» »

Kateri 40-50" LCD televizor?

Kateri 40-50" LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
30 / 66
»»

fpbs ::

DoOb je izjavil:

Živjo,
sem šel včeraj v BigBang na posvet in sem skoraj odločen, da vzamem lanski model LG 55" :
LG 55uk6470plc 4k uhd
https://www.lg.com/uk/tvs/lg-55UK6470PLC
Kakšno je vaše mnenje o tem TV-ju?
Predvsem me je prepričal IPS zaslon, saj mi je slika bolj všeč kot pa na podobnem Samsungovem modelu (za isto ceno = 480€), ki nima IPS panele.
Sem si ogledal tudi Philips model 7304 pa nisem opazil neke velike razlike, kot že rečeno pa so mi bile barve na IPS zaslonu od LG-ja res všeč.

Enako, kot "Darwin", ti tudi jaz svetujem LG 55UM7400, ki je vsekakor boljši kot Philips 7304. To, kar omenja Andrej razne metapodatke in DV je samo zavajanje, ker ti TV s takimi lastnostmi ne more prikazat dobro Dolby Vision in HDR10+. Iz tega razloga tudi ugledne firme to ne vgrajujejo v te niskocenovne modele. Kar se tiče telekomande, pa resnično ta Philipsova sodi v kameno dobo in se ne more primerjati z LGejevo, ki ima vgrajeno zeelo uporabno miško in mikrofon. LG ima tudi boljši, hitrjši in zaneslivejši operacijski sistem. Poleg tega je 7304 glossy, kar zna biti zelo moteče.

Pozor! Na tem forumu se nahaja oseba, ki pod več različnimi imeni na ZS promovira Philips TVeje, s ciljem njihove prodaje. V kolikor boš sprejel tako sporočilo ne nasedaj. V tvojo korist je zaželjeno, da ga nam posreduješ.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

DoOb je izjavil:

Živjo,
sem šel včeraj v BigBang na posvet in sem skoraj odločen, da vzamem lanski model LG 55" :
LG 55uk6470plc 4k uhd
https://www.lg.com/uk/tvs/lg-55UK6470PLC
Kakšno je vaše mnenje o tem TV-ju?
Predvsem me je prepričal IPS zaslon, saj mi je slika bolj všeč kot pa na podobnem Samsungovem modelu (za isto ceno = 480EUR), ki nima IPS panele.
Sem si ogledal tudi Philips model 7304 pa nisem opazil neke velike razlike, kot že rečeno pa so mi bile barve na IPS zaslonu od LG-ja res všeč.

Enako, kot "Darwin", ti tudi jaz svetujem LG 55UM7400, ki je vsekakor boljši kot Philips 7304. To, kar omenja Andrej razne metapodatke in DV je samo zavajanje, ker ti TV s takimi lastnostmi ne more prikazat dobro Dolby Vision in HDR10+. Iz tega razloga tudi ugledne firme to ne vgrajujejo v te niskocenovne modele. Kar se tiče telekomande, pa resnično ta Philipsova sodi v kameno dobo in se ne more primerjati z LGejevo, ki ima vgrajeno zeelo uporabno miško in mikrofon. LG ima tudi boljši, hitrjši in zaneslivejši operacijski sistem. Poleg tega je 7304 glossy, kar zna biti zelo moteče.

Pozor! Na tem forumu se nahaja oseba, ki pod več različnimi imeni na ZS promovira Philips TVeje, s ciljem njihove prodaje. V kolikor boš sprejel tako sporočilo ne nasedaj. V tvojo korist je zaželjeno, da ga nam posreduješ.


Že zopet pišeš neumnosti, sem ti prilepil že kar nekaj linkov kjer vsi strokovnjaki ocenjujujeo, da je Dolby Vision na teh nižjih rangih televizorjev vsekakor velik plus:))Seveda pa slika ni tako vrhunska kot na kakšnem OLEDU, kar je seveda povsem normalno.. Če pa bi ti recimo dal v primerjavo tale Lg z 4K vsebino in pa tale Philips z Dolby Vision vsebino, je razlika kot dan in noč:)) Pa tudi, če oba televizorja prikazujeta 4k vsebino, je kvaliteta slike na Philipsu vsekakor kvalitetnejša..! Ker se enostavno navaden slikovni procesor na Lg-ju, nikakor ne more primerjat z P5 procesorom..! Ali boš zopet napisal, da je Lg kar se tiče procesiranja slike kvalitetnejši..? Kar se tiče daljinskega upravljalnika ima Philips že glasovno upravljanje itd.. Poleg tega, da ima Philips že Android, ki je vsekakor kar se tiče samih aplikacij itd.., daleč pred Lg-jem.. Sem pa ti že napisal, da ne priporočaj LCD Lg modele, če jih strokovnjaki odsvetujejo..! Upam samo, da uporabnik @DoOb ne bo nasedel tvojem komentarju..


