» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
146 / 536
»»

Josh1 ::

Glih te Philips sem gledu:
65pus7303
55pus8303
55pus8503

krepki ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

In če pogledamo test tega LG modela vidimo, da ni nič posebnega.. Kar pa se tiče obeh procesorjev sta oba lanska.. Ti kot nekakšen poznavalec LGja bi moral vedet da je Alpha7 lanski procesor, ki je bil vgrajen v lanskih LG OLEDIH... https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/sk...
Andrej, če že prilepiš nek test, in če hočeš neko primerjavo, potem moraš to naredit za oba TVeja. Normalno, da ni ta LG model nič posebnega, če ga primerjaš z nekim OLEDom. Je pa ogromna razlika med 49SK8500 in Philipsom 8503. Od kdaj pa je bil še edge LED brez diminga boljši od FALDa, da naprej ne navajam vse tisto, kar sem zgoraj napisal. Lahko še dodam, da ima Philips glossy displey, kar zna biti zelo moteče. Lahko dodam še, da LG poleg osnovnih HDRov podpira še Dolby Vision, in Advanced HDR, medtem ko Philips podpira samo HDR10 in HLG, za HDR10+ pa še vedno ni pridobil certifikata. Vse kaže, da tako, kot se ni Dolby Vision "vsedel" na P5 procesor, se tudi HDR10+ ne "vsede". Da ne omenjam dalje LG ThinQ AI, o čemer lahko pri Philipsu samo sanjaš. Poleg tega se Philipsov počasen in hroščast Android nikakor ne more primerjat z LGejevim brezhibnim WebOsom. To bo še posebej postalo pomembno, ko bodo kabelski TV ponudniki pričeli ukinjati STBeje, kar nekateri že počnejo.

Spet nekaj na pamet,ravno danes namestil adronoid aplikacijo za t-2 iptv na Philips oled 9002 zadeva deluje prenetljivo hitro in tekoče sekundo dve preklop na adronoid ko zalaufaš aplikacijo zadeva deluje v sekundi in potem samo uživaš in gledaš,aplikacijo bo kmalu na voljo tudi za samsung tv z os tizen,o Lg in web os zaenkrat ni govora.
https://play.google.com/store/apps/deta...

andrej69 ::

Josh1 je izjavil:

Glih te Philips sem gledu:
65pus7303
55pus8303
55pus8503


Karkoli boš vzel boš zadovoljen:)Sedaj se moraš edino odločit kakšno velikost boš vzel..

leiito ::

Kako pa m3u fajle gledate na tiviju? Nek Kitajc mi je poslal nekakšno listo s 45.000 programi, samo BBCjev je par ducatov, ampak smart IP ali kaj je že app na LGju je freeznil, pa tudi bufferinga je bilo preveč, poskusil sem prek Plexa, ki teče na Synology NASu, baje se da, ampak mi UAS Unauthorized App Store javlja, da naj kontaktiram nekega Deva, dela ne, na koncu sem uspel odpreti listo na VLCju na namiznem računalu, ampak to ni to, VLC je že UI predpotopen. Slika je po doslej videnem solidna, moram se med 45.000 programi prebiti do 4K športa, da vidim, ampak na VLCju ne bo šlo.

gustek_si ::

philips_andrej vi jemljete OLED panele od nas. Večinoma jemljete lanske in predlanske panelčiče, ker so vam sveži predragi. Mi dajemo v svoje televizorje najboljše OLED panele, vam ostalim pa damo vmes tudi kakšne malenkost slabše različice, ampak še vedno ok da ne bo pomote. Mi smo LG, vi ste pa Philips.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: krepki ()

bernikm ::

Pred časom sem spraševal za razliko med Philips OLED 803 in 873 ? Kolikor sem razumel, je 873 starejši model s panelom iz leta 2017, model 803 pa novejši z letošnjim panelom, ostalih bistvenih razlik naj nebi bilo, zato me zanima kaj so še vse ostale razlike/prednosti, ki bi odtehtale v prid 803 ? Ker cena pri nas v SLO je trenutno podobna za oba modela, v tujini pa je razlika skoraj 500EUR ? Se morda ve, ali bodo tudi pri Philips OLEDih kaj padle cene na 'razumljivo' raven ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bernikm ()

fpbs ::

