» »

Kako poteka prodaja občinskega kmetijskega zemljišča

Kako poteka prodaja občinskega kmetijskega zemljišča

Go-ahead ::

Na tem področju sem bos, zato bi prosil za pomoč.

Od občine bi odkupil manjšo gmajno ob robu neke poti. Prošnjo za odkup sem poslal na tajništvo občine, od koder naj bi po mojih predvidevanjih romala na odbor za okolje in prostor, kateri bi s pomočjo strokovnega sodelavca za okolje (arhitekt ali druga primerna oseba), podali predlog za dopolnitev načrta za ravnanje s stvarnim premoženjem.

Tukaj mi ni jasno, kdo ima tukaj večjo vlogo arhitekt ali odbor? Nekateri mi razlagajo, da arhitekt lahko poda takšno mnenje kot hoče (sprejme zavrne) in mnenja odbora sploh ne upošteva.

Ker mi je to malce za lase privlečeno bi prosil nekoga, da opiše to proceduro.

Jezi me namreč to, da zaradi urbanista, ki je videl neke daljnoročne 000.01 % možnosti, da bo potrebno mogoče razširiti cesto, za 1 m na 1000m parceli, ki jo kupujem. blokira vse skupaj, tako da predlog, kljub podpori odbora za okolje sploh ni vključen v predlog za ravnanje z premoženjem, katerega naj bi potrdil občinski svet.


Ali nima ta oseba preveč moči??

Invictus ::

Saj ni občinska dolžnost, da ti proda zemljo.

Če jo noče, jo pač ne...

Poleg tega mora iti skozi celoten postopek javne objave.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Go-ahead ::

Invictus je izjavil:

Saj ni občinska dolžnost, da ti proda zemljo.

Če jo noče, jo pač ne...

Poleg tega mora iti skozi celoten postopek javne objave.



OK, če odbor podpre prodajo ali je občinska dolžnost, da jo spelje skozi (kakšno -meni je neznana)?

Kakšni so postopki, da občina spelje prodajo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Go-ahead ()

St235 ::

Odbor zgolj poda mnenje, enako kot urbanist. Mnenje ne enega ne drugega ni zavzujoče. Prav tako ne obstaja nikakršna zaveza, da občina mora prodati kakršnokoli zemljišče, četudi bi podala pozitivno mnenje tako odbor kot urbanist.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Go-ahead ::

Torej - odbor poda mnenje, urbanist poda mnenje, kakršna koli že. Ali je posamezno negativno mnenje že dovolj, da se predlog sploh ne uvrsti na razpravo na občinskem svetu ?

Ali je prej potrebno vse predloge posredovati občinskim svetnikom, nakar se odloča ali se jih bo dalo v razpravo ali ne?

PacificBlue ::

Uredba v 52. členu določa osem primerov, kdaj je mogoče stvarno premoženje države in občin odtujiti z neposredno pogodbo, od tega jih je sedem zelo jasnih, za zadnjega – zamenjavo nepremičnine – pa so določeni naslednji pogoji:
da gre za zamenjavo istovrstne nepremičnine,
da je zamenjava v javnem interesu,
da je ponudnik samo eden in
da se vrednost državnega premoženja z zamenjavo ne zmanjša.

https://www.kpk-rs.si/sl/nadzor-in-prei...

Go-ahead ::

Kaj res ni kakšnega občinarja, ki bi razložil te procedure?

Furbo ::

Po mojih izkušnjah boš lažje dobil kaj v najem, kot odkupil.

Jaz sem tudi težil DARSu za odkup nekih parcel, ki jih prav nič ne potrebujejo, pa je mimo že 10let, pa ni še nič od njih, pač sedijo tam, vlečejo plače in se izgovarjajo drug na drugega. Birokrati pač.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

s1m0n ::

Pri nas občina te stvari vedno razpravlja na sejah.
Ampak jih v večini oddajo / dajo v najem kot pa prodajo (skoraj v 80% primerov).

#000000 ::

Go-ahead je izjavil:

Kaj res ni kakšnega občinarja, ki bi razložil te procedure?



Sanjaj, oni klikajo na novice ala big brader :) in katera je prdnla ta dan, da bi ti razložili kaj in kako, moraš bit član VIP kluba.

Še za tisto kar si ti lastnik komaj zmencajo kak nasvet, okay LJ je LJ, na primerskem sem doživel zelo prijetno izkušnjo, da mi je ženska povedala več kot bi dobil podatkov FREE v LJ in to po telefonu :)

Go-ahead ::

Kaj vse se dogaja po teh občinah!?

Bom poročal, ko se stvari izkristalizirajo.

Utk ::

Če ti ne prodajo, jih prijavi raznim inšpektorjem zaradi zaraščanja in podobnih stvari, ker sigurno ne čistijo, kosijo oz. karkoli bi že morali. Nekaj najdi :)

Pri nas je tudi ena občinska njiva, ki zarašča, če bi bila od kogarkoli drugega, bi dobil kazen, tako ni pa nič. Če jo bi hotel kdo odkupit, pa tudi ne bi bilo nič.

otago ::

@Go-ahead
Predstavnik oddelka za prostor in okolje je en faliran student, morebiti z srednjo gradbeno šolo in stricem na občini. Občina bi prej prodala, ce bi lahko upravicila nek razlog, ala trajen nasad (ker podpiramo domaco proizvodnjo, eko ,bio), sirjenje proizvodne hale (vec delovnih mest)... za en travnik ne.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Širitev občinske glavne ceste

Oddelek: Problemi človeštva
212675 (1737) MoDeR
»

Mere hiš?

Oddelek: Loža
263828 (2906) jype
»

Iz travnika v parcelo. Cena

Oddelek: Loža
1511159 (10511) gzibret
»

SMETIŠČNA problematika na Gorenjskem

Oddelek: Problemi človeštva
392420 (2420) kopernik

Več podobnih tem