» »

PS5

PS5

Temo vidijo: vsi
««
91 / 132
»»

GregiB ::

Načeloma je GT imel že prej opcijo nakupa avtomobilov, a če me spomin ne vara, je bil cenovni razpon 0,99€ - 4,99€ na kos... izjema so bili 4 avtomobili, ki so bili dostopni samo znotraj igre za 20mio creditov skozi grind. Zdaj stane npr. Mclaren F1 200€! Potem mečejo in-game bonbončke tipa "Invite". Jaz sem npr. "povabljen", da kupim spimpanega Lambo Veneno-ja... Za to bi moral kupiti za 40€ creditov... Špilajo na FOMO... not for me, thank you very much... Špil je izjemen, as je požrešnost še izjemnejša!
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

oo7 ::

Rumor: PlayStation 5 Pro will Bring Significant Improvements in Performance and Specs Over the Base PS5


https://wccftech.com/rumor-playstation-...

Slopek ::

Zdaj sem gledal po internetnih kako naj v GT 7 pridem do željenega avta(alfa 155 93) Berem, da je bil pod legendary cars. To pomeni, da bom moral vsak dan gledati kdaj ga spet dajo na seznam? Ne razumem kakšne fore so to. Imam dosti denarja, pa niti v igri ne morem do tega avta, ki je bil oglaševan, da bo kako že?, med 400 takoj dosegljivimi avti? Dosegljivih kako in kdaj? Tako, da moram iskati in spraševati? Fak of.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Slopek ()

Gregor P ::

Človek kupi igro, da se sprosti, potem se mora pa še s tem ukvarjat ;((
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Ghost007 ::

Jaz sem zaružo 8miljonov za Ferrari invajte... Zdaj pa jih niti vozo nisem ker farmam kao zadnje 5 track pervenstvo idealno 450k na dan za 1uro gameplaya.
Samo je pa vseeno boring as fk. Nima tire wear in ne fuel consumption. Vedno štaetaš dead last z super OP izbranim avtom in ce se samo dotakneš sprednjega si že izgubil 30k. Najrajši vzemem redbull car. Ne vem ali je bil preorder bonus ali lottery gift.

Contenta ni v igri. Dobenih resnih chapionshipov kot v forzi. Glede na videno v GT Sports zadnja leta, tudi dobenega upanja ni da bi kdaj dodali tako simple stvar. Potem se pa japanezeri hvalijo z nekim super AI imenovanim Sophy?! ki sploh ni v igri. Pa tudi ce bi bil, who cares. AI je samo predetermirana skripta in vsak AI navit dovol visoko bo premagal pro gamera. Mislim kaj se grejo toti japanezeri jaz tudi ne vem.
Tako da ja. Še vedno sem mnenja da igra ni vredna vec kot 19.90€ in ce ne mislis nikdar igrati online jo sploh ne kupuj ker singleplayer je drek od dreka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ghost007 ()

Slopek ::

Hehe...eden redkih s katerim se strinjam. GT serijo poznam kar dobro. Mnogo ur je bilo zabitih v gt3,4,sport.
Od takrat niso naredili nič konkretnega, kar bi izboljšali vse skupaj. Celo zavozili so naprej. Ohranili pa so vozni model, ki je nekako nespremenjen oz. so razlike malenkostne. To je super.
Vse ostalo, pa so pokvarili in igri dajem oceno 5.5
Grafike sploh ne štejem pod izboljšave, saj naj bi to itak bilo samoumevno, a za požrešne Japonce, je poleg nekega veter smernika, to glavni adut igre. Fak of! Aja pa Sofija, ki je ni. Lahko mi ga pocuza, ko bo.
Celo igro pritiskam button X, da se znebim nadležnih osebkov, ki mi nekaj kao sporočajo. Tekstovno! Fak of!
Sem mislil, da bom x button uničil z GOW, ampak je gt7 za ta gumb in tudi moj palec, UBIJALSKI! Fak of!

