» »

Kateri 40-50" LCD televizor?

Kateri 40-50" LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
58 / 66
»»

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Gremo zopet lepo po vrsti.. Povej lepo po resnici, katerega od teh televizorjev si sploh videl v živo ali ga kakorkoli preiskusil..? Gremo naprej, ali imajo ti televizorji katere omenjaš boljše DELTA E odstopanje, imajo boljšo gammo, imajo većji barvni razpon od Philipsa..? Gremo še naprej, koliko televizorjev z Androidom si zadnje leto ali dve preiskusil, da pišeš neumnosti kar se tiče zatikanja itd....? In za konec ima Android več samih apikacij od Lg-ja in to kvalitetnih , veš, ker ni vse v številkah..! Malo si poglej kateri OS je med uprabniki najbolj priljubljen, kar se tiče samih apikacij.

Ali lahko posreduješ DELTA E, gamma diagrame teh treh TVejev?

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Gremo zopet lepo po vrsti.. Povej lepo po resnici, katerega od teh televizorjev si sploh videl v živo ali ga kakorkoli preiskusil..? Gremo naprej, ali imajo ti televizorji katere omenjaš boljše DELTA E odstopanje, imajo boljšo gammo, imajo većji barvni razpon od Philipsa..? Gremo še naprej, koliko televizorjev z Androidom si zadnje leto ali dve preiskusil, da pišeš neumnosti kar se tiče zatikanja itd....? In za konec ima Android več samih apikacij od Lg-ja in to kvalitetnih , veš, ker ni vse v številkah..! Malo si poglej kateri OS je med uprabniki najbolj priljubljen, kar se tiče samih apikacij.

Ali lahko posreduješ DELTA E, gamma diagrame teh treh TVejev?


Ne ti jih posreduj, ker toliko opevaš ta Nanocell in QD panele.. In nisi mi odgovoril na moje prvo vprašanje, katerega izmed teh televizorjev si videl sploh v živo ali preiskusil.. Pa še do danes mi nisi odgovoril, zakaj imata Philips in Panasonic odličen prikaz barv, pa čeprav nimata QD ali Nanocell panelov. Posebej me zanima za Panasonic..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

polde66 ::

darck je izjavil:

Ja ti si povedal svoje mnenje in svoje izkušnje a par tisoč uporabnikov je pa tudi povedalo svoje izkušnje in na podlagi njih sem jaz povedal kar pač sem. Saj čisto normalno,da ti je lahko Hisense dober ampak večina uporabnikov je pa svoje povedala.


Čakam post, vsaj en od teh par tisočih nezadovoljnežev, ker moj youtube je verjetno drugačen in ne najde kaj dosti negativnih odzivov.
polde

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Gremo zopet lepo po vrsti.. Povej lepo po resnici, katerega od teh televizorjev si sploh videl v živo ali ga kakorkoli preiskusil..? Gremo naprej, ali imajo ti televizorji katere omenjaš boljše DELTA E odstopanje, imajo boljšo gammo, imajo većji barvni razpon od Philipsa..? Gremo še naprej, koliko televizorjev z Androidom si zadnje leto ali dve preiskusil, da pišeš neumnosti kar se tiče zatikanja itd....? In za konec ima Android več samih apikacij od Lg-ja in to kvalitetnih , veš, ker ni vse v številkah..! Malo si poglej kateri OS je med uprabniki najbolj priljubljen, kar se tiče samih apikacij.

Ali lahko posreduješ DELTA E, gamma diagrame teh treh TVejev?

Ne ti jih posreduj, ker toliko opevaš ta Nanocell in QD panele.. In nisi mi odgovoril na moje prvo vprašanje, katerega izmed teh televizorjev si videl sploh v živo ali preiskusil.. Pa še do danes mi nisi odgovoril, zakaj imata Philips in Panasonic odličen prikaz barv, pa čeprav nimata QD ali Nanocell panelov. Posebej me zanima za Panasonic..

Jaz jih nimam, zato pa prosim tebe, da jih posreduješ in dokažeš, da je to vse res, kar si zgoraj zapisal.

