» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
18 / 535
»»

andrej69 ::

MaliJanez je izjavil:

Rahlo sem skeptičen za Philips-ov TV. Saj imamo enga že doma 4k smart TV 3D 50" in je televizija počasna da znoriš. Nasploh so vsi philipsi počasnejši od Samsunga, Sony, LG-ja itd.


Ja odvisno katerega imaš..Kar se tiče Sony modelov, so pa enako hitri kakor Philips, saj gre za isti vmesnik..Je pa res, da ima Lg in Samsung hitrejši vmesnik. Toda razlike niso več velike, napram leta nazaj.

Tomson je izjavil:

Ja MaliJanez, a nič ne slediš temi? Andrej je že ničkolikokrat povedal, da so težave pri Philipsu izključno pri starejših modelih. In sigurno imaš starejši model! Pri letnikih 2018 težav ni! >:D


Ni potrebe po takšnih komentarjih, ali pač..?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

Tomson ::

Malo humorja pa res lahko vnesemo v ta suhoparni forum, v obdobju ko ni pametnih debat, ali pač ne..?
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

leiito ::

andrej69 je izjavil:

leiito je izjavil:

Eni, kot že samo ime pove, najbolj zaupanja vrednih ocenjevalcev tivijev, Trusted Reviews, so vzeli pod lupo Philips 7101 in njihov nasvet je, ne kupujte tega:


Ocenjevalec se obregne ob celo vrsto težav, ključna je seveda kakovost slike, kjer pove, da se sicer pričakuje update, ob tem pripomni, da je Philips edini, ki tozadevno pošilja na trg polizdelke in da itak ne ne more kaj posebej popraviti stanja stvari (da ne bo spet kako update vse obrne na glavo):

"As noted earlier, I wasn't able to play native HDR on the 55PUS7101 since the firmware wasn't ready. But based on the standard dynamic range content, with which I was able to run through Philips' colour and brightness expanding processing systems, I feel pretty confident that I have no need to see true HDR running on the TV to know that it's not going to look great.

SHOULD I BUY A PHILIPS 55PUS7101?
The fairly short answer here is no. Its contrast performance - or to be more precise, its black-level response - just isn't up to scratch by modern TV standards. Especially now that the TV world has the expanded luminance range of HDR content to deal with. The problem is so great that it undermines any strengths the TV may exhibit elsewhere, leaving rivals such as the Panasonic 58DX750 looking like much better mid-price options.

Read more at http://www.trustedreviews.com/philips-5...


Seveda je novejši Firmware, kar spremenil samo delovanje televizorja in kvaliteto slike:)
Zakaj pa še ne prilepiš drugih testov, kjer je razvidno, da gre za zelo dober model..? Če mu je dal AVForums oceno 8, je odraz , da gre za zelo dober televizor:) Kar pa je najbolj važno, do so ljudje zelo zadovolnji s tem Philips modelom:);)Kot recimo ta uporabnik. Poglej kakor koli se trudiš napravit antireklamo za Philips televizorje, ti ne bo uspelo:):D Kajti ljudje vedo, da Philips za svoj denar ponuja največ..


https://www.avforums.com/review/philips...
http://www.areadvd.de/tests/test-philip...
http://www.hdtv.com.pl/forum/philips/12...


Ponujati največ za svoj denar je ohlapen pojem. Ali Dacia ponuja za svoj denar največ? Morda.

Ampak a nisi še par dni nazaj trdil, v primerjavi Sony vs Philips, ista cena, ista diagonala, da je Sony sicer res superioren v vseh pogledih, ampak da je tisti Sony za tiste, ki jim televizor pomeni vse na svetu, večina pa, da raje vzame za svoj denar manj.

Če bi to v primeru Philipsa držalo, bi trg reagiral in tržni delež Philipsa bi bil največji, ne pa 2%.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: leiito ()

Soon ::

Pozdrav

Berem veliko proti Pfilpsu
Pa naj bo še ena pohvala za spremembo
Imamo 13 let stari Pfilips LCD 82cm pa dela brez problema
Imam Pfilips 55PSf8109 ob rednih posodobitva dela bp, pravtako adroid, in ambient mi je super.

