» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
379 / 540
»»

darck ::

Tako je lanski model XH95 in letošnji model X95J sta si zelo podobna in imata veliko višjo svetilnost kakor nižji model lanski XH90 ali letošnji X90J. Vsa ta višja svetilnost pa pride do izraza pri gledanju HDR vsebin drugače pa je letošnji model X90J dosti boljši kakor lanski in po eni strani je tudi super televizor in tudi z njim ne bi mogel zgrešiti,če ga kupiš. Jaz sigurno ne bi kupil X95J ker enostavno televizor je ogromno predrag bi raje vzel celo 75 X90J pa še manj bi me stalo.

Morientes ::

Samurai noben ti ne more odgovorit, ker 70" in 800€ meja pristaneš na navadnem LCD-ju, tukaj lahko potem samo še po znamkah preferiraš.
Težko je dati dober predlog, ker ga ni. Vedno bo za 100€ VEČ maš tega, za 150€ VEČ maš tega in prideš nad 1K €, kjer mogoče pa že lahko malo kalkuliraš.

Kodrnusa lanski XH95 je še vedno boljši od letošnjega X90J/X92J/X93J.
Letošnji X95J pa je predrag, res da je to vrhunski LCD poleg Samsunga QN95A, ampak ima OLED za isti denar nekaj več svojih prednosti.

darck ::

V Nemčiji bi dobil lanski model Sony 65XH95 za ceno od 1.300 EUR naprej a letošnji 65X95J ga tam dobiš pa od 1750 EUR naprej.

https://geizhals.eu/sony-kd-65xh9505-a2...

https://geizhals.eu/sony-xr-65x95j-a248...

https://geizhals.eu/?cat=tvlcd&xf=18549...

V Nemciji dobiš že za 1.600 EUR že letošnji OLED Sony 65A80J

https://geizhals.eu/sony-xr-65a80j-a248...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

nachotop ::

hmm je izjavil:

https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/l...
https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...
https://www.mediamarket.si/ads/lg_oled5...

Ja pol pa kličeš in da ni na zalogi in kao da dobijo čez par dni. Btw - kolk so te firme kaj zanesljive?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nachotop ()

tony1 ::

Moj TV je OK. Za MM pa glej nekaj strani nazaj...

Kodrnusa ::

darck je izjavil:

Tako je lanski model XH95 in letošnji model X95J sta si zelo podobna in imata veliko višjo svetilnost kakor nižji model lanski XH90 ali letošnji X90J. Vsa ta višja svetilnost pa pride do izraza pri gledanju HDR vsebin drugače pa je letošnji model X90J dosti boljši kakor lanski in po eni strani je tudi super televizor in tudi z njim ne bi mogel zgrešiti,če ga kupiš. Jaz sigurno ne bi kupil X95J ker enostavno televizor je ogromno predrag bi raje vzel celo 75 X90J pa še manj bi me stalo.

Ne bo se gledal hdr. Telekom neo al kaj je ze. To je za enga sorodnika srednjih let. Vazn da je kokr tok ok slika pa android. Pol bo to ok? 65 xj93? Kaj je razlika xh 90 pa xj 93? A je vseen kaj se vzame.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kodrnusa ()

darck ::

Kodrnusa je izjavil:

darck je izjavil:

Tako je lanski model XH95 in letošnji model X95J sta si zelo podobna in imata veliko višjo svetilnost kakor nižji model lanski XH90 ali letošnji X90J. Vsa ta višja svetilnost pa pride do izraza pri gledanju HDR vsebin drugače pa je letošnji model X90J dosti boljši kakor lanski in po eni strani je tudi super televizor in tudi z njim ne bi mogel zgrešiti,če ga kupiš. Jaz sigurno ne bi kupil X95J ker enostavno televizor je ogromno predrag bi raje vzel celo 75 X90J pa še manj bi me stalo.

Ne bo se gledal hdr. Telekom neo al kaj je ze. To je za enga sorodnika srednjih let. Vazn da je kokr tok ok slika pa android. Pol bo to ok? 65 xj93? Kaj je razlika xh 90 pa xj 93? A je vseen kaj se vzame.


