» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
380 / 537
»»

krco77 ::

mat xxl je izjavil:

krco77, kaj se dogaja na nekodiranih kanalih TV Ljubljna ???

Si probal različne vmesnike za Conax kartico ? Točno specificiraj, kaj ti nagaja, ker sem, kar nekaj teh težav reševal, torej kaj imaš Telemachov vmesnik brez kartice ali posebej kartico in posebej vmesni in ja, kateri vmesnik, z kako prodramsko verzijo fw in kaj zna odkodirati več sistemov ali samo posameznega.

Po mojih testih pred leti je top vmesnik Paprika, ki podpira samo Conax kodiranje, oni, ki podpirajo po več sistemov, so pač počasnejši pri preklopih kanalov, če pa ni paprika, pa so eni tudi dobri, samo ne ravno vsi.


Mam Telemach kabelsko pa conax modul z njiho kartico.. Do zdej je delal normalno brez problemov skor ceu let, mam XH90 in je kr začel "kockat" sliko. Telemach mi je že skor use znamenju.. Pa ni blo nč bolj. Biu tv na servisu pr 3A pa so rekel da je napaka pr programski opremi da jo rešujejo. In so me poslal lepo domov. A do zdej od septembra še niso čist nč popravl. Tv komi 1 let star. A se lahko garancija uveljavlja na programsko opremo? Tv se ne da gledat. :8)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krco77 ()

Vanadium ::

@krco77: jaz bi uveljavljal stvarno napako (ni isto kot garancija) saj produkta ne moreš uporabljat za namen, ki si ga kupil in oglaševan, načeloma te pripada potom stvarne napake vračilo denarja. Bojo pa ostali znalci povedali več okoli tega ali se da in na kaki način uveljavit stvarno napako. Pa tako je stvarna napaka se lahko kadarkoli uveljavi v garancijskem roku.

Stvarno napako lahko uveljavljate izključno pri prodajalcu. Izdelek ima stvarno napako, če nima:

lastnosti, ki so potrebne za njegovo normalno rabo;
lastnosti, ki so potrebne za posebno rabo, za katero ga kupec kupuje, ki pa je bila prodajalcu znana oziroma bi mu morala biti znana;
lastnosti in odlik, ki so bile izrecno ali molče dogovorjene oziroma predpisane;
če je prodajalec kupcu izročil izdelek, ki se ne ujema z vzorcem ali modelom.

Lahko jo uveljavljate pri nakupu katerega koli izdelka, če ne deluje, če nima lastnosti, ki bi jih moral imeti, ali kako drugače ni skladen s pogodbo.

Ko uveljavljate stvarno napako na izdelku, lahko sami izbirate med štirimi pravicami, ki jih določa Zakon o varstvu potrošnikov. Zahtevate lahko odpravo napake, zamenjavo blaga z novim, brezhibnim, vrnitev dela plačanega zneska v sorazmerju z napako ali vračilo plačanega zneska.

V kolikšnem času lahko uveljavljate stvarno napako?
O napaki morate prodajalca obvestiti v roku dveh mesecev od dneva, ko ste napako odkrili. Svoje pravice lahko uveljavljate v največ dveh letih od prevzema izdelka. To velja za nove izdelke. Če ste kupili rabljen izdelek, lahko stvarno napako uveljavljate v največ enem letu od prevzema izdelka.

Prodajalec mora odgovoriti v 8 dneh
Če se prodajalec z reklamacijo strinja in prizna obstoj napake, mora zahtevku ugoditi najkasneje v osmih dneh po prejemu reklamacije. Tudi če se z obstojem napake ne bo strinjal, vam mora odgovoriti v roku osmih dni. Če v navedenem roku ne dobite odgovora na reklamacijo, lahko podate prijavo na Tržni inšpektorat RS, ki lahko podjetju zaradi opustitve odgovora izreče globo.



https://vemvec.si/index.php/stvarna-nap...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vanadium ()

dejanslo ::