Gregor P je izjavil:

Človek kupi igro, da se sprosti, potem se mora pa še s tem ukvarjat ;((

Točno to. Trenutno kupujem nov avto. Zares. Ne da se mi s tem ukvarjat še v igri, ki naj bi bila za sprostitev.
Drop dead Sony!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Slopek ()

GregiB ::

Drži... igra je (zame) še vedno najboljši vozakarski simulator, a je to bil že vsak GT doslej, kar se same "fizike" tiče, pa so novitete zanemarljive... morda še najmanj za uporabnike ploščkov. Meni volan trese tako, kot mi ga je v GTSu.bSicer meni GT7 ni primarni go to game, zato me cela zadeva niti ne moti tako zelo, a dejstvo, da so svoj die hard community na suho nategnili pa ostaja... 200€ za en avto v igrici, za katero smo že dali 70€-90€... What a joke...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Skyman ::

A GT7 je tok "huda" igra da nima svoje teme? in ferari ma res nekaj v zvezi glede PS5

Ena bolj temi primerna novica.

[Updated: Notes] New PlayStation 5 System Software Update 22.01-05.00 Released; VRR Support To Be Released Shortly

https://wccftech.com/playstation-5-syst...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()

Ghost007 ::

Jaz sem se sicer veselil VRRja vendar če malo pomislim, da screen tearinga še sploh nisem opazil v dobeni igri do zdaj. Tudi GT7 ne laufa nonstop na solide 60fps na quality mode, pa se do zdaj nisem sploh zavzel. Špilam pa na Samsungu QN95A tako, da podpora je oz bo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ghost007 ()

jijetelu ::

sej VRR ne odpravlja screen tearinga, spoh ne v konzolah, kjer sem prepričan da imajo vsync ali podobne mehanizne vedno vključene (zakaj bi igral brez vejo samo določeni PCjaši :D ) ... VRR bi naj odpraljval sttuter oz. mikro zatikanja, predvsem ko FPSji dipnejo, kar pa se dogaja praktično pri vseh novodobnih AAA igrah ki sem jih igral

p.s. sicer niti približno ne tok kot pri PC igrah :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jijetelu ()

springfield ::

GregiB je izjavil:

Drži... igra je (zame) še vedno najboljši vozakarski simulator, a je to bil že vsak GT doslej, kar se same "fizike" tiče, pa so novitete zanemarljive... morda še najmanj za uporabnike ploščkov. Meni volan trese tako, kot mi ga je v GTSu.bSicer meni GT7 ni primarni go to game, zato me cela zadeva niti ne moti tako zelo, a dejstvo, da so svoj die hard community na suho nategnili pa ostaja... 200€ za en avto v igrici, za katero smo že dali 70€-90€... What a joke...

To ni res, ker lahko vse avte kupis z in game denarjem. Sluzijo pa na neucakanih.
So se pa zdaj odlocli, da bodo obrnili zadevo in bodo vec izplacevali. Tudi novi eventi pridejo. Poleg ze napovedanih novih dirkalisc in avtov. Vsaj nekdo se poslusa svoje kupce.

oo7 ::

Gran Turismo 7 has had a rough week - fortunately Polyphony Digital has just announced the reversal of recent controversial decisions and other changes for the better.

https://www.gamepressure.com/newsroom/g...

Slopek ::

springfield je izjavil:

GregiB je izjavil:

Drži... igra je (zame) še vedno najboljši vozakarski simulator, a je to bil že vsak GT doslej, kar se same "fizike" tiče, pa so novitete zanemarljive... morda še najmanj za uporabnike ploščkov. Meni volan trese tako, kot mi ga je v GTSu.bSicer meni GT7 ni primarni go to game, zato me cela zadeva niti ne moti tako zelo, a dejstvo, da so svoj die hard community na suho nategnili pa ostaja... 200€ za en avto v igrici, za katero smo že dali 70€-90€... What a joke...

To ni res, ker lahko vse avte kupis z in game denarjem. Sluzijo pa na neucakanih.
So se pa zdaj odlocli, da bodo obrnili zadevo in bodo vec izplacevali. Tudi novi eventi pridejo. Poleg ze napovedanih novih dirkalisc in avtov. Vsaj nekdo se poslusa svoje kupce.

