» »

Kateri 40-50" LCD televizor?

Kateri 40-50" LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
17 / 66
»»

andrej69 ::

jurix je izjavil:

Pozdravljeni. Kupujem TV velikosti okrog 50" v rangu okrog 500EUR. Zanima me primerjava Philips PUS6703, Samsung MU6400 serije, Samsung NU7172 in Sony WF655. Koliko sem bral se večina strinja da je Philips v poceni rangu najboljši, ampak vseeno za vsak slučaj preverim.


Philips je vsekakor najboljši izbor..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

jurix ::

Kaj pa primerjava med modeli PUS6703, PUS6503 in PUS7303? Se kaj v priporočilu spremeni če povem da se TV uporablja večinoma za gaming, torej bi rad čim nižji input lag?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jurix ()

andrej69 ::

jurix je izjavil:

Kaj pa primerjava med modeli PUS6703, PUS6503 in PUS7303? Se kaj v priporočilu spremeni če povem da se TV uporablja večinoma za gaming, torej bi rad čim nižji input lag?


Ja potem je nekoliko boljši model 7303,ki je nasploh najkvalitetnejši. Drugače pa je tudi dobra izbira model 6703.

fpbs ::

jurix je izjavil:

Kaj pa primerjava med modeli PUS6703, PUS6503 in PUS7303? Se kaj v priporočilu spremeni če povem da se TV uporablja večinoma za gaming, torej bi rad čim nižji input lag?
Od teh treh, se edino 7303 lahko primerja s Samsungom MU6400. Za igrice je vsekakor boljši Samsung, ker ima precej nižji input lag, poleg tega imajo Philipsi glossy panel, kar zna biti moteče. https://www.displayspecifications.com/e...
Poglej si še ta dva LGeja: https://www.displayspecifications.com/e...

zlabra ::

https://www.telekom.si/zasebni-uporabni...

Pozdravljen

Kateri televizor se mi splaca vzeti ob vezavi 24 mesecev. Ne rabim pa 55 do 65 ker taksnega ze imam, tam od 42 do 55 col pridejo v postev, kateri ima dokaj solidno sliko. 4k je opcijsko lahko, ni pa nujno ker smo 3km od centrale in nam se 2hd programa ne laufata istocasno, samo navadna. Hvala lp

Sebastijan86 ::

Pozdravljeni
Še eden, ki kupuje televizor. Cena do 500€. Razdalja do tvja je 2,8m.
Tv se ne bo uporabljal za igranje igerc, ampak samo za gledanje tv programov, serije, filmi, seveda ne v 4k kvaliteti, ampak najvec v fullhd. Sem se pa po prebranih zadnjih petih straneh te teme vseeno odlocil, da bi vzel 4k televizor. Najbolj se nagibam k Philipsu PUS6703. Odlocam se se samo ali diagonala 43 ali 50. Je ta isti tv z diagonalo 43 kaj slabsi od tistega s 50, razen, da je manjsi?
Velikost tvja mi namrec niti najmanj ni pomembna, ker tvja skoraj ne gledamo. Bolj mi je pomembno, da je kvalitetnejsa slika in nekako sklepam, da bi tisti z diagonalo 43 lahko imel lepso, bolj ostro sliko ali se motim? Mimogrede, uporabljamo Telemach, kabelsko. Lepo prosim za nasvet. Hvala, lp.

andrej69 ::

Sebastijan86 je izjavil:

Pozdravljeni
Še eden, ki kupuje televizor. Cena do 500€. Razdalja do tvja je 2,8m.
Tv se ne bo uporabljal za igranje igerc, ampak samo za gledanje tv programov, serije, filmi, seveda ne v 4k kvaliteti, ampak najvec v fullhd. Sem se pa po prebranih zadnjih petih straneh te teme vseeno odlocil, da bi vzel 4k televizor. Najbolj se nagibam k Philipsu PUS6703. Odlocam se se samo ali diagonala 43 ali 50. Je ta isti tv z diagonalo 43 kaj slabsi od tistega s 50, razen, da je manjsi?
Velikost tvja mi namrec niti najmanj ni pomembna, ker tvja skoraj ne gledamo. Bolj mi je pomembno, da je kvalitetnejsa slika in nekako sklepam, da bi tisti z diagonalo 43 lahko imel lepso, bolj ostro sliko ali se motim? Mimogrede, uporabljamo Telemach, kabelsko. Lepo prosim za nasvet. Hvala, lp.