Josh1 je izjavil:

Glih te Philips sem gledu:
65pus7303
55pus8303
55pus8503
PUS 7303 je 8bit, 50Hz, glossy, kar je prava formula za slabo sliko pri diagonali 65. Modela 55 sta precej boljša, imata že vgrajen lanski LGejev Nano Cell panel 100Hz, 10bit, edge, žal sta glossy, kar zna biti zelo moteče, od HDR podpirata samo HDR10 in HLG, za HDR10+ nista pridobila certifikata. Svetujem ti, da si še pogledaš precej boljši LG SK8500, če cena ni previsoka. LG SK8500 ima 100Hz, 10bit izboljšani letošnji Nano Cell FALD panel, kar omogoča nekoliko višji kontrast, in širši barvni spekter. Poleg osnovnih dveh HDRov omogoča še Dolby Vision in Advanced HDR, poganja ga dosti boljši operacijski sistem WebOs, umetna inteligenca ThinQ AI, telekomanda z miško in mikrofonom.... Če ti pa ni problem dodati še nekaj evrov, ti pa svetujem LG OLEDa.
https://www.displayspecifications.com/e...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fpbs ()

andrej69 ::

bernikm je izjavil:

Pred časom sem spraševal za razliko med Philips OLED 803 in 873 ? Kolikor sem razumel, je 873 starejši model s panelom iz leta 2017, model 803 pa novejši z letošnjim panelom, ostalih bistvenih razlik naj nebi bilo, zato me zanima kaj so še vse ostale razlike/prednosti, ki bi odtehtale v prid 803 ? Ker cena pri nas v SLO je trenutno podobna za oba modela, v tujini pa je razlika skoraj 500EUR ? Se morda ve, ali bodo tudi pri Philips OLEDih kaj padle cene na 'razumljivo' raven ?


Model 803 ima že letošnji panel in novi letošnji P5 procesor. Največja razlika je v procesorju.. Če nimaš vklopljeno funkcijo Perfect Natural Reality ni velike razlike, če pa to funkcijo vklopis pa je razlika očitna kar se tiče kvalitete slike..

gustek_si ::

bernikm je izjavil:

Pred časom sem spraševal za razliko med Philips OLED 803 in 873 ? Kolikor sem razumel, je 873 starejši model s panelom iz leta 2017, model 803 pa novejši z letošnjim panelom, ostalih bistvenih razlik naj nebi bilo, zato me zanima kaj so še vse ostale razlike/prednosti, ki bi odtehtale v prid 803 ? Ker cena pri nas v SLO je trenutno podobna za oba modela, v tujini pa je razlika skoraj 500EUR ? Se morda ve, ali bodo tudi pri Philips OLEDih kaj padle cene na 'razumljivo' raven ?

Niti sam philips_andrej, ki je na čelu tega uspešnega podjetja ti ne more povedat kaj je v njihovih OLED televizorjih. Pomoje kar mešano, odvisno od serije.

andrej69 je izjavil:

Model 803 ima že letošnji panel in novi letošnji P5 procesor. Največja razlika je v procesorju.. Če nimaš vklopljeno funkcijo Perfect Natural Reality ni velike razlike, če pa to funkcijo vklopis pa je razlika očitna kar se tiče kvalitete slike..


