» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
417 / 536
»»

andrej69 ::

Magic1 je izjavil:

Jaz se spogledujem s Sony 55X90J. Trenutno je znatno cenejši od letošnje verzije, po testih pa ni neke blazne razlike. Ima kdo kakšno mnenje?


Samo za informacijo, za takšen denar ali malenkost več se že dobijo določeni OLED modeli..

darck ::

Magic1 je izjavil:

Jaz se spogledujem s Sony 55X90J. Trenutno je znatno cenejši od letošnje verzije, po testih pa ni neke blazne razlike. Ima kdo kakšno mnenje?


Seveda je,kar nekaj izboljšan letošnji X90K proti lanskemu modelu cena je pa sigurno visoka saj pri Sony je to že značilno sploh v samem štartu ko pride TV v prodajo. Letošnji model je malo slabši kakor lanski X95J kar pomeni,da je super TV samo cena je tista,kar odvrača kupce v nakup

800 EUR sploh ni drago za 55" velikost takega TV sploh,ker je FALD zaslon in ja OLED se tudi že dobi za podobno ceno samo niso vsi ljudje mahjeni na OLED,da ga pač morajo imeti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

Magic1 ::

Sej to imam pomisleke glede OLED. Ima svoje slabosti, pa še vprašanje kaj lahko sploh pričakuješ od nekega entry levela par let starega, če gledaš v rangu pod jurja. Pa še pri meni to ne bo laufalo v temi.
Npr. https://www.mimovrste.com/televizorji-p...
Se mi zdi top šit klasika bolje.
Magic

49106 ::

Osebno OLED ne bi vzel, če gledaš predvsem TV psotaje.

andrej69 ::

Magic1 je izjavil:

Sej to imam pomisleke glede OLED. Ima svoje slabosti, pa še vprašanje kaj lahko sploh pričakuješ od nekega entry levela par let starega, če gledaš v rangu pod jurja. Pa še pri meni to ne bo laufalo v temi.
Npr. https://www.mimovrste.com/televizorji-p...
Se mi zdi top šit klasika bolje.


Res je, da ima vsaka tehnologija določene slabosti, vendar v tem primeru ima Sony LED televizor več slabosti kakor pa OLED;-) Pa tudi, recimo tale Philips je lanski model. Sicer pa ni kaj razmišljat, če nočeš imeti OLED televizorja lahko brez skrbi vzameš tale Sony, ki je vsekakor zelo kvaliteten televizor.

Recimo slabosti LED televizorjev:

-backlight
-dse
-clouding
-ghosting
-blur

Težave OLED televizorjev:

-burn-in
-image retention

49106 je izjavil:

Osebno OLED ne bi vzel, če gledaš predvsem TV psotaje.


Tukaj je zadeva sledeča.. Ker pri tv vsebinah načeloma ni panel tako pomemben, je pa zelo pomemben sam slikovni procesor, ti pa so ponavadi vgrajeni v najvišji rang televizorjev kamor spadajo OLED televizorji in najvišji rang LED/MINI LED televizorjev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

Furbo ::

Odličen je, jaz sem vzel X92J, razlika je samo v stojalu.
Če boš iskal pomanjkljivosti s pomočjo namenskih testov jih boš našel, če bi pa rad samo užival ob dobri sliki, je pa to to.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

andrej69 ::

Kar se tiče še določenih tehnologij in njihova izplačljivost. Počasi se za okoli 1.000€ v velikosti 55˝ in za nekaj več denarja v velikosti 65¨, ne bo isplačalo kupiti nič drugega kakor OLED, ali kateri bo gledal v zelo svetlem prostoru kakšen MINI LED televizor. Počasi bodo tile LED FALD televizorji šli v pozabo.. Prej ali slej bodo na voljo še samo navadni LED televizorji v nižjem in srednjem rangu, kar pa se tiče najvišjega ranga bodo na voljo samo še MINI LED in OLED televizorji.. Ker MINI LED televizorji so že v veliki meri nadomestili današnje LED FALD televizorje.

darck ::

Ampak kaj potem porečete na dosti mrtvih pikslov pri OLED televizorjih saj v zadnjem tednu sem dostikrat zasledil,da se nekaj uporabnikov pritožuje kako glede garancije itd....
Sigurno se ne bo tako hitro in ogromno povečalo pri nakupih OLED kakor andrej69 govoriš še vedno se bo največ prodalo LED televizorjev mogoče čez kaj let kasneje bo drugače sedaj pa še ne. Kakor je za opaziti se čedalje večji TV kupujejo in recimo 75" velikosti in podobni so po večini LED televizorji saj vsa druga tehnologija je ubijalsko predraga. Jaz še vedno nisem siguren v OLED zaslon,da bo zdržal toliko let brez kakih problemov zato ga tudi ne želim saj preveč je primerov mrtvih pikslov pa še kaj a pri LED TV še nisem nikoli videl mrtve piksle. Za gledanje čez dan sploh ni neke bistvene razlike med dobrim LED TV in OLED za to je ostati pri stari tehnologiji katera je že do dobro izpiljena.