Anney ::

Kle se neki kurčite v temi 40-50 col, ki je itak mišljen kot sekundarni TV ponavadi in pač vzameš nekaj budgetu primerno, načeloma je tja do 500€ vse podobno, pač neka osnova, kaj več pa tudi nima smisla devati v tej velikosti.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Gremo zopet lepo po vrsti.. Povej lepo po resnici, katerega od teh televizorjev si sploh videl v živo ali ga kakorkoli preiskusil..? Gremo naprej, ali imajo ti televizorji katere omenjaš boljše DELTA E odstopanje, imajo boljšo gammo, imajo većji barvni razpon od Philipsa..? Gremo še naprej, koliko televizorjev z Androidom si zadnje leto ali dve preiskusil, da pišeš neumnosti kar se tiče zatikanja itd....? In za konec ima Android več samih apikacij od Lg-ja in to kvalitetnih , veš, ker ni vse v številkah..! Malo si poglej kateri OS je med uprabniki najbolj priljubljen, kar se tiče samih apikacij.;)

Kar se tiče zatikanja, povprašaj "darcka", ki ima Philipsa, in kot je zapisal, nikdar ne ve, kaj bo jutri delalo, in kaj ne bo.

polde66 ::

En razlogov za zatikanja je tudi pregrevanje oz visoka temperatura cpu.
polde

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Gremo zopet lepo po vrsti.. Povej lepo po resnici, katerega od teh televizorjev si sploh videl v živo ali ga kakorkoli preiskusil..? Gremo naprej, ali imajo ti televizorji katere omenjaš boljše DELTA E odstopanje, imajo boljšo gammo, imajo većji barvni razpon od Philipsa..? Gremo še naprej, koliko televizorjev z Androidom si zadnje leto ali dve preiskusil, da pišeš neumnosti kar se tiče zatikanja itd....? In za konec ima Android več samih apikacij od Lg-ja in to kvalitetnih , veš, ker ni vse v številkah..! Malo si poglej kateri OS je med uprabniki najbolj priljubljen, kar se tiče samih apikacij.;)

Kar se tiče zatikanja, povprašaj "darcka", ki ima Philipsa, in kot je zapisal, nikdar ne ve, kaj bo jutri delalo, in kaj ne bo.


Kateri Philips pa ima on a veš..? Kateri mediatek, koliko pomnilnika itd..

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Gremo zopet lepo po vrsti.. Povej lepo po resnici, katerega od teh televizorjev si sploh videl v živo ali ga kakorkoli preiskusil..? Gremo naprej, ali imajo ti televizorji katere omenjaš boljše DELTA E odstopanje, imajo boljšo gammo, imajo većji barvni razpon od Philipsa..? Gremo še naprej, koliko televizorjev z Androidom si zadnje leto ali dve preiskusil, da pišeš neumnosti kar se tiče zatikanja itd....? In za konec ima Android več samih apikacij od Lg-ja in to kvalitetnih , veš, ker ni vse v številkah..! Malo si poglej kateri OS je med uprabniki najbolj priljubljen, kar se tiče samih apikacij.;)

Kar se tiče zatikanja, povprašaj "darcka", ki ima Philipsa, in kot je zapisal, nikdar ne ve, kaj bo jutri delalo, in kaj ne bo.

Kateri Philips pa ima on a veš..? Kateri mediatek, koliko pomnilnika itd..

Ne sprašuj mene, povprašaj "darcka".

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Gremo zopet lepo po vrsti.. Povej lepo po resnici, katerega od teh televizorjev si sploh videl v živo ali ga kakorkoli preiskusil..? Gremo naprej, ali imajo ti televizorji katere omenjaš boljše DELTA E odstopanje, imajo boljšo gammo, imajo većji barvni razpon od Philipsa..? Gremo še naprej, koliko televizorjev z Androidom si zadnje leto ali dve preiskusil, da pišeš neumnosti kar se tiče zatikanja itd....? In za konec ima Android več samih apikacij od Lg-ja in to kvalitetnih , veš, ker ni vse v številkah..! Malo si poglej kateri OS je med uprabniki najbolj priljubljen, kar se tiče samih apikacij.

Ali lahko posreduješ DELTA E, gamma diagrame teh treh TVejev?

Ne ti jih posreduj, ker toliko opevaš ta Nanocell in QD panele.. In nisi mi odgovoril na moje prvo vprašanje, katerega izmed teh televizorjev si videl sploh v živo ali preiskusil.. Pa še do danes mi nisi odgovoril, zakaj imata Philips in Panasonic odličen prikaz barv, pa čeprav nimata QD ali Nanocell panelov. Posebej me zanima za Panasonic..