Spet zavajanje. Da te popravim, P5 procesor je iz začetka 2017 - kmalu bo upihnil dve svečki. :)

Zgodovina sprememb…

bernikm ::

@andrej hvala. Se pravi je boljši nakup 803 model, sploh če je cena med 873 in 803 enaka (vsaj pri nas). Ne vem pa zakaj je v tujini tolikšna razlika v ceni.
Mimogrede, nisem privrženec Philips televizorjev da ne bo pomote, samo sem na lastne oči pred časom gledal LG (ne vem točno kateri model je bil, je bil pa nekje okoli 1500€ v BB) ter Philips 7303 pa je imel Philips dosti boljšo sliko, pa pustimo sedaj tiste nastavitve gor in dol, tako da se mi zdi vsako prerekanje, hvaljenje ali pluvanje čez druge modele nesmiselno. Mislim da je point tega foruma da se pridobi informacije o različnih modelih, mnenje uporabnikov in ostalo kar pomaga nam ki nismo toliko v tem da se lažje odločimo za nakup. Ker kot sem že enkrat napisal v BB in ostalih podobnih trgovinah jim je čisto vseeno kaj kupiš, ko sem gledal Samsung ga je na vso moč hvalil, potem sem šel na LG je prodajalec obrnil ploščo in začel da je boljši itd, potem pa še Philips enaka zgodba.
Sploh pa na koncu odigra veliko vlogo cena. Zdaj če so (govorim za OLED) primerljive cene recimo LG C8 in Philips 803 se bom pač odločil za tistega, za katerega menim, da je za moj prostor boljši - v tem primeru je to Philips ker nama je z ženo obema všem Ambilight ki bo na novi steni. Pa pustimo prerekanja kaj ima LG več/manj od Philipsa, ker 90% teh stvari (zvočno upravljana, AI itd mislim da večina ne bo uporabljala, so samo tam da se lahko proizvajalec hvali kaj ima on in kaj ne drugi, vprašanje pa je če se to sploh rabi). Seveda pa če bo cena za LG konkretno nižja od Philipsa (tu govorim o razliki par sto evrov) pa bomo tudi požrli da Ambilight in šli na LG...
Mislim da na koncu vsak pretehta ceno in samo razliko enega in drugega modela in kaj točno želi imeti zase.

andrej69 ::

bernikm je izjavil:

@andrej hvala. Se pravi je boljši nakup 803 model, sploh če je cena med 873 in 803 enaka (vsaj pri nas). Ne vem pa zakaj je v tujini tolikšna razlika v ceni.
Mimogrede, nisem privrženec Philips televizorjev da ne bo pomote, samo sem na lastne oči pred časom gledal LG (ne vem točno kateri model je bil, je bil pa nekje okoli 1500€ v BB) ter Philips 7303 pa je imel Philips dosti boljšo sliko, pa pustimo sedaj tiste nastavitve gor in dol, tako da se mi zdi vsako prerekanje, hvaljenje ali pluvanje čez druge modele nesmiselno. Mislim da je point tega foruma da se pridobi informacije o različnih modelih, mnenje uporabnikov in ostalo kar pomaga nam ki nismo toliko v tem da se lažje odločimo za nakup. Ker kot sem že enkrat napisal v BB in ostalih podobnih trgovinah jim je čisto vseeno kaj kupiš, ko sem gledal Samsung ga je na vso moč hvalil, potem sem šel na LG je prodajalec obrnil ploščo in začel da je boljši itd, potem pa še Philips enaka zgodba.
Sploh pa na koncu odigra veliko vlogo cena. Zdaj če so (govorim za OLED) primerljive cene recimo LG C8 in Philips 803 se bom pač odločil za tistega, za katerega menim, da je za moj prostor boljši - v tem primeru je to Philips ker nama je z ženo obema všem Ambilight ki bo na novi steni. Pa pustimo prerekanja kaj ima LG več/manj od Philipsa, ker 90% teh stvari (zvočno upravljana, AI itd mislim da večina ne bo uporabljala, so samo tam da se lahko proizvajalec hvali kaj ima on in kaj ne drugi, vprašanje pa je če se to sploh rabi). Seveda pa če bo cena za LG konkretno nižja od Philipsa (tu govorim o razliki par sto evrov) pa bomo tudi požrli da Ambilight in šli na LG...
Mislim da na koncu vsak pretehta ceno in samo razliko enega in drugega modela in kaj točno želi imeti zase.


