» »

Kateri 40-50" LCD televizor?

Kateri 40-50" LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
3 / 66
»»

itaknn ::

Malo sem si zozil izbor, so pa vsi komentarji dobrodosli :)
LED TV SONY KDL-49WD758/755
LED TV SONY KDL48WD650B
Philips LED TV sprejemnik 49PUH6101/88
LED TV SAMSUNG UE50KU6072
Samsung LED TV UE49K5502

Gatsu ::

Absolutno LED TV SONY KDL-49WD758/755 če je še dobavljiv.

andrej69 ::

itaknn je izjavil:

Malo sem si zozil izbor, so pa vsi komentarji dobrodosli :)
LED TV SONY KDL-49WD758/755
LED TV SONY KDL48WD650B
Philips LED TV sprejemnik 49PUH6101/88
LED TV SAMSUNG UE50KU6072
Samsung LED TV UE49K5502


Sedaj si dal v izbor nekaj modelov različnih panelov. Sony WD758,in Philips 6101 imata IPS panele,dočim imata Samsung modela in Sony model WD650 va panel.Tako, da so tukaj razlike kar se tiče kvalitete slike. Eni prisegajo na IPS panele, drugi na VA panele.Tako, da se moraš odločit katera opcija ti je bližja.

itaknn ::

Glede na to , da tv gleda in podnevi in ponoci bi se tesko odlocil za panel. Pomoje je bolj vazno katera tv prikaze najbolje sd signal.

andrej69 ::

@itaknn
Važno je tudi, če bo gledala televizija naravnost ali iz strani. Kar pa se tiče SD signala, je na vseh zelo solidno.Ne morem posebej kakšen model ispostavit.

itaknn ::

Televizija se bo gledala naravnost,tako da vidni koti niso toliko pomembni.
Sej posteno povedano dvomim, da bi ona opazila kaksno vecjo razliko v kvaliteti slike med omenjenimi modeli,gre bolj za mojo navado/razvado da se malo pozanimam preden kaj tehnicnega kupim :)

andrej69 ::

@itaknn
Tudi jaz mislim, da je za njo vseeno kateri je panel.:)Kot sem dejal, starejši gledajo bolj na izgled televizorja, prikaz barv itd..Tukaj niso važni Hz,vrsta panela, Smart sistem itd..

d4vid ::

Zanima me, kakšne se vam zdijo TV Tesla in VOX, saj gledam na mimovrste in sta obe znamki med najcenejšimi, za slabih 180€ dobim 32" TV.

// Druge teme o TV nisem našel.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

rdecaluc ::

Zdravo.

Iščemo novi televizor.

Bil je ogledan PHILIPS 43PUS6501, ampak se je ugotovilo da je razdalja malce večja do televizije kot smo sprva ocenili - je okrog 4-5m.

Sedaj pa iščemo nek televizor ki je okoli 50-55", pa sploh nimamo idej. Pripravljeni smo odštet okrog 700€.

Gledala se je sicer 50" varianta tega PHILIPSA, nekaj smo pa tudi gledali tegale Samsunga UE55KU6452, samo ima ta tiezen namesto androida pa ne vemo kaj si o tem mislit.

A nam lahko svetujete, kaj bi bil nek best buy.

ps. Namen: Filmi preko HDMI, kabelska tv z HD programi, vsake toliko kakšna igra (pc ali konzola)

LP!
Est modus in rebus. ,typos

Tomson ::

Pri razdalji 4-5m bi bil 65" prava izbira, kar pa cenovno seveda ne gre skozi. Soliden 65" bi prišel okoli tisočaka. Bo pa seveda 55" dosti bolj primeren kot 43".

Tizen je načeloma boljši od Androida, saj deluje bolj tekoče, odzivno in ima precej manj težav. Prednost androida je predvsem njegova kompleksnost, tudi povezljivost, a tudi npr. Tizen ponuja praktično vse kar potrebuješ.

Okoli 700€ je bestbuy Samsung 55KU6072 (VA) za 650€, sicer pa je tudi Hisense 55K321 (VA) je precej soliden, pri IPS panelih pa Philips 55PUS6401 ali Panasonic 55DX653.

Glede na namen uporabe bi predlagal ugodnega Samsung 55KU6072.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

itaknn ::

@ Tomson
Za kateri model tv-ja bi se odlocil v moji situaciji ?

andrej69 ::

rdecaluc je izjavil:

Zdravo.

Iščemo novi televizor.

Bil je ogledan PHILIPS 43PUS6501, ampak se je ugotovilo da je razdalja malce večja do televizije kot smo sprva ocenili - je okrog 4-5m.