Kar se tiče modela 6703, je zelo dober model kar se tiče kvalitete slike:) Toda jaz bi ti priporočil še tale kvalitetnejši model..Kar se tiče velikosti, prikazujejo televizorji z manjšo diagonalo nekoliko kvalitetnejšo sliko zaradi večje gostote pixlov. Toda razlika ni velika.

https://www.ceneje.si/Izdelek/9437596/a...

https://www.ceneje.si/Izdelek/9583964/a...

bastadu ::

Pred kratkim se mi je okvarila televizija SONY KDL-46W905A, ki mi je 5 let res odlično služila, ampak strošek popravila (zamenjava main boarda) bo očitno preveilik, da bi se jo splačalo popravljati ... Kater je trenutno best buy 49" televizor za okoli 1kEUR, lahko je 1080p, naj bi pa podpiral EON, če se le da bi ostal na Sony-u ... Hvala za nasvet!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

andrej69 ::

bastadu je izjavil:

Pred kratkim se mi je okvarila televizija SONY KDL-46W905A, ki mi je 5 let res odlično služila, ampak strošek popravila (zamenjava main boarda) bo očitno preveilik, da bi se jo splačalo popravljati ... Kater je trenutno best buy 49" televizor za okoli 1kEUR, lahko je 1080p, naj bi pa podpiral EON, če se le da bi ostal na Sony-u ... Hvala za nasvet!



Tukaj imaš nekaj modelov..

Sony KD-49XF8505
PHILIPS 49PUS8503
SAMSUNG QLED QE49Q6FN
PANASONIC TX-49FX780E

fpbs ::

bastadu je izjavil:

Pred kratkim se mi je okvarila televizija SONY KDL-46W905A, ki mi je 5 let res odlično služila, ampak strošek popravila (zamenjava main boarda) bo očitno preveilik, da bi se jo splačalo popravljati ... Kater je trenutno best buy 49" televizor za okoli 1kEUR, lahko je 1080p, naj bi pa podpiral EON, če se le da bi ostal na Sony-u .
Nisi napisal, s kakšne razdalje gledaš TV. Od teh zgoraj, ki jih je predlagal Andrej sem takoj izločil Samsunga, ker je 50Hz, 8bit. Dodal pa sem LG Sk8500.
https://www.displayspecifications.com/e...
Naslednjega iz teh podatkov zgoraj, zaradi nizke svetilnosti in kontrasta, izločam Philipsa. Kot tretjega izločam Panasonica. Ostala sta še Sony in LG. Če si zelo navezan na Sonyja, in zaradi vidnega kota, če TV gleda ena oseba, potem to ni slab izbor. Če pa bo TV gledalo več oseb, je pa boljši izbor LG, ki je FALD, ima občutno boljši barvni spekter, ter višjo svetilnost, boljšo HDR podporo, Dolby Vision, Advanced HDR, boljšo podporo kodekov TS,VC-1, VP9, Umetno inteligenco ThinQ AI, Boljši operacijski sistem, boljšo telekomando...

andrej69 ::

Kar se tiče Lg-ja in FALD-a je žalost..Pa tudi kar se ostalih parametrov tiče v praksi, ni nič kvalitetnejši napram modelom, ki sem jih jaz priporočil::))
Dejansko je še nekaj slabši, zaradi samega procesiranja slike..!


The local dimming feature on the SK9 000 is not responsive enough. It reacts too slowly to moving highlights, and the dimming zones turn on and off too late. It is very similar to the Vizio M Series 2017. We do not recommend using the 'High' setting. 'Medium' or 'Low' work best depending on personal preference. Poor black uniformity on the SK9000. When local dimming is off, there is noticeable backlight bleed across most of the screen. With local dimming set to 'High', there is visible blooming around the image. The full array local dimming on the SK9000 is turning the zones off, but the results are much worse than other FALD TVs like the Sony X900F.

DINAMIK ::

Darko pravi takole o tem LG 49 SK 8500

DINAMIK ::

In še odlična cena https://www.ceneje.si/Izdelek/9768728/a...
Celo za 800eur se ga dobi.

