???


zelo ozek izbor 4k vsebin je na netflixu zaenkrat, s tem da moraš imeti kar močno linijo za stream v 4k


Okoli 20mbps pije Netflix 4K HDR, kar pa v letu 2017 ne bi smel biti problem. Nekaj vsebine je še na Amazonu, HBO bo tudi kmalu začel s 4K, ostalo pa žal ni za kupit in si moramo nelegalno potegnit iz interneta. TV shema je res brezvezna - Big Brother, Kmetija, Usodno vino, Grda račka in Reka ljubezni - ojoj kakšen slab okus imamo slovenci.

boki75 ::

fpbs je izjavil:

LG Electronics OLED 55EG9A7V ab € 999,--
https://geizhals.at/lg-electronics-oled...


V nemčiji LG oled55b7v pod 1700 evri.

leiito ::

4knative je izjavil:

MaliJanez je izjavil:

ant je izjavil:

Slo tv ponudniki še par let ne bodo imeli nič v 4k. Koliko pa je takih, ki gledajo 4k prek netflix ipd? Mogoče 1%???


zelo ozek izbor 4k vsebin je na netflixu zaenkrat, s tem da moraš imeti kar močno linijo za stream v 4k


Okoli 20mbps pije Netflix 4K HDR, kar pa v letu 2017 ne bi smel biti problem. Nekaj vsebine je še na Amazonu, HBO bo tudi kmalu začel s 4K, ostalo pa žal ni za kupit in si moramo nelegalno potegnit iz interneta. TV shema je res brezvezna - Big Brother, Kmetija, Usodno vino, Grda račka in Reka ljubezni - ojoj kakšen slab okus imamo slovenci.


Dejansko. Sploh se ne spomnim kdaj sem zadnjič gledal katerikoli teve program, v bistvu lahko ljubitelji filmov in športa pa tudi novic ipd. odjavijo teve shemo in ta denar porabijo za naročnino na netflix in amazon, šport so itak streami, zadnje čase so pa tudi na torentih redno filmi v 4k.

Ampak tudi če se še vedno gleda dnevnik, količina 4k vsebin rapidno narašča in kupovati OLED, ki ni 4k morda ni najbolj future proof izbira, potem se zdi morda bolje vzeti kaj 65” ki ni OLED.

fpbs ::

boki75 je izjavil:

V nemčiji LG oled55b7v pod 1700 evri.

Misliš lanski model 55B6V.

boki75 ::

fpbs je izjavil:

boki75 je izjavil:

V nemčiji LG oled55b7v pod 1700 evri.

Misliš lanski model 55B6V.


ne ne LG OLED 55B7V - model 2017.Z dostavo v SLO in EU garancija je cena 1770€.

lp

fpbs ::

Kdo je ta ponudnik?

Gatsu ::

Zdej ko so rusi ofnali 4K blu ray se ni za bati za 4K materijal ;)

4knative ::

https://www.gamingoase.de/index.php?pag...

Stisneš jih za -5% popusta in vzameš na firmo -22% torej cena: 1240 eur. Je to ok cena za OLED?

Gatsu ::

A to je retorično vprašanje? :) Jaz bom sicer počakal še na hdmi 2.1 kljub temu da me bo letošnja cena OLEDov z nakupom na firmo že pošteno srbela

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gatsu ()

boki75 ::

Gatsu je izjavil:

A to je retorično vprašanje? :) Jaz bom sicer počakal še na hdmi 2.1 kljub temu da me bo letošnja cena OLEDov z nakupom na firmo že pošteno srbela


samo si pozabil,da bo cena metra hdmi 2.1 kabla cca 200 evrov

Gatsu ::

Lol sej ne rabš kupovat pozlačenih monster kablov...

neo5468 ::

Ste pripravljeni shranjevati datoteke velikosti 50-80 GB za samo en 4k film? 4k encode noben tracker ne nalaga ker encoder še ni dovolj zrel, 1080p bluray encode je pa od 12 do 16 GB dosti boljši kompromis glede na velikost/kvaliteto. 4k film je 4x večja velikost ampak niti približno ni 4x boljša kvaliteta kot 1080p bluray encode, glede na to da imaš zaenkrat samo remuxe na voljo.

Ko bo HEVC dovolj dober da ga p2p in scene groupa začne uporabljati/uploudati, bodo pa 4k oled televizorji že dosti cenejši, zato je kupovanje 4k oled po 2 jurja+ za "future proof" totalna bedarija. Danes vzameš kakovosten 1080p za ene 500-600€, kasneje pa 4k oled ko bodo cenovno ugodni in bo content dosti bolj razvit. Mislim, komaj 1 teden nazaj so crackali prvo AACS 2 zaščito, pa še vedno niso vsi 4k filmi na voljo za download, partis jih pa straight up ne bo uploudov dokler ne bo dober encoder, ker je en film 60gb+ preprosto preveč (je uplouder točno tako povedal).

Gatsu ::

Glede na to kako redki so dan danes dobri filmi je 60GB na film za zdownloadat mala malca, pa mam 30Mbit VDSL, kaj šele če bi imel optiko.

leiito ::

4knative je izjavil:

https://www.gamingoase.de/index.php?pag...

Stisneš jih za -5% popusta in vzameš na firmo -22% torej cena: 1240 eur. Je to ok cena za OLED?