Model 803 je vsekakor boljši nakup.. Drugače pa je tudi model 873 več kot odlična izbira..

bernikm ::

Hvala. Samo ne vem zakaj so cene Philipsov v tujini toliko višje kot LG. Recimo 65OLED803 je 2700EUR, LG 65C8 pa 2200EUR. Dejansko je to 500EUR razlike kar ni zanemarljivo.
Zdaj če gledam sebe, sta oba TVja več kot top, Philips zmaga v mojem primeru zaradi ambilighta, samo ne za toliko višjo ceno, v tem primeru se raje odločim za LGja. Samo če gledamo pri nas pa sta ceni dokaj izenačeni. To potem pomeni da v tujini LGju hitreje pada cena kot pri Philipsu oz ima prvi boljše popuste ????

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bernikm ()

andrej69 ::

bernikm je izjavil:

Hvala. Samo ne vem zakaj so cene Philipsov v tujini toliko višje kot LG. Recimo 65OLED803 je 2700EUR, LG 65C8 pa 2200EUR. Dejansko je to 500EUR razlike kar ni zanemarljivo.
Zdaj če gledam sebe, sta oba TVja več kot top, Philips zmaga v mojem primeru zaradi ambilighta, samo ne za toliko višjo ceno, v tem primeru se raje odločim za LGja. Samo če gledamo pri nas pa sta ceni dokaj izenačeni. To potem pomeni da v tujini LGju hitreje pada cena kot pri Philipsu oz ima prvi boljše popuste ????


Odvisno od uvoznika kar se tiče cen..

bernikm ::

andrej69 je izjavil:

bernikm je izjavil:

Hvala. Samo ne vem zakaj so cene Philipsov v tujini toliko višje kot LG. Recimo 65OLED803 je 2700EUR, LG 65C8 pa 2200EUR. Dejansko je to 500EUR razlike kar ni zanemarljivo.
Zdaj če gledam sebe, sta oba TVja več kot top, Philips zmaga v mojem primeru zaradi ambilighta, samo ne za toliko višjo ceno, v tem primeru se raje odločim za LGja. Samo če gledamo pri nas pa sta ceni dokaj izenačeni. To potem pomeni da v tujini LGju hitreje pada cena kot pri Philipsu oz ima prvi boljše popuste ????


Odvisno od uvoznika kar se tiče cen..


Pa se pričakuje za Philips do konca leta kak konkreten padec cen blizu magične meje 2000€ (za 65 OLED modele) ? Za LG pravite da bo...

andrej69 ::

Tesko je to napovedati. Blizu te cene bo za sigurno, če pa se bo dobil za točno 2.000 evrov pa kot sem napisal tesko reči.. V tujini
zna biti cena za Black Friday okoli 2.000 evrov ali nekaj malega več..

Josh1 ::

Kaj pa tale lg 65UK6950PLB

andrej69 ::

Josh1 je izjavil:

Kaj pa tale lg 65UK6950PLB


Jaz ti LG ne bi priporočil razen OLED.. Ta LCD ima WRGB panel kar pomeni, da ne prikazuje niti pravo 4K resolucijo.. Pa tudi sam procesor ni kaj kvaliteten pri Lg
Razen pri letošnjih OLED televizorjih..

MonkeyHead ::

Fantje, kaj naj vzamem za cca 1000e, 55coll je želja. Naj pa bo smart TV 4k seveda. Uporabnika sta pa par srednjih let in ni potrebno da je res top of the top.

bernikm ::

MonkeyHead je izjavil:

Fantje, kaj naj vzamem za cca 1000e, 55coll je želja. Naj pa bo smart TV 4k seveda. Uporabnika sta pa par srednjih let in ni potrebno da je res top of the top.


55pus7303. Jaz sem imel namen kupiti 65 verzijo, pa sem se premislil zaradi OLED-a, drugače je pa top tv v tem cenovnem razredu. Najbolje da greš v kak BB in se sam prepričaš.

andrej69 ::

MonkeyHead je izjavil:

Fantje, kaj naj vzamem za cca 1000e, 55coll je želja. Naj pa bo smart TV 4k seveda. Uporabnika sta pa par srednjih let in ni potrebno da je res top of the top.



