» »

Brez vinjete - DARSovec se mi je zlagal

Brez vinjete - DARSovec se mi je zlagal

«
1
2

balaz ::

Včeraj sem dobil kazen na izvozu ker nisem imel veljavne vinjete, priznavam da je moja napaka. Ampak glede na to da mi je uradna oseba DARS na kraju prekrška zatajila informacijo o globi, se mi zdi neracionalno in nepošteno. Vprašal sem ga koliko je kazen, nakar mi jasno in razločno odgovori 300EUR ali polovična 150EUR. Nisem prebral papirja in odšel.
Pozneje vidim da piše, da moram plačat 500EUR in polovična 250EUR.
Malo sem prebrskal zakonik in videl da so 2015 povečali kazen iz 300EUR na 500EUR.
Mislim da bi uradna oseba morala poznat zakonik, ne pa da še osnovni zakon ne pozna koliko je kazen. Jaz res nevem ali na DARSu vsakega z osnovno šolo sprejmejo al kaj...
Poleg tega mi je to omenil dvakrat in prvič mi je celo rekel 8 dni cajta mam za polovično, potem že 16. Zdel se mi je nekam zmeden, verjetno res ni mel pojma.
Razmišljam da bi šel spet na kraj prekrška, in upam da bo ista oseba spet tam, in ga vprašal, zakaj se mi je zlagal, in zraven tudi posnel ta pogovor, da imam vsaj dokaz, da mi je tajil in lagal.

Torej kaj menite vi? Men se to zdi zelo malomarno da ni vedel niti osnovih zakonov in to v svoji stroki. Ali se splača narediti kaj glede tega, morda pritožba ali kaj?

Aston_11 ::

Nehi jokat, tole žaljenje čez vse in jokarjenje presega že čisto vse meje. Dva dni nazaj je eden jokal nad telefonistom pri simobilu.

bambam20 ::

balaz je izjavil:

Ali se plača narediti kaj glede tega, morda pritožba ali kaj?

Ja, pritoži se, ker te je zavajal in trdil, da je 300€. Ne se pustit.

jype ::

balaz> Ali se plača narediti kaj glede tega

Ne plača se.

rupsi31> Ja, pritoži se, ker te je zavajal in trdil, da je 300€. Ne se pustit.

Ja, naj ti osebno odgovarja za to napako. Zagotovo ti bo sodišče prisodilo vsaj 2 evrska centa odškodnine za neupravičeno olajšanje, ki si ga bil deležen, ko si slišal nižjo kazen od predpisane.

Unknown_001 ::

Aston_11 je izjavil:

Nehi jokat, tole žaljenje čez vse in jokarjenje presega že čisto vse meje. Dva dni nazaj je eden jokal nad telefonistom pri simobilu.


Pa za 250 EUR razumem. Enga maš tud tu, ki se zarad 20 evričev v zobe meče.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Aston_11 ::

Point je, da je kazen v vsakem primeru enaka, ne glede na to, kaj mu je povedal. Jokanje bo samo sebi namen, pa da svoje frustracije in slabo vedenje strese nad enim darsovim možakom. Potem se bo počutil bolje. Na ST-ju bo kmalu klub teh bab.

Kot v uni temi - ni nemoralno, da je bil brez vinjete, sedaj bo nemoralno, da je darsovc narobe povedal višino kazni. Kot da bi kaj spremenilo. Brigalo bi njega, on bi se do konca leta in še čez vozil brez vinjete in sedaj hoče medaljo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

bambam20 ::

Aston_11 je izjavil:

Point je, da je kazen v vsakem primeru enaka, ne glede na to, kaj mu je povedal. Jokanje bo samo sebi namen, pa da svoje frustracije in slabo vedenje strese nad enim darsovim možakom. Potem se bo počutil bolje. Na ST-ju bo kmalu klub teh bab.



300 ni enako 500 € in tukaj mu dam prav, da bi Darsovec moral vedet koliko znaša kazen za vožnjo brez vinjete in v kakšnem časovnem obdobju se lahko plača polovička.

