» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
467 / 535
»»

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Dosedanji Nano Cell, Qled, Uled in podobne zadeve so samo velik marketing.. Lani je bil predstavljen pravi pravi zaslon QLED, kar pomeni elektroluminescentni zaslon s kvantnimi pikami. NanoLED je novo ime, zaščiteno z blagovno znamko. Trenutni "QLED" televizorji na trgu so običajni LCD-televizorji, ki uporabljajo plast kvantnih pik za izboljšanje barv, a preden je postal tržni izraz, se je QLED uporabljal za označevanje tehnologije zaslona naslednje generacije. NanoLED je znan tudi kot emisijska kvantna pika, elektroluminescentna kvantna pika, QDEL, ELQD, QD-LED, EL-QLED in AMQLED. Današnji zasloni, ki v določeni obliki uporabljajo kvantne pike, so tako imenovani fotoluminiscenčni, kar pomeni, da QD-ji absorbirajo svetlobo in jo pretvorijo (na primer modra svetloba se pretvori v rdečo ali zeleno, kot pri QD-OLED), medtem ko elektroluminiscenčne kvantne pike pretvarjajo elektriko v svetlobo – ne potrebne so ločene svetleče diode.

Daleč od tega, da bi šlo za "velik marketing". Tu gre predvsem za povečanje barvnega spektra, nekoliko večje svetilnosti in kontrasta, in ker Philips ne nudi TVejev s temi izboljšavami, to proglašaš za "veliki marketing".
https://www.flatpanelshd.com/news.php?s...


Saj si videl kaj piše.. In ta barvni filter na prejšnih Qled, Nano Cell in podobnih televizorjih ne omogoča nič večji kontrast in svetilnost, temveč gre samo za nekoliko bolj nasičene barve.. Kar pa se tiče Philipsa niso neumni, da bi plačevali več denarja za nekaj kar ni kakšna dodana vrednost:P Kar pa se tiče Nano led je zgodba povsem drugačna..

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Saj si videl kaj piše.. In ta barvni filter na prejšnih Qled, Nano Cell in podobnih televizorjih ne omogoča nič večji kontrast in svetilnost, temveč gre samo za nekoliko bolj nasičene barve.. Kar pa se tiče Philipsa niso neumni, da bi plačevali več denarja za nekaj kar ni kakšna dodana vrednost:P Kar pa se tiče Nano led je zgodba povsem drugačna..
Andrej, ali se ne spomniš več, ko je Philips vgrajeval LGejeve NanoCell panele, kako si jih koval v zvezde? Ja, Philipsu je v interesu, da nabavlja čim cenejšo robo, in potem prodaja kao neko kvaliteto. Tudi druge firme še vedno nudijo TVeje s klasičnim panelom in Direct LED, enake kvalitete kot Philips, samo za skoraj pol nižjo ceno.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Saj si videl kaj piše.. In ta barvni filter na prejšnih Qled, Nano Cell in podobnih televizorjih ne omogoča nič večji kontrast in svetilnost, temveč gre samo za nekoliko bolj nasičene barve.. Kar pa se tiče Philipsa niso neumni, da bi plačevali več denarja za nekaj kar ni kakšna dodana vrednost:P Kar pa se tiče Nano led je zgodba povsem drugačna..
Andrej, ali se ne spomniš več, ko je Philips vgrajeval LGejeve NanoCell panele, kako si jih koval v zvezde? Ja, Philipsu je v interesu, da nabavlja čim cenejšo robo, in potem prodaja kao neko kvaliteto. Tudi druge firme še vedno nudijo TVeje s klasičnim panelom in Direct LED, enake kvalitete kot Philips, samo za skoraj pol nižjo ceno.


Nobeden panel ni popolnoma enak, ker je odvisno od katerega proizvajalca imajo panele določeni proizvajalci.. In kakšno tehnologijo zatemnenja in osvetljenja uporabljajo določeni proizvajalci. Pa si se kdaj vprašal, zakaj so določeni proizvajalci cenejši od Philipsa, Sonya in Panasonica. Ker si napisal, da si nekoč popravljal televizorje bi moral vedet, da je kvaliteta slike odvisna od več dejavnikov in ne samo od samega panela..!

darck ::

Sony LCD TV kar dobro prikazujejo barve pa nimajo Qled zasnove panela res,da je kakor pravijo malo podoben ampak razlika je potem pri osvetljevanju kjer Qled osvetljuje z belimi ledicami nakar Sony uporablja čisto modre ledice.


TRILUMINOS -----QLED
https://www.gadgetreview.com/triluminos...


 .

.

darck ::

Drugače pa lahko imaš ti dober panel samo ni rečeno,da boš imel še sliko,ker za dobro sliko je potrebno še kaj drugega ne samo panel.

leil ::

Katero 65ko bi priporočili za budget 1000-1200? Mešana uporaba.

darck ::

leil je izjavil:

Katero 65ko bi priporočili za budget 1000-1200? Mešana uporaba.