Jaz ti priporočam enega izmed teh modelov.

Philips 7803
Philips 8303
Panasonic FX780
Samsung Q6F

gustek_si ::

Priporočam ti naš model B8, torej LG B8 OLED velikosti 55. To je futureproof televizor in imaš 10 let miru. Dobil boš tudi 5 let garancije, kar pri ostalih proizvajalcih ne boš dobil. Priporočam, da počakaš nekje 3 tedne do 2 mesca, ko bo cena padla predvidoma proti 1000€. Tukaj si lahko prebereš test:
https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/b8...

bernikm ::

gustek_si je izjavil:

Priporočam ti naš model B8, torej LG B8 OLED velikosti 55. To je futureproof televizor in imaš 10 let miru. Dobil boš tudi 5 let garancije, kar pri ostalih proizvajalcih ne boš dobil. Priporočam, da počakaš nekje 3 tedne do 2 mesca, ko bo cena padla predvidoma proti 1000€. Tukaj si lahko prebereš test:
https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/b8...


Se pravi če počakam 3 tedne do 2 meseca bom dobil 65B8 za 2000€ z vključeno 5 letno garancijo ? Če to drži, potem bo LG prevladal pred Philipsom :-)

andrej69 ::

@bernikm
Za takšen denar boš dobil že Philips model 873,ki je vsekakor kvalitetnejši od LG B8..

gustek_si ::

andrej69 je izjavil:

@bernikm
Za takšen denar boš dobil že Philips model 873,ki je vsekakor kvalitetnejši od LG B8..

Ti mu pa kar ponujaš lanski Philips 873, ki ima naš predlanski OLED panel. LG B8 ima kvalitetnejši OLED panel. Dejstvo.

Lp,
LG Electronics

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: krepki ()

bernikm ::

Meni je čisto vseeno kateri panel ima, lanski, letošnji, tako se mi zdi da bistvenih razlik ni, bolj marketinške da ti spet nekaj prodajo novega ...
Dejstvo je da sem si postavil ceno 2000€ (če bo manj pa toliko boljše:-)) ki sem jo pripravljen dati za 65 OLED TV. Zdaj če bo to Philips ali LG bomo videli, samo kot kaže se mi zdi da bo prej LG prišel na to ceno (B8 se je že dobilo pri nas za 2K), med tem ko Philips kar lepo drži ceno na 2500€+... Toliko več nisem pripravljen dati, če bo pa cena konkurenčna bo pa sigurno prevladal Philips pri meni zaradi Ambilighta, nekomu pa LG zaradi česa drugega.
Mislim da pa slabih OLEDov ni, stvar je samo kako dobro zna kateri proizvajalec prodajati dodatne stvari, ki jih dejansko uporabniki potem ne bomo rabili. Se spomnim cca 5-6 let nazaj ko so vsi prodajali 3D TVje da je to boom in da to moraš imeti, pa je bil 100-200€ dražji. Jaz sem takrat kupil navadnega brez 3D, no potem je pa ta 3D tko propadla....
Verjetno bo tako tudi s funkcijami, ki se ponujajo danes kot nek oh in sploh high tech...

leiito ::

Philips gre očitno v drugo smer kot ostali proizvajalci, z ambilightom, s Perfect Natural HDR upscalom in še čem gre v smer slike, ki je morda atraktivna, ni pa naravna oz. kot ugotavljajo reviewerji, predstavlja odmik od intence avtorja. To seveda odbija videofile oziroma video puriste, ki želijo gledati avtorsko delo v skladu z avtorjevo intenco, za del populacije pa to morda niti ni tako moteče. Večji problem se zdi nesorazmerno visoka cena Philipsovih OLEDov in dejstvo, da tvrdka ne podpira Dolby Visiona, kakšen profil potrošnika bo namesto, da kupi LG za 2 jurja, dajal zraven še €700 za nekaj, kar je efektivno manj precizna slika in kar ne podpira najboljšega in zdaj že tudi najbolj uveljavljenega HDR formata? Če bi bil 30% cenejši od LGja, morda, tako je pa dejansko težko videti logiko.

krepki ::

V bistvu z vsem tem šikaniranjem Philipsovih televizorjev,blatenjem itd ter izpostavljanjem kao ,da je LG najboljši tv,nekateri forumaši delate škodo LG znamki,ker z takim pisanjem ne boste pridobili strank,kvečjemu stranke nezavestno odganjate k konkurenci.

