» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
99 / 534
»»

Ramlo ::

Sem tudi sam imel težavo kakšen bo kot gledanja pred nakupom in sem doma vse narisal na pod, da sem se lažje odločil za panel TV-ja.
Kupil sem Samsung MU8000 in meni osebno tudi izven tega kota ni moteče, sem pričakoval hujše popačenje. Sem nabavil nosilec, da lahko TV obračaš tudi pravokotno na steno in gledam iz terase. Je pa treba rečt, da Tizen je prava stvar! Prej sem gledal YT kakšnih 10%, 10% filmi preko USB in ostalo TV programi. Zdaj gledam 40% YT, 40% TV programi in 20 posto Filmi, daje človeku neko veselje gledat tut druge vsebine, vsi prehodi so gladki brez zatikanja in ponovnih zagonov aplikacij. No, vsaj zaenkrat.

LP

stanci50 ::

Za začetek vsem lep pozdrav.Tudi sam sem dolgo časa kolebal kaj kupiti,spremljal sem tudi ta forum , itd .Štiri leta pred tem sem kupil Philips pfl 6008 47" ,dobra stvar,samo mi je postal premajhen.Odločil sem se za Pus 7502 55" in ni mi žal.Sem zahteven,kar se tiče slike in zvoka in po mojem se kvaliteta slike približuje že oledu.Debata na forumu je podobna debati, kateri avto je boljši.100 ljudi-100čudi.Pri znancih sem videl tudi ostale znamke tv vendar bistvenih razlik nisem opazil. Za Philipsa sem se odločil zaradi ambilighta,ki sem imel že prej,40w zvoka,lepih in naravnih barv in pa daljinca z tipkovnico,s katero dobesedno padem v youtube,ki je zelo tekoč.Če ni nikjer nič pametnega ,se pa tam kaj najde.Toliko o tem,da mi ne bo očital propagande.Sem se pa res nekoliko pomatral z nastavitvami in se čudim slabim tovarniškam nastavitvam ali pa v trgovinah.Zdaj se ga dobi že izpod jurja in je vreden svojega denarja.Priporočam.

boki75 ::

MTm2H37rqt7B je izjavil:

Po podatkih RTINGS, je pri XE9005 colorshift (pod 50%), pri 22o - brightness (pod 50%), pa pri 46o

Niso testirali Philipsa, vendar najbrž IPS prevlada...

To se pravi, za velike sobe, več različnih mest sedenja je IPS, za zelo omejena sedišča pa VA?


Vzames panasonic(ex780e) kateri ima MVA matriko,gre za izpopolnjeno VA matriko.Pomeni,večji vidni kot,skoraj kot IPS panel itd....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boki75 ()

4knative ::

Uporabniško ime: stanci50
Čas prve prijave: 20.02.2018 16:11:06

Se splača registrirat na forum samo zato da poveš da je Philips super? Philips je najslabši! Moje mnenje pač.
"When we are dead, it's not what we HODL or SODL that matters.
It's what we BUIDL."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 4knative ()

boki75 ::

andrej69 je izjavil:

edi45 je izjavil:

andrej69 je izjavil:

4knative je izjavil:

Philipsi nasploh so najslabša možna izbira na trgu. Žal tako je. Dejstvo.


To smo pogrešali..Tvoje profesionalno mišljenje:):))


Človek ima prav. Zakaj bi kupoval Philipsa, ki je v vsem slabši od premium znamk? Razlika v ceni je pa tudi zanemarljiva..:))
Vsi vemo da je še vedno philips najpočasnejši od vseh, še vedno rad šteka, visok input lag(2-3x večji od LG in Samsung) nizka svetilnost, slabe barve itd


Res te ne razumem, pred časom si hotel kupiti Philips televizor, sedaj pa pljuvaš po njem:)) Zelo nesramen komentar iz tvoje strani..Sedaj misliš, če imaš Sonya, da drugi televizorji nič ne veljajo..Sploh pa si napisal kar nekaj laži:)) Vedno treba primerjat isti rang televizorjev..Ne pa da se dela primerjava, rang ali dva slabših televizorjev..! Mogoče pa se ti bo to napisano kaj hitro maščevalo..;)


Hotel je samo povedat,da je videl luč na koncu tunela in pojavil se je SONY :))

lejko0 ::

4knative je izjavil:

Uporabniško ime: stanci50
Čas prve prijave: 20.02.2018 16:11:06

Se splača registrirat na forum samo zato da poveš da je Philips super? Philips je najslabši! Moje mnenje pač.


Andrej69, pa se ja ne spet pogovarjaš sam s sabo?

edi45 ::

andrej69 je izjavil:

edi45 je izjavil:

andrej69 je izjavil:

4knative je izjavil:

Philipsi nasploh so najslabša možna izbira na trgu. Žal tako je. Dejstvo.