Andrej, saj je jasno, da si se vse te tvoje trditve izmislil, in da nimaš pojma, kaj je DELTA E in kaj je gamma

fpbs ::

polde66 je izjavil:

En razlogov za zatikanja je tudi pregrevanje oz visoka temperatura cpu.

Ne samo pregrevanje CPU, tudi drugih preostalih komponent. Že nekaj časa nazaj sem imel v rokah napajalna modula od LG OLEDa in Philips OLEDa. Philipsov je imel na ICejih za hlajenje samo tanke zakrivljene plehke. LG pa je imel profilna hladilna telesa, nazobčana, z veliko večjo hladilno površino.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

polde66 je izjavil:

En razlogov za zatikanja je tudi pregrevanje oz visoka temperatura cpu.

Ne samo pregrevanje CPU, tudi drugih preostalih komponent. Že nekaj časa nazaj sem imel v rokah napajalna modula od LG OLEDa in Philips OLEDa. Philipsov je imel na ICejih za hlajenje samo tanke zakrivljene plehke. LG pa je imel profilna hladilna telesa, nazobčana, z veliko večjo hladilno površino.


Potem pa prilepi napajalne plošče od obeh, in to po možnosti kakšne novejše ne stare par let, pa da vidimo kako ima Lg kvalitetnejše hladilnike..

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

polde66 je izjavil:

En razlogov za zatikanja je tudi pregrevanje oz visoka temperatura cpu.

Ne samo pregrevanje CPU, tudi drugih preostalih komponent. Že nekaj časa nazaj sem imel v rokah napajalna modula od LG OLEDa in Philips OLEDa. Philipsov je imel na ICejih za hlajenje samo tanke zakrivljene plehke. LG pa je imel profilna hladilna telesa, nazobčana, z veliko večjo hladilno površino.
Potem pa prilepi napajalne plošče od obeh, in to po možnosti kakšne novejše ne stare par let, pa da vidimo kako ima Lg kvalitetnejše hladilnike..

To sem jaz dobil samo na vpogled, tako. da ti ne morem prilepiti.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

polde66 je izjavil:

En razlogov za zatikanja je tudi pregrevanje oz visoka temperatura cpu.

Ne samo pregrevanje CPU, tudi drugih preostalih komponent. Že nekaj časa nazaj sem imel v rokah napajalna modula od LG OLEDa in Philips OLEDa. Philipsov je imel na ICejih za hlajenje samo tanke zakrivljene plehke. LG pa je imel profilna hladilna telesa, nazobčana, z veliko večjo hladilno površino.
Potem pa prilepi napajalne plošče od obeh, in to po možnosti kakšne novejše ne stare par let, pa da vidimo kako ima Lg kvalitetnejše hladilnike..

To sem jaz dobil samo na vpogled, tako. da ti ne morem prilepiti.


Od katerega Lg-ja in Philipsa..? Verjetno saj to veš, če že gledaš..

Pinturicchio ::

Ni ga lepšega kot si ofnit pir ter čips in prit v temo kateri TV, na dvoboj med Andrejem in fbps-jem :))

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

polde66 je izjavil:

En razlogov za zatikanja je tudi pregrevanje oz visoka temperatura cpu.
Ne samo pregrevanje CPU, tudi drugih preostalih komponent. Že nekaj časa nazaj sem imel v rokah napajalna modula od LG OLEDa in Philips OLEDa. Philipsov je imel na ICejih za hlajenje samo tanke zakrivljene plehke. LG pa je imel profilna hladilna telesa, nazobčana, z veliko večjo hladilno površino.
Potem pa prilepi napajalne plošče od obeh, in to po možnosti kakšne novejše ne stare par let, pa da vidimo kako ima Lg kvalitetnejše hladilnike..
To sem jaz dobil samo na vpogled, tako. da ti ne morem prilepiti.

Od katerega Lg-ja in Philipsa..? Verjetno saj to veš, če že gledaš..