Drugače pa pri Sony X90J in X95J so notri najboljši procesor od njih tako,da niso to slabi procesorji kot omenja andrej69,da so samo v najvišjem rangu tisti dobri,ja saj so in to sta najvišji rang pri Sony X90j in X95J.

andrej69 ::

darck je izjavil:

Ampak kaj potem porečete na dosti mrtvih pikslov pri OLED televizorjih saj v zadnjem tednu sem dostikrat zasledil,da se nekaj uporabnikov pritožuje kako glede garancije itd....
Sigurno se ne bo tako hitro in ogromno povečalo pri nakupih OLED kakor andrej69 govoriš še vedno se bo največ prodalo LED televizorjev mogoče čez kaj let kasneje bo drugače sedaj pa še ne. Kakor je za opaziti se čedalje večji TV kupujejo in recimo 75" velikosti in podobni so po večini LED televizorji saj vsa druga tehnologija je ubijalsko predraga. Jaz še vedno nisem siguren v OLED zaslon,da bo zdržal toliko let brez kakih problemov zato ga tudi ne želim saj preveč je primerov mrtvih pikslov pa še kaj a pri LED TV še nisem nikoli videl mrtve piksle. Za gledanje čez dan sploh ni neke bistvene razlike med dobrim LED TV in OLED za to je ostati pri stari tehnologiji katera je že do dobro izpiljena.

Drugače pa pri Sony X90J in X95J so notri najboljši procesor od njih tako,da niso to slabi procesorji kot omenja andrej69,da so samo v najvišjem rangu tisti dobri,ja saj so in to sta najvišji rang pri Sony X90j in X95J.


Kar se tiče OLED panelov, je zelo malo primerov kar se tiče okvare pixlov zaradi burn-ina.. Posebej pa bo "minimalna možnost" za burn-in pri letošnjih EX OLED panelih..! Pa še ta minimalna možnost je mišljena, če se ne držiš vseh priporočil, v primeru pravilnega ravnanja bo skoraj nemogoče, da pride to težav z burn-inom.. Kar se tiče garancije pri uveljavljanju burn-ina se gledajo ure delovanja ,starost televizorja itd. Tukaj nekatere zadeve določi sam proizvajalec. Philips ima tukaj najboljše kritje , kar se tiče burn-ina ni nobenih komplikacij;-) Kar pa se tiče Sonya, imajo seveda ti televizorji najvišjega ranga vgrajene najboljše slikovne procesorje..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

darck ::

Pa sedaj se meni gre bolj za mrtve piksle kakor zažig slike pri OLED TELEVIZORJU zdaj,če se televizor menja na 5 let potem ni neke panike saj imaš neko zavarovanje ampak mi hočemo da TV bi delal dlje tam nekje do 10 let.

darck ::

Recimo,da 65" velikost bi lahko bila malo večja je potem 70" kar boljša izbira a ne saj recimo 75" bi bila že kar prevelika pa ne rabijo se sedaj tisti v to debato poglabljati kateri bodo povdarjali,da je večji boljši. Zakaj pa Philips izdeluje model v 65",70" in 75" velikosti ????

Magic1 ::

Zdej sem našel še eno zanimivo opcijo QLed Samsung QE55QN90, ki je malo dražji od Sony, samo naj bi imel boljšo sliko. Je mini led.
Magic

darck ::

Magic1 je izjavil:

Zdej sem našel še eno zanimivo opcijo QLed Samsung QE55QN90, ki je malo dražji od Sony, samo naj bi imel boljšo sliko. Je mini led.


Ja tudi to je res potem bolje,da tega vzameš razen,če ti niso potrebne kakšne aplikacije katere nimaš na Samsungu

Magic1 ::

Šment, sem ravno videl da je ta Sami model 2019 :8)
Magic

skyform ::

andrej69 je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Sej to imam pomisleke glede OLED. Ima svoje slabosti, pa še vprašanje kaj lahko sploh pričakuješ od nekega entry levela par let starega, če gledaš v rangu pod jurja. Pa še pri meni to ne bo laufalo v temi.
Npr. https://www.mimovrste.com/televizorji-p...
Se mi zdi top šit klasika bolje.


Res je, da ima vsaka tehnologija določene slabosti, vendar v tem primeru ima Sony LED televizor več slabosti kakor pa OLED;-) Pa tudi, recimo tale Philips je lanski model. Sicer pa ni kaj razmišljat, če nočeš imeti OLED televizorja lahko brez skrbi vzameš tale Sony, ki je vsekakor zelo kvaliteten televizor.