Aston_11 ::

Vedet ali ne vedet, 500 je 500 in ne bo nikoli 300, tudi če bi mu rekel, da je 5000.

balaz ::

Gre se zato, da bi morala uradna oseba poznat splošni zakonik, če že ima licenco, ne pa da neve niti kok je kazen, al napisat jih pa znajo... Tudi za to morajo obstajat pravila. Jezi me ko vidim koliko neprimernih ljudi, ko nimajo pojma, je zaposlenih v naši državi. Nevem kako se je švercu čez izpit za junaka slovenskih avtocest (Sigurno preko vez, kako pa drugače). Taki bi morali biti ob službo, definitivno.

Aston_11 ::

Seveda bi moral revež vedeti. Najbolje, da se dobimo in ga linčamo, judeža lažnivega. Kaj ob službo, roko sekat revežu, ker ni vedel in se je zmotil. Ne eno, kar obe roki. Pa napizdit ga, da se nikoli več ne zmoti. Ker lopovi, ki se zastonj vozijo po avtocestah in jih morajo reveži loviti, zaslužijo svojo pravico.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

balaz ::

Sedeva taki reveži dobijo službo, drugi ko se trudijo, naredijo visoke šole, pa ne... pošteno a? Aston 11

Aston_11 ::

balaz je izjavil:

Sedeva taki reveži dobijo službo, drugi ko se trudijo, naredijo visoke šole, pa ne... pošteno a? Aston 11

Saj sem napisal. Linč mora biti. Najmanj linč. In potem poskrbimo, da nikoli več ne dobi službe. Ina za kontrolo vinjet bomo poslali 6 doktorjev prava bolonjske stopnje in dr. dr. Jakliča. Ker oni bodo pa ja vedeli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

N0t0ri0us ::

NA tvojem mestu bi se pritožil in kasneje plačal polno ceno.

balaz ::

Aston_11 je izjavil:

balaz je izjavil:

Sedeva taki reveži dobijo službo, drugi ko se trudijo, naredijo visoke šole, pa ne... pošteno a? Aston 11

Saj sem napisal. Linč mora biti. Najmanj linč. In potem poskrbimo, da nikoli več ne dobi službe. Ina za kontrolo vinjet bomo poslali 6 doktorjev prava bolonjske stopnje in dr. dr. Jakliča. Ker oni bodo pa ja vedeli.


Ali vsaj nekoga ki ve koliko je osnovna kazen, se pravi doktorja po tvojem mnenju hahaha :D prav na smeh mi gre tvoje trollsko obnašanje

Aston_11 ::

Meni sicer ni ravno smešno, da se voziš brez vinjete. Vitamin bi znal utemeljiti, da to ni moralno in da zaradi takih ostali plačujemo več. Vendar to bi bil vitamin, saj globa kar odtehta ta prestiž.

Furbo ::

balaz je izjavil:

Včeraj sem dobil kazen na izvozu ker nisem imel veljavne vinjete, priznavam da je moja napaka. Ampak glede na to da mi je uradna oseba DARS na kraju prekrška zatajila informacijo o globi, se mi zdi neracionalno in nepošteno. Vprašal sem ga koliko je kazen, nakar mi jasno in razločno odgovori 300EUR ali polovična 150EUR. Nisem prebral papirja in odšel.
Pozneje vidim da piše, da moram plačat 500EUR in polovična 250EUR.

Torej kaj menite vi? Men se to zdi zelo malomarno da ni vedel niti osnovih zakonov in to v svoji stroki. Ali se splača narediti kaj glede tega, morda pritožba ali kaj?

Kaj se ti zdi neracionalno? Ne štekam.
Kaj se ti zdi nepošteno? Se je pač zmotil.