In tukaj odlična cena za 65 col https://www.mediamarket.si/ads/lg_65sk8...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DINAMIK ()

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Kar se tiče Lg-ja in FALD-a je žalost..Pa tudi kar se ostalih parametrov tiče v praksi, ni nič kvalitetnejši napram modelom, ki sem jih jaz priporočil::))Dejansko je še nekaj slabši, zaradi samega procesiranja slike..!
The local dimming feature on the SK9 000 is not responsive enough. It reacts too slowly to moving highlights, and the dimming zones turn on and off too late. It is very similar to the Vizio M Series 2017. We do not recommend using the 'High' setting. 'Medium' or 'Low' work best depending on personal preference. Poor black uniformity on the SK9000. When local dimming is off, there is noticeable backlight bleed across most of the screen. With local dimming set to 'High', there is visible blooming around the image. The full array local dimming on the SK9000 is turning the zones off, but the results are much worse than other FALD TVs like the Sony X900F.
Andrej, do pikice natanko to sem pričakoval, da boš prilepil. Kot prvo, bi bilo pošteno, da prilepiš kompleten reviewu.

https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/sk...

In če hočeš naredit primerjavo, in dokazat, kateri TV je boljši, moraš primerjat podatke vseh TVejev. Tu je vzporedna primerjava Sonyja in LGeja, kjer zmaga LG:

https://www.rtings.com/tv/tools/compare...!threshold*0.1

In kar se tiče samega procesiranja slike, ima ta LG vgrajen najnovejši alpha 7 procesor.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Kar se tiče Lg-ja in FALD-a je žalost..Pa tudi kar se ostalih parametrov tiče v praksi, ni nič kvalitetnejši napram modelom, ki sem jih jaz priporočil::))Dejansko je še nekaj slabši, zaradi samega procesiranja slike..!
The local dimming feature on the SK9 000 is not responsive enough. It reacts too slowly to moving highlights, and the dimming zones turn on and off too late. It is very similar to the Vizio M Series 2017. We do not recommend using the 'High' setting. 'Medium' or 'Low' work best depending on personal preference. Poor black uniformity on the SK9000. When local dimming is off, there is noticeable backlight bleed across most of the screen. With local dimming set to 'High', there is visible blooming around the image. The full array local dimming on the SK9000 is turning the zones off, but the results are much worse than other FALD TVs like the Sony X900F.
Andrej, do pikice natanko to sem pričakoval, da boš prilepil. Kot prvo, bi bilo pošteno, da prilepiš kompleten reviewu.

https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/sk...

In če hočeš naredit primerjavo, in dokazat, kateri TV je boljši, moraš primerjat podatke vseh TVejev. Tu je vzporedna primerjava Sonyja in LGeja, kjer zmaga LG:

https://www.rtings.com/tv/tools/compare...!threshold*0.1

In kar se tiče samega procesiranja slike, ima ta LG vgrajen najnovejši alpha 7 procesor.


Kar se tiče te primerjave so tako male razlike, da bi se jaz osebno pa tudi večina drugih vseeno odločila za Sony model:))Kar se pri nam tudi dogaja.. Predvsem zaradi kvalitetnejšega procesiranja Sonya..! Lg slikovni procesor se lahko z Sonyem, Philipsom in Panasonicom primerja samo do neke mera ALPHA9.. Kar pa se tiče ALPHA7 procesorja sem pa ti že nekajkrat napisal, da gre za lanski procesor in ni nov..! Ta procesor so imeli vgrajen lanski OLED modeli Lg-ja..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

fpbs ::

Modela Philipa 8503 in 8303 sta oba precej slabša od LG SK8500. Imata vgrajen še lanski LGejev Nano Cell edge panel, oba sta glossy, kar zna biti zelo moteče. LG pa ima vgrajen panel Nano Cell nove generacije, kar omogoča precej višji barvni spekter, in precej višjo svetilnost in kontrast, kar omogoča precej boljšo HDR podporo. Naj še dodam, da tisto, kar je zapisano na tabeli za Philips HDR, gre v stvari samo za osnovno podporo, to je HDR10 in HLG. Tisto kar piše HDR Plus, je samo Philipsov logo, ravno tako Philips še ni pridobil certifikata za HDR10+.
https://www.displayspecifications.com/e...