Recimo slabosti LED televizorjev:

-backlight
-dse
-clouding
-ghosting
-blur

Težave OLED televizorjev:

-burn-in
-image retention

49106 je izjavil:

Osebno OLED ne bi vzel, če gledaš predvsem TV psotaje.


Tukaj je zadeva sledeča.. Ker pri tv vsebinah načeloma ni panel tako pomemben, je pa zelo pomemben sam slikovni procesor, ti pa so ponavadi vgrajeni v najvišji rang televizorjev kamor spadajo OLED televizorji in najvišji rang LED/MINI LED televizorjev.


FALD in mini LED nimata clouding zato pa blooming. Pri OLEDu si pa kr dosti stvari spustil kot ABL, APL, tinting, banding v temno sivi in črni barvi, življenska doba.

Magic1 je izjavil:

Sej to imam pomisleke glede OLED. Ima svoje slabosti, pa še vprašanje kaj lahko sploh pričakuješ od nekega entry levela par let starega, če gledaš v rangu pod jurja. Pa še pri meni to ne bo laufalo v temi.
Npr. https://www.mimovrste.com/televizorji-p...
Se mi zdi top šit klasika bolje.


Če ne gledaš v čisti temi ne rabiš OLED in če želiš imeti TV več kot 5 let ti tudi ne priporočam OLED.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

skyform ::

darck je izjavil:

Ampak kaj potem porečete na dosti mrtvih pikslov pri OLED televizorjih saj v zadnjem tednu sem dostikrat zasledil,da se nekaj uporabnikov pritožuje kako glede garancije itd....
Sigurno se ne bo tako hitro in ogromno povečalo pri nakupih OLED kakor andrej69 govoriš še vedno se bo največ prodalo LED televizorjev mogoče čez kaj let kasneje bo drugače sedaj pa še ne. Kakor je za opaziti se čedalje večji TV kupujejo in recimo 75" velikosti in podobni so po večini LED televizorji saj vsa druga tehnologija je ubijalsko predraga. Jaz še vedno nisem siguren v OLED zaslon,da bo zdržal toliko let brez kakih problemov zato ga tudi ne želim saj preveč je primerov mrtvih pikslov pa še kaj a pri LED TV še nisem nikoli videl mrtve piksle. Za gledanje čez dan sploh ni neke bistvene razlike med dobrim LED TV in OLED za to je ostati pri stari tehnologiji katera je že do dobro izpiljena.

Drugače pa pri Sony X90J in X95J so notri najboljši procesor od njih tako,da niso to slabi procesorji kot omenja andrej69,da so samo v najvišjem rangu tisti dobri,ja saj so in to sta najvišji rang pri Sony X90j in X95J.


Za čez dan so FALD in mini LED boljši kot OLED, X95J, ki ga sedaj imam uniči OLED čez dan, sploh ni primerjave, ravno tak kot je OLED boljši v čisti temi.

XR v X95J raztura. Meni osebno lepša slika kot na OLED706. Boljši detajli v sliki, več pokaže v sencah, lepše barve, sama slika deluje bolj naravna, OLEDov kontrast ni vse. 706 je boljši samo v čisti temi zaradi kontrasta in ker ni bloominga, v vseh drugih razmerah pa je meni osebno X95J boljši TV.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

Furbo ::

Jap, jaz sem tudi zelo zadovoljen z XR95J.
Komot bi vzel OLED, pa ga nisem prav zaradi dram okoli njega.
Zakaj bi kupil televizor, ki mu bo slika degradirala iz dneva v dan? Ista oslarija kot baterije pri električnem avtu.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

andrej69 ::

@skyform

Kar se tiče kontrasta je še kako pomemben.. Kontrastno razmerje je razmerje med svetilnostjo najsvetlejše bele in najtemnejše črne barve, ki jo lahko ustvari TV. Višje kontrastno razmerje pomeni, da lahko televizor prikaže globlje črnine, kar izboljša splošno kakovost slike, zlasti pri gledanju vsebine v temnih prostorih. Skratka višje kot je kontrastno razmerje, globlje so črne barve in boljša bo slika. Kar pa se tiče gledanja v svetlejših prostorih, pa seveda OLED ni tako dominanten napram LED televizorjem. Seveda pa je odvisno o katerih modelih se točno pogovarjamo. Recimo letošnji Philips 807 deklasira vse LED/FALD televizorje tako v svetlejšem kakor temnejšem prostoru..! In tudi "ni veliko" slabši napram MINI LED televizorjem, če se gleda v svetlejšem prostoru. Kot sem že napisal, kar hitro bodo LED-FALD televizorji zgodovina.. Samo OLED in MINI LED, nič drugega se ne bo izplačalo kupiti.

skyform ::