Conclusion


In terms of picture quality, SM90 disappoints. The way it processes video in 8-bit SDR - all non-HDR video - is subpar and especially low-bitrate content from streaming services or channels suffer as a result, with green tint and heavy posterization in shadow details. These issues are not present with HDR content but the TV's limitations in zone dimming (48 zones only), contrast, and black levels, affect HDR picture quality, leading to visible halos (blooming) and limited dynamic range. These limitations also affect SDR picture quality but are more prominent in HDR.

The main advantage of the IPS panel type that LG is using in its LCD TVs is viewing angles but this year Samsung has, through sub-pixel rendering, managed to significantly widen viewing angles on the VA LCD panel type, catering to buyers who seek an alternative to OLED and worries of burn-in. This leaves LG with LCD TVs that are far from matching other top LCD TVs and its own OLED TVs. SM90 delivers mediocre HDR and SDR (channels, DVD, Blu-ray) picture quality and without any obvious advantages over the latest generation of VA LCD panels, LG's LCD TVs are being squeezed. Right now - and luckily for LG perhaps - only Samsung can offer this LCD alternative but unless LG dedicates more development ressources to its LCD TVs, it is hard to see them having a bright future. SM90 is not a TV that we can recommend.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

Matevzs1 ::

Zdravo!
Jaz bi pa prosil za nasvet kateri TV mi proporočate v rangu 400-500€, 4k, 50".
Trenutno gledam HiSense h50u7b, ki je na zgornjem delu budgeta, je pa ULED, kar je v tem rangu kar precej težko dobiti od konkurence (s tem mislim podobne tehnologije ala QLED). Kot drugo cenejšo možnost gledam Samsung UE50RU7172 in nima nekih prednosti razen očitno nižje cene, za domnevno podobno kvaliteto. Zato me zanima če mi morda lahko svetujete (tudi kakšen drug model / znamko), je ULED res kaj boljši kot klasični LED? Ima sploh kdo izkušnje s Hisense TVji? Oba imata Edge osvetlitev, obstaja že kakšna dobra opcija Direct LED osvetlitve v tem rangu?

Hvala za vse informacije in lp!

andrej69 ::

Matevzs1 je izjavil:

Zdravo!
Jaz bi pa prosil za nasvet kateri TV mi proporočate v rangu 400-500€, 4k, 50".
Trenutno gledam HiSense h50u7b, ki je na zgornjem delu budgeta, je pa ULED, kar je v tem rangu kar precej težko dobiti od konkurence (s tem mislim podobne tehnologije ala QLED). Kot drugo cenejšo možnost gledam Samsung UE50RU7172 in nima nekih prednosti razen očitno nižje cene, za domnevno podobno kvaliteto. Zato me zanima če mi morda lahko svetujete (tudi kakšen drug model / znamko), je ULED res kaj boljši kot klasični LED? Ima sploh kdo izkušnje s Hisense TVji? Oba imata Edge osvetlitev, obstaja že kakšna dobra opcija Direct LED osvetlitve v tem rangu?

Hvala za vse informacije in lp!


Jaz ti za takšen denar defiitivno priporočam tale model Philipsa:)Kvalitetnejši tako od Hisense kakor tudi od Samsunga..

https://edigital.si/led-tv-sprejemniki/...

https://www.makspro.si/led-tv-philips-5...

andrej69 ::

Ali pa tale model Panasonica.

https://edigital.si/led-tv-sprejemniki/...

scipascapa ::

tale model, specifično TX-58GX810E zanima tudi mene. Podpira skoraj vse?

fpbs ::

Matevzs1 je izjavil:

Jaz bi pa prosil za nasvet kateri TV mi proporočate v rangu 400-500€, 4k, 50".
Trenutno gledam HiSense h50u7b, ki je na zgornjem delu budgeta, je pa ULED, kar je v tem rangu kar precej težko dobiti od konkurence (s tem mislim podobne tehnologije ala QLED). Kot drugo cenejšo možnost gledam Samsung UE50RU7172 in nima nekih prednosti razen očitno nižje cene, za domnevno podobno kvaliteto. Zato me zanima če mi morda lahko svetujete (tudi kakšen drug model / znamko), je ULED res kaj boljši kot klasični LED? Ima sploh kdo izkušnje s Hisense TVji? Oba imata Edge osvetlitev, obstaja že kakšna dobra opcija Direct LED osvetlitve v tem rangu?
Ta Hisense za ta denar je zelo dobra izbira. ULED je vsekakor boljši, kot klasičen LED, ker omogoča praktično vse boljše lastnosti, predvsem pa širši barvni spekter. Kar se pa tiče Direct LED, brez dimminga je to najcenejši način osvetlitve in tudi najslabši. Imaš pa Direct LED- FALDe, ki pa so najboljši, a jim je tudi cena občutno višja. Ta Philips, ki ti ga je predlagal Andrej je Direct LED brez dimminga in spada v nižji razred od tega Hisensa.