Zdravo,

za BF sem nabavil pri Majdiču na .si strani LG 55 NANO 796 za, kar se mi je zdela solidna cena, 500 EUR. TV je prišel, vendar začel zmrzovati in se rebootat. Sedaj mi ponujajo refund namesto menjave. Glede na .at stran, jih nekaj še imajo na zalogi, enega celo v Grazu, kamor sem se pripravljen peljati ponj. Vendar za ceno 900 EUR. Ali mi po kakšni pravni logiki pripada menjava za delujoč artikel? Sedaj so BF akcije povsod mimo..
There`s More Than One Way To Do It

mat xxl ::

krco77, kot so svetovali, uveljavljaj stvarno napako, ker izdelek,nima lastnosti, kot bi jih moral imeti. Torej kmečko, TV je za gledati program, kar ti zaradi neumne programske napake, žal ne moreš.

Probaj pa še nekaj, očisti kontakte na kartici z grobo radirko, posebej bakrene temne, nato še očisti kontakte z isopropil alkoholom ali kontakt sprejem, gre za nizko tokovne - nizko napetostne kontakte, kjer se dogajajo čudesa, če res ni vse čisto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

Furbo ::

Ganon je izjavil:

Lepotec je doma. :D


Dober stroj, jaz sem vzel XR65 in je malce premajhen, bom počakal na naslednji model in vzel 75, tega pa ruknil staršem.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

darck ::

Verjamem da je prava mašina in ko bom jaz rabu bolj za sebe TV potem bi tudi kaj takega kupil

Ganon ::

darck je izjavil:

A madona to je prava makina 75" to ni bilo poceni...


Ni poceni, ampak po ogledu parih filmov, mi ni žal niti centa.

Furbo je izjavil:

Dober stroj, jaz sem vzel XR65 in je malce premajhen, bom počakal na naslednji model in vzel 75, tega pa ruknil staršem.


Na kakšni razdalji?

Mimogrede, upscaling je res dober.

Yohan del Sud ::

En hiter nasvet na katerega sicer verjetno poznam odgovor. Familijski TV, 9 star samsung 32 LCD je začel ga srat, slika sneži, kvadratka, je pretemna in blenda na vseh kanalih. A je to kaj smiselno popravljat? Domnevam, da nekje zgublja stik, pregledal, preštelal, potresel vse kar se je dalo, pa nič. Nekje bolj noter bo težava. Če ima še kdo kakšno idejo preden začnem gledat akcije za nove tv-je?
www.strancar.com

fpbs ::

Yohan del Sud je izjavil:

En hiter nasvet na katerega sicer verjetno poznam odgovor. Familijski TV, 9 star samsung 32 LCD je začel ga srat, slika sneži, kvadratka, je pretemna in blenda na vseh kanalih. A je to kaj smiselno popravljat? Domnevam, da nekje zgublja stik, pregledal, preštelal, potresel vse kar se je dalo, pa nič. Nekje bolj noter bo težava. Če ima še kdo kakšno idejo preden začnem gledat akcije za nove tv-je?

https://reporter.si/clanek/slovenija/po...

tony1 ::

Na še tako čoravem LCDju tale nasvet ne velja.

Če drugega ne, daj TV v male oglase, napiši da ga šenkaš z okvaro, morda ga vzame kdo, ki se na štrom spozna.

widj3098dj32 ::

fpbs je izjavil:

Yohan del Sud je izjavil:

En hiter nasvet na katerega sicer verjetno poznam odgovor. Familijski TV, 9 star samsung 32 LCD je začel ga srat, slika sneži, kvadratka, je pretemna in blenda na vseh kanalih. A je to kaj smiselno popravljat? Domnevam, da nekje zgublja stik, pregledal, preštelal, potresel vse kar se je dalo, pa nič. Nekje bolj noter bo težava. Če ima še kdo kakšno idejo preden začnem gledat akcije za nove tv-je?

https://reporter.si/clanek/slovenija/po...

Hm, bodo tisti ki imajo stare aparate ter bodo ostali brez oddajanega signala dobili 0€ za RTV mafijski prispevek? Seveda vsi vemo ze odgovor.