Nekako bi bil najbolj idealen TCL 65C839 kateri je seveda tudi MiniLed vendar ga pa ni za dobiti pri nas v Sloveniji ampak je mogoče ga naročiti pri edigital.si za ceno 1.126,17 €. https://edigital.si/led-tv-sprejemniki/...

 .

.


 .

.



Nekako v zelo dobro priporočenega TV v velikost 65" spada tudi Sony model X90K vendar pri nas ga ni nikjer dobiti ceneje kakor za ceno 1.299 € ja recimo 100€ manj je pa njegov predhodnik X90J kateri je tudi super televizor.
Omenimo lahko tudi kakega Samsung QE65QN85B za ceno 1.240€ vendar malo si omejen z aplikacijam pa podpore nimaš a Dolby Vision,DTS....... Od Samsunga se sedaj ponuja v akciji najboljši MiniLed TV v letu 2021 SAMSUNG QE65Q95T in pri Makspro se ga,da kupiti za 1.099,90 €.
Tudi Hisense 65U8HQ je nekako soliden TV res,da nima VA panela kar je za gledanje filmov nekaj slabše vendar zaradi MiniLed zasnove osvetljevanja je zelo priporočen za svetel prostor in cena je 1.199,99 €.


--TCL 65C839
--SONY 65X90K
--SONY 65X90J
--SAMSUNG 65QN85B
--SAMSUNG 65Q95T
--HISENSE 65U8HQ

To so nekako najboljši TV za tak budget kot je omenjen in seveda sem zraven ne more pač soditi nobeden Philips televizor razen mogoče njihovega MiniLed samo tisti je pa spet predrag. Seveda je še veliko recimo Samsung modelov kateri so še nekaj cenejši vendar niso na istem nivoju kakor njihovi MiniLed TV zato nisem dal na spisek modele kot so Q70B,Q80B saj so dosti slabši.

andraz7z ::

Še vedno pa nisem dobil odgovora...če je vseeno bolje vzeti "najslabšega" izmed OLED (npr. LG A19), kot pa "ta boljšega" NE-OLED?

inzenir1337 ::

Darč, a bo res Samsung S95C modelno leto 2023 za 30% cenejši od lanskega? To bo potem fino pod jurija za 55 velikost.

darck ::

inzenir1337 je izjavil:

Darč, a bo res Samsung S95C modelno leto 2023 za 30% cenejši od lanskega? To bo potem fino pod jurija za 55 velikost.


To bi bilo super samo ne verjamem,da bo res tako in od kje pa taka informacija,da bo 30% cenejši?

fpbs ::

andraz7z je izjavil:

Še vedno pa nisem dobil odgovora...če je vseeno bolje vzeti "najslabšega" izmed OLED (npr. LG A19), kot pa "ta boljšega" NE-OLED?

Za tvojo razdaljo gledanja bo dovolj velik 65" model. Predlagam:
https://www.makspro.si/oled-tv-sprejemn...
https://www.electronic4you.si/lg-oled65...

darck ::

andraz7z je izjavil:

Še vedno pa nisem dobil odgovora...če je vseeno bolje vzeti "najslabšega" izmed OLED (npr. LG A19), kot pa "ta boljšega" NE-OLED?


Dobro vprašanje glede tega in kot prvo vprašanje kaj se bo sploh vse gledalo? Sem zasledil že kar nekaj uporabnikov OLED TV kateri pravijo,da so premalo svetli modeli OLED kot so LG C1 pa Sony A80J,da niso zadovoljni in so odšli raje na MiniLed TV ali na tiste OLED z najvišjo svetilnostjo LG G2 ali Sony A90J,Samsung QD-OLED. Omenjaš pa ti tisti nizko cenovni vstopni model LG A1 kateri ima še toliko nižjo svetilnost tako,da ne morem ti točno povedati kaj bi ti bilo najbolje. Lahko omenim tudi to,da imajo vsi ti stari modeli OLED TV tudi veliko problemov z APL in še kaj edino Sony nekako ima to najbolje rešeno pa recimo Sony A80K ali A80J ima manjšo svetilnost kakor lanski LG C2 ampak v večina primerov,ko se kaj predvaja na TV je videti na Sony OLED bolj svetlo sliko kakor na C2 in to kar po večini vsi govorijo zdaj si pa zamisli kako je potem pa na LG A1. Pa ljudje lastniki Sony A80J ali A80K vseeno pravijo,da so premalo svetli čeprav so ko jih gledaš svetlejši kakor LG C2 pa potem naj bo človek pameten. Zato pa zadnje čase je pomalo že vse nekam bedasto,če se zanašaš na tiste izmerjene vrednote TV ko pa potem ljudje drugače povedo,ko imajo dva podobna TV pred sabo.
Drugače pa jaz NIKOLI ne bi šel v nabavo OLED TV z vstopnim modelom kot jih ponuja LG in je res brez veze nekaj šparat z denarjem,ko je C2 ali C1 toliko boljši. Jaz sam za sebe vem,da če kaj sovražim pri TV je to,da je pri temnejših prizorih vse preveč temno in,da bi potem imel še nekakšen TV,ko ti resnično to toliko bolj povdarja bi raje imel že TV z bloomingom ali celo z IPS panelom.
Zdaj,če je možnost TV nabaviti in ga isprobati in ga nazaj vrniti,če ti ni dober potem lahko probaš tudi z LG A19 kaj drugega ne morem povedati mogoče ti bo dober.
Kar dosti uporabnikov LG B1 je povedalo,da je bila kar razlikako so presedlali na C1 tako,da samo v opomeno,da ne boš mogoče kaj preveč pričakoval od LG A19.