Posluša svoje kupce?
Yamaguči in Sony? To je verjetno šala. To, je edino kar lahko storijo, da rešijo, kar se da. Čista blamaža. Ven bodo po mojih predvidevanjih, dali vse, kar so mislili lansirati v roku enega leta. Ne preostane jim drugega, saj jim voda pošteno teče v grlo. Je pa spet of line gt7? Meni ne dela, je pa updatan. Beda od japanerjev!!!

springfield ::

Zakaj si pa kupil, ce vse vnaprej predvidis?

Slopek ::

springfield je izjavil:

Zakaj si pa kupil, ce vse vnaprej predvidis?

Ker sem kupil že kar nekaj gt iger in sem po prebranem sklepal, da bodo končno popravili tisto, kar do sedaj ni bilo ok. Ampak ne, še bolj so zajebali, kar je že bilo zajebano.
Po fakin 20 letih pa lahk pričakujem nekaj več, od samoumevne boljše grafike.

springfield ::

To me pa res zanima zakaj si dobil obcutek, da bodo kaj spremenili? Kolikor sem jaz bral, mi je bilo jasno, da bo isto kot GT6 in prejsnji. Zato tudi se nisem kupil. Rad bi najprej videl, kako se bo zadeva razvijala in mogoce kupim kasneje, ko bo kaka akcija. Zadnja napoved me je malo privlacla, priznam, ampak bom se pocakal :D

Gogyto ::

Tudi sam sem hitro videl, da neke drastične spremembe glede ideje ne bo, da sem si takoj lahko rekel, da 80 evrov špil ne bo vreden...Vsaj zame ne. Pa sem bil fan serije ves ta čas.

Zdaj, ko berem vse te opise pa sem zadovoljen, da je moja odločitev bila pravilna. Mogoče nabavim kasneje, ko bo skonto na kakih 20 EUR. Magari čez par let, haha.

Je pa res, nekomu tudi danes lahko špil dogaja.

GregiB ::

springfield je izjavil:

To ni res, ker lahko vse avte kupis z in game denarjem. Sluzijo pa na neucakanih.


Kot pravim, mene niti ne tangira, uživam v vozakanju praktično kateregakoli avtomobila, neke hude mentalne krize zaradi tega, ker ne zmagujem na online dirkah nimam...

Dejstvo pa ostaja, da gre za igro, ki bi naj igralcu dala v roke avtomobile, ki jih v IRL verjetno ne bo nikoli vozil. V GTS je "neučakane" zadeva stala max 5€, zdaj so avtomobili tudi po 20 mio creditov... Za toliko creditov pa je treba odigrati cca. netto 20 ur najbolje izplačljivih dirk na visokem nivoju (zmagovat + clean race bonus). 20 ur... za en avto!

Zadevo si lahko tudi tako predstavljamo... koliko igralcev bi taisto igro kupilo, če bi igra bila enaka, v njej pa bi bil od začetka npr. Mclaren F1, stala pa bi 280€? (kot sedaj igra + crediti)...

Pa še nekaj... Koliko razvijalce več stane in game design fičkota, minija ene pocen honde in Mclarena? oliko efforta več pokurijo?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

springfield ::

Design pride isto, licenca je pa druga zgodba. Ne zagovarjam jih, sem absolutno proti mikrotransakcijam, ampak po tvoji logiki bi morali v igri vsi avti stat isto?
Kolikor vem imajo plan dodat nove dirke z visjimi izplacili in povecat izplacila obstojecih dirk.

GregiB ::

springfield je izjavil:

...ampak po tvoji logiki bi morali v igri vsi avti stat isto?


Remember?

You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

springfield ::

In kje tukaj vsi stanejo isto? Sicer so pa to addoni in je povsem druga kategorija.

GregiB ::

springfield je izjavil:

In kje tukaj vsi stanejo isto? Sicer so pa to addoni in je povsem druga kategorija.


