» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
45 / 540
»»

4knative ::

pirlo je izjavil:

Zdaj, ko berem glede problemov OLEDa na telefonih. Je na TV-jih enako? Sploh LG ima ogromno težav (Pixel 2 XL), pri TV-jih pa je vedno kot najbolj priporočen. Se tu ne dogaja to, da se slika zapeče in barva spreminja pod različnimi koti?


Se ne dogaja, ker tu nimaš statičnih scen z visokim kontrastom. Lahko se zgodi v primeru da TV uporabljaš kot monitor in pustiš namizje 10 ur prižgano brez screensaverja na 100% backlight ali da nažigaš 10 ur neko igrco brez pavze in se ti menu ali kakšen števec zapeče. Pri normalni uporabi nimaš šans, da se to zgodi.

puginho ::

vrossi46 je izjavil:

Ma kako ste primitivni fantje kateri kr naprej pljuvate po Andreju69 in Philipsu in še po komu.Možakar pač pove kar misli,pa kaj je tu narobe?! Pa tudi če dobi kak procent pa kaj pol,kaj ste ljubosumni al kaj? Jaz ne razumem,je pa skoraj edini ki ti marsikaj razloži,o vseh znamkah če je potrebno,drugi pa takoj na njega čim kaj napiše. Mislim,kot da ste otroci!!!
In forum je za debato o TV-jih in ne o pljuvanju en čez druzga!!!


Vse informacije so lahko dostopne, razen da si nepismen. Za glavne firme se najde za vsak tv test, zaj če eni slepo zaupajo določenim bluzatorjem tu pol si je pač vsak sam kriv. Za tiste ko se kolko tolko spoznajo na tv-jem pa je že dokurčlo da se tu pišejo polresnice in izkrivljajo dejstva.

energetik ::

andrej69 je izjavil:

Kar se tiče Philipsa, se nič ni kaj dosti spremenilo, odkar je lastnik TPV..Kajti večina Philips inžinerjev in drugega osebja, sedaj dela za TPV.Televizorji za Evropo, pa se izdelujejo v tej tovarni.
Je res, od včeraj je doma Philips 50pus6262/12, gor piše assembled in Poland. Kar se tiče samega TV, je povsem po mojih pričakovanjih. Že tako je na max bađeta, ki ga imam jaz za TV. Wifi povezava s telefonom dela, meniji se mi zdijo čisto OK (pa sem po reviewih bral precej negativne ocene), slika (poizkusil sem 4K video z Jutuba) se mi zdi super. Tako da to je to, zdaj lahko samo upam na čimdaljšo življensko dobo.

P.S: nisem si predstavljal kako velike so te zadeve v resnici... za 50col sem moral podreti 2/3 zadnje klopi... 8-O

Zgodovina sprememb…

vrossi46 ::

puginho je izjavil:

vrossi46 je izjavil:

Ma kako ste primitivni fantje kateri kr naprej pljuvate po Andreju69 in Philipsu in še po komu.Možakar pač pove kar misli,pa kaj je tu narobe?! Pa tudi če dobi kak procent pa kaj pol,kaj ste ljubosumni al kaj? Jaz ne razumem,je pa skoraj edini ki ti marsikaj razloži,o vseh znamkah če je potrebno,drugi pa takoj na njega čim kaj napiše. Mislim,kot da ste otroci!!!
In forum je za debato o TV-jih in ne o pljuvanju en čez druzga!!!


Vse informacije so lahko dostopne, razen da si nepismen. Za glavne firme se najde za vsak tv test, zaj če eni slepo zaupajo določenim bluzatorjem tu pol si je pač vsak sam kriv. Za tiste ko se kolko tolko spoznajo na tv-jem pa je že dokurčlo da se tu pišejo polresnice in izkrivljajo dejstva.


Pa zakaj spet žaljenje z "bluzatorji".Itak da so dostopne vse info.,pač ljudje radi slišimo info tudi od ljudi kateri imajo izkušnje z določenimi artikli.
Pa tudi če jim je "dokurčilo", vsak napiše tisto, kar misli da je najbolje.Zdaj pa če oseba vzame to zdravo za gotovo je pač njegov problem.
So pa žaljivke in neke neumne opazke res pretirane!!!

fpbs ::

