» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
19 / 535
»»

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

Ne izmišljuj se neumnosti in ne zavajaj. Od kdaj je bila kvaliteta slike boljša zaradi Ambilighta, in v katerem pogledu sta ta dva Philipsa 7101/7181 boljša? Oba imata slabši statični kontrast, oba imata slabši zvok, oba imata očiten motion blur, oba imata višji Input lag, oba sta še klasična LEDa, od HDR pa podpirata samo HDR10. LG UH850 ima Quantom Dot displej, podpira 3D, podpira vse možne HDRe: HDR10, Dolby Vision, Active HDR, HLG, HDR Effect za gledanje neHDR vsebin, ima vgrajen zvok Harman/Kardon, te dni dobi še podporo za Atmos zvok. Da ne omenjam še brezhiben webOS 3.0 v primerjavi z Androidom in vsem težavam povezanim z njim. LG ima PMI 2700, Philipsa pa samo 2000 PPI....



Nič ne zavajam ljudi in ti ne govori neumnosti:) Greva po vrsti.Kar se tiče Ambilighta, je vsekakor prednost, pri gledanju v mraku, saj tako sem napisal..Črna pri Philipsu se izgleda črna, dočim je na Lg-ju bolji siva" Tudi občutrek kontrasta je večji pri Philipsu..Tudi v resnici je sam kontrast večji pri Philipsu saj je izmerjen 1300:1,Lg ima slabih 1200:1.Philips ima 17 bitno procesiranje slike, Lg tega nima..Kar se tiče motion blura, ga Philips nima , če se izklopi opcija Perfect Natural Motion, in vklopi opcija Clear Lcd. Kar se tiče gledanja HDR vsebin. Oba imata enak barvni razpon, in svetilnost. Kar se tiče HDR effecta. Philips tudi prikazuje zelo dobro SD in HD vsebine:)Kar se tiče zvoka ima model 7181 tudi vgrajen soundbar, tako, da je zvoj čisto dovolj kvaliteten..Kateri pa potrebuje vrhunski zvok, pa si bi tako kupil hišni kino..Kar se tiče Webosa si ne moreš kaj dosti pomagaz z njim, Android je tukaj vsekakor boljši kar se tiče aplikacij itd..Če že pogledamo, da lahko inštaliraš Kodi, Plex itd..Webos nima niti ene brezplačne aplikacije za gledanje filmov, serij in športa. Uporabniki so bolj zadovolnji z Androidom, kakor z Webosom..Tudi kakor sem že napisal nekajkrat nikakršnih težav ni z Androidom 6.0 :))Tako, da je za mene Philips vsekakor bolj smiseln nakup :)Sicer pa tudi drugi opažajo, in se raje odločijo za Philips model..

andrej69 ::

Tudi ta uporabnik je zelo zadovoljen.Če se še navežem na Ambilight. Slika vsekakor izgleda bolje v mraku na Philips modelih, kakor na drugih televizorjih s IPS paneli, tukaj ni nikakršnega dvoma..! Daje tudi občutek večje slike, in navsezadnje tudi oči ne trpijo, pri daljšem gledanju..Mislim, da vsekakor veli plus, ne pa marketinška poteza kakor nekateri govorijo:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

mgermo ::

Andrej, andrej. Sej na sejmu bi mojim staršem prodal kako stvar. Kdor pa vsaj malo spremlja tv forume pa lahko samo facepalma ob tvojih izjavah. :D

andrej69 ::

mgermo je izjavil:

Andrej, andrej. Sej na sejmu bi mojim staršem prodal kako stvar. Kdor pa vsaj malo spremlja tv forume pa lahko samo facepalma ob tvojih izjavah. :D


Kar pa se tiče forumov, pa se bo za svak televizor našla kritika:) To pa bi moral vedet..:D

MaliJanez ::

Pri Philipsu me edino skrbi hitrost, ker veljajo za najpočasnejše TV-je in input lag za kakšen špil tu pa tam v 4K. Tudi ocene nima neke visoke 7. serija Philipsa, mislim da sem nekje zasledil 2,5/5.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MaliJanez ()

andrej69 ::

MaliJanez je izjavil:

Pri Philipsu me edino skrbi hitrost, ker veljajo za najpočasnejše TV-je in input lag za kakšen špil tu pa tam v 4K. Tudi ocene nima neke visoke 7. serija Philipsa, mislim da sem nekje zasledil 2,5/5.