Imam pa tast lg 3 star, pa sem ga vozil že 2 krat na servis...... Prej je imel Samsunga, ki mu je tik po preteku garancije
crknil.

Lp
Miran

OK.d ::

Od stare slave se ne da živeti;)
LPOK.d

andrej69 ::

OK.d je izjavil:

Od stare slave se ne da živeti;)


Če mu model 8109 deluje brez težav, mu bodo še novejši modeli bolje delovali:))

dr-niko ::

Pozdravljeni,

mene pa zanima samo informacija glede indeks kakovosti slike, namreč ene televizije imajo 1000 ene pa 1500? koliko je to pomembno pri normalni uporabi TV, HD filmi, nogomet HD

hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dr-niko ()

Tomson ::

Index kvalitete slike v praksi nima dosti skupnega z dejansko kvaliteto slike, sploh če to številko primerjas med različnimi proizvajalci. V največji meri se namreč nanaša na podprte tehnologije v TVju, ki pa so med različnimi modeli in proizvajalci implementirane na različne načine, zaradi česar pride v praksi kljub podobnim številkam do zelo velikih razlik pri kvaliteti slike. Če pa gledaš nabor modelov le enega proizvajalca, kot rečeno, ta številka narašča s podporo različnih tehnologij, ki izboljšujejo sliko. Da pa bi preko te številke definiral in povezal TV z namenom uporabe žal ne gre, saj se že v izhodiščni fazi TVji delijo na različne vrste panelov, kar index kvalitete slike sploh ne upošteva, čeprav prav na tej točki pride do največjih razlik.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

andrej69 ::

dr-niko je izjavil:

Pozdravljeni,

mene pa zanima samo informacija glede indeks kakovosti slike, namreč ene televizije imajo 1000 ene pa 1500? koliko je to pomembno pri normalni uporabi TV, HD filmi, nogomet HD

hvala


Osnovni faktor, za določitev Indexa kakovosti slike je, dejanska hitrost osveževanja zaslona.Drugi pomemben dejavnik je resolucija, potem je tukaj govora še o različni tehnologiji prikazovanja barv, in pa še določitev samega kontrasta in svetilnosti samega panela. Večji je kontrast večji je Index kakovosti slike.In pa še nazadnje, različne tehnologije izboljšave slike. Pa če se še navežem na prvi faktor, kar se tiče osveževanje zaslona.Tukaj niti ni toliko pomemben ta Index, kajti paneli tako deluje na osveževanju največ 100Hz.Sicer pa si vsak proizvajalec, Index kakovosti tolmači po svoje. Tako, da se ne rabiš preveč obremenjevat s temi številkami.

andrej69 ::

Kar se še tiče tvojega vprašanja, koliko je to pomembno pri normalni uporabi tv-ja. Najbolj pomebno je, recimo pri športu, da ima televizor vgrajen panel s 100Hz osveževanjem, da ima vgrajen panel z dobro odzivnostjo tukaj so zelo dobri IPS paneli, in pa zmogljiv procesor.Dočim pri tv programih in filmih, niso toliko važni ti parametri.

dr-niko ::

Hvala za odgovora!

JakobJ ::

Sem malo brskal po trgovinah in mi Philipsova slika ni všeč (no pač za enak denar dobim boljšo za moje oči). Zanimivo je zakaj ima Panasonic precej bolj naravno sliko od Sony ali Samsung po drugi strani pa je slika zelo neostra? To se pozna sploh pri prikazovanju besedila.

Pa še eno vprašanje, v Španiji imajo 55EG910V za okoli 1070€, na spletu še ceneje ( 55EG910V ), pri nas se pa pogovarjajo okoli 1240€. Se ga da dobiti ceneje ali je 1240 OK?

Lp Jakob

hunter01 ::

A je realno pričakovati OLED 65 inch za ceno okrog 1500€ v roku enega leta (recimo proti koncu 2018)? Ali so to samo mokre sanje? :)

mgermo ::

Ni šans. Taka cena bo ko bo v igri nova fabrika z dodatno kapaciteto. Računaj konec 2020.

hunter01 ::

mgermo je izjavil:

Ni šans. Taka cena bo ko bo v igri nova fabrika z dodatno kapaciteto. Računaj konec 2020.