NikaTV ::

Pozdravljeni, povprasala bi vas rada glede dveh televizorjev, ne spoznam se dobro, kupujem pa nov TV. Oddaljenost do TV je 3, 5 metra, stena, kjer bo TV, je siroka 142 cm. V trgovini so mi predlagali tega:
Sony KD55XF8096.

Zanima me pa se glede tega katerega sem nasla na internetu in se mi zdi dober: PHILIPS LED TV 55PUS6412

Katera od omenjenih je boljša? Oziroma katero pripiročate do 900 eur? Gledalo se bo največ navadne kanale, filme iz interneta in downloadane filme? Zelimo tudi dober/preprost sistem (je najboljsi Android od Sonya)? Zanima me, ce siv rob zelo moti ko gledas TV, se morda blesci? Je boljsi crn?

Imam tudi vprasanje glede zavarovanja TV-ja? V Harvey Norman imajo moznost za cca. 130 eur zavarovati za 4 leta (torej 2 navadne garancije plus 4 dodatna leta - skupaj je 6). Zavarovanje gre za vse, razen poskodbe (praske, zlom ekrana itd.). Ali je res, da ce se kaj pokvari, teh TV-jev ne popravljajo oz. je zelo drago, tako da je fajn imet zavarovano? Kako pogosto se pri teh novih TV-jih kaj pokvari?

Hvala za odgovor in lp,
Nika.

Han ::

Za gledanje rednega TV sporeda v SD in HD ločljivosti, pa tudi FHD vsebin z neta, serij in filmov, je še vedno najboljša izbira FullHD televizor, npr. Samsung UE55M5522 za 587 eur. Samsung ima tudi najbolj dodelan in preprost operacijski sistem, ki ne zmrzuje tako kot Android na Sonyjih in Philipsih.

Drugi te bodo prepričevali, kako UHD TV fenomenalno izboljša navadno sliko, a to žal ne drži, še posebno za redni TV spored, ki je na UHD televizorjih za moje oči negledljiv zmazek.

Črn okvir je vsekakor najmanj moteč, kar se dodatne garancije tiče, pa sama presodi, če se pri današnjih cenah in relativno hitri menjavi modelov v to splača investirat. Menjajo se posamezni večji sklopi ali celoten TV. Ko po dobrem letu obstoječega modela ni več, ga v primeru večje okvare zamenjajo z drugim podobnim...

fpbs ::

NikaTV je izjavil:

Pozdravljeni, povprasala bi vas rada glede dveh televizorjev, ne spoznam se dobro, kupujem pa nov TV. Oddaljenost do TV je 3, 5 metra, stena, kjer bo TV, je siroka 142 cm. V trgovini so mi predlagali tega:Sony KD55XF8096.
Zanima me pa se glede tega katerega sem nasla na internetu in se mi zdi dober: PHILIPS LED TV 55PUS6412
Katera od omenjenih je boljša? Oziroma katero pripiročate do 900 eur? Gledalo se bo največ navadne kanale, filme iz interneta in downloadane filme? Zelimo tudi dober/preprost sistem (je najboljsi Android od Sonya)? Zanima me, ce siv rob zelo moti ko gledas TV, se morda blesci? Je boljsi crn?Imam tudi vprasanje glede zavarovanja TV-ja? V Harvey Norman imajo moznost za cca. 130 eur zavarovati za 4 leta (torej 2 navadne garancije plus 4 dodatna leta - skupaj je 6). Zavarovanje gre za vse, razen poskodbe (praske, zlom ekrana itd.). Ali je res, da ce se kaj pokvari, teh TV-jev ne popravljajo oz. je zelo drago, tako da je fajn imet zavarovano? Kako pogosto se pri teh novih TV-jih kaj pokvari?
Vsi trije TVeji zgoraj omenjeni so 50Hz, 8bit, Za ta denar lahko dobiš dosti boljšega, naprimer LG 8100, ki je že 100Hz, 10 bit, z višjo svetilnostjo, boljšim barvnim spektrom, boljšo HDR podporo, z najboljšim, najhitrejšim in uporabniku najbolj prijaznim operacijskim sistemom, umetno inteligenco Thinq AI, najboljšo telekomando...https://www.mimovrste.com/super-uhd-tv/...
https://www.displayspecifications.com/e...