Kar se tiče vmesnika deluje čisto solidno..Seveda ne s svetlobno hitrostjo..Kar se tiče input laga naj te ne skrbi:)Kajti ni samo input lag važen pri igrah..Važen še je tudi odziv samega panela, ki je pri IPS panelih zelo dober in pa zmogljivost samega procesorja..Lahko pa ti povem iz osebnih izkušenj, da igre delujejo na tem televizorju brez kakršnih težav:)Tukaj pa si lahko pogledaš pravi test, za model 7101.
https://www.avforums.com/review/philips...

fpbs ::

mgermo je izjavil:

Andrej, andrej. Sej na sejmu bi mojim staršem prodal kako stvar. Kdor pa vsaj malo spremlja tv forume pa lahko samo facepalma ob tvojih izjavah. :D

Tipičen primer "dobrega" trgovca, ki prodaja, kupcu tisto, kar želi prodati, in ne tisto, kar bi kupec želel kupiti.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

mgermo je izjavil:

Andrej, andrej. Sej na sejmu bi mojim staršem prodal kako stvar. Kdor pa vsaj malo spremlja tv forume pa lahko samo facepalma ob tvojih izjavah. :D

Tipičen primer "dobrega" trgovca, ki prodaja, kupcu tisto, kar želi prodati, in ne tisto, kar bi kupec želel kupiti.


A sem ga mogoče prisilil, da je kupil ta televizor ali pa ga bo..? Jaz dajem samo priporočila za televizor, za katerega mislim in se ve", da je najkvalitetnejši v določenem cenovnem rangu;))Vse ostalo odloča kupec sam..

mgermo ::

Za Philipsa se v nobenem cenovnem rangu ne ve, da je najkvalitetnejši.
In other news: "LGD decided to build a 10.5-Gen (2940x3370 mm) OLED line in its upcoming P10 fab in Paju." vir: www.oled-info.com
V praksi to pomeni občutno pocenitev 75-77" oled tvs. Go LG.

fpbs ::

mgermo je izjavil:

In other news: "LGD decided to build a 10.5-Gen (2940x3370 mm) OLED line in its upcoming P10 fab in Paju." vir: www.oled-info.com
V praksi to pomeni občutno pocenitev 75-77" oled tvs. Go LG.


In the keynote address for the workshop of ‘the 12th Display National R&D Projects’ held on 5 July in Hoengseong, Gangwon-do, Soo-young, Yoon, a director of LG Display, introduced the advantages of OLED TV such as superior image quality, design freedom, and sound quality improvement including the capacity of the light and shade, and color implementation.
Finally, he mentioned the P10 factory at Paju, “We expect to ultimately produce new OLED TV at P10 factory which plans to be completed by the end of this year through thorough preparation.”

hunter01 ::

Juhuu cheap OLED incoming?! Upam! :)

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Tudi ta uporabnik je zelo zadovoljen.Če se še navežem na Ambilight. Slika vsekakor izgleda bolje v mraku na Philips modelih, kakor na drugih televizorjih s IPS paneli, tukaj ni nikakršnega dvoma..! Daje tudi občutek večje slike, in navsezadnje tudi oči ne trpijo, pri daljšem gledanju..Mislim, da vsekakor veli plus, ne pa marketinška poteza kakor nekateri govorijo:)

Zgleda, da je veliko pomanjkanje tistih, ki se pohvalijo s Philipsom. Ta post zgoraj si že trikrat prilepil. Ne verjamem, da boš tako vstrajen tudi takrat, ko bo potožil, da mu kaj šteka. Glede Ambilighta. Res je, da daje občutek večje slike. Zato tudi tisti, ki si ne morejo privoščit večjega boljšega TVeja, kupujejo te manjše Philipse, in si potem zamišljajo, kako velikega imajo. To brezvezno utripanje Ambilighta za TVejem vsekakor obremenjuje oči. Že pred 30-40 leti, še v času črno-bele TV so ljudem v navodilih uporabe svetovali, naj imajo ob gledanju TVeja prostor nekoliko osvetljen. Vir svetlobe pa mora prihajati za hrbtom gledalca, in nikakor ne ob TVeju, ali za TVejem. Ne morem si zamisliti, da bi naprimer, LG kot daleč najnaprednejša firma v svoje OLEDe vgrajevala te lučke.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Tudi ta uporabnik je zelo zadovoljen.Če se še navežem na Ambilight. Slika vsekakor izgleda bolje v mraku na Philips modelih, kakor na drugih televizorjih s IPS paneli, tukaj ni nikakršnega dvoma..! Daje tudi občutek večje slike, in navsezadnje tudi oči ne trpijo, pri daljšem gledanju..Mislim, da vsekakor veli plus, ne pa marketinška poteza kakor nekateri govorijo:)