Tukaj na sliki se vidi kako APL deluje na OLED TV kjer nekako pri Sony A80K deluje drugače kakor pri C2 in slika je bolj svetla pa čeprav ima C2 svetlejši panel. Sedaj pa si zamisli kako je pri starem panelu LG A19 z dosti nižjo svetilnostjo kakor C2 in slabšim nadzorom APL itd....
 .

.

inzenir1337 ::

Samsung je začel rezat 77 in 49 panele brez odpada. Za leto 2023 pa pišejo takole:
Samsung Display is expected to boost QD-OLED production by 50% by 2024

QE55S95C bo skoraj zagotovo pod 1000€. Če ugibam bo Samsung QE55S95C ob koncu leta 2023 899€. Režejo pa tudi 77 in 49 brez odpada iz Gen 8.5 substrata brez odpada. 49 bo šel za monitorje - upognjence.
Darč kako bo s ceno teh monitorjev, imaš kakšne informacije? Pravilno upognjen 49 monitor pomoje ne bi slabo sedel na mizi.

darck ::

inzenir1337 je izjavil:

Samsung je začel rezat 77 in 49 panele brez odpada. Za leto 2023 pa pišejo takole:
Samsung Display is expected to boost QD-OLED production by 50% by 2024

QE55S95C bo skoraj zagotovo pod 1000€. Če ugibam bo Samsung QE55S95C ob koncu leta 2023 899€. Režejo pa tudi 77 in 49 brez odpada iz Gen 8.5 substrata brez odpada. 49 bo šel za monitorje - upognjence.
Darč kako bo s ceno teh monitorjev, imaš kakšne informacije? Pravilno upognjen 49 monitor pomoje ne bi slabo sedel na mizi.


Nič ne vem o tem in,če se res kaj odvije od tega potem se bo Samsung prodajal kot za med. Zanimivo bo,če bo Samsung tudi po nižji ceni prodajal panele za Sony televizorje ali bo to naredil samo v svojo korist,da se njihovi TV bodo toliko ceneje prodajali. Upajmo,da res Samsung to naredi saj tako bo celo tržišče z OLED TV primorano cene spuščati ali pa bo Samsung največji zmagovalec.

skyform ::

darck je izjavil:

leil je izjavil:

Katero 65ko bi priporočili za budget 1000-1200? Mešana uporaba.


Nekako v zelo dobro priporočenega TV v velikost 65" spada tudi Sony model X90K vendar pri nas ga ni nikjer dobiti ceneje kakor za ceno 1.299 EUR ja recimo 100EUR manj je pa njegov predhodnik X90J kateri je tudi super televizor.
Omenimo lahko tudi kakega Samsung QE65QN85B za ceno 1.240EUR vendar malo si omejen z aplikacijam pa podpore nimaš a Dolby Vision,DTS....... Od Samsunga se sedaj ponuja v akciji najboljši MiniLed TV v letu 2021 SAMSUNG QE65Q95T in pri Makspro se ga,da kupiti za 1.099,90 EUR.
Tudi Hisense 65U8HQ je nekako soliden TV res,da nima VA panela kar je za gledanje filmov nekaj slabše vendar zaradi MiniLed zasnove osvetljevanja je zelo priporočen za svetel prostor in cena je 1.199,99 EUR.
.


Pri merkuru so imeli 4 dni 10% popust na vse. So imeli kar dobre cena na nekatere TVje, npr 55X90K 809EUR in 65X90K 1.169EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

inzenir1337 ::

Darč, pomoje bosta Samsung in LG imela dobre cene, ostali pa bodo morali z istimi paneli prodajat meglo za višjo ceno - procesor slike, bojše vgrajene zvočnike, lepši podstavek...

Kodrnusa ::

A mi lahko kdo pove, kako je s predvajanjem 4k in ostalih filmov(264, 265 in ostalih kodekov), na android tvjih (philips, sony) v kodiju, vlc, justplayer... Ali to deluje čisto tekoče brez zatikanj, enako kot na vgrajenem predvajalniku na tvju? Prav tako kako je s castanjem na tv? Recimo aplikacija t2 iz telefona na tv. Ali deluje to top ali se kaj zatika slika?
Imam tv iz 2016 z androidom pa recimo v kodiju ne tecejo lepo filmi (se vidi da se malo zatika) za razliko od vgrajenega playerja, prav tako castanje ni enako tekoce kot programi na tvju.
Cakam da crkne tv pa se kr dela :)

darck ::

Jaz,če se povežem s prenosnikom na TV preko chromecast imam tudi potem malenkost zakasnitve isto mi je pri zvoku,ko sem povezan preko optičnega kabla na reciver nisem probal kako je povezava z HDMI kablom na reciver.