Se mi je zdelo, da bo kaj takega :/ Daleč je še 2020

misek ::

Nekaj branja (morda komu koristi): http://thewirecutter.com/reviews/best-t...

fpbs ::

mgermo je izjavil:

Ni šans. Taka cena bo ko bo v igri nova fabrika z dodatno kapaciteto. Računaj konec 2020.

Nova gigafabrika naj bi pričela s proizvodnjo v prvi polovici 2018:
http://www.reuters.com/article/us-lg-di...

mgermo ::

Že, ampak ne bo štartala z polno kapaciteto.

andrej69 ::

Konec leta 2018 ali v začetku 2019, pa se bo pridružil še Lg-ju TCL, s svojo proizvodnjo OLED panelov.

fpbs ::

mgermo je izjavil:

Že, ampak ne bo štartala z polno kapaciteto.

http://businesskorea.co.kr/english/news...
Če se bodo spustili v to tekmo še Kitajci, bo še dodatno pripomoglo k znižanju cen.

hunter01 ::

Za tiste, ki nekako čakamo in upamo na cene okrog 1500€ gre vse skupaj ZELOOO počasi :)

mgermo ::

Pravkar izšel nov model lg oleda b7a z ceno 3.3k$ za 65inch. Optimisti računajo pod 2k konc leta.

Melanholija ::

Jaz bi raje kaj v večji dimenziji 70-80"

leiito ::

mgermo je izjavil:

Pravkar izšel nov model lg oleda b7a z ceno 3.3k$ za 65inch. Optimisti računajo pod 2k konc leta.


Ni ravno pravkar, ampak ajde. Težko bo šlo pod 2k, 65" B6 je komaj zlezel pod 3k. Je pa 55" E6, picture on glass in soundbar na nemškem amazonu že pod 2k.

70" je Hisense 9700, ki zveni obetavno.

Tudi TLC, ki ga je polinkal nekdo zgoraj, je zanimiv, vsaj kot druga naprava, $600 za 55" z Dolby Vision HDR in kvaliteto slike, ki, vsaj tako trdijo ocenjevalci, na nivoju top modelov.

zooo79 ::

Oj

kateri tv bi vi izbrali med temi
HISENSE H55N6800 za 800€
HISENSE H55M7000 za 740€
SAMSUNG UE55KU6072 za 640€

Matra me Samsung zaradi cene ampak, ce sta Hisense toliko boljsa, da je vredno dati 100 ali 150 vec bi tudi vzel.
Hisense ima android? Meni je andorid OK, imam ze en TV z njim. Je sicer malo buggy ampak v bistvu zelo ok.

Hvala.

andrej69 ::

zooo79 je izjavil:

Oj

kateri tv bi vi izbrali med temi
HISENSE H55N6800 za 800€
HISENSE H55M7000 za 740€
SAMSUNG UE55KU6072 za 640€

Matra me Samsung zaradi cene ampak, ce sta Hisense toliko boljsa, da je vredno dati 100 ali 150 vec bi tudi vzel.
Hisense ima android? Meni je andorid OK, imam ze en TV z njim. Je sicer malo buggy ampak v bistvu zelo ok.

Hvala.


Od tvojih predlogov, bi ti jaz priporočil vsekakor Hisense model N6800. Hisense nima Android sistema. Android imajo samo Philips in Sony televizorji.

Tomson ::

Zoo79, moj predlog pa je absolutno Hisense M7000, ki je overall boljši od obeh modelov. N6800 je enako dober za SD/HD/FHD vsebine, medtem ko je za 4k in HDR model M7000 superioren.

Should I buy the Hisense H50N6800?

If you want a cheap TV that offers 4K and HDR, this certainly ticks those boxes. But it's only really good when it comes to HD and standard dynamic range - the 4K and HDR performance is a bit unsubtle for my liking. For the money, I much prefer another Hisense TV, the Hisense M7000, which was out last year and can now be had in bigger screen sizes for less money. That did a much better job of giving you 4K and HDR for a fraction of the premium TVs.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Bomber7 ::

Sem tik pred nakupom LG OLED65C7V za cca. 3.3k€. Je mogoče še kakšna druga dobra opcija v tem cenovnem rangu ali je to to?

mgermo ::

To je to. Uživaj.

fpbs ::

Bomber7 je izjavil:

Sem tik pred nakupom LG OLED65C7V za cca. 3.3k€. Je mogoče še kakšna druga dobra opcija v tem cenovnem rangu ali je to to?

