» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
90 / 536
»»

broken/link ::

leiito je izjavil:

...pros & cons Filipsove robe...

cons? kakšni cons? filips nima consov. nisi prebral teme? ;)

avtek ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: avtek ()

starboi ::

avtek je izjavil:

https://www.mimovrste.com/tv-sprejemnik...

https://www.mimovrste.com/tv-sprejemnik...

Mnenje?
Kao popust?


Si primerjal cene z našimi severnimi sosedi ? Je mimovrste kar dosti cenejši, tako da lahko rečemo da so popusti brez kao. Lp

puginho ::

avtek je izjavil:

https://www.mimovrste.com/tv-sprejemnik...

https://www.mimovrste.com/tv-sprejemnik...

Mnenje?
Kao popust?


Če gledaš philipsa za jurja, pol je veliko boljša varianta Sony xe8096 za jurja.

andrej69 ::

puginho je izjavil:

avtek je izjavil:

https://www.mimovrste.com/tv-sprejemnik...

https://www.mimovrste.com/tv-sprejemnik...

Mnenje?
Kao popust?


Če gledaš philipsa za jurja, pol je veliko boljša varianta Sony xe8096 za jurja.


To pa ravno ne razumem, zakaj bi bil Sony model xe8096 kvalitetnejši...? 8-O

puginho ::

Mislim xe8 napram xe7

andrej69 ::

puginho je izjavil:

Mislim xe8 napram xe7


Koliko sem razumel kar si napisal, bi naj bil Sony xe8096 kvalitetnejši napram Philips modelu 7502..?

puginho ::

Čeprav moram priznat da sem bil prijetno presenečen na sliko philipsa 7502, bi rekel da je Sony xe8 boljši, xe7 pa ne.

andrej69 ::

puginho je izjavil:

Čeprav moram priznat da sem bil prijetno presenečen na sliko philipsa 7502, bi rekel da je Sony xe8 boljši, xe7 pa ne.


Philips model 7502 je vsekakor kvalitetnejši napram Sony modelu XE8096, če gledamo overall:)

andrej69 ::

Philips modeli 2018. Eden OLED model še manjka.





Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

andrej69 ::

Motion ::

Danes iz mediaworld-a (Tiare) pripeljal KD65xe9005
Do 4 februarja oziroma do razprodaje zalog, ga majo v akciji za 1599 ojrov.
https://www.mediaworld.it/mw/sony-kd65x...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Motion ()

mihaylo ::

https://www.mediaworld.it/mw/mediaworld...

Je za 1000 EUR FHD OLED ekran dober nakup? Glede na videno v trgovini (HD IPTV signal na vseh TVjih v trgovini) mirno poseka vso 4k konkurenco do 1.500 EUR... TUDI Philips PUS7502 ki je marsikje tako hvaljen.

Kako se oled obnese na dolgi rok v kombinaciji z PS4?

andrej69 ::

mihaylo je izjavil:

https://www.mediaworld.it/mw/mediaworld...

Je za 1000 EUR FHD OLED ekran dober nakup? Glede na videno v trgovini (HD IPTV signal na vseh TVjih v trgovini) mirno poseka vso 4k konkurenco do 1.500 EUR... TUDI Philips PUS7502 ki je marsikje tako hvaljen.

Kako se oled obnese na dolgi rok v kombinaciji z PS4?



Če greš s časom naprej, to ravno ni smiseln nakup:)

cekr ::

Gledam ravno slike Philipsovih daljincev.
A res nimajo enega praktika med oblikovalci?

Daljinec moraš znat uporabljat tudi v temi. Pri teh pa samo ugibaš, kaj si pritisnil.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

letricar ::

Lepo pozdravljeni.
Prebiram forum že nekaj časa in je za pohvalit.
Sedaj pa sem v situaciji kjer bi rabil en nasvet.

Trenutno imam televizor Samsung UE46F5000
Za tega imam kupca za 250 euro.
Se mi splača prodati tega in vzeti v Hoferju 55 Medion life X18112 ?

Mogoče je moje vprašanje smešno,se opravičujem,nevem kaj naj pričakujem od Mediona.

Res zgornja meja in če je res dosti boljši pa bi lahko šr bil Philips 55PUS6561,sam bi raje Mediona zaradi financ.

Se že v naprej zahvaljujem za odgovor.

palota999 ::

andrej69 je izjavil:

Philips modeli 2018. Eden OLED model še manjka.