Razlika je samo v stojalu televizorja drugih razlik ni kakor opisujejo drugi ljudje. Verjetno vzameš tistega kateri je najceneje v ponudbi vsaj jaz bi sploh,ker imam televizor na steni.

https://www.displayspecifications.com/e...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

Samurai- ::

Morientes je izjavil:

Samurai noben ti ne more odgovorit, ker 70" in 800EUR meja pristaneš na navadnem LCD-ju, tukaj lahko potem samo še po znamkah preferiraš.
Težko je dati dober predlog, ker ga ni. Vedno bo za 100EUR VEČ maš tega, za 150EUR VEČ maš tega in prideš nad 1K EUR, kjer mogoče pa že lahko malo kalkuliraš.

Kodrnusa lanski XH95 je še vedno boljši od letošnjega X90J/X92J/X93J.
Letošnji X95J pa je predrag, res da je to vrhunski LCD poleg Samsunga QN95A, ampak ima OLED za isti denar nekaj več svojih prednosti.


Ok, saj vem, ne kupujem zase pa sem vprašal, na žalost je vse malo boljše takoj 1500 + , hvala vseeno
FRP and Strategic lord Samurai-
-->---

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Samurai- ()

Pat_MaGroin ::

Imaš med oglasi x95j za 1500.

Ganon ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Imaš med oglasi x95j za 1500.


Kdor tega ne izkoristi, je nor. Če bi iskal 65" TV, bi bil že moj.

kuky ::

se strinjam ... super deal, x95ka je vsakič iztopala ko sem ko sem gledal po trgovinah.

darck ::

Ja 1.500 eur,da dam za televizor potem mora biti velikosti vsaj 75" in to dobr TV in za 65" pa ne bi dal toliko nikoli raje vzamem malo slabšega pa za dosti manj denarja.

Pat_MaGroin ::

Ce gre kdo proti Nemciji, lahko prevzame v trgovini:

https://www.expert.de/shop/unsere-produ...

Ganon ::

Dober 75" za tisočaka in pol? Obilo sreče želim.

darck ::

Ganon je izjavil:

Dober 75" za tisočaka in pol? Obilo sreče želim.


Seveda vsak si lahko razlaga drugače Dober saj,če bi rekel super,vrhunski potem je to Sony X95J,Samsung Q95A ampak jaz sem rekel DOBER se pravi to je rang Sony X90J ali Samsung Q90A. Zame obstaja več vrst nivojev kakovosti in na vrhu je recimo Super,vrhunsko najboljši TV potem so na lestvici DOBRI in pod njimi SOLIDNI.

tomcat14 ::

overload je izjavil:

Živjo,

Jaz sem v enakem izhodišču vzel q80a (btw, na Enaa je cenejše podaljšano jamstvo, če kupuješ tudi to). Če bereš ocene letošnjih (midrange) samsungov, niso dobre oz. jih odsvetujejo kot občutno slabše od lanskih. Ampak za q80a so povečini irelevantne, ker so paneli v ZDA drugačni (IPS) kot v EU (VA). Q80a naj bi bil v Evropi praktično samo rebranded q80t od lani, z updejtanim softverom, nekoliko slabšim vidnim kotom in boljšo svetilnostjo (dobro za svetel prostor). Zato naj bi tudi samo na ta model ne pasal novi samsungov slim stenski nosilec. Q80t pa ima odlične ocene kot eden boljših tvjev lani. Svojega sicer še čakam, tako da so to samo info z interneta.


Kako se ti kaj obnese Q80A, če si ga že prejel? Sam gledam sicer 55-inch (QE55Q80A). Nekako je tudi meni postal bolj zanimiv, ko sem prebral, da naj bi v EU imel VA panel, ter, da naj bi bil to "rebranded" solidnega Q80T od lani, kot si napisal. Pa še cena zanj, cca. 800€ je kar ugodna.