To smo pogrešali..Tvoje profesionalno mišljenje:):))


Človek ima prav. Zakaj bi kupoval Philipsa, ki je v vsem slabši od premium znamk? Razlika v ceni je pa tudi zanemarljiva..:))
Vsi vemo da je še vedno philips najpočasnejši od vseh, še vedno rad šteka, visok input lag(2-3x večji od LG in Samsung) nizka svetilnost, slabe barve itd


Res te ne razumem, pred časom si hotel kupiti Philips televizor, sedaj pa pljuvaš po njem:)) Zelo nesramen komentar iz tvoje strani..Sedaj misliš, če imaš Sonya, da drugi televizorji nič ne veljajo..Sploh pa si napisal kar nekaj laži:)) Vedno treba primerjat isti rang televizorjev..Ne pa da se dela primerjava, rang ali dva slabših televizorjev..! Mogoče pa se ti bo to napisano kaj hitro maščevalo..;)


Sem ja mislil kupit in sem se zavedal da je slabsi TV ampak sem hotel sprobat ambilight. Samo ko sem videl boljsi tv za 10€ vec in kaksna razlika je bila v sliki sem normalno rajsi vzel boljsi tv, ker mi ambilight tudi ne pomeni tolko da bi zrtvoval tolko za par luck na zadnji strani:))

lejko0 ::

Bom še sam delil svojo izkušnjo s Philips televizorji. Od avgusta 2014 imam doma Philips 65PFS7559 in lahko iz prve roke povem, da je izkušnja malodane travmatična, tako kar se tiče tv kot tudi servisa. TV se je od prvega dne naprej ugašal ob popolnoma nepričakovanem času. Še bolj moteče pa je bilo, da se TV prižgal ob povsem naključjem času sredi noči in s svojo glasnostjo prebudil celotno družino. Potem smo 14 dni čakali na servis, kjer je ostal kar 1 mesec, kljub temu pa so se težave ponovile! Šele po drugem servisu se TV ni več naključno prižigal. Največja ironija pri celi zgodbi pa je bila, da sem se sprva zanimal za določen model Samsunga, vendar pa me je potem prodajalec pregovoril v "precej kvalitetnejši" model PHILIPS. Jasno je da nobena serija izdelkov v nobeni industriji, še posebaj v proizvodnji TV-jev, ni popolna. Pa vendar sam nikoli več ne kupik Philipsovega televizorja.

andrej69 ::

lejko0 je izjavil:

Bom še sam delil svojo izkušnjo s Philips televizorji. Od avgusta 2014 imam doma Philips 65PFS7559 in lahko iz prve roke povem, da je izkušnja malodane travmatična, tako kar se tiče tv kot tudi servisa. TV se je od prvega dne naprej ugašal ob popolnoma nepričakovanem času. Še bolj moteče pa je bilo, da se TV prižgal ob povsem naključjem času sredi noči in s svojo glasnostjo prebudil celotno družino. Potem smo 14 dni čakali na servis, kjer je ostal kar 1 mesec, kljub temu pa so se težave ponovile! Šele po drugem servisu se TV ni več naključno prižigal. Največja ironija pri celi zgodbi pa je bila, da sem se sprva zanimal za določen model Samsunga, vendar pa me je potem prodajalec pregovoril v "precej kvalitetnejši" model PHILIPS. Jasno je da nobena serija izdelkov v nobeni industriji, še posebaj v proizvodnji TV-jev, ni popolna. Pa vendar sam nikoli več ne kupik Philipsovega televizorja.


Seveda so bile težave s temi modeli, tukaj treba povedat iskreno, sicer ne z vsemi toda z nekaterimi pa..
Treba pa tudi povedat, da ne gre primerjat modele 2013/2014 z modeli 2016 ali 2017:))Še niti eden ni prinesel nazaj televizorja model 2016 ali 2017 zaradi teh težav ali ga dal na servis zaradi teh problemov..Kajti sedaj dela Softwer brez težav, seveda pa se lahko zgodi, da še kakšen ima te težave kajti na te težave ni imun niti eden od proizvajalcev..Toda globalno, ni teh težav kakor so bili leta nazaj..Pa tudi k stabilnosti Philips in Sony televizorjev je prinesel tudi novi Android, ki sedaj dela precej bolje..

davor88 ::

andrej69 je izjavil:

davor88 je izjavil:

Pozdravljeni, tudi sam sem se odločil, da zamenjam svoj tv (fullhd lg43) za nekaj novejšega. TV bi se uporabljava predvsem za gledanje filmov iz pašnikov in pa tv programov. Prednost bi dal VA panelom ni pa to pogoj. Velikost tv naj bi bila med 55 in 65, cena pa nekje do 1300€. V ožji izbor sem dal naslednje televizorje, zanima pa me še vaše mnenje in pa vaši predlogi na dane karakteristike.

http://acssony.si/led-televizor-bravia/...
http://acssony.si/led-televizor-bravia/...
http://www.makspro.si/index.php/avdio-v...
https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/u...

hvala za odgovore.


