» »

Kateri 40-50" LCD televizor?

Kateri 40-50" LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
16 / 66
»»

radmannsdorf ::

@andrej69, hehe vem, ampak mene Xiaomi matra, ker sem čisto navdušen nad njihovimi izdeli(smartwatch, telefon, dashcam, miška...).
Sony TV sicer imam, ampak ga iz principa ne bom nikoli več kupil, ker je 99% smart funkcij neuporabnih ali ukinjenih z njihove strani.

@zmaki, pa res. No ja, v bistvu imam res plan pri prihodnjem tv-ju kupiti svoj set-up box, ravno zaradi slabih izkušenj s Sony. Še najboljše bi bil samo TV panel, brez vsega.

lonewolf_ ::

Če jemljem 43" TV, ali se splača jemati 4K resolucijo ali napram FHD ne bo razlike zaradi malega ekrana? nekako sem pristal v slepi ulici s temle: https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...

Tukaj ste mi predlagali raje philipsa kot sonya, ta samsung pa napram philipsu nima led lučk zadaj.. na ostalo se ne spoznam preveč.
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

Pinturicchio ::

No tudi mene zanima ali se sploh splača kupovat 4k 43" tv, razdalja je nekje 2,5-3m? Premišljujem da na taki razdalji in taki diagonali ne bo razlike z 1080? Imam prav?

andrej69 ::

Pinturicchio je izjavil:

No tudi mene zanima ali se sploh splača kupovat 4k 43" tv, razdalja je nekje 2,5-3m? Premišljujem da na taki razdalji in taki diagonali ne bo razlike z 1080? Imam prav?


Seveda bo razlika, toda 4K vsebine seveda na takšni razdalji ne bodo takšne kot bi morale biti:)Toda, če odštejemo 4k vsebine, boš seveda imel kvalitetnejšo sliko pri gledanju FullHD vsebin..Ker danes tako ne dobiš več kakšnega odličnega FullHD televizorja. Kot sem že napisal, vsa kvalitetna strojna oprema se danes vgrajuje v 4K televizorje:)) To pomeni od slikovnih procesorjev, Chipsetov in ostale elektronike, ki urejajo kvaliteto slike kakor seveda tudi samih panelov..

Han ::

V glavnem velja, da je slabša slika (DVD, 720, 1080) na 4k boljša na manjšem TV, ki ga seveda gledaš na daljši razdalji od predvidene za 4k. :P

bbobst ::

Živjo.
Rabim 49 ali 50 inčni TV.
Ali obstaja kaj boljšega od PHILIPS 50PUS7303 v rangu 600€ ?

andrej69 ::

bbobst je izjavil:

Živjo.
Rabim 49 ali 50 inčni TV.
Ali obstaja kaj boljšega od PHILIPS 50PUS7303 v rangu 600€ ?

Philips ti je najboljša opcija za takšen denar.

B8S88 ::

Eno vprašanje za znalce, zanima me če obstaja tv s:
-40" diagonale
-Display port vhodom
-4K 60hz
-chroma subsampling 4:4:4 pri zgornji resoluciji/refreshu

Ijus ::

so mi rekli naj v tej temi vprašam.

pri telemachu bi zvel neko televizijo.
glede na širino deska kjer imam tudi laptopa lahko pride v poštev širina televizije do 100cm. torej 40 inčev širine.
rad bi da ima tv 4k podporo ter vsaj 60hz r.r.

kaj predlagate za kot best-buy nakup pa da je do ene 20€ +/- 2-5€ max.

link do televizij: televizije pri telemachu.

filip007 ::

Ali lahko vprašam v čem je fora HD ready, signal je pa v 1080i, s sliko sem zadovoljen, TV je enostaven za uporabo, dela vse, upam še na dolga leta, je pa LG.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: filip007 ()

bbobst ::

Po lanskoletni menjavi domačega TVja za Sony 9005 sedaj rabim še 50 inčnega za na vikend.
Odločil sem se za Philips 50PUS7303. Kje pri nas kupiti najceneje.Najnižje do sedaj sem zasledil 600€.Ali lahko kdo zrihta še ceneje?

Balea ::

LONEWOLF in PINTURICCHIO ...kaj sta se odločila? z možem mava isti problem...razdalje 2-2,5m velikost TV lahko max 43" ...komot bi živeli brez smart TV in brez 4k a vseeno...

Na mimovrste berem komentarje pod izdelki (TV) in je en gospod komentiral da ga spravlja ob živce kako se mu Smart TV skozi nekaj posodablja in melje, da je vedno znova potrebno nastavitve "štimat". To me je malce spravlo v dvome...se to res pri SmartTVjih dogaja?

andrej69 ::

Balea je izjavil:

LONEWOLF in PINTURICCHIO ...kaj sta se odločila? z možem mava isti problem...razdalje 2-2,5m velikost TV lahko max 43" ...komot bi živeli brez smart TV in brez 4k a vseeno...