Sicer imam v ožjem izboru še dražjega QE55QN90A ter LG OLED55C11. Kaj menite, kateri bi bil najboljša izbira? Pri OLED-u me malce skrbi, ker je dnevna soba bolj svetla (okna s strani na TV), ter burn-in. TV se bo uporabljal za IPTV, filme, gaminga načeloma ne bo.

toplakd ::

Sam imam od sredine tega tedna 65C11.
Na steni levo od TVja je veliko okno 1.4x1.4m, pa ni čisto nič moteče.
Je pa res da na tv gledamo samo pravokotno in nikoli s strani, da bi se videl odsev okna.
Glede burn-in bom videl šele po dolgotrajni uporabi, uporabljam pa ga za T2TV in Netflix.
Slika je pa res top, in posledično feeling ob gledanju filmov in serij.
Sem ene parserij iz prejšnjega tedna pogledal še 1x ta teden na novem tv. Enostavno svetovno.

Gledam pa 65col iz 3,5m.

darck ::

tomcat14 je izjavil:

overload je izjavil:

Živjo,

Jaz sem v enakem izhodišču vzel q80a (btw, na Enaa je cenejše podaljšano jamstvo, če kupuješ tudi to). Če bereš ocene letošnjih (midrange) samsungov, niso dobre oz. jih odsvetujejo kot občutno slabše od lanskih. Ampak za q80a so povečini irelevantne, ker so paneli v ZDA drugačni (IPS) kot v EU (VA). Q80a naj bi bil v Evropi praktično samo rebranded q80t od lani, z updejtanim softverom, nekoliko slabšim vidnim kotom in boljšo svetilnostjo (dobro za svetel prostor). Zato naj bi tudi samo na ta model ne pasal novi samsungov slim stenski nosilec. Q80t pa ima odlične ocene kot eden boljših tvjev lani. Svojega sicer še čakam, tako da so to samo info z interneta.


Kako se ti kaj obnese Q80A, če si ga že prejel? Sam gledam sicer 55-inch (QE55Q80A). Nekako je tudi meni postal bolj zanimiv, ko sem prebral, da naj bi v EU imel VA panel, ter, da naj bi bil to "rebranded" solidnega Q80T od lani, kot si napisal. Pa še cena zanj, cca. 800€ je kar ugodna.

Sicer imam v ožjem izboru še dražjega QE55QN90A ter LG OLED55C11. Kaj menite, kateri bi bil najboljša izbira? Pri OLED-u me malce skrbi, ker je dnevna soba bolj svetla (okna s strani na TV), ter burn-in. TV se bo uporabljal za IPTV, filme, gaminga načeloma ne bo.


Samsung QN90A naj bi za evropski trg imel IPS-ADS zaslon za ameriški trg pa VA zaslon zato dobiva tako dobre,pozitivne ocene saj ta za evropski trg je potem dosti slabši z tem zaslonom jaz ga sigurno ne bi vzel raje QE55Q80A če ima res VA zaslon. Je pa enkrat ali večkrat že omenil andrej69,da je morda model Samsung Q85A dobr TV saj je Mini LED televizor

AudioVideo ::

Odločam se med Oled TV 65 inch.

LG G1 in Panasonic TX Panasonic TX-JZW1004 in Philips 806.

Najbolj pomembna je slika.


Gledalo se bo iz 4 m v zelo zelo svetlem prostoru.

Kaj naj izberem?

kuky ::

Dobil a80j 77. Moja mnenja če bo komu pomagalo. Strah pred tem da bi bil prevelik je bil popolnoma odveč. Sedim na 2.5m in moram rečt da je distanca perfektna za filme in ps5, če želiš immersion effekt. Morda za programe slabe kvalitete kak inch preveč, vendar non deal breaker. Sicer pa zelo zadovoljivo upscala celo programe ki so manj kot 720p, pozitivno presenečen. Full HD stuff s spodobnim bitratom upscalea skoraj v 4k kvaliteto. Kar se tiče svetilostni aboslutno noben problem ... v bistvu sem kar precej zmajšal brightness, sicer pa je to moja osebna preferenca. Vivid mode neuporaben zame, presvetlo. Za vzet v zajem da je moja dnevna precej temna in okna niso v vidnem kotu TVja. Motion OK, ne pa perfetken na kar sem bil pripravljen ( oled stutter pri filmih ), v drugih sitacijah super!, nisem se pa še igral z nastavitvami sicer, vse še nastavljano out of the box. Youtube 4k videi narave ... konstaten orgazem za oči :). Na kratko ... blown away. Vredno vsakega centa v koliror imate temen prostor, priporočam v kolikor naletite na deal. Prehajam pa iz 50" 1080P TVja .. sicer kvalitetnega Sonyja.

