» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
145 / 535
»»

andrej69 ::

rs1975 je izjavil:

Kaj pa je potem bestbuy do 1000 EUR? Philipsa ne bi, pa ne bi tudi Androida... Velikost 55"


Recimo ta model.

https://www.ceneje.si/Izdelek/8896800/a...

leiito ::

Dejansko je vprašanje, če ni potem res bolje dati še malenkost zraven, vzeti 55" LG OLED in je vse kot se šika, slika, OS, Dolby Vision, zanesljivost izdelave...

Sicer bojo pa po trditvah nekaterih cene OLEDov v kratkem itak padle in bo sticker za OLED pod jurja.

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Sicer pa dati takšen denar za ta Lg je neumnost, če dobiš za slabih 200 evrov več že OLED:))Sploh je neumnost dajati več kakor 1.000 evrov za LCD televizor..
Andrej, se strinjam s teboj. Vsekakor je bolje dati 200€ več za OLEDa. rs1975 ne hiti z nakupom. Sezona novoletnih popustov se še ni začela.

gustek_si ::

To je res. Daš še par evrov zraven za OLED in imaš mir 10 let. Saj ne da bi imel kaj proti Philipsu ali Samsungu, ampak vseeno...

rs1975 ::

OK, potem čakamo... :)

bernikm ::

rs1975 je izjavil:

OK, potem čakamo... :)


Mislim da vsi čakamo na padec cen pod magično mejo 2000€ :-)

Pinarello ::

Pozdrav vsem skupaj!

Prebral sem celih 40 strani za nazaj in odgovorov iz postov in linkanih testov nisem dobil.

Kupujem TV, potrebujem 65 col. Pred 8 leti sem kupil Sony KDL 30 col TV za 800€, kar je takrat za slednjo velikost pomenilo veliko denarja. 6 mesecev po izteku garancije je šel panel rakom žvižgat. Za sedanjega mi ni problem odšteti 1500€, samo da ima vsaj 5 let garancije. Za poznavalce imam nekaj konkretnih vprašanj, hvala.

1. Praktično nikjer ne priporočate Samsung QLED variante, zakaj? Model Samsung QE65Q7F, v čem je morebiti slabši od OLED 65C7?
2. SD SIGNAL, kateri parameter določa kvaliteto predvajanega SD signala na 4k TV?

3. Samsung ima do konca 2018 promocijo 5 letne garancije, zato se ravno k njim nagibam. Veliko vas LG-je kupuje v tujini, recimo AUT in DE, kako je z garancijo pri LG-ju?

Hvala!

leiito ::

Samsung Q7 ima za ta denar preslabo črno in ne podpira Dolby Vision. Sicer pa, če kupuješ 65" tivi za 1.5k se zdi smiselno dati še teh par eurov zraven in vzameš OLED. In še 5 let garancije ima LG. Med LCDji velja pa Sony 900 za best buy.

klinker ::

klinker je izjavil:

Keri TV od spodnjih bi bil ok?

Panasonic TX-55FX600E
LG 55UK6300MLB
Samsung UE55NU7022KXXH

Vzelo se bo iz telekomovega programa zvestobe. Cene so prakticno enake.
Vazna je slika ter da vmesnik dela ok in ni hroscat, neke smensi funkcije niso pomembne. TV bo tudi streamal multimedio iz serverja.


Noben, ki bi priporocal kaj glede teh treh TVjev?

Gatsu ::

klinker je izjavil:

klinker je izjavil:

Keri TV od spodnjih bi bil ok?

Panasonic TX-55FX600E
LG 55UK6300MLB
Samsung UE55NU7022KXXH

Vzelo se bo iz telekomovega programa zvestobe. Cene so prakticno enake.
Vazna je slika ter da vmesnik dela ok in ni hroscat, neke smensi funkcije niso pomembne. TV bo tudi streamal multimedio iz serverja.


Noben, ki bi priporocal kaj glede teh treh TVjev?


Samsung

klinker ::

Razlog?
Ker prav za ta model ne najdem nekih review-jev.

edi45 ::

Pinarello je izjavil:

Pozdrav vsem skupaj!

Prebral sem celih 40 strani za nazaj in odgovorov iz postov in linkanih testov nisem dobil.