Sedaj pa iščemo nek televizor ki je okoli 50-55", pa sploh nimamo idej. Pripravljeni smo odštet okrog 700€.

Gledala se je sicer 50" varianta tega PHILIPSA, nekaj smo pa tudi gledali tegale Samsunga UE55KU6452, samo ima ta tiezen namesto androida pa ne vemo kaj si o tem mislit.

A nam lahko svetujete, kaj bi bil nek best buy.

ps. Namen: Filmi preko HDMI, kabelska tv z HD programi, vsake toliko kakšna igra (pc ali konzola)

LP!


Jaz bi ti priporočil, tale zelo soliden model Philipsa. Novi Android deluje zelo dobro,tudi igranje iger je dobro, tako, da priporočam tale model televizorja. Ali pa model Samsunga KU6072.
https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/5...

rdecaluc ::

Bomo premislili. Hvala za odgovore :)

edit: Ko berem temo opažam da je pri veliko televizijah potrebna naknadna nastavitev. To velja za vse ali so katere že tovarniško dobro nastavljene?
Est modus in rebus. ,typos

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rdecaluc ()

andrej69 ::

@rdecaluc
Kar se tiče nastavitev je odvisno od modela do modela.Nekateri so že tovarniško dobro nastavljeni, nekateri pa potrebujejo dodatno nastavitev.

Tomson ::

itaknn je izjavil:

@ Tomson
Za kateri model tv-ja bi se odlocil v moji situaciji ?

Malo sem si zozil izbor, so pa vsi komentarji dobrodosli :)
LED TV SONY KDL-49WD758/755
LED TV SONY KDL48WD650B
Philips LED TV sprejemnik 49PUH6101/88
LED TV SAMSUNG UE50KU6072
Samsung LED TV UE49K5502



Še največja razlika med omenjenimi tvji je pri VA/IPS panelu. Če se bo gledal TV tudi čez dan in pod širšimi vidnimi koti bo IPS defenitivno boljša izbira, sam bi potem vzel Sony 49XD7005 (IPS) za 590€, ki je v tem rangu najboljši IPS model. Če pa vidni koti ne bodo široki pa defenitivno Samsung 50KU6072 (VA), ki je največji, je precej dober "overall" in ima ugodno ceno. Bi pa za omenjeni namen uporabe defenitivno izbiral med omenjenima Sony in Samsung ker imata tudi najboljši "upscaling", kar je pomembno, ker se bo veliko gledalo TV programe. (čeprav razlike več niso tako velike kot nekdaj)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

itaknn ::

Najlepsa hvala za vse predloge.Zdej pa grem preverit kateri modeli so sploh dobavljivi.

Jerry000 ::

Še jaz z vprašanjem. Zdaj se že bolj resno odločam za nakup. Sem že postavil vprašanje ampak imam spet konkretna vprašanja. Torej hiter povzetek, oseba bo za 50 let dobila nov TV. Gleda se večino TV programe (Telemach), paket programov je osnovni ali srednji paket. Oseba si želi gledat filme tudi preko USB ključka.
En izmed vas je predlagal tega:
https://www.mimovrste.com/ultra-hd-tv-s...

Po izgledu mi je zelo všeč, edino 4K me skrbi. Kako je 4k in navadni programi? Slika bo verjetno slaba kajne? Za prihodnost je res dobro 4K, ampak kdaj bodo pa vsebine 4K pa tudi ne vem če bo še kmalu. Poleg tega, fino je da ima TV vgrajen WiFi, da se lahko poveže na splet, ter dobrodošli so kaki bonbončki ala povezovanje naprav na TV, itd vendar za 400€.

Poleg zgornjega je na ogledu tudi ta:
https://www.harveynorman.si/tv-sprejemn...

Potreboval bi malo pomoči pri izbiri, lahko tudi še kakšen predlog (je nek uporabnik dal že predloge, ampak mi vizualno niso preveč všeč).

Jerry000 ::

Ne morem popraviti posta. Pozabil dodati, TV je gledan z razdalje cca 4m

andrej69 ::

Jerry000 je izjavil:

Ne morem popraviti posta. Pozabil dodati, TV je gledan z razdalje cca 4m


Za takšno daljavo bi skoraj potreboval 55" veličino panela ali pa saj 49". 43" veličina, bo ti zasigurno premala za takšno daljavo:)

Jerry000 ::

Je kaksen dober za 400EUR? Zanima me predvsemkako je glede 4k. Oseba ima Telemach, paket Trojček Gold extra 2. A ce se 1080 ali 720 film gleda na 4k, veliko vpliva na kvaliteto? Kolikor gledam in razumem ima ta paket okoli 15 programov v HD kar je 720...ostali pa niso HD in sklepam da so slabse kvalitete? Potemtakem koliko je sploh smiseln 4k glede na to da niti full HD nimajo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

andrej69 ::

@Jerry000
Za takšen denar sploh ne dobiš takšne veličine. Za okoli 550 evrov dobiš kakšen model veličine 49".Ali še za kakšnih 100 evrov več, veličine 55". Pa ne glede ali gre za FullHD ali 4K model. Kajti cene FullHD televizorjev, niso bistveno nižje kakor 4K modelov.Če ne moreš dat toliko denarja, boš pač moral vzet veličine 43".