Vem, da je kontrast zelo pomembn, ampak če je slika pretemna kontrast ne pride dovolj do izraza. Zato OLED izstopa samo v temnih prostorih, drugače pa sploh ne in ne meni osebno 806 nič ne deklasira Tv kot X95J. Sam si rekel, da je 706 enak TV in meni osebno je imel več slabost kot X95J.

andrej69 ::

skyform je izjavil:

Vem, da je kontrast zelo pomembn, ampak če je slika pretemna kontrast ne pride dovolj do izraza. Zato OLED izstopa samo v temnih prostorih, drugače pa sploh ne in ne meni osebno 806 nič ne deklasira Tv kot X95J. Sam si rekel, da je 706 enak TV in meni osebno je imel več slabost kot X95J.


Po detaljni primerjavi sem videl, da ima model 806 nekoliko večjo svetilnost panela, posebej, ko sta oba televizorja nastavljena optimalno. Tako, da je na modelu 806 le nekoliko kvalitetnejša slika v film maker modu in movie modu.. Kar pa se ostalega tiče pa je pač to tvoje mnenje, ki ga spoštujem, vendar jaz osebno bi se za enak znesek ali nekaj malega več odločil še vedno raje za OLED ali MINI LED.. Posebej pa kar se tiče letošnjih OLED televizorjev.

darck ::

Ko se oči navadijo potem tiste razlike med super kontrastom in dobrim kontrastom niso vidne,zato se še kako preveč samo OLED hvali in rine v prodajo,ko ima tudi neke minuse sploh tisto z avtomatskim zatemnjevanjem itd..... pa sama svetilnost z leti tudi pada navzdol me res zanima kakšna bi bila svetilnost pri 8-9 letih in koliko mrtvih pikslov bi imel zaslon. Že sedaj na prenosniku kateri bo komaj dopolnil 1-leto mi gre na jetra ko so se mi verjetno 3 piksli pokvarili vsaj mislim da je to.

andrej69 ::

darck je izjavil:

Ko se oči navadijo potem tiste razlike med super kontrastom in dobrim kontrastom niso vidne,zato se še kako preveč samo OLED hvali in rine v prodajo,ko ima tudi neke minuse sploh tisto z avtomatskim zatemnjevanjem itd..... pa sama svetilnost z leti tudi pada navzdol me res zanima kakšna bi bila svetilnost pri 8-9 letih in koliko mrtvih pikslov bi imel zaslon. Že sedaj na prenosniku kateri bo komaj dopolnil 1-leto mi gre na jetra ko so se mi verjetno 3 piksli pokvarili vsaj mislim da je to.


Kar se tiče pixlov se na vseh televizorjih kvarijo, tako, da se glede tega nikar preveč ne obremenjuj..;) Kar pa se tiče ABL-a je odvisno od modela do modela, nekako najagresivnejši ABL imajo Lg OLED televizorji. Je pa seveda odvisno tudi od drugih dejavnikov pri OLED televizorjih kot so še: APL, ASBL, TPC, GSR.

skyform ::

andrej69 je izjavil:

skyform je izjavil:

Vem, da je kontrast zelo pomembn, ampak če je slika pretemna kontrast ne pride dovolj do izraza. Zato OLED izstopa samo v temnih prostorih, drugače pa sploh ne in ne meni osebno 806 nič ne deklasira Tv kot X95J. Sam si rekel, da je 706 enak TV in meni osebno je imel več slabost kot X95J.


Po detaljni primerjavi sem videl, da ima model 806 nekoliko večjo svetilnost panela, posebej, ko sta oba televizorja nastavljena optimalno. Tako, da je na modelu 806 le nekoliko kvalitetnejša slika v film maker modu in movie modu.. Kar pa se ostalega tiče pa je pač to tvoje mnenje, ki ga spoštujem, vendar jaz osebno bi se za enak znesek ali nekaj malega več odločil še vedno raje za OLED ali MINI LED.. Posebej pa kar se tiče letošnjih OLED televizorjev.


