» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
220 / 536
»»

neocodexx ::

Jaz bi rekel da je vseeno, oled je oled.. Philips ima Ambilight, to je njegova glavna prednost, glede slik pa se pogovarjamo o niansah ki jih večina ne bo nikoli opazila..

Ne samo da ima Ambilight, ampak lahko sinhroniziraš Philips Hue osvetlitev s tvjem, imaš na tvju vmesnik kjer še lepo nastaviš pozicijo dodatnih osvetlicev, ob strani, spredaj, zadaj... Jaz tako trenutno uporabljam še 2 Philips Hue Go lučki ki svetita izza fotelja za še malo več ambientne svetlobe, lahko pa greš še bolj crazy s tem in narediš kaj takega, kar je tudi pri meni že v planu, samo da bo to dosti lepše na 70" kot pa na 55" :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

andrej69 ::

vrossi46 je izjavil:

andrej69 je izjavil:

vrossi46 je izjavil:

Torej,
andrej69 in ostala banda,resnično,brez blatenja in žaljenje(ne kupujem TV-ja za 2 leti ampak za več let ) ,od teh modelov kateri bi se najbolj splačalo kvaliteta cena.

https://www.displayspecifications.com/e...

Edino,kar sem videl v Harveyu in me je malo ustrašilo je,da ko sem gledal isti porgram SLO1 na Sony 55XF9005 in enim OLED,je bila slika TV-programa boljša na Sony-ju kot na OLED-u. Na OLED-u se mi je zdela slika malček motna.
Je to možno ali?


Sony ima že tovarniško zelo dobro/odlično umerjeno sliko:)Zato tudi takšno opažanje.. Sicer pa seveda pri tv programih ne igra takšno vlogo panel, temveč je bolj pomemben procesor. Seveda, pa ker ima tale Sony model odličen slikovni procesor je slika seveda zelo dobra. Če si Sonya primerjal z kakšnim OLED modelom LGB8, me ravno ne preseneča.. Ker je samo procesiranje na Sonyu seveda občutneje kvalitetnejše kakor pa na LGB8 OLEDU.


Se pravi,da po tvojem je Philips še vedno boljši od Sonyja?


Če boš gledal vsebine višjih resolucij, je Philips OLED vsekakor boljša izbira:)Ker procesiranje imata oba odlično.. Ima pa Philips seveda občutneje večji kontrast, boljši prikaz črnih kadrov , in pa boljšo barvno reprodukcijo. Sama uniformiranost panela je tudi na strani OLEDA-a.. Vse te stvari so posebej pomebne, pri gledanju 4k posebej pa pri HDR vsebinah:) Če pa boš večinoma gledal SD in HD vsebine in igral igre, pa je zelo dobra izbira tudi Sony.

gpuljak ::

andrej69 je izjavil:

gpuljak je izjavil:

No še vedno nisem nabavil tv, sem se pa odločil za nakup tvja do 800€.
Best buy do 800€, 123-145 cm...
Hvala...


Jaz sem ti že priporočil best buy modela kar se tiče velikosti 55¨:)Drugače pa imaš za nekaj več denarja še tale kvalitetnejši model..

https://www.harveynorman.si/tv-sprejemn...


Hvala na informaciji. Samo nekaj me še zanima,kateri proizvajalec ima najboljšo sliko pri ogledu normalnih tv programov[ ne hd,fullhd], se pravi sd resolucija

andrej69 ::

gpuljak je izjavil:

andrej69 je izjavil:

gpuljak je izjavil:

No še vedno nisem nabavil tv, sem se pa odločil za nakup tvja do 800€.
Best buy do 800€, 123-145 cm...
Hvala...


Jaz sem ti že priporočil best buy modela kar se tiče velikosti 55¨:)Drugače pa imaš za nekaj več denarja še tale kvalitetnejši model..

https://www.harveynorman.si/tv-sprejemn...


Hvala na informaciji. Samo nekaj me še zanima,kateri proizvajalec ima najboljšo sliko pri ogledu normalnih tv programov[ ne hd,fullhd], se pravi sd resolucija


Najbolj kvalitetno SD vsebine prikazujeta Philips in Sony. Samo Philips modeli kateri imajo vgrajen že P5 procesor, Sony pa modeli kateri imajo vgrajen X1 ali X1 Extreme procesor.

gpuljak ::

Super! To me je najbolj zanimalo saj je še vedno dosti programov v sd rezoluciji... Kako je pa kaj s Panasonicom? Vleče me v nakup, ker sem imel par Panasonic hi-fi aparatov in sem bil zelo zadovoljen s kvaliteto. Vem da je Panasonic dokaj redek,pač nima toliko reklame...

andrej69 ::

gpuljak je izjavil:

Super! To me je najbolj zanimalo saj je še vedno dosti programov v sd rezoluciji... Kako je pa kaj s Panasonicom? Vleče me v nakup, ker sem imel par Panasonic hi-fi aparatov in sem bil zelo zadovoljen s kvaliteto. Vem da je Panasonic dokaj redek,pač nima toliko reklame...