Jerry000 ::

Ok, to bo se za premislit. Kako je pa z 4k? (vprasanje je v prejsnjem postu)

Tomson ::

Ločljivost TVja ne igra vloge, ne glede na kvaliteto vira. 4k TVji imajo danes zelo učinkovito video procesiranje, kjer preko upscalinga prikažejo praktično enako kvaliteto tudi nižjeločljivostnih vsebin. Kakšno leto nazaj je bila situacija drugačna, FHD TVji so bili občutno cenejši, upscaling pa ni bil tako učinkovit, danes je ponudba FHD TVjev precej manjša, dobrih, kvalitetnih FHD TVjev višjega ranga pa praktično ni več (ker ni več kupcev ki bi kupili drag FHD TV), kar pa ne pomeni da jih ni, a so doma le v nižjem cenovnem rangu.

Kar se velikosti tiče, pri 4m bi bil 55" res nuja. A za 400€ kaj pametnega ne dobiš. Za 55€ pa imaš precej solidno opcijo, Samsung 55K5102 (VA FHD) ali Philips 55PUH6101 (4K IPS).
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Jerry000 ::

Torej je 4k cisto safe nakup, tudi ce ni FHD vsebine na TV programih? No, bodo pa filmi na USB, pa se to bojo v 720 ali 1080p

Tomson ::

Drži, SD in FHD vsebine bodo na 4k TVju praktično enake kot na FHD TVju, sploh pri Sony/Samsung/Panasonic/Philips/Hisense TVjih, ki dobro upscalajo in še toliko bolj na 55" in manjšem TVju pri 4m razdalje gledanja.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Jerry000 ::

Super, torej 4k it is than :). Moram samo še zmerit trenutni TV in pogledat razdaljo. Malo sem na pamet rekel, ampak trenutni TV meri 43" se mi zdi pa je gledanost super. Večji tudi težko, ker ni placa :)

A110 ::

trenutni 40" phillips je premajhen za dnevno sobo. iscem nekaj velikosti 49" ker za vecje ni prostora. v 70% gledamo tv 10% filme iz usb in 10% xbox360. je kaksna pametna opcja? budget je recimo okoli 450 maximalno 500. lahko je tudi nakup iz tujine ce je z postnino ceneje. neke po trebe po pametnem televizorju nimam saj imamo bolj pocasen internet pa tudi nevem kaj sploh sodobne televizije razen youtuba in brskanja (kar ze imam na zdajsnjem philipsu) ponujajo. trenutno imam nagledan tale model. mi lahko kdo ki se malo bolje spozna na zadeve kaj priporoca?

bo pa tv na steni, kot je ze sedajsnji

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: A110 ()

Tomson ::

V tem cenovnem rangu okoli 50" je omenjeni Samsung 50KU6072 za 475€ definitivno bestbuy...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

1b0r ::

Sem bil dva dni nazaj v Big Bangu, ampak sem sedaj tukaj od andrej69 in Tomsona zvedel precej več.
Hotel sem pa samo zamenjavo za mojega prastarega LG 32LH7000 H-IPS, kjer me na čase moti preveč siva slika, verjetno pri bolj temačnih filmih, oz. če bi se res osredotočal na to, pri vseh.
Pa velikost bi bila verjetno za mojih 2,2m razdalje bolj primerna 43" kot 40". Formula naj bi bila polovica razdalje, kar je 110cm oz. ravno 43", ne vem kje sem to že gledal.

Tako da VA model je potem verjetno najboljša izbira Samsung UE43KU6072.
V živo mi je imel pa izmed 40" najbolj črno sliko (prodajalec sicer ni hotel nastavit samo črne, tam bi takoj prepoznal VA matrike) Samsung UE40KU6402.
Nikakor pa ne najdem kateri panel ima, sem preveril tudi na lcdchart.com in displayspecifications.com.
Ampak zdaj vidim da obstaja tudi 6400, verjetno je 6402 samo za drugi trg, vsaj take imam izkušnje z drugimi izdelki. Pa 6402 bi šel skoraj stavit da je bil VA, ker je res izstopal.