"puginho", Popolnoma se strinjam s teboj.
"vrossi",tega ti ne zapaziš, ker se na TVeje ne spoznaš, Andreja nihče ne napada, če napiše neko objektivno informacijo, ampak samo takrat, ko gre za zavajanje, in to samo s tem namenom, da tisti, ki išče neko informacijo, nebi bil zaveden. Glede njegovih razlag in lepljenja raznih sličič, pošiljanje ZS,in skoraj nikdar celotnih člankov ima svoj cilni razlog, prodati Philipsa.
Te težave niso samo na tem forumu, ampak tudi na drugih, vse so pa povezane z isto osebo, pa naj bo to: Andrej69, Garfield, TVpoznavalec, Andrej.

ant ::

Jodlarcek je izjavil:

Po vseh prebranih nasvetih, kritikah...... sem se odločil za nakup Samsunga UE55MU8000. Pred nakupom pa bi še rad vaše mnenje (Pro&Contra).
Moj budget je cca. 1200€, zato mi razni OLED TV za 1800€ ne pridejo v poštev.
predvsem me zanima vaše mnenje o tem TV-ju

Hvala in lep pozdrav


Kaj pa full hd oled tv? Ta pa se dobi že pod 1200. Drugače pa o tem mu8000 ne morem svetovat, ker ne poznam.

Jodlarcek ::

In katerega predlagaš?

fpbs ::

Imaš samo tega.Je pa bila cena že pod 1000€:
https://geizhals.at/lg-electronics-oled...

Jodlarcek ::

Pa ni ta TV po karakteristikah slabsi od Samsunga?

4knative ::

Zdaj ni dober čas za nakup. Tam enkrat okoli novega leta bodo cene padle za 15-20% ko na CES napovejo nove modele. Mogoče tudi pred božičem, v primeru dobrega deala, ki mora biti res dober deal in ne ZS od kakega uporabnika tu gor.

fpbs ::

Jodlarcek je izjavil:

In katerega predlagaš?

Če se ti ne mudi z nakupom, in če bi k 1200€ lahko nekje marca dodal še cca 200-300€ boš lahko čez mejo že dobil OLEDa B7.

boki75 ::

Pozdrav vsem,

Ce koga zanima sedaj LG OLED55b7v v DL pod 1600€

4knative ::

Ša malo pa bo pod jurčka. :D

OK.d ::

andrej69 :: 6. nov 2017, 12:47:28citiraj
#
Glavno, da ste zadovolnji..A lahko ta tvoj komentar, prilepiš še na to rubriko.
https://slo-tech.com/forum/t696292/2099
:)):))
LPOK.d

scipascapa ::

4knative je izjavil:

Ša malo pa bo pod jurčka. :D


seveda komaj se čaka tak padec cen....

cekr ::

Samo KD-55A1 še pade na pol cene pa grem v akcijo. Ha, ha.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

fpbs ::

Če bi cene OLEDov letos tako padale, kot vsa prejšnja leta, bi bila te dni cena 55B7 cca 1250€, to je 50% začetne cene. Vzrok, da so precej višje je, da proizvodnja ne more zadovoljit zanimanja kupcev, pa tudi cene OLEDov so se že precej približale cenam LEDov.

MrStein ::

Misliš cenam LCD-jev?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

4knative ::

Za LCD pričakujem da zrežejo cene na polovico v kratkem, če seveda hočejo kaj prodati. Kdo bo dal za Philips 55PUS7502 1200 eur, če maš OLED za 1500 eur? Ko bo pa 600 eur bo pa Philips cenovno primeren za to kvaliteto, ki jo ponuja.

fpbs ::

MrStein je izjavil:

Misliš cenam LCD-jev?

Ja imaš prav, LCDejev.

andrej69 ::

4knative je izjavil:

Za LCD pričakujem da zrežejo cene na polovico v kratkem, če seveda hočejo kaj prodati. Kdo bo dal za Philips 55PUS7502 1200 eur, če maš OLED za 1500 eur? Ko bo pa 600 eur bo pa Philips cenovno primeren za to kvaliteto, ki jo ponuja.


:)):))

facepalm ::

Se splaca kateri od teh dveh TVjev za 540eur?:
Samsung UE55MU6172UXXH
LG 55UJ635V
Sem nekako "stuck" s Telekomom na fixnem paketu, zato nimam problema z vezavo na 2 leti. Seveda le v primeru, ce se kateri od TVjev splaca.

andrej69 ::

4knative ::

andrej69 koliko ste vi vodilni pri Philipsu odšteli za članek?

andrej69 ::

4knative je izjavil:

andrej69 koliko ste vi vodilni pri Philipsu odšteli za članek?