Božo Tolče ::

Saj RTV prispevek ni samo TV. Imaš še MMC, 365RTV (kjer lahko gledaš tv v živo), radio, podcaste ....

darck ::

a mogoče že ali nikoli ne bo VIDAA sistem od Hisense podpiral aplikacijo T-2 TV

isto me zanima za ta sistem ROKU od TCL

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

Cepimose ::

Božo Tolče je izjavil:

Saj RTV prispevek ni samo TV. Imaš še MMC, 365RTV (kjer lahko gledaš tv v živo), radio, podcaste ....


Pa evrosong si pozabil

libreus ::

darck je izjavil:

a mogoče že ali nikoli ne bo VIDAA sistem od Hisense podpiral aplikacijo T-2 TV

isto me zanima za ta sistem ROKU od TCL

Kolikor vem, je T-2 aplikacija na voljo!

darck ::

O pa res sem našel sedaj objavo katere sisteme podpira aplikacija T-2 TV. Sem mislil,da ne podpira VIDAA zato sem spraševal,Hvala za info.
https://www.t-2.net/aplikacija-t-2-tv-z...

Yohan del Sud ::

Update.

Evo naročen nov TV. Grundig UHD 300 eur. Če sem prav izmeril ima en centi lufta, da gre v omaro. Sekundarni tv za dva upokojenca bo naenkrat najhujša mašina v hiši. In moj prvi pametni, s katerim bom imel opravka (ne gledam tv sploh, bo pa hec se malo pošpilat). Če kdo rabi staro zadevo, lahko odpelje. ZS. Samsung 32 full HD, serija iz 2012. Ekran je dober, en optimizacijski čip zgleda serje. Domnevam. Temna slika, grdo blenda (tak ko stari katodni tv x2), občasno kvadratka, odvisno od postaje. Ni gledljiv. Mogoče namesto radia, zvok ok.
www.strancar.com

Zgodovina sprememb…

Furbo ::

Daš na bolho v okvari in se folk grebe. Ne nasedaj komotkovičem, ki prodajajo zgodbice, kako so reveži in da jim prosim pripelji, ker rabijo za bogega sineka, ker so lažnivci.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Redrock ::

Pozdravljeni

Starsi menjajo tv. Zdaj imajo philipsovega ki je zdrzal 15let:). Velikost najvec 50" 55". Zanimajo ke vasi predlogi. Fotr gleda bolj kot je fuzbal pa sport, zvecer kaksen film.
https://www.bigbang.si/sony-xr55x93jaep...

https://www.bigbang.si/sony-kd55x81jaep...

https://www.bigbang.si/philips-4k-uhd-5...

Mnenja, predlogi

Hvala

Morientes ::

Če si pripravljen na ceno X93J, potem ne razmišljaj in vzami.

Redrock ::

Hvala. Kako je pa splod drugac s philipsovimi tv-ji. Slisim bolj negativna mnenja. A so se tolk poslabsali ali ostali ratali ostali tolk dobri?

https://www.bigbang.si/philips-4k-uhd-5...

andrej69 ::

Redrock je izjavil:

Hvala. Kako je pa splod drugac s philipsovimi tv-ji. Slisim bolj negativna mnenja. A so se tolk poslabsali ali ostali ratali ostali tolk dobri?

https://www.bigbang.si/philips-4k-uhd-5...


Kar se tiče Philipsa boš zagotovo slišal nekaj več negativnih komentarjev, kajti Philips televizorjev se proda v Sloveniji občutneje več kakor pa ostalih televizorjev drugih znamk:) Drugače pa ti jaz vsekakor priporočam tale "odličen" OLED, če ti ni predrago..


https://www.bigbang.si/phillips-55oled7...

Morientes ::

Redrock - LCD-ji sploh nikol niso bili dobri, ampak samo poceni za rajo z božičnimi lučkami.

Edit : Povprečni

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Morientes ()

fpbs ::

Redrock je izjavil:

Starsi menjajo tv. Zdaj imajo philipsovega ki je zdrzal 15let:). Velikost najvec 50" 55". Zanimajo ke vasi predlogi. Fotr gleda bolj kot je fuzbal pa sport, zvecer kaksen film.
https://www.bigbang.si/sony-xr55x93jaep...
https://www.bigbang.si/sony-kd55x81jaep...
https://www.bigbang.si/philips-4k-uhd-5...