Zgleda, da je veliko pomanjkanje tistih, ki se pohvalijo s Philipsom. Ta post zgoraj si že trikrat prilepil. Ne verjamem, da boš tako vstrajen tudi takrat, ko bo potožil, da mu kaj šteka. Glede Ambilighta. Res je, da daje občutek večje slike. Zato tudi tisti, ki si ne morejo privoščit večjega boljšega TVeja, kupujejo te manjše Philipse, in si potem zamišljajo, kako velikega imajo. To brezvezno utripanje Ambilighta za TVejem vsekakor obremenjuje oči. Že pred 30-40 leti, še v času črno-bele TV so ljudem v navodilih uporabe svetovali, naj imajo ob gledanju TVeja prostor nekoliko osvetljen. Vir svetlobe pa mora prihajati za hrbtom gledalca, in nikakor ne ob TVeju, ali za TVejem. Ne morem si zamisliti, da bi naprimer, LG kot daleč najnaprednejša firma v svoje OLEDe vgrajevala te lučke.


Nikakor ni pomankanje, nikar se ne tolaži:)Kar se tiče pa samega delovanja televizorja, pa tako ni idealnega televizorja..Kar pa se tiče Ambilighta, pa se da nastavit kakor hočeš...Tako, da tukaj zagotovo ne drži kar si napisal..Tudi ljudje priznavajo sami, da je bolje gledat z Ambilightom, kakor brez:)Seveda pa odvisno od posameznika ali se bo odločil za dinamični ali statični način..Kar pa se tiče Lg-ja, da si ne moreš zamislit Ambilighta na njihovih televizorjih, pa ne moreš špekulirat..Lahko bi se odločili, lahko pa ne.To drži tudi za druge proizvajalce. Zakaj pa so vsi kopirali interpolacijski procesor, katerega je izumil Philips.
Tako, da ne moreš zasigurno reči, da ne bi kopirali tudi Ambilight tehnologije..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

ant ::

@ fpbs
To se pa ne strinjam s tabo. Meni je bil ob nakupu tv kar dosti pomemben ambilight in to je pri Philipsu res super. Mislim, da mu ostali proizvajalci po tihem zavidajo, čeprav tega noben ne bo priznal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ant ()

mgermo ::

Tudi ljudje priznavajo sami, da je bolje gledat z Ambilightom, kakor brez

Kateri ljudje? A vseh 7.5 miljard?

darksamurai ::

mgermo je izjavil:


Kateri ljudje? A vseh 7.5 miljard?


Več kot polovica jih sploh nima TVja.

Dejstvo je, da so lastniki ambilight TV naprav izredno zadoboljni s to funkcijo. Tudi ostali si želijo te funkcije, ker drugače ne bi obstajale lightberry in podobne napravice za imitacijo ambilighta.

Zgodovina sprememb…

mgermo ::

Ko govorite o dejstvih, dajte kakšen neodvisen vir. Tu mislim nasploh, ker je v tej temi preveč dejstev. Ambilight je stvar, ki Philips loči od ostalih. Ni pa to univerzalno dobra stvar. Osebno je ne bi želel, ker želim minimizirati svetlobo okoli tvja. Opa, napisal sem osebno in ne vsi ljudje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mgermo ()

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Zakaj pa so vsi kopirali interpolacijski procesor, katerega je izumil Philips..

Ma ne se hecat. Kolikor je meni poznano, je s temi procesorji pred kakimi 15-20 leti pričela firma Avermedia. Sicer ne vem, če še obstaja. Bila pa je poznana po računalniških TV karticah, in je zagotovo tudi prvotna lastnica vseh patentov v vezi s tem.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Zakaj pa so vsi kopirali interpolacijski procesor, katerega je izumil Philips..

Ma ne se hecat. Kolikor je meni poznano, je s temi procesorji pred kakimi 15-20 leti pričela firma Avermedia. Sicer ne vem, če še obstaja. Bila pa je poznana po računalniških TV karticah, in je zagotovo tudi prvotna lastnica vseh patentov v vezi s tem.