Dosti je stvar okusa. Meni npr Mini LEDi sploh niso tako všeč, saj Samsungovi ne. QN90A, ki sem ga imel mi ni bil kul, morda, ker je bil IPS, ne vem, ampak slika mi je delovala izumetničena, prisiljen kontrast in hkrati se je videlo, da manjka kontrast, ful čudno. Morda so modeli z VA panelom boljši in novi B bi naj bili izboljšani ampak procesing je še vedno enak Samsungov, ki mi sploh ni odgovarjal in še DV manjka. Že sam HDR mi je dosti lepši na X95J kot je bil na QN90A. Na QN90A so bile temne scene pretemne in imel je nekaj black crusha. Na X95J je razmerje med svetlim in temnim scenam bojše in bolj prijetno za oči. Samsung ni imel druge opcije kot zmanjšati ali povišati svetlost in če si zmanjšal svetlost se je v temnih scenah videlo precej manj kot na Sonyju. Samo z visoko svetlostjo so bile temne scene ok, kar mi sploh ni odgovarjalo ker potem so svetle scene presvetle in oči trpijo. Sony ima tole dosti boljše rešeno z novim XR procesorjem, ker ima tonemaping gradation prefered in brightnes prefered in gradation prefered izpade kot da bi gledal OLED brez apl. Svetle scene niso pretirane, v bistvu identične kot na OLEDih samo kjer je na oledu apl je na X95J malo svetleje v temnih se pa kljub temu vse vidi in gradation prefered je odličen za zvečer. Tega ne moreš doseči samo z spreminjanjem svetlosti kot na Samsungu. Za čez dan pa se lepo da brightness prefered in imaš super svetlo sliko. V glavnem X95J ima to ful dobro rešeno in ima zelo naravno sliko in če dodaš še malo barv pa imaš Sony sliko z živahnimi baravmi, res lepo. Pri Philips mini led bi me ziher motil black crush, ki ga je baje kar precej sem pa vseeno radovedn kako zadeva izgleda zato razmišljam, da bi nabavil 9506 nardil primerjavo z X95J. Sicer pa bo že kmalu nov model tu, tako da bom morda raje počakal.

Magic1 ::

Pa koliko to zmečete za tvje, da kupujete najnovejšo verzijo za mal primerjet? Ali sam probate in vrnete? Sej če imaš kombi, verjetno ni problem?
Jaz še kar kolebam med X90J in QN90A. Prvi je 800, drugi 950EUR
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

darck ::

Magic1 je izjavil:

Pa koliko to zmečete za tvje, da kupujete najnovejšo verzijo za mal primerjet? Ali sam probate in vrnete? Sej če imaš kombi, verjetno ni problem?
Jaz še kar kolebam med X90J in QN90A. Prvi je 800, drugi 950EUR


Če nisi neki preveč za kompliciran uporabnik ti verjetno bo Sony X90J čisto v redu pa še vse možno podpira kar pri Samsungu tega ni.

skyform ::

Magic1 je izjavil:

Pa koliko to zmečete za tvje, da kupujete najnovejšo verzijo za mal primerjet? Ali sam probate in vrnete? Sej če imaš kombi, verjetno ni problem?
Jaz še kar kolebam med X90J in QN90A. Prvi je 800, drugi 950EUR


Jaz sem rabil nov TV letos v začetku leta in sem jih pač več sprobal, če sem že nov TV iskal in X95J je ta, ki bo ostal in je nadomestil XG9505. Sem bil radoveden in sem sprobal več znamk in različne tehnologije, ampak sedaj mi je to tak kul postalo, da bi še kar naprej to počel. Imam tudi svoj youtube kanal na katerem sem začel nalagati primerjave med Tvjev. In sedaj razmišljam, da bi počel to redno, ker se rad s tem ukvarjam. Nerodno je samo zaradi vračila, da bi vsak mesec vračal Tvje bi me v prodajalnah gledali kot butla. Kul bi bilo, da se bi lahko s eno prodajalno tole dogovoril, da bi vedeli za kaj se gre in mi potem ne bi bilo neprijetno vračati TVje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

torres8 ::

no naj povem moje nestrokovno mnenje o philips pml9506 mini led. Kar se tiče hd oz 4k slike je top, če gledam navadne programe je pa slika tako tako ampak to ne vem če je za pripisati tv-ju temveč vhodemu signalu. 4k video je pa poezija, črna je črna. Kontrast slike je fantastičen. tv-je tako svetel da na momente zvečer ko eno oko že spi je še presvetla. Podnevi gledam tv brez problema(sicer ne morem primerjati z oled) Ambientne luči pa naredijo piko na i. Meni je tako všeč, da ko izklopim ambient light mi je tv nekako pust. Edino spodaj kjer je tv malo bolj odebeljen so ledice le 4 cm do zida, kar piše da je za led primerno med 10 in 20 cm od zida, tako da tam ne sveti optimalno ma na ostalih 3 straneh je bomba.
Zvočniki so pa zelo dobri sploh bass. Jaz imam tv nekje na 10 do 12 glasnost od 55 jakosti.

p.s. andrej a mogoče veš zakaj mi ne predvaja končnice .mvi ker sem prebral da naj bi jo podpirala tv?
in če slučajno philips podpira xplore tv od a1 ker ga ne dobim med google play

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: torres8 ()

MrStein ::

skyform je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Sej to imam pomisleke glede OLED. Ima svoje slabosti, pa še vprašanje kaj lahko sploh pričakuješ od nekega entry levela par let starega, če gledaš v rangu pod jurja. Pa še pri meni to ne bo laufalo v temi.
Npr. https://www.mimovrste.com/televizorji-p...
Se mi zdi top šit klasika bolje.