bbobst ::

Han je izjavil:



Drugi te bodo prepričevali, kako UHD TV fenomenalno izboljša navadno sliko, a to žal ne drži, še posebno za redni TV spored, ki je na UHD televizorjih za moje oči negledljiv zmazek.


Na TV-jih z dobrim upscalingom definitivno ni zmazek.Na Sony-ju 9005 je tudi SD kar dober.

leiito ::

Za tivi se morda še bolj kot za druge naprave splača dati malo več in kupiti malo bolj future proof, ker jih običajno ne menjamo ravno vsako leto in HDR in 10 bit je postal že tako razširjen in slika je toliko boljša, da je smiselno stisniti zobe, ker tudi če danes še gledaš čez anteno, čez leto dni skoraj gotovo ne boš več, vsi bomo naročniki Netflixa in Amazona, klasičen teve program, če ga bomo sploh še gledali, bo v manjšini, ker kaj pa sploh ponujajo zemeljski programi, česar ni najti na netu, po pravilu v boljši inačici.

MrStein ::

A da bo Telemach propadel? Dvomim.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Ciklamen ::

Živjo fantje.

Odločamo se za nov TV, ker naša 10 let stara plazma počasi a vztrajno diha zadnje izdihljaje.

Gledal sem nekatere zadeve na mimovrste, ker bi radi vzeli na obroke z diners kartico, tam do 1000€ (+- 200€). Ali 65 ali 55 inčev je vseeno, 4k UHD za malo bolj future-proof, samo stojalo mora pasati na 92.5 cm široko "polico" (wall mount ne pride v poštev).

Torej, predlogi? Ne rabi bit ravno mimovrste, lahko katera koli prodajalna ki ponuja obročno plačevanje.
- End of the Post ->

Okapi ::

Na vse, ki imajo dve nogi, lahko kar takoj pozabiš. 55" Philips recimo potrebuje 125 cm dolgo polico/mizo. Skratka, glej tiste, ki imajo eno samo stojalo na sredi.

Ciklamen ::

https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...
https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...
https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...
https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...
https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...
https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...
https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...

To je nekaj kar se mi zdijo koliko toliko vredu, zdaj slišim da androidTV, ki ga uporabljata Sony in Philips ni najboljši oz. najhitrejši/najodzivnejši, pa da je Tizen od samsunga še izmed teh najboljši.
- End of the Post ->

bbobst ::

Ciklamen je izjavil:



To je nekaj kar se mi zdijo koliko toliko vredu, zdaj slišim da androidTV, ki ga uporabljata Sony in Philips ni najboljši oz. najhitrejši/najodzivnejši, pa da je Tizen od samsunga še izmed teh najboljši.

Android ni najboljši za tiste picajzle ,ki hočejo imeti odzivnost 0.001 sekunde, če pa lakho počakaš pol ali eno sekundo ,pa je OK.

