» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
6 / 536
»»

MAX34216 ::

Nekako Oled-a še ne bi... čez par let pa tudi v večji dimenziji...
Pa iz tujine ga moram skeširat, tukaj bom delno na obroke, zato tudi budget malo večji.

andrej69, hvala za info, tole nisem vedel... sem v dvomih potem.
vzel bi tega takoj, samo se ve kaj bo...
https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/u...

andrej69 ::

@MAX34216
Če se boš odločil za Samsunga, bi ti jaz vsekakor priporočil letošnji model.Kajti, če te ne moti res vsaka podrobnost,je ta televizor vsekakor vreden nakupa.

MAX34216 ::

Kar me res res moti, je tale šlamparija glede kvalitete izdelave same. To mora biti tip top. To je prvi pogoj!
Ostale malenkosti me ne motijo...

andrej69 ::

MAX34216 je izjavil:

Kar me res res moti, je tale šlamparija glede kvalitete izdelave same. To mora biti tip top. To je prvi pogoj!
Ostale malenkosti me ne motijo...


Tega pri modelu KS žal ni:)Če hočeš imet res tip top televizor, bi ti jaz priporočil tale model Sonya.
https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/k...

leiito ::

Tudi letošnjim Samsungom se počasi spušča cena, 65" Q7F je v Nemčiji že €2.600, podoben rang kot Sony XE900, Panasonic EX750/780 je že pod 2.000, to se zdi pa bolj ali manj top 3 nabor letošnjih modelov, vsaj dokler na 2.500 ne pade 65" B6.

A propos, na YT je par dobrih primerjav B6 vs. B7, in na letošnjih modelih je slika res boljša, + podpirajo Atmos, ne zdi se pa dovolj naprej, da bi bili vredni premije na lanske modele.

Pri Samsungu pa zanimivo, da niti Q9, torej tivi za 5 jurjev, ni full-array, pri Samsungu pravijo, da FALD ni več potreben, da so Edge LED izpilili do te mere, da daje dovolj podobne rezultate. Gotovo jim gre tudi za tankost naprave, tanjše na videz deluje bolj tehnološko napredno, sploh če potencialni kupec primerja dimenzije LG OLED zaslonov.

Tallipia ::

Odlocujem se za nakup tv. Nagledane imam te 3:
https://www.mimovrste.com/ultra-hd-tv-s...
https://www.mimovrste.com/ultra-hd-tv-s...
https://www.mimovrste.com/ultra-hd-tv-s...

Ne vem za katerega se odločiti. Pri samsungu mi ni všeč, ker ima edge led. Pri philipsu pa me skrbi da bi tv stekal. Prvi philips tudi nima hdr-kako pomembno je to?

andrej69 ::

Tallipia je izjavil:

Odlocujem se za nakup tv. Nagledane imam te 3:
https://www.mimovrste.com/ultra-hd-tv-s...
https://www.mimovrste.com/ultra-hd-tv-s...
https://www.mimovrste.com/ultra-hd-tv-s...

Ne vem za katerega se odločiti. Pri samsungu mi ni všeč, ker ima edge led. Pri philipsu pa me skrbi da bi tv stekal. Prvi philips tudi nima hdr-kako pomembno je to?


Jaz bi ti priporočil tale model.
https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/5...

leiito ::

Saj sta tudi Philipsa edge lit, kot vsi tivji v tem cenovnem razredu. Ampak na tvoje vprašanje, glede na input, si lahko odgovoriš samo ti sam. Te Filipse in Samsunga imajo najbrž v Big Bangu, greš in pogledaš sam, daš na USB po par minut tipičnih vsebin, ki jih gledaš, kako dobro upskejla ne-4K vsebine, kako predvaja fuzbal ipd. Da reviewjev ne omenjamo, zato pa so, da se lažje odločiš glede na svoje preference in tip vsebin, ki jih gledaš..

6501 hvalijo, ne vem sicer koliko stane 65", ampak s to ceno za 55" v BB ta model ponuja res veliko, pa še iz škatle je praktično že kalibriran


https://m.youtube.com/watch?v=ojmASRFJZ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: leiito ()

andrej69 ::

leiito je izjavil:

Saj sta tudi Philipsa edge lit, kot vsi tivji v tem cenovnem razredu. Ampak na tvoje vprašanje, glede na input, si lahko odgovoriš samo ti sam. Te Filipse in Samsunga imajo najbrž v Big Bangu, greš in pogledaš sam, daš na USB po par minut tipičnih vsebin, ki jih gledaš, kako dobro upskejla ne-4K vsebine, kako predvaja fuzbal ipd. Da reviewjev ne omenjamo, zato pa so, da se lažje odločiš glede na svoje preference in tip vsebin, ki jih gledaš..