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

Modela Philipa 8503 in 8303 sta oba precej slabša od LG SK8500. Imata vgrajen še lanski LGejev Nano Cell edge panel, oba sta glossy, kar zna biti zelo moteče. LG pa ima vgrajen panel Nano Cell nove generacije, kar omogoča precej višji barvni spekter, in precej višjo svetilnost in kontrast, kar omogoča precej boljšo HDR podporo. Naj še dodam, da tisto, kar je zapisano na tabeli za Philips HDR, gre v stvari samo za osnovno podporo, to je HDR10 in HLG. Tisto kar piše HDR Plus, je samo Philipsov logo, ravno tako Philips še ni pridobil certifikata za HDR10+.
https://www.displayspecifications.com/e...


Že zopet pišeš neumnosti.. Nekaj realnih podatkov. Da pa ne omenjam pri Philipsu še kvalitetnejš ostrino, jasnejšo sliko, in uniformiranost panela..Tako, da te še zadnjič prosim, da prenehaš zavajat ljudi z takšnim izjavami kako je ta Lg precej kvalitetnejši itd..

Kontrast: Lg 1300 : 1 , Philips 1 400:1

Svetilnost: Lg 545cd/m² , Philips 431 cd/m2

Barvni razpon: Lg 94.51 % REC2020 73.14 % , Philips 95% REC2020 74%

DINAMIK ::

Ko primeš daljinec v roke se zaveš kdo je zmagovalec ;)

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Kar se tiče te primerjave so tako male razlike, da bi se jaz osebno pa tudi večina drugih vseeno odločila za Sony model:))Kar se pri nam tudi dogaja.. Predvsem zaradi kvalitetnejšega procesiranja Sonya..! Lg slikovni procesor se lahko z Sonyem, Philipsom in Panasonicom primerja samo do neke mera ALPHA9.. Kar pa se tiče ALPHA7 procesorja sem pa ti že nekajkrat napisal, da gre za lanski procesor in ni nov..! Ta procesor so imeli vgrajen lanski OLED modeli Lg-ja..
Andrej, meni, ki nisem TV prodajalec, sploh ni pomembno, za kateri TV se bo "bastadu" na koncu odločil. Kar se tiče procesorja, se Philipsov ne more primerjat z LGejevim. Tako, kot Philipsu ni uspelo izdelat procesor, ki bi uspešno prebavil Dolby Vision, jim očitno ne uspeva tudi z HDR10+. To, kar si ti že nekajkrat napisal, in kar je bilo omenjeno tudi na nekaterih straneh, za alpha 7 procesor pa seveda ne drži. Naj te spomnim, da lanski LGeji niso podpirali ne Thinq AI, ne HFR, za kar se zahteva precej bolj zmogljiv procesor.

krepki ::

Kaj ti pomaga hitrost web osa če si z njim nimaš kaj počet,ni pametnih aplikacij,recimo T-2 je sedaj izdal aplikacijo T-2 TV,za adronoid.
https://play.google.com/store/apps/deta...
Na vrašanja na T-2 forumu kdaj bo aplikacija za ostale ose je bil odgovor.
Tizen: rečeno je kmalu(do konca mesca)...
webOS: ni podatka da bi sploh bila...

Zdaj za hvaljenje po forumu kako hitro ti web os preklapja je to super koliko je uporabno je pa druga stvar,v prvi meri je tv za gledanje vsebin in tukaj je Philips sigurno v vrhu.

bastadu ::

fpbs je izjavil:

bastadu je izjavil:

Pred kratkim se mi je okvarila televizija SONY KDL-46W905A, ki mi je 5 let res odlično služila, ampak strošek popravila (zamenjava main boarda) bo očitno preveilik, da bi se jo splačalo popravljati ... Kater je trenutno best buy 49" televizor za okoli 1kEUR, lahko je 1080p, naj bi pa podpiral EON, če se le da bi ostal na Sony-u .
Nisi napisal, s kakšne razdalje gledaš TV.