darck ::

Za mene je pri kontrastni sliki pomembno to,da je potrebna močna osvetlitev,ker meni je vedno vse preveč temno tudi tudi kalibrirana slika je pretemna ali pa bi se morale oči tem prilagoditi. Jaz sem vedno imel sliko bolj proti svetlem nastavljeno kot,da bi lovil kontrast ali kaj že,ker enostavno preveč je vse maj povdarjeno in nekako kar moteče sploh pri temnih scenah. Res,da kontrastna slika prikaže vse bolj kakor globljo sliko ampak nekaj pa fali pri temnih prizorih pa recimo pri svetlih prizorih tega problema ni ampak samo pri temnih zato pa me bolj vleče na LED zaslone kjer lahko temne prizore osvetliš da gre bolj proti sivi barvi ne pa črni. Ko je veliko črnega prikazanega na zaslonu je katastrofa ob dnevni svetlobi tudi ti senzorji svetlobe v TV so totalna bedarija saj sliko tako potemnijo,da me oči bolijo

Temni prizori pri OLED TV to ni zame pa ne vem kako se obnesejo QLED pri teh zadevah in morda nazadnje Mini LED bi bila še najboljša varianta

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

Morison ::

Kaj priporočate v istem rangu kot LG C9. Enega 55" že imam, sedaj mi je v spalnici crknil TV in bi tega C9 dal v spalnico v dnevni prostor bi nabavil en 65" TV, kaj predlagate.
Tam se več ali manj gledajo EON programi, sem pa tja pa se preko ključka pogledajo kakšni filmi, nadaljevanke... takrat pa hočem imet sliko visoke kakovosti.
Prosim da ne predlagate Philipsov in podobnih znamk, ker me to ne zanima. V poštev pridejo samo LG, Sony, Samsung. Budget tam 1500€.

Ganon ::

kuky je izjavil:

Strah pred tem da bi bil prevelik je bil popolnoma odveč. Sedim na 2.5m in moram rečt da je distanca perfektna za filme in ps5, če želiš immersion effekt.


O tem sem govoril. Za to razdaljo je 75"/77" idealen. 8-)

darck ::

Ganon je izjavil:

kuky je izjavil:

Strah pred tem da bi bil prevelik je bil popolnoma odveč. Sedim na 2.5m in moram rečt da je distanca perfektna za filme in ps5, če želiš immersion effekt.


O tem sem govoril. Za to razdaljo je 75"/77" idealen. 8-)



Ja vse je možno vse spet odvisno od video izvora in njegova resolucija slike. Za igranje PS5 in tudi gledanje filmov v zelo dobri ločljivosti je sigurno dobro ampak,da bi pa gledal na tej razdalji 2,5 metra te naše Slovenske programe ala Pop Tv,Planet Tv,A kanal ...... mislim da ne bi šlo dobro v oči.

nachotop ::

tomcat14 je izjavil:

overload je izjavil:

Živjo,

Jaz sem v enakem izhodišču vzel q80a (btw, na Enaa je cenejše podaljšano jamstvo, če kupuješ tudi to). Če bereš ocene letošnjih (midrange) samsungov, niso dobre oz. jih odsvetujejo kot občutno slabše od lanskih. Ampak za q80a so povečini irelevantne, ker so paneli v ZDA drugačni (IPS) kot v EU (VA). Q80a naj bi bil v Evropi praktično samo rebranded q80t od lani, z updejtanim softverom, nekoliko slabšim vidnim kotom in boljšo svetilnostjo (dobro za svetel prostor). Zato naj bi tudi samo na ta model ne pasal novi samsungov slim stenski nosilec. Q80t pa ima odlične ocene kot eden boljših tvjev lani. Svojega sicer še čakam, tako da so to samo info z interneta.