Kodrnusa ::

darck je izjavil:

Jaz,če se povežem s prenosnikom na TV preko chromecast imam tudi potem malenkost zakasnitve isto mi je pri zvoku,ko sem povezan preko optičnega kabla na reciver nisem probal kako je povezava z HDMI kablom na reciver.


Kako mislis zakasnitve? Da se slika in zvok ne ujemata? Pri meni tega ni.
A slika je pa normalno tekoča kot na tv programu (kak akcijski film, hitro gibanje recimo)?

darck ::

Kodrnusa je izjavil:

darck je izjavil:

Jaz,če se povežem s prenosnikom na TV preko chromecast imam tudi potem malenkost zakasnitve isto mi je pri zvoku,ko sem povezan preko optičnega kabla na reciver nisem probal kako je povezava z HDMI kablom na reciver.


Kako mislis zakasnitve? Da se slika in zvok ne ujemata? Pri meni tega ni.
A slika je pa normalno tekoča kot na tv programu (kak akcijski film, hitro gibanje recimo)?


Na prenosniku je predvajanje malenkost zmeraj naprej od tistega na TV to sem mislil povedati. Glede zvoka sem pa tako mislil,da imam povezan reciver in TV z optičnim kablom in potem kar se predvaja po televizorju je malenkost spredaj od reciverja tukaj je govora za zvok.

darck ::

Sem sedaj opazil,da je Samsung najavil da bo imel dva modela OLED TV in sicer S95C in pa malo slabši S90C.
https://www.whathifi.com/news/samsung-u...

Tudi TCL je najavil,da bodo uporabljali QD-OLED in malo poprej sem prebral,da je nekdo napisal,da je Philips potrdil, da bodo uporabljali QD-OLED panele od Samsunga.

https://www.flatpanelshd.com/news.php?s...

https://www.whathifi.com/news/philips-m...


Zgleda,da bodo že kar vsi spizdili k Samsungu po panele:D

psillon22 ::

Je že kak info o Sony tv-jih 2023?

darck ::

psillon22 je izjavil:

Je že kak info o Sony tv-jih 2023?


Zaenkrat je samo govora kaj naj bi Sony naredil in baje da bosta dva modela TV z QD-OLED panelom A95L in A85L
https://www.whathifi.com/advice/sony-20...

There will still be plenty of LCD TVs from Sony in 2023, some with Mini LED backlighting

Will Sony produce an OLED TV with Micro Lens Array technology?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

andrej69 ::

darck je izjavil:

Sem sedaj opazil,da je Samsung najavil da bo imel dva modela OLED TV in sicer S95C in pa malo slabši S90C.
https://www.whathifi.com/news/samsung-u...

Tudi TCL je najavil,da bodo uporabljali QD-OLED in malo poprej sem prebral,da je nekdo napisal,da je Philips potrdil, da bodo uporabljali QD-OLED panele od Samsunga.

https://www.flatpanelshd.com/news.php?s...

https://www.whathifi.com/news/philips-m...


Zgleda,da bodo že kar vsi spizdili k Samsungu po panele:D


Kar se tiče Philipsa bo odvisno za katere panele se bodo odločili, ker preizkušajo tako Samsungove panele kakor svoje (prototip). Kateri paneli se bodo bolje iskazali, za tiste se bodo odločili.

psillon22 je izjavil:

Je že kak info o Sony tv-jih 2023?


Več bo znanega nekaj kasneje, ko bo Sony organiziral dogodek kar se tiče predstavitve televizorjev za leto 2023.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

anthony1337 ::

Pozdravljeni,

nazadnje ko sem kupoval LCD TV se je pisalo leto 2010, sedaj bom potreboval nov LCD TV čez kakih 5 mesecev ko se vselim v novo stanovanje in bi potreboval vašo pomoč, kajti videvam ogromno nekih oznak za katere pojma nimam kaj pomenijo, razen tega da se ene bolše slišijo kot druge, ne bi rad padel na marketing fore.

Velikost zaslona: 65-75"
Uporaba TV: občasna (podpovprečna) - gledanje netflixa, športa, v mešani svetlobi
Kot gledanja: Naravnost

Predvsem me zanima kaj je tisto na kar moram biti pozoren ko gledam specifikacije, za kakšno stvar med specifikacijami se mi splača dati 100EUR več, če primerjam na videz identična LCDja dveh različnih firm. Katera firma je dominantna, če postaviš ob bok navidez podobne zaslone različnih firm itd.
Glede na to da sem nezahteven uporabnik, mogoče zgolj kompliciram z odločitvijo in naj gledam samo da je čimvečji zaslon za čim manj denarja? Ali pa je nekaj na tem da je včasih manjši zaslon boljša izbira od večjega, zaradi x razlogov? Nevem, povejte, četudi sem nezahteven bi se rad vsaj malo izobrazil na tem področju.

