» »

PS5

PS5

Temo vidijo: vsi
««
35 / 132
»»

oo7 ::

Ikea's PS5 and Xbox Series X sizing guides help in better furniture purchase choices, but a PS5 Slim may well happen sooner than anticipated

https://www.notebookcheck.net/New-PlayS...




Haaaaaa :))

meho7 ::

oo7 ::

Team Behind Custom Black PS5 Cancels All Orders After Receiving Threats

https://twistedvoxel.com/black-ps5-orde...

vres.ales ::

In ne kdo naročil?

celje ::

buce. samopromocija

Kvinta ::

Sem zadnjič vido da je en prodal na ebayu prazno škatlo od Ps5 za 500€:))
A.C.A.B

Horas ::

Kvinta je izjavil:

Sem zadnjič vido da je en prodal na ebayu prazno škatlo od Ps5 za 500€:))


fo real??:O
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Skyman ::

So mogoce ze kje kaksne informacije,da naj bi prisli kaksi ps5 pocasi? bral sem sicer za UK,kjer je pisalo da naj bi konec prejšnega tedna prisla pošiljka,ter da naj bi dobili kupci med 12-14 ta teden

oo7 ::

PlayStation 5 Is the Second Best-Selling Console in the UK for 2020, Report Confirms

https://wccftech.com/playstation-5-seco...

Kvinta ::

Horas je izjavil:

Kvinta je izjavil:

Sem zadnjič vido da je en prodal na ebayu prazno škatlo od Ps5 za 500€:))


fo real??:O


Ja evo Nur karton- keine Konsole enthalten https://www.ebay.de/itm/Ps-5-Disc-Edito...
A.C.A.B

Badwolff ::

Ni ebay nekaj casa prepovedoval oz aktivno banal take prodajalce?

Kvinta ::

To ne vem vem pa da se škatle že dolgo prodajajo celo sam sem prodal škatle od telefonov ,od parfumov itd samo to za neki drobiž med 5€ in 20€
A.C.A.B

Gregor P ::

oo7 je izjavil:

PlayStation 5 Is the Second Best-Selling Console in the UK for 2020, Report Confirms

https://wccftech.com/playstation-5-seco...

The PlayStation 5 console is the second best-selling console in the UK for 2020, with the Nintendo Switch being, unsurprisingly, the very best.8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

springfield ::

Mogoce, ker se je edini prodajal celo leto? :))

Jarno ::

meho7 je izjavil:


Tip je testiral prvo generacijo PC portov v situaciji, ko je na trgu premalo časa in konzol, da bi izdajali tehnično dovršene ekskluzive.
Zato je posploševanje preuranjeno.
#65W!

meho7 ::

Jarno je izjavil:

meho7 je izjavil:


Tip je testiral prvo generacijo PC portov v situaciji, ko je na trgu premalo časa in konzol, da bi izdajali tehnično dovršene ekskluzive.
Zato je posploševanje preuranjeno.

120fps mode je testiral. AAA igre tega verjetno ne bodo omogocale.

gozdar1 ::

meho7 je izjavil:

Jarno je izjavil:

meho7 je izjavil:


Tip je testiral prvo generacijo PC portov v situaciji, ko je na trgu premalo časa in konzol, da bi izdajali tehnično dovršene ekskluzive.
Zato je posploševanje preuranjeno.

120fps mode je testiral. AAA igre tega verjetno ne bodo omogocale.


Še vedno kaže, da so konzole hw podhranjene v primerjavi z zmogljivimi pc-ji. Kako bi izgledale igre če bi jih delali za rtx3080.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gozdar1 ()

kitl76 ::

Sam sicer nimam RTX 3080 imam pa RTX 3070, kar je vrh kape. Kar se pa tiče primerjave konzole s PC-jem je pa ne mogoča. Igre so optimizirane za konzole, kar pa za PC niso zato ti ali jaz na PC-ju rabivas dosti močnejšo strojno opremo kot konzola. Ne bo nikoli pozabil RDR 2 sem na takrat xbox s poganjal z lahkoto ko je pa leto dni kasneje prišla na PC mi je takratna GTX 1070 delala preglavice dokler niso špila kolikor toliko optimizirali, danes na RTX 3070 pa teče v 4k tekoče. Enako sem opazil pred dnevi na Valhalla s starimi gonilniki sem imel pri 4K resoluciji 50 fps z novimi imam sedaj tudi do 75 fps. Tako, da ni vse samo hardware. Odličen primerek ti je sedaj Cyberpunk 2077 na PC-ju mi je tekel gladko na Ps4 pro pa je bila pri meni žalost.