Pred 15 leti je bil Philips še pod okriljem LGeja.
Svetujem ti tega OLEDa:
https://www.makspro.si/oled-tv-sprejemn...

Redrock ::

Hvala andrej69:), nekako moji kar k temu philipsu tezijo, ne vem zakaj. Zdaj smo imeli tega https://www.philips.co.uk/c-p/42PFL9664... mislim da star zihr 15 let. Vsaj od zacetka smo bli z njim zelo zadovoljni, sploh ker smo preskocili takrat iz enega navadnega lcd ali plazma, kaj pa vem kaj je bil tisti. Sedaj mi fotr malo vecjega( tista zoga na igriscu je vedno manjsa:D) in vsaj malo boljsa.
Morientes ja pa sej pred letu druzga ni blo, al se motim?

coligrobi ::

Televizorjev je malo morje, od začetka jaz tudi nisem bil nekak za znamko philips.
Sem pa se vseeno odločil za 65 PUS 8506, in prvi vtisi so zelo dobri.
Ker je na TV elementu in zadaj prazna stena, ....ambilight pride do izraza.
Naslednji bo verjetno OLED, zaenkrat pa je top.
Signal dobimo telemachov, kabel UTP direktno iz modema v TV in uporabljam samo TV daljinec.

taddeo ::

Jaz pa se odločam med tema dvema;

Sony Bravia oled xr 77" A80j ali pa (a83j) naj bi bil enak..in pa Sony Bravia xr 85" x95j led full array. Sicer občasno ps5 in 4k vsebina..tedensko bi bil tv nekje 10 ur v uporabi torej zelo malo. Bolj sem na strani oled, ker pač je oled..x95j pa me prepričuje glede 85" velikosti, ki pa sem odaljen od sedežne 3.5m se mi zdi boljša izbira.

nasledja težava/vprašanje je ta, da imam na steni univerzalen tv nosilec ki je dobro služil 60" plazmi.Plazma ima 42kg npr. tv 77" a80j ima 28kg in me zanima ali je ta nosilec dovolj dober za 77" čeprav je pred dvanajstimi leti pisalo max. do 127cm..naj kupim nov nosilec ali naj pustim tega? dejansko gre za manj kg. ampak le večjo diagonali..hmm

tony1 ::

Važna je izključno teža, diagonala nima nobene zveze (napisana je le za orientacijo). Če je nosilec cel, ni skrivljen in vložki v zidu lepo ležijo ga lahko brez težav ponovno uporabiš...

Zafrknilo bi te lahko samo to, če npr. nima pravih lukenj (mere VESA) za tvoj TV, ampak običajno jih imajo cel kup, da bi bila to težava je precej redko.

Ales ::

Redrock je izjavil:

... nekako moji kar k temu philipsu tezijo, ne vem zakaj.

Ker so navajeni znamke in pričakujejo podobno vzdržljivost, kar je utopično in tudi popolnoma zgrešeno. Pač, emocionalni pogled na stvar.

Philips je zdaj nekaj čisto drugega, kot je bil 15 let nazaj. Pri televizorjih v marsičem niso konkurenčni pri price&performance in tudi ne pri kvaliteti. Edino, kar jih vleče ven, je Ambilight.

Temule @andrej69 pa ne nasedaj, tip je plačan Philips promoter, ujet pri direktnih lažeh tu na forumu, pa ne odneha, ker ga ne briga. Nekaj časa je bil zgleda banan iz teme, pa je bil mir, zdaj pa je spet prišel mešat drek nazaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

darck ::

A imajo po večini vsi Samsung NE Qled televizorji EDGE LED osvetljevanje zaslona saj kakor gledam sta modela AU8000 ali AU9000 prav taka. Ta edge osvetlitev mi ni prav pri srcu saj te led diode ob robu zaslona nikakor tako dobro ne razsvetljijo zaslon kakor Direct led vsaj jaz sem poprej pri Sony tv opazil tako,da je zaslon ob svetlem prikazu bil kar lisast.

nachotop ::

fpbs je izjavil:

Redrock je izjavil:

Starsi menjajo tv. Zdaj imajo philipsovega ki je zdrzal 15let:). Velikost najvec 50" 55". Zanimajo ke vasi predlogi. Fotr gleda bolj kot je fuzbal pa sport, zvecer kaksen film.
https://www.bigbang.si/sony-xr55x93jaep...
https://www.bigbang.si/sony-kd55x81jaep...
https://www.bigbang.si/philips-4k-uhd-5...