Kar se tiče tvojega izbora, je vsekakor najkvalitetnejši Sony model xe9005. Potem pa sta tu nekje Sony xe8505 in Panasonic model. Kar pa se tiče velikosti 65", pa ti jaz priporočam tale model Philipsa..
https://www.ceneje.si/Izdelek/8525349/a...


ali je med modeloma xe85 in xe90 razlika samo v tem, da ima xe85 edge led, xe90 pa direct led. A je med tem dvema modeloma bistvena razlika v sliki, da se splača doplačat 300€ več za xe90 model.

andrej69 ::

@davor88
Jaz osebno bi vzel model xe8505, kajti model xe9005 je le delno FALD televizor, zato tudi takšna cena..
Edino, če boš gledal HDR vsebine, potem je vsekakor kvalitetnejši model xe9005. Za normalno gledanje HD in 4k vsebin, pa ti zadostuje model xe8505:)

andrej69 ::

edi45 je izjavil:

andrej69 je izjavil:

edi45 je izjavil:

andrej69 je izjavil:

4knative je izjavil:

Philipsi nasploh so najslabša možna izbira na trgu. Žal tako je. Dejstvo.


To smo pogrešali..Tvoje profesionalno mišljenje:):))


Človek ima prav. Zakaj bi kupoval Philipsa, ki je v vsem slabši od premium znamk? Razlika v ceni je pa tudi zanemarljiva..:))
Vsi vemo da je še vedno philips najpočasnejši od vseh, še vedno rad šteka, visok input lag(2-3x večji od LG in Samsung) nizka svetilnost, slabe barve itd


Res te ne razumem, pred časom si hotel kupiti Philips televizor, sedaj pa pljuvaš po njem:)) Zelo nesramen komentar iz tvoje strani..Sedaj misliš, če imaš Sonya, da drugi televizorji nič ne veljajo..Sploh pa si napisal kar nekaj laži:)) Vedno treba primerjat isti rang televizorjev..Ne pa da se dela primerjava, rang ali dva slabših televizorjev..! Mogoče pa se ti bo to napisano kaj hitro maščevalo..;)


Sem ja mislil kupit in sem se zavedal da je slabsi TV ampak sem hotel sprobat ambilight. Samo ko sem videl boljsi tv za 10€ vec in kaksna razlika je bila v sliki sem normalno rajsi vzel boljsi tv, ker mi ambilight tudi ne pomeni tolko da bi zrtvoval tolko za par luck na zadnji strani:))


Saj je normalno, da si vzel kvalitetnejši televizor..Kajti gre le za višji rang televizorja:) Toda moti me tvojo primerjanje..Zakaj pa nisi primerjal tega Sonya z Philips modelom 8602, ki je isti rang televizorja, in popolnoma enakovreden Sonyu..Ali pa, če bi imel možnost primerjat z Philips modelom 8102, ki je najmanj za pol razreda boljši:)To so vsi isti rang televizorjev, potem pa verjetno ne bi vzel Sonya..;)

edi45 ::

andrej69 je izjavil:

edi45 je izjavil:

andrej69 je izjavil:

edi45 je izjavil:

andrej69 je izjavil:

4knative je izjavil:

Philipsi nasploh so najslabša možna izbira na trgu. Žal tako je. Dejstvo.


To smo pogrešali..Tvoje profesionalno mišljenje:):))


Človek ima prav. Zakaj bi kupoval Philipsa, ki je v vsem slabši od premium znamk? Razlika v ceni je pa tudi zanemarljiva..:))
Vsi vemo da je še vedno philips najpočasnejši od vseh, še vedno rad šteka, visok input lag(2-3x večji od LG in Samsung) nizka svetilnost, slabe barve itd


Res te ne razumem, pred časom si hotel kupiti Philips televizor, sedaj pa pljuvaš po njem:)) Zelo nesramen komentar iz tvoje strani..Sedaj misliš, če imaš Sonya, da drugi televizorji nič ne veljajo..Sploh pa si napisal kar nekaj laži:)) Vedno treba primerjat isti rang televizorjev..Ne pa da se dela primerjava, rang ali dva slabših televizorjev..! Mogoče pa se ti bo to napisano kaj hitro maščevalo..;)


Sem ja mislil kupit in sem se zavedal da je slabsi TV ampak sem hotel sprobat ambilight. Samo ko sem videl boljsi tv za 10€ vec in kaksna razlika je bila v sliki sem normalno rajsi vzel boljsi tv, ker mi ambilight tudi ne pomeni tolko da bi zrtvoval tolko za par luck na zadnji strani:))


Saj je normalno, da si vzel kvalitetnejši televizor..Kajti gre le za višji rang televizorja:) Toda moti me tvojo primerjanje..Zakaj pa nisi primerjal tega Sonya z Philips modelom 8602, ki je isti rang televizorja, in popolnoma enakovreden Sonyu..Ali pa, če bi imel možnost primerjat z Philips modelom 8102, ki je najmanj za pol razreda boljši:)To so vsi isti rang televizorjev, potem pa verjetno ne bi vzel Sonya..;)


Se ti ne zdi da je ta philips isti rank ko sony ce je samo 10e razlike?

4knative ::

Gre za višji rang, kajti 10 € ni malo denarja.
"When we are dead, it's not what we HODL or SODL that matters.
It's what we BUIDL."

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: GRT ()

edi45 ::

4knative je izjavil:

Gre za višji rang, kajti 10 € ni malo denarja.