gozdar1 ::

Drži,še vedno se igre delajo predvsem za konzole, ki imajo hw kakršnega imajo pc pa dobiva slabo optimirane porte. Še danes večina iger brez težav tega na 8GB, ravno zaradi strojnih omejitev prejšnje generacije konzol.

meho7 ::

kitl76 je izjavil:

Sam sicer nimam RTX 3080 imam pa RTX 3070, kar je vrh kape. Kar se pa tiče primerjave konzole s PC-jem je pa ne mogoča. Igre so optimizirane za konzole, kar pa za PC niso zato ti ali jaz na PC-ju rabivas dosti močnejšo strojno opremo kot konzola. Ne bo nikoli pozabil RDR 2 sem na takrat xbox s poganjal z lahkoto ko je pa leto dni kasneje prišla na PC mi je takratna GTX 1070 delala preglavice dokler niso špila kolikor toliko optimizirali, danes na RTX 3070 pa teče v 4k tekoče. Enako sem opazil pred dnevi na Valhalla s starimi gonilniki sem imel pri 4K resoluciji 50 fps z novimi imam sedaj tudi do 75 fps. Tako, da ni vse samo hardware. Odličen primerek ti je sedaj Cyberpunk 2077 na PC-ju mi je tekel gladko na Ps4 pro pa je bila pri meni žalost.

wHAA? Xbox One X se konstantno 30fps ni zmogel poganjat RDR2.
Konzole bodo vedno underpowered. Prejsna gen je bila tako slaba, da sta morala M$ ter $ony 2 updateana modela izdat. Podobno bo verjetno s trenutno gen.

celje ::

o kakih updejtih je govora? slim verzija, pro, digital. to so bolj prodajne fore kot updejti.

Jarno ::

Nič ne bo s tega do nadaljnjega IMO, poleg tega pa gre za vsaj petkratno izboljšanje zmogljivosti, če primerjamo osnovna modela PS4 in XBOX z regularnimi nasledniki.
Šibki Nintendo Switch je dokaz, kako pozitivno okolje se lahko vzpostavi, če se razvijalci potrudijo z optimizacijo in igralnostjo.
Samo je potrebno tudi marketing jemati z rezervo, ker je preveč odvisno od truda programerjev in konzola sama po sebi ne garantira solidne optimizacije.
#65W!

meho7 ::

celje je izjavil:

o kakih updejtih je govora? slim verzija, pro, digital. to so bolj prodajne fore kot updejti.

A si se sele vceraj rodil? :))
PS4 pro ima gpu ranga rx480(4.2 TFLOP) medtem ko ima obicni PS4 270x-280(1.84 TFLOP)
Zakaj mislis da so izdali updteane konzole?
V nekaterih igrah fpsji padejo tudi pod 20 medtem ko je pri pro verziji vecinoma stabilnih 30fps.

kitl76 ::

meho7 najboljše imeti oboje pa je to to. Jaz se ne prerekam kaj je bolje imam pc i7 10700 rtx 3070 in Ps4 Pro (čakam ps5) pa lahko povem, da uživam na obeh sistemih in nisem nič obremenjen z simptomom fps 30 :)

neocodexx ::

meho7 je izjavil:

celje je izjavil:

o kakih updejtih je govora? slim verzija, pro, digital. to so bolj prodajne fore kot updejti.

A si se sele vceraj rodil? :))
PS4 pro ima gpu ranga rx480(4.2 TFLOP) medtem ko ima obicni PS4 270x-280(1.84 TFLOP)
Zakaj mislis da so izdali updteane konzole?
V nekaterih igrah fpsji padejo tudi pod 20 medtem ko je pri pro verziji vecinoma stabilnih 30fps.


Kolikor vem, je PS4pro gpu razdeljen na dva dela, podobno kot kak SLI. V igrah ki ne podpirajo pro oz. nimaš vključen 4K dela samo z prvo polovico isto kot navaden PS4. Tisti teraflopi so bolj umetni, če bi bilo res tako bi delali "4K" špili z 60 fps in ne 30 z občasnimi dropi (Horizon Zero Dawn dela še kar v redu ampak tudi ni popolnoma stabilnih 30, kaj šele več).

PS5 pa vsekakor nujno potrebuje slim, nekateri špekulirajo da bo prišel že prej kot PS4 slim. Vprašanje je samo glede coolinga. Meni sicer PS4pro ni čisto nič prevelik in ne bi videl potrebe po PS4Slim, ampak za PS5 pa res..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

puginho ::

meho7 je izjavil:

celje je izjavil:

o kakih updejtih je govora? slim verzija, pro, digital. to so bolj prodajne fore kot updejti.