Kar se tiče Panasonica seveda gre za odličnega proizvajalca televizorjev:) Recimo letos so Panasonic OLED televizorji v samem vrhu.. Kar pa se tiče LCD modelov, pa so nekje v rangu ostalih proizvajalcev. Seveda je odvisno od modela do modela.. Recimo zelo dobra izbira je letos model GX800. Predvsem modeli z HCX procesorji.

gpuljak ::

Ja te modele sem gledal
Panasonic tx-50 gx 800
Philips pus7334
Samsung ueru8002
Sony kd 54xg8096
Lg 55sm8200
Med temi modeli bi izbral.
Najboljša slika pri gledanju normalnih programov?

MrStein ::

MrStein je izjavil:

fpbs je izjavil:

vsi Philips OLEDi razen modela 934 so slabše ocenjeni od LG B8.


MrStein je izjavil:

Vir?

Prepričan sem, da ves ta čas kolega fpbs marljivo išče vire za svojo trditev.
Morajo biti neki skrivni dokumenti, da jih noben drug ne pozna...

... ali pa je spet bluzil, kot to tako pogosto počne.
No, glavno da smo razčistili.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

andrej69 ::

gpuljak je izjavil:

Ja te modele sem gledal
Panasonic tx-50 gx 800
Philips pus7334
Samsung ueru8002
Sony kd 54xg8096
Lg 55sm8200
Med temi modeli bi izbral.
Najboljša slika pri gledanju normalnih programov?


Med temi je najvalitetnejši Philips kar se tiče prikaza SD vsebin. Potem pa sta dobra izbira tudi Sony in Panasonic. Treba pa povedat, da nobeden izmed teh televizorjev ne dela čudežov, kar se tiče prikaza SD vsebin:)

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Senior Dev ()

broken/link ::

se pa moraš zavedat, da je za uporabnika andrej69 Philips najboljši TV za vsako priložnost. Pa ne samo za SD/HD vsebine. tudi glede povezljivosti, kvalitete slike, osvetljevanja, programske opreme,... itd itd itd.
Vzemi to v zakup pri odločitvi.

Senior Dev ::

andrej69 je izjavil:

gpuljak je izjavil:

Ja te modele sem gledal
Panasonic tx-50 gx 800
Philips pus7334
Samsung ueru8002
Sony kd 54xg8096
Lg 55sm8200
Med temi modeli bi izbral.
Najboljša slika pri gledanju normalnih programov?


Med temi je najvalitetnejši Philips kar se tiče prikaza SD vsebin. Potem pa sta dobra izbira tudi Sony in Panasonic. Treba pa povedat, da nobeden izmed teh televizorjev ne dela čudežov, kar se tiče prikaza SD vsebin:)

Philips je res najslabši skoraj vedno če se mene vpraša. 99% priporočam vse ostalo, 1% za tiste ki res imajo radi lučke in te božične scene.

neocodexx ::

Meni je veliko bolj udobno za oči, je lažje gledat ob ambientni osvetlitvi ni to čisto brez veze :)

gpuljak ::

Hm zanimivo... Spet sem na začetku...
Še kakšna mnenja,izkušnje?

Pep3Laugh ::

a je kdo videl ta tv ki bo sedej na prodaj v šparu ? se mi zdi da je philips 58pu6504. vem da za 400€ ne more biti dosti ampak me vseeno zanima če je vredu.

Bantani ::

puginho je izjavil:

Jaz na tvojem mestu nebi riskiral burnina na oledu če igraš dosti ps4.

Na to opozarja rtings na vsakem testu, tako da andrejeve trditve da je to odpravljeno ravno ne drži.


Se strinjam...fantje dajte mi povedat,ce je OLED joh in sploh zakaj ni garancije na burnin??...res zanimiva debata:D

Bantani ::

vrossi46 je izjavil:

Med temi ali kaj boljše priporočanje:

https://www.makspro.si/led-tv-sony-kd-5...
https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...
https://www.makspro.si/qled-tv-samsung-...
https://www.makspro.si/led-tv-lg-55sm86...