Pozor! Na tem forumu se nahaja oseba, ki pod več različnimi imeni na ZS promovira Philips TVeje, s ciljem njihove prodaje. V kolikor boš sprejel tako sporočilo ne nasedaj. V tvojo korist je zaželjeno, da ga nam posreduješ.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

Matevzs1 je izjavil:

Jaz bi pa prosil za nasvet kateri TV mi proporočate v rangu 400-500EUR, 4k, 50".
Trenutno gledam HiSense h50u7b, ki je na zgornjem delu budgeta, je pa ULED, kar je v tem rangu kar precej težko dobiti od konkurence (s tem mislim podobne tehnologije ala QLED). Kot drugo cenejšo možnost gledam Samsung UE50RU7172 in nima nekih prednosti razen očitno nižje cene, za domnevno podobno kvaliteto. Zato me zanima če mi morda lahko svetujete (tudi kakšen drug model / znamko), je ULED res kaj boljši kot klasični LED? Ima sploh kdo izkušnje s Hisense TVji? Oba imata Edge osvetlitev, obstaja že kakšna dobra opcija Direct LED osvetlitve v tem rangu?
Ta Hisense za ta denar je zelo dobra izbira. ULED je vsekakor boljši, kot klasičen LED, ker omogoča praktično vse boljše lastnosti, predvsem pa širši barvni spekter. Kar se pa tiče Direct LED, brez dimminga je to najcenejši način osvetlitve in tudi najslabši. Imaš pa Direct LED- FALDe, ki pa so najboljši, a jim je tudi cena občutno višja. Ta Philips, ki ti ga je predlagal Andrej je Direct LED brez dimminga in spada v nižji razred od tega Hisensa.

Pozor! Na tem forumu se nahaja oseba, ki pod več različnimi imeni na ZS promovira Philips TVeje, s ciljem njihove prodaje. V kolikor boš sprejel tako sporočilo ne nasedaj. V tvojo korist je zaželjeno, da ga nam posreduješ.


Spet pišeš neumnosti.. Vsak televizor ima zatemnenje, samo eni imajo lokalno zatemnenje, drugi pa globalno zatemnenje kakor ta Philips.. Kar pa se tiče drugega pa niti ne bom komentiral, ker tako nima smisla:))A ti misliš, da, če ima televizor QLED ali ULED panel, da je televizor kvalitetnejši..! Takšen panel proizvaja samo nekoliko večji barvni razpon.. To pa pri televizorju ni edini dejavnik kateri vpliva na kvaliteto slike:)) Predvsem je važno kako kvalitetno procesiranje ima televizor, kako kvalitetno ima osvetljenje panela, kakšno je samo zatemnenje panela itd.. Na teh področjih pa je Philips vsekakor kvalitetnejši, in to ti lahko povem iz prve roke, dočim ti tako pišeš venomer več ali manj nekaj na pamet..!

scipascapa je izjavil:

tale model, specifično TX-58GX810E zanima tudi mene. Podpira skoraj vse?


Edini minus je, da ne omogoča DTS zvoka, in pa nekoliko slabši OS napram konkurenci. Imam tale model trenutno doma in moram reči, da kar kvaliteten televizor, vsekakor kvalitetnejši kakor Samsung in Hisense:) Ima pa napram Philipsu nekaj slabše gibanje slike in pa predvsem ostrino slike.. Drugače pa zelo podobna televizorja, kar se tiče kontrasta, zatemnenja panela itd..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Spet pišeš neumnosti.. Vsak televizor ima zatemnenje, samo eni imajo lokalno zatemnenje, drugi pa globalno zatemnenje kakor ta Philips.. Kar pa se tiče drugega pa niti ne bom komentiral, ker tako nima smisla:))A ti misliš, da, če ima televizor QLED ali ULED panel, da je televizor kvalitetnejši..! Takšen panel proizvaja samo nekoliko večji barvni razpon.. To pa pri televizorju ni edini dejavnik kateri vpliva na kvaliteto slike:)) Predvsem je važno kako kvalitetno procesiranje ima televizor, kako kvalitetno ima osvetljenje panela, kakšno je samo zatemnenje panela itd.. Na teh področjih pa je Philips vsekakor kvalitetnejši, in to ti lahko povem iz prve roke, dočim ti tako pišeš venomer več ali manj nekaj na pamet..!

Andrej, nehaj zavajat. Global dimming pomeni, da se svetilnost celotnega panela menja glede na sceno, kar nima nič skupnega z osnovnim namenom dimminga, to je izboljšanje kvalitete slike, in je celo moteče.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Spet pišeš neumnosti.. Vsak televizor ima zatemnenje, samo eni imajo lokalno zatemnenje, drugi pa globalno zatemnenje kakor ta Philips.. Kar pa se tiče drugega pa niti ne bom komentiral, ker tako nima smisla:))A ti misliš, da, če ima televizor QLED ali ULED panel, da je televizor kvalitetnejši..! Takšen panel proizvaja samo nekoliko večji barvni razpon.. To pa pri televizorju ni edini dejavnik kateri vpliva na kvaliteto slike:)) Predvsem je važno kako kvalitetno procesiranje ima televizor, kako kvalitetno ima osvetljenje panela, kakšno je samo zatemnenje panela itd.. Na teh področjih pa je Philips vsekakor kvalitetnejši, in to ti lahko povem iz prve roke, dočim ti tako pišeš venomer več ali manj nekaj na pamet..!