Hahah ja:))

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: MrStein ()

boki75 ::

Sicer mi ni jasno zakaj se tako opevata Philips in Sony skoraj v večini postov. Sony xe9005 ni nic kaj famozen,philips se manj in o tem takšen halo. Andrej69 kuje v višave philipse,drugi sony-je.Zdaj mi pa naj nekdo odgovori,v čem je tako kvaliteten sony.Stvar je samo v tem,ker ima sony boljsi marketing kot philips v tem primeru in vecji renome,to je pa tudi vse.Posledicno temu,narod bolj naseda sony-ju ker ima vec testov,vec denarja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boki75 ()

Alessio983 ::

Pridi pa poglej sliko. Kančka dse-ja, kakšnih vertikalnih horizontalnih črt, prebijanje na črnem odzadju kot pa jih imajo samsung in philips. Lahko ti dokažem na modelu 7000 samsung ter philips 7502 ki je v familiji pa še kakšen model višje 8 serije ... opazi se zelo pri skokih, smučanju predvsem pa pri nogometu. Na sonyu ni nič vidno. Sem se tolažil sam dokler nisem zamenjal za sonya. Meni je pač to pogoj oz. prednost pred ostalim fintam televizorja. Funkcije so mi nepomembe, če ni slike kot mora biti

Zgodovina sprememb…

T_F_7 ::

@andrej69: sem prebral tvoj komentar izpred nekaj dnevi o temu da je input lag dovolj nizek tudi za PS4. recimo da v dvomu bi raje nekaj več kot tisti 'decent enough', sploh zdaj ko razmišljam, da bi bilo boljše odšteti par sto € več.

Samsunq QLED odpade, ker ne podpira PopCorn Timea in Kodija.

Poznam nekoga, ki prodaja TVje in je tudi on prepričan da je 7502 odlična izbira za cenovni rang 1k € in ni tak tip, da bi se mi zlagal, ker je dober prodajalec.

Aprila bodo novi modeli... za 2017 modele maš različne feedbacke in si nekako narediš idejo kaj moraš kupiti glede na lastne potrebe, okus. Kdo mi bo aprila lahko zagotovil, da je nek nov model dejansko dober oz ne? Pač kupil bom nek nov model in upal, da sem imel srečo pri izbiri.

mito3000 ::

Čisto idealen sony xe9005 tudi ni. Večinoma je slika res odlična opažam pa naslednje: malenkost temnejši koti, ob levem in desnem robu je slika malenkost svetlejša- ni opazno vedno, ker je malo con dobi bel napis na črni podlagi malo sija. Preklapljanje med kanali (ci kartica) je zelo počasno, tv do sedaj enkrat zaštekal- pomagal izklop iz omrežja. Android včasih malo neodziven ni pa spet tako hudo. Včasih tv ne prepozna kakega pritiska na daljincu oz. moraš precej natančno usmeriti daljinca. Sliši se precej stvari ampak je vse skupaj zelo pikolovsko, večina teh stvari ne opazi.

boki75 ::

Alessio983 je izjavil:

Pridi pa poglej sliko. Kančka dse-ja, kakšnih vertikalnih horizontalnih črt, prebijanje na črnem odzadju kot pa jih imajo samsung in philips. Lahko ti dokažem na modelu 7000 samsung ter philips 7502 ki je v familiji pa še kakšen model višje 8 serije ... opazi se zelo pri skokih, smučanju predvsem pa pri nogometu. Na sonyu ni nič vidno. Sem se tolažil sam dokler nisem zamenjal za sonya. Meni je pač to pogoj oz. prednost pred ostalim fintam televizorja. Funkcije so mi nepomembe, če ni slike kot mora biti


A ta post je bil meni namenjen.Če je meni namenjen poznam zelo dobro xe9005,imam pri hiši tri 2x55 in 1x65 incna,in po skoraj letu uporabe ne vidim,smisla v taksne nalozbe,ker je stvar enaka kot pri gsm aparatih.Ocitno smo postali prezahtevni kupci,ki nimamo pojma in vecina tukaj je nabavila sony-ja zato ker so jim drugi povedali kako so ok tv-ji in precekirali net po dolgem in po ces,da so dobili info o samem aparatu.Lahko recete kaj cete,ampak taksna je pac slovenska natura,ce ga ima sosed ga moram imet tudi jaz,ker ga je hvalil po dolgem in po ces.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boki75 ()

starboi ::

boki75 je izjavil:

Sicer mi ni jasno zakaj se tako opevata Philips in Sony skoraj v večini postov. Sony xe9005 ni nic kaj famozen,philips se manj in o tem takšen halo. Andrej69 kuje v višave philipse,drugi sony-je.Zdaj mi pa naj nekdo odgovori,v čem je tako kvaliteten sony.Stvar je samo v tem,ker ima sony boljsi marketing kot philips v tem primeru in vecji renome,to je pa tudi vse.Posledicno temu,narod bolj naseda sony-ju ker ima vec testov,vec denarja.