Definitivno XG9505 ali lanski model XF9005;)..nimas kaj zgresit;)

neocodexx ::

Poglej video ko sem ga linkal glede burn ina, načeloma ni panike tudi za gaming, razen če boš res igral samo en in isti špil po več mesecev in nič drugega... Jaz bi vsekakor vzel zase oleda še posebej za gaming, to za burnin se sploh ne sekiram ker itak uporabljam tv za dosti raznolike vsebine, to da bo bil pa burn in od enega večera igranja pa ne boš doživel, mogoče bo malo image retentiona v najsblašem primeru, ki se bo pa izpral čim boš dal tv v spanje (ga aktivno očisti vsako spanje). Da so dosegli pravi burn in je moral laufat tisti CNN 1 leto v komadu brez menjave kanala, kot je že bilo večkrat napisano, kdo pa to počne...

Pa sam še nekaj bi omenil, kar sem ravno opazil, sem ravno to prišel pokomentirat...

Gledam eno serijo na Prime Video, načeloma kar preko Philipsovega Androida dela dobro in sem šel za foro gledat isto zadevo ša na Shielda, in kaj opazim. Na obeh je navaden HDR, popolnoma iste nastavitve in na Shieldu je slabša slika! Sem takoj opazil artefakte in veliko šuma v sencah, za katere bi ponavadi prisegel da so posledica kompresije ampak glej ga zlomka, gledam isto zadevo nativno na TVju pa ni nič artefaktov (tudi tisti razni filtri v nastavitvah za mpeg clean nič ne spremenijo). Tko da ne vem kaj zdaj tuki krivit? HDMI kabel, kako TV procesira HDMI signal ali kaj drugega, ali Shield sam...? Tu sem zdaj kar malo šokiran, zakaj prihaja do tega, sej hvala bogu sem Netflix in Prime itak že gledal direktno na TV ampak res zanimivo... In ne nimam nek poceni HDMI kabel, tako da bi težko tak kabel krivil...

Edino, na kar lahko še posumim je, da je problem ker gre zadeva najprej skozi AVR, preden pride do TVja...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

Bantani ::

Sem ze videl:)...pa ne samo ta video...no sej ze to veliko pove,da mi TV dirigira kako ga moram uporabljat...nesmem ono nesmem ovo...moram pazit na to,to in to...pa kaj je TV mene kupu ali jaz njega...ce das toliko denarja za oled mora vse zivo prenest kakor LCD drugace je to samo za v kanto...naj potem dajo burnin pod garancijo,ce ni tako velik problem..tako kot vse ostalo..se ve kje zajec tiči:)

krepki ::

In zakaj bi dali burnin pod garncijo,saj ti je neocodexx lepo napisal,da do tega lahko pride,če boš imel en program prižgan,cele dneve in mesece in če boš igral več mesecev eno in isto igro.

Potem boš pa dokazoval,da si tv gledal normalno,zaradi tega ni grancije,ker v trgovinah,kjer nažigajo cele dneve en in ist
ti program do tega lahko pride,kar sem videl na lastne oči,pa še to je bil oled LG prve generacije,pri teh novih je možnosti manj.

Zdaj če te je strah pač ne kupiš in imaš mir,jaz ga imam že eno leto pa o težavah,ki jih ti omenjaš ni sledu.

vrossi46 ::

Bantani je izjavil:

vrossi46 je izjavil:

Med temi ali kaj boljše priporočanje:

https://www.makspro.si/led-tv-sony-kd-5...
https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...
https://www.makspro.si/qled-tv-samsung-...
https://www.makspro.si/led-tv-lg-55sm86...


Definitivno XG9505 ali lanski model XF9005;)..nimas kaj zgresit;)


Kaj pa ti misliš o OLED-ih?

fpbs ::

gpuljak je izjavil:

Hm zanimivo... Spet sem na začetku...
Normalno, ko vedno znova in znova nasedaš Andreju, ki mu je edini cilj, da proda Philipsa.

vrossi46 ::

windigo ::

vrossi46 je izjavil:

Kaka grozna razlika pa je med tema dvema:

Drugi ima Android 9 in P5 Pro, prvi pa Saphi in P5.