Lej, še enkrat... konkretno za to igro mi dol visi, ker ni moj go to game... ampak se sprenevedaš...

V Gran Turismo Sport so bili v Playstation storeu na razpolago prav vsi avtomobili z izjemo treh (če me spomin ne vara) klasikov, ki si si jih lahko prigaral samo skozi grind. Drži, da niso bili vsi z isto ceno, cene so bile od 0,99€ do 4,99€. Glede na to, da bodo igračarji kupovali crdite za nakup in game avtomobilov je čisto vseeno, ali kupujejo credite ali kar avtomobile. Dejstvo ostaja, da če si hotel najdražji avto v GTS, si zanj grindal ali plačal 4,99€, v GT7 pa gre za kombinacijo grinde-a in mikrotransakcijskih creditov. Če časa za grind nimaš, hočeš se pa malo peljati v McLarenu F1, te to stane 200€ IRL money...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

springfield ::

Ali zazenes drugo igro. Sony se je pac odloco za taki koncept. Meni je naceloma vseeno, ker v nobeni igri ne placujem za stvari. Tak da tut ce bi bil McLaren F1 2000€, ne bi spremenilo igre za mene. Me pa moti, da so znizali izplacila, kar bodo pa baje odpravili v zacetku aprila.

neocodexx ::

Tak pa tut ne gre. Tudi če ne kupuješ nič, grind naredijo da je ubijalski. In to je danes problem marsikatere igre. Če hočeš ali ne, dejstvo je da to postane

1) tvoja edina igra ki ji moraš posvetit ves čas
2) torej praktično druga služba
3) zaradi tega enkrat končno popustiš in plačaš
4) najbolje pa pali fora na FOMO, v kombinaciji s sunk cost fallacy (češ, toliko časa/denarja sem že posvetil, to je upravičen strošek)

To je sranje, da moraš tako grindat da kam prilezeš, tudi če iz principa nič ne plačaš. Hvala lepa. Res samo za največje privržence. Ajde razumem, enim so to avti, meni so Gundami in waifu dekline. Ampak je isti problem od 1 do 4, oz. marsikje drugod še slabši. Malo je še takih iger ki so fer do tebe, večina vsega je postala draga igralnica za molzenje tvojega časa in/ali denarja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

springfield ::

Se strinjam, sem tudi napisal, da je bila tista sprmemba z znizanjem izplacil povsem napacna. Pravijo, da bodo popravili. Ampak povsem brez grinda, je pa vsaj meni tecno. Recimo pri FH4 vecino avtov sploh nisem sprobal, ker so mi jih dali, ker sem zagnal igro, denarja pa tudi bistveno prevec. Treba najt neko ravnovesje. Za neucakane pa tako imajo "resitev" >:D

bzp ::

IMHO je problem drugje, kot pa v plačljivih avtomobilih. Ko preigraš "zgodbo", je garaža kar lepo napolnjena, denarja na računu pa tudi dovolj, da si še kakšen avto privoščiš. Če ti dirkanje leži, vsake toliko še malo odvoziš, in se sčasoma nabere denar za par "legendarnih" avtov. Niso to Pokemoni, da moraš zbrati vse. Po možnosti takoj. Me je pa zmotilo, da že v primerjavi s prejšnjimi verzijami, ogromno vsebine manjka. Cafe misije sem mislil da so bolj "tutorial", ne pa da je to vse kar je (ok so še licence in misije). Prvenstev je 10 a koliko? Veliko premalo. Pol avtomobilov itak ne pride v poštev ker so premočni. Kje so endurance dirke? Prog tudi cel kup manjka. Novih avtomobilov skoraj ni, vse je nekje 5 let staro. Pa en kup malenkosti, pred dirko ne vidiš vremenske napovedi, ni kvalifikacij, v določenih pogledih ni vzvratnega ogledala. Obljubljeni patch upam da je samo eden izmed mnogih, ki še pridejo. Če bodo mesečni in v vsakem par prog, 20 avtov in 5 novih prvenstev, bo enkrat do decembra igra vredna polne cene in imena GT. Zvišanje izplačil je dobrodošlo, je pa daleč od prve prioritete.