Govorimo o televizorjih:) Nič se ne hecam, že v dobi CRT televizorjev,se je to zgodilo..Že model CRT Philips PT9009,je imel to tehnologijo.

andrej69 ::

Zagotovo že dodobra poznate edinstveno tehnologijo Ambilight, ki dogajanje z zaslona preseli na celoten dnevni prostor, kajne? Poglejte si, kako je potekalo kar 15 let tehnologije Ambilight.

LuGi ::

Poznamo hyperion in boblight :))

Gatsu ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gatsu ()

borutzi ::

kaj mislite pa o tem? Slika mi ni izgledala tako švoh: https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/l...
Bolje da se ga nabiješ kot pes, kot pa da ti ga nabije pes.

MaliJanez ::

borutzi je izjavil:

kaj mislite pa o tem? Slika mi ni izgledala tako švoh: https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/l...


Možno da je dober TV, predvsem za svojo ceno, vendar bi se ga večina ljudi izogibala, zaradi znamke, ker je noben ne pozna.

matko84 ::

Ker se mi ni mudilo z nabavo TV-ja in smo uživali na dolgem dopustu sem po dolgem času malo pobigbangal in ugotovil, da je lanski model 55KS7002 nadomestil UE55MU7002TXXH s ceno 1434 ojrov. Razlika na uč je v 2400 PQI in vesoljski daljinec. Se je kdo že poglobil v zadevo, če je OK?
Je pa nov TV dražji od serije 8 UE55KS8002 SUHD (1377 ojro). Stara serija 55KS7002 se da še dobiti za 1300 ojrov.
Kaj bi bil bestbuy v tem primeru?

andrej69 ::

matko84 je izjavil:

Ker se mi ni mudilo z nabavo TV-ja in smo uživali na dolgem dopustu sem po dolgem času malo pobigbangal in ugotovil, da je lanski model 55KS7002 nadomestil UE55MU7002TXXH s ceno 1434 ojrov. Razlika na uč je v 2400 PQI in vesoljski daljinec. Se je kdo že poglobil v zadevo, če je OK?
Je pa nov TV dražji od serije 8 UE55KS8002 SUHD (1377 ojro). Stara serija 55KS7002 se da še dobiti za 1300 ojrov.
Kaj bi bil bestbuy v tem primeru?


Če hočeš Samsunga, ti priporočam model KS7000.

Gatsu ::

matko84 je izjavil:

Ker se mi ni mudilo z nabavo TV-ja in smo uživali na dolgem dopustu sem po dolgem času malo pobigbangal in ugotovil, da je lanski model 55KS7002 nadomestil UE55MU7002TXXH s ceno 1434 ojrov. Razlika na uč je v 2400 PQI in vesoljski daljinec. Se je kdo že poglobil v zadevo, če je OK?
Je pa nov TV dražji od serije 8 UE55KS8002 SUHD (1377 ojro). Stara serija 55KS7002 se da še dobiti za 1300 ojrov.
Kaj bi bil bestbuy v tem primeru?


MU serija je naslednica KU serije. KS serijo pa je zamenjala Q serija, ki pa ji je Samsung dal nenormalno visoko ceno.

andrej69 ::

Sedaj je akcija Samsung televizorjev.
https://www.bigbang.si/samsung-tv-akcija

fpbs ::

Ja, samo glede na cene OLEDov, so te akcijske cene Samsungov še vedno previsoke. Poleg tega se bodo pa že čez 2 meseca, sredi oktobra, OLEDi še občutno pocenili.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

Ja, samo glede na cene OLEDov, so te akcijske cene Samsungov še vedno previsoke. Poleg tega se bodo pa že čez 2 meseca, sredi oktobra, OLEDi še občutno pocenili.


Recimo Q7 veličine 65", se še isplača, kar pa se tiče veličine 55", pa vsekakor ne najbolj..Kajti za nekaj malega več denarja, že dobiš nekje v Evropi letošnji model Philipsa model 9002.

fpbs ::

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

https://geizhals.at/?cat=tvlcd&xf=1430_...


http://www.mediamarkt.at/de/product/_ph...


Letos ne bo nihče mogel konkurirat Philips televizorjem, kar se tiče vloženo-dobljeno:)
Kot recimo tudi ta model Philipsa.
https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/5...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

starboi ::

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

https://geizhals.at/?cat=tvlcd&xf=1......


http://www.mediamarkt.at/de/product/_ph...