Buggy ::

fpbs je izjavil:

gpuljak je izjavil:

Hm zanimivo... Spet sem na začetku...
Normalno, ko vedno znova in znova nasedaš Andreju, ki mu je edini cilj, da proda Philipsa.


glede na prebrano, si ravno ti tisti, ki dela v temi najvec zmede med obiskovalci. Vse kar znas povedat je kako je po tvoje Philips gnil in podati priporocila na neke satre LG TV-je razen LG C9, ki ga je pa tudi Andrej ze priporocal poleg ostalih TV-jev.
Tvoja kredibilnost je zal blizu nule, ce ne celo pod...sry, pa prosim ce se umiris in ne svinjas vec teme. TNX

vrossi46 ::

windigo je izjavil:

vrossi46 je izjavil:

Kaka grozna razlika pa je med tema dvema:

Drugi ima Android 9 in P5 Pro, prvi pa Saphi in P5.


O.K. ma kvaliteta slike, za igranje iger PS4PRO in gledanje filmov preko multimedijskega predvajalnika ter gledanje TV programov (T-2),je podobna oziroma skoraj enaka?

windigo ::

vrossi46 je izjavil:

O.K. ma kvaliteta slike, za igranje iger PS4PRO in gledanje filmov preko multimedijskega predvajalnika ter gledanje TV programov (T-2),je podobna oziroma skoraj enaka?

Na 754 ne moreš poganjati T-2 ali EON appa in drugih aplikacij za Android TV (medtem ko imaš Netflix in Youtube tudi tu), ampak rabiš set top box. Razlike v kvaliteti slike so za precej pozorne in zahtevne. Za igranje ti je pomembna zakasnitev od takrat, ko igralna konzola pošlje nek frame do trenutka, ko je ta prikazan. Pri TV programu, ki je linearen, zakasnitve niso problem, pri igranju iger pa je. 804 ima input lag 30ms, oziroma 3 stotinke sekunde, starejši modeli imajo 40ms, za 754 pa menda obstaja posebna nastavitev za znižanje le tega, ampak nikjer ne najdem podatka. Morda se pa tukaj andrej69 izkaže.

robek ::

Lahko še enkrat prosim, da kdo predlaga TV, podoben Philipsu 65PUS7304 (po specifikacijah in ceni), ampak da ni glossy?

vrossi46 ::

windigo je izjavil:

vrossi46 je izjavil:

O.K. ma kvaliteta slike, za igranje iger PS4PRO in gledanje filmov preko multimedijskega predvajalnika ter gledanje TV programov (T-2),je podobna oziroma skoraj enaka?

Na 754 ne moreš poganjati T-2 ali EON appa in drugih aplikacij za Android TV (medtem ko imaš Netflix in Youtube tudi tu), ampak rabiš set top box. Razlike v kvaliteti slike so za precej pozorne in zahtevne. Za igranje ti je pomembna zakasnitev od takrat, ko igralna konzola pošlje nek frame do trenutka, ko je ta prikazan. Pri TV programu, ki je linearen, zakasnitve niso problem, pri igranju iger pa je. 804 ima input lag 30ms, oziroma 3 stotinke sekunde, starejši modeli imajo 40ms, za 754 pa menda obstaja posebna nastavitev za znižanje le tega, ampak nikjer ne najdem podatka. Morda se pa tukaj andrej69 izkaže.


Za aplikacije me ne zanima,itak imam set top box,pa tudi netflix pa youtube me ne tangira,torej pomembno mi je se pravi ta lag za igranje.
Tile input lagi so verjetno tako majhni ,da se niti ne opazi neke razlike ali?

windigo ::

vrossi46 je izjavil:

Za aplikacije me ne zanima,itak imam set top box,pa tudi netflix pa youtube me ne tangira,torej pomembno mi je se pravi ta lag za igranje.
Tile input lagi so verjetno tako majhni ,da se niti ne opazi neke razlike ali?

App je fajn, če recimo set top box potem lahko porabiš za drugi TV. 3 stotinke je za normalne igralce po mojem (nisem gamer) čisto sprejemljivo.

DarwiN ::

30ms je cirka 2 frejma in je za povprečnega gamerja še sprejemljivo. 40ms še tudi gre skozi in večini ne bo moteče.