neocodexx ::

Se pravi 1 korak naprej, 3 korake nazaj kot je klasika pri vseh novodobnih "sequelih". Pobrat vse featurje ven, da jih lahko kasneje prodaš kot update pa ne samo za denar, ampak da vlečeš player retention v smislu kako bomo zahvalni ker podpirajo igro in smo dobili te updejte, in da te drži ker je vedno nekaj novega + izgleda kot da je namensko izdano samo naspol dokončano in gre čimprej v promet - bojo to že potem dodali.

Prav tisto, prodajo ti tehnološki barebones demo kot celo igro, zdaj pa kupuj mikrotransakcije da na novo razvijejo in dodajo funkcije in content, ki jih je prejšnja verzija že vse imela. Ali pa v kakšen CoD in Battlefield, o wow poglejte, dodali smo 10 let stare mape ker so bile tako popularne, ja kar trepljajte nas po ramenih kako dobro smo naredili!

Me spominja na The Sims, kjer je vsaka nova inačica skoraj brez vseh bistvenih elementov ki so bili prisotni v prejšnjih (letni časi, domači ljubljenčki, itd.) in ti potem to spet isto čez nekaj let sčarajo v novem enginu in ti še enkrat prodajo isto funkcionalnost katere so te v izvirni inačici oropali (letni časi, juhej! že v četrto!).

Tidule ::

neocodexx je izjavil:

Tak pa tut ne gre. Tudi če ne kupuješ nič, grind naredijo da je ubijalski. In to je danes problem marsikatere igre. Če hočeš ali ne, dejstvo je da to postane

1) tvoja edina igra ki ji moraš posvetit ves čas
2) torej praktično druga služba
3) zaradi tega enkrat končno popustiš in plačaš
4) najbolje pa pali fora na FOMO, v kombinaciji s sunk cost fallacy (češ, toliko časa/denarja sem že posvetil, to je upravičen strošek)

To je sranje, da moraš tako grindat da kam prilezeš, tudi če iz principa nič ne plačaš. Hvala lepa. Res samo za največje privržence. Ajde razumem, enim so to avti, meni so Gundami in waifu dekline. Ampak je isti problem od 1 do 4, oz. marsikje drugod še slabši. Malo je še takih iger ki so fer do tebe, večina vsega je postala draga igralnica za molzenje tvojega časa in/ali denarja.


Osebno na koncu take igre pač bojkotiram. Če plačam full price za igro mi je nedopustno, da mi igra potem ponudi izbiro med grind ali pa mikrotranzakcije. Pa sem se igre veselil, ampak na koncu pač ni vredno. Tako sem se odličil pri nba2k in tu ne bo nič drugače.

neocodexx ::

Fora je ker so se naučili da plešejo po zelo tanki liniji moralnosti za katero imajo dobro plačane psihologe in družboslovce da jim naštudirajo optimalno razmerje grinda in vsiljevanja mtx, in vedno, vedno bojo če se le da, za kanček pretiravali čez mejo dobrega okusa, dokler se narod ne bo pričel pritoževat in bombardirat igro z ocenami, bojo potem samo minimalno popustili, in potem spet šponali naprej kolikor lahko.

oo7 ::

PlayStation 5 Pro z dvakrat večjo zmogljivostjo

https://racunalniske-novice.com/playsta...

oo7 ::

New PlayStation Plus Won't Add First-Party Exclusives at Launch

https://www.ign.com/articles/new-playst...

neocodexx ::

https://www.gamesindustry.biz/articles/...

Vezano na novi psplus in kar smo debatirali zgoraj, se s tem popolnoma strinjam. Kdor si želi naslednji Horizon zastonj preko ps+ bo dobil napol gotovo ali polno mtx. Bolje da ostane tako.

scipascapa ::

Še komu nagaja PS5 remote play?

https://imgur.com/B0Vafut

Error Code 0x8801330d "Something went wrong."