A si moral podpisati tisti papir, ki si ga prebral šele kasneje?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

korenje3 ::

balaz je izjavil:

Gre se zato, da bi morala uradna oseba poznat splošni zakonik, če že ima licenco, ne pa da neve niti kok je kazen, al napisat jih pa znajo... Tudi za to morajo obstajat pravila. Jezi me ko vidim koliko neprimernih ljudi, ko nimajo pojma, je zaposlenih v naši državi. Nevem kako se je švercu čez izpit za junaka slovenskih avtocest (Sigurno preko vez, kako pa drugače). Taki bi morali biti ob službo, definitivno.


a policaj mora tudi vedet vse zakone? če bi morali potem mislim da nebi noben delal za tistih 1000€, ampak bi bili vsi sodniki in odvetniki. če nadzornik ni vedel, potem pač ni vedel. verjetno mu sploh ni treba vedet, ker je samo nadzornik in ne urad za prekrške.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

VelkBla ::

Osnova za prekršek je tvoja neveljavna vinjeta, za katero si sam priznal, ne pa nepoznavanje zakonov (druga debata) s strani uradne osebe DARS-a. Bom takole vprašal, če bi ugotovil na licu mesta, da je napisan napačen znesek kazni, misliš, da ne bi na novo napisal znesek in ti izročil list papirja? Konc koncev, zaradi napačnega zneska ti že ne bodo zbrisali kazen ...

korenje3 ::

Aston_11 je izjavil:

Seveda bi moral revež vedeti. Najbolje, da se dobimo in ga linčamo, judeža lažnivega. Kaj ob službo, roko sekat revežu, ker ni vedel in se je zmotil. Ne eno, kar obe roki. Pa napizdit ga, da se nikoli več ne zmoti. Ker lopovi, ki se zastonj vozijo po avtocestah in jih morajo reveži loviti, zaslužijo svojo pravico.


ja itak, revčka ki zmrzuje na cesti za 700€/mesec je treba linčat. kaj bo tak pisal kazni frajerju ki funkcionira nad zakoni.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Aston_11 ::

Sarc on......

marvin42 ::

Brez vinjete si šel na avtocesto. Plačaj.
Mostly Harmless

hamez66 ::

N0t0ri0us je izjavil:

NA tvojem mestu bi se pritožil in kasneje plačal polno ceno.


+1 za ta predlog. Vsekakor se pritoži.

Aston_11 ::

+1
Pa dragega odvetnika, ker tile zagotovo znajo.

Looooooka ::

2 late. Tvoja beseda proti njegovi. Drugic placaj "polovicko" s 150 pa naj on razlaga kako je to zaracunal. Zdaj bos pa samo zapravljal cas in na koncu placal polno ceno. Mimogrede...marec je. Prepozno, da ponesreci zapeljes na obvoznico/avtocesto brez vinjete.

chucki ::

Bodi moški pa sprejmi kazen za svoje napake.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

sift ::

Aston_11 je izjavil:

balaz je izjavil:

Sedeva taki reveži dobijo službo, drugi ko se trudijo, naredijo visoke šole, pa ne... pošteno a? Aston 11

Saj sem napisal. Linč mora biti. Najmanj linč. In potem poskrbimo, da nikoli več ne dobi službe. Ina za kontrolo vinjet bomo poslali 6 doktorjev prava bolonjske stopnje in dr. dr. Jakliča. Ker oni bodo pa ja vedeli.


ahahahhahahhahahhahahhahahahha

tomy5 ::

Ne šimfaj drugih kaj bi morali zanti, če sam niti ne ne veš/znaš da rabiš vinjejo.
Zvonit po toči je prepozno. Pika konc.

mat xxl ::

balaz, ne jokaj, kaj ti je rekel je irelevantno, tudi če bi ti, da je 5000 eur kazen.

Dejstva so, da si bil brez vinjete, da je kazen 500 eur, s čimer te je pisno seznanil, kar ti lahko dokaže , da je polovička 50% če plačaš v 8 dneh ....., in ne nazadnje dejstvo je tudi, da ob izgubljeni pritožbi boš plačal polno kazen, kakor tudi, da ne glede na to, kaj trdiš, bo na sodišču beseda uradne osebe proti tebi. In ne nazadnje tudi če bi se ti namerno zlagal, dobil si pismeno informacijo, za tvojo domnevno trditev, da ti je ustno podal napačno informacijo pa ne bo sankcioniran, tudi če bi ti kdo verjel .

Dejstvo je, da te je razkuril z kaznijo, in dejstvo je, da ti je jasno, da si si povsem sam kriv.

