» »

podatki v telefonu (služben račun)

podatki v telefonu (služben račun)

anika87 ::

Živjo,
na svojem androidu imam naložen, poleg privat, tudi račun za služben mejl. Ko sem ga vnesla (exchange) me je telefon spraševal za malo morje dovoljenj... pozabila sem točna vprašanja, pa saj tisti, ki mi boste znali odgovorit, boste vedeli kaj sprašujem... spračeval me je ali dovolim en kup zahtevkov, neki za oddaljeno brisanje podatkov v mojem telefonu, pa za izbris fotografij, skratka za upravljanje z mojim telefonom na daljavo.

Ali to pomeni, da mi lahko iz službe "prčkajo" po mojem telefonu? Mi lahko gledajo moje privat podatke, slike?

Hvala, LP, Ana

St235 ::

Mi lahko gledajo moje privat podatke, slike?

Malo verjetno. Zgolj zato, ker ima Exhange dostop do določenih funkcij to ne pomeni, da omogoča remote access kar tako.

harvey ::

So pa z razlogom privatni in službeni telefoni:)

Da imaš samo mail account, in to katerikoli, še ne pomeni, da lahko kar prevzameš oddaljeni dostop do naprave.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

next3steps ::

harvey je izjavil:

So pa z razlogom privatni in službeni telefoni:)

Da imaš samo mail account, in to katerikoli, še ne pomeni, da lahko kar prevzameš oddaljeni dostop do naprave.

Ni nobenega razloga, zakaj bi v žepu vlačil dva telefona.
Android ima podporo za več uporabnikov.
https://source.android.com/devices/tech...

anika87 ::

harvey je izjavil:

So pa z razlogom privatni in službeni telefoni:)

Da imaš samo mail account, in to katerikoli, še ne pomeni, da lahko kar prevzameš oddaljeni dostop do naprave.


Nimam službenega telefona, imam službeni mejl, ki ga moram večkrat na dan kontrolirat oz. uporabljat, nimam pa na službenem računalniku programa za odpiranje, se pravi, odpiram čez OWA, kar mi odjavi že po nekaj minutah... in je tečno kar naprej se prijavljat... zato je najbolj enostavno, ko na telefonu vidim, če dobim mejl...

sajmon ::

Na strežniku se lahko blokira dostop do maila, lahko se sproži factory reset na telefonu.

Invictus ::

Odvisno od politike podjetja.

Recimo, IBM ima v svojih pogojih navedeno, da imajo pravico zbrisati cel telefon na remote. In dobijo tudi celotno kontrolo nad njim.

Pač ne bereš službenih mailov izven delovnega časa. Še bolje ;).

next3steps je izjavil:


Ni nobenega razloga, zakaj bi v žepu vlačil dva telefona.
Android ima podporo za več uporabnikov.
https://source.android.com/devices/tech...

Nekateri vendorji te funkcionalnosti ne podpirajo in jo vržejo ven...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Mavrik ::

anika87 je izjavil:

Živjo,
na svojem androidu imam naložen, poleg privat, tudi račun za služben mejl. Ko sem ga vnesla (exchange) me je telefon spraševal za malo morje dovoljenj... pozabila sem točna vprašanja, pa saj tisti, ki mi boste znali odgovorit, boste vedeli kaj sprašujem... spračeval me je ali dovolim en kup zahtevkov, neki za oddaljeno brisanje podatkov v mojem telefonu, pa za izbris fotografij, skratka za upravljanje z mojim telefonom na daljavo.

Ali to pomeni, da mi lahko iz službe "prčkajo" po mojem telefonu? Mi lahko gledajo moje privat podatke, slike?

Hvala, LP, Ana


Načeloma dostopa do podatkov preko GMail aplikacije nimajo (razen seveda tistega kar pošiljaš po službeni pošti), ti pa lahko na daljavo zaklenejo ali pobrišejo telefon.
The truth is rarely pure and never simple.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samodejen vklop mobilnih podatkov?

Oddelek: Mobilne tehnologije
357217 (4374) Piki1982
»

Izbira novega GSM (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
646191 (4503) Buljan
»

Android: 2 gesli?

Oddelek: Mobilne tehnologije
162488 (1935) next3steps
»

Nakup mobitela

Oddelek: Mobilne tehnologije
275182 (4115) Lonsarg
»

Vrhovno sodišče ZDA bo odločalo o pravici do zasebnosti na delovnem mestu

Oddelek: Novice / Zasebnost
445100 (3821) Mercier

Več podobnih tem