Zgodovina sprememb…

oo7 ::

SONY bo še kupoval.

Playstation šef je rekel, da bodo kupili še več studijev. Zadnji je bil Bungie.

oo7 ::

Horizzon zero Dawn 3 igra je verjetno že v izdelavi...

Horizon Forbidden West's sequel is probably already in development. This was somewhat confirmed by the game's creative director Mathijs de Jonge from Guerrilla Games.

oo7 ::

Hideo Kojima je potrdil, da bo studio ostal neodvisen. Govorilo se je, da naj bi ga kupil Sony.

oo7 ::

Quantum Error - Teaser Trailer | PS5

blueLeaf ::

Kako je v zadnjem času z dobavami, se sploh kaj dogaja ? Kakšen predlog kam se postavit "v vrsto", da enkrat v prihodnosti pridem do konzole ?
Čakanje, da bo nekega dne na policah, me je nekako minilo ...

Lp

k4vz0024 ::

Poglej na Bolho.

dvihtelic ::

blueLeaf je izjavil:

Kako je v zadnjem času z dobavami, se sploh kaj dogaja ? Kakšen predlog kam se postavit "v vrsto", da enkrat v prihodnosti pridem do konzole ?
Čakanje, da bo nekega dne na policah, me je nekako minilo ...

Lp


Če se ti ne mudi, počakaj do konca tedna, mogoče prodam mojega,vse skupaj ne vem če je bil igran 10 ur.

oo7 ::

PNY Makes Sure Your Sony PS5 Console SSD Stays Cool With Its XLR8 SSD Heatsink Cover




https://wccftech.com/pny-makes-sure-you...

oo7 ::

Sony's Romance With PC Continues; Company is Looking for Leader to Expand PC Division

https://www.gamepressure.com/newsroom/s...

Slopek ::

Sem pred nakupom ps5, pa ne zanima, kako se zadeva obnese?
Je komu kaj crknilo, joypadi so ok?
Imam ravno dobro očiščenega ps4pro, ki dela lepo. Tudi kontrolerja sta oba bp. Je enako za pričakovati, če zadevo nadgradim?
Imam ps+, pa vidim, da je dobrih 20iger na voljo 4free. Vse to drži?

jijetelu ::

Slopek je izjavil:

Sem pred nakupom ps5, pa ne zanima, kako se zadeva obnese?
Je komu kaj crknilo, joypadi so ok?
Imam ravno dobro očiščenega ps4pro, ki dela lepo. Tudi kontrolerja sta oba bp. Je enako za pričakovati, če zadevo nadgradim?
Imam ps+, pa vidim, da je dobrih 20iger na voljo 4free. Vse to drži?


že več kot leto dni, brez nekih posebnih težav, prvi kontroler je bilo potrebno pred časom popraviti, samo nekak po 3000 urah igranja ni to neka tragedija

Slopek ::

Lepo si ga namatral, ja. 3000ur je vsak dan 8urni delavnik pa še nadure. Kje imate čas?
Kaj pa tiste free igre? To drži?

drvo ::

Ja. Drži.

jijetelu ::

Je cel kup nekih free iger ala Fortnite, potem maš trenutno še PS Plus Collection, ki vsebuje veliko dobrih iger, samo rabiš za to PS+ naročnino. Samo se tole z 22. junijem spreminja, ker se uvaja nova 3 razredna PS+ naročnina. V tisti za cca 100 eur na leto bo zraven cca 400 dovolj dobrih in aktualnih iger.

Badwolff ::

Zanimivo, prvič slišim.
Scer pa, 3000 ur?

bambam20 ::

blueLeaf je izjavil:

Kako je v zadnjem času z dobavami, se sploh kaj dogaja ? Kakšen predlog kam se postavit "v vrsto", da enkrat v prihodnosti pridem do konzole ?
Čakanje, da bo nekega dne na policah, me je nekako minilo ...

Lp

Playgame jih ima na zalogi.

oo7 ::

A potem zdaj so zaloge po trgovinah ?
««
91 / 132
»»