Res je, da ima vsaka tehnologija določene slabosti, vendar v tem primeru ima Sony LED televizor več slabosti kakor pa OLED;-) Pa tudi, recimo tale Philips je lanski model. Sicer pa ni kaj razmišljat, če nočeš imeti OLED televizorja lahko brez skrbi vzameš tale Sony, ki je vsekakor zelo kvaliteten televizor.

Recimo slabosti LED televizorjev:

-backlight
-dse
-clouding
-ghosting
-blur

Težave OLED televizorjev:

-burn-in
-image retention

49106 je izjavil:

Osebno OLED ne bi vzel, če gledaš predvsem TV psotaje.


Tukaj je zadeva sledeča.. Ker pri tv vsebinah načeloma ni panel tako pomemben, je pa zelo pomemben sam slikovni procesor, ti pa so ponavadi vgrajeni v najvišji rang televizorjev kamor spadajo OLED televizorji in najvišji rang LED/MINI LED televizorjev.


FALD in mini LED nimata clouding zato pa blooming. Pri OLEDu si pa kr dosti stvari spustil kot ABL, APL, tinting, banding v temno sivi in črni barvi, življenska doba.

Black crush?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

skyform ::

MrStein je izjavil:

skyform je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Sej to imam pomisleke glede OLED. Ima svoje slabosti, pa še vprašanje kaj lahko sploh pričakuješ od nekega entry levela par let starega, če gledaš v rangu pod jurja. Pa še pri meni to ne bo laufalo v temi.
Npr. https://www.mimovrste.com/televizorji-p...
Se mi zdi top šit klasika bolje.


Res je, da ima vsaka tehnologija določene slabosti, vendar v tem primeru ima Sony LED televizor več slabosti kakor pa OLED;-) Pa tudi, recimo tale Philips je lanski model. Sicer pa ni kaj razmišljat, če nočeš imeti OLED televizorja lahko brez skrbi vzameš tale Sony, ki je vsekakor zelo kvaliteten televizor.

Recimo slabosti LED televizorjev:

-backlight
-dse
-clouding
-ghosting
-blur

Težave OLED televizorjev:

-burn-in
-image retention

49106 je izjavil:

Osebno OLED ne bi vzel, če gledaš predvsem TV psotaje.


Tukaj je zadeva sledeča.. Ker pri tv vsebinah načeloma ni panel tako pomemben, je pa zelo pomemben sam slikovni procesor, ti pa so ponavadi vgrajeni v najvišji rang televizorjev kamor spadajo OLED televizorji in najvišji rang LED/MINI LED televizorjev.


FALD in mini LED nimata clouding zato pa blooming. Pri OLEDu si pa kr dosti stvari spustil kot ABL, APL, tinting, banding v temno sivi in črni barvi, življenska doba.

Black crush?


Odvisno od znamke in z pro kalibracijo se da to odstranit ampak večina ljudi ne da tv pro kalibrirati. Tudi Nekateri FALD in mini led tvji imajo black crush in to še hujšega kot OLED in ki se sploh ne da odpraviti, spet čist odvisno od znamke.

Anney ::

torres8 je izjavil:

no naj povem moje nestrokovno mnenje o philips pml9506 mini led. Kar se tiče hd oz 4k slike je top, če gledam navadne programe je pa slika tako tako ampak to ne vem če je za pripisati tv-ju temveč vhodemu signalu. 4k video je pa poezija, črna je črna. Kontrast slike je fantastičen. tv-je tako svetel da na momente zvečer ko eno oko že spi je še presvetla. Podnevi gledam tv brez problema(sicer ne morem primerjati z oled) Ambientne luči pa naredijo piko na i. Meni je tako všeč, da ko izklopim ambient light mi je tv nekako pust. Edino spodaj kjer je tv malo bolj odebeljen so ledice le 4 cm do zida, kar piše da je za led primerno med 10 in 20 cm od zida, tako da tam ne sveti optimalno ma na ostalih 3 straneh je bomba.
Zvočniki so pa zelo dobri sploh bass. Jaz imam tv nekje na 10 do 12 glasnost od 55 jakosti.

p.s. andrej a mogoče veš zakaj mi ne predvaja končnice .mvi ker sem prebral da naj bi jo podpirala tv?
in če slučajno philips podpira xplore tv od a1 ker ga ne dobim med google play


Spodnjo stranico ambilighta lahko izklopiš v nastavitvah, bo bolje. Pa obvezno ugasni light senzor, senzor svetlobe. Glede slike za zvečer pa uporabi ISF night ali pa home cinema mode (ne vem kak je slovensko mam angleški meni) ali pa si prilagodi kakšnega. Za filme pa filmamker mode (rahlo se navadi na 6500k) Za .mvi ti ne znam pomagat ker nisem sprobal.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Ganon ::

torres8 je izjavil:

in če slučajno philips podpira xplore tv od a1 ker ga ne dobim med google play


Ne.