EDIT:
Eh, zdaj vidim da so KU 2016, 2017 moram pa gledat za MU, tako da bo dovolj za danes, če ne bi lahko do zjutraj študiral.
Seveda so mal dražji, ampak je cena še sprejemljiva (tam do 700EUR), edino 43" nisem pri nas nikjer našel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 1b0r ()

Tomson ::

Glede na to, da so novejši MU modeli opazno dražji in popolnoma nič boljši od 2016 KU modelov je za razmislit, pač odvisno koliko dražji model gledaš.

Sicer si pravilno ugotovil, npr. model 6400 in 6402 sta enaka, a za različna tržišča.

NAMIG (kako prepoznati VA/IPS panel)

- VA panel hitro prepoznaš če pogledaš zaslon iz strani, se hitreje zetemni in slika postane sprana.

- Razlika je vidna tudi če s prstom pritisneš na zaslon, na VA panelu boš za kratek čas opazil deformacijo (zasvetlitev slike).

- Ali pa če npr. s telefonom res od blizu posnameš sliko, kjer bo razvidna struktura pikslov.



PS: Zakaj pa ne bi vzel Samsung 55KU6072 za 650EUR? ;) Za 2.2m bo odlična velikost - KLIK, če bo dosti FHD vsebin, če pa bodo po večini TV HD programi pa bi osebno vzel okoli 50" (npr. Samsung 50MU6102 ali 49KU6479 za 650EUR).
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

itaknn ::

Pozdravljeni,
Vkolikor kdo trenutno kupuje tv, bi mu priporocal da izkoristi priliko,dokler ne razprodajo zadnjih kosov v https://mtehnika.mercator.si/brskaj/133...
Se posebej padejo v oci :
LCD TV SAMSUNG UE50KU6072UXXH za 424eur (tega sem sam narocil )
LED LCD TV SONY KDL49WD755BAEP za 480 eur, ter
LCD TV PHILIPS 55PUH6101/88 za 480 eur.Nizjih cen za omenjene modele nisem nikjer zasledil.

kralnahribu ::

Pozdravljeni
Kakšno je kaj vaše mnenje o PHILIPS 49 ali 55 PUS6482

Zgodovina sprememb…

mailer ::

Danes mi je oče pod nos pomolil bb katalog in pokazal na philipsa 55PUS6561. :D Sem mu takoj rekel, da naj pozabi na ta krš in predlagal Hisense H65M7000 oz Hisense H65M5500. Seveda o tej znamki še ni slišal nikjer in nikoli.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Zan979 ::

Zdravo,

kupujem TV z diagonalo 43 (več ne gre).
Gledam predvsem tv kanale, bom pa v prihodnosti kako igralno konzolo priklopil...
Malo sem bral in videl, da kot soliden nakup predlagate Samsung 43KU6072, ki ga dobim za 430 (kak je s pilotom, kaj je res tak problematičen). Za isti denar dobim tudi:
Philips 43PUH6101 400 €
Philips 43PUS6201/12 440 €
Kaj je bistvena razlika med temi, kaj predlagate?
Nekje sem prebral, da ima Samsung 43KU6072 lepšo črno, a ko sem ga v Merkurju primerjal s Philips 43PUH6101 so bile na Philipsu barve bolj intenzivne, (je pa res, da ni bilo prodajalca, da bil lahko nastavitve preveril). Kak je dejansko z barvami in koti?

Kaj pa pridobim z naslednjimi modeli:
Philips 43PUS6401 za 520 €
Philips 43PUS6501/12 za 590 €
Samsung 43MU6172 za 560 €

Prosim za vaša mnenja in predloge...

lp

andrej69 ::

kralnahribu je izjavil:

Pozdravljeni
Kakšno je kaj vaše mnenje o PHILIPS 49 ali 55 PUS6482


Dober model, vsekakor vreden nakupa:)

mailer je izjavil:

Danes mi je oče pod nos pomolil bb katalog in pokazal na philipsa 55PUS6561. :D Sem mu takoj rekel, da naj pozabi na ta krš in predlagal Hisense H65M7000 oz Hisense H65M5500. Seveda o tej znamki še ni slišal nikjer in nikoli.