Pa si imel kakšen sony-ev tv v lasti ? Če bi ga imel , bi vedel o čem govori večina uporabnikov in ne bi pisal kup nesmislov, ki si jih sestavil v en prispevek . Vsak, ki da na kvaliteto tvja , se bo v velikem krogu izognil Philipsa.

boki75 ::

starboi je izjavil:

boki75 je izjavil:

Sicer mi ni jasno zakaj se tako opevata Philips in Sony skoraj v večini postov. Sony xe9005 ni nic kaj famozen,philips se manj in o tem takšen halo. Andrej69 kuje v višave philipse,drugi sony-je.Zdaj mi pa naj nekdo odgovori,v čem je tako kvaliteten sony.Stvar je samo v tem,ker ima sony boljsi marketing kot philips v tem primeru in vecji renome,to je pa tudi vse.Posledicno temu,narod bolj naseda sony-ju ker ima vec testov,vec denarja.


Pa si imel kakšen sony-ev tv v lasti ? Če bi ga imel , bi vedel o čem govori večina uporabnikov in ne bi pisal kup nesmislov, ki si jih sestavil v en prispevek . Vsak, ki da na kvaliteto tvja , se bo v velikem krogu izognil Philipsa.


mesec dni imas xe9005.Pa povej kako si ti prisel do nakupa tega tv-ja.Ziher nisi poznavalec tv-jev,v to sem prepircan.

krepki ::

Ne vem zakaj tako kritizirate Philipse jaz imam dva doma in na obeh je slika odlična sta pa oba 7000 serije eden malo starejši ekran 37 in drugi star tam okrog 4 leta https://www.philips.si/c-p/47PFK7179_12...
Zdaj pri tej vaši debati bi se pa težko odločil kaj bi nabavil,ker praktično ne moreš izvedet nič,saj kritizirate kar en čez drugega.

4knative ::

To so trije televizorji za okoli tisočaka:

Sony KD-55XE9005 - KLIK

Samsung QE55Q6F - KLIK

Philips 55PUS7502 - KLIK

Googla povprašaš in odgovor je na dlani. Philips je seveda najslabši.
"When we are dead, it's not what we HODL or SODL that matters.
It's what we BUIDL."

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: GRT ()

fpbs ::

4knative je izjavil:

Googla povprašaš in odgovor je na dlani. Philips je seveda najslabši.

Ta Philips se s tem dvema sploh ne more primerjat:
https://www.displayspecifications.com/e...

4knative ::

fpbs je izjavil:

4knative je izjavil:

Googla povprašaš in odgovor je na dlani. Philips je seveda najslabši.

Ta Philips se s tem dvema sploh ne more primerjat:
https://www.displayspecifications.com/e...

Cenovno so primerljivi, to je pa tudi vse. Pri Philipsu je jasno da gre za precej slabši televizor.
"When we are dead, it's not what we HODL or SODL that matters.
It's what we BUIDL."

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: GRT ()

edi45 ::

Kaj je boljsi sony xe9005 ali xe9305? Slednji ima boljsi novejsi procesor, vendar je led egde medtem ko xe9005 ima direct led osvetlitev in lepse barve zaradi tega kakor tudi kontrast

webmaher ::

65inčni Sony XE9005, ki sem ga dobil za 1727ojrov je zame najboljši tv...briga me, kaj pravijo drugi, važno je kar vidim jaz in koliko sem zato plačal...
Preko HTPCja pa mi imam za ta denar najboljšo mogočo sliko na kabelskih Telesmehovih kanalih... o kvaliteti 4k HDR filmčkov pa četudi stisnjenih pa nima smisla izgubljati besed...še 1 dan preden so mi ga poslali sem ga hotel skenslat, ker so pri Sonyu gladko ignorirali nadgradnjo na Dolby Vision.... sedaj sem to storil sam ... po mnenju nekaterih imam sicer placebo oz. dopingirani Dolby Vision, ki pa vizualno izgleda naravnost fantastično :))
@mito3000 glede daljinca sem najprej zamenjal baterijo in sedaj ga lahko usmerim kamorkoli pa dela :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: webmaher ()

edi45 ::

https://www.displayspecifications.com/e...

kateri od teh treh tv se najbolj splača kupit? Rabim 55"?
XE90 ima direct led panel
xe93 ima boljši čip in višji kontrast in svetilnost vidim čeprav je edge led
B7 je pač oled boljši v vsem..ali ne?
potrebujem za netflix in amazon 4k HDR vsebine ter čez čas ps4 pro. Ker mi je 65" malo prevelik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()

cekr ::

Mene pa zanima, ali sploh še obstajajo oh-ho-ho firme za tv aparate, ki so nekaj več.
Recimo včasih smo rekli, da je treba nabavit Loewe in si dobil res pravo zverino. Seveda za precej več cvenka.
Sedaj je od te firme ostalo bolj malo. Oz. naj bi jo celo imeli v lasti Kitajci. Kaj to pomeni, se pa ve.