Če se ti ne mudi, sredi oktobra se pričakuje občutna pocenitev.

mgermo ::

Zaradi česa?

fpbs ::

Že nekaj let je prva manjša pocenitev v začetku julija, druga večja pa sredi oktobra.

Tomson ::

Največja pocenitev bo letos predvidoma na "črni petek" vsaj lani je bilo tako, ko se je ta "praznik nakupov" tudi v Sloveniji in predvsem v sosednjih državah precej poznal. LG 65B6 se je npr. že lani novembra čez mejo pri Majdiču dobilo za 3.100€, danes, skoraj leto dni po črnem petku ga imajo še vedno za 2.900€, kar je ugodno glede na Slovenijo a razlika glede na lanski november ni velika (kar pomeni, da je takrat bila res ugodna cena). V Nemčiji pa je npr. že nov model 65B7 od 3.200€ dalje. Dober primer je tudi npr LG 55B6, ki je bil lani na črni petek v ITA pod 1.600€ in od takrat pa do danes cena še ni bila nižja. Za info, letos pride črni petek na 24.november.

Sicer pa je pri nakupu tehnologije vedno tako, da lahko čakaš in čakaš na znižanje ampak potem je na vratih že nov model, ki bo spet nekoliko boljši in takrat bo cena trenutnega spet nekoliko nižja in se vrtiš v začaranem krogu. Vsak mora sam pri sebi presodit ali rabi TV danes (potem se ne obremenjuje in pač kupi najboljše kar dobi za svojo ceno ta hip) ali pa čaka na kakšno res ugodno akcijo in se ne obremenjuje z novimi modeli ki prihajajo.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

fpbs ::

Tu si lahko ogledate potek cene za LG 65B6:
https://geizhals.at/?phist=1426012
Največji padec cene se je zgodil sredi oktobra.To se dogaja že nekaj let. Potem cena pada zelo počasi do marca. Ko se doseže padec cene 50% začetne cene, ni več nižanja.

Tomson ::

Še padec cen omenjenega modela na Amazon.de in Amazon.it ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Tomson ::

Sem podal napačno dimenzijo, za 65" potek cen na Amazon.de ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

fpbs ::

Ne vem, koliko je smiselno gledat cene na Amazonu, ker ne pošiljajo v Slovenijo.

Tomson ::

Isto smiselno kot primerjat nihanje cen na geizhals.at. Predvsem pa je Amazon med prvimi, ki odreagira na spremembe cen na trgu. V obeh primerih gre v primerjavi s cenami v Sloveniji za precej grobo primerjavo. Sicer pa, več virov nihanja cen kot vzameš v vzorec, bolj natančno/realno bo povprečje.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

index ::

Kaj mi lahko kdo potrdi eno stvar. Ko sem kupoval Samsung 60KU6072 sem na spletni strani pod specifikacije 100% videl da ima BT kar je bil kar velik faktor, da sem se odločil za nakup, saj včasih potrebujem slušalke pri gledanju televizije. Sedaj ko preiskujem navodila in ostale forume kot AVS forum, tam tako ne najdem mojega modela ker mislim da je pri njih oznaka KU6300, sploh nihče ne piše nič o tem, najbolj smešno pa je celo to da tudi izhoda za navadne slušalke ne najdem :-(
Ima kdo kakšen info o tej težavi ?

andrej69 ::

index je izjavil:

Kaj mi lahko kdo potrdi eno stvar. Ko sem kupoval Samsung 60KU6072 sem na spletni strani pod specifikacije 100% videl da ima BT kar je bil kar velik faktor, da sem se odločil za nakup, saj včasih potrebujem slušalke pri gledanju televizije. Sedaj ko preiskujem navodila in ostale forume kot AVS forum, tam tako ne najdem mojega modela ker mislim da je pri njih oznaka KU6300, sploh nihče ne piše nič o tem, najbolj smešno pa je celo to da tudi izhoda za navadne slušalke ne najdem :-(
Ima kdo kakšen info o tej težavi ?