Kupujem TV, potrebujem 65 col. Pred 8 leti sem kupil Sony KDL 30 col TV za 800€, kar je takrat za slednjo velikost pomenilo veliko denarja. 6 mesecev po izteku garancije je šel panel rakom žvižgat. Za sedanjega mi ni problem odšteti 1500€, samo da ima vsaj 5 let garancije. Za poznavalce imam nekaj konkretnih vprašanj, hvala.

1. Praktično nikjer ne priporočate Samsung QLED variante, zakaj? Model Samsung QE65Q7F, v čem je morebiti slabši od OLED 65C7?
2. SD SIGNAL, kateri parameter določa kvaliteto predvajanega SD signala na 4k TV?

3. Samsung ima do konca 2018 promocijo 5 letne garancije, zato se ravno k njim nagibam. Veliko vas LG-je kupuje v tujini, recimo AUT in DE, kako je z garancijo pri LG-ju?

Hvala!


QLED se ne priporoča, ker za takšno ceno dobiš OLED, ki je dosti boljši. V sami kvaliteti slike, v barvah, črnini in HDR podpori.
Samsung že ima leto ali dve 5 let garancije, gre sicer za marketinško potezo, da bi povečali prodajo saj jim je drastično upadla, ker imajo zadnja leta zelo slabe TVje, sploh izdelavo.
LG ima 5 let garancije, če ne pa še "dokupiš" garancijo in vzameš kaj druga.

YuriY ::

ksz

Kateri TV priporočate do 600 EUR? Do sedaj smo imeli CRT z diagnalo 72 cm, ki pa nam je pred pol leta crknil in od takrat smo brez. Torej gledamo TV zelo malo, takrat ga pa gledamo z razdalje 3,5 metra. :) Hvala!

webmaher ::

kupi najcenejši 65 inčni TV in je to to

andrej69 ::

YuriY je izjavil:

ksz

Kateri TV priporočate do 600 EUR? Do sedaj smo imeli CRT z diagnalo 72 cm, ki pa nam je pred pol leta crknil in od takrat smo brez. Torej gledamo TV zelo malo, takrat ga pa gledamo z razdalje 3,5 metra. :) Hvala!


Za takšen denar ti priporočam Philips model 7303 ali 7503.Ali pa Samsung model NU7172.

mihaelo ::

Jaz vas bi tudi poprosil za vaše mišljenje in sicer kako dober se vam zdi TV Philips 49PUS8503? Gledam po spletu in nikjer ni ta tv omenjen v kakšnem testu kar mi je malo čudno. Sam sem bil že skoraj 100% odločen da vzamem model Philips 43PUS7303 a so me na njemu nekako motile preveč rdeče barve obrazov in pa res slab kot gledanja od strani tako da sem danes šel še enkrat do Big Banga in se prepričal da za moje oči model 7303 odpade. Potem sem pa zagledal model od Philips-a 8503 in ta se mi je zdel zadetek v polno. Slika je bila zelo ok to pomeni zelo živahne barve, odličen kot gledanja in tudi kontrast (črna) mi je bil zelo vredu. Sedaj imam doma model Philips-a 32PFL9606 in na njemu se mi zdi slika top. Gledam pa za TVjem ki bi ga gledal na razdalji 220 cm in zato se mi je zdela naprej najbolj primerna diagonala 43" sedaj ker pa ne najdem kaj pametnega v tem rangu sem šel na 49" a me malo skrbi da bi bil ta ekran prevelik za tako razdaljo. Ko sem v trgovini gledal to diagonalo na 8503 se mi je zadeva zdela zelo sprejemljiva a se pa bojim kako bo doma ker je prostor le manjši v primerjavi z trgovino. TV bi pa v glavnem uporabljal za ogled filmov, športa, youtube igranje kakšnih iger pa odpade.

leiito ::

Za razdaljo 220cm manj kot 55" ne pride v poštev, če hočeš 4K gledat, sicer nima smisla.

klinker ::

Lol. Ker unih 6" je res wohoo razlika :D pretiravas vsekakor :)

andrej69 ::

mihaelo je izjavil:

Jaz vas bi tudi poprosil za vaše mišljenje in sicer kako dober se vam zdi TV Philips 49PUS8503? Gledam po spletu in nikjer ni ta tv omenjen v kakšnem testu kar mi je malo čudno. Sam sem bil že skoraj 100% odločen da vzamem model Philips 43PUS7303 a so me na njemu nekako motile preveč rdeče barve obrazov in pa res slab kot gledanja od strani tako da sem danes šel še enkrat do Big Banga in se prepričal da za moje oči model 7303 odpade. Potem sem pa zagledal model od Philips-a 8503 in ta se mi je zdel zadetek v polno. Slika je bila zelo ok to pomeni zelo živahne barve, odličen kot gledanja in tudi kontrast (črna) mi je bil zelo vredu. Sedaj imam doma model Philips-a 32PFL9606 in na njemu se mi zdi slika top. Gledam pa za TVjem ki bi ga gledal na razdalji 220 cm in zato se mi je zdela naprej najbolj primerna diagonala 43" sedaj ker pa ne najdem kaj pametnega v tem rangu sem šel na 49" a me malo skrbi da bi bil ta ekran prevelik za tako razdaljo. Ko sem v trgovini gledal to diagonalo na 8503 se mi je zadeva zdela zelo sprejemljiva a se pa bojim kako bo doma ker je prostor le manjši v primerjavi z trgovino. TV bi pa v glavnem uporabljal za ogled filmov, športa, youtube igranje kakšnih iger pa odpade.


Kar se tiče modela 7303 ti je zelo dober model.. Kar se tiče prikaz rdeče barve je zato ker televizor ni nastavljen tako kot treba. Treba naredit nastavitve pa je slika zelo dobra.. Tudi vidni kot je povsem dober predvsem zaradi MVA panela. Seveda pa, če nisi zadovoljen je zelo dobra izbira tudi model 8503..

fpbs ::

mihaelo je izjavil:

Jaz vas bi tudi poprosil za vaše mišljenje in sicer kako dober se vam zdi TV Philips 49PUS8503? Gledam po spletu in nikjer ni ta tv omenjen v kakšnem testu kar mi je malo čudno. Sam sem bil že skoraj 100% odločen da vzamem model Philips 43PUS7303 a so me na njemu nekako motile preveč rdeče barve obrazov in pa res slab kot gledanja od strani tako da sem danes šel še enkrat do Big Banga in se prepričal da za moje oči model 7303 odpade. Potem sem pa zagledal model od Philips-a 8503 in ta se mi je zdel zadetek v polno. Slika je bila zelo ok to pomeni zelo živahne barve, odličen kot gledanja in tudi kontrast (črna) mi je bil zelo vredu. Sedaj imam doma model Philips-a 32PFL9606 in na njemu se mi zdi slika top. Gledam pa za TVjem ki bi ga gledal na razdalji 220 cm in zato se mi je zdela naprej najbolj primerna diagonala 43" sedaj ker pa ne najdem kaj pametnega v tem rangu sem šel na 49" a me malo skrbi da bi bil ta ekran prevelik za tako razdaljo. Ko sem v trgovini gledal to diagonalo na 8503 se mi je zadeva zdela zelo sprejemljiva a se pa bojim kako bo doma ker je prostor le manjši v primerjavi z trgovino. TV bi pa v glavnem uporabljal za ogled filmov, športa, youtube igranje kakšnih iger pa odpade.
Nisi navedel cene za model 8503. Samo mislim da za podobno ceno že dobiš precej boljši model LG SK8500, ki ima že novejši NanoCell FALD displej, s precej višjo svetilnostjo, višjim kontrastom, boljšim barvnim spektrom, boljšo HDR podporo, boljši operacijski sistem..... Za to razdaljo bi ti tudi jaz predlagal diagonalo 55".
https://www.displayspecifications.com/e...
https://www.ceneje.si/Izdelek/9601738/a...

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

mihaelo je izjavil:

Jaz vas bi tudi poprosil za vaše mišljenje in sicer kako dober se vam zdi TV Philips 49PUS8503? Gledam po spletu in nikjer ni ta tv omenjen v kakšnem testu kar mi je malo čudno. Sam sem bil že skoraj 100% odločen da vzamem model Philips 43PUS7303 a so me na njemu nekako motile preveč rdeče barve obrazov in pa res slab kot gledanja od strani tako da sem danes šel še enkrat do Big Banga in se prepričal da za moje oči model 7303 odpade. Potem sem pa zagledal model od Philips-a 8503 in ta se mi je zdel zadetek v polno. Slika je bila zelo ok to pomeni zelo živahne barve, odličen kot gledanja in tudi kontrast (črna) mi je bil zelo vredu. Sedaj imam doma model Philips-a 32PFL9606 in na njemu se mi zdi slika top. Gledam pa za TVjem ki bi ga gledal na razdalji 220 cm in zato se mi je zdela naprej najbolj primerna diagonala 43" sedaj ker pa ne najdem kaj pametnega v tem rangu sem šel na 49" a me malo skrbi da bi bil ta ekran prevelik za tako razdaljo. Ko sem v trgovini gledal to diagonalo na 8503 se mi je zadeva zdela zelo sprejemljiva a se pa bojim kako bo doma ker je prostor le manjši v primerjavi z trgovino. TV bi pa v glavnem uporabljal za ogled filmov, športa, youtube igranje kakšnih iger pa odpade.
Nisi navedel cene za model 8503. Samo mislim da za podobno ceno že dobiš precej boljši model LG SK8500, ki ima že novejši NanoCell FALD displej, s precej višjo svetilnostjo, višjim kontrastom, boljšim barvnim spektrom, boljšo HDR podporo, boljši operacijski sistem..... Za to razdaljo bi ti tudi jaz predlagal diagonalo 55".
https://www.displayspecifications.com/e...
https://www.ceneje.si/Izdelek/9601738/a...


Izgleda da si ti obseden z display stranjo.. Kolikokrat ti moram napisat da so to samo približne specifikacije.. Prave vrednosti se vidijo na testih kjer pa sta ta modela dokaj izenačena. Pa, če upoštevamo da ima Philips kar nekaj boljše procesiranje slike ni nikakršnega dvoma kateri televizor se bolj isplaca kupiti...

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Izgleda da si ti obseden z display stranjo.. Kolikokrat ti moram napisat da so to samo približne specifikacije.. Prave vrednosti se vidijo na testih kjer pa sta ta modela dokaj izenačena. Pa, če upoštevamo da ima Philips kar nekaj boljše procesiranje slike ni nikakršnega dvoma kateri televizor se bolj isplaca kupiti...
Ja Andrej, saj vem, da ti gre ta display stran na živce, ker ti onemogoča ribarjenje v kalnem. Pozabi na procesiranje, na že 3 leta star Philipsov procesor, v primerjavi z najnovejšim alpha7 od LGeja, da ne omenjam še naprej drugih boljših lastnosti, ki jih nudi LG.

mihaelo ::

Ja cenovno mislim da je Philips 49PUS8503 sedaj dokaj ugodna zadeva in ga je skoraj povsod možno dobiti za enako ceno to je 849€.
https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...

Za LGjev model 49SK8500 sem pa tudi slišal in se strinjam da ne more biti slab in cenovno je na nivoju Philipsa.
http://www.moj-tv.com/led-tv/lg-49sk850...

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Izgleda da si ti obseden z display stranjo.. Kolikokrat ti moram napisat da so to samo približne specifikacije.. Prave vrednosti se vidijo na testih kjer pa sta ta modela dokaj izenačena. Pa, če upoštevamo da ima Philips kar nekaj boljše procesiranje slike ni nikakršnega dvoma kateri televizor se bolj isplaca kupiti...
Ja Andrej, saj vem, da ti gre ta display stran na živce, ker ti onemogoča ribarjenje v kalnem. Pozabi na procesiranje, na že 3 leta star Philipsov procesor, v primerjavi z najnovejšim alpha7 od LGeja, da ne omenjam še naprej drugih boljših lastnosti, ki jih nudi LG.


Display mi ne gre na živce, temveč ta stran ne odraža realne vrednosti televizorja.. Ker, če boš pogledal teste obeh modelov boš videl razliko med vrednostmi na display in na testih.. Display ponuja samo nekakšne orientalske vrednosti v resnici pa so te vrednosti povsem drugačne..

andrej69 ::

In če pogledamo test tega LG modela vidimo, da ni nič posebnega.. Kar pa se tiče obeh procesorjev sta oba lanska.. Ti kot nekakšen poznavalec
LGja bi moral vedet da je Alpha7 lanski procesor, ki je bil vgrajen v lanskih LG OLEDIH...

https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/sk...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

gustek_si ::

mihaelo je izjavil:

Ja cenovno mislim da je Philips 49PUS8503 sedaj dokaj ugodna zadeva in ga je skoraj povsod možno dobiti za enako ceno to je 849€.
https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...

Za LGjev model 49SK8500 sem pa tudi slišal in se strinjam da ne more biti slab in cenovno je na nivoju Philipsa.
http://www.moj-tv.com/led-tv/lg-49sk850...