Anney ::

Probej namestit .apk iz usb recimo (najdi na spletu .apk), na tv omogoči namestitev iz neznanega vira, pa boš videl, če dela.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

andrej69 ::

torres8 je izjavil:

no naj povem moje nestrokovno mnenje o philips pml9506 mini led. Kar se tiče hd oz 4k slike je top, če gledam navadne programe je pa slika tako tako ampak to ne vem če je za pripisati tv-ju temveč vhodemu signalu. 4k video je pa poezija, črna je črna. Kontrast slike je fantastičen. tv-je tako svetel da na momente zvečer ko eno oko že spi je še presvetla. Podnevi gledam tv brez problema(sicer ne morem primerjati z oled) Ambientne luči pa naredijo piko na i. Meni je tako všeč, da ko izklopim ambient light mi je tv nekako pust. Edino spodaj kjer je tv malo bolj odebeljen so ledice le 4 cm do zida, kar piše da je za led primerno med 10 in 20 cm od zida, tako da tam ne sveti optimalno ma na ostalih 3 straneh je bomba.
Zvočniki so pa zelo dobri sploh bass. Jaz imam tv nekje na 10 do 12 glasnost od 55 jakosti.

p.s. andrej a mogoče veš zakaj mi ne predvaja končnice .mvi ker sem prebral da naj bi jo podpirala tv?
in če slučajno philips podpira xplore tv od a1 ker ga ne dobim med google play


Trenutno Android ne omogoča te aplikacije. Dela pa se v tej smeri, da bo Android tudi omogočal tole aplikacijo. Kar pa se tiče mvi pa nimam nobenih osebnih izkušenj , tako, da ti tukaj teško kaj pomagam.

EISA nagrade 2022.

https://eisa.eu/awards/

EISA nagrade 2022.

https://eisa.eu/awards/

EISA nagrade 2022.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

OK.d ::

Sideloadaj apk., če je ni na Google playu, drugače naloži drug predvajalnik.
LPOK.d

darck ::

EISA je zame isto kot trgovina Mercator in takih podobnih je še veliko kot Spar,Hofer,Lidl,Eurospin,Tuš....................

fpbs ::

Tu si poglej cene, pa ti bo takoj jasno, kaj pomeni EISA Award "best buy". LG C2 je praktično pol cenejši.
https://geizhals.eu/?cmp=2783119&cmp=27...

darck ::

Pa ne more biti taka cena tega Philipsa a so zmešani saj za isti denar že dobiš 65" Samsung QD-OLED S95B je pa t,da je to začetna cena Philipsa ampak vseeno veliko preveč in začetna cena bi morala biti okrog 1.500 EUR.

skyform ::

Enaka začetna cena kot jo ima Sony pri 8 seriji OLED modelih. Pa poglej kje je že sedaj cena, skoraj pri 1500€, bo Philipsu tudi hitro padla cena.

darck ::

Saj recimo Sony 55A80K je okrog 1.500 EUR cena pa definitivno boljša opcija kakor Philips 807 čeprav andrej69 bo spet drugače trdil zame edini plus je lahko samo ambilight čeprav tudi to ni nič saj jaz ga ne uporabljam ker žena popizdi ko ga na čase prižgem.

Me zanima,če je Philips kaj spremenil tisti njihov MENU na TV ker zame je smotan pa naj reče kdor hoče kar hoče ima Sony veliko boljšega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

andrej69 ::

darck je izjavil:

Saj recimo Sony 55A80K je okrog 1.500 EUR cena pa definitivno boljša opcija kakor Philips 807 čeprav andrej69 bo spet drugače trdil zame edini plus je lahko samo ambilight čeprav tudi to ni nič saj jaz ga ne uporabljam ker žena popizdi ko ga na čase prižgem.

Me zanima,če je Philips kaj spremenil tisti njihov MENU na TV ker zame je smotan pa naj reče kdor hoče kar hoče ima Sony veliko boljšega.


Mešaš jabolka in hruške:P

fpbs ::

skyform je izjavil:

Enaka začetna cena kot jo ima Sony pri 8 seriji OLED modelih. Pa poglej kje je že sedaj cena, skoraj pri 1500€, bo Philipsu tudi hitro padla cena.

Saj to ni pomembno. Philips 55 807 je dobil nagrado "best buy" v času, ko je njegova cena še enkrat višja od C2, kar je skregano z vso logiko, in dobesedno posmeh ostalim proizvajalcem. Še bolj žalostno je pa to, da naprimer Samsung, ki je letos napravil ogromni preskok v tehnologiji s svojimi QD OLEDi ni bobil nobene nagrade.

bLoL ::

Sam sem 2 meseca nazaj vzel Philips OLED706 (65inch).
Dobiš ga za 1300 in je trenutno najcenejši OLED, ki sem ga zasledil v SLO za to diagonalo.