Pred 15 leti je bil Philips še pod okriljem LGeja.
Svetujem ti tega OLEDa:
https://www.makspro.si/oled-tv-sprejemn...


Problem je, da se LG OLED 55C11 ne da nikjer več dobit.

fpbs ::

Ales je izjavil:

Redrock je izjavil:

... nekako moji kar k temu philipsu tezijo, ne vem zakaj.

Ker so navajeni znamke in pričakujejo podobno vzdržljivost, kar je utopično in tudi popolnoma zgrešeno. Pač, emocionalni pogled na stvar.
Philips je zdaj nekaj čisto drugega, kot je bil 15 let nazaj. Pri televizorjih v marsičem niso konkurenčni pri price&performance in tudi ne pri kvaliteti. Edino, kar jih vleče ven, je Ambilight.
Temule @andrej69 pa ne nasedaj, tip je plačan Philips promoter, ujet pri direktnih lažeh tu na forumu, pa ne odneha, ker ga ne briga. Nekaj časa je bil zgleda banan iz teme, pa je bil mir, zdaj pa je spet prišel mešat drek nazaj.

Pred 15 leti je bil Philips pod okriljem LGeja. Philipsa, kot proizvajalca TVejev ni več. Kitajska družba TPV je pred 10 leti najprej kupila "Philips" kot tržno ime. Kakšno leto kasneje pa še proizvodnje hale na Poljskem z namenom kompletiranja v izogib ali znižanja carine na uvoz iz kitajske.

fpbs ::

nachotop je izjavil:

Problem je, da se LG OLED 55C11 ne da nikjer več dobit.
Počakaj še malo z nakupom, najnižje cene bodo februarja-marca.

andrej69 ::

Ales je izjavil:

Redrock je izjavil:

... nekako moji kar k temu philipsu tezijo, ne vem zakaj.

Ker so navajeni znamke in pričakujejo podobno vzdržljivost, kar je utopično in tudi popolnoma zgrešeno. Pač, emocionalni pogled na stvar.

Philips je zdaj nekaj čisto drugega, kot je bil 15 let nazaj. Pri televizorjih v marsičem niso konkurenčni pri price&performance in tudi ne pri kvaliteti. Edino, kar jih vleče ven, je Ambilight.

Temule @andrej69 pa ne nasedaj, tip je plačan Philips promoter, ujet pri direktnih lažeh tu na forumu, pa ne odneha, ker ga ne briga. Nekaj časa je bil zgleda banan iz teme, pa je bil mir, zdaj pa je spet prišel mešat drek nazaj.


Če se profesinalno ne ukvarjaš z televizorji te v bodoče prosim , da ne pišeš neumnosti:) Kar se tiče današnjih televizorjev, ni več nobeden na nivoju televizorjev, ki so se prodajali leta nazaj to velja za vse proizvajalce:)) Tukaj mislim predvsem kar se tiče elektronike, če si na to mislil. Kot drugo nisem nikakršen promotor Philipsa..! In kot tretjo nisem bil banan temveč sem imel zdravstvene težave:)

fpbs je izjavil:

Ales je izjavil:

Redrock je izjavil:

... nekako moji kar k temu philipsu tezijo, ne vem zakaj.

Ker so navajeni znamke in pričakujejo podobno vzdržljivost, kar je utopično in tudi popolnoma zgrešeno. Pač, emocionalni pogled na stvar.
Philips je zdaj nekaj čisto drugega, kot je bil 15 let nazaj. Pri televizorjih v marsičem niso konkurenčni pri price&performance in tudi ne pri kvaliteti. Edino, kar jih vleče ven, je Ambilight.
Temule @andrej69 pa ne nasedaj, tip je plačan Philips promoter, ujet pri direktnih lažeh tu na forumu, pa ne odneha, ker ga ne briga. Nekaj časa je bil zgleda banan iz teme, pa je bil mir, zdaj pa je spet prišel mešat drek nazaj.