Še en glas za LG. Moj sosed ga ima in je slika res vrhunska brez kakšnih nastavitev zelo točne barve in uporabniška izkušnja izjemna...

bernikm ::

Zakaj pa nebi dal par sto € več in vzel 55 OLED-a. Se skrije vsak klasičen TV :-)

gustek_si ::

bernikm je izjavil:

Zakaj pa nebi dal par sto € več in vzel 55 OLED-a. Se skrije vsak klasičen TV :-)

LG OLED B8 za 999€ pred novim letom. Predvidevanja.

bernikm ::

gustek_si je izjavil:

bernikm je izjavil:

Zakaj pa nebi dal par sto € več in vzel 55 OLED-a. Se skrije vsak klasičen TV :-)

LG OLED B8 za 999€ pred novim letom. Predvidevanja.


Na Telekomu imaš 65OLED803 za 1080€ oz tudi na obroke
https://www.telekom.si/zasebni-uporabni...

gustek_si ::

Za dve leti vezave na takšne pakete bi lahko televizorje talali zastonj zraven.

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

In če pogledamo test tega LG modela vidimo, da ni nič posebnega.. Kar pa se tiče obeh procesorjev sta oba lanska.. Ti kot nekakšen poznavalec LGja bi moral vedet da je Alpha7 lanski procesor, ki je bil vgrajen v lanskih LG OLEDIH... https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/sk...
Andrej, če že prilepiš nek test, in če hočeš neko primerjavo, potem moraš to naredit za oba TVeja. Normalno, da ni ta LG model nič posebnega, če ga primerjaš z nekim OLEDom. Je pa ogromna razlika med 49SK8500 in Philipsom 8503. Od kdaj pa je bil še edge LED brez diminga boljši od FALDa, da naprej ne navajam vse tisto, kar sem zgoraj napisal. Lahko še dodam, da ima Philips glossy displey, kar zna biti zelo moteče. Lahko dodam še, da LG poleg osnovnih HDRov podpira še Dolby Vision, in Advanced HDR, medtem ko Philips podpira samo HDR10 in HLG, za HDR10+ pa še vedno ni pridobil certifikata. Vse kaže, da tako, kot se ni Dolby Vision "vsedel" na P5 procesor, se tudi HDR10+ ne "vsede". Da ne omenjam dalje LG ThinQ AI, o čemer lahko pri Philipsu samo sanjaš. Poleg tega se Philipsov počasen in hroščast Android nikakor ne more primerjat z LGejevim brezhibnim WebOsom. To bo še posebej postalo pomembno, ko bodo kabelski TV ponudniki pričeli ukinjati STBeje, kar nekateri že počnejo.

andrej69 ::

Kakšna ogromna razlika...? Ne piši neumnosti, če nimaš osebnih izkušenj z televizorji.. Pri nas prodamo precej več Philips modelov kakor pa LG.. Lg se edino isplaca vzet Oled vse drugo se ne isplaca predvsem pa ne ta model LGja za takšen denar..

edi45 ::

Ma kaj bos s tako jajco od LGja. Pozabi na Dolby Vision al pa bilo kateri drug HDR standard na IPS LEDu z nizko svetilnostjo. Smo glih zadnic neki test brali, kako slab TV je.

andrej69 ::



Tukaj se lepo vidi koliko je kvaliteten ta FALD.. :D

DINAMIK ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

In če pogledamo test tega LG modela vidimo, da ni nič posebnega.. Kar pa se tiče obeh procesorjev sta oba lanska.. Ti kot nekakšen poznavalec LGja bi moral vedet da je Alpha7 lanski procesor, ki je bil vgrajen v lanskih LG OLEDIH... https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/sk...
Andrej, če že prilepiš nek test, in če hočeš neko primerjavo, potem moraš to naredit za oba TVeja. Normalno, da ni ta LG model nič posebnega, če ga primerjaš z nekim OLEDom. Je pa ogromna razlika med 49SK8500 in Philipsom 8503. Od kdaj pa je bil še edge LED brez diminga boljši od FALDa, da naprej ne navajam vse tisto, kar sem zgoraj napisal. Lahko še dodam, da ima Philips glossy displey, kar zna biti zelo moteče. Lahko dodam še, da LG poleg osnovnih HDRov podpira še Dolby Vision, in Advanced HDR, medtem ko Philips podpira samo HDR10 in HLG, za HDR10+ pa še vedno ni pridobil certifikata. Vse kaže, da tako, kot se ni Dolby Vision "vsedel" na P5 procesor, se tudi HDR10+ ne "vsede". Da ne omenjam dalje LG ThinQ AI, o čemer lahko pri Philipsu samo sanjaš. Poleg tega se Philipsov počasen in hroščast Android nikakor ne more primerjat z LGejevim brezhibnim WebOsom. To bo še posebej postalo pomembno, ko bodo kabelski TV ponudniki pričeli ukinjati STBeje, kar nekateri že počnejo.

