» »

Kateri 40-50" LCD televizor?

Kateri 40-50" LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
31 / 66
»»

zotter ::

Za zvok mi je vseeno, ker nimam hišnega kina. Hvala ti za nasvete. Tale Samsung se mi dopade...

andrej69 ::

zotter je izjavil:

Za zvok mi je vseeno, ker nimam hišnega kina. Hvala ti za nasvete. Tale Samsung se mi dopade...


Kako pa boš gledal filme na televizorju..?

zotter ::

Ne vem kaj je DTS, format zvoka? Če sem jih lahko gledal na 11 let stari kišti ni vrag da na teh novih ne bi šlo?

andrej69 ::

zotter je izjavil:

Ne vem kaj je DTS, format zvoka? Če sem jih lahko gledal na 11 let stari kišti ni vrag da na teh novih ne bi šlo?


DTS Digital Surround

Večkanalni zvok. Standardna oblika zvočnega zapisa z izgubo, ki se uporablja za DVD-je in kot osnovni format za Blu-Ray. V primerjavi z Dolby Digital je sicer kakovost zvoka pri DTS Digital Surround boljša, vendar se ta oblika zvočnega zapisa manj pogosto uporablja, ker so ustvarjene datoteke večje.

Hotel sem ti pojasnit, če boš gledal filme, ki vsebujejo samo DTS zvok, in boš gledal preko vgrajenega predvajalnika na televizorju, ne boš imel zvoka:)

zotter ::

:( Imam naročen android box in bom prek njega, do sedaj sem prek wd tv live, pa ta hudič ne prebavlja MKV formata.
Tako, da je cajt za update škatle in TVja

andrej69 ::

zotter je izjavil:

:( Imam naročen android box in bom prek njega, do sedaj sem prek wd tv live, pa ta hudič ne prebavlja MKV formata.
Tako, da je cajt za update škatle in TVja


Da koliko težav je danes, da lahko pogledaš eden navaden film..:DTi pa vsekakor priporočam kakšen zunanji box.. Ker kot sem napisal.. Edino, če si boš vlekel dol filme, ki imajo zvočni zapis samo v Dolby Digital obliki.

Če bi imel nekaj več denarja na raspolago, pa bi lahko vzel kakšen Philips ali Sony model z Androidom, pa bi lahko gledal poplnoma vse, tudi preko vgrajenega predvajalnika:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

zotter ::

imam naročenega A95X F2 4/64GB ni hudič, da ne bi šlo :D
Tv pa verjetno tisti Samsung, če ima boljšo sliko kot Sony, pa bo spet mir za 10 let.

Horas ::

madona komplicirate z temi android škatlicami. pc+tv in pc+zvočniki in ekola špila in trga.

zotter ::

Horas je izjavil:

madona komplicirate z temi android škatlicami. pc+tv in pc+zvočniki in ekola špila in trga.

Pc imam v drugi sobi kot TV, na računalnik pa imam priklopljene Logitech Z5500 , ne skrbi

Horas ::

pa kupiš laptop? dokupiš zvočnike.

pc in tv se ma met skup. če že hočete gledat bp filme.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Horas ()

Horas ::

končno dobil Philips 50PUS6754/12 in je fenomenalen! slika odlična, meni zelo dober in nastavitve lahkotne. ambilight pa res wow. vgrajeni zvočniki so zelo dobri.
imam povezano na pc in glasbeni stolp sony mhc rg 595 in sem resnično zadovoljen. 4k filmov ne morem pogledat, ker še nimam neta. všeč so mi preproste nogice ki dajejo vtis da so steklene.

za 330€ sem dobil ogromno!

outsid3r ::

Iščem televizor v rangu Philips 55PUS7304, gledalo se bo filme ter šport, večinoma zvečer, Telekom. Je to to, ali naj pogledam za ta denar še kaj drugega? Nisem tudi še čisto odločen glede velikosti, 49" ali 55", dnevna je majhna, oddaljenost gledanja je dobre 3 metre. Pogledal sem tudi za Samsungom v tem razredu, vendar mi podatki na internetu bolj malo povejo, namreč na te stvari se bolj slabo spoznam. Berem, da so nastavitve v trgovini eno, potem doma pa drugo, torej tudi sam obisk fizične trgovine in pregled različnih TVjev spet ni najbolj relevanten?