D3m0r4l1z3d ::

Aston_11 je izjavil:

Seveda bi moral revež vedeti. Najbolje, da se dobimo in ga linčamo, judeža lažnivega. Kaj ob službo, roko sekat revežu, ker ni vedel in se je zmotil. Ne eno, kar obe roki. Pa napizdit ga, da se nikoli več ne zmoti. Ker lopovi, ki se zastonj vozijo po avtocestah in jih morajo reveži loviti, zaslužijo svojo pravico.

Čakaj, najprej obs roki in potem napizdit? Se ti ne zdi to nečloveško? OP je jezen zaradi 500eur, ker če bi mu darsovc rekel 500 in ne 300, kazni ne bi sprejel in stvar rešena. Lol

A vinjete pa mu ni bilo treba kupiti?
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Zgodovina sprememb…

bambam20 ::

mat xxl je izjavil:


da je polovička 50% če plačaš v 8 dneh .....,


polovička 50% je že lep čas 16 dni za plačilo. 8 dni imaš pa čas, da se pritožiš. To še jaz vem, pa ne delam na Darsu, niti nisem policaj.

next3steps ::

Polovička je že lep čas 8 dni in ne 16.

bambam20 ::

next3steps je izjavil:

Polovička je že lep čas 8 dni in ne 16.


Od kdaj je to? še lani 2016 sm plačal kazen za pas , pa je bil rok za plačilo polovične kazni 16 dni.

next3steps ::

Od zmeraj. 8 dni od takrat, ko kazen postane pravnomočna. Le-ta postane po osmih dneh.

bambam20 ::

next3steps je izjavil:

Od zmeraj. 8 dni od takrat, ko kazen postane pravnomočna. Le-ta postane po osmih dneh.

Ne bo držalo. 8 imaš možnost za pritožbo in še 8 za plačanje polovičke. Ne neki na pamet pisat.

next3steps ::

Funkcionalno polpismena oseba. Ah, PNG, sem pozabil.

shadeX ::

Mare2 ::

Tako je shadex, ja. Podrobnosti o možnosti polovičke ali zahtevi za sodno varstvo si lahko ogledate na plačilnem nalogu (Glej Pravni pouk) enega našega slo-tech-ovca, ki so ga ujeli pri prečkanju ceste pri rdeči luči. :)


http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

next3steps ::

Mare2 je izjavil:

Tako je shadex, ja. Podrobnosti o možnosti polovičke ali zahtevi za sodno varstvo si lahko ogledate na plačilnem nalogu (Glej Pravni pouk) enega našega slo-tech-ovca, ki so ga ujeli pri prečkanju ceste pri rdeči luči. :)



Ne, rok za plačilo je 8 dni (od pravnomočnosti).

Res ne vem, za kaj moram dejstva trikrat izpostavljati.

Zgodovina sprememb…

shadeX ::

Po 8. dneh postane kazen pravnomočna, nato imaš še 8. dni da zadevo plačaš po polovični ceni. 8+8 = 16. Torej 16 dni od takrat ko je bila kazen izrečena.

next3steps ::

Od kar prejmeš plačilni dan naslednjega dne (naprej).
Torej imaš 8 dni časa, da plačaš, od kar kazen prične veljati. Pokaži, kje sem se zmotil!

balaz ::

ne se kregat fantje 16 = 8 + 8 ...pravilno :D
Aston 11 ti si zaslužiš tudi kazen ker nimaš vinjete da kolobariš ssvojimi nečloveškimi izjavami tukaj, kot na primer da mu treba roko odsekat in še kaj... Poslušaj se fant kaj govoriš, upam da ni mama kriva da te je takega egocentričnega vzgojila

Poleg tega če se človek zmoti se zmoti 1x, če se 2x zmoti je to nevednost. Tako da mu je treba odvzet licenco in še enkrat ponavlat izpit za vinjetarja

D3m0r4l1z3d ::

Mah. Nižje kazni govori, da se voznik čim prej spelje, če bo rekel 500eur, bo mogoče še koga kap.