V vsakem primeru bi kupil ko bom potreboval (sredi poletja, ne sedaj), mogoče kakšen nasvet kaj bo takrat "novega" zunaj na kar naj bom pozoren (oziroma staro ki se bo pocenilo, pa bo takrat zame še vedno dovolj dobro)?

Hvala!

Zgodovina sprememb…

andrej69 ::

anthony1337 je izjavil:

Pozdravljeni,

nazadnje ko sem kupoval LCD TV se je pisalo leto 2010, sedaj bom potreboval nov LCD TV čez kakih 5 mesecev ko se vselim v novo stanovanje in bi potreboval vašo pomoč, kajti videvam ogromno nekih oznak za katere pojma nimam kaj pomenijo, razen tega da se ene bolše slišijo kot druge, ne bi rad padel na marketing fore.

Velikost zaslona: 65-75"
Uporaba TV: občasna (podpovprečna) - gledanje netflixa, športa, v mešani svetlobi

Predvsem me zanima kaj je tisto na kar moram biti pozoren ko gledam specifikacije, za kakšno stvar med specifikacijami se mi splača dati 100€ več, če primerjam na videz identična LCDja dveh različnih firm. Katera firma je dominantna, če postaviš ob bok navidez podobne zaslone različnih firm itd.
Glede na to da sem nezahteven uporabnik, mogoče zgolj kompliciram z odločitvijo in naj gledam samo da je čimvečji zaslon za čim manj denarja? Ali pa je nekaj na tem da je včasih manjši zaslon boljša izbira od večjega, zaradi x razlogov? Nevem, povejte, četudi sem nezahteven bi se rad vsaj malo izobrazil na tem področju.

V vsakem primeru bi kupil ko bom potreboval (sredi poletja, ne sedaj), mogoče kakšen nasvet kaj bo takrat "novega" zunaj na kar naj bom pozoren (oziroma staro ki se bo pocenilo, pa bo takrat zame še vedno dovolj dobro)?

Hvala!


Televizor se nikakor ne kupuje na osnovi specifikacij, temveč na osnovi tega kar je zmožen televizor v praksi.. Kot drugo, nisi napisal koliko denarja si pripravljen odšteti za televizor.

anthony1337 ::

Ok, zmožen česa v praksi? Za mene je LCD what you see is what you get, je pa res da sedaj so pač bolj smart, zato pa tudi nevem na kaj naj bom pozoren.
Budgeta zanalašč nisem napisal, ker sem zapisal namen ter da nisem zahteven uporabnik. Kot tak pričakujem da mi nekdo ki nekaj ve o zadevi ne bo predlagal overkill-a.

andrej69 ::

anthony1337 je izjavil:

Ok, zmožen česa v praksi? Za mene je LCD what you see is what you get, je pa res da sedaj so pač bolj smart, zato pa tudi nevem na kaj naj bom pozoren.
Budgeta zanalašč nisem napisal, ker sem zapisal namen ter da nisem zahteven uporabnik. Kot tak pričakujem da mi nekdo ki nekaj ve o zadevi ne bo predlagal overkill-a.


Tukaj je mišljena sama kvaliteta slike, zvoka, samega delovanja sistema itd.. Kar pa se tiče denarja vsak, ki kupuje televizor približno ve koliko denarja misli odštet za televizor. Ker cenovni razpon je kar velik od recimo 600€ za velikost 65˝ pa tja do 2.000€ ali več.. Seveda ti za tvoje potrebe ne potrebuješ televizor za 2.000€ ali več, treba pa vseeno vedet koliko misliš približno odštet.

M-XXXX ::

Iščem nek večji TV. Realno gledano ne rabim neke hude zverine, iščem pa 75" ali pa mogoče cca 80" (imam prostora za širino 180cm). Kaj priporočate?

andrej69 ::

M-XXXX je izjavil:

Iščem nek večji TV. Realno gledano ne rabim neke hude zverine, iščem pa 75" ali pa mogoče cca 80" (imam prostora za širino 180cm). Kaj priporočate?


A denar ni pomemben..?

darck ::

M-XXXX je izjavil:

Iščem nek večji TV. Realno gledano ne rabim neke hude zverine, iščem pa 75" ali pa mogoče cca 80" (imam prostora za širino 180cm). Kaj priporočate?


Ko ne boš imel zverine boš imel bolj kakor ne nekakšen zmazek od slike :D sploh,če misliš gledati kakšne programe od naših TV operaterjev. Večji ko boš imel TV več nepravilnosti boš videl v sliki in to mora biti čisto vsakemu jasno tako,da na vse te nizko cenovne TV kar pozabi.

M-XXXX ::

Se mi zdi da sem za silo definiral. Velikost je definirana, glede na to, da sem omenjal da ne rabim neke zverine sem približno zgornjo kapico omenil... Ostalo, pa par predlogov in vidimo kako in kaj :)

darck je izjavil:

M-XXXX je izjavil:

Iščem nek večji TV. Realno gledano ne rabim neke hude zverine, iščem pa 75" ali pa mogoče cca 80" (imam prostora za širino 180cm). Kaj priporočate?