Za po tleh je, bi se pa najbrž dalo tudi pod jurja priti, morda če na zavod vzameš. 65” B7 bi s to kalkulacijo prišel dobra dva jurja, s šleperji bi jih lahko dovažal in prodajal, sesuješ slovensko maloprodajo tivijev.

scipascapa ::

gatsu: kaj pa mi z optiko 200mbit/s? :)

neo5468 ::

Linija je še najmanjši problem. Fora je kako boš te filme shranjeval, če jih misliš še kdaj pogledat. Plex anyone? Zaenkrat je 5tb disk za 140EUR dovolj za okoli 360 bluray filmov, medtem ko na to daš samo 70 4k filmov če je povprečna velikost enega filma 65 gb. Če jih pa sproti gledaš in brišeš potem je pa druga zgodba. 140EUR za 70 filmov sicer niti ni tako slabo glede na to da investiraš 2000EUR da sploh izkoristiš tako kvaliteto zaslona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neo5468 ()

4knative ::

neo5468 je izjavil:

Linija je še najmanjši problem. Fora je kako boš te filme shranjeval, če jih misliš še kdaj pogledat. Plex anyone? Zaenkrat je 5tb disk za 140EUR dovolj za okoli 360 bluray filmov, medtem ko na to daš samo 70 4k filmov če je povprečna velikost enega filma 65 gb. Če jih pa sproti gledaš in brišeš potem je pa druga zgodba. 140EUR za 70 filmov sicer niti ni tako slabo glede na to da investiraš 2000EUR da sploh izkoristiš tako kvaliteto zaslona.


Kaj ti kompliciraš? Filmov ni treba nikjer hranit, jaz imam 60 gb film dol v 20 minutah. Skuhaš kavico in že lahko gledaš film. Dobri filmi so zadje čase tako ali tako redkost, bolj se splača gledat kakšne serije v 4K. Film potegnem dol ga vržem na ključ, dam v TV, pogledam film, zbrišem. Čisto preprosto.

scipascapa ::

jaz imam 2tb disk in 4tb disk pa preko wifija dela 720/1080...4k bi itaq štekal :)

boki75 ::

Gatsu je izjavil:

Lol sej ne rabš kupovat pozlačenih monster kablov...


v čem je prednost hdmi 2.1,za 1x še ni 8k ali 10k vsebin,tako da zadoščata 2.0a ali 2.0b standarda.

4knative ::

Počasi bo treba na 8K, 4K se mi zdi že malo kockasto, roko na srce. Ostrina šepa. :))

fpbs ::

Te dni poteka v Koreji sejem IMID 2017. LG poleg novosti na OLEDih predstavlja tudi 3 nove LCD tehnologije, med temi je tudi 65" 8k LCD.

webmaher ::

tudi štirico v imenu bi že lahko zamenjal z Osmico, da te bolje vidimo :)):)):))
Korejci se zadnje čase zelo hvalijo glede Olimpijskih, tako, da bo to velik izziv za našo nacionalko, ko bo morala pretvarjati 8k v bogi HD celih 12,3Mb/s :))

Gatsu ::

boki75 je izjavil:

Gatsu je izjavil:

Lol sej ne rabš kupovat pozlačenih monster kablov...


v čem je prednost hdmi 2.1,za 1x še ni 8k ali 10k vsebin,tako da zadoščata 2.0a ali 2.0b standarda.


Jebeš 8K najpomembnejša novost v 2.1 je VRR.

mozaik ::

1. kupujem večji TV za gledanje TV dnevnika, PopTV, A-kanala v stereo tehniki; nasvet ?
2. je v sloveniji domači ponudnik ktv, iptv in ima sliko 1080p in zvok 5.1 ?? (ORF1,2, ......in ostali nemški programi ne pridejo v poštev)
3. prosim za vsaj pet filmov posnetih (ne remast.) v 4K ?
če je pod 2. NE potem ne rabim za 1. 2K, 4K, 8K ampak 0.5k

4knative ::

4K tehniki se ne moreš izogniti, ker so televizorji z nižjo ločljivosti v manjšini oz. jih vsak hip več ne bo niti v prodaji. Pozdravljen v letu 2017.

fpbs ::

Gatsu je izjavil:

boki75 je izjavil:

Gatsu je izjavil:

Lol sej ne rabš kupovat pozlačenih monster kablov...

v čem je prednost hdmi 2.1,za 1x še ni 8k ali 10k vsebin,tako da zadoščata 2.0a ali 2.0b standarda.

Jebeš 8K najpomembnejša novost v 2.1 je VRR.

Najpomembnejša novost standarda HDMI 2.1, je podpora HFR 120fps, višji resoluciji, dinamični HDR, in VRR.

edi45 ::

vem da ni govora o 55" televiziji, vendar se mi zdi ta tema bolj aktivna in nujno rabim pomoč :)

Sem se odločil zaj da grem jutri po tv, odločam se pa med temi štirimi, kajti lahko dobim kar lep popust.

https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/u...

https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/4...

https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/4...

https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/k...

Tv bom uporabljal za gledanje SD in HD kanalov, Netflix in občasen 4k gaming, ko se mi bo dalo HDMI potegnit čez sobo :). Kateri od teh bi bil najboljši? Prav tako more bit tv svetel, ker prejšni LG 55uh615v mi je bil zelo pretemen. Osebno bi najrajše vzel Samsunga, samo me je strah, ker sem letos imel že 3 in je z vsakim blo nekaj narobe. Philipsa bi vzel zaradi ambilighta, Sony je pa Sony, velja za najkvalitetnejšega?
««
35 / 544
»»