Od tega je že več kot 2 leti. Vem samo, da je bilo od OLEDov.

scipascapa ::

42"C2...929€ , 43"QN90B ...800€

issak ::

Philips 48OLED806 880€
LG OLED48A23LA 830€
LG OLED48C21LA 956€

A je kej od tega ok? Ali raje kaj cenejega (IPS, VA...)? Malo sem skeptičen glede WebOS, zdaj imam Android TV in mi je kul (predvsem zaradi SmartTubeNext)
Rabim v glavnem za serije, netflix, youtube, in občasno kakšne igre (tako da freesync/gsync je fajn bombonček)

Sicer bi raje kaj precej cenejšega, ampak menda je OLED oh in sploh :D
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

andrej69 ::

issak je izjavil:

Philips 48OLED806 880€
LG OLED48A23LA 830€
LG OLED48C21LA 956€

A je kej od tega ok? Ali raje kaj cenejega (IPS, VA...)? Malo sem skeptičen glede WebOS, zdaj imam Android TV in mi je kul (predvsem zaradi SmartTubeNext)
Rabim v glavnem za serije, netflix, youtube, in občasno kakšne igre (tako da freesync/gsync je fajn bombonček)

Sicer bi raje kaj precej cenejšega, ampak menda je OLED oh in sploh :D


Kar se tiče Philipsa in Lg-ja C21 sta odlična televizorja;-) Lg je še nekoliko kvalitetnejši, vendar razlika seveda ni velika je pa seveda opazna..

fpbs ::

issak je izjavil:

Philips 48OLED806 880€
LG OLED48A23LA 830€
LG OLED48C21LA 956€
A je kej od tega ok? Ali raje kaj cenejega (IPS, VA...)? Malo sem skeptičen glede WebOS, zdaj imam Android TV in mi je kul (predvsem zaradi SmartTubeNext)Rabim v glavnem za serije, netflix, youtube, in občasno kakšne igre (tako da freesync/gsync je fajn bombonček)
Sicer bi raje kaj precej cenejšega, ampak menda je OLED oh in sploh :D

Vsekakor se ti splača dat nekaj evrov več za LG letošnji model 48C21. Webos je hitrejši od Androida, uporabniku bolj prijazen, omogoča okrog 1300 aplikacij, vsekakor pa za igre je LG dosti boljša izbira.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

issak je izjavil:

Philips 48OLED806 880€
LG OLED48A23LA 830€
LG OLED48C21LA 956€
A je kej od tega ok? Ali raje kaj cenejega (IPS, VA...)? Malo sem skeptičen glede WebOS, zdaj imam Android TV in mi je kul (predvsem zaradi SmartTubeNext)Rabim v glavnem za serije, netflix, youtube, in občasno kakšne igre (tako da freesync/gsync je fajn bombonček)
Sicer bi raje kaj precej cenejšega, ampak menda je OLED oh in sploh :D

Vsekakor se ti splača dat nekaj evrov več za LG letošnji model 48C21. Webos je hitrejši od Androida, uporabniku bolj prijazen, omogoča okrog 1300 aplikacij, vsekakor pa za igre je LG dosti boljša izbira.


Kar se tiče Webosa je bil nekdaj hitrejši..;) Sta pa še dve stvari kar se tiče Webosa, kot prvo nadležen prikaz reklamnih vsebin, in pa seveda Lg ne omogoča najnovejših različic Webosa.. Webos je vedno slabši operacijski sistem.

issak ::

> prikaz reklamnih vsebin

Reklame? A to samo kakšna priporočila kaj gledati, ali reklame za Persil in vložke?
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

andrej69 ::

issak je izjavil:

> prikaz reklamnih vsebin

Reklame? A to samo kakšna priporočila kaj gledati, ali reklame za Persil in vložke?


Različne reklame tudi pogodbenih..

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

issak je izjavil:

Philips 48OLED806 880€
LG OLED48A23LA 830€
LG OLED48C21LA 956€
A je kej od tega ok? Ali raje kaj cenejega (IPS, VA...)? Malo sem skeptičen glede WebOS, zdaj imam Android TV in mi je kul (predvsem zaradi SmartTubeNext)Rabim v glavnem za serije, netflix, youtube, in občasno kakšne igre (tako da freesync/gsync je fajn bombonček)Sicer bi raje kaj precej cenejšega, ampak menda je OLED oh in sploh :D

Vsekakor se ti splača dat nekaj evrov več za LG letošnji model 48C21. Webos je hitrejši od Androida, uporabniku bolj prijazen, omogoča okrog 1300 aplikacij, vsekakor pa za igre je LG dosti boljša izbira.

Kar se tiče Webosa je bil nekdaj hitrejši..;) Sta pa še dve stvari kar se tiče Webosa, kot prvo nadležen prikaz reklamnih vsebin, in pa seveda Lg ne omogoča najnovejših različic Webosa.. Webos je vedno slabši operacijski sistem.