Ali je ta manjkajoči OLED brez robov, kot so obljubljali?
Three-sided Ambilight seamlessly connects with bezel free OLED screen

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: palota999 ()

andrej69 ::

@palota999
Tukaj si lahko pogledaš.

palota999 ::

Na sliki je brez črnega roba, na videu pa je viden klasičen črn rob. Škoda. Brez tega črnega roba bi ambilight še bolj prišel do izraza.

MrStein ::

Vprašanje koliko je viden v temni sobi.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

palota999 ::

Brez ambilighta ni viden, z ambilightom pa je. Daje mu neko prepreko. Ali ne bi bilo lepše, da se barvni spekter iz zaslona nadaljuje po steni brez prekinitve (črn rob). V glavnem zavajanje na slikah in zgodnjih predstavitvenih videih, kjer so me zagreli, sedaj pa razočarali.

fpbs ::

Ja veš, to je tako, ker nima Philips letos nič novega za pokazat, se pač pohvali z okvirjem, oziroma brez okvirja.
Med tem, ko je LG za letošnje modele najavil kar dva nova visoko zmogljiva procesorja, edina s podporo HFR, bo Philips še vedno vgrajeval zastarelo tehnologijo.
Drugače pa, Ambilight si kupujejo ljudje, ki si ne morejo privoščit večjega TVeja, in si tako s tem Ambilightom zamišljajo, da imajo velikega.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

Ja veš, to je tako, ker nima Philips letos nič novega za pokazat, se pač pohvali z okvirjem, oziroma brez okvirja.
Med tem, ko je LG za letošnje modele najavil kar dva nova visoko zmogljiva procesorja, edina s podporo HFR, bo Philips še vedno vgrajeval zastarelo tehnologijo.
Drugače pa, Ambilight si kupujejo ljudje, ki si ne morejo privoščit večjega TVeja, in si tako s tem Ambilightom zamišljajo, da imajo velikega.


Niti ni potrebe po kakšnih extremnih novostih, kar se tiče Philipsa:);) Kar pa se tiče procesorja, pa si skoraj upam trditi, da je stari P5 procesor kvalitetnejši kakor novi Lg jev..Kajti Lg v vsej svoji zgodovini, ravno ni znal naredit kvalitetnega procesorja..Pa še ta Lg-jev procesor, bo samo v najvišjem rangu televizorjev..Letos pa bo kar se tiče Philipsa, prišel že novi P5 procesor, ki bo še občutno kvalitetnejši napram lanskemu:)) Toda mislim, da bo na voljo nekje proti koncu leta. Sicer pa bo praksa pokazala kako in kaj, tako, da je še sedaj prezgodaj karkoli govorit..

palota999 ::

Zgleda, da uporablja Philips lanske LG panele. Napr. Philips flagship 973 ima podoben panel kot LG E7 (plavajoči panel na steklu). Moralo bi mi biti jasno, da s paneli zaostaja za leto. Oni pa propagirajo TV-je, kakšni bodo zgledali čez 2 oz. več let.

andrej69 ::

palota999 je izjavil:

Zgleda, da uporablja Philips lanske LG panele. Napr. Philips flagship 973 ima podoben panel kot LG E7 (plavajoči panel na steklu). Moralo bi mi biti jasno, da s paneli zaostaja za leto. Oni pa propagirajo TV-je, kakšni bodo zgledali čez 2 oz. več let.


Philips bo imel na vseh OLED-ih 2018 enake panele kakor konkurenca..Sicer pa ne bo nikakršnih" omembe vrednih razlik kar se tiče panelov napram prejšnim modelom..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Niti ni potrebe po kakšnih extremnih novostih, kar se tiče Philipsa:);) Kar pa se tiče procesorja, pa si skoraj upam trditi, da je stari P5 procesor kvalitetnejši kakor novi Lg jev..Kajti Lg v vsej svoji zgodovini, ravno ni znal naredit kvalitetnega procesorja..Pa še ta Lg-jev procesor, bo samo v najvišjem rangu televizorjev..Letos pa bo kar se tiče Philipsa, prišel že novi P5 procesor, ki bo še občutno kvalitetnejši napram lanskemu:)) Toda mislim, da bo na voljo nekje proti koncu leta. Sicer pa bo praksa pokazala kako in kaj, tako, da je še sedaj prezgodaj karkoli govorit..