Kako se ti kaj obnese Q80A, če si ga že prejel? Sam gledam sicer 55-inch (QE55Q80A). Nekako je tudi meni postal bolj zanimiv, ko sem prebral, da naj bi v EU imel VA panel, ter, da naj bi bil to "rebranded" solidnega Q80T od lani, kot si napisal. Pa še cena zanj, cca. 800€ je kar ugodna.

Sicer imam v ožjem izboru še dražjega QE55QN90A ter LG OLED55C11. Kaj menite, kateri bi bil najboljša izbira? Pri OLED-u me malce skrbi, ker je dnevna soba bolj svetla (okna s strani na TV), ter burn-in. TV se bo uporabljal za IPTV, filme, gaminga načeloma ne bo.


Problem je, ker se LG OLED 55C1 ne da nikjer dobit. Včeraj sem kontaktiral še tiste ponudnike v Slo, ki jih kao imajo in ni več nikjer na zalogi :/. A ve kdo kje se ga dobi?

fpbs ::

Morison je izjavil:

Kaj priporočate v istem rangu kot LG C9. Enega 55" že imam, sedaj mi je v spalnici crknil TV in bi tega C9 dal v spalnico v dnevni prostor bi nabavil en 65" TV, kaj predlagate.Tam se več ali manj gledajo EON programi, sem pa tja pa se preko ključka pogledajo kakšni filmi, nadaljevanke... takrat pa hočem imet sliko visoke kakovosti.
Prosim da ne predlagate Philipsov in podobnih znamk, ker me to ne zanima. V poštev pridejo samo LG, Sony, Samsung. Budget tam 1500€.

https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...

Morison ::

fpbs je izjavil:

Morison je izjavil:

Kaj priporočate v istem rangu kot LG C9. Enega 55" že imam, sedaj mi je v spalnici crknil TV in bi tega C9 dal v spalnico v dnevni prostor bi nabavil en 65" TV, kaj predlagate.Tam se več ali manj gledajo EON programi, sem pa tja pa se preko ključka pogledajo kakšni filmi, nadaljevanke... takrat pa hočem imet sliko visoke kakovosti.
Prosim da ne predlagate Philipsov in podobnih znamk, ker me to ne zanima. V poštev pridejo samo LG, Sony, Samsung. Budget tam 1500€.

https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...

A to je kao novejša verzija C9?

voltaire ::

Oj. Tale TV za 450€ ali je dober deal?

https://www.enaa.com/televizorji/televi...

Morientes ::

voltaire je izjavil:

Oj. Tale TV za 450€ ali je dober deal?

https://www.enaa.com/televizorji/televi...


DAA

tomcat14 ::

toplakd in darck, hvala za napisano.

Tako je, Samsung QN85A je Mini LED, ima pa ravno tako IPS-ADS panel (kot QN90A) (razen 85 inch verzija). Se ga vseeno potem splača kupiti? Ga je kdo tukaj stestiral v praksi? Nekateri na tujih forumih ga hvalijo drugi kritizirajo. Nekako sem ga kar preskočil in gledal QN90A, ki pa žal za EU trg res nima VA panela, kot praviš.

Problem je, ker se LG OLED 55C1 ne da nikjer dobit. Včeraj sem kontaktiral še tiste ponudnike v Slo, ki jih kao imajo in ni več nikjer na zalogi :/. A ve kdo kje se ga dobi?