6501 hvalijo, ne vem sicer koliko stane 65", ampak s to ceno za 55" v BB ta model ponuja res veliko, pa še iz škatle je praktično že kalibriran


https://m.youtube.com/watch?v=ojmASRFJZ...


Vsi Philips modeli serije 6, imajo Direct Led panele.

MAX34216 ::

andrej69 je izjavil:

MAX34216 je izjavil:

Kar me res res moti, je tale šlamparija glede kvalitete izdelave same. To mora biti tip top. To je prvi pogoj!
Ostale malenkosti me ne motijo...


Tega pri modelu KS žal ni:)Če hočeš imet res tip top televizor, bi ti jaz priporočil tale model Sonya.
https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/k...


Načeloma sem že tudi Sony-ja pred časom dal v ožji izbor, vendar sem potem videl komentarje glede precej slabše implementiranega Android OS-a napram Philips-u...

Zgleda moram počakat in videt kaj bo dal Philips zdaj...

andrej69 ::

To je res, da Android na Philipsu deluje bolje.Toda, tudi na Sonyu sedaj deluje dobro.Odvisno od Chipseta.Kajti nimajo vsi modeli enak Chipset. Če pa te zanima kaj glede Philips televizorjev, pa povej:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

MAX34216 ::

Razmišljam, če bi celo sedajle vzel Philips-a 55PUS7101 za 899eur v BB... :-)

andrej69 ::

@MAX34216
Zelo dober model, toda moraš pa obvezno naredit nastavitve.

zagi123 ::

Se dobi še kje 55" 1080p VA LED TV - ala Sony 55W809C? Kolikor gledam, so 55" FHD samo še neki budget modeli..

andrej69 ::

zagi123 je izjavil:

Se dobi še kje 55" 1080p VA LED TV - ala Sony 55W809C? Kolikor gledam, so 55" FHD samo še neki budget modeli..


Tukaj bi moral preverit.
https://www.ceneje.si/Izdelek/5209835/a...
http://www.moj-tv.com/led-tv/sony-kdl-5...

MAX34216 ::

andrej69 je izjavil:

@MAX34216
Zelo dober model, toda moraš pa obvezno naredit nastavitve.


aaahhh, škoda. izginil danes zjutraj... @andrej69, kak info če se ga še vseeno dobi?
bo pa treba počakat na 55PUS7272/12...

andrej69 ::

@MAX34216
Ja trenutno ni več na razpolago. Lahko dobiš veličine 49".Toda, ta ti je verjetno premajhen.Lahko pa preveriš pri internetnih prodajalcih, če je kje na voljo veličina 55". Kar pa se tiče modela PUS7272, bo kar nekaj dražji od modela 7101.Cena bo nekje 1500 evrov.Model 7502, ki bo poleg OLEDA top model, pa bo cena nekje 1700 evrov.

MAX34216 ::

hmmm...
kakšna bo potem paleta modelov Philips. Se morda sedaj točno ve?
Mislim da tisti seznam iz konca februarja ni čisto pravilen?

andrej69 ::

Na voljo bodo naslednji modeli.Konec leta pa bo na voljo še model 8602, ki bo imel QD tehnologijo in UHD certifikat. Ispustil pa sem se kakšen model, ki pa ni tako pomemben.
OLED 9002
st.slika

7502
st.slika

7272
st.slika

6482
st.slika

6412
st.slika

6262
st.slika


FullHD
5362
st.slika

4132
st.slika


Tukaj si pa lahko pogledaš še specifikacije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

MAX34216 ::

@andrej69, super tole. Hvala.

mislim da bo model 6482 top. Izgleda mi kar pravi naslednik 7101...

andrej69 ::

@MAX34216
Ja bo kar kvaliteten televizor, kar se tiče kvalitete slike in seveda ostalega.Sicer je to naslednik letošnjega modela 6501.Imel pa bo model 6482 nekoliko boljši procesor, in zmoglivejši Chipset. Pa tudi na ostalih področjih, bo nekoliko kvalitetnejši.Tukaj si lahko pogledaš video.