Ta model Samsunga ne podpira Bluetooth, kakor tudi ne audio izhoda 3.5 mm za slušalke.

Rumgone ::

Zdravo,

V Harveyu sem videl televizor 55PUS7181.

http://www.philips.si/c-p/55PUS7181_12/...

Ta model (oz. sorodni brez zvočnika in drugačno nogo) imajo ocene vse od odličnih do relativno slabih ocen. Še najbolj me skrbi motion blur. Prodajalec v trgovini "ni znal izklopiti demo programa" pa me skrbi, da bi bil tako očiten kot je bil na demo posnetku.

Obstaja kak drug primerljiv 55' televizor do 1.000 EUR?

Poleg velikosti in cene, mi je bilo pri tem televizorju všeč:
- sredinska vrtljiva noga,
- ambilight,
- zvočniki.

Žal pa so vse te zadeve zgolj dodatki, televizor se primarno gleda in po prebiranju review-ov me skrbi kako je z:
- že omenjeni motion blur,
- edge-lit lcd paneli (je v istem rangu kak direct-lit?),
- kontrasti,
- naravnost barv (trenutno imam en low budget Philips TV in Chrome logo ni pravih barv).

Prosim, ne želim sprožiti verskega spora kateri proizvajalec je boljši, rad bi le vedel če lahko za 1.000 EUR dobim kaj boljšega oziroma kaj so alternative, ne glede na to kdo jih proizvaja. Priznavam pa, da mi je omenjeni model zelo všečen. TV bo v glavnem namenjen sproščenemu gledanju televizije, serij in filmov. Športa ne gledam, gaming je primarno na drugi napravi.

V naprej hvala za pomoč in mnenja.

Lep pozdrav,
RG

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Rumgone ()

MaliJanez ::

Danes sem vrnil Samsung UE60KU6072 na mimovrste, ker so bili sami problemi z TV-jem, tako da iščem novo, vzel bi jo v Harvey normanu ali Big bangu in sem budget dvignil do 1150-1200€. Iščem 55" UHD HDR Smart TV. Samsunga nočem več, ker so edini ki ne podpirajo kartice za TV kanale, nočem pa imet recieverja in drugega pilota potem za kanale menjevat, tako da se odločam zdaj med LG, Sony, Panasonic in mogoče Philips 7 serija zaradi ambilighta. Kaj se priporoča kaj od teh znamk za tak denar in kako se kaj obnese Panasonic? Koliko se spomnim je imel včasih najlepše barve ko so še bile plazme popularne?

MaliJanez ::

https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/5...

Evo, kak se vam zdi ta? Meni se zdi super, tudi reviewi so dobri, dizajn je svetovn, ima Smart TV, 4K HDR, 3D 120mhz refresh, ter celo Harman/kardon ozvočenje kot v BMWjih z doplačilom seveda8-)

neo5468 ::

Če že daš čez jurja za televizijo, potem si naredi uslugo in dodaj 100€ za bookshelf zvočnike, da boš imel vsaj normalen stereo zvok. Nima veze če je harman/kardon oziroma katerokoli marketing sranje prilepijo na televizijo. Kvaliteta vgrajenih zvočnikov na TVju so sranje v popolnoma vseh cenovnih razredih.

V sloveniji ne dobiš nič, ampak na nemškem amazonu maš Edifier, Magnat in Klipsch bookshelfe, ki so solidni.

andrej69 ::

Rumgone je izjavil:

Zdravo,

V Harveyu sem videl televizor 55PUS7181.

http://www.philips.si/c-p/55PUS7181_12/...

Ta model (oz. sorodni brez zvočnika in drugačno nogo) imajo ocene vse od odličnih do relativno slabih ocen. Še najbolj me skrbi motion blur. Prodajalec v trgovini "ni znal izklopiti demo programa" pa me skrbi, da bi bil tako očiten kot je bil na demo posnetku.