Na mimovrste berem komentarje pod izdelki (TV) in je en gospod komentiral da ga spravlja ob živce kako se mu Smart TV skozi nekaj posodablja in melje, da je vedno znova potrebno nastavitve "štimat". To me je malce spravlo v dvome...se to res pri SmartTVjih dogaja?


Kateri televizor pa je to..?

lonewolf_ ::

Jaz sem dobil potem TV 55PUS7503 za 500€, starega malo več kot 10 dni. In mi ni žal za philipsa. Sicer pa za tak denar, res ne vem kaj bi še lahko dobil boljšega/večjega.
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

lopov ::

Hoj, jaz lahko primerjam z Samsung 50" FHD, mislim da letnik 2015 in 43" 4K letnik 2017, razdalja gledanja ravno nekje med 2,5 in 3 metre.

Za moj okus se razlika pri HD programih občutno opazi, še bolj pa kakšen YouTube. Moj je omenjeni 43" in razmišljam, da ga menjam za 50 ali 55", razdalja gledanja bo ostala enaka (max 3m).

Posodobitev TV ne opazim, morda zaradi hitrega interneta, sem pa imel na dopustu priložnost spoznati nek Philips TV z androidom in s slabim internetom -- vse skupaj počasno in neodzivno.

mat11 ::

Iščem TV 40 -43inc za v spalnico, rad bi da je android tv, da se znebim boxa, gledal se bo samo Kodi in Telekom Tvin, kakovost slike za spalnico ni tako pomembna, cena čim nižja. Zaenkrat sem našel : https://www.mimovrste.com/led-lcd-telev... ki ima presenetljivo 5 let garancije.
mat

fm13 ::

Za lažjo izbiro velikosti TV-ja glede na razdaljo:
TV Size to Distance Calculator and Science

lopov ::

Hvala za tole, se mi je samo potrdilo, da komot nabavim večji TV :))

Pinturicchio ::

andrej69 ::

Pinturicchio je izjavil:

https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...

Kaj pa to? Nora cena?!


Zakaj pa bi bila nora cena..? Če pa za takšen denar, že dobiš letošnje kvalitetnejše modele drugih proizvajalcev:))

Pinturicchio ::

Ja, mislil sem zato ker je pač Sony (ki naj bi veljal za najbolj kvalitetno znamko - ali pač ne?) in da je 4k. Res pa je da leto release-a 2017.

vander ::

Za starejši Philipsov tv 42PFL7403H/10 rabim zadnji firmware. Lahko kdo prilepi povezavo za prenos.

Pjer13 ::

Kupujem televizor velikosti 43"

Sedaj imajo na Petrolu eno akcijo TCL U43P6006 HDR za 340 EUR pa me zanima ali kdo ima ta model in kako se obnese

Oz kateri model priporočate tam za ceno cca 400 EUR, pa fajn bi bilo da je na njemu možno gledat EON od Telemacha.

mktech ::

Živijo,

ima kdo Philips 49PUS7503 oz. kakšne izkušnje s tem TV? Glede na prebrano tukaj, je kar nekaj pozitivnih mnenj o Philipsu - kaj pa konkreten model?
Kako se obnesejo TV z androidom? Je tudi TV tako nadležna s posodobitvami kot telefon? :)

Hvala :)

andrej69 ::

Kar se tiče modela 7503 gre za zelo dober model..Sicer pa če boš gledal predvsem fullhd in 4k vsebine in ne toliko hdr lahko vzameš tudi model 7303 ki je za mene osebno skoraj boljši nakup.. Kar pa se tiče Androida ni nič motečega..

Groove ::

Kaj mislimo o tem modelu? PHILIPS 50PUS6703/12 Se za cca 500€ (za tak denar se ga dobi drugje) dobi kaj boljšega 50/55"?

andrej69 ::

Groove je izjavil:

Kaj mislimo o tem modelu? PHILIPS 50PUS6703/12 Se za cca 500€ (za tak denar se ga dobi drugje) dobi kaj boljšega 50/55"?


Za takšen denar ne dobiš kvalitetnejsega televizorja.. Tukaj si poglej test.
https://www.whathifi.com/philips/50pus6...

mat11 ::

Očitno bom moral zamenjati TV iz spalnice, rad bi dobro sliko. Gleda se samo Tvin in pa z kodijem kakšni hd sd filmi. Pa me zanima ali je bolje kupiti :
HD TV https://www.telekom.si/zasebni-uporabni...
https://www.enaa.com/oddelki/avdioVideo...
ali pa 4K bo slika slabša boljša pri vsebinah ki jih gledam:
https://www.telekom.si/zasebni-uporabni...
mat

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat11 ()

mat11 ::

Nima nobeden izkušenj z njimi? In ali je z 4k tv-jem boljša ali slabša slika pri gledanju HD programov kot na HD tv-ju?
mat

andrej69 ::

mat11 je izjavil:

Nima nobeden izkušenj z njimi? In ali je z 4k tv-jem boljša ali slabša slika pri gledanju HD programov kot na HD tv-ju?