In pa za top model 7502.

leiito ::

@andrej69, zakaj Philips ali Panasonic, predvsem pa Sony, ne razvijejo svoj OS? Če sta to zmogla Samsung in LG, se zdi težko razumeti zakaj ne vsaj tudi Sony. Ker da sta tehnološka bisera kot ZD9 ali A1 za osrednji del uporabniške izkušnje odvisna od androida, nenavadno. Podobno težko je razumeti Sony, da tako malo pozornosti nameni daljincu, Samsung in LG sta tudi tu daleč spredaj. Po drugi strani je res, da Samsung ne briljira ravno s kakovostjo izdelave, Sony, Panasonic in Philips so glede tega na višjem nivoju.

andrej69 ::

leiito je izjavil:

@andrej69, zakaj Philips ali Panasonic, predvsem pa Sony, ne razvijejo svoj OS? Če sta to zmogla Samsung in LG, se zdi težko razumeti zakaj ne vsaj tudi Sony. Ker da sta tehnološka bisera kot ZD9 ali A1 za osrednji del uporabniške izkušnje odvisna od androida, nenavadno. Podobno težko je razumeti Sony, da tako malo pozornosti nameni daljincu, Samsung in LG sta tudi tu daleč spredaj. Po drugi strani je res, da Samsung ne briljira ravno s kakovostjo izdelave, Sony, Panasonic in Philips so glede tega na višjem nivoju.


To pa bi moral vprašat te proizvajalce..:)Android je pač platforma prihodnosti, zato gre vedno več proizvajalcev na Android ali pa ostaja na Androidu .Sicer, pa danes ni več kakšnih večjih težav z Androidom, kakor je to bilo še kakšne 2 leti nazaj.Sicer pa je odvisno, kateri Chipset, koliko rama itd.. uporabljajo določeni proizvajalci.Zato na nekaterih modelih deluje Android brez težav, dočim na drugih se pojavljajo določene težave.Sicer, pa je za letos že napovedan Android 7.0, ki naj bi še deloval bolje.

leiito ::

Nougat, 7.0 je, kolikor razumem, že zunaj. Kako potem, da ni tudi na tivijih?

Ni čisto res, da z androidom ni več težav. Poglej si review-je za Sony ZD9 npr., ki ima gotovo OK chipset in dovolj RAM-a. Enkrat hiter, drugič počasen, tretjič zmrzne itd., zdi se največji očitek sicer creme de la creme modelom. Morda je android platforma prihodnosti, ampak zaenkrat je odvisen od Googla, ki ga tiviji najbrž ne zanimajo posebej veliko, zato težko razumem zakaj Sony, Panasonic in še kdo ne izkoristijo sinergij in skupaj razvijejo spodoben OS. Ali pa sami, če lahko Samsung ali LG vzameta android in ga izpilita za telefone, kolikor razumem deluje povsem OK, problem je predvsem bloatware.

Drugo vprašanje so reklame. Proizvajalci so začeli do te mere najedati z oglasi, da se ads/no ads na nekaterih straneh navaja med specsi tivija. Je to pri Philipsu urejeno, ali te napadejo pop up adi?

MAX34216 ::

andrej69 je izjavil:

@MAX34216
Ja bo kar kvaliteten televizor, kar se tiče kvalitete slike in seveda ostalega.Sicer je to naslednik letošnjega modela 6501.Imel pa bo model 6482 nekoliko boljši procesor, in zmoglivejši Chipset. Pa tudi na ostalih področjih, bo nekoliko kvalitetnejši.Tukaj si lahko pogledaš video.


In pa za top model 7502.


Jop, looks very good.
Predvsem sem mislil naslednik 7101, ker ima sedaj že tale 3-stranski ambi... :-)
Glede na ceno v tujini (Češka, Nizozemska), bo verjetno med 1100-1200€...

andrej69 ::

@MAX34216
Cena modela 6482 veličine 55" bo nekje 1400 evrov.Cena modela 7502 veličine 55" pa bo nekje 1700 evrov.

MAX34216 ::

hmm, to je pa precej za mainstream model...

leiito ::

1.700 se zdi precej za edge-lit s 400 niti, za to ali malenkost več dobiš že 65" Panasonic EX750, lanski Samsung KS7000 ali 55" LG B6.

andrej69 ::

Ja kvaliteta se plača:)Sicer pa so to začetne cene, čez čas bodo cene padale.Saj sta tudi Panasonic in Samsung v štartu imela precej večjo ceno..Tako, da ne moreš primerjat cene lanskih in letošnjih modelov.
Da pa boš lažje razumel ceno modela 7502, si tukaj poglej.

deejay2 ::

MAX34216 je izjavil:

Da se malo pridružim debati... :)
Počasi sem začel iskat nekaj novega, bi rekel nek višji srednji rang. Tam okrog 1200-1600eur - 55"
Veliko se uporablja streamanje iz zunanjih virov, oz. največ Dlna - preko Synology Nas-a.
Tukaj se mi zdi Samsung res ok, in trenutni 40" ne smart - star 5 let dela bp.