A si se sele vceraj rodil? :))
PS4 pro ima gpu ranga rx480(4.2 TFLOP) medtem ko ima obicni PS4 270x-280(1.84 TFLOP)
Zakaj mislis da so izdali updteane konzole?
V nekaterih igrah fpsji padejo tudi pod 20 medtem ko je pri pro verziji vecinoma stabilnih 30fps.


Zgleda si se ti včeraj rodil ker pojma nimaš o čem pišeš, daj se ti tvojega pc-ja primi, ps4 je 1080p konzola, ps4 pro pa 4k (na papirju), proja niso izdali ker bi fps padli pod 20.

celje ::

meho nisem se rodil vceraj, zal. vseeno, povej prosim (pac se ocitno v to ne razumem, samo kupujem) razliko med ps4 in ps4 slim. za pro so ti ze razlozili. ter se razliko med xbox, xbox slim, xbox digital,.. hvala

Reaper ::

PS4 in PS4 Slim, ista zadeva, drugo ohišje.

Xbox Digital nima BluRay drajva tako da lahko igraš samo digitalne igre.

Primerjava Xbox One X in One S pa tule:

https://www.windowscentral.com/xbox-one...

neocodexx ::

Če se še kdo slučajno zanima za PS4Pro.. Ta zadnji firmware, ki se ga večinoma še da dobiti iz trgovin (7.02) se da narediti jb, in tazadnje verzije teh Pro konzol so zelo, zelo zelo tihe in hladne. Cooling je tip top, in jb odpre zanimive možnosti. Starejši modeli ps4 od tega novega, pa imho niso vredni časa oz. prostora na polici, da jih hraniš, ta tazadnji model pa vsekakor je.

celje ::

Reaper je izjavil:

PS4 in PS4 Slim, ista zadeva, drugo ohišje.

Xbox Digital nima BluRay drajva tako da lahko igraš samo digitalne igre.

Primerjava Xbox One X in One S pa tule:

https://www.windowscentral.com/xbox-one...


vse to sem vedel. zelel sem le, da nam meho razlozi :D

meho7 ::

puginho je izjavil:

meho7 je izjavil:

celje je izjavil:

o kakih updejtih je govora? slim verzija, pro, digital. to so bolj prodajne fore kot updejti.

A si se sele vceraj rodil? :))
PS4 pro ima gpu ranga rx480(4.2 TFLOP) medtem ko ima obicni PS4 270x-280(1.84 TFLOP)
Zakaj mislis da so izdali updteane konzole?
V nekaterih igrah fpsji padejo tudi pod 20 medtem ko je pri pro verziji vecinoma stabilnih 30fps.


Zgleda si se ti včeraj rodil ker pojma nimaš o čem pišeš, daj se ti tvojega pc-ja primi, ps4 je 1080p konzola, ps4 pro pa 4k (na papirju), proja niso izdali ker bi fps padli pod 20.

Daj raje poglej kaksen video od Digital Foundry predno pises nebuloze.

puginho ::

meho7 je izjavil:

puginho je izjavil:

meho7 je izjavil:

celje je izjavil:

o kakih updejtih je govora? slim verzija, pro, digital. to so bolj prodajne fore kot updejti.

A si se sele vceraj rodil? :))
PS4 pro ima gpu ranga rx480(4.2 TFLOP) medtem ko ima obicni PS4 270x-280(1.84 TFLOP)
Zakaj mislis da so izdali updteane konzole?
V nekaterih igrah fpsji padejo tudi pod 20 medtem ko je pri pro verziji vecinoma stabilnih 30fps.


Zgleda si se ti včeraj rodil ker pojma nimaš o čem pišeš, daj se ti tvojega pc-ja primi, ps4 je 1080p konzola, ps4 pro pa 4k (na papirju), proja niso izdali ker bi fps padli pod 20.

Daj raje poglej kaksen video od Digital Foundry predno pises nebuloze.


Sem jih ogromno, upam da veš da se igra ne izda, če ni igralna, razen cyberpunk ni nobene, ki bi imela fps pod 20, ker bi jo drugače raztrgali in umaknili iz prodaje.

meho7 ::

A sem slucajno rekel da niso igralne? Frame dropi so bolj konstantni pri vanila verziji

primer

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: meho7 ()

puginho ::

Dal si primer špila, ki je izšel že na PS3, updejtan za novo generacijo. Gre za online varianto in se mi niti ne da raziskovat kaj