Andrej, zopet zavajaš, ali je zato že nekaj let zaporedoma razglašen, kot najboljši operacijski sistem?

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

issak je izjavil:

> prikaz reklamnih vsebin
Reklame? A to samo kakšna priporočila kaj gledati, ali reklame za Persil in vložke?

Različne reklame tudi pogodbenih..

Povej mi za nekaj teh reklam. Imam LGeja, pa nič ne vem o tem. A to misliš naprimer na YouTube, ali na reklame nekaterih TV programov?

andrej69 ::

To so ciljane reklame na različnih platformah. Sicer pa ti ne moreš imeti teh težav, ker imaš star Lg televizor s starejšim Webos sistemom..

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

To so ciljane reklame na različnih platformah. Sicer pa ti ne moreš imeti teh težav, ker imaš star Lg televizor s starejšim Webos sistemom..

In kje se nahajajo te ciljene reklame, na katerih platformah?

polde66 ::

reklame se v nastavitvah da izklopiti
polde

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

To so ciljane reklame na različnih platformah. Sicer pa ti ne moreš imeti teh težav, ker imaš star Lg televizor s starejšim Webos sistemom..

In kje se nahajajo te ciljene reklame, na katerih platformah?


Amazon, Netflix itd..

fpbs ::

polde66 je izjavil:

reklame se v nastavitvah da izklopiti

Ja, zanimivo, ko mu zmanjka vseh argumentov, je nazadnje kao Philips boljš za reklame.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

polde66 je izjavil:

reklame se v nastavitvah da izklopiti

Ja, zanimivo, ko mu zmanjka vseh argumentov, je nazadnje kao Philips boljš za reklame.


Kaj pa sem napisal narobe......?? Jaz saj napišem pošteno za razliko od tebe, ki takšne stvari sploh ne napišeš.. Seveda jih tudi ne moreš, ker ne veš za te zadeve ali pa jih namerno ignoriraš. Pa tudi, če še pogledamo, da Lg ne omogoča DTS zvoka, HDR10+ ( DIMAČNIH METAPODATKOV) itd.. Daš toliko denarja pa ti televizor ne omogoča takšnih zadev. Te vse zadeve še srednji rang Philpsa omogoča..! In kot sem že napisal, tudi sam Webos ne moreš nadgradit na najnovejše različice. Tako, da obstaneš na trenutni verziji. In še kaj bi se našlo..

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Kaj pa sem napisal narobe......?? Jaz saj napišem pošteno za razliko od tebe, ki takšne stvari sploh ne napišeš.. Seveda jih tudi ne moreš, ker ne veš za te zadeve ali pa jih namerno ignoriraš. Pa tudi, če še pogledamo, da Lg ne omogoča DTS zvoka, HDR10+ ( DIMAČNIH METAPODATKOV) itd.. Daš toliko denarja pa ti televizor ne omogoča takšnih zadev. Te vse zadeve še srednji rang Philpsa omogoča..! In kot sem že napisal, tudi sam Webos ne moreš nadgradit na najnovejše različice. Tako, da obstaneš na trenutni verziji. In še kaj bi se našlo..

Andrej, a ti še vedno ni jasno, da če je neka stvar napravljena dobro, kot je naprimer WebOs, ne potrebuje nikakršnih nadgradenj ali popravkov. U stvari so posodobitve samo zato, da se dodajo neke novosti. To, kar se pa dogaja Philipsu, se pa lahko samo vprašaš, ali je to nek nedokončan polizdelek, kaj tu sploh dela brezhibno?

Improvements for HDMI ARC connection
Improvements for HBBTV playback
Improvements for lipsync via HDMI ARC
Improvements for PVR recordings
HDMI ARC improvements
HDMI CEC improvements
Fix for no ‘red button’ on channels with HBBTV
Fix for stuttering / freeze on some HBBTV services
OLED screen saver improvements
Stability improvements
Other general improvements.

https://www.download.p4c.philips.com/fi...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fpbs ()

andrej69 ::