Andrej, nehaj zavajat. Global dimming pomeni, da se svetilnost celotnega panela menja glede na sceno, kar nima nič skupnega z osnovnim namenom dimminga, to je izboljšanje kvalitete slike, in je celo moteče.


Moteč si ti z tvojimi neumnimi komentarji..!

Pinturicchio ::

Here we go again....

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Moteč si ti z tvojimi neumnimi komentarji..!
Andrej, če bi ti imel dobronamerne komentarje, se nebi skrival pod raznimi imeni in nebi pošiljal zavajujočih ZSejev.
Sramota za Slotech, ki tvoje zavajanje dovoljuje, in vsa čast hrvatom, ki so te odstranili z vseh forumov.

scipascapa ::

kateri hrvaški forumi že?

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Moteč si ti z tvojimi neumnimi komentarji..!
Andrej, če bi ti imel dobronamerne komentarje, se nebi skrival pod raznimi imeni in nebi pošiljal zavajujočih ZSejev.
Sramota za Slotech, ki tvoje zavajanje dovoljuje, in vsa čast hrvatom, ki so te odstranili z vseh forumov.


Ker mi ne moreš drugače kontrirat, venomer omenjaš te hrvaške forume..:D Si že kot pokvarjena plošča..! Je pa res, da sem ti trn v peti odkar sem prišel na ta forum.. Ker dokler me ni bilo, si lahko brez skrbi priporočal tele drugorazredne Lg televizorje.. Odkar pa sem jaz na tem forumu, pa sem določenim uporabnikom odprl oči, da vidijo še kaj drugega kakor pa Lg televizorje:)) In ti seveda to nikakor ne moreš sprejet, in si pripravljen narediti vse, da me očrniš in mi venomer mečeš polena pod noge..! Toda nekako ti to ne uspeva, ker kar se tiče tv tehnologije sem saj korak pred tabo:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

BorutK-73 ::

Če je kdo "pokvarjena plošča" je(si) Andrej:)). Vedno prvi predlog "kvalitetni Philips", ne znaš drugega kot promovirat philips. In fbs ne predlaga samo LG.

Zgodovina sprememb…

bedarija ::

andrej69 je izjavil:

Moteč si ti z tvojimi neumnimi komentarji..!


global diming je zanič in je moteč. ne zavajaj. zatemni ti cel panel skupaj s podnapisi vred kar je zel oopazno in te vrže ven iz filma, prav tako z zatemnitvijo celotne slike izgubiš veliko podrobnosti v temi. nehaj nekaj na pamet samo zato da lahko turiš svoej philipse. niso vsi televizorji perfektni, vsak ima svoje pomankljivost, to da ne priznaš niti ene pomankljivosti philipsa gre počasi že vsem na jetra. global diming je zanič in ima več skupnega s senzorjem svetlobe na mobitelu kot pa dejanskim dimingom.

andrej69 ::

BorutK-73 je izjavil:

Če je kdo "pokvarjena plošča" je(si) Andrej:)). Vedno prvi predlog "kvalitetni Philips", ne znaš drugega kot promovirat philips. In fbs ne predlaga samo LG.


Malo si poglej moje poste pa boš videl, če priporočam samo Philips.. Kar pa se tiče uporabnika @fbs, pa več ali manj na silo še priporoča kakšen drug model, predvsem samo zato, da nasprotuje mojim predlogom:)) Tako, da je razlika med mojimi in njegovimi priporočili..!

gpuljak ::

Pozdrav. Samo da povem, da sem končno kupil 4k tv in sicer Sony 55 xg8505. Imel naročen Panasonic x810 ampak ga žal ni bilo na zalogi... Sem pa zelo zadovoljen s sliko, odzivnostjo...

andrej69 ::

bedarija je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Moteč si ti z tvojimi neumnimi komentarji..!


global diming je zanič in je moteč. ne zavajaj. zatemni ti cel panel skupaj s podnapisi vred kar je zel oopazno in te vrže ven iz filma, prav tako z zatemnitvijo celotne slike izgubiš veliko podrobnosti v temi. nehaj nekaj na pamet samo zato da lahko turiš svoej philipse. niso vsi televizorji perfektni, vsak ima svoje pomankljivost, to da ne priznaš niti ene pomankljivosti philipsa gre počasi že vsem na jetra. global diming je zanič in ima več skupnega s senzorjem svetlobe na mobitelu kot pa dejanskim dimingom.