Letos ne bo nihče mogel konkurirat Philips televizorjem, kar se tiče vloženo-dobljeno:)
Kot recimo tudi ta model Philipsa.
https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/5...


Resno ? Ker jaz ne vidim heroja, ki bi vrgel tisočaka za Philips TV, no razen mogoče "navihančkov" ki kupujejo v Big Bangu. Manjka Philipsu veliko da doseže nivo Sonya, Samsunga in tudi LGja .

andrej69 ::

starboi je izjavil:

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

https://geizhals.at/?cat=tvlcd&.........


http://www.mediamarkt.at/de/product/_ph...


Letos ne bo nihče mogel konkurirat Philips televizorjem, kar se tiče vloženo-dobljeno:)
Kot recimo tudi ta model Philipsa.
https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/5...


Resno ? Ker jaz ne vidim heroja, ki bi vrgel tisočaka za Philips TV, no razen mogoče "navihančkov" ki kupujejo v Big Bangu. Manjka Philipsu veliko da doseže nivo Sonya, Samsunga in tudi LGja .


Še eden, ki mu tehnologija televizorjev ni ravno blizu:):| Potem pa povej, kje sta recimo Samsung in Lg kvalitertnejša..?

scipascapa ::

Zakaj kupujete tako drage televizije, ko je signal takorekoč še vedno 720p? Redkoma 1080i kao, o 4K pa ne duha ne sluha.
Potem večina vas gleda 720 ali max 1080p mkvje...ali downloadate 4K filme, ko jih toliko na voljo? Torej čemu kupiti precenjene TVje. Ker lahko?

Gatsu ::

scipascapa je izjavil:

Zakaj kupujete tako drage televizije, ko je signal takorekoč še vedno 720p? Redkoma 1080i kao, o 4K pa ne duha ne sluha.
Potem večina vas gleda 720 ali max 1080p mkvje...ali downloadate 4K filme, ko jih toliko na voljo? Torej čemu kupiti precenjene TVje. Ker lahko?


Najbrž si že slišal za Netflix in Amazon Prime, ter X1S in PS4Pro ki imata 4K izhod ter HDR? Tisti ki gledajo samo kabelsko in iptv, mkvje ter bluraye pa res nima smisla da kupujejo karkoli prek 900€ za 55 colarja.

mgermo ::

1080 v višjem segmentu aka kvalitetnejša slika praktično več ne obstaja, tako da niti ni izbire.

fpbs ::

scipascapa je izjavil:

Zakaj kupujete tako drage televizije, ko je signal takorekoč še vedno 720p? Redkoma 1080i kao, o 4K pa ne duha ne sluha.
Potem večina vas gleda 720 ali max 1080p mkvje...ali downloadate 4K filme, ko jih toliko na voljo? Torej čemu kupiti precenjene TVje. Ker lahko?

Cenejši TVeji nižjih serij imajo nizko kontrastno razmerje, nizko svetilnost, nizek barvni razpon, kot tudi precej neprijetnih efektov, kot je zameglitev gibanja z nejasnimi obrisi - motion blur, migetanje slike - image flicker, treslanje slike - judder. Vse to je zelo obremenjujoče za oči, še posebej pri starejših gledalcih. In vse te motnje so pri dražjih, višjih serijah 8x, 9x, OLEDih, zminimizirane, ali popolnoma odpravljene.

Prospekt ::

mgermo je izjavil:

1080 v višjem segmentu aka kvalitetnejša slika praktično več ne obstaja, tako da niti ni izbire.

1080 lg 2017 oled. Nisem pa še videl nobenega testa na netu.
http://www.mediamarkt.at/de/product/_lg...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Prospekt ()

Joze_K ::

Prospekt je izjavil:

mgermo je izjavil:

1080 v višjem segmentu aka kvalitetnejša slika praktično več ne obstaja, tako da niti ni izbire.