Ko ne boš imel zverine boš imel bolj kakor ne nekakšen zmazek od slike :D sploh,če misliš gledati kakšne programe od naših TV operaterjev. Večji ko boš imel TV več nepravilnosti boš videl v sliki in to mora biti čisto vsakemu jasno tako,da na vse te nizko cenovne TV kar pozabi.

Programov se ne bo gledalo. Realno ga bom imel za ozadje na steni, za predvajat glasbo na ozvočenje in vsake toliko časa pogledat kakšen netflix.
Iz tega razloga ne mislim dajat naprimer 2000,3000EUR...

PS: Ter na njega bo priklopljen komp- namesto zaslona (občasna uporaba).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

andrej69 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Televizor se nikakor ne kupuje na osnovi specifikacij, temveč na osnovi tega kar je zmožen televizor v praksi.. Kot drugo, nisi napisal koliko denarja si pripravljen odšteti za televizor.

Andrej, TVeji s slabimi specifikacijami, imajo tudi slabšo sliko.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Televizor se nikakor ne kupuje na osnovi specifikacij, temveč na osnovi tega kar je zmožen televizor v praksi.. Kot drugo, nisi napisal koliko denarja si pripravljen odšteti za televizor.

Andrej, TVeji s slabimi specifikacijami, imajo tudi slabšo sliko.


Do neke mere je to res. Lahko pa ti povem, da so kar konkretne razlike med televizorji kateri imajo enake ali saj približno enake specifikacije:) Tako, da se ne preveč zanašat na specifikacije.

darck ::

Kakor je on omenil bo uporabljal TV za NETFLIX in občasno bo na njega priklopljen računalnik tako,da zdaj glavno bo,da televizor mora dobro prikazovati Netflix.

jan_ ::

Kaj pa mnenje glede spodnjega tvja? Je ok ali je kaksna boljsa alternativa v tem price range-u?

https://www.mimovrste.com/televizorji/t...

andrej69 ::

jan_ je izjavil:

Kaj pa mnenje glede spodnjega tvja? Je ok ali je kaksna boljsa alternativa v tem price range-u?

https://www.mimovrste.com/televizorji/t...


Točno za takšen denar ne dobiš kaj kvalitetnejšega, sicer pa za nekaj več € dobiš Philipsa model 8507 velikost 58˝, ki je še nekaj kvalitetnejši od tega TCL-a. TCL je edino kvalitetnejši kar se tiče iger in pa za gledanje športa. Philips pa je kvalitetnejši za gledanje tv programov, filmov in serij. In pa sam mediatek chipset je na Philipsu zmoglivejši.

M-XXXX ::

andrej69 je izjavil:

@M-XXXX

Tukaj imaš nekaj modelov.

https://www.bigbang.si/philips-75pus880...
https://www.bigbang.si/samsung-qe75q60b...
https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...
https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...
https://www.harveynorman.si/tv-sprejemn...

Sem na hitro vrgel uč.
Smiselnost qleda za moje potrebe?
Priznam da mi je ambilight prednost za moje potrebe, je smiselna ali imate v vecina primerih na off?

andrej69 ::

M-XXXX je izjavil:

andrej69 je izjavil:

@M-XXXX

Tukaj imaš nekaj modelov.

https://www.bigbang.si/philips-75pus880...
https://www.bigbang.si/samsung-qe75q60b...
https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...
https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...
https://www.harveynorman.si/tv-sprejemn...

Sem na hitro vrgel uč.
Smiselnost qleda za moje potrebe?
Priznam da mi je ambilight prednost za moje potrebe, je smiselna ali imate v vecina primerih na off?


Qled pomeni, da ima televizor nekoliko bolj zasičene barve. Torej po domače povedano, če imaš rad kričeče barve potem je to plus, drugače ni nobenega plusa kar se tiče Qleda. Kar se tiče Ambilighta je zelo dobra zadeva posebej v popolni temi ali mraku. Ima pa Philips na lanskih modelih, tudi novost t.i. aurora opcijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Qled pomeni, da ima televizor nekoliko bolj zasičene barve. Torej po domače povedano, če imaš rad kričeče barve potem je to plus, drugače ni nobenega plusa kar se tiče Qleda.

To sploh ni res, kar si zapisal, in s tem hočeš QLED predstaviti v slabi luči. Ne gre za bolj nasičene barve, ampak za širši barvni spekter, kar je nekaj drugega. Poleg tega QLED omogoča tudi nekoliko višjo svetilnost in kontrast.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Qled pomeni, da ima televizor nekoliko bolj zasičene barve. Torej po domače povedano, če imaš rad kričeče barve potem je to plus, drugače ni nobenega plusa kar se tiče Qleda.

To sploh ni res, kar si zapisal, in s tem hočeš QLED predstaviti v slabi luči. Ne gre za bolj nasičene barve, ampak za širši barvni spekter, kar je nekaj drugega. Poleg tega QLED omogoča tudi nekoliko višjo svetilnost in kontrast.