Saj sem vedel, da zopet ne bo v redu...:D

mgermo ::

Kje se lahko kupi Philips 9002 in za kolikšno ceno (55" in 65")?

andrej69 ::

mgermo je izjavil:

Kje se lahko kupi Philips 9002 in za kolikšno ceno (55" in 65")?


Na voljo je samo velikost 55". Dobiš ga v Sloveniji za 2000 evrov. Pa tudi v tujini, je trenutno takšna cena.

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Saj sem vedel, da zopet ne bo v redu...:D

No vidiš, vedel si, da gre za plačano zgodbo, pa si jo vseeno prilepil.
Neverjetno, kakšnih podlih reklamnih potez se zadnje čase poslužuje Philips. Tako so si pred cca 3 meseci za 12 dni znižali ceno letošnjega OLEDa, ki seveda ravno takrat ni bil dobavljiv, da so si pridobili naziv EISA "Best buy OLED".

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Saj sem vedel, da zopet ne bo v redu...:D

No vidiš, vedel si, da gre za plačano zgodbo, pa si jo vseeno prilepil.
Neverjetno, kakšnih podlih reklamnih potez se zadnje čase poslužuje Philips. Tako so si pred cca 3 meseci za 12 dni znižali ceno letošnjega OLEDa, ki seveda ravno takrat ni bil dobavljiv, da so si pridobili naziv EISA "Best buy OLED".


Kako pa veš, da je plačana zgodba, ali si bil na kraju samem in si videl kako je kdo nekomu plačal ...? Ne govorit neumnosti..

Jaz sem že pred časom, govoril, da je Philips OLED najkvalitetnejši televizor, pa so se nekateri posmehovali:))Sedaj je tu dokaz..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

leiito ::

Morda ni povsem nepomembno, da je bil organizator shootouta Filips, iz Turčije so tudi testni posnetki, da je najbolj priden ocenjevalec lahko odnesel Filipsa domov, da so bili vsi tiviji naštimani na isto svetilnost, da se ni pokazala šibkost lanskih panelov pri drugih proti letošnjim v LGju in da se članku npr. čudijo kako to, da je najnižjo oceno za natančnost barv dobil Panasonic, ki ima objektivno najbolj natančne barve, ampak eto, Filips je končno dobil eno tekmo, čeprav le v domačem prvenstvu.

andrej69 ::

Lepo je opisano kako je test potekal, tako, da tukaj ni kančka dvoma o kakšnih prevarah itd..:))
Sicer pa bom dejal tako, potem so vsi ti testi neregularni, kajti so vsi potkupljeni kateri se ukvarjajo s testiranjem televizorjev:)Tako, da na kraju lahko samo meni zaupate, kar se tiče televizorjev..Jaz pa nisem podkupljen, in vam bom dal resnične podatke o samih televizorjih..:D

4knative ::

Če si prodajalec v Big Bangu si res bolj težko podkupljen od proizvajalca, to se strinjam. Kaj te žene v tako neobjektivno kritiko ostaja misterij.

tomazic89 ::

facepalm je izjavil:

Se splaca kateri od teh dveh TVjev za 540eur?:
Samsung UE55MU6172UXXH
LG 55UJ635V
Sem nekako "stuck" s Telekomom na fixnem paketu, zato nimam problema z vezavo na 2 leti. Seveda le v primeru, ce se kateri od TVjev splaca.

Mene tudi tole zanima. Bom ravnotako podaljsal. Oz sklenil na novo.

Je Samusung za 450 EUR fair price?

leiito ::

andrej69 je izjavil:

Lepo je opisano kako je test potekal, tako, da tukaj ni kančka dvoma o kakšnih prevarah itd..:))
Sicer pa bom dejal tako, potem so vsi ti testi neregularni, kajti so vsi potkupljeni kateri se ukvarjajo s testiranjem televizorjev:)Tako, da na kraju lahko samo meni zaupate, kar se tiče televizorjev..Jaz pa nisem podkupljen, in vam bom dal resnične podatke o samih televizorjih..:D


Sej v tem je problem, kako je test potekal, tiviji ostalih proizvajalcev kupljeni v štacuni, Filipsi pa posebej za to pripeljani iz Istanbula. Ta shootout zveni zelo podobno kako proizvajalci zdravil delajo dvojno slepe študije, na papirju je neodvisno in nepristransko, ampak ti sam sebi postavljaš kriterije un poskušaš na vsak parameter vplivat. Vsekakor gre bolj zaupat shootout-om HDTV Test UK, ki jih organizira non-manufacturer pod enakimi pogoji za vse in na takih testih, če ga sploh vzamejo v selekcijo, dobiva Filips v glavnem samo plakete za sodelovanje.