Sledilci, kot je Philips so šele na na CES izvedeli, v katero smer se morajo razvijat. Ta procesor, ki bo, če bo razvit koncem leta, bo lahko uporabljen šele v modelih 2019, ali celo kasneje. Do takrat bo LG razvil kar nekaj občutno boljših.

andrej69 ::

@fpbs
Kot sem dejal, Lg je vedno zaostajal za Philipsom kar se tiče procesorjev, pa mislim, da tudi v prihodnje ne bo drugače:)Lg pa mislim, da bo ta procesor imel en čas v svojih prihodnjih modelih..Kajti ne dajo prav dosti na razvoj procesorjev, toda končno so saj sedaj spregledali, da treba tudi v tej smeri nekaj naredit:)Kot pa sem napisal, bomo videli kako in kaj ko bodo na voljo novi modeli..

leiito ::

Tu mislim, da je treba biti pošten in priznati, da je bil LG za Philipsom, oba pa za Sonyjem, kar se uporabe in izkoriščanja top procesorja za izboljšanje kakovosti slike tiče, eksperti so si bili lani enotni, da predvsem Sony tu ima veliko prednost, ampak res je treba videti za kako velike razlike gre, ker komentarji ekspertov glede napredka pri LGju segajo od komaj opaznih razlik do radikalnih, tako glede upscalinga kot barv in svetlosti.

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

@fpbs Kot sem dejal, Lg je vedno zaostajal za Philipsom kar se tiče procesorjev, pa mislim, da tudi v prihodnje ne bo drugače:)Lg pa mislim, da bo ta procesor imel en čas v svojih prihodnjih modelih..Kajti ne dajo prav dosti na razvoj procesorjev, toda končno so saj sedaj spregledali, da treba tudi v tej smeri nekaj naredit:)Kot pa sem napisal, bomo videli kako in kaj ko bodo na voljo novi modeli..

Kot sem ti povedal, sledilci so šele na CES izvedeli, v katero smer se morajo razvijat.

andrej69 ::

@fpbs
Saj sedaj ne govorim za drugo tehnologijo, temveč v glavnem samo kar se tiče procesorjev:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

cekr ::

@andrej69: A sam procesor razvija matični Philips ali je tudi to v domeni Kitajcev? Malo sem v dvomih, da bi bili to slednji.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

andrej69 ::

cekr je izjavil:

@andrej69: A sam procesor razvija matični Philips ali je tudi to v domeni Kitajcev? Malo sem v dvomih, da bi bili to slednji.


Kar se tiče procesorjev razvija Philips sam, točneje je za razvoj zadolžen Danny Tack.

letricar ::

letricar je izjavil:

Lepo pozdravljeni.
Prebiram forum že nekaj časa in je za pohvalit.
Sedaj pa sem v situaciji kjer bi rabil en nasvet.

Trenutno imam televizor Samsung UE46F5000
Za tega imam kupca za 250 euro.
Se mi splača prodati tega in vzeti v Hoferju 55 Medion life X18112 ?

Mogoče je moje vprašanje smešno,se opravičujem,nevem kaj naj pričakujem od Mediona.

Res zgornja meja in če je res dosti boljši pa bi lahko šr bil Philips 55PUS6561,sam bi raje Mediona zaradi financ.

Se že v naprej zahvaljujem za odgovor.


Kaj mi res neve nihče podati mnenje?

leiito ::

Sori, tu se zbiramo navijači Filipsa in vihtimo zastave, za Medioni bo najbrž kaka druga téma.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dimnik ()

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

cekr je izjavil:

@andrej69: A sam procesor razvija matični Philips ali je tudi to v domeni Kitajcev? Malo sem v dvomih, da bi bili to slednji.

Kar se tiče procesorjev razvija Philips sam, točneje je za razvoj zadolžen Danny Tack.

Tu navajajo drugače:
https://www.displayspecifications.com/e...

MrStein ::

Kje točno?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

andrej69 ::

@letricar
Če iščeš televizor zaradi financ vsekakor medion, če pa iščeš televizor zaradi kvalitete pa vsekakor Philips:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

leiito ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

cekr je izjavil:

@andrej69: A sam procesor razvija matični Philips ali je tudi to v domeni Kitajcev? Malo sem v dvomih, da bi bili to slednji.

Kar se tiče procesorjev razvija Philips sam, točneje je za razvoj zadolžen Danny Tack.

Tu navajajo drugače:
https://www.displayspecifications.com/e...