Se spomnim pred mnogo, mnogo leti je moj stari fotr nabavil Loewe za 4500 DEM. Takrat je bila to zelo spoštljiva cifra ( po mojem je primerljiv z današnjimi 10-15kEUR). Danes to niti ni več. To je bila takrat takšna zverina, da jo je hodilo gledal pol mesta. Ha, ha.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

MrStein ::

fpbs je izjavil:


Ta Philips se s tem dvema sploh ne more primerjat:

Seveda ne, če sta druga dva 50% dražja.
(kar sem povedal že pred nekaj urami, samo enim treba ponavljati)

cekr je izjavil:

Mene pa zanima, ali sploh še obstajajo oh-ho-ho firme za tv aparate, ki so nekaj več.

Poglej ceno 10 000 EUR in imaš.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Alessio983 ::

webmaher je izjavil:

65inčni Sony XE9005, ki sem ga dobil za 1727ojrov je zame najboljši tv...briga me, kaj pravijo drugi, važno je kar vidim jaz in koliko sem zato plačal...
Preko HTPCja pa mi imam za ta denar najboljšo mogočo sliko na kabelskih Telesmehovih kanalih... o kvaliteti 4k HDR filmčkov pa četudi stisnjenih pa nima smisla izgubljati besed...še 1 dan preden so mi ga poslali sem ga hotel skenslat, ker so pri Sonyu gladko ignorirali nadgradnjo na Dolby Vision.... sedaj sem to storil sam ... po mnenju nekaterih imam sicer placebo oz. dopingirani Dolby Vision, ki pa vizualno izgleda naravnost fantastično :))
@mito3000 glede daljinca sem najprej zamenjal baterijo in sedaj ga lahko usmerim kamorkoli pa dela :)


Prosim poglej zs :)

OK.d ::

4knative je izjavil:

Uporabniško ime: stanci50
Čas prve prijave: 20.02.2018 16:11:06

Se splača registrirat na forum samo zato da poveš da je Philips super? Philips je najslabši! Moje mnenje pač.


LPOK.d

OK.d ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Da, res je nekoliko kvalitenejši, toda v teh specifikacijah nikjer ne piše, da se bo televizor vsak dan sam prižigal in ugašal, in , da daljinec ne reagira na določene zahteve:)Kar se tiče Softwerja katastrofa..

Ja, saj to kar si navedel je tipično za Philipsa.

Ja res je bilo nekdaj..

Kot vsako leto ista pesem, lanski Philipsi so imeli nekaj težav, letošnji kao, da jih nimajo. Z obzirom da smo v letu 2018 in tu letošnji modeli, sklepam, da boš počasi priznal, da so imeli Philips modeli 2017 "nekoliko" težav.

Mogoče bodo te "težavice" zrihtali tam do 2050:))
LPOK.d

edi45 ::

edi45 je izjavil:

https://www.displayspecifications.com/e...

kateri od teh treh tv se najbolj splača kupit? Rabim 55"?
XE90 ima direct led panel
xe93 ima boljši čip in višji kontrast in svetilnost vidim čeprav je edge led
B7 je pač oled boljši v vsem..ali ne?
potrebujem za netflix in amazon 4k HDR vsebine ter čez čas ps4 pro. Ker mi je 65" malo prevelik.


Koliko sem gledal in bral pozno v noc je xe93 najboljsa izbira se mi zdi? Najmocnejsi cip najboljse procesiranje in upscale v 4K in svetilnost enkrat visja od OLEDa v SDR in HDR. 99% sem da bom tega vzel..al bi rajse kaksnega philipsa?:))

fpbs ::

Bilo je že kar nekaj pritožb prav na Sonyjeve TVeje z visoko svetilnostjo, da je kar precej moteče, ko moraš zamižat ob zelo svetlih prizorih. Tako, da se jaz sploh nebi oziral preveč na (pre)visoko svetilnost, kar se zadnje čase pri LCDejih tako močno poudarja, a po drugi strani zanemarja prikaz v temnih prizorih, kjer je pa občutno boljši OLED.

lejko0 ::

andrej69 je izjavil:

lejko0 je izjavil:

Bom še sam delil svojo izkušnjo s Philips televizorji. Od avgusta 2014 imam doma Philips 65PFS7559 in lahko iz prve roke povem, da je izkušnja malodane travmatična, tako kar se tiče tv kot tudi servisa. TV se je od prvega dne naprej ugašal ob popolnoma nepričakovanem času. Še bolj moteče pa je bilo, da se TV prižgal ob povsem naključjem času sredi noči in s svojo glasnostjo prebudil celotno družino. Potem smo 14 dni čakali na servis, kjer je ostal kar 1 mesec, kljub temu pa so se težave ponovile! Šele po drugem servisu se TV ni več naključno prižigal. Največja ironija pri celi zgodbi pa je bila, da sem se sprva zanimal za določen model Samsunga, vendar pa me je potem prodajalec pregovoril v "precej kvalitetnejši" model PHILIPS. Jasno je da nobena serija izdelkov v nobeni industriji, še posebaj v proizvodnji TV-jev, ni popolna. Pa vendar sam nikoli več ne kupik Philipsovega televizorja.