1080 lg 2017 oled. Nisem pa še videl nobenega testa na netu.
http://www.mediamarkt.at/de/product/_lg...


sem ga gledal dva dni nazaj v Grazu... tam je bil še Philipsov OLED (55), ki pa je deloval nekako zelo medlo - ali so imeli napačno predstavitev gori - ali so samo Ambilight kazali - skratka slika je zgledala daleč najslabša od vseh OLEDov - daleč najboljša slika pa je bila na SONY A1 (65 vol -5300€)... da so ti zraven kar sline tekle...

sicer je potrebno priznati, da višje serije Sonyev z LED tudi vrhunsko sliko dajejo in bi se kdaj lahko v miru tudi zmotil in zamenjal kaj je boljše / cena pa cca pol nižja

andrej69 ::

Joze_K je izjavil:

Prospekt je izjavil:

mgermo je izjavil:

1080 v višjem segmentu aka kvalitetnejša slika praktično več ne obstaja, tako da niti ni izbire.

1080 lg 2017 oled. Nisem pa še videl nobenega testa na netu.
http://www.mediamarkt.at/de/product/_lg...


sem ga gledal dva dni nazaj v Grazu... tam je bil še Philipsov OLED (55), ki pa je deloval nekako zelo medlo - ali so imeli napačno predstavitev gori - ali so samo Ambilight kazali - skratka slika je zgledala daleč najslabša od vseh OLEDov - daleč najboljša slika pa je bila na SONY A1 (65 vol -5300€)... da so ti zraven kar sline tekle...

sicer je potrebno priznati, da višje serije Sonyev z LED tudi vrhunsko sliko dajejo in bi se kdaj lahko v miru tudi zmotil in zamenjal kaj je boljše / cena pa cca pol nižja


Philips OLED model 9002, je v rangu Sonya..Lahko, da je Philips priključen na tv signal, dočim lahko Sony prikazuje 4k demo posnetke:)Zato takšna razlika..Pa tudi ti televizorji vsi delujejo na tovarniških nastavitvah, tukaj pa je Philips tako ne blesti..Če boš pogledal oba televizorja na istem signalu, ali demo posnetkih, ne boš opazil razlike..

andrej69 ::

Recimo tukaj je nekaj slik modela 901, ki je seveda slabši napram modelu 9002:)Kakor se vidi, so slike več kot odlične..




andrej69 ::

Tukaj sta prikaza 4k demo posnetka, na modelu Sony XE9305

mgermo ::

Prospekt je izjavil:

mgermo je izjavil:

1080 v višjem segmentu aka kvalitetnejša slika praktično več ne obstaja, tako da niti ni izbire.

1080 lg 2017 oled. Nisem pa še videl nobenega testa na netu.
http://www.mediamarkt.at/de/product/_lg...


Ja, tole je eden in edini model.

taz ::

Pozdravljeni.

A mi lahko kdo pove razliko (razen v ceni) med:
55MU6172 in UE55KU6072.
Hvala.

andrej69 ::

taz je izjavil:

Pozdravljeni.

A mi lahko kdo pove razliko (razen v ceni) med:
55MU6172 in UE55KU6072.
Hvala.


Model MU je letošnji model.Razlika je v panelih, model MU ima IPS panel, dočim ima model KU- VA panel.Model MU ima tudi HLG tehnologijo, in novejši operacijski sistem.Toda, če se boš odločil za katerega izmed teh modelov, ti jaz vsekakor raje priporočam lanski model KU.

Gatsu ::

MU je letošnja serija, KU lanska ostalo več ali manj enako, tako da niti slučajno ni vredno dodatnih 200€

oTTo81 ::

Živjo!

Strela je skurila 7 let staro 42" Panasonic plasmo, tako, da je treba nov TV.

55"+ in caa. 800EUR (+ - 50EUR) so zahteve. Na TV je prioriteta šport, ostalo ni važno. :)

Sam sem prišel sem do dileme med:

LG 55UJ6517 oz 55UH661V in Hisense H55M7000.

Mnenja oz. predlogi?

Hvala, oTTo

p.s. Philipsove lučke ne bi, pa čeprav bi bila mogoče še najboljša izbira.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: oTTo81 ()

ant ::

Moj philips 55pus7150 je šel na servis, kjer bodo zamenjali ssb modul, kar naj bi pomenilo menjavo matične plošče, kolikor sem pregledal na netu?

Upam, da po menjavi deluje bolje kot do sedaj.

fpbs ::

ant je izjavil:

Moj philips 55pus7150 je šel na servis, kjer bodo zamenjali ssb modul, kar naj bi pomenilo menjavo matične plošče, kolikor sem pregledal na netu?
Upam, da po menjavi deluje bolje kot do sedaj.

Počasi boš prišel do istega spoznanja, kot tvoj tast.
««
19 / 535
»»