Pred 15 leti je bil Philips pod okriljem LGeja. Philipsa, kot proizvajalca TVejev ni več. Kitajska družba TPV je pred 10 leti najprej kupila "Philips" kot tržno ime. Kakšno leto kasneje pa še proizvodnje hale na Poljskem z namenom kompletiranja v izogib ali znižanja carine na uvoz iz kitajske.


Saj vsi proizvajalci sestavljajo in izdelujejo določene komponente televizorjev v Evropi. Nekateri na Slovaškem, drugi na Češkem, tretji na Poljskem itd..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

darck ::

Ma saj ni važno kje je sestavljeno važno,da deluje in se kmalu ne pokvari.Recimo,da imaš televizor 10 let je to že orenk dobr skoz prišel ampak da ti bi zdržal pa samo kake 3 leta je pa že slaba stvar in tudi doba 5 let je tista spodnja meja sigurno vsak želi minimalno da zdrži toliko ali več. Veliko je problemov bilo pa na zaslonih ali napajalnikih. Recimo pri mojem prejšnjem Samsungu je že pred starostjo 2-let zaslon ratal flekast in ga je bilo potrebno menjati.

Redrock ::

Hvala vsem za mnenja, predloge, nasvete. Sem posredoval informacije?. Mislim da se bo kupilo tisto kar je na zalogi v bigbangu oziroma podobni trgovinj?.
Javim...

darck ::

Redrock je izjavil:

Hvala vsem za mnenja, predloge, nasvete. Sem posredoval informacije?. Mislim da se bo kupilo tisto kar je na zalogi v bigbangu oziroma podobni trgovinj?.
Javim...




Ma sedaj če gledaš bolj na ceno ti je najboljša varianta lanski model Sony 55XH9096 katerega imajo tudi v Big bangu za 800 EUR tega predlagam zato ker je boljša izbira kot bilo kateri Philips LED televizor govorim o prikazu slike in ne lučkah okrog televizorja. https://www.bigbang.si/sony-ke55xh9096b...
Potem imaš pa kar en kup modelov od Hisense,Tcl in Samsung kateri so tudi po zelo ugidnih cenah recimo začetni modeli Samsung Qled 60 in naprej kateri so boljša izbira kot obični Samsung Led televizorji.

Ganon ::

darck je izjavil:

Recimo,da imaš televizor 10 let je to že orenk dobr skoz prišel


Od kje te izkušnje? Ker televizorji, ki sem jih imel v preteklosti in sem jih kasneje podaril drugim, še vedno delujejo brezhibno. Tudi takšni, stari 15+ let. Mogoče imate slabe izkušnje z nekaterimi znamkami, Sony me še ni razočaral, še iz katodnih časov ne.

sekelsek ::

Prosim za predloge. Kupujem TV do 1000€, velikosti 65. Gledali se bodo predvsem kakšni filmi, stream preko Netflixa in kakšna igra na PS4.

abazuu ::

Odločam se za nov TV. Do sedaj sem imel Samsunga in bi tudi naslednjega imel Samsunga :)

odločam se med QE65QN85A in QE65QN90A. Mnenje?

darck ::

Ganon je izjavil:

darck je izjavil:

Recimo,da imaš televizor 10 let je to že orenk dobr skoz prišel


Od kje te izkušnje? Ker televizorji, ki sem jih imel v preteklosti in sem jih kasneje podaril drugim, še vedno delujejo brezhibno. Tudi takšni, stari 15+ let. Mogoče imate slabe izkušnje z nekaterimi znamkami, Sony me še ni razočaral, še iz katodnih časov ne.