Ni tako hudo kot hočeš ti prikazat..! Zato pa Mikro Diming Pro ureja vse te stvari.. Jaz osebno imam Philipsa , pa nimam nikakršnih težav kakor jih ti hočeš prikazat:)) Če bi to bila slaba rešitev, tudi Sony ne bi uporabljal globalnega sistema..

gpuljak je izjavil:

Pozdrav. Samo da povem, da sem končno kupil 4k tv in sicer Sony 55 xg8505. Imel naročen Panasonic x810 ampak ga žal ni bilo na zalogi... Sem pa zelo zadovoljen s sliko, odzivnostjo...


Res škoda, da nisi dobil Panasonica, ker bi imel vsekakor kvalitetnejši televizor:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

fpbs ::

bedarija je izjavil:

global diming je zanič in je moteč. ne zavajaj. zatemni ti cel panel skupaj s podnapisi vred kar je zel oopazno in te vrže ven iz filma, prav tako z zatemnitvijo celotne slike izgubiš veliko podrobnosti v temi. nehaj nekaj na pamet samo zato da lahko turiš svoej philipse. niso vsi televizorji perfektni, vsak ima svoje pomankljivost, to da ne priznaš niti ene pomankljivosti philipsa gre počasi že vsem na jetra. global diming je zanič in ima več skupnega s senzorjem svetlobe na mobitelu kot pa dejanskim dimingom.
Točno tako, kot si zapisal. Direct LED osvetljevanja se poslužujejo vsi TV proizvajalci v TVejih najnižjega razreda, ker je to najcenejši in tudi najslabši način osvetljevanja. Ker osvetljevanje ni razdeljeno na posamezne cone, je možna zatemnitev samo celotne slike. Dimming v pravem pomenu, pa kakorkoli ga nekateri proizvajalci imenujejo tu ni mogoč, in nič ne prispeva h kvaliteti slike.

gpuljak ::

Kvalitetnejši? Po čem? Slika je vrhunska, zvok imam iz soundbara, android je čist ok... Osebno sem šel pogledat vse naj proizvajalce, Samsung,Sony,Lg,Philips,Panasonic,Hisense...isti cenovni razred. Na vseh se je predvajal isti program,najprej v sd in potem v hd resoluciji. Najbolj čista slika v sd res.je bila na Sonyu, Panasonicu ,Philipsu in Samsungu, Lg zelo slaba slika. V HD res.najlepša slika Sony in čisto blizu Samsung,Philips ima preveliko ostrino in je kar moteče,Panasonic tudi zelo dober, Lg spet slabši... To je moje osebno mnenje. Res nisem imel namena kupit Sony,ker se mi je vedno zdel predrag ampak je slika res top. Bil sem pripravljen da kupim Philips 8804 ampak po ogledu slike sem se predomislil...

andrej69 ::

gpuljak je izjavil:

Kvalitetnejši? Po čem? Slika je vrhunska, zvok imam iz soundbara, android je čist ok... Osebno sem šel pogledat vse naj proizvajalce, Samsung,Sony,Lg,Philips,Panasonic,Hisense...isti cenovni razred. Na vseh se je predvajal isti program,najprej v sd in potem v hd resoluciji. Najbolj čista slika v sd res.je bila na Sonyu, Panasonicu ,Philipsu in Samsungu, Lg zelo slaba slika. V HD res.najlepša slika Sony in čisto blizu Samsung,Philips ima preveliko ostrino in je kar moteče,Panasonic tudi zelo dober, Lg spet slabši... To je moje osebno mnenje. Res nisem imel namena kupit Sony,ker se mi je vedno zdel predrag ampak je slika res top. Bil sem pripravljen da kupim Philips 8804 ampak po ogledu slike sem se predomislil...


Zakaj pa ti je Sony najbolje izgledal, zato, ker imajo Sony televizorji zelo dobro umerjeno sliko v tovarniških nastavitvah:)) Če pa ti druge televizorje nastavim v njihov najboljši mode, kakor tudi Sonya, pa Sony ne bo izgledal nič kvalitetnejše.. Če bi si malo pogledal tudi teste, bi videl, da ima tale Sony čisto povprečno sliko.. Je pa res, da bo tale televizor izgledal zelo dobro v osvetljenem prostoru, dočim za temnejše prostore ni primeren:)) Ker ima res zelo slab kontrast tudi za IPS panel, pa tudi uniformiranost črne je zelo slab.. Glavno pa je seveda, da si ti zadovoljen..

gpuljak ::

Ja res je. Ne vem zakaj se drugi proizvajalci ne držijo tega... pač marsikomu se ne da "prčkat" cel dan po nastavitvah in Sony ima tu en velik +. Meni je glede na prejšnjo sliko pri Samsungu ,Sony "bomba".
Barve naravne, hitri prizori brez zameglitve...