To je tudi meni malo čudno, da bi Dani zraven še čipe razvijal, kolikor razumem je notri ARM Cortex A53, isto kot pri Sonyju, Dani je pa " the brain behind Philips’ picture processing", processing, ne processor.

MrStein ::

Tisti ARM je za poganjanje Android-a in menijev. Z obdelavo slike nima nič.
P5 ... ARM... see the difference?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

fpbs ::

leiito je izjavil:

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Kar se tiče procesorjev razvija Philips sam, točneje je za razvoj zadolžen Danny Tack.

Tu navajajo drugače: https://www.displayspecifications.com/e...

To je tudi meni malo čudno, da bi Dani zraven še čipe razvijal, kolikor razumem je notri ARM Cortex A53, isto kot pri Sonyju, Dani je pa " the brain behind Philips’ picture processing", processing, ne processor.

Kot grafični procesor se omenja: ARM MALI-T860 MP2, pod sistemsko vezje pa Mediatek MT5596A

MrStein ::

Ja, MALI je del ARM čipa in skrbi za Androidove menije, app-e in igre.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

cekr ::

A kakšna tv-firma sploh uporablja kakšne boljše ARM procesorje. Npr. Qualcomove?
Ni ravno fajn, da fašeš kakšen kitajski shit, ki ti potem žre živce pri osnovnih operacijah.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

MrStein ::

Saj mediatek je čist ok, sploh, ko ne rabiš gledati na porabo elektrike.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

fpbs ::

cekr je izjavil:

A kakšna tv-firma sploh uporablja kakšne boljše ARM procesorje. Npr. Qualcomove?
Ni ravno fajn, da fašeš kakšen kitajski shit, ki ti potem žre živce pri osnovnih operacijah.

Od TV firm imata edino Samsung in LG svojo proizvodnjo procesorjev, pa še tu so neke izjeme. Sony in Panasonic imata svoj procesor za višji razred TVejev, ostalo pridobita na tržišču.
Philips vgrajuje tisto, kar dobi na tržišču. Izjema naj bi bil ta P5 procesor, če je sploh že bil vgrajen v kakšen TV? Mogoče bo v letošnjih modelih?

andrej69 ::

Kar se tiče slikovnih procesorjev, jih razvija vsak proizvajalec sam:)Kar pa se tiče SoC-a pa je različno.
Sony, Panasonic, Philips uporabljajo Mediatek, dočim Lg uporablja Realtek.Kar pa se tiče Philips procesorja P5, pa je bil vgrajen že v lanskih modelih 7502 pa navzgor.Letos pa pride naslednja generacija tega procesorja.

fpbs ::

Zadnji Realtekov SoC je bil vgrajen v 2016 OLEDu B6. Vsi ostali modeli so imeli SoC LGejeve lastne proizvodnje.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

Zadnji Realtekov SoC je bil vgrajen v 2016 OLEDu B6. Vsi ostali modeli so imeli SoC LGejeve lastne proizvodnje.


Saj je tako vseeno kar se tiče Chipseta..Važen je slikovni procesor:))

edi45 ::

Zdravo, kupujem nov TV 65" in vrjetno philipsa, da vidim če se bom zahvalil andreju ali ga bom preklel>:D gledal sem 65PUS7502, je kakšna druga alternativa, mogoče kakšno serijo višje pa da ni preveč drago in seveda, kje bi dobil najbolj poceni? Kolko sem gledal na geizhals.eu ni bistvene razlike v ceni, da bi rekel da se splača iz tujine.

leiito ::

MrStein je izjavil:

Tisti ARM je za poganjanje Android-a in menijev. Z obdelavo slike nima nič.
P5 ... ARM... see the difference?


Jp. Torej 2 procesorja, en za OS in drugi za procesiranje slike? OK, ampak še vedno, koliko proizvajalcev procesorjev pa je na svetu, valjda ni šel Filips ali pa Sony delat svojega lastnega samo za to, valjda se da kupiti dovolj dobrega na trgu.

Članek govori, da je Filips razvil processing engine, softver torej, če prav razumem.

MrStein ::


- A sam procesor razvija matični Philips ali je tudi to v domeni Kitajcev? Malo sem v dvomih, da bi bili to slednji.

- Kar se tiče procesorjev razvija Philips sam, točneje je za razvoj zadolžen Danny Tack.

- Tu navajajo drugače

Mene zanima, kje "tu" navajajo drugače.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
««
90 / 536
»»