Seveda so bile težave s temi modeli, tukaj treba povedat iskreno, sicer ne z vsemi toda z nekaterimi pa..
Treba pa tudi povedat, da ne gre primerjat modele 2013/2014 z modeli 2016 ali 2017:))Še niti eden ni prinesel nazaj televizorja model 2016 ali 2017 zaradi teh težav ali ga dal na servis zaradi teh problemov..Kajti sedaj dela Softwer brez težav, seveda pa se lahko zgodi, da še kakšen ima te težave kajti na te težave ni imun niti eden od proizvajalcev..Toda globalno, ni teh težav kakor so bili leta nazaj..Pa tudi k stabilnosti Philips in Sony televizorjev je prinesel tudi novi Android, ki sedaj dela precej bolje..


Kaj hočeš reči, naj tvegam ponovno s Philipsom, ker so stare težave bojda odpravljene. Ne razumeš, da uporabnik po taki izkušnji noče več blizu neke znamke. Sam se samo sprašujem, kakšno presenečenje za svoje stranke je Philips pripravil s 2017 in 2018 modei, mogoče starih težav ni več, so pa definitivno nove kot smo videli iz postov uporabnikov Philipsa nekaj stani nazaj. Quality control philipsa ni na ravni premium znamk Sonya, Samsupnga ipd...in potem nam tukaj prodajaš še laži ko praviš, da je nek philips s IPS panelom in 400niti primerljiv s tvji z VA paneli in 1000 niti. In vsi vemo, da boš ob prvi priložnosti, ko Philips predstavi modele z VA, ki bodo konkurenčni vsaj 3-leta starim sonyem obrnil ploščo.

Alessio983 ::

fpbs je izjavil:

Bilo je že kar nekaj pritožb prav na Sonyjeve TVeje z visoko svetilnostjo, da je kar precej moteče, ko moraš zamižat ob zelo svetlih prizorih. Tako, da se jaz sploh nebi oziral preveč na (pre)visoko svetilnost, kar se zadnje čase pri LCDejih tako močno poudarja, a po drugi strani zanemarja prikaz v temnih prizorih, kjer je pa občutno boljši OLED.


Pač daš svetost ekrana na 4 do 8 kot imam sam. Kar je več je res moteče ponoči ...

andrej69 ::

lejko0 je izjavil:

andrej69 je izjavil:

lejko0 je izjavil:

Bom še sam delil svojo izkušnjo s Philips televizorji. Od avgusta 2014 imam doma Philips 65PFS7559 in lahko iz prve roke povem, da je izkušnja malodane travmatična, tako kar se tiče tv kot tudi servisa. TV se je od prvega dne naprej ugašal ob popolnoma nepričakovanem času. Še bolj moteče pa je bilo, da se TV prižgal ob povsem naključjem času sredi noči in s svojo glasnostjo prebudil celotno družino. Potem smo 14 dni čakali na servis, kjer je ostal kar 1 mesec, kljub temu pa so se težave ponovile! Šele po drugem servisu se TV ni več naključno prižigal. Največja ironija pri celi zgodbi pa je bila, da sem se sprva zanimal za določen model Samsunga, vendar pa me je potem prodajalec pregovoril v "precej kvalitetnejši" model PHILIPS. Jasno je da nobena serija izdelkov v nobeni industriji, še posebaj v proizvodnji TV-jev, ni popolna. Pa vendar sam nikoli več ne kupik Philipsovega televizorja.


Seveda so bile težave s temi modeli, tukaj treba povedat iskreno, sicer ne z vsemi toda z nekaterimi pa..
Treba pa tudi povedat, da ne gre primerjat modele 2013/2014 z modeli 2016 ali 2017:))Še niti eden ni prinesel nazaj televizorja model 2016 ali 2017 zaradi teh težav ali ga dal na servis zaradi teh problemov..Kajti sedaj dela Softwer brez težav, seveda pa se lahko zgodi, da še kakšen ima te težave kajti na te težave ni imun niti eden od proizvajalcev..Toda globalno, ni teh težav kakor so bili leta nazaj..Pa tudi k stabilnosti Philips in Sony televizorjev je prinesel tudi novi Android, ki sedaj dela precej bolje..


Kaj hočeš reči, naj tvegam ponovno s Philipsom, ker so stare težave bojda odpravljene. Ne razumeš, da uporabnik po taki izkušnji noče več blizu neke znamke. Sam se samo sprašujem, kakšno presenečenje za svoje stranke je Philips pripravil s 2017 in 2018 modei, mogoče starih težav ni več, so pa definitivno nove kot smo videli iz postov uporabnikov Philipsa nekaj stani nazaj. Quality control philipsa ni na ravni premium znamk Sonya, Samsupnga ipd...in potem nam tukaj prodajaš še laži ko praviš, da je nek philips s IPS panelom in 400niti primerljiv s tvji z VA paneli in 1000 niti. In vsi vemo, da boš ob prvi priložnosti, ko Philips predstavi modele z VA, ki bodo konkurenčni vsaj 3-leta starim sonyem obrnil ploščo.