Vidim da ima BB že novo 2017 serijo Samijev?
https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/u...

Tole glede lanske KS 7/8000 serije in odstopanje zadnje plošče je bilo katastrofa. Ga ne kupim, čeprav bi bil top nakup trenutno. Prevelik riziko da se pojavi taka neumnost.

Kdaj pa novi Philips-i pridejo?

Hvala.


Kupi si kak 65" model za ta denar. Verjemi, 55" ti bo hitro premalo! Že 65" je roko na srce malo za gledanje filmov!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: deejay2 ()

leiito ::

andrej69 je izjavil:

Ja kvaliteta se plača:)Sicer pa so to začetne cene, čez čas bodo cene padale.Saj sta tudi Panasonic in Samsung v štartu imela precej večjo ceno..Tako, da ne moreš primerjat cene lanskih in letošnjih modelov.
Da pa boš lažje razumel ceno modela 7502, si tukaj poglej.


To itak, mislim na splošno, da ima v tem razredu Philips veliko konkurence, ampak ej, v Sloveniji se očitno prodaja dobro.

andrej69 ::

@leiito
Seveda ima konkurenco,toda vloženo-dobljeno se Philips vsekakor isplača kupiti:)Recimo model 6501, je najbolje prodajan televizor v Sloveniji.Zaradi velike prodaje tudi v Evropi, bo še v prodaji tudi to leto kakor tudi model 6561.

commissar ::

vrnitev tvja 65pus7601 so zavrnili pri pilipsu, ker je bil uporabljen.
Kaksne pametne ideje, kaj naj sedaj naredim?

leiito ::

commissar je izjavil:

vrnitev tvja 65pus7601 so zavrnili pri pilipsu, ker je bil uporabljen.
Kaksne pametne ideje, kaj naj sedaj naredim?


V tem primeru bo zanimivo videti, koliko je res bolje za potrošnika, da kupi tivi v Sloveniji. Vsekakor ne dvomim, da je customer support Philipsove ekipe v Sloveniji na nivoju prodajne spretnosti in da bojo našli ustrezno rešitev.

commissar ::

leiito je izjavil:

commissar je izjavil:

vrnitev tvja 65pus7601 so zavrnili pri pilipsu, ker je bil uporabljen.
Kaksne pametne ideje, kaj naj sedaj naredim?


V tem primeru bo zanimivo videti, koliko je res bolje za potrošnika, da kupi tivi v Sloveniji. Vsekakor ne dvomim, da je customer support Philipsove ekipe v Sloveniji na nivoju prodajne spretnosti in da bojo našli ustrezno rešitev.


sarkazem?

leiito ::

Ne, resno mislim, na tem se pokaže koliko ti je res dolgoročno pomemben vsak zvest kupec. Vsi vejo, da je neizmerno ceneje ohranjati obstoječe, kot pridobivati nove kliente. Mene moti že to, če takoj po poteku 14 dni prodajalec kao nima nič več s tabo, obrnite se na servis, mi samo prodajamo. Američani so mojstri retaila in vejo kako se tem rečem streže, tudi če servis izvaja druga firma, ga boš dobil prek prodajalca, niti ni problem tivi kadarkoli vrniti, zamenjati, dati v račun ipd. V tvojem primeru, vsaj po mojem mnenju, si utemeljeno nezadovoljen in sploh ni bistveno, če gre formalno za stvarno napako ali ne, na strani prodajalca je ne samo moralna obveza, ampak dolgoročno tudi interes, da si ti zadovoljen. Tebe ugodno rešijo in boš vsem frendom, znancem, sorodnikom in soforumašem hvalil Philips na vse pretege, valjda se jim splača, najboljša reklama je word of mouth.

commissar ::

Bilo bi lepo, če bi bilo tako.

Bomo videli koliko bodo sedaj pri philipsu pripravljeni pomagati glede tega tv-ja.
Ker prodajalec je ze roke dvignil. Denarja ne bo nazaj, ker je bil tv uporabljen.

leiito ::

Kdo je pa bil prodajalec? Niti ne ime, če nočeš, uradni dealer ali siva cona?

commissar ::

uradni, spletna trgovina

kaj je siva cona?