Philipsi so tradicionalno slabi glede input laga. Pač "drugorazredna znamka", ki caplja zadaj pri takšnih in podobnih detajlih. Novi LG, Sony in Samsung TVji imajo v game mode input lag 10-15ms.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

andrej69 ::

Vidim, da sedaj ni več rasprave o Burn-inu, temveč je sedaj aktualna razprava o input lagu..:DDa malo pojasnim. Kar se tiče input laga, ni edini odločujoč dejavnik pri igranju iger. Zelo pomembna je zmogljivost slikovnega procesorja in pa sama odzivnost panela:)) Če ima recimo eden televizor input 20ms, eden pa recimo tako kot Philips 30ms ne pomeni, da bo igralska izkušnja kaj boljša na televizorju kateri ima input 20ms.. Smo preizkušali že recimo televizorje, kateri so imeli input lag okoli 60ms pa se je dalo brez težav igrat.. Tako, da vidim, da marketing zopet dela svoje kar se tiče input laga:)Edino, za res profesionalne igralce je dobrodošel čim nižji input:)Dočim za amaterske igralce, so današnji televizorji kar se tiče inputa še preveč dobri..

vrossi46 ::

Tanovejši Philips se dobi za 1340€

https://www.prezzoforte.it/philips-tv-o...

V Italiji

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vrossi46 ()

scipascapa ::

Se je kdo opogumil in kupil Hisence/TCL TV?

Buggy ::

andrej69 je izjavil:

Vidim, da sedaj ni več rasprave o Burn-inu, temveč je sedaj aktualna razprava o input lagu..:DDa malo pojasnim. Kar se tiče input laga, ni edini odločujoč dejavnik pri igranju iger. Zelo pomembna je zmogljivost slikovnega procesorja in pa sama odzivnost panela:)) Če ima recimo eden televizor input 20ms, eden pa recimo tako kot Philips 30ms ne pomeni, da bo igralska izkušnja kaj boljša na televizorju kateri ima input 20ms.. Smo preizkušali že recimo televizorje, kateri so imeli input lag okoli 60ms pa se je dalo brez težav igrat.. Tako, da vidim, da marketing zopet dela svoje kar se tiče input laga:)Edino, za res profesionalne igralce je dobrodošel čim nižji input:)Dočim za amaterske igralce, so današnji televizorji kar se tiče inputa še preveč dobri..


Z necim je treba srat zgleda. Moj sin ze 5 let na enem 32" LCD spila DOTA2, kjer bi clovek input lag problem se razumel, pa ne da nima tezav...nalomi vse po vrsti :D

...pol pa se tukaj "pro-gamerji" oglasajo, kjer se jim zdi, da bo za GTA5 na gamepadu s 3 metre razdalje igralo bistveno vloge a bo input laga 32ms al pa 15ms :))

Se sam ko sem za test z volanom vozil Dirt Rally preko Optoma projektorja (cca > 40ms) ni bilo neke drame in bi se celo dal adaptirat...

BTW: Philips OLED804 naj bi imel s "Sport" opcijo 15ms, Philips 7034 pa 23ms...ne vem a je to res tako groznega?

DarwiN ::

Sej nihče ne trdi, da je zadeva moteča, ampak če nekdo dost gejma, zakaj bi imel 32ms ali 40+ms laga, če lahko ima 13ms? To je skoraj že v domeni 4k monitorjev.

Tole glede "sport" opcije pa zveni kot fake news. Buggy, a si ti slučajno lastnik Philips TVja?
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Buggy ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

DarwiN ::

Sumljivo. Namen game moda je ravno ta, da se izklopi nepotrebne funkcije in zmanjša input lag do minimuma. Zakaj bi povrh tega moral izbrat še "šport image" za še nižji lag. Mora bit na to vezana še kakšna slaba stran, ali pa so preprosto nesposobni pri Philipsu.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Gagarin ::

@DarwiN, Tvoje pisanje je izgubilo kakršnokoli težo ko si napisal tole; "Pač "drugorazredna znamka", ki caplja zadaj pri takšnih in podobnih detajlih." Si zbolj fpbs pod drugo preobleko, ali pa celo ista oseba...

p.s.: pa nimam Philipsa za glavni tv (imam enega kot tretji TV)

gpuljak ::

Evo se bom odločil kar za Panasonic tv. Mislim da bo ok.

neocodexx ::

Ne vem če ima sport image veze z lagom, bolj verjetno zaradi motiona. Sicer pa na mojem Philipsu nimaš nobenega Sport načina slike, so samo klasične (standard, natural, vivid itd..) ali game (picture), glavna razlika pa je to da v game mode ne moreš nastavljati motion engine, ta je zakljenen na off (in tudi edino mesto kjer sicer lahko nastaviš "sport motion"). To da bi šlo eno z drugim, vsaj na tem mojem tvju, še nisem videl. Je imel pa moj prejšnji Samsung ali sports ali game mode, nikoli pa ne oboje naenkrat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

Gatsu ::

neocodexx je izjavil:

vrossi46 je izjavil:


Zdaj pa mene še nekaj zanima,a niso tile OLED-i nevarni za burnin?