Vidim, da imaš težave z razumevanjem tv tehnologije:)Tukaj si poglej video , da ne boš govoril neumnosti..
Sploh, pa si vse povedal o tvojem znanju tv tehnologije, ko si napisal, da ima Samsung boljši nadzor kontrole kakor Philips.)):))Zakaj pa se Samsung raspada, že ko ga vzameš in škatle..? In vsako leto težave z tem proizvajalcem.. Prosim pojasni mi to..Kar pa se tiče primerljivosti, pa nisem nikoli napisal, da je Philips kvalitetnejši kakor kakšen Sony model xe9005 ali podobni rang..Napisal pa sem, da se lahko z temi televizorji primerja Philips model 8602,ali pa model 8102, ki je poleg Sonya xe9400 najkvalitetnejši televizor leta 2017:))Tako, da prosim ne piši neumnosti, da lažem itd..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

lejko0 ::

In smo spet pri pojskih videih in reviewih :D

andrej69 ::

lejko0 je izjavil:

In smo spet pri pojskih videih in reviewih :D


Seveda, če se tam sestavljajo televizorji:))Kaj pa naj prilepim kakšen Slovenski..:))

fpbs ::

Alessio983 je izjavil:

fpbs je izjavil:

Bilo je že kar nekaj pritožb prav na Sonyjeve TVeje z visoko svetilnostjo, da je kar precej moteče, ko moraš zamižat ob zelo svetlih prizorih. Tako, da se jaz sploh nebi oziral preveč na (pre)visoko svetilnost, kar se zadnje čase pri LCDejih tako močno poudarja, a po drugi strani zanemarja prikaz v temnih prizorih, kjer je pa občutno boljši OLED.

Pač daš svetost ekrana na 4 do 8 kot imam sam. Kar je več je res moteče ponoči ...

Ja, samo to pomeni, da nisi skoraj nič pridobil z višjo svetilnostjo, precej si pa izgubil s prikazom temnejših prizorov.
http://shrani.najdi.si/?2F/FI/3gzDp9kQ/...

webmaher ::

za prikaze temnejših prizorov uporabiš placebo dopingirani Sony 9005, ki preko HTPCja in Kodija, vsak navaden ali HD tv kanal spremeni v HDR oz. HLG in vsako 720, 1080 ali 2160p serijo ali filmčk v placebo Dolby Vision 8-)
simpl ko pasulj :))

Joze_K ::

webmaher je izjavil:

za prikaze temnejših prizorov uporabiš placebo dopingirani Sony 9005, ki preko HTPCja in Kodija, vsak navaden ali HD tv kanal spremeni v HDR oz. HLG in vsako 720, 1080 ali 2160p serijo ali filmčk v placebo Dolby Vision 8-)
simpl ko pasulj :))


ok maher na webu,... smo zdaj že vsi dali v podzavest, da si Dolby Vision naredil.. poskušaj se sedaj več ne hvaliti (slava ti...) ampak daj en mini vodič kako si to naredil, pa bo ta tvoja informacija celo uporabna (slava ti še bolj) !

fpbs ::

webmaher je izjavil:

za prikaze temnejših prizorov uporabiš placebo dopingirani Sony 9005, ki preko HTPCja in Kodija, vsak navaden ali HD tv kanal spremeni v HDR oz. HLG in vsako 720, 1080 ali 2160p serijo ali filmčk v placebo Dolby Vision

Vidim, da ti živiš v nekem namišljenem placebo svetu. Nekaj naj ti bo jasno, če displej od TVeja ni sposoben kvalitetnega prikaza temnejših prizorov, ti noben HTPC in Kodi ne bo pomagal.

webmaher ::

@fpbs ne bit žleht no... panel je 10biten tako kot pri 9305... in če so tam Soni stručkoti softversko raztegnili (in pozabili na HDMI) na 12 bitov in furajo Dolby Vision ne vem zakaj tega ne privoščiš tudi meni...sram te bodi v dno srca svoje duše :))
Nobenega ne mislim prepričevati kaj in kako v glavnem z nakupom sem več kot zadovoljen in še enX hvala tistim, ki so mi to svetovali saj sem sprva nameraval kupiti 8596 pa na koncu po pogajanju dobil za skoraj isto ceno 9005 8-)

OK.d ::

In kje je guide:)
LPOK.d

Alessio983 ::

webmaher je izjavil:

@fpbs ne bit žleht no... panel je 10biten tako kot pri 9305... in če so tam Soni stručkoti softversko raztegnili (in pozabili na HDMI) na 12 bitov in furajo Dolby Vision ne vem zakaj tega ne privoščiš tudi meni...sram te bodi v dno srca svoje duše :))
Nobenega ne mislim prepričevati kaj in kako v glavnem z nakupom sem več kot zadovoljen in še enX hvala tistim, ki so mi to svetovali saj sem sprva nameraval kupiti 8596 pa na koncu po pogajanju dobil za skoraj isto ceno 9005 8-)


SonyXE9005 HTPC+HDR

:D

edi45 ::

Pa se zaj nevem kaj vzeti? Sony XE9305 al LG OLED B7? 50€ je razlike

fpbs ::

Če bi bilo razlike 300€, bi se še vedno odločil za OLEDa.
««
99 / 534
»»