Popolnega tvja ni...,kot celota zmaga definitivno LG,tudi cena je nižja.Darko pravi takole o tem LG 49SK8500

gustek_si ::

Darko je strokovnjak magister znanosti in zelo hvali LG. Jaz mu zaupam, vidim da je človek na mestu, ker hvali LG.

leiito ::

klinker je izjavil:

Lol. Ker unih 6" je res wohoo razlika :D pretiravas vsekakor :)


Če pretiravam jaz, pretirava rtings.com in vsi ostali, ki veljajo za strokovnjake na tem področju in načelno so te razdalje podprte z empiriko: https://www.rtings.com/tv/reviews/by-si...

Drug razlog je pa sama tema, ki se ukvarja s 55 inč in navzgor, admini na tem forumu so zelo strogi, če se ne držiš parametrov.

andrej69 je izjavil:

Kakšna ogromna razlika...? Ne piši neumnosti, če nimaš osebnih izkušenj z televizorji.. Pri nas prodamo precej več Philips modelov kakor pa LG.. Lg se edino isplaca vzet Oled vse drugo se ne isplaca predvsem pa ne ta model LGja za takšen denar..


V Mercatorju se proda največ Metliške črnine, to še ne pomeni, da je boljša od Pinot Noir od Tilie ali da je dobro vino.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: leiito ()

Josh1 ::

Pozdravljeni.
Kupujem TV za okoli 1000€.
Ali vzamem malo boljši 55 inčni ali malo slabši 65 inčni.
Razdalja gledanja je dovolj velika.
Katere tv predlagate.
Hvala.

andrej69 ::

Josh1 je izjavil:

Pozdravljeni.
Kupujem TV za okoli 1000€.
Ali vzamem malo boljši 55 inčni ali malo slabši 65 inčni.
Razdalja gledanja je dovolj velika.
Katere tv predlagate.
Hvala.


Iz kakšne razdalje boš gledal..?

bernikm ::

Josh1 je izjavil:

Pozdravljeni.
Kupujem TV za okoli 1000€.
Ali vzamem malo boljši 55 inčni ali malo slabši 65 inčni.
Razdalja gledanja je dovolj velika.
Katere tv predlagate.
Hvala.


Sedaj me bodo sigurno napadli LG loverji, samo vseeno ... :-) Sam sem imel naročenega 65PUS7303, dobi se ga za jurja, se mi zdi top TV za ta denar - hvala @andrej69 za svetovanje in pomoč. Drugače pa pojdi v BB in si poglej slike. Jaz mislim da za ta denar ne boš dobil boljšega, tudi sam sem se takrat odločal med kar nekaj modeli, potem je pa na koncu vseeno prevladal OLED oz bo samo da bo cena prava :-)

andrej69 ::

bernikm je izjavil:

Josh1 je izjavil:

Pozdravljeni.
Kupujem TV za okoli 1000€.
Ali vzamem malo boljši 55 inčni ali malo slabši 65 inčni.
Razdalja gledanja je dovolj velika.
Katere tv predlagate.
Hvala.


Sedaj me bodo sigurno napadli LG loverji, samo vseeno ... :-)
Sam sem imel naročenega 65PUS7303, dobi se ga za jurja, se mi zdi top TV za ta denar - hvala @andrej69 za svetovanje in pomoč. Drugače pa pojdi v BB in si poglej slike. Jaz mislim da za ta denar ne boš dobil boljšega, tudi sam sem se takrat odločal med kar nekaj modeli, potem je pa na koncu vseeno prevladal OLED oz bo samo da bo cena prava :-)


:)) Napadla te bosta največ dva ali trije..Samo eden, bo res z vso močjo demantiral ta tvoj komentar..>:D

klinker ::

leiito je izjavil:

klinker je izjavil:

Lol. Ker unih 6" je res wohoo razlika :D pretiravas vsekakor :)


Če pretiravam jaz, pretirava rtings.com in vsi ostali, ki veljajo za strokovnjake na tem področju in načelno so te razdalje podprte z empiriko: https://www.rtings.com/tv/reviews/by-si...