Na kratko: ne

Ti lahko dosti uporabnikov tega foruma potrdi (vključno z mano) da niso nikoli imeli burn-ina na plazmi, te novi modeli oledov pa so še manj občutljivi na burn-in kot plazme. Imajo vgrajene mehanizme za "čiščenje" ki ga plazme niso imele itd.

Edini "slavni" test, kjer se je naredil burn in je bil 1 leto prižgan TV z rdečim CNN logotipom (rdeča je edina problematična barva pri OLEDih ampak to ni nič v primerjavi z drugimi problemi, ki jih imajo LCDji), kar je absoluten ekstrem ki ga pri domači uporabi nikoli ne boš doživel.


Še bolj ziher način za burnin je buljenje v teletekst. Sam kdor to počne leta 2019 si dobesedno zasluž burnin.

windigo ::

andrej69 je izjavil:

Smo preizkušali že recimo televizorje, kateri so imeli input lag okoli 60ms pa se je dalo brez težav igrat.. Tako, da vidim, da marketing zopet dela svoje kar se tiče input laga:)Edino, za res profesionalne igralce je dobrodošel čim nižji input:)Dočim za amaterske igralce, so današnji televizorji kar se tiče inputa še preveč dobri..

Hočeš reči, da ima Phillips OLED754 input normalno lag preko 60ms, oziroma zakaj ste pravzaprav s kameradi in aliasi skočili v luft, kot so vas opikale kače in ponavljaš/ponavljate že prej povedano?

windigo ::

DarwiN je izjavil:

Sumljivo. Namen game moda je ravno ta, da se izklopi nepotrebne funkcije in zmanjša input lag do minimuma. Zakaj bi povrh tega moral izbrat še "šport image" za še nižji lag. Mora bit na to vezana še kakšna slaba stran, ali pa so preprosto nesposobni pri Philipsu.

Sport motion mora imeti najmanj 1 frame zakasnitve, to je 40 ms pri 25fps, če interpolira iz prve slike na drugo za manjše preskoke oz. 32ms, pri 120Hz panelu (40-8,33), če je narejen res optimalno.

MrStein ::

DarwiN je izjavil:

Sumljivo. Namen game moda je ravno ta, da se izklopi nepotrebne funkcije in zmanjša input lag do minimuma. Zakaj bi povrh tega moral izbrat še "šport image" za še nižji lag. Mora bit na to vezana še kakšna slaba stran, ali pa so preprosto nesposobni pri Philipsu.

Zato ker lag ni tam zaradi lepšega, ampak za prikaz boljše slike. Za game mode se pač naredi kompromis: manjši lag, manjša kvaliteta slike
Monitorji imajo sicer enako.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

DarwiN ::

Nisi razumel, MrStein. Trditev je bila, da ima TV v game modu 32ms laga, v game mode + sport image preset pa zgolj 15ms laga. Čista neumnost, a ne. Recenzisti namreč tega sploh ne testirajo. Vsak ve, da za gaming in najnižji input lag se izbere game mode/PC mode in je to to.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

MrStein ::

Ne, da ima game mode dva načina, ni nobena neumnost. Je le izbira med dvemi kompromisi.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

scipascapa ::

gpuljak je izjavil:

Evo se bom odločil kar za Panasonic tv. Mislim da bo ok.


kateri model?

Jaz bi za BF kaj vzel, če bo ugodno.

DarwiN ::

MrStein je izjavil:

Ne, da ima game mode dva načina, ni nobena neumnost. Je le izbira med dvemi kompromisi.

Sem naredil research in dejansko so ljudje zmedeni.

Na koncu pa se izkaže s strani Philips predstavnika, da ger za fake news.

Yes this is an official Philips response. Answers are from the technical team. Input lag for the 804 is 33ms in Game mode. Can't comment on how third parties derive their figures. There isn't a sports image mode on Philips sets.

Skratka, čisti nonsense.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

gpuljak ::

scipascapa je izjavil:

gpuljak je izjavil:

Evo se bom odločil kar za Panasonic tv. Mislim da bo ok.


kateri model?

Jaz bi za BF kaj vzel, če bo ugodno.

Tx-50gx810e

scipascapa ::

vsaj 55"

https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...

nekaj takega pod 700EUR?

Zgodovina sprememb…

««
220 / 536
»»