andrej69 ::

@leiito
Ti nimaš pojma" o tv tehnologiji, tako, da ti niti slučajno ne moreš tukaj dajat nekakšne komentarje glede tega testa:))Pa tudi nisi bil na kraju samem, da bi sploh lahko ocenjeval ta dogodek..Saj vem, da te boli, ker je Philips dobil najboljšo oceno, toda s tem se boš moral v bodoče sprijaznit..Pa četudi je Turški, Bolgarski, Romunski itd..;)

leiito ::

andrej69 je izjavil:

@leiito
Ti nimaš pojma" o tv tehnologiji, tako, da ti niti slučajno ne moreš tukaj dajat nekakšne komentarje glede tega testa:))Pa tudi nisi bil na kraju samem, da bi sploh lahko ocenjeval ta dogodek..Saj vem, da te boli, ker je Philips dobil najboljšo oceno, toda s tem se boš moral v bodoče sprijaznit..Pa četudi je Turški, Bolgarski, Romunski itd..;)


Nisem komentiral tehnologije, ampak metodologijo shootouta, za to zadošča zdrava pamet.

hafo123 ::

4knative je izjavil:

Za LCD pričakujem da zrežejo cene na polovico v kratkem, če seveda hočejo kaj prodati. Kdo bo dal za Philips 55PUS7502 1200 eur, če maš OLED za 1500 eur? Ko bo pa 600 eur bo pa Philips cenovno primeren za to kvaliteto, ki jo ponuja.


Zopet si dokazal, da se oglašaš samo in izključno zato, da lahko pljuvaš po Philipsu!!!
S tem tvojim početjem dokazuješ kakšen je tvoj namen v tej temi - pljuvanje po drugih.

andrej69 ::

Vse je bilo v skladu s pravili, in vsi televizorji so bili testirani v enakih pogojih..Kaj hočeš sedaj več...? Najbolje je, da greš tja pa poveš, da ta test razveljavijo, ker ti misliš, da ni potekal pod enakimi pogoji, in naj tebi prepustijo zadevo, da boš ti naredil test, ki bo pravičen za vse:):))

leiito ::

andrej69 je izjavil:

Vse je bilo v skladu s pravili, in vsi televizorji so bili testirani v enakih pogojih..Kaj hočeš sedaj več...? Najbolje je, da greš tja pa poveš, da ta test razveljavijo, ker ti misliš, da ni potekal pod enakimi pogoji, in naj tebi prepustijo zadevo, da boš ti naredil test, ki bo pravičen za vse:):))


Ne gre za to kaj jaz hočem, ampak če hočeš res objektiven test, daš denar in pošlješ ljudi po tivije v random štacuno, ne pa da jih iz fabrike pripelješ, valjda se boš strinjal, da je to ključna razlika. Ker sicer je to, kot da Dacia organizira primerjavo pospeška do 100 s še tremi drugimi modeli, ki so kupljeni v štacuni, oni pripeljejo pa iz Transilvanije sfririzirano enoto, ki bo zdržala samo ta test ali pa bojo večji izpusti itd. To so metode industrije, na to se spoznam bolj kot na tivi tehnologijo in vem iz izkušenj, da ne gre nobena firma financirat primerjave, ne da bi vnaprej vedela kakšen bo rezultat.

andrej69 ::

Pa saj ostalim televizorjem ni manjkalo pol panela in pol elektronike, da test ne bi mogel biti objektiven:));(( Kakšne vse neumnosti pišeš, da človeka kar zaskrbi..

leiito ::

Probi še enkrat prebrat analogijo z avtomobili, počasi, da ti prst sledi tekstu in odpiraš usta zraven. Če tudi potem ne razumeš v čem je razlika, potem ne boš nikoli.