Aja, pa še to, pomembna mi je tudi povezljivost, sploh z iOS napravami.

Hvala za odgovor!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: outsid3r ()

Konlov ::

Dobre 3 gledanja metre = 55 ali več.
Off: šport na telekomu se nekaj ukinja. Bo pa ostal golf tv, boks tv...

Pinturicchio ::

outsid3r je izjavil:

Iščem televizor v rangu Philips 55PUS7304, gledalo se bo filme ter šport, večinoma zvečer, Telekom. Je to to, ali naj pogledam za ta denar še kaj drugega? Nisem tudi še čisto odločen glede velikosti, 49" ali 55", dnevna je majhna, oddaljenost gledanja je dobre 3 metre. Pogledal sem tudi za Samsungom v tem razredu, vendar mi podatki na internetu bolj malo povejo, namreč na te stvari se bolj slabo spoznam. Berem, da so nastavitve v trgovini eno, potem doma pa drugo, torej tudi sam obisk fizične trgovine in pregled različnih TVjev spet ni najbolj relevanten?

Aja, pa še to, pomembna mi je tudi povezljivost, sploh z iOS napravami.

Hvala za odgovor!

Na Telekomu ne boš več športa gledal

outsid3r ::

Sport gledam najvec na Sportklubu, res je, da je telekom zaenkrat ukinil Sport TV, vendar po mojih infomacijah bo program se pred koncem leta nazaj, drugace pa menjam operaterja, to je v tem casu se najmanjsi problem.
Torej 55", sedaj me samo se zanima, a je ta Philips 7034 to to za ta denar, ali gledam kaj drugega? Moram v BigBang da vidim kaksna slika je pri tem in potem primerjam se s kaksnin drugim.

Valuk1 ::

Zdravo,

Imam Samsung UE43RU7172U, kupljen pri Telekomu.
Kot gledam, bi naj TV ponujal ful opcij, glasovno upravljanje, AirPlay,...

A ne predvaja mi preprostega filma iz USB sticka ali priključenega HDDja.
Sploh ne zazna fajlov, oz. ko pa jih, pa piše, da jih ne more predvajat.
Kaj bi naj blo narobe, če pa so čisto normalni fajli.

Hvala

andrej69 ::

outsid3r je izjavil:

Sport gledam najvec na Sportklubu, res je, da je telekom zaenkrat ukinil Sport TV, vendar po mojih infomacijah bo program se pred koncem leta nazaj, drugace pa menjam operaterja, to je v tem casu se najmanjsi problem.
Torej 55", sedaj me samo se zanima, a je ta Philips 7034 to to za ta denar, ali gledam kaj drugega? Moram v BigBang da vidim kaksna slika je pri tem in potem primerjam se s kaksnin drugim.


Jaz ti vsekakor priporočam tale model Philipsa, vendar velikost 58, ki ima VA panel. Kar je za tebe bolje, ker boš gledal v mraku..

fpbs ::

outsid3r je izjavil:

Iščem televizor v rangu Philips 55PUS7304, gledalo se bo filme ter šport, večinoma zvečer, Telekom. Je to to, ali naj pogledam za ta denar še kaj drugega? Nisem tudi še čisto odločen glede velikosti, 49" ali 55", dnevna je majhna, oddaljenost gledanja je dobre 3 metre. Pogledal sem tudi za Samsungom v tem razredu, vendar mi podatki na internetu bolj malo povejo, namreč na te stvari se bolj slabo spoznam. Berem, da so nastavitve v trgovini eno, potem doma pa drugo, torej tudi sam obisk fizične trgovine in pregled različnih TVjev spet ni najbolj relevanten?Aja, pa še to, pomembna mi je tudi povezljivost, sploh z iOS napravami.
Predvidevam, da gre za ceno cca 600€. Za ta denar dobiš kar nekaj boljših modelov, ki imajo že QD nanos, kar omogoča predvsem boljši barvni spekter, Hisense in Samsung sta 100Hz, kar je pomebno za gledanje športa.
https://www.ceneje.si/Izdelek/12881827/...
https://www.ceneje.si/Izdelek/12429025/...
https://www.ceneje.si/Izdelek/13570048/...
https://www.ceneje.si/Izdelek/14858136/...