Zakaj pa bi bil krš..? Če bi bil krš kakor ti praviš, ne bi bil najbolje prodajan model poleg modela 6501:)
Dobiš ga sedaj za 800 evrov.Kje pri nas trenutno dobiš, televizor za takšno ceno, pa da je kvalitetnejši.?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

andrej69 ::

Zan979 je izjavil:

Zdravo,

kupujem TV z diagonalo 43 (več ne gre).
Gledam predvsem tv kanale, bom pa v prihodnosti kako igralno konzolo priklopil...
Malo sem bral in videl, da kot soliden nakup predlagate Samsung 43KU6072, ki ga dobim za 430 (kak je s pilotom, kaj je res tak problematičen). Za isti denar dobim tudi:
Philips 43PUH6101 400 €
Philips 43PUS6201/12 440 €
Kaj je bistvena razlika med temi, kaj predlagate?
Nekje sem prebral, da ima Samsung 43KU6072 lepšo črno, a ko sem ga v Merkurju primerjal s Philips 43PUH6101 so bile na Philipsu barve bolj intenzivne, (je pa res, da ni bilo prodajalca, da bil lahko nastavitve preveril). Kak je dejansko z barvami in koti?

Kaj pa pridobim z naslednjimi modeli:
Philips 43PUS6401 za 520 €
Philips 43PUS6501/12 za 590 €
Samsung 43MU6172 za 560 €

Prosim za vaša mnenja in predloge...

lp

Kar se tiče Samsung daljinca, načeloma deluje dobro. Toda za aplikacije in vnos teksta, priporočam kakšno USB tipkovnico, recimo model Logitech KS780.Med vsemi temi naštetimi televizorji, pa se ti najbolj isplača kupiti Philips model 6501:)Res, da nekaj dražji, toda kar precej boljši predvsem na ostale Philips modele.

Jerry000 ::

Koliko igra vloge quad ali dual core? Ali so dual core dovolj zmogljivi za upravljanje po UI in premikanje po USB ključku polnem video/slik vsebin?

Urrby ::

Tudi jaz se odločam za nakup prvega TVja vendar ob poplavi informacij in ponudb bi potreboval nekaj vaših predlogov.
TV se bo večinoma uporabljal za gledanje filmov preko USBja in gledanje TV kanalov (telemach paket trojček gold extra 2). Oddaljenost Tvja je 3-4m, budget je do 500€, željena velikost Tvja pa je 40-43inch. Ekran mora imeti WiFi in USB port.
Mogoče je bilo že povedano, ampak vseeno, ali je bolj priporočljiva nabava 4k ali Full HD TVja, glede na moj namen uporabe? Kolikor gledam na internetu ne najdem 4k vsebin (Netflixa ne uporabljam), Tv programov pa tudi ni v 4k (še FUll HD jih je malo). Ali se splača kupiti 4k in na njem gledati predvsem 1080p in nižje. Ali so kakšni problemi pri downscalingu (Tv do 500€)?

Prosim za predloge. Trenutno sem uspel najti naslednje FUll HD Tvje (katerega se splača kupiti oz ali so sploh dobre izbire):

https://mtehnika.mercator.si/izdelek/17...
https://www.harveynorman.si/tv-sprejemn...
https://www.harveynorman.si/tv-sprejemn...
https://www.mimovrste.com/led-lcd-tv-sp...
https://www.mimovrste.com/led-lcd-tv-sp...
https://www.harveynorman.si/tv-sprejemn...

andrej69 ::

Jerry000 je izjavil:

Koliko igra vloge quad ali dual core? Ali so dual core dovolj zmogljivi za upravljanje po UI in premikanje po USB ključku polnem video/slik vsebin?


Načeloma za takšne stvari, zadostuje dual core, je pa vseeno bolje če ima televizor že vgrajen quad core procesor.Bolj važno za takšne stvari je, kakšen je vgrajen Chipset. Procesor je bolj važen pri prikazovanju kvalitete slike.

andrej69 ::

Urrby je izjavil:

Tudi jaz se odločam za nakup prvega TVja vendar ob poplavi informacij in ponudb bi potreboval nekaj vaših predlogov.
TV se bo večinoma uporabljal za gledanje filmov preko USBja in gledanje TV kanalov (telemach paket trojček gold extra 2). Oddaljenost Tvja je 3-4m, budget je do 500€, željena velikost Tvja pa je 40-43inch. Ekran mora imeti WiFi in USB port.
Mogoče je bilo že povedano, ampak vseeno, ali je bolj priporočljiva nabava 4k ali Full HD TVja, glede na moj namen uporabe? Kolikor gledam na internetu ne najdem 4k vsebin (Netflixa ne uporabljam), Tv programov pa tudi ni v 4k (še FUll HD jih je malo). Ali se splača kupiti 4k in na njem gledati predvsem 1080p in nižje. Ali so kakšni problemi pri downscalingu (Tv do 500€)?