Obstaja kak drug primerljiv 55' televizor do 1.000 EUR?

Poleg velikosti in cene, mi je bilo pri tem televizorju všeč:
- sredinska vrtljiva noga,
- ambilight,
- zvočniki.

Žal pa so vse te zadeve zgolj dodatki, televizor se primarno gleda in po prebiranju review-ov me skrbi kako je z:
- že omenjeni motion blur,
- edge-lit lcd paneli (je v istem rangu kak direct-lit?),
- kontrasti,
- naravnost barv (trenutno imam en low budget Philips TV in Chrome logo ni pravih barv).

Prosim, ne želim sprožiti verskega spora kateri proizvajalec je boljši, rad bi le vedel če lahko za 1.000 EUR dobim kaj boljšega oziroma kaj so alternative, ne glede na to kdo jih proizvaja. Priznavam pa, da mi je omenjeni model zelo všečen. TV bo v glavnem namenjen sproščenemu gledanju televizije, serij in filmov. Športa ne gledam, gaming je primarno na drugi napravi.

V naprej hvala za pomoč in mnenja.

Lep pozdrav,
RG


Za takšen denar, ne boš dobil kvalitetnjšega televizorja:)Kar se tiče motion blur-a ni nikakršnih težav..
Kajti televizor deluje na tovarniških nastvavitvah, kar pa se na tem televizorju seveda pozna.Z samimi nastavitvami se, da to vse odpravit:)Kar se tiče Edge ali Direct Led, danes ni več kaj dosti razlike.Prednost Edge Led je, da ni zaznat toliko učinka umazanega zaslona , kakor je to ponavadi pri televizorjih z Direct Led paneli.Seveda pa ima Direct Led, druge prednosti.Kar se tiče kontrasta je soliden, seveda pa ni takšen kot na kakšnem televizorju z VA panelom.Kar se še tiče barv, pa je ta televizor tudi kvaliteten.Saj ima 17 bitno procesiranje barv, kakor ima tudi širok barvni razpon.Saj Philips je vedno bil med vodilnimi, kar se tiče prikazovanja barv..Jaz bi ti vsekakor priporočil tale model.Je pa pred kratkim en forumaš tukaj napisal, da je zelo zadovoljen s tem modelom.

andrej69 ::

MaliJanez je izjavil:

https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/5...

Evo, kak se vam zdi ta? Meni se zdi super, tudi reviewi so dobri, dizajn je svetovn, ima Smart TV, 4K HDR, 3D 120mhz refresh, ter celo Harman/kardon ozvočenje kot v BMWjih z doplačilom seveda8-)


Jaz bi ti priporočil Philips model 7101/7181. V nekaterih segmentih kvalitetnejši, napram Lg modelu.
Še najbolj pa bo opazna razlika, če boš gledal v mraku..Tukaj je Philips opazno boljši, kar se tiče kvalitete slike, zaradi Ambilighta. Pa še prihraniš nekaj denarja..

fpbs ::

Ne izmišljuj se neumnosti in ne zavajaj. Od kdaj je bila kvaliteta slike boljša zaradi Ambilighta, in v katerem pogledu sta ta dva Philipsa 7101/7181 boljša? Oba imata slabši statični kontrast, oba imata slabši zvok, oba imata očiten motion blur, oba imata višji Input lag, oba sta še klasična LEDa, od HDR pa podpirata samo HDR10. LG UH850 ima Quantom Dot displej, podpira 3D, podpira vse možne HDRe: HDR10, Dolby Vision, Active HDR, HLG, HDR Effect za gledanje neHDR vsebin, ima vgrajen zvok Harman/Kardon, te dni dobi še podporo za Atmos zvok. Da ne omenjam še brezhiben webOS 3.0 v primerjavi z Androidom in vsem težavam povezanim z njim. LG ima PMI 2700, Philipsa pa samo 2000 PPI....

koyotee ::

Ja nc vseen je philips bolsi :P
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

mgermo ::

To vse drži, ampak marža trgovcev je pri Philipsu boljša.

fpbs ::

mgermo je izjavil:

To vse drži, ampak marža trgovcev je pri Philipsu boljša.

Ja, tudi to drži.
««
18 / 535
»»