Btw, takega brez vinjete bi res morali še bolj kaznovati, ker so idioti.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Zgodovina sprememb…

Aston_11 ::

balaz je izjavil:

ne se kregat fantje 16 = 8 + 8 ...pravilno :D
Aston 11 ti si zaslužiš tudi kazen ker nimaš vinjete da kolobariš ssvojimi nečloveškimi izjavami tukaj, kot na primer da mu treba roko odsekat in še kaj... Poslušaj se fant kaj govoriš, upam da ni mama kriva da te je takega egocentričnega vzgojila

Poleg tega če se človek zmoti se zmoti 1x, če se 2x zmoti je to nevednost. Tako da mu je treba odvzet licenco in še enkrat ponavlat izpit za vinjetarja
Ja, najmanj na grmado za to, kar je naredil. Vklopite sarc detektorje, bo boljše. Odvzem licence pa je human, ja, direkt med klošarje bi ga poslal, ker se ti je zmotil. Temo na st odpirat, ker se je človek zmotil. Res nima nihče več občutka za pomembne stvari?

PS:Čakam še genija, ki se je pri vsakem st članu prisiljen spustiti na njegov nivo (kot mujo na avtocesti), kaj poreče glede morale.

tomy5 ::

balaz je izjavil:

ne se kregat fantje 16 = 8 + 8 ...pravilno :D
Aston 11 ti si zaslužiš tudi kazen ker nimaš vinjete da kolobariš ssvojimi nečloveškimi izjavami tukaj, kot na primer da mu treba roko odsekat in še kaj... Poslušaj se fant kaj govoriš, upam da ni mama kriva da te je takega egocentričnega vzgojila

Poleg tega če se človek zmoti se zmoti 1x, če se 2x zmoti je to nevednost. Tako da mu je treba odvzet licenco in še enkrat ponavlat izpit za vinjetarja



1 mesec in pol si se vozil brez vinjete ..... tako da to je enih 45 dni, 45 pomot ...... odvzeti izpit takim nevednežem in še avto po tvoji logiki.

mikhaair ::

Nepoznavanje višine kazni poraja dvom v poznavanje pravilnosti vinjete. Preveri, mogoče pa si imel vinjeto. Veljavno.

nevone ::

Ne, rok za plačilo je 8 dni (od pravnomočnosti).


Od kar prejmeš plačilni dan naslednjega dne (naprej).
Torej imaš 8 dni časa, da plačaš, od kar kazen prične veljati. Pokaži, kje sem se zmotil!


8 dni po pravnomočnosti ne pomeni, da pravnomočnost začne veljati ob prejetju plačilnega naloga.

Preden postane pravnomočno imaš 8 dni časa za ugovor, ki ga lahko podaš tudi 8. dan. Kar pomeni, da pravnomočnost začne veljati, če se v 8-ih dneh ne pritožiš. Se pravi kazen je pravnomočna šele po 8-ih dneh. Nakar imaš še 8 dni časa, da plačaš.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

MIHAc27 ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:


A vinjete pa mu ni bilo treba kupiti?


Ker so ga ustavili na izvozu avtoceste/obvoznice... ne.
Če bi ga pa ustavili na bencinski pumpi/počivališču sredi avtoceste, potem pa ja. Razen če kliče avtovleko, da ga odvlečejo do najbližnjega izvoza.

D3m0r4l1z3d ::

Potem ga bo še sral lahko naprej.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

St235 ::

mikhaair je izjavil:

Nepoznavanje višine kazni poraja dvom v poznavanje pravilnosti vinjete. Preveri, mogoče pa si imel vinjeto. Veljavno.


Pisanje takih neumnosti poraja dvom v obstoj funkcionalnih možganov. Preveri, če nisi mogoče prva govoreča ameba.

Invictus ::

Seveda moramo OPu verjeti na besedo, da mu je DARSovec res rekel, da j 300 EUR.

Lahko je pa to samo njegova šizofrena motnja...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Preverjanje vinjet s kamero (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6219246 (1407) mkos2
»

Testna vožnja brez vinjete (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
779539 (7057) zmaugy
»

Vinjeta (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
22348979 (32576) Mare2
»

Plačilo kazni za prometni prekršek? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6725358 (12673) Aston_11
»

Plačilni nalog (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5312756 (11148) St235

Več podobnih tem