Gledam z razdalje 3m, na steni sem imel prej omenjeni 46" televizor, ker sedaj 46" standarda velikosti več ni mi preostane večji 49", pogojno bi morda spravil tudi 55", če se da kaj dobrega za pametno ceno dobiti ...
Me pa sedaj zanima še nekaj: trenutno imam za predvajanje vsebin mrežni predvajalnik PCH A-400, predvajam večinoma MKVje 720p in 1080p streamane preko mreže iz NASa, ali bom z nakupom novejšega Android TVja lahko v celoti nadomestil ta mrežni predvajalnik z aplikacijo na TVju? Ali je zaradi tega pri TVju pomembna še kakšna druga specifikacija (npr. dovolj zmogljiv procesor na TVju, da bo sposoben predvajati 4K)? Seveda če bom že kupil 4K TV bom občasno predvajal oz. streamal tudi kakšno 4K vsebino ....

andrej69 ::

bastadu je izjavil:

fpbs je izjavil:

bastadu je izjavil:

Pred kratkim se mi je okvarila televizija SONY KDL-46W905A, ki mi je 5 let res odlično služila, ampak strošek popravila (zamenjava main boarda) bo očitno preveilik, da bi se jo splačalo popravljati ... Kater je trenutno best buy 49" televizor za okoli 1kEUR, lahko je 1080p, naj bi pa podpiral EON, če se le da bi ostal na Sony-u .
Nisi napisal, s kakšne razdalje gledaš TV.

Gledam z razdalje 3m, na steni sem imel prej omenjeni 46" televizor, ker sedaj 46" standarda velikosti več ni mi preostane večji 49", pogojno bi morda spravil tudi 55", če se da kaj dobrega za pametno ceno dobiti ...
Me pa sedaj zanima še nekaj: trenutno imam za predvajanje vsebin mrežni predvajalnik PCH A-400, predvajam večinoma MKVje 720p in 1080p streamane preko mreže iz NASa, ali bom z nakupom novejšega Android TVja lahko v celoti nadomestil ta mrežni predvajalnik z aplikacijo na TVju? Ali je zaradi tega pri TVju pomembna še kakšna druga specifikacija (npr. dovolj zmogljiv procesor na TVju, da bo sposoben predvajati 4K)? Seveda če bom že kupil 4K TV bom občasno predvajal oz. streamal tudi kakšno 4K vsebino ....



Zato pa ti jaz svetujem Android TV.. Pa namestiš KODI in samo uživaš v filmih, serijah itd..Kar pa se tiče velikosti, pa lahko brez skrbi vzameš tudi 55"..
Dobiš pa nekje te iste modele katere sem ti priporočil.

fpbs ::

krepki je izjavil:

Kaj ti pomaga hitrost web osa če si z njim nimaš kaj počet,ni pametnih aplikacij,recimo T-2 je sedaj izdal aplikacijo T-2 TV,za adronoid.
https://play.google.com/store/apps/deta...
Na vrašanja na T-2 forumu kdaj bo aplikacija za ostale ose je bil odgovor.
Tizen: rečeno je kmalu(do konca mesca)...
webOS: ni podatka da bi sploh bila...

Zdaj za hvaljenje po forumu kako hitro ti web os preklapja je to super koliko je uporabno je pa druga stvar,v prvi meri je tv za gledanje vsebin in tukaj je Philips sigurno v vrhu.

Popolnoma je jasno, zakaj so se pri t2 najprej odločili za aplikacijo t2 TV na Androidu, ker je to na Androidu najlaže narediti. Ravno tako je to lažje na Tiznu, kot na WebOsu. Mogoče se še spomniš primera na Samsungih, ki jih je bilo zaradi slabe zaščite možno preprogramirat za špijoniranje, kaj se dogaja pred TVejem. Prav nasprotno je z LGejevim WebOsom, ki je že kar nekaj let zaporedoma dobil nagrado, poleg ostalih lastnosti tudi najmanj ranljivega OSa. Bodi brez skrbi, tudi LGejev WebOs bo v kratkem to omogočal.

fpbs ::

bastadu je izjavil:

fpbs je izjavil:

bastadu je izjavil:

Pred kratkim se mi je okvarila televizija SONY KDL-46W905A, ki mi je 5 let res odlično služila, ampak strošek popravila (zamenjava main boarda) bo očitno preveilik, da bi se jo splačalo popravljati ... Kater je trenutno best buy 49" televizor za okoli 1kEUR, lahko je 1080p, naj bi pa podpiral EON, če se le da bi ostal na Sony-u .
Nisi napisal, s kakšne razdalje gledaš TV.
Gledam z razdalje 3m, na steni sem imel prej omenjeni 46" televizor, ker sedaj 46" standarda velikosti več ni mi preostane večji 49", pogojno bi morda spravil tudi 55", če se da kaj dobrega za pametno ceno dobiti ...Me pa sedaj zanima še nekaj: trenutno imam za predvajanje vsebin mrežni predvajalnik PCH A-400, predvajam večinoma MKVje 720p in 1080p streamane preko mreže iz NASa, ali bom z nakupom novejšega Android TVja lahko v celoti nadomestil ta mrežni predvajalnik z aplikacijo na TVju? Ali je zaradi tega pri TVju pomembna še kakšna druga specifikacija (npr. dovolj zmogljiv procesor na TVju, da bo sposoben predvajati 4K)? Seveda če bom že kupil 4K TV bom občasno predvajal oz. streamal tudi kakšno 4K vsebino ....
Za to razdaljo lahko vzameš tudi diagonalo 65". Ne poznam predvajalnik PCH A-400. Mislim, da je to že kar precej stara zadeva. S TVejem ga boš moral povezat s HDMI povezavo. V kolikor pa ta predvajalnik PCH A-400 poldpira DLNA, v kar dvomim, je pa dovolj, da TV, predvajalnik in PC povežeš preko UTP kabla na isti ruter, in na TVeju ti bo dostopno vse, kar imaš na predvajalniku in PCeju. Pogoj je samo, da sta oba vklopljena. Če boš občasno streamal 4k vsebine, bodi pozoren, da TV podpira Dolby Vision.

Mare2 ::

Kako deluje funkcija snemanja na USB pri Philips PUS6703.

Lahko vnaprej določiš čas snemanja?

andrej69 ::

Mare2 je izjavil:

Kako deluje funkcija snemanja na USB pri Philips PUS6703.

Lahko vnaprej določiš čas snemanja?


Seveda lahko določiš uro in dan snemanja.

BigSmoke ::

Pozdravljeni

Kupujem tv za igranje iger ps4 (call of duty), občasno se bo tudi kskšen film pogledal in na njem bo tudi računalnik povezan. Cena do 600EUR, velikost pa 49 ali 55 ker se bo tv gledal z 2,5m katera velikost je bolj smotrna? Sam sem gledal SONY 49XE7005 so kaksne boljse alternative?

Hvala in lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigSmoke ()

andrej69 ::

BigSmoke je izjavil:

Pozdravljeni

Kupujem tv za igranje iger ps4 (call of duty), občasno se bo tudi kskšen film pogledal in na njem bo tudi računalnik povezan. Cena do 600EUR, velikost pa 49 ali 55 ker se bo tv gledal z 2,5m katera velikost je bolj smotrna? Sam sem gledal SONY 49XE7005 so kaksne boljse alternative?

Hvala in lp



Jaz ti priporočam tale kvalitetnejša modela.

https://www.ceneje.si/Izdelek/9583964/a...
https://www.ceneje.si/Izdelek/9559061/a...

Ali pa ta dva modela.

https://www.ceneje.si/Izdelek/9601721/a...

https://www.ceneje.si/Izdelek/9705145/a...

bastadu ::

fpbs je izjavil:

bastadu je izjavil:

Pred kratkim se mi je okvarila televizija SONY KDL-46W905A, ki mi je 5 let res odlično služila, ampak strošek popravila (zamenjava main boarda) bo očitno preveilik, da bi se jo splačalo popravljati ... Kater je trenutno best buy 49" televizor za okoli 1kEUR, lahko je 1080p, naj bi pa podpiral EON, če se le da bi ostal na Sony-u .
Nisi napisal, s kakšne razdalje gledaš TV. Od teh zgoraj, ki jih je predlagal Andrej sem takoj izločil Samsunga, ker je 50Hz, 8bit. Dodal pa sem LG Sk8500.
https://www.displayspecifications.com/e...
Naslednjega iz teh podatkov zgoraj, zaradi nizke svetilnosti in kontrasta, izločam Philipsa. Kot tretjega izločam Panasonica. Ostala sta še Sony in LG. Če si zelo navezan na Sonyja, in zaradi vidnega kota, če TV gleda ena oseba, potem to ni slab izbor. Če pa bo TV gledalo več oseb, je pa boljši izbor LG, ki je FALD, ima občutno boljši barvni spekter, ter višjo svetilnost, boljšo HDR podporo, Dolby Vision, Advanced HDR, boljšo podporo kodekov TS,VC-1, VP9, Umetno inteligenco ThinQ AI, Boljši operacijski sistem, boljšo telekomando...