Prosim za predloge. Trenutno sem uspel najti naslednje FUll HD Tvje (katerega se splača kupiti oz ali so sploh dobre izbire):

https://mtehnika.mercator.si/izdelek/17...
https://www.harveynorman.si/tv-sprejemn...
https://www.harveynorman.si/tv-sprejemn...
https://www.mimovrste.com/led-lcd-tv-sp...
https://www.mimovrste.com/led-lcd-tv-sp...
https://www.harveynorman.si/tv-sprejemn...


Za takšno razdaljo gledanja, bi skoraj potreboval televizor diagonale 49-50", še bolje pa bi bilo seveda 55". Seveda, pa je cena takšnih diagonal nekaj večja.Tukaj imaš ugodno ta 4K model Samsunga. Ali pa tale še nekaj večji FullHD model LG-ja,ali nekaj manjši model Philipsa in Sonya.Najbolje sam veš, kje ti je zadnja meja glede denarja.Toda jaz bi ti vsekakor priporočal, saj veličino 49".
https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/u...
https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/5...
https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/4...
https://www.ceneje.si/Izdelek/6584712/a...

Urrby ::

andrej69 je izjavil:

Urrby je izjavil:

Tudi jaz se odločam za nakup prvega TVja vendar ob poplavi informacij in ponudb bi potreboval nekaj vaših predlogov.
TV se bo večinoma uporabljal za gledanje filmov preko USBja in gledanje TV kanalov (telemach paket trojček gold extra 2). Oddaljenost Tvja je 3-4m, budget je do 500€, željena velikost Tvja pa je 40-43inch. Ekran mora imeti WiFi in USB port.
Mogoče je bilo že povedano, ampak vseeno, ali je bolj priporočljiva nabava 4k ali Full HD TVja, glede na moj namen uporabe? Kolikor gledam na internetu ne najdem 4k vsebin (Netflixa ne uporabljam), Tv programov pa tudi ni v 4k (še FUll HD jih je malo). Ali se splača kupiti 4k in na njem gledati predvsem 1080p in nižje. Ali so kakšni problemi pri downscalingu (Tv do 500€)?

Prosim za predloge. Trenutno sem uspel najti naslednje FUll HD Tvje (katerega se splača kupiti oz ali so sploh dobre izbire):

https://mtehnika.mercator.si/izdelek/17...
https://www.harveynorman.si/tv-sprejemn...
https://www.harveynorman.si/tv-sprejemn...
https://www.mimovrste.com/led-lcd-tv-sp...
https://www.mimovrste.com/led-lcd-tv-sp...
https://www.harveynorman.si/tv-sprejemn...


Za takšno razdaljo gledanja, bi skoraj potreboval televizor diagonale 49-50", še bolje pa bi bilo seveda 55". Seveda, pa je cena takšnih diagonal nekaj večja.Tukaj imaš ugodno ta 4K model Samsunga. Ali pa tale še nekaj večji FullHD model LG-ja,ali nekaj manjši model Philipsa in Sonya.Najbolje sam veš, kje ti je zadnja meja glede denarja.Toda jaz bi ti vsekakor priporočal, saj veličino 49".
https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/u...
https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/5...
https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/4...
https://www.ceneje.si/Izdelek/6584712/a...


Tv mora biti v zgoraj omenjeni velikosti 40-43inch. Me pa še vedno zanima glede 4k, kako je z vsebino in Tv programi?

Tomson ::

Danes razlik pri prikazu SD/HD/FHD vsebin med 4k in FHD Tvji praktično ni. Iz tega stališča je povsem enako kateri panel vzameš, saj je ponudba FHD TVjev precej majhna, pa še to pravzaprav izključno "entry level" TVji nižjega ranga.

Kar se tiče razdalje gledanja in velikost, 3.5m pri 43" pa je situacija takšna, da razlike tudi med 4k in FHD vsebino nikoli ne boš opazil, ker pač oko ni zmožno razlikavati takšne detajli pri tako majhni sliki na tako veliki razdalji. Lahko si tudi sam prebereš o razdalji gledanja ter velikosti TVja.

4k vsebin je danes še vedno bore malo, največ jih dobiš preko pretočnih vsebin ala Netflix in AmazonPrime, nekaj tudi na Youtubu, pa seveda v obliki UHD Blueray diskov, a potrebuješ tudi UHD predvajalnik in diski niso poceni, izbire med filmi pa je že kar precej. TV kanalov v 4k ne bomo videli še mnogo let, kot si že sam omenil, velika večina je še vedno v 720p, nekaj v 1080i, izjemno malo pa v 1080p, sploh pri slovenskih ponudnikih shem, na satelitski mislim da je stanje boljše.