Kar hocem rect je da mu teh 6" ne bo spremenilo sveta. Ni 49" negledljiv z 2m, no.
Jst gledam 43" s 4m in ne pogresam nic. Sej ne visim cele dneve pred TVjem, da bi se s takimi malenkostmi ukvarjal. Zdaj bom menjal in vec kot 55" vsekakor ne bom kupu, ker mi gledanje TVja ni nobena prioriteta v lajfu, da bi dajal 1x vec kesa za bednih 10" vec npr.

edi45 ::

klinker je izjavil:

leiito je izjavil:

klinker je izjavil:

Lol. Ker unih 6" je res wohoo razlika :D pretiravas vsekakor :)


Če pretiravam jaz, pretirava rtings.com in vsi ostali, ki veljajo za strokovnjake na tem področju in načelno so te razdalje podprte z empiriko: https://www.rtings.com/tv/reviews/by-si...


Kar hocem rect je da mu teh 6" ne bo spremenilo sveta. Ni 49" negledljiv z 2m, no.
Jst gledam 43" s 4m in ne pogresam nic. Sej ne visim cele dneve pred TVjem, da bi se s takimi malenkostmi ukvarjal. Zdaj bom menjal in vec kot 55" vsekakor ne bom kupu, ker mi gledanje TVja ni nobena prioriteta v lajfu, da bi dajal 1x vec kesa za bednih 10" vec npr.


vprašaj ženo/punco, kaj meni o 6" oz 15 cm, če bi se branla dodatnih 15 cm al ne:)) Ti si nor, to ja nič ne vidiš če imaš 43" na 4m lol

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Kakšna ogromna razlika...? Ne piši neumnosti, če nimaš osebnih izkušenj z televizorji.. Pri nas prodamo precej več Philips modelov kakor pa LG.. Lg se edino isplaca vzet Oled vse drugo se ne isplaca predvsem pa ne ta model LGja za takšen denar..
Verjamem, da prodate več Philipsov, samo ne zaradi Philipsove kvalitete, ampak vašega pohlepa po judeživih evrih. Če bi kupcem dajali poštene nasvete, zagotovo nebi bilo tako.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Kakšna ogromna razlika...? Ne piši neumnosti, če nimaš osebnih izkušenj z televizorji.. Pri nas prodamo precej več Philips modelov kakor pa LG.. Lg se edino isplaca vzet Oled vse drugo se ne isplaca predvsem pa ne ta model LGja za takšen denar..
Verjamem, da prodate več Philipsov, samo ne zaradi Philipsove kvalitete, ampak vašega pohlepa po judeživih evrih. Če bi kupcem dajali poštene nasvete, zagotovo nebi bilo tako.


Ljudje prepoznajo kvaliteto Philips televizorjev:))Saj sem ti že pred časom napisal, da Lg edino OLED, LCD televizorji niso konkurenčni ostalim proizvajalcem..
Kar pa se tiče poštenosti, se priporočajo vsi televizorji ne samo Philips, toda ljudje se pač sami odločajo na osnovi videnega in že prej zbranih informacij..
Ne morem jaz nekoga prisilit, da kupi Lg, če mu je bolj všeč Philips ali Sony,ki sta najbolje prodajani znamki:)Če pa bi bil Lg občutneje ceneje, pa bi se najverjetneje ljudje tudi odločil za Lg televizorje..Toda z takšnimi cenami in kar nudijo za takšno ceno kar se tiče kvalitete slike, niso konkurenčni Philipsu in tudi nekaterim modelom Sonya in Samsunga..Pa tudi kakšen model Panasonica se najde ki je boljša izbira kakor Lg..Dati dobrih 1.100 evrov za model SK8500 velikosti 55" je popln nesmisel:)) Če dobiš za nekaj malega več denarja že OLED, ali pa model Philipsa 8102 velikosti 65", ki poseka na vseh ravneh ta Lg model..!

gustek_si ::

philips_andrej vaši televizorji imajo slab dizajn, lučke me motijo ker so mi kičaste, Android pa se zatika in nagaja. Procesor imate isti že nekaj let, panele imate pa od LGja lanske. Je sploh še kaj za dodati? Proizvodnja pa v Romuniji? Cene so nabite za OLED u tri krasne, LCD pa mi ne dosegajo minimalnih standardov v kvaliteti slike. Žal, tako je.