In valjda je Philips dobavil tudi foto oz. video posnetke za na test. Zakaj misliš, ker ne zaupajo tistim na Avju?

andrej69 ::

Poglej, nimam ravno časa se ukvarjat s teboj do polnoči...;)Enostavno boš moral to prebolet, pa , če ti je všeč ali ne..:D

hafo123 ::

leiito je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Vse je bilo v skladu s pravili, in vsi televizorji so bili testirani v enakih pogojih..Kaj hočeš sedaj več...? Najbolje je, da greš tja pa poveš, da ta test razveljavijo, ker ti misliš, da ni potekal pod enakimi pogoji, in naj tebi prepustijo zadevo, da boš ti naredil test, ki bo pravičen za vse:):))


Ne gre za to kaj jaz hočem, ampak če hočeš res objektiven test, daš denar in pošlješ ljudi po tivije v random štacuno, ne pa da jih iz fabrike pripelješ, valjda se boš strinjal, da je to ključna razlika. Ker sicer je to, kot da Dacia organizira primerjavo pospeška do 100 s še tremi drugimi modeli, ki so kupljeni v štacuni, oni pripeljejo pa iz Transilvanije sfririzirano enoto, ki bo zdržala samo ta test ali pa bojo večji izpusti itd. To so metode industrije, na to se spoznam bolj kot na tivi tehnologijo in vem iz izkušenj, da ne gre nobena firma financirat primerjave, ne da bi vnaprej vedela kakšen bo rezultat.


Verjetno si bil zraven ko so "frizirali" pri Philipsu ta tv za test.
Pa primerjava testa avtomobilov z testom televizorjov. Ojoj!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hafo123 ()

leiito ::

Zakaj pa po tvoje ne bi mogel primerjati televizorjev z avtomobili? Gre za analogijo, poglej v slovar kaj je analogija, in za metode ki jih industrija uporablja. Tak shootout je PR stunt, del promocije pač, zato so ga pa izvedli, razen če ti verjameš, da je ljudi pri Filipsu kr tko pač zanimalo kako se obnese njihov OLED na Vivid, pa če bo zadnji bo pa zadnji, kaj čmo, smo stran vrgli ta denar.

andrej69 ::

@leiito
Sicer pa bo Danny Tack, odgovarjal na zastavljena vprašanja, pa mu kaj napiši..:))Lepo mu napiši, da naj neha zavajat ljudi ,in naj prenehajo sploh proizvajat televizorje, kajti nima več smisla tako naprej..:))Pa ga prosi, da bi ti drugič vodil ta test, kajti so nesposobni, da bi naredili test tako kot treba..

leiito ::

Pa saj napiše eden od ocenjevalcev tole:
All I really took away from the Vivid test was that Philips have a better Vivid setting than the other three. How relevant this is in terms of a purchase decision is up for each of us to decide.

Vse kar ta test pove je, da ima Filips posebej pripeljan za ta test dober Vivid setting, ne sliko ali barve kot take, zakaj so izbrali ravno Vivid setting, ki ga nihče ne uporablja za gledanje česarkoli, vejo pa sami najbolje.

hafo123 ::

leiito je izjavil:

Zakaj pa po tvoje ne bi mogel primerjati televizorjev z avtomobili? Gre za analogijo, poglej v slovar kaj je analogija, in za metode ki jih industrija uporablja. Tak shootout je PR stunt, del promocije pač, zato so ga pa izvedli, razen če ti verjameš, da je ljudi pri Filipsu kr tko pač zanimalo kako se obnese njihov OLED na Vivid, pa če bo zadnji bo pa zadnji, kaj čmo, smo stran vrgli ta denar.


Vem kaj pomeni analogija ampak pustimo to.
Mogoče je, da so predhodno ta test naredili tudi sami brez publike vendar to še vedno ne pomeni, da test laže.

leiito ::

En drug napiše pa tole:
How vivid can be the deciding factor beats me, but hey at least Phillips won their own event ;)

Tako da očitno nisem edini, ki dvomi v objektivnost takih testov in smiselnost testiranja Vivid settinga.

Naslednji napiše pa
This vivid test seems a bit suspect?? Its like Philips have turned down/adjusted their vivid setting knowing the others are cranked up off the scales?

Pametnemu je dovolj

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Vse je bilo v skladu s pravili, in vsi televizorji so bili testirani v enakih pogojih..Kaj hočeš sedaj več...? Najbolje je, da greš tja pa poveš, da ta test razveljavijo, ker ti misliš, da ni potekal pod enakimi pogoji, in naj tebi prepustijo zadevo, da boš ti naredil test, ki bo pravičen za vse:):))

To je podobna podla zgodba, ki si jo je poslužil lani Samsung, ko je po sejmih vlačil LGejev OLED model 2013 , da je s primerjavo prikazal, kako vrhunsko sliko zmore njihov QLED napram OLEDu.

andrej69 ::

Tudi po profesionalni kalibraciji, rezultat ne bi bil drugačen:)Če bi se kalibrirale posebej vse opcije..
««
45 / 540
»»