Konlov ::

Ali ni Hisense gorenje, ki ga ukinjajo?

outsid3r ::

andrej69 je izjavil:

outsid3r je izjavil:

Sport gledam najvec na Sportklubu, res je, da je telekom zaenkrat ukinil Sport TV, vendar po mojih infomacijah bo program se pred koncem leta nazaj, drugace pa menjam operaterja, to je v tem casu se najmanjsi problem.
Torej 55", sedaj me samo se zanima, a je ta Philips 7034 to to za ta denar, ali gledam kaj drugega? Moram v BigBang da vidim kaksna slika je pri tem in potem primerjam se s kaksnin drugim.


Jaz ti vsekakor priporočam tale model Philipsa, vendar velikost 58, ki ima VA panel. Kar je za tebe bolje, ker boš gledal v mraku..


Lahko poveš na kratko, zakaj je VA panel boljši?

bedarija ::

VA ima boljše črnine in lepši kontrast napram IPS. je pa vidni kot precej manjši. če gledaš pod kotom 45° bodo barve že precej blede

outsid3r ::

Aha, hvala. Kje v specifikacijah to lahko razberem? Ker nisem še zasledil, da bi bila navedena vrsta panela.
Če se sedaj nekako odločam med temi dvemi:
Panasonic TX-58GX810E
Philips 58PUS7304

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: outsid3r ()

bedarija ::

na dispalyspecs imaš pri večini napisan kakšen panel imajo in ostale lastnosti https://www.displayspecifications.com/e...

fpbs ::

outsid3r je izjavil:

Aha, hvala. Kje v specifikacijah to lahko razberem? Ker nisem še zasledil, da bi bila navedena vrsta panela.
Če se sedaj nekako odločam med temi dvemi:
Panasonic TX-58GX810E
Philips 58PUS7304

Domnevam, da te nekdo bega iz ozadja preko ZS. Vsekakor je Panasonic boljša izbira, ker je že edge LED z dimmingom, medtem ko je Philips DirectLED brez dimminga, kar je nasjslabše, poleg tega je Philips še glossy, kar zna biti moteče. Zgoraj sem ti predlagal nekaj modelov, ki pa so vsi boljši od teh dveh.

MrStein ::

dimming in edge LED? Dober vic. Aja, to je fpbs, majstor za televizorje...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

bedarija ::

mrstein ne razumem vica mi ga razložiš? ker panasonic ima local dimming in je edge led, medtem ko je philips direct z globalnim dimmingom

MrStein ::

Ne more biti local dimming, če je edge LED. Kako bo zatemnil sredino ekrana?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

zavajon ::

Tukaj piše, da lahko, le da slabše.

bedarija ::

mrstein ne moreš pljuvat čez nekoga če sploh ne veš da to obstaja. najprej se pozanimaj preden govoriš da drugi lažejo. nekje glede na kvbaliteto se takole razvrstijo zasloni
directLED brez dimminga
directLED - global dimming -> cel zaslon se zatemni, kot senzor svetlobe na tvojem telefonu
edgeLED - local dimming -> vertikalne pasice na zaslonu se zatemnijo
directLED - local dimming (FALD)-> matrika na zaslonu se zatemni, lahko do več sto različnih kvadrantov ki se temnijo posebej.
OLED - diming na ravni piksla

ekola tu imaš led prikaz kako edge led upravlja z zatemnitvijo tam kjer je nekaj svetlega bo vertikalni pas v celoti osvetljen, medtem ko je ostalo v temi

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bedarija ()

Han ::

Valuk1 je izjavil:

Imam Samsung UE43RU7172U... A ne predvaja mi preprostega filma iz USB sticka ali priključenega HDDja. Sploh ne zazna fajlov, oz. ko pa jih, pa piše, da jih ne more predvajat.
Novejši Samsungi ne dekodirajo DTS. Če je MKV še nestandardno "muxan", imaš še razlog več, zakaj ne dela...

filmi na smart TV, .mkv, .avi itd..