Uf, tudi sem sem videl, da je problem zaloga. Če ga kdo kje najde na zalogi, se tudi jaz priporočam za namig.

rs1975 ::

Včeraj v Trstu prevzel Sony 65X90J. Gledamo z razdalje cca. 3,5m, zamik kota gleda 1,5 levo-desno. Glede na VA panel nisem opazil, da bi bila slika slabša ob poziciji izven centra.
Z nastavitvami se še nisem posebej igral. Naj ostanejo kar na tovarniških ali naj uporabim katere iz spleta, npr. Rtings?
Naredil sem sicer prehod iz Panasonica 58HX800 in ni tisti VAU efekt, je pa vseeno rang višje tale Sony. Opazna razlika je pa v OS. Tale Android ja neprimerno boljši od My Home Screen od Panasonica. Končno preko Kodija delajo vsi filmi ne glede na audo codec. Za 999 EUR je bil po moje super nakup.
Moral pa bom kupiti stenski nosilec. Imam namreč Samsung Soundar, kateri je cca. 3cm daljši od razdalje med nogicami. Kater nosilec priporočate, da ima cca. 25cm odmika od stene?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: rs1975 ()

Ganon ::

rs1975 je izjavil:

Kater nosilec priporočate, da ima cca. 25cm odmika od stene?


Jaz imam tega, odmik 25mm, TV-ji do 100" in 80kg:
https://www.vogels.com/en-151/c/w50080-...

Imaš še tega, 15mm, do 65" in 40kg:
https://www.vogels.com/en-151/c/thin-se...

rs1975 ::

Ganon je izjavil:

rs1975 je izjavil:

Kater nosilec priporočate, da ima cca. 25cm odmika od stene?


Jaz imam tega, odmik 25mm, TV-ji do 100" in 80kg:
https://www.vogels.com/en-151/c/w50080-...

Imaš še tega, 15mm, do 65" in 40kg:
https://www.vogels.com/en-151/c/thin-se...

Rabim takega, da ima možnost vsaj 25 od stene...

darck ::

rs1975 je izjavil:

Včeraj v Trstu prevzel Sony 65X90J. Gledamo z razdalje cca. 3,5m, zamik kota gleda 1,5 levo-desno. Glede na VA panel nisem opazil, da bi bila slika slabša ob poziciji izven centra.
Z nastavitvami se še nisem posebej igral. Naj ostanejo kar na tovarniških ali naj uporabim katere iz spleta, npr. Rtings?
Naredil sem sicer prehod iz Panasonica 58HX800 in ni tisti VAU efekt, je pa vseeno rang višje tale Sony. Opazna razlika je pa v OS. Tale Android ja neprimerno boljši od My Home Screen od Panasonica. Končno preko Kodija delajo vsi filmi ne glede na audo codec. Za 999 EUR je bil po moje super nakup.
Moral pa bom kupiti stenski nosilec. Imam namreč Samsung Soundar, kateri je cca. 3cm daljši od razdalje med nogicami. Kater nosilec priporočate, da ima cca. 25cm odmika od stene?



Imaš kar dosti takih modelov in po večini tudi premičnih v vse smeri sploh ko ni problem,da mora biti čisto blizu stene kar vssi hočejo. Jaz imam takega kateri je čim bližje steni TV in sedaj z nagibom so razdalje od stene do zaslona take zgoraj=18cm in spodaj=11cm. Bratu sem pa nabavil takšen nosilec,da se lahko premika naprej-levo-desno saj ima televizor postavljen v kotu stene.
Kakor ti omenjaš,da rabiš takega kateri je oddaljen najmanj 25 centimetrov ni sploh problem ga najti samo malo poišči po trgovinah kot so SHOPPSTER,MIMOVRSTE.....

Ganon ::

rs1975 je izjavil:

Ganon je izjavil:

rs1975 je izjavil:

Kater nosilec priporočate, da ima cca. 25cm odmika od stene?


Jaz imam tega, odmik 25mm, TV-ji do 100" in 80kg:
https://www.vogels.com/en-151/c/w50080-...

Imaš še tega, 15mm, do 65" in 40kg:
https://www.vogels.com/en-151/c/thin-se...

Rabim takega, da ima možnost vsaj 25 od stene...


Narobe prebral. :)) V glavnem, z Vogel's ne boš zgrešil.

tony1 ::

"Včeraj v Trstu prevzel Sony 65X90J."