Han ::

Za letošnje Samsunge (NU in Q serija) moraš vedet, da ne dekodirajo DTS. 61xx modeli so bolj tako tako, kar je več, je bolje...

fpbs ti bo priporočil LG 55SK8100PLA oziroma podobnega iz SK serije, ker ima 100 Hz panel ter oh in ah procesor, ni da ni. >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Ciklamen ::

Kaj to pomeni za day-to-day usage @Han? (glede DTS-a)
- End of the Post ->

Han ::

Na navaden TV spored DTS nima vpliva. Če predvajaš BluRay ali MKV video, ki ima zvok v zgolj DTS formatu, pa ga na TV, ki nima dekoderja, ne boš slišal, razen če imaš TV prek optičnega kabla povezan na receiver, ki ima ustrezen dekoder.

Ciklamen ::

Čudno, da to ni podprto pri novejših modelih, je kak poseben razlog za to? Glede na to da ima večina filmov (še vedno) mkv ali DTS, potem se mi ne zdi pametno vzeti nekaj kar sedaj ne morem uporabljat...

A ta LG, ki si ga predlagal (oz. ki ga bi/bo fpbs) je za kaj ali je bilo to bolj troll? Na papirju se sliši lepo, pa tudi sedaj imamo LG-jevo plazmo, smo kar zadovoljni da je tako dolgo zdržala.
- End of the Post ->

krneki ::

Verjetno problem v licenčnini. Sam sem tudi mislil da bo brez DTS podpore problem, samo potem tako ali tako uporabljam Plex (ali pa skozi receiver ki ima DTS) pa deluje DTS brez problema (ga transcoda v DD).

Ciklamen ::

Ja, najbrž bo res licenčnina. Receiverja pa posebej ne bom kupoval, se mi zdi potratno + dodatno kablovje ki ga je itak že preveč. Pa še to, uporablja kdo Chromecast 2? Se mi na dolgi rok bolj splača vzeti CC 2 Ultra ali navadnega?
- End of the Post ->

Han ::

Malo si poglej teste na RTINGS.com. Kar je zeleno, je načeloma ok.

https://www.rtings.com/tv/reviews/lg

edi45 ::

Ciklamen je izjavil:

Ja, najbrž bo res licenčnina. Receiverja pa posebej ne bom kupoval, se mi zdi potratno + dodatno kablovje ki ga je itak že preveč. Pa še to, uporablja kdo Chromecast 2? Se mi na dolgi rok bolj splača vzeti CC 2 Ultra ali navadnega?


Zvočniki na TVju so tako ali tako drek. Če hočeš dober zvok, se kupi avr receiver in zvočniki po želji. Če ima tv DTS podporo je pa čisto nepomembno, ker ne vem kako boš razločil dolby zvok proti "navadnemu" stereo, ki prihaja isto iz dveh malih zvočnikov na tvju.

Ciklamen ::

To mi je jasno, da so zvočniki zanič. Za kaj bolj resnega imamo hišni kino.
- End of the Post ->

Ciklamen ::

https://www.lg.com/uk/home-cinema-syste...

Tale home cinema pa imamo trenutno.
- End of the Post ->

bernikm ::

Jaz sem pred časom menjal LG hišni kino za Bose, kjer sta 2 micena zvočnika in woofer pa je zvok neprimerljiv z ostalimi 5,7 sistemi ki se jih dobi od LG,Philips in podobnih.
https://www.bose.com/en_us/support/prod...

Ciklamen ::

Bose je tako ali tako odlična firma za vse kar je povezano z zvokom.

Mah kurc, bom kar tistega LG-ja vzel, ki ga je Han priporočil, itak so te razlike med TVji minimalne in za povprečnega gledalca neopazljive.
- End of the Post ->

bernikm ::

Ciklamen je izjavil:

Bose je tako ali tako odlična firma za vse kar je povezano z zvokom.

Mah kurc, bom kar tistega LG-ja vzel, ki ga je Han priporočil, itak so te razlike med TVji minimalne in za povprečnega gledalca neopazljive.


Počakaj še kak mesec (ali dva), naj bi OLEDi prišli na dostopno raven. Jaz čakam 65inčnega za okoli 2000€, nekaj se špekulira da se ga bo dobilo tudi pri nas za tak denar.
««
146 / 536
»»