@fpbs

Izgleda, da ne razumeš kaj sem hotel napisat.. Vsak televizor potrebuje nadgradnje na novejše verzije sicer bodo določene aplikacije prenehale delovat ali bodo začele delovat slabše, in pa določenih novejših aplikacij ne boš mogel namestit na starejšo programsko opremo.. Kar pa se tiče Philipsa, vsaj izboljšuje določene zadeve dočim pri Lg-ju pa tudi Samsungu ne dajo kaj dosti na te zadeve.. Malo si poglej kako su določeni uporabniki zadovolnji z najnovejšimi Lg televizorji kar se tiče Webosa.. Moraš vedet, da je Android sedanjost in prihodnost kar se tiče samega sistema. Sicer pa je Webos ponudil svoj operacijski sistem tudi drugim proizvajalcem, in koliko se jih je odločilo za ta sistem..? Nobeden, ker so se skoraj vsi odločili za Android saj od teh priznanih proizvajalcev kot so: Philips, Sony, Panasonic, TCL. Potem pa še ostali kot so: Xiaomi, Sharp, Tesla, določeni Hisense modeli, Vivax, Vox itd..

polde66 ::

Sedanjost in prihodnost je google tv in ne android tv, to je eno. Drugo pa filips zagotavlja samo nujno potreben čas za posodabljanje. Posodabljanje aplikacij in posodabljanje naprave je čisto različna zadeva. Filips bolj slovi po kopičenju novih naprav kot posodabljanju starih in to že od dvd predvajalnikov dalje. Isto se je zgodilo tudi s prvimi android tv napravami. Posodabljanj je bolj malo. Posodabljanje gre pa predvsem za odpravljanje težav in je seveda upravičeno pričakovati da bi jih pri android tv sistemih moralo biti več ker je sama zadeva precej zahtevnejša kot pa pri tv-jih z osnovnim sistemom proizvajalca naprave. Redki proizvajalci posodabljajo sistem z novimi funkcijami in novostmi in filips sigurno ni in nikoli ne bo med njimi. Zato je pa možnost nabave kake stream naprave po moje boljša kot pa all in one tv-ja če se gleda na dolgi ali daljši rok ali če se gleda. All in one ali android tv tvja je precej komotna vsaj nekaj časa dokler je android aktualen. To se pa precej hitro menja če gledamo android 4.4 ali pa android 5 s katerim je filips začel z android tv-ji. Če pa želiš gledati oz uživati v tv-ju pa potrebuješ tudi dober zvok, ki ga noben zvočnik od tv-ne nudi v takem obsegu kot kakovosten reciver in zvočniki ali kakovosten soundbar. Prav tako je za dobro sliko potreben tudi kakovosten vir, ne pa sd slika od ponudnika interneta, slab internetni prenos in divx filmi iz usb ključka.
Zato pa je 2/3 vse vrednosti naprave v marketingu. Da se kupuje nove in nove izdelke na podlagi reklam, podkupovanj mnenj, testov, recenzij...in agresivnega ponujanja izdelkov.
polde

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Izgleda, da ne razumeš kaj sem hotel napisat.. Vsak televizor potrebuje nadgradnje na novejše verzije sicer bodo določene aplikacije prenehale delovat ali bodo začele delovat slabše, in pa določenih novejših aplikacij ne boš mogel namestit na starejšo programsko opremo.. Kar pa se tiče Philipsa, vsaj izboljšuje določene zadeve dočim pri Lg-ju pa tudi Samsungu ne dajo kaj dosti na te zadeve.. Malo si poglej kako su določeni uporabniki zadovolnji z najnovejšimi Lg televizorji kar se tiče Webosa.. Moraš vedet, da je Android sedanjost in prihodnost kar se tiče samega sistema. Sicer pa je Webos ponudil svoj operacijski sistem tudi drugim proizvajalcem, in koliko se jih je odločilo za ta sistem..? Nobeden, ker so se skoraj vsi odločili za Android saj od teh priznanih proizvajalcev kot so: Philips, Sony, Panasonic, TCL. Potem pa še ostali kot so: Xiaomi, Sharp, Tesla, določeni Hisense modeli, Vivax, Vox itd..

Andrej, a tebi ni jasno, kaj te izboljšave Philipsa na zgornjem spisku pomenijo.
Improvements for HDMI ARC connection
Improvements for HBBTV playback
Improvements for lipsync via HDMI ARC
Improvements for PVR recordings
HDMI ARC improvements
HDMI CEC improvements
Fix for no ‘red button’ on channels with HBBTV
Fix for stuttering / freeze on some HBBTV services
OLED screen saver improvements
Stability improvements
Other general improvements.
To je točno to, kar je "darck" zapisal za svojega Philipsa, da nikdar ne ve, kaj mu jutri ne bo delalo, kje mu bo zaštekalo. Pa če pogledamo samo naprimer "OLED screen saver improvements" je jasno, da pri Philipsu še vedno ni dovolj dobro rešen problem burn-ina.
Glede Webosa pa posreduj nekaj primerov, ki niso z njim zadovoljni. Android uporabljajo tisti proizvajalci TVejev, ki niso sposobni razviti svoj sistem, oziroma je tako slab, kot naprimer Saphi od Philipsa, da so prisiljeni uporabljat Android. Lg do kakega leta nazaj sploh ni bil zainteresiran, da bi tudi drugi uporabljali WebOs. Trenutno ga uporablja cca 20 TV proizvajalcev, tudi Tesla, ki si jo zgoraj omenil, pa še nekaj poznanih firm.