Dejansko se vračajo časi, ko smo čez mejo hodili po tehnično robo, ker je bila pol cenejša kot pri nas... :|

Morison ::

rs1975 je izjavil:

Včeraj v Trstu prevzel Sony 65X90J.

Kolk denarja?

Ganon ::

Morison je izjavil:

rs1975 je izjavil:

Včeraj v Trstu prevzel Sony 65X90J.

Kolk denarja?


Ti si eden tistih, ki pri članku prebere samo naslov, kajneda.

Morison ::

Ganon je izjavil:

Morison je izjavil:

rs1975 je izjavil:

Včeraj v Trstu prevzel Sony 65X90J.

Kolk denarja?


Ti si eden tistih, ki pri članku prebere samo naslov, kajneda.

Točno to. Sorry ker zaradi takih kot si ti, ne berem vseh bedarij. Če ne bi bil tak bebček, kot ponavadi bi namesto bedarij napisal ceno, ko si že tako pameten.
Drugič se ne oglašaj, če nimaš kaj pametnega za napisat.
Hvala.

Ganon je izjavil:

rs1975 je izjavil:

Ganon je izjavil:

rs1975 je izjavil:

Kater nosilec priporočate, da ima cca. 25cm odmika od stene?


Jaz imam tega, odmik 25mm, TV-ji do 100" in 80kg:
https://www.vogels.com/en-151/c/w50080-...

Imaš še tega, 15mm, do 65" in 40kg:
https://www.vogels.com/en-151/c/thin-se...

Rabim takega, da ima možnost vsaj 25 od stene...


Narobe prebral. :)) V glavnem, z Vogel's ne boš zgrešil.

LOL
Kdo se oglaša! Eden takih, ki pri članku prebere samo naslov, kajneda!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Morison ()

Ganon ::

Ne samo, da si kratke pameti, še kolerik si. Nevarna kombinacija.

darck ::

Pa kaj se sedaj nekaj prerekata ja omenil je rs1975,da je kupil v Trstu Sony 65X90J za 999 EUR ampak tony1 je samo omenil,da je prevzel isti televizor v Trstu ni pa omenil za kakšno ceno kot ga je spraševal Morison. Zato se lahko sklepa,da je bila cena okrog 1.000 eur je pa sigurno to,da je rs1975 ga kupil za 999 EUR v Trstu.

Ganon ::

Saj se ne, čeprav si nekdo želi. Še enkrat poglej, koga je vprašal. Pa bodi dovolj o tem.

Morison ::

darck je izjavil:

Pa kaj se sedaj nekaj prerekata ja omenil je rs1975,da je kupil v Trstu Sony 65X90J za 999 EUR ampak tony1 je samo omenil,da je prevzel isti televizor v Trstu ni pa omenil za kakšno ceno kot ga je spraševal Morison. Zato se lahko sklepa,da je bila cena okrog 1.000 eur je pa sigurno to,da je rs1975 ga kupil za 999 EUR v Trstu.

Pa ta pussy od Genona itak ne zna normalno komunicirat. Ko pa mu odgovoriš nazaj v istem tonu pa v jok in jokcat mamici in moderatorjem je že večkrat dokazal svoj IQ na nivoju človeške ribice.
Se opravičujem, če sem spregledal ceno.
Če bi bil normalen bi lahko na normalen način napisal ceno. Toda ne, on mora podjebavat. Potem mu pa seveda ni všeč odgovor.

darck ::

Pa nikoli ne sme biti problem komu pomagati zakaj se je potrebno takoj razburjati ali kot nekateri se delati pametnega in podobno. Jaz raje vsakem dam za pijačo pa se kaj pomenmo in rečemo kot,da se bi pričkali.