MrStein ::

bedarija je izjavil:

mrstein ne moreš pljuvat čez nekoga če sploh ne veš da to obstaja. najprej se pozanimaj preden govoriš da drugi lažejo.
...
tam kjer je nekaj svetlega bo vertikalni pas v celoti osvetljen, medtem ko je ostalo v temi

Aha, torej zdaj tudi ti veš, da je to slab vic. Zgoraj sem se malo zmotil, ko sem napisal, da je dober vic.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

fpbs ::

MrStein je izjavil:

bedarija je izjavil:

mrstein ne moreš pljuvat čez nekoga če sploh ne veš da to obstaja. najprej se pozanimaj preden govoriš da drugi lažejo.
...
tam kjer je nekaj svetlega bo vertikalni pas v celoti osvetljen, medtem ko je ostalo v temi

Aha, torej zdaj tudi ti veš, da je to slab vic. Zgoraj sem se malo zmotil, ko sem napisal, da je dober vic.
MrStain, že neštetokrat si s svojimi posti dokazal, da nisi dozorel temi. Verjetno bi se našlo kaj bolj primernega za tebe, naprimer kaj o peskovnikih, kanglicah in lopatkah.
Sedaj me pa kar hitro zatoži moderatorju, da sem te žalil, saj edino to dobro obvladaš.

MrStein ::

Ojoj, a spet zmanjkalo argumentov? No ja, nič novega, a ne?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

bedarija ::

ne ni zmanjkalo argumentov, ampak je preprosto zmanjkalo vsebine. pokazal si da nimaš pojma o čem govoriš, nato ti obrazložim in še vedno ne priznaš da sploh ne veš o čem govoriš. ni več kaj dodati.

MrStein ::

O čem ti to? Saj si sam dal sliko, kje se vidi, da je stvar neuporabna. Še FALD s premalo območji je vic.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Evo še test: https://www.rtings.com/tv/tests/picture...

Se lepo vidi, da je nekaj FALD-ov komaj vredno imena, edge pa ... slab vic. Slika je enaka kot na takih brez dimminga (vklopi prikaz ocene slike).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

davida ::

Zdravo
kateri Samsung je najboljši med temi, oz. najboljši proti najslabšemu(za lažjo odločitev glede na ceno in kvaliteto):
(gledanje zvečer,razdalja 3.5m , programi-filmi, dokumentarci, šport)

Samsung QE55Q60RATXXH 4K
Samsung UE65RU7172UXXH 4K
Samsung QE49Q60RATXXH 4K
Samsung UE55RU7172UXXH 4K
Samsung UE50RU7172UXXH 4K

Han ::

QE je boljša serija kot UE.

lopov ::

49"/50" je (IMO) za tako razdaljo premajhen, za udobno gledanje vsaj 55" ali več.
In še ... Modeli televizorjev Samsung, ki so prišli na tržišče leta 2019, ne podpirajo kodekov DivX in DTS

neocodexx ::

50" za 3.5 absolutno premajhno. Po lastnih izkušnjah ne bi odstopal od sledečih razdalj/inčov:

3.5 do 4.0 - 75"
3.25 do 3.75 - 70"
3.0 do 3.50 - 65"
2.5 do 3.0 - 55"
2.25 do 2.75 - 50"

Razen v primeru če se bojo gledale primarno SD vsebine, potem bi dodal še +0.5 metra na napisane razdalje in bi 55" oz 50." bila še pogojno sprejemljiva velikost. Ker če nimaš 100% vida, bo izven teh razdalj prihajalo do težav pri branju podnapisov in raznih ostalih podrobnosti.

Če se pa držiš minimalne razdalje (2.5 metra na 55") je to po mojih izkušnjah najboljša cinema izkušnja za gledanje filmov, serij ipd (v ustrezni resoluciji, najmanj 1080p oz. tu boš dejansko imel korist od 4K).

Glede modela predlagam RU7172, odlična izbira. Q60 je noob trap oz. marketinška past in ima za moje pojme dosti slabšo sliko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

krepki ::

Hčerka kupuje en tv velikosti 43-49 tv mora podpirat aplikacijo EON od telemacha,v telemach trgovini sva gledala sledeče modele.
LED TV 43" LG 43LM6300 Smart
PHILIPS 43PUS6554
PHILIPS 43PUS7304
SAMSUNG LED TV 43" 43RU7172 UHD Smart
Cena za te modele je okrog 360€ na telemachu,možno je tudi 24 obrokov kar je izredno ugodno,le okrog 15€ na mesec,kaj se splača vzet.

BorutK-73 ::

LG podpira samo EON aplikacijo za TV, potrebuješ paket ki ima zraven EON za smart TV.