andrej69 ::

@fpbs

Tukaj si natrosil kar nekaj neumnosti.. Vendar pač imaš pravico do svojega mnenja,ki pa je seveda v večini primerov povsem zgrešeno:P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Tukaj si natrosil kar nekaj neumnosti.. Vendar pač imaš pravico do svojega mnenja,ki pa je seveda v večini primerov povsem zgrešeno:P

Ali mi lahko napišeš, kaj ni res, kar sem napisal?

issak ::

andrej69 je izjavil:

issak je izjavil:

Philips 48OLED806 880€
LG OLED48A23LA 830€
LG OLED48C21LA 956€

A je kej od tega ok? Ali raje kaj cenejega (IPS, VA...)? Malo sem skeptičen glede WebOS, zdaj imam Android TV in mi je kul (predvsem zaradi SmartTubeNext)
Rabim v glavnem za serije, netflix, youtube, in občasno kakšne igre (tako da freesync/gsync je fajn bombonček)

Sicer bi raje kaj precej cenejšega, ampak menda je OLED oh in sploh :D


Kar se tiče Philipsa in Lg-ja C21 sta odlična televizorja;-) Lg je še nekoliko kvalitetnejši, vendar razlika seveda ni velika je pa seveda opazna..


Kaj pa Sony 50X85K? Ima GoogleTV in malo bolj dostopno ceno :)
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

fpbs ::

fpbs je izjavil:

Andrej, a tebi ni jasno, kaj te izboljšave Philipsa na zgornjem spisku pomenijo.
Improvements for HDMI ARC connection
Improvements for HBBTV playback
Improvements for lipsync via HDMI ARC
Improvements for PVR recordings
HDMI ARC improvements
HDMI CEC improvements
Fix for no ‘red button’ on channels with HBBTV
Fix for stuttering / freeze on some HBBTV services
OLED screen saver improvements
Stability improvements
Other general improvements.
To je točno to, kar je "darck" zapisal za svojega Philipsa, da nikdar ne ve, kaj mu jutri ne bo delalo, kje mu bo zaštekalo. Pa če pogledamo samo naprimer "OLED screen saver improvements" je jasno, da pri Philipsu še vedno ni dovolj dobro rešen problem burn-ina.
Glede Webosa pa posreduj nekaj primerov, ki niso z njim zadovoljni. Android uporabljajo tisti proizvajalci TVejev, ki niso sposobni razviti svoj sistem, oziroma je tako slab, kot naprimer Saphi od Philipsa, da so prisiljeni uporabljat Android. Lg do kakega leta nazaj sploh ni bil zainteresiran, da bi tudi drugi uporabljali WebOs. Trenutno ga uporablja cca 20 TV proizvajalcev, tudi Tesla, ki si jo zgoraj omenil, pa še nekaj poznanih firm.

andrej69:: včeraj, 17:39:51
@fpbs Tukaj si natrosil kar nekaj neumnosti.. Vendar pač imaš pravico do svojega mnenja,ki pa je seveda v večini primerov povsem zgrešeno:P

Še vedno mi nisi odgovoril, kakšne neumnosti sem tu zapisal, in kaj je v večini primerov povsem zgrešeno?
Pa še to glede Philipsovih popravkov:
Fix for no ‘red button’ on channels with HBBTV
Fix for stuttering / freeze on some HBBTV services
Znanec ima Philips OLED, pa kljub tem popravkom še vedno na Astri 19° lahko gleda samo osnovne programe, ne more pa pogledat nič za nazaj, kak film, igrice..

andrej69 ::

@fpbs

A se ima smisla s teboj razpravljat..? Nima........!! Zato zaključujem to debato..

andrej69 ::

@issak

Lahko kupiš tudi tudi Sony model 50X85K, če se ne boš odločil za OLED.