Zgodovina sprememb…

leiito ::

Pa ti razni Maksipro, Mojnovtivi.si ipd., ki nimajo zaloge, ali pa minimalno, na podlagi tvojega naročila kupijo tivi v Avstriji ali Italiji in ti ga dostavijo.

Ti si tisti z zelenimi fleki na koži, na tiviju mislim, drži?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: leiito ()

commissar ::

da, zelene sence

leiito ::

Andrej69 se na tem mestu pogosto oglaša in hvali Philips, gotovo bo imel kak predlog.

Po mnenju prodajalca je pa to kaj, normalna varianca panela?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: leiito ()

commissar ::

prodajalcu sem vrnil po 14 dneh, brez razloga.

Sedaj sem jim povedal in bodo posredovali napako philipsu.

Zgodovina sprememb…

leiito ::

Če si vrnil v 14 dneh, v čem je problem? Karkoli kupljeno na netu, lahko v 14 dneh vrneš za refund.

commissar ::

ne sme biti uporabljeno.

TOrej niti prizgati ne smes tvja, ce zelis vrniti brez razloga - tako pravi prodajalec.

leiito ::

Hm, si čekiral, če res tako piše v regulativi? Vsekakor se zdi neživljenjska dikcija ali interpretacija.

Da bodo posredovali napako Philipsu je pa klasično prelaganje odgovornsti za odločitev, kao ni v njihovi moči, g. Philips osebno mora to pogledat, čez 3 mesece pa sporočijo, da gl Philips ni odobril zamenjave.

commissar ::

ne vem... nisem se vracal nobene taksne stvari kupljene preko neta.

Sumim, da je tako. Ce kdo ve drugace oz. ima izkusnje, da je kaksna spletna trgovina sprejela nazaj uporabljen tehnicni artikel v 14ih dneh od nakupa, naj pove.

leiito ::

MGT interpretira drugače

."..sklenitev pogodbe na daljavo potrošniku ne daje več pravic, kot sicer sklenitev pogodbe na klasičen način (to je z obiskom v prodajalni). Tako potrošnik ne more in ne sme prejetega blaga neovirano uporabljati ves čas do odstopa od pogodbe, saj tukaj ne gre za nakup na preizkušnjo, kjer bi bil preizkus blaga pogoj za ohranitev pogodbe v veljavi. Potrošnik tako sme opraviti ogled in preizkus prejetega blaga zgolj v obsegu, kot je to nujno potrebno za ugotovitev dejanskega stanja in kot je to običajno v prodajalnah. Vsakršno "preizkušanje", ki odstopa od navedenega, je mogoče šteti za uporabo blaga, potrošnik pa odgovarja za zmanjšanje vrednosti blaga, če je zmanjšanje posledica ravnanja, ki ni nujno potrebno za ugotovitev narave, lastnosti in delovanja blaga."

Absolutno torej lahko prižgeš. Siva cona, legalno, nastopi, morda, če ti prižgeš, dela, potem pa ne dela več, še vedno si pa v 14 dneh, je to še ugotavljanje dejanskega stanja, ali že uporaba. Kakšna bi bila analogija pri avtu, vožnja po parkingu, ali vožnja do morja? Jaz bi vprašal za MGT, morda tudi Evropski center za potrošnike, kakšna je praksa, najbrž nisi prvi s takomsituacijo

commissar ::

Jah... koliko pa je obicajno v prodajalnah da preizkusas?

Jaz sem poslusal cel teden nastaviti sliko. Vec 10 ur...

Ampak hvala, je dobra iztocnica za jutrisnji pogovor po telefonu.

Zgodovina sprememb…

leiito ::

Če prav razumem, si ti pač želel izkoristiti 14-dnevni rok, prodajalec pa trdi, da ti je ta pravica že zapadla. OK, recimo, kaj pa odprava napake v garancijskem roku, v 45 dneh morajo porihtat, vmes dati nadomestni aparat ali kompenzacijo. Ali prodajalec trdi, da so zeleni fleki na ljudeh običajen in pričakovan pojav?

Po mojih izkušnjah se ni dobro pretirano fokusirati na pravni aspekt spora, če situacija ni povsem nedvoumna in v tvoj prid, včasih je bolj učinkovito apelirati naj naredijo tisto, kar je prav, ne glede na črko zakona, najbolj prepričljivo je pa vedno apelirati na njihov interes, zelo subtilna napoved tvojih bodočih dejanj. Plus da si prijazno odločen, nikoli dvigati glasu ali se prepirati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: leiito ()
««
6 / 536
»»