A za Nanocell to tudi velja..?

anthony1337 ::

andrej69 je izjavil:

anthony1337 je izjavil:

Ok, zmožen česa v praksi? Za mene je LCD what you see is what you get, je pa res da sedaj so pač bolj smart, zato pa tudi nevem na kaj naj bom pozoren.
Budgeta zanalašč nisem napisal, ker sem zapisal namen ter da nisem zahteven uporabnik. Kot tak pričakujem da mi nekdo ki nekaj ve o zadevi ne bo predlagal overkill-a.


Tukaj je mišljena sama kvaliteta slike, zvoka, samega delovanja sistema itd.. Kar pa se tiče denarja vsak, ki kupuje televizor približno ve koliko denarja misli odštet za televizor. Ker cenovni razpon je kar velik od recimo 600€ za velikost 65˝ pa tja do 2.000€ ali več.. Seveda ti za tvoje potrebe ne potrebuješ televizor za 2.000€ ali več, treba pa vseeno vedet koliko misliš približno odštet.

Razumem, recimo da mi kvaliteta slike ni pomembna, dokler ni slika vidno zrnasta, da je kar moteče. Zvok je irrelevanten ker imam 5.1 zvočnike. Pod samo delovanje sistema pa ne vem kaj si mislil.
Cenovno pa recimo, da bi rad čim boljšo zadevo do 800€ za 65" in pa do 1200€ za 75". Če je kaj dobrega zame za še manj denarja kot to, še toliko boljše. Ravno zaradi tega nočem govoriti o budgetu ker potem ti ljudje predlagajo nekaj kar je na zgornji meji budgeta.

andrej69 ::

anthony1337 je izjavil:

andrej69 je izjavil:

anthony1337 je izjavil:

Ok, zmožen česa v praksi? Za mene je LCD what you see is what you get, je pa res da sedaj so pač bolj smart, zato pa tudi nevem na kaj naj bom pozoren.
Budgeta zanalašč nisem napisal, ker sem zapisal namen ter da nisem zahteven uporabnik. Kot tak pričakujem da mi nekdo ki nekaj ve o zadevi ne bo predlagal overkill-a.


Tukaj je mišljena sama kvaliteta slike, zvoka, samega delovanja sistema itd.. Kar pa se tiče denarja vsak, ki kupuje televizor približno ve koliko denarja misli odštet za televizor. Ker cenovni razpon je kar velik od recimo 600€ za velikost 65˝ pa tja do 2.000€ ali več.. Seveda ti za tvoje potrebe ne potrebuješ televizor za 2.000€ ali več, treba pa vseeno vedet koliko misliš približno odštet.

Razumem, recimo da mi kvaliteta slike ni pomembna, dokler ni slika vidno zrnasta, da je kar moteče. Zvok je irrelevanten ker imam 5.1 zvočnike. Pod samo delovanje sistema pa ne vem kaj si mislil.
Cenovno pa recimo, da bi rad čim boljšo zadevo do 800€ za 65" in pa do 1200€ za 75". Če je kaj dobrega zame za še manj denarja kot to, še toliko boljše. Ravno zaradi tega nočem govoriti o budgetu ker potem ti ljudje predlagajo nekaj kar je na zgornji meji budgeta.


Kar se tiče velikosti 65˝ imaš tukaj nekaj modelov, ki so zelo solidni.. Je pa tako, da kar se tiče zrnate slike je v veliki meri odvisno od samega procesorja, ki pa v teh televizorji ravno niso na visokem nivoju. Jaz bi ti priporočal Philips model 8507 za 900€, ki pa je zelo dober in konkretno boljši od vseh teh naštetih televizorjev.

https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...
https://www.bigbang.si/hisense-65u7hq-4...
https://www.bigbang.si/samsung-ue65bu80...
https://www.bigbang.si/5p615-tcl-izdele...
https://www.bigbang.si/philips-65pus850...

Kar pa se tiče velikosti 75˝ pa imaš tukaj nekaj modelov. In zopet Philipsa, ki je najkvalitetnejši za nekaj več €.

https://www.bigbang.si/hisense-75a6bg-t...
https://www.bigbang.si/samsung-ue75bu80...
https://www.nakupovanje.net/vsi-oddelki...
https://www.bigbang.si/philips-75pus880...

Ales ::

andrej69 je izjavil:

... Jaz bi ti priporočal Philips model ...
...In zopet Philipsa, ki je ...

Za tiste, ki morda ne veste, tip je Philipsov prodajnik in nima nobenega problema zavajati ljudi, že večkrat dokazano v preteklosti. Samo toliko v razmislek. ;)

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

anthony1337 je izjavil:

Razumem, recimo da mi kvaliteta slike ni pomembna, dokler ni slika vidno zrnasta, da je kar moteče. Zvok je irrelevanten ker imam 5.1 zvočnike. Pod samo delovanje sistema pa ne vem kaj si mislil.Cenovno pa recimo, da bi rad čim boljšo zadevo do 800€ za 65" in pa do 1200€ za 75". Če je kaj dobrega zame za še manj denarja kot to, še toliko boljše. Ravno zaradi tega nočem govoriti o budgetu ker potem ti ljudje predlagajo nekaj kar je na zgornji meji budgeta.