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

@fpbs A se ima smisla s teboj razpravljat..? Nima........!! Zato zaključujem to debato..

Torej nisem napisal nič zgrešenega, nič neumnosti, in se povsem strinjaš s tem, kar sem zapisal?

hujsk1999 ::

Rabim en televizor 43 col in da ima čimveč lučk zadaj, da lepo dela ambient. Koliko bi to stalo? Lepo bi bilo da je dobra slika, ni pa nujno.
Intel Core i9-13900KS/MSI GeForce RTX 4090 SUPRIM X 24G/EKWB Custom

Horas ::

hujsk1999 je izjavil:

Rabim en televizor 43 col in da ima čimveč lučk zadaj, da lepo dela ambient. Koliko bi to stalo? Lepo bi bilo da je dobra slika, ni pa nujno.


ja temp, vzemi onega philipsa za 250eur, ko si v sosednji temi govoril. trol en
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

hujsk1999 ::

Sem malo pregledal zadeve in našel Philips 43PUS8507 ampak ima VA panel. Rabil bi pa IPS. Lahko kdo pomaga?
Intel Core i9-13900KS/MSI GeForce RTX 4090 SUPRIM X 24G/EKWB Custom

Han ::

Ta model ima IPS panel, če je za verjet displayspecifications.com, od 55" naprej.

darck ::

hujsk1999 je izjavil:

Sem malo pregledal zadeve in našel Philips 43PUS8507 ampak ima VA panel. Rabil bi pa IPS. Lahko kdo pomaga?


Ma božično jelko daj za TV pa boš imel dosti lučk od zadaj lahko pa tudi greš sam nabaviti lučke in si jih namontiraš od zadaj pa bo žmigalo u polno.

hujsk1999 ::

Han je izjavil:

Ta model ima IPS panel, če je za verjet displayspecifications.com, od 55" naprej.

Saj to je ravno problem. VA ima tako na prvi pogled ful mrtve barve, ki ne odtehtajo tistega malo več kontrasta. Moje mnenje je IPS ali OLED. Torej kje najti 43 inčni IPS panel z lučkami?
Intel Core i9-13900KS/MSI GeForce RTX 4090 SUPRIM X 24G/EKWB Custom

I7I ::

Pozdravljeni

Rabil bi malo vaše pomoči.

Odločam se za nakup novega TV. Nekako sem se odločil da je velikost 50" čisto dovolj za mene. Stanovanje v bloku, 2-2,5m razdalje do kavča.

Cenovni budget nekje do 600€. Lahko tudi več, če res kateri model odtehta razliko. Kolikor vem je tehnologija OLED trenutno špica ali se motim ? V tem cenovnem rangu verjetno ne dobim OLED televizorja.

Drugače pa glede želja, gleda se načeloma TV (serija, šport,film) NETFLIX + filmi iz USB-ja.

Hvala za predloge

andrej69 ::

I7I je izjavil:

Pozdravljeni

Rabil bi malo vaše pomoči.

Odločam se za nakup novega TV. Nekako sem se odločil da je velikost 50" čisto dovolj za mene. Stanovanje v bloku, 2-2,5m razdalje do kavča.

Cenovni budget nekje do 600€. Lahko tudi več, če res kateri model odtehta razliko. Kolikor vem je tehnologija OLED trenutno špica ali se motim ? V tem cenovnem rangu verjetno ne dobim OLED televizorja.

Drugače pa glede želja, gleda se načeloma TV (serija, šport,film) NETFLIX + filmi iz USB-ja.

Hvala za predloge


Tukaj imaš dva zelo dobera modela Philipsa. Letošnji model je še nekoliko kvalitetnejši. Predvsem ti priporočam Philisa, ker poleg kvalitetne slike omogoča vse audio in video kodeke.. In pa dobiš še Android, ki omogoča veliko različnih opcij. Plus je še Ambilight, ko se gleda v nekoliko temnejšem prostoru . Vsekakor sta ta Philips modela odlična izbira za tvoje potrebe;-)

https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...
https://www.bigbang.si/philips-50pus850...
««
58 / 66
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri 65-70'' televizor?

Oddelek: Zvok in slika
165590 (4255) neocodexx
»

Kateri televizor (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5118174 (7907) Mirkokovačec
»

Samsung qled televizije (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11129119 (19206) Mirkokovačec

Več podobnih tem