Danes sem bil malo v izvidnici, zagledal sem se na Sony XF90 serijo, katera se mi je zelo dopadla, tudi cenovno še sprejemljiva. Potem sem naletel še na en lanski model XE93, ki bi naj bil še za odtenek boljši od prejšnjega, ampak je pač lanski model Edge-LED, med tem ko je ta letošnji XF90 Direct-LED. Opazil sem tudi, da je lanski model fizično pri isti velikosti bistveno težji (nekje ca. 65%) od letošnjega, čemu je lahko takšna razlika? Katerega bi vi vzeli od teh dveh? Še primerjava:
https://www.displayspecifications.com/e...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

fpbs ::

bastadu je izjavil:

Danes sem bil malo v izvidnici, zagledal sem se na Sony XF90 serijo, katera se mi je zelo dopadla, tudi cenovno še sprejemljiva. Potem sem naletel še na en lanski model XE93, ki bi naj bil še za odtenek boljši od prejšnjega, ampak je pač lanski model Edge-LED, med tem ko je ta letošnji XF90 Direct-LED. Opazil sem tudi, da je lanski model fizično pri isti velikosti bistveno težji (nekje ca. 65%) od letošnjega, čemu je lahko takšna razlika? Katerega bi vi vzeli od teh dveh? Še primerjava:
https://www.displayspecifications.com/e...
Dodal bi še nekaj evrov in vzel OLEDa:
https://www.ceneje.si/Izdelek/9670819/a...

bastadu ::

andrej69 je izjavil:

bastadu je izjavil:

fpbs je izjavil:

bastadu je izjavil:

Pred kratkim se mi je okvarila televizija SONY KDL-46W905A, ki mi je 5 let res odlično služila, ampak strošek popravila (zamenjava main boarda) bo očitno preveilik, da bi se jo splačalo popravljati ... Kater je trenutno best buy 49" televizor za okoli 1kEUR, lahko je 1080p, naj bi pa podpiral EON, če se le da bi ostal na Sony-u .
Nisi napisal, s kakšne razdalje gledaš TV.

Gledam z razdalje 3m, na steni sem imel prej omenjeni 46" televizor, ker sedaj 46" standarda velikosti več ni mi preostane večji 49", pogojno bi morda spravil tudi 55", če se da kaj dobrega za pametno ceno dobiti ...
Me pa sedaj zanima še nekaj: trenutno imam za predvajanje vsebin mrežni predvajalnik PCH A-400, predvajam večinoma MKVje 720p in 1080p streamane preko mreže iz NASa, ali bom z nakupom novejšega Android TVja lahko v celoti nadomestil ta mrežni predvajalnik z aplikacijo na TVju? Ali je zaradi tega pri TVju pomembna še kakšna druga specifikacija (npr. dovolj zmogljiv procesor na TVju, da bo sposoben predvajati 4K)? Seveda če bom že kupil 4K TV bom občasno predvajal oz. streamal tudi kakšno 4K vsebino ....



Zato pa ti jaz svetujem Android TV.. Pa namestiš KODI in samo uživaš v filmih, serijah itd..Kar pa se tiče velikosti, pa lahko brez skrbi vzameš tudi 55"..
Dobiš pa nekje te iste modele katere sem ti priporočil.

Kodi že, ampak kolikor sem bral po forumih imajo tudi ne vem kaki Sony-evi flagship-i še vedno mrežni priključek samo 100Mbit in tako niso primerni za streamanje 4K vsebin z večjimi bitrejti ... Tako me verjetno vseeno čaka še nakup še enega novejšega mrežnega predvajalnika za 4K HDR ...

Pinturicchio ::



Tisti ki se odločate med FULL HD in 4K.

Brainstorm ::

Se dobi kakšnega 32 colskega z androidom? (za večjega ni prostora)

andrej69 ::

Brainstorm je izjavil:

Se dobi kakšnega 32 colskega z androidom? (za večjega ni prostora)


Recimo ta model.

https://www.ceneje.si/Izdelek/8679433/a...

fpbs ::

Brainstorm je izjavil:

Se dobi kakšnega 32 colskega z androidom? (za večjega ni prostora)
Tu jih imaš kar nekaj. https://www.ceneje.si/L3/964/avdio-vide... Zakaj pa hočeš Androida?