Glede na vse napisane parametre bi ti predlagal Samsung 43KU6072 za 440EUR. Odličen VA model po ugodni ceni. Alternativa je Sony 43WD750 (VA) za 480EUR, sicer FHD TV (kar je za tvoje razmere ok), boljši je npr. na področju procesiranja gibanja ali pa Philips 43PUS6501 za 480EUR, ki pa ima IPS panel in precej širše vidne kote a dosti slabši prikaz črne, veliko nižje kontrastno razmerje in slabšo uniformiranost zaslona. Pri gledanju v zatemnjenem prostoru je Philips dosti manj primeren, če pa bo vedno v prostoru dodaten vir svetlobe, omenjene pomanjkljivosti niso tako izrazite.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

Urrby ::

Tomson je izjavil:

Danes razlik pri prikazu SD/HD/FHD vsebin med 4k in FHD Tvji praktično ni. Iz tega stališča je povsem enako kateri panel vzameš, saj je ponudba FHD TVjev precej majhna, pa še to pravzaprav izključno "entry level" TVji nižjega ranga.

Kar se tiče razdalje gledanja in velikost, 3.5m pri 43" pa je situacija takšna, da razlike tudi med 4k in FHD vsebino nikoli ne boš opazil, ker pač oko ni zmožno razlikavati takšne detajli pri tako majhni sliki na tako veliki razdalji. Lahko si tudi sam prebereš o razdalji gledanja ter velikosti TVja.

4k vsebin je danes še vedno bore malo, največ jih dobiš preko pretočnih vsebin ala Netflix in AmazonPrime, nekaj tudi na Youtubu, pa seveda v obliki UHD Blueray diskov, a potrebuješ tudi UHD predvajalnik in diski niso poceni, izbire med filmi pa je že kar precej. TV kanalov v 4k ne bomo videli še mnogo let, kot si že sam omenil, velika večina je še vedno v 720p, nekaj v 1080i, izjemno malo pa v 1080p, sploh pri slovenskih ponudnikih shem, na satelitski mislim da je stanje boljše.

Glede na vse napisane parametre bi ti predlagal Samsung 43KU6072 za 440EUR. Odličen VA model po ugodni ceni. Alternativa je Sony 43WD750 (VA) za 480EUR, sicer FHD TV (kar je za tvoje razmere ok), boljši je npr. na področju procesiranja gibanja ali pa Philips 43PUS6501 za 480EUR, ki pa ima IPS panel in precej širše vidne kote a dosti slabši prikaz črne, veliko nižje kontrastno razmerje in slabšo uniformiranost zaslona. Pri gledanju v zatemnjenem prostoru je Philips dosti manj primeren, če pa bo vedno v prostoru dodaten vir svetlobe, omenjene pomanjkljivosti niso tako izrazite.


Najlepša hvala za ta odgovor. Bom pregledal tvoje predloge.

Zoran7 ::

Pridruzujem se temi, zamenjal bi star lcd tv, ki ze kiha pocasi - trenutno je v uporabi LG 32'', razdalja gledanja pa 2,8-3m.
Sodec po informacijah, ki jih berem tukaj od ekspertov, imam premalo tv, torej bi kupil nekaj vecjega.

Spletnih funkcij na TVju sploh ne potrebujem, nisem jih imel do sedaj in jih tudi ne bom pogresal pri novem, rad bi samo cim boljso kvaliteto slike (panel?), gleda pa se kabelska digitalna tv, vcasih kak film preko HDMIja iz racunalnika.

Kaj priporocate mojstri?

Tomson ::

Glede na razdaljo bi bil 55" optimum. Pametno TV dobiš če želiš ali ne, razden če kupiš najbolj poceni vstopni model TVja, ampak potem odpade čim boljša kvaliteta slike.

Sicer pa je odvisno koliko si pripravljen zapravit. Kot si že prebral sta bestbuy modela Sony 55XD9305 in Samsung KS8000 za okoli 1.400€. Tukaj dejansko dobiš izjemno kvalitetna TVja, z odlično HDR podporo. Andrej sicer rad straši o stranici ki se odlepi pri Samsungu, težava dejansko obstaja, a v manjšem procentu TVjev, gre za vključitev v 6% reklamacij, kamor sodijo takšne in drugačne težave vseh proizvajalcev TVjev. Sam temu ne bi namenjal preveč pozornosti, če do tega pride se težavo odpravi, zato pa je garancija. Sicer pa je tudi Sony 55XD9305 odličen v svojem cenovnem rangu, ne moreš zgrešit ne z enim, ne z drugim.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zoran7 ::

Tomson, hvala za temeljit odgovor. 1400€ je definitivno izven mojega budgeta, v mislih sem imel nekje 500 oz. max max 600€.