MrStein ::

Zato, ker dobra nastavitev za trgovino ni dobra nastavitev za dom.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

gpuljak ::

MrStein je izjavil:

Zato, ker dobra nastavitev za trgovino ni dobra nastavitev za dom.


Nastavitve za trgovino? Hm ne vem če trgovci vsak tv posebaj nastavljajo...
Pač iz škatle ga dajo direkt v izložbo... Če se motim me popravite.

gpuljak ::

andrej69 je izjavil:

gpuljak je izjavil:

Kvalitetnejši? Po čem? Slika je vrhunska, zvok imam iz soundbara, android je čist ok... Osebno sem šel pogledat vse naj proizvajalce, Samsung,Sony,Lg,Philips,Panasonic,Hisense...isti cenovni razred. Na vseh se je predvajal isti program,najprej v sd in potem v hd resoluciji. Najbolj čista slika v sd res.je bila na Sonyu, Panasonicu ,Philipsu in Samsungu, Lg zelo slaba slika. V HD res.najlepša slika Sony in čisto blizu Samsung,Philips ima preveliko ostrino in je kar moteče,Panasonic tudi zelo dober, Lg spet slabši... To je moje osebno mnenje. Res nisem imel namena kupit Sony,ker se mi je vedno zdel predrag ampak je slika res top. Bil sem pripravljen da kupim Philips 8804 ampak po ogledu slike sem se predomislil...


Zakaj pa ti je Sony najbolje izgledal, zato, ker imajo Sony televizorji zelo dobro umerjeno sliko v tovarniških nastavitvah:)) Če pa ti druge televizorje nastavim v njihov najboljši mode, kakor tudi Sonya, pa Sony ne bo izgledal nič kvalitetnejše.. Če bi si malo pogledal tudi teste, bi videl, da ima tale Sony čisto povprečno sliko.. Je pa res, da bo tale televizor izgledal zelo dobro v osvetljenem prostoru, dočim za temnejše prostore ni primeren:)) Ker ima res zelo slab kontrast tudi za IPS panel, pa tudi uniformiranost črne je zelo slab.. Glavno pa je seveda, da si ti zadovoljen..


Ja je kar dobro osvetljena dnevna soba; slab kontrast, uniformiranost črne? Hm nisem nek zahteven uporabnik ampak meni je kontrast ok in črna je res črna. Lahko si pa to vse poštimam še v nastavitvah a ne?

andrej69 ::

gpuljak je izjavil:

andrej69 je izjavil:

gpuljak je izjavil:

Kvalitetnejši? Po čem? Slika je vrhunska, zvok imam iz soundbara, android je čist ok... Osebno sem šel pogledat vse naj proizvajalce, Samsung,Sony,Lg,Philips,Panasonic,Hisense...isti cenovni razred. Na vseh se je predvajal isti program,najprej v sd in potem v hd resoluciji. Najbolj čista slika v sd res.je bila na Sonyu, Panasonicu ,Philipsu in Samsungu, Lg zelo slaba slika. V HD res.najlepša slika Sony in čisto blizu Samsung,Philips ima preveliko ostrino in je kar moteče,Panasonic tudi zelo dober, Lg spet slabši... To je moje osebno mnenje. Res nisem imel namena kupit Sony,ker se mi je vedno zdel predrag ampak je slika res top. Bil sem pripravljen da kupim Philips 8804 ampak po ogledu slike sem se predomislil...


Zakaj pa ti je Sony najbolje izgledal, zato, ker imajo Sony televizorji zelo dobro umerjeno sliko v tovarniških nastavitvah:)) Če pa ti druge televizorje nastavim v njihov najboljši mode, kakor tudi Sonya, pa Sony ne bo izgledal nič kvalitetnejše.. Če bi si malo pogledal tudi teste, bi videl, da ima tale Sony čisto povprečno sliko.. Je pa res, da bo tale televizor izgledal zelo dobro v osvetljenem prostoru, dočim za temnejše prostore ni primeren:)) Ker ima res zelo slab kontrast tudi za IPS panel, pa tudi uniformiranost črne je zelo slab.. Glavno pa je seveda, da si ti zadovoljen..


Ja je kar dobro osvetljena dnevna soba; slab kontrast, uniformiranost črne? Hm nisem nek zahteven uporabnik ampak meni je kontrast ok in črna je res črna. Lahko si pa to vse poštimam še v nastavitvah a ne?


Kar se tiče kontrasta in prikaza črne, ravno ne moreš kaj urejat v nastavitvah.. Ker je to odvisno predvsem od panela:) Edino lahko zmanjšaš osvetljenje panela, da izgleda črna nekoliko boljše, toda vsekakor še vedno ne bo takšna kot na VA panelih. Ali pa kot si sam napisal, če res gledaš v kar dobro osvetljenem prostoru, bo še izgledalo kar dobro..

Horas ::

andrej je kakšen philips z ambilight 49-50' do 400€ na voljo?

andrej69 ::

Horas je izjavil:

andrej je kakšen philips z ambilight 49-50' do 400€ na voljo?