Brainstorm ::

Thanks za namige, zakaj androida, zato da lahko instaliram kodi,terrarium, mobdro, eon itd, kar verjetno na kakšnem web os-u ne gre.
Vprašanje pa če teče kodi in ostale aplikacije tekoče ali ravno tako vse šteka kot na kakšnem android boxu?

Zgodovina sprememb…

alio86 ::

Kupujem nov tv, odločam se med:

https://www.ceneje.si/Izdelek/9446521/a...

in

https://www.ceneje.si/Izdelek/9583964/a...

Prosim za vaša mnenja in priporočila.

Hvala

gustek_si ::

Rabim en res poceni TV tam okoli 400-600€ in diagonala 43-49 col. Boljše 43 kot 49. Kaj je tu Best Buy? Vox?

DINAMIK ::

gustek_si je izjavil:

Rabim en res poceni TV tam okoli 400-600€ in diagonala 43-49 col. Boljše 43 kot 49. Kaj je tu Best Buy? Vox?

Ker želiš ravno 43 col...,je tale vrhunski za vrhunsko ceno ;)

https://www.starsmegastore.com/tv/led-l...

Han ::

Najboljša 43" FullHD klasika za dobro ceno je Samsung UE43M5 serija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

budnost ::

Kupujem 43" TV. Za večjega ni prostora. Najvažnejša je dobra slika. Android TV ni pomemben, ker imam že Shielda.

Dosedaj sem imel LG televizorje in sem bil z njimi zadovoljen, ta , ki ga imam je star približno 5 let.

Malce sem gledal oglase....kaj bi bilo najprimernejše od tega?

Philips 43 PUS7392
LG 43 6950PLB
Samsung 43 7402
Sony KD43XF7005
Hisense 43A6140

qwertyy ::

Pozdravljeni!

Odločam se za nakup TVja, ki se bo uporabljal za PS4 in gledanje filmov. Rang tam do 400e. Trenutno izbiram med: Samumungom iz big banga in Phillips 50PUS6203.

Razdalja do kavča približno 2.5m. Kateri od teh 2 je boljši?

Ko sem v trgovini gledal Samsunga iz zgornjega linka se mi ni zdela kvaliteta nič posebnega. Je možno, da zato ker je bil na programu SLO 2, ni bila kvaliteta v 4k?

Han ::

Ja, na 4K je redni TV (SD/HD) spored težko gledljiv "zmazek".

qwertyy ::

Han je izjavil:

Ja, na 4K je redni TV (SD/HD) spored težko gledljiv "zmazek".


Na ps4 bo torej pri igrah kot so RDR2 in ostale novejše igre veliko boljša slika? In pri zloadanih filmih v 4k valiteti ker me res zanima kako opazna je kvaliteta med 4k in HD npr..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: qwertyy ()

Han ::

Če gledaš od blizu (do 2 m), opaziš razliko, sicer skorajda ne. Pravih 4K filmov je zaenkrat razmeroma malo, mogoče 20. Blade Runner 2049 je na res dobrem 4K HDR ekranu fantastičen.

Han ::

FHD igre in "zloudane" filme/serije 4K TV dokaj dobro prebavi - upscaling za seboj ne pusti veliko opaznih artefaktov.

qwertyy ::

Katerega od zgornjih dveh bi mi priporočal, vidim, da imaš več pojma od mene ;)

Han ::

Ne vem, Philipsov ne poznam, ta Samsung je pa vstopni (najcenejši) 4K model. Za igre je še kar v redu.

https://www.rtings.com/tv/reviews/samsu...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

meho7 ::

Kaj je trenutno best buy do 700€?

gustek_si ::

Kua pa vem. To je območje kjer ima vsak televizor več pomanjkljivosti kot višje.
««
17 / 66
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri 65-70'' televizor?

Oddelek: Zvok in slika
165288 (3953) neocodexx
»

Kateri televizor (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5117715 (7448) Mirkokovačec
»

Samsung qled televizije (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11127585 (17672) Mirkokovačec

Več podobnih tem