Pa tiste katodne televizorje ne mešaj z LCD televizorji kateri se poprej pokvarijo sploh problematični so zasloni.
Res da imam doma tudi jaz Sony LCD televizor iz leta 2010 in še vedno deluje res pa da sem ga jaz imel samo 5 let potem sem ga dal očetu. Pri meni televizor gori povprečno okrog 14-ur na dan in to se tudi drugače odraža kakor pri tistemu kateremu gori par ur na dan ali teden televizor. Sem že povedal da mi je Samsung model UE6400H pred starostjo 2-let šel na servis3 zaradi zaslona,ker je bil flekast in pri svetlem prikazu je kar na vijoličasto vleklo, pri tistik flikah. Sem pred 15 leti kupil komplet računalnik z LCD monitorjem in mi je po dveh tednih crknil in sem potem dobil novega kateri pa je že v štartu imel dva mrtva piksla in imeti bi jih moral več kot 6 da bi lahko uveljavljal garancijo. Evo tako je to.

andrej69 ::

sekelsek je izjavil:

Prosim za predloge. Kupujem TV do 1000€, velikosti 65. Gledali se bodo predvsem kakšni filmi, stream preko Netflixa in kakšna igra na PS4.


Tukaj imaš nekaj primernih televizorjev za tvoje potrebe.

https://www.bigbang.si/philips-65pus850...
https://www.bigbang.si/sony-kd65x81jaep...
https://www.bigbang.si/samsung-qe65q60a...
https://www.harveynorman.si/android-tv-...

andrej69 ::

abazuu je izjavil:

Odločam se za nov TV. Do sedaj sem imel Samsunga in bi tudi naslednjega imel Samsunga :)

odločam se med QE65QN85A in QE65QN90A. Mnenje?


Lahko vzameš QE65QN85A model. Ni kakšne velike razlike med tema televizorjema kar se tiče kvalitete slike. Edino kar se tiče HDR-ja je nekaj malega kvalitetnejši višji model.

darck ::

sekelsek je izjavil:

Prosim za predloge. Kupujem TV do 1000€, velikosti 65. Gledali se bodo predvsem kakšni filmi, stream preko Netflixa in kakšna igra na PS4.


Če boš gledal Netflix pa filme potem rabiš takšen televizor kjer je dobra tudi svetilnost in ne samo kontrast pa verjetno vsi televizorji z EDGE LED osvetlitvijo niso primerni saj imajo bolj švoh svetilnost. Tudi sam sem gledal te televizorje z VA zaslonom pa veliko je takih z EDGE osvetlitvijo zaslona in jaz raje vidim da je DIRECT LED osvetlitev zaslona saj avtomatsko ima tudi močnejšo osvetljenje.

andrej69 je izjavil:

abazuu je izjavil:

Odločam se za nov TV. Do sedaj sem imel Samsunga in bi tudi naslednjega imel Samsunga :)

odločam se med QE65QN85A in QE65QN90A. Mnenje?


Lahko vzameš QE65QN85A model. Ni kakšne velike razlike med tema televizorjema kar se tiče kvalitete slike. Edino kar se tiče HDR-ja je nekaj malega kvalitetnejši višji model.



Če bi dobil tistega Samsung QN90A z VA zaslonom potem je dosti boljša izbira kakor QN85A z IPS zaslonom

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

sekelsek je izjavil:

Prosim za predloge. Kupujem TV do 1000€, velikosti 65. Gledali se bodo predvsem kakšni filmi, stream preko Netflixa in kakšna igra na PS4.

Tukaj imaš nekaj primernih televizorjev za tvoje potrebe.
https://www.bigbang.si/philips-65pus850...
https://www.bigbang.si/sony-kd65x81jaep...
https://www.bigbang.si/samsung-qe65q60a...
https://www.harveynorman.si/android-tv-...

Med temi predlaganimi, je daleč najboljši QLED, DualLED Samsung, ampak samo za nekaj evrov več se dobi dosti boljši VRR 40-120Hz model, kar je pomembno za šport in igrice.
https://www.ceneje.si/Izdelek/23950259/...

darck ::

andrej69 je izjavil:

sekelsek je izjavil:

Prosim za predloge. Kupujem TV do 1000€, velikosti 65. Gledali se bodo predvsem kakšni filmi, stream preko Netflixa in kakšna igra na PS4.


Tukaj imaš nekaj primernih televizorjev za tvoje potrebe.

https://www.bigbang.si/philips-65pus850...
https://www.bigbang.si/sony-kd65x81jaep...
https://www.bigbang.si/samsung-qe65q60a...
https://www.harveynorman.si/android-tv-...



Sony Kd65X81Jaep jaz ne bi priporočal saj je IPS zaslon z zelo slabim kontrastom kar za filme sploh ni dobro pa še svetilnost nima dobro. https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/...