To,da je dobil za 999 EUR Sony 65X90J to je tudi CENA katera ne bo nikoli v Sloveniji in hvala bogu,da lahko kdo izkoristi to šanso jaz bi jo tudi,če bi nujno potreboval TV. Kot prvo bom sigurno v kratkem res nabavil televizor za v jedilnico in to nekje okrog 40"-43" spet bi prav prišel za šolo na daljavo in še za druge stvari,še jaz bi se kdaj z prenosnikom gor povezal.
Lep dan vsem skupaj in radi se imejte sploh,ker je veseli december

Ganon ::

Lepotec je doma. :D

krco77 ::

Ma še kdo probleme z CAM CI+ modulom pr telesmehu.. Z serijo XH90 Al z letošnji X90/93J Slika nonstop kocka nemors nč gledat..! Nč ne pomaga, kar kol narediš. Baje je programska oprema kriva? Čakam že od sredine septembra pa niso še nč popravil! ;(:O

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krco77 ()

mat xxl ::

krco77, kaj se dogaja na nekodiranih kanalih TV Ljubljna ???

Si probal različne vmesnike za Conax kartico ? Točno specificiraj, kaj ti nagaja, ker sem, kar nekaj teh težav reševal, torej kaj imaš Telemachov vmesnik brez kartice ali posebej kartico in posebej vmesni in ja, kateri vmesnik, z kako prodramsko verzijo fw in kaj zna odkodirati več sistemov ali samo posameznega.

Po mojih testih pred leti je top vmesnik Paprika, ki podpira samo Conax kodiranje, oni, ki podpirajo po več sistemov, so pač počasnejši pri preklopih kanalov, če pa ni paprika, pa so eni tudi dobri, samo ne ravno vsi.

darck ::

Ganon je izjavil:

Lepotec je doma. :D



A madona to je prava makina 75" to ni bilo poceni...

hmm ::

tomcat14 je izjavil:

overload je izjavil:

Živjo,

Jaz sem v enakem izhodišču vzel q80a (btw, na Enaa je cenejše podaljšano jamstvo, če kupuješ tudi to). Če bereš ocene letošnjih (midrange) samsungov, niso dobre oz. jih odsvetujejo kot občutno slabše od lanskih. Ampak za q80a so povečini irelevantne, ker so paneli v ZDA drugačni (IPS) kot v EU (VA). Q80a naj bi bil v Evropi praktično samo rebranded q80t od lani, z updejtanim softverom, nekoliko slabšim vidnim kotom in boljšo svetilnostjo (dobro za svetel prostor). Zato naj bi tudi samo na ta model ne pasal novi samsungov slim stenski nosilec. Q80t pa ima odlične ocene kot eden boljših tvjev lani. Svojega sicer še čakam, tako da so to samo info z interneta.


Kako se ti kaj obnese Q80A, če si ga že prejel? Sam gledam sicer 55-inch (QE55Q80A). Nekako je tudi meni postal bolj zanimiv, ko sem prebral, da naj bi v EU imel VA panel, ter, da naj bi bil to "rebranded" solidnega Q80T od lani, kot si napisal. Pa še cena zanj, cca. 800€ je kar ugodna.

Sicer imam v ožjem izboru še dražjega QE55QN90A ter LG OLED55C11. Kaj menite, kateri bi bil najboljša izbira? Pri OLED-u me malce skrbi, ker je dnevna soba bolj svetla (okna s strani na TV), ter burn-in. TV se bo uporabljal za IPTV, filme, gaminga načeloma ne bo.

Prejel, zaenkrat super. Pred tem sem imel 11 let staro samsung plazmo, ki je bila odlična, zato sem bil malo skeptičen glede prehoda na lcd tehnologijo, zlasti glede kontrasta in procesiranja gibanja, pa nimam posebnih pripomb, seveda pa se pozna pa se tudi 14" večji ekran. Zaslon mislim, da je VA - kontrasti so dobri, pod večjim kotom slika zbledi. Tako naj bi bilo tudi glede na produktno kodo na tvju, ki naj bi razkrila proizvajalca panela. Nimam pa primerjave z IPS. Zaenkrat sem samo malo nastavil in gledal serije, brez pripomb. Glede na letni čas se večinoma gleda v temi:). Če bi imel večji budget, bi verjetno vzel oled (c1), ampak je cena ca. 40% višja.

tony1 ::

Kakšna pa je primerjava današnjih LCDjev v primerjavi s staro plazmo? Je razlika še vedno občutna in si zato vzel OLED?
««
379 / 540
»»