So pa drugače visoke cene, za tega LG-ja sem dal 288€ mesec dni nazaj

andrej69 ::

krepki je izjavil:

Hčerka kupuje en tv velikosti 43-49 tv mora podpirat aplikacijo EON od telemacha,v telemach trgovini sva gledala sledeče modele.
LED TV 43" LG 43LM6300 Smart
PHILIPS 43PUS6554
PHILIPS 43PUS7304
SAMSUNG LED TV 43" 43RU7172 UHD Smart
Cena za te modele je okrog 360€ na telemachu,možno je tudi 24 obrokov kar je izredno ugodno,le okrog 15€ na mesec,kaj se splača vzet.


Skupno gledano je vsekakor najkvalitetnejši Philips model..

krepki ::

BorutK-73 je izjavil:

LG podpira samo EON aplikacijo za TV, potrebuješ paket ki ima zraven EON za smart TV.

So pa drugače visoke cene, za tega LG-ja sem dal 288€ mesec dni nazaj

Ja saj tale LG je malo cenejši pride 309€

SmeskoSnezak ::

Od Phillipsa gledam tri modele. Kaj bi vi izbrali? 43PUS6554(330eur) ali 40HFL3011 (240eur) ali 43PFS5503(260eur)? In zakaj? Nizka cena kot pogoj je tud razlog za vprasanje...
@ Pusti soncu v srce... @

andrej69 ::

SmeskoSnezak je izjavil:

Od Phillipsa gledam tri modele. Kaj bi vi izbrali? 43PUS6554(330eur) ali 40HFL3011 (240eur) ali 43PFS5503(260eur)? In zakaj? Nizka cena kot pogoj je tud razlog za vprasanje...


Od teh modelov vsekakor model 6554, če pa še lahko dodaš nekaj evrov več pa vsekakor tale model.

https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/p...

davida ::

neocodexx je izjavil:

50" za 3.5 absolutno premajhno. Po lastnih izkušnjah ne bi odstopal od sledečih razdalj/inčov:

3.5 do 4.0 - 75"
3.25 do 3.75 - 70"
3.0 do 3.50 - 65"
2.5 do 3.0 - 55"
2.25 do 2.75 - 50"

Razen v primeru če se bojo gledale primarno SD vsebine, potem bi dodal še +0.5 metra na napisane razdalje in bi 55" oz 50." bila še pogojno sprejemljiva velikost. Ker če nimaš 100% vida, bo izven teh razdalj prihajalo do težav pri branju podnapisov in raznih ostalih podrobnosti.

Če se pa držiš minimalne razdalje (2.5 metra na 55") je to po mojih izkušnjah najboljša cinema izkušnja za gledanje filmov, serij ipd (v ustrezni resoluciji, najmanj 1080p oz. tu boš dejansko imel korist od 4K).

Glede modela predlagam RU7172, odlična izbira. Q60 je noob trap oz. marketinška past in ima za moje pojme dosti slabšo sliko.


hvala za razlago, sem kupil RU7172.

Ijus ::

A je za USB-C to HDMI kabel treba met kako posebej rešitev na laptopu z Win10Home64?
To najbrž ni, da sam vštekaš pa bo delalo? Ker to ni mini Display Port to HDMI kabel kakor imam sedaj - ko dela avtonomno, ker motherboard podpira to, ker imam dedicated grafično kartico.

Gledam tale kabel, recimo: https://www.amazon.com/dp/B07L8RW3ZS/re...
Corpse & Mrhovina, Inc.
https://soundcloud.com/rising-night-wave
https://soundcloud.com/extus

MrStein ::

USB-C je DisplayPort.
DisplayPort pa podpira pretvorbo v HDMI s preprostim kablom.

Torej bi 99% moralo delovati.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Ijus ::

mulc ne bo nič. usb-c izhod na mojem laptopu ne podpira videa.

sem šel gledat na wikipedio - drug znak po vrsti:

File:USB-C Protocol Chart.png @ Wikipedia
Corpse & Mrhovina, Inc.
https://soundcloud.com/rising-night-wave
https://soundcloud.com/extus
««
31 / 66
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri 65-70'' televizor?

Oddelek: Zvok in slika
165230 (3895) neocodexx
»

Kateri televizor (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5117643 (7376) Mirkokovačec
»

Samsung qled televizije (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11127225 (17312) Mirkokovačec

Več podobnih tem