Kar se tiče velikosti 65˝ imaš tukaj nekaj modelov, ki so zelo solidni.. Je pa tako, da kar se tiče zrnate slike je v veliki meri odvisno od samega procesorja, ki pa v teh televizorji ravno niso na visokem nivoju. Jaz bi ti priporočal Philips model 8507 za 900€, ki pa je zelo dober in konkretno boljši od vseh teh naštetih televizorjev.

https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...
https://www.bigbang.si/hisense-65u7hq-4...
https://www.bigbang.si/samsung-ue65bu80...
https://www.bigbang.si/5p615-tcl-izdele...
https://www.bigbang.si/philips-65pus850...

Kar pa se tiče velikosti 75˝ pa imaš tukaj nekaj modelov. In zopet Philipsa, ki je najkvalitetnejši za nekaj več €.

https://www.bigbang.si/hisense-75a6bg-t...
https://www.bigbang.si/samsung-ue75bu80...
https://www.nakupovanje.net/vsi-oddelki...
https://www.bigbang.si/philips-75pus880...

Od 65" predlaganih je najboljši ULED Hisense FALD, VRR 40-120Hz. Ostali so dosti slabši s še klasičnim panelom 50Hz...
Med 75" pa je najboljši QLED TCL. Ostalo je vse slabše.

M-XXXX ::

https://www.technowelt24.de/p/tcl-75c73...
Pozna kdo trgovino? Cena je res lepa glede na slovensko.

anthony1337 ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

anthony1337 je izjavil:

Razumem, recimo da mi kvaliteta slike ni pomembna, dokler ni slika vidno zrnasta, da je kar moteče. Zvok je irrelevanten ker imam 5.1 zvočnike. Pod samo delovanje sistema pa ne vem kaj si mislil.Cenovno pa recimo, da bi rad čim boljšo zadevo do 800€ za 65" in pa do 1200€ za 75". Če je kaj dobrega zame za še manj denarja kot to, še toliko boljše. Ravno zaradi tega nočem govoriti o budgetu ker potem ti ljudje predlagajo nekaj kar je na zgornji meji budgeta.

Kar se tiče velikosti 65˝ imaš tukaj nekaj modelov, ki so zelo solidni.. Je pa tako, da kar se tiče zrnate slike je v veliki meri odvisno od samega procesorja, ki pa v teh televizorji ravno niso na visokem nivoju. Jaz bi ti priporočal Philips model 8507 za 900€, ki pa je zelo dober in konkretno boljši od vseh teh naštetih televizorjev.

https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...
https://www.bigbang.si/hisense-65u7hq-4...
https://www.bigbang.si/samsung-ue65bu80...
https://www.bigbang.si/5p615-tcl-izdele...
https://www.bigbang.si/philips-65pus850...

Kar pa se tiče velikosti 75˝ pa imaš tukaj nekaj modelov. In zopet Philipsa, ki je najkvalitetnejši za nekaj več €.

https://www.bigbang.si/hisense-75a6bg-t...
https://www.bigbang.si/samsung-ue75bu80...
https://www.nakupovanje.net/vsi-oddelki...
https://www.bigbang.si/philips-75pus880...

Od 65" predlaganih je najboljši ULED Hisense FALD, VRR 40-120Hz. Ostali so dosti slabši s še klasičnim panelom 50Hz...
Med 75" pa je najboljši QLED TCL. Ostalo je vse slabše.

Hvala obema za predloge.
@fpbs, lahko argumentiraš kaj točno omenjena LCDja postavlja pred ostale?

fpbs ::

anthony1337 je izjavil:

@fpbs, lahko argumentiraš kaj točno omenjena LCDja postavlja pred ostale?

Ja, saj sem ti napisal:Od 65" predlaganih je najboljši ULED Hisense FALD, VRR 40-120Hz. Vsi ostali so slabši 50Hz s klasičnim panelom, na drugo mesto bi dal Samsunga, najslabši je Philips, ki je edini z IPS panelom.
Med 75" so vsi slabi, še najboljši QLED TCL zVRR 40-120. Ostali so vsi slabši Direct LED, brez dimminga, kar je najslabše možno.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

anthony1337 je izjavil:

@fpbs, lahko argumentiraš kaj točno omenjena LCDja postavlja pred ostale?

Ja, saj sem ti napisal:Od 65" predlaganih je najboljši ULED Hisense FALD, VRR 40-120Hz. Vsi ostali so slabši 50Hz s klasičnim panelom, na drugo mesto bi dal Samsunga, najslabši je Philips, ki je edini z IPS panelom.
Med 75" so vsi slabi, še najboljši QLED TCL zVRR 40-120. Ostali so vsi slabši Direct LED, brez dimminga, kar je najslabše možno.


Razloži mu bolj podrobno, kakšne so prednosti teh dveh modelov napram ostalim.. Ne pa, da se zmeraj oslanjaš samo na specifikacije.
««
467 / 535
»»