Seveda je..

https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/p...

https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...

puginho ::

gpuljak je izjavil:

Ja res je. Ne vem zakaj se drugi proizvajalci ne držijo tega... pač marsikomu se ne da "prčkat" cel dan po nastavitvah in Sony ima tu en velik +. Meni je glede na prejšnjo sliko pri Samsungu ,Sony "bomba".
Barve naravne, hitri prizori brez zameglitve...


Ma pusti ene hepane tu, andrej pač 4 dni sliko nastavla potem ko prečekira celi internet za najboljše nastavitve. On pričakuje da si bo stara omika sama nastavljala sliko. Če proizvajalec že v osnovi sam ne zna nastavit slike ti to veliko pove o firmi.

BorutK-73 ::

gpuljak je izjavil:

MrStein je izjavil:

Zato, ker dobra nastavitev za trgovino ni dobra nastavitev za dom.


Nastavitve za trgovino? Hm ne vem če trgovci vsak tv posebaj nastavljajo...
Pač iz škatle ga dajo direkt v izložbo... Če se motim me popravite.

TVji imajo nastavitev prav za trgovine kjer se vrtijo njihovi posnetki in primerjave kako je z ali brez določeno opcijo. Mislim da se reče demo ali showroom.

andrej69 ::

BorutK-73 je izjavil:

gpuljak je izjavil:

MrStein je izjavil:

Zato, ker dobra nastavitev za trgovino ni dobra nastavitev za dom.


Nastavitve za trgovino? Hm ne vem če trgovci vsak tv posebaj nastavljajo...
Pač iz škatle ga dajo direkt v izložbo... Če se motim me popravite.

TVji imajo nastavitev prav za trgovine kjer se vrtijo njihovi posnetki in primerjave kako je z ali brez določeno opcijo. Mislim da se reče demo ali showroom.


Televizorji v prodajalnah so nastavljeni v Shop Modu.

Crimson_Shadow ::

Sem zasledil da je Samsung Q70R na voljo tudi v 49 inčni verziji.

Se ga sploh da dobit v Sloveniji ker v slovenskem Samsung katalogu sploh ni navedeno, da ta verzija sploh obstaja.

Celo na, "kao slovenski", Samsung spletni strani piše da obstaja. Vendar ko izbirate velikost ekrana, pa le ta ni navedena (124/125cm)
We create worlds

andrej69 ::

Crimson_Shadow je izjavil:

Sem zasledil da je Samsung Q70R na voljo tudi v 49 inčni verziji.

Se ga sploh da dobit v Sloveniji ker v slovenskem Samsung katalogu sploh ni navedeno, da ta verzija sploh obstaja.

Celo na, "kao slovenski", Samsung spletni strani piše da obstaja. Vendar ko izbirate velikost ekrana, pa le ta ni navedena (124/125cm)


Tukaj imaš.

https://www.ceneje.si/Izdelek/12429019/...

https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/s...

Horas ::

andrej69 je izjavil:

Horas je izjavil:

andrej je kakšen philips z ambilight 49-50' do 400€ na voljo?


Seveda je..

https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/p...

https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...


na mimovrste zdaj ne vem a bi se še ubadal z njimi po tej katastrofi, za napačno pošiljko!

je še kje kaj pa da je max 360€?

gpuljak ::

puginho je izjavil:

gpuljak je izjavil:

Ja res je. Ne vem zakaj se drugi proizvajalci ne držijo tega... pač marsikomu se ne da "prčkat" cel dan po nastavitvah in Sony ima tu en velik +. Meni je glede na prejšnjo sliko pri Samsungu ,Sony "bomba".
Barve naravne, hitri prizori brez zameglitve...


Ma pusti ene hepane tu, andrej pač 4 dni sliko nastavla potem ko prečekira celi internet za najboljše nastavitve. On pričakuje da si bo stara omika sama nastavljala sliko. Če proizvajalec že v osnovi sam ne zna nastavit slike ti to veliko pove o firmi.

Popolnoma se strinjam!

BorutK-73 je izjavil:

gpuljak je izjavil:

MrStein je izjavil:

Zato, ker dobra nastavitev za trgovino ni dobra nastavitev za dom.


Nastavitve za trgovino? Hm ne vem če trgovci vsak tv posebaj nastavljajo...
Pač iz škatle ga dajo direkt v izložbo... Če se motim me popravite.

TVji imajo nastavitev prav za trgovine kjer se vrtijo njihovi posnetki in primerjave kako je z ali brez določeno opcijo. Mislim da se reče demo ali showroom.

Sem jasno povedal, da nisem gledal auto mode ozr.shop mode ampak programe iz satelitske tv...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gpuljak ()

MrStein ::

In si prilagodil nastavitve? Ali si pustil take kot so?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

gpuljak ::

MrStein je izjavil:

In si prilagodil nastavitve? Ali si pustil take kot so?