55 col?? Misis me bo poslala nazaj v BigBang ce prinesem taksen kino domov, kolko se spomnim 6-7 let nazaj smo to merili, pa iskali informacije, pa je bilo 32 cola neka optimalna mera. Ce so se zadeve tako sprememnile?

Tomson ::

Jup. :) Predlagam da prebereš tale članek: Kako velik TV potrebujem, pa potem debatiramo naprej. ;)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

DarwiN ::

Hah, za 3m razdaljo je 55" "optimalen" samo zaradi marketinga in dostopnosti oziroma cen. Dejansko so optimalne velikosti zaslonov precej večje. Če se ravnaš po teh kredibilnih priporočilih, potem je zate optimalen 70" zaslon. In dejansko sem sam fotru porihtal 75" Samsunga na steno ob razdalji gledanja ~3,2m. Najboljši nakup ever. Po tednu dni se privadiš in ne greš nikoli več na manjši TV. Ampak, ja, cena... Če bi tak 75" TV stal 800€, bi se ljudje grebli zanje, ko bi enkrat premagali famozno fobijo do velikosti zaslonov, za katero trpi večji del populacije.

Za 600€ pač nek vstopni 55" model in gasa. ;)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Tomson ::

Jup, žal je tudi denar vedno merilo za optimalen nakup. Kot si omenil, pri 55" že dobiš precej dober TV za tisočaka, kolikor je npr. povprečen potrošnik pripravljen zapravit, 75" modeli se pa šele začnejo pri 2.500€. Ampak, 65" je novi 55", glede na to, kako cene počasi padajo. Res pa je težava v ljudeh, ki niso vajeni velikih zaslonov in jim že 55" deluje preveliko. Ampak bo, sčasoma.

PS: Sam tudi že nekaj dni uživam s FHD projektorjem in 115" sliko na 3.5m. Kaj naj rečem, za filmsko izkušnjo je to to! Če bi bila stena malo večja bi sliko hitro povečal na 130"! ;)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

andrej69 ::

Tomson je izjavil:

Glede na razdaljo bi bil 55" optimum. Pametno TV dobiš če želiš ali ne, razden če kupiš najbolj poceni vstopni model TVja, ampak potem odpade čim boljša kvaliteta slike.

Sicer pa je odvisno koliko si pripravljen zapravit. Kot si že prebral sta bestbuy modela Sony 55XD9305 in Samsung KS8000 za okoli 1.400€. Tukaj dejansko dobiš izjemno kvalitetna TVja, z odlično HDR podporo. Andrej sicer rad straši o stranici ki se odlepi pri Samsungu, težava dejansko obstaja, a v manjšem procentu TVjev, gre za vključitev v 6% reklamacij, kamor sodijo takšne in drugačne težave vseh proizvajalcev TVjev. Sam temu ne bi namenjal preveč pozornosti, če do tega pride se težavo odpravi, zato pa je garancija. Sicer pa je tudi Sony 55XD9305 odličen v svojem cenovnem rangu, ne moreš zgrešit ne z enim, ne z drugim.


Jaz nič ne strašim, in ne poveličujem teh težav:)Vrnila se je tudi cela serija teh televizorjev, kajti preveč je bilo deformiranih televizorjev..Tudi, če ga pelješ na servis boš še naprej imel te težave. Kajti na servisu ti bodo zamenjali lepilne trake, in zgodba se bo že kaj hitro ponovila.Tako, da jaz vsekakor odsvetujem nakup KS serije..Pa tudi, če gledamo težave z mrtvimi pixli, teh je res sicer nekaj manj toda so.Torej, če gledamo realno, zakaj bi kupoval takšen televizor , ki ima kar nekaj težav v štartu.Pa saj Samsung ni edini proizvajalec televizorjev. Dobiš precej kvalitetnejše televizorje na tržišču:)Enostavno se mora vsak zavedat, da Samsung ni več na nivoju izpred par let:)Saj znajo naredit dober televizor, če hočejo, toda enostavno je šla njihova politika v čisto drugačno smer..Seveda je tem stvarem pripomogla velika konkurenca, predvsem Kitajskih proizvajalcev,in pa misel, da za vsako ceno ostanejo vodilni proizvajalev v svetovnem merilu..Samo toliko..
««
3 / 66
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri 65-70'' televizor?

Oddelek: Zvok in slika
165226 (3891) neocodexx
»

Kateri televizor (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5117642 (7375) Mirkokovačec
»

Samsung qled televizije (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11127222 (17309) Mirkokovačec

Več podobnih tem