Zgodovina sprememb…

andrej69 ::

gustek_si je izjavil:

philips_andrej vaši televizorji imajo slab dizajn, lučke me motijo ker so mi kičaste, Android pa se zatika in nagaja. Procesor imate isti že nekaj let, panele imate pa od LGja lanske. Je sploh še kaj za dodati? Proizvodnja pa v Romuniji? Cene so nabite za OLED u tri krasne, LCD pa mi ne dosegajo minimalnih standardov v kvaliteti slike. Žal, tako je.


Gremo po vrsti..Philips ima povsem dober dizajn, predvsem pa je odvisno o katerem rangu televizorjev govoriva. Sicer pa ti je verjetno bolj važna kvaliteta slike kakor pa dizajn, ali pa se motim..Kar se tiče Ambilighta je povsem odvisno, enim je všeč drugim ne, lahko pa se seveda poplnoma izklopi, če ti ni všeč..
Lahko pa imaš narejeno statično belo svetlobo, ki zelo pripomore k bolj udobnemu gledanju televizije:)Kar se tiče Androida deluje brez omembe vrednih težav:)
Kar se tiče slikovnega procesorja, so na voljo lanski ali pa letošnji..Če pa misliš na Chipset, pa je tudi vsako leto novejši. Kar se tiče panelov imajo nekateri OLED televizorji letošnje, večina LCD pa lanske, kar pa ne pomeni nikakršen minus..Ker letošnji Nano Cell paneli so povsem isti kakor lanski:)Samo marketing je zopet naredil svoje..Kar se tiče proizvodnje ni v Romuniji temveč na Poljskem , kakor tudi proizvodnja Lg televizorjev. Vso napredna tehnologija pri Philipsu pa se proizvaja v Belgiji..Kar se tiče cen OLED modelov so povsem konkurenčne, drugače model 803 ne bi bil best buy televizor 2018:))Kar se še tiče minimalnih standartov pri LCD televizorjih, pa izgleda, da samo pri tebi ne dosegajo..;)Če še te kaj muči samo vprašaj, rade volje ti bom pomagal, ker vidim, da si se malo izgubil glede poznavanja Philips televizorjev, pa verjetno tudi ostalih znamk..;)

Josh1 ::

Razdalja je 3,30 metra

klinker ::

edi45 je izjavil:

klinker je izjavil:

leiito je izjavil:

klinker je izjavil:

Lol. Ker unih 6" je res wohoo razlika :D pretiravas vsekakor :)


Če pretiravam jaz, pretirava rtings.com in vsi ostali, ki veljajo za strokovnjake na tem področju in načelno so te razdalje podprte z empiriko: https://www.rtings.com/tv/reviews/by-si...


Kar hocem rect je da mu teh 6" ne bo spremenilo sveta. Ni 49" negledljiv z 2m, no.
Jst gledam 43" s 4m in ne pogresam nic. Sej ne visim cele dneve pred TVjem, da bi se s takimi malenkostmi ukvarjal. Zdaj bom menjal in vec kot 55" vsekakor ne bom kupu, ker mi gledanje TVja ni nobena prioriteta v lajfu, da bi dajal 1x vec kesa za bednih 10" vec npr.


vprašaj ženo/punco, kaj meni o 6" oz 15 cm, če bi se branla dodatnih 15 cm al ne:)) Ti si nor, to ja nič ne vidiš če imaš 43" na 4m lol


Ce mas 1m+, ji vsekakor ne bi manjkalo >:D
Sem en cas fural 22" PC monitor za TV na teh 4m ;) ocal pri 40ih se ni videt da bi jih rabu 8-)

andrej69 ::

Josh1 je izjavil:

Razdalja je 3,30 metra


Jaz bi ti priporočil model 7303 velikosti 65"..Sedaj ga dobiš za zelo dobro ceno 1.000 evrov:)Ali pa nekaj modelov velikosti 55".

PHILIPS LED TV 55PUS8303
SAMSUNG QLED TV QE55Q6F
SONY LED TV KD-55XF8596B
Panasonic TX-55FX780E
««
145 / 535
»»