Vse tv-je smo dali na standard mode...

MrStein ::

No, saj zato gre. Eni, ki imajo nastavljeno "standard" tako, da zgleda dobro v trgovini, eni pa, da zgleda dobro v dnevni sobi, tretji pa, da v spalnici.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

majnk ::

Kateri je najboljši 43'' TV, ki se ga dobi pri nas? Lahko tudi 49'', če je širina TV-ja manjša kot 110 cm.
TV mora predvajati vse najpogostejše audio in video formate preko USB (Hevc, DTS...). Ali se dobi OLEDe takih dimenzij ?

andrej69 ::

majnk je izjavil:

Kateri je najboljši 43'' TV, ki se ga dobi pri nas? Lahko tudi 49'', če je širina TV-ja manjša kot 110 cm.
TV mora predvajati vse najpogostejše audio in video formate preko USB (Hevc, DTS...). Ali se dobi OLEDe takih dimenzij ?


Kar se tiče velikosti 49˝ in 43˝ recimo kaj od tega. Samsung edino ne podpira DTS. Kar pa se tiče OLED televizorjev, je najmanjša velikost 55˝.

Velikost 49˝

Samsung Q70R
Sony XG9000
Panasonic GX900

Velikost 43˝

Panasonic GX900
Samsung Q60R
Sony XG8300
Philips PUS7304

fpbs ::

majnk je izjavil:

Kateri je najboljši 43'' TV, ki se ga dobi pri nas? Lahko tudi 49'', če je širina TV-ja manjša kot 110 cm.
TV mora predvajati vse najpogostejše audio in video formate preko USB (Hevc, DTS...). Ali se dobi OLEDe takih dimenzij ?
49" je širina cca 107cm. Tukaj imaš kar nekaj modelov:
https://www.ceneje.si/L3/964/avdio-vide...
OLEDi diagonale 48" bodo prišli na tržišče spomladi 2020.

zotter ::

gledam Sony KD49XG7096B ali priporočate kaj drugega velikosti 50" do 400€ ?

Konlov ::

Za kaj boš rabil, dolžina gledanja...

zotter ::

filmi dol potegnjeni in tv program, večinoma se gleda zvečer , razdalja gledanja je 2m.
Je LG 49UJ6307 boljša izbira napram omenjenemu sonyu?

andrej69 ::

zotter je izjavil:

filmi dol potegnjeni in tv program, večinoma se gleda zvečer , razdalja gledanja je 2m.
Je LG 49UJ6307 boljša izbira napram omenjenemu sonyu?


Sony je vsekakor boljša izbira, tukaj ni nobenega dvoma:)) Je pa res, da tudi tale Sony ni najbolj primeren za gledanje zvečer zaradi IPS panela.. Kolikšna pa je cena tega Sonya..?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

zotter ::

to jaz gledam na bolhi, cena omenjenega Sonya je 390, lgja pa 270. Ni mi nujno nov tv lahko je rabljen z garancijo obvezno 4K, torej če kdo ve za kakega dobrega kar z besedo na dan.
Torej bolj priporočaš VA panel?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zotter ()

andrej69 ::

zotter je izjavil:

to jaz gledam na bolhi, cena omenjenega Sonya je 390, lgja pa 270. Ni mi nujno nov tv lahko je rabljen z garancijo obvezno 4K, torej če kdo ve za kakega dobrega kar z besedo na dan.


Da, ker novi takšen Sony model pride nekje 500 evrov. Zakaj pa ne bi dal še 100 evrov več in dobiš popolnoma nov televizor, in še to kakšen kvalitetnejši model kakor je ta Sony:)

zotter ::

Ja saj ne vem kaj naj. Prehajam iz 11 let starega Philipsa 32 PFL5403D
In karkoli 50" bo zame raketa. Zakaj ne vzamem novega? Ker tudi cena je faktor in dobim za denar novega, bolj zmogljivega rabljenega.
Kaj pa priporočaš do 400€?

andrej69 ::

zotter je izjavil:

Ja saj ne vem kaj naj. Prehajam iz 11 let starega Philipsa 32 PFL5403D
In karkoli 50" bo zame raketa. Zakaj ne vzamem novega? Ker tudi cena je faktor in dobim za denar novega, bolj zmogljivega rabljenega.
Kaj pa priporočaš do 400€?


Če si omejen kar se tiče denarja je druga zgodba.. Za 400 evrov bi ti jaz priporočil tale model Samsunga, kateri ima že VA panel, kar je bolje za gledanje zvečer.. Ali pa model Panasonica. Je pa minus teh dveh televizorjev, da ne omogočata DTS zvoka.

https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/s...

https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/p...
««
30 / 66
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri 65-70'' televizor?

Oddelek: Zvok in slika
165226 (3891) neocodexx
»

Kateri televizor (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5117642 (7375) Mirkokovačec
»

Samsung qled televizije (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11127222 (17309) Mirkokovačec

Več podobnih tem