Od tvja sem oddaljen 3.2m in je 65 je res minimum, raje bi 75, vendar so cene noro visoke. Ambilight malce pomaga, da TV ne deluje premajhen.
Drugače sem s TV-jem in Android sistemom zelo zadovoljen. Deluje BP, TV rabi malce kalibracije iz škatle.

Se mi pa zdi, da je potrebno poudariti, da tak TV pride do izraza le, če je izvor dejansko kvaliteten.
Disney+, Netflix, HBO... serije in veliko filmov ne podpira HDR in je slika pač meh. Nič kaj dosti bolje, kot če bi imel dober LCD.
Če pa vsebina podpira HDR, potem pa je top.

Magic1 ::

Sej to je problem. Razlike so, vendar se to večinoma pozna le na zelo kvalitetnem viru. Cene pa v nebo za vsak % boljše slike. Kot sem gledal zadnji teden, so razlike med 2021 in 2022 modeli zelo majhne. Cene so pa tudi dvojne.

fpbs: ali ti govoriš o Samsungovih QLED ali OLED? Ker lanski QN90A ni nič kaj dosti slabši od letošnjega QN90B.
Magic

andrej69 ::

Magic1 je izjavil:

Sej to je problem. Razlike so, vendar se to večinoma pozna le na zelo kvalitetnem viru. Cene pa v nebo za vsak % boljše slike. Kot sem gledal zadnji teden, so razlike med 2021 in 2022 modeli zelo majhne. Cene so pa tudi dvojne.

fpbs: ali ti govoriš o Samsungovih QLED ali OLED? Ker lanski QN90A ni nič kaj dosti slabši od letošnjega QN90B.


Vsako leto moraš primerjat cene, ko pridejo televizorji na tržišče.. Ne pa cenovno primerjat modele 2021, ki so že dosegli najnižjo možno ceno. Lahko pa ti povem, da so MPC letos nižje kakor lani.

Magic1 ::

Kako ne moreš primerjati? Vsak dan lahko primerjaš price/performance dobavljivih TVjev na trgu. Če ti je vseeno za P/P in te zanima le max, potem je druga zgodba. Samo to verjetno ne bo smiselno za 99% ljudi.
Magic

darkolord ::

Primerjaš seveda takrat, ko kupuješ.

darck ::

Ampak letošnji Samsung QD-OLED S95B se prodaja za ceno okrog 1.500 EUR to govorim za 55" velikost in 65" velikost je pa dobrih 2.100 EUR in kako potem se lahko drugi proizvajalci kateri OLED z njim primerjajo,ko so slabši in trenutno veliko dražji.Drugače nisem noben ljubitelj Samsunga ampak on ima sedaj tako ceno v tujini in kdor sedaj kupi kakšen Philips po trenutni prodajni ceni je zame malo tečen. Bolje da bi vsaj počakal nekaj mesecev da pade cena dol ne pa dati 2.000 EUR za 55"velikost TV.

Magic1 ::

darck je izjavil:

Ampak letošnji Samsung QD-OLED S95B se prodaja za ceno okrog 1.500 EUR to govorim za 55" velikost in 65" velikost je pa dobrih 2.100 EUR in kako potem se lahko drugi proizvajalci kateri OLED z njim primerjajo,ko so slabši in trenutno veliko dražji.Drugače nisem noben ljubitelj Samsunga ampak on ima sedaj tako ceno v tujini in kdor sedaj kupi kakšen Philips po trenutni prodajni ceni je zame malo tečen. Bolje da bi vsaj počakal nekaj mesecev da pade cena dol ne pa dati 2.000 EUR za 55"velikost TV.

Ali boš dal ti kak link za te ugodne cene? Kot jaz vidim so cene 55" od 1850EUR dalje (pri Madžarih). V klasik trgovinah so pa po 2200EUR. V Nemčiji pa tudi niso pod 2k.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

fpbs ::

Magic1 je izjavil:


fpbs: ali ti govoriš o Samsungovih QLED ali OLED? Ker lanski QN90A ni nič kaj dosti slabši od letošnjega QN90B.

Govorim o QD-OLED.
Tu imaš cene: https://geizhals.eu/?cat=tvlcd&xf=1430_...

Magic1 ::

Spet so ene čudne fore z oznakami. Teli OLED so eni QE55S95B in drugi GQ55S95B. Prvi so občutno dražji (tudi v tujini) in tudi dobavljivi pri nas, druge pa dobiš le v Nemčiji.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()
««
417 / 536
»»