Lahko brez skrbi vzameš UHD model Samsunga.. Slika bo celo nekoliko boljša kot na FullHD modeloma.

mat11 ::

Hvala, Andrej.
mat

Han ::

Letošnji Samsungi (npr. NU serija) nimajo DTS dekoderja, tako da če nimaš TV prikljopljen na zunanji dekoder, filmov z DTS zvokom ne boš slišal...

Mimovrste ima lanski UE40MU6402 za 399,90 eur.

mat11 ::

To mi je vseeno, itak delam vse preko boxa. Nabavil v HN za dobro ceno UE40NU7192UXXH v trgovini super slika z mojega USBja, kako bo doma bomo pa še videli ko ga raspakiram.
mat

Joze_K ::

ok, iščem en TV, tako nekje srednjega ranga,.. poudarek.. da brez problemov funkcionirajo bluetooth BT slušalke (velikost Tva nekje do cca 40 col)
PS: spalnica, gledanje ko te muči nespečnost (pa na slušalke, da partnerja ne zbudiš :) )

fpbs ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fpbs ()

Han ::

Prej omenjeni lanski Samsung UE40MU6402 ima poleg DTS kodeka tudi bluetooth, ki ga letošnji UE40NU7192 nima.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

bbobst ::

fm13 je izjavil:

Za lažjo izbiro velikosti TV-ja glede na razdaljo:
TV Size to Distance Calculator and Science

To je bolj tako tako. Ne predstavljam si, da bi kupli 75 inčarja za razdaljo 3,2 m in ker se še vedno veliko gleda IPTV preko opreraterjev ,bi imel zmazek namesto slike.

Groove ::

andrej69 je izjavil:

Groove je izjavil:

Kaj mislimo o tem modelu? PHILIPS 50PUS6703/12 Se za cca 500€ (za tak denar se ga dobi drugje) dobi kaj boljšega 50/55"?


Za takšen denar ne dobiš kvalitetnejsega televizorja.. Tukaj si poglej test.
https://www.whathifi.com/philips/50pus6...


Hvala za feedback. Izkazal se je za odličen nakup. Zelo zadovoljen! :)

andrej69 ::

Me veseli,da si zadovoljen..

mat11 ::

Andrej, Samsung se je tudi precej dobro iskazal na HD in SD vsebinah. Zelo zadovoljen. Hvala.
mat

Konlov ::

Ali samy ima izhod za slušalke?

mat11 ::

Če mene sprašuješ? Mislim da jih nima jih ne najdem. Jih pa tudi ne rabim.
mat

Konlov ::

OK, hvala. Jaz pa rabim.

misek ::

Kakšno je mnenje o Panasonic TX-43FX600E ?

andrej69 ::

misek je izjavil:

Kakšno je mnenje o Panasonic TX-43FX600E ?


Nič kaj posebnega, soliden televizor:)

misek ::

Kako pa je s priključitvijo tipkovnice na ta TV? Verjetno mora biti z USB sprejemnikom, torej se obnaša kot klasična USB tipkovnica. Obstaja kaj direktno preko BT?

andrej69 ::

To pa nisem preizkušal.Lahko pa kupiš Logitech tipkovnico model k4000, pa bi načeloma moralo delovat preko usb ključka. Ali pa preko aplikacije panasonic remote preko telefona.

BCSman ::

Ali je za gledanje SD kanalov od A1 IPTV (HD bi pokurili celotno sinhronizacijo) smiselno ostati še naprej na kvalitetnem 20 let starem CRT sony-ju?
Ker če se bo s prehodom na FullHD 43" gledalo zmazek potem nima smisla.
Kako se razlikuje kvaliteta SD->HD upscalinga med različnimi znamkami TV-jev in serijami? Je močna razlika med nizkocenovci (tesla, vox) in dražjimi?

Han ::

Kolikor toliko dobro SD sliko vidiš le na HD-Ready televizorjih, ki gredo do diagonale 32 palcev.

jurix ::

Pozdravljeni. Kupujem TV velikosti okrog 50" v rangu okrog 500€. Zanima me primerjava Philips PUS6703, Samsung MU6400 serije, Samsung NU7172 in Sony WF655. Koliko sem bral se večina strinja da je Philips v poceni rangu najboljši, ampak vseeno za vsak slučaj preverim.
««
16 / 66
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri 65-70'' televizor?

Oddelek: Zvok in slika
165288 (3953) neocodexx
»

Kateri televizor (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5117713 (7446) Mirkokovačec
»

Samsung qled televizije (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11127557 (17644) Mirkokovačec

Več podobnih tem