Samsung Q60A ali še bolje Q70A
https://www.rtings.com/tv/reviews/samsu...
https://www.rtings.com/tv/reviews/samsu...
https://www.displayspecifications.com/e...

https://priporocam.si/izdelek/samsung-q...
https://www.mediamarket.si/ads/samsung_...
https://www.makspro.si/qled-tv-samsung-...

Kako točno je z svetilnostjo pri Philipsu 65PUS8506 ne bi vedel je pa dobro to,ko ima Direct Led osvetlitev zaslona.

Ganon ::

darck je izjavil:

Ganon je izjavil:

darck je izjavil:

Recimo,da imaš televizor 10 let je to že orenk dobr skoz prišel


Od kje te izkušnje? Ker televizorji, ki sem jih imel v preteklosti in sem jih kasneje podaril drugim, še vedno delujejo brezhibno. Tudi takšni, stari 15+ let. Mogoče imate slabe izkušnje z nekaterimi znamkami, Sony me še ni razočaral, še iz katodnih časov ne.


Pa tiste katodne televizorje ne mešaj z LCD televizorji kateri se poprej pokvarijo sploh problematični so zasloni.
Res da imam doma tudi jaz Sony LCD televizor iz leta 2010 in še vedno deluje res pa da sem ga jaz imel samo 5 let potem sem ga dal očetu. Pri meni televizor gori povprečno okrog 14-ur na dan in to se tudi drugače odraža kakor pri tistemu kateremu gori par ur na dan ali teden televizor. Sem že povedal da mi je Samsung model UE6400H pred starostjo 2-let šel na servis3 zaradi zaslona,ker je bil flekast in pri svetlem prikazu je kar na vijoličasto vleklo, pri tistik flikah. Sem pred 15 leti kupil komplet računalnik z LCD monitorjem in mi je po dveh tednih crknil in sem potem dobil novega kateri pa je že v štartu imel dva mrtva piksla in imeti bi jih moral več kot 6 da bi lahko uveljavljal garancijo. Evo tako je to.


Katodne sem omenil zato, ker nikoli nismo imeli težav s TV-ji. Niti pred LCD-ji.

fpbs ::

darck je izjavil:

Kako točno je z svetilnostjo pri Philipsu 65PUS8506 ne bi vedel je pa dobro to,ko ima Direct Led osvetlitev zaslona.

Direct LED brez con in dimminga je najslabša in najcenejša možna osvetlitev, so tudi debelejši. To imajo vgrajeno TVeji najnižjega cenovnega razreda.

darck ::

fpbs je izjavil:

darck je izjavil:

Kako točno je z svetilnostjo pri Philipsu 65PUS8506 ne bi vedel je pa dobro to,ko ima Direct Led osvetlitev zaslona.

Direct LED brez con in dimminga je najslabša in najcenejša možna osvetlitev, so tudi debelejši. To imajo vgrajeno TVeji najnižjega cenovnega razreda.


Kakor sem že velikokrat prebral je napisano,da je EDGE LED najcenejša osvetlitev zato so televizorji tudi tanjši obenem pa tudi ni tako enakomerno porazdeljena svetloba po zaslonu pa tudi ne dosežejo tako visoke svetilnosti.

Pri mojem Philipsu z Direct led osvetlitvijo je veliko lepše porzdeljena svetloba kakor na prejšnjem Sony televizorju z Edge led osvetlitvijo. Evo to sem jaz videl na lastne oči in prav sovražil sem zvečer ko se je zaslon osvetlil in sem videl neenakomerno porazdeljeno svetlobo ja morda je pa Sony imel slab zaslon :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

andrej69 ::

Kar se tiče enakomernega osvetljevanja je odvisno tudi kako kvalitetna je na določenih televizorjih LED driver plošča in sam difuzor. Treba pa seveda tudi povedat, da danes določeni EDGE LED televizorji prikazujejo zelo dobro enakomernost samega osvetljenja. Včasih so EDGE LED televizorji veliko zaostajali za televizorji kateri so imeli Direct LED osvetljenje, toda danes razlike niso več velike.
««
380 / 537
»»