» »

Fps pade na 1 po menjanju aplikacije

Fps pade na 1 po menjanju aplikacije

Meiniken ::

Torej, imam prenosnika, starega že dobra tri leta. Od takrat vanj dal ssd in to je bilo to. Specifikacije: i7 4700HQ 2.4ghz - 3.2 ghz, ram 8 gb, grafična gtx 850m, win10.

Težavo imam ob igranju ene igre (ubistvu edine trenutno) - cabal online (stara že in nezahtevna). Inštaliral sem jo približno 5 mesecev nazaj. Do takrat teh težav nisem imel, pa sem igral že bolj zahtevne igre.

Torej, kaj je težava? Poleg igranja istočasno brskam po netu, skype teče zraven, skratka nič neobičajnega. Problem je ko menjam nazaj iz (običajno chroma) chroma ali skypa na igro. Fps iz nenada pade iz 80+ na 1. Tud višje ne gre, konstantno 1. To se včasih zgodi po dvakrat na dan, včasih pa po enkrat na teden. Omenil bi še zraven, da je vse inštalirano na SSD-ju. Glede na to da drugih iger niti ne igram nimam kje testirat.

Težava se reši samo če računalnik restartam ali pa se izpišem in ponovno vpišem.

Cpu temperatura je ponavadi okol 80 stopinj, gpu pa na 45. Res je da je cpu nekam visoka, se mi sicer tudi zgodi, da se prenosnik ugasne ampak okej, vem da je vroč (recimo da se mi to zgodi enkrat ali dvakrat v dveh mesecih). Na otip je včasih (dalj nazaj) bil že tako vroč da bi že jajca lahko gor pekel :D Zadnje cajte je sicer na otip topel ampak ni tako kot je bilo včasih, temperature so pa še vedno visoke (torej okol 80 med igranjem).

Skratka če povzamem: ko iz neke druge aplikacije menjam nazaj na igrico mi fps pade na 1. Problem se reši le z restartanjem prenosnika ali pa izpisom in vpisom.

Ne razuumem zakaj bi igra delala lepo z 80 fps, v momentu ko pa menjam iz chroma nazaj pa pade na 1 in tam tudi ostane.

Vsaka pomoč dobrodošla :)

hojnikb ::

tole zgleda problem z driverji... Zloadaj frišne driverje za nvidio/intel grafiko, pa posodobi chrome.
#brezpodpisa

Meiniken ::

Driverje sem že zdavnaj in sproti posodabljal, chrome pa tudi.

SimplyMiha ::

Razvijalec igre je zajebal. Poskusi spremeniti fullscreen mode.

GupeM ::

Ima prenosnik dve grafični? Verjetno ima težavo preklopiti iz varčne na požrešno. Ali problem z driverji, ali problem z igro. Najverjetneje problem z igro. Instaliraj kakšno drugo za test in poskusi. Če bo pri drugi isto, je verjetno problem driver. Če bo druga delala normalno, je problem z igro.

Meiniken ::

GupeM je izjavil:

Ima prenosnik dve grafični? Verjetno ima težavo preklopiti iz varčne na požrešno. Ali problem z driverji, ali problem z igro. Najverjetneje problem z igro. Instaliraj kakšno drugo za test in poskusi. Če bo pri drugi isto, je verjetno problem driver. Če bo druga delala normalno, je problem z igro.


Samo eno grafično. Je zlo verjetno nekej z igro, ker je bolj slabo optimizirana, pa še do nekej 6 mescev nazaj je errorje vn metal zard win10. Zasledil pa nism še nič da bo kdo meu podoben problem.
Testiru pa z drugimi igrami ravno nebi, ker vse igram na fullscreen razen te.

hojnikb ::

grafične imaš sigurno 2, ker je ena v procesorju
#brezpodpisa


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grafika Proobok 4740s- HD 7650m

Oddelek: Pomoč in nasveti
211598 (1144) Goran's Blog
»

pohitritev računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
362346 (1446) Pepc619
»

Znižanje cen Core 2 Duo procesorjev?

Oddelek: Novice / Procesorji
444311 (2659) suntrace1
»

Kaj mislite o Omega gonilniki za grafične?

Oddelek: Strojna oprema
182239 (1672) Andrej_ID
»

Toca RAce Driver, problem

Oddelek: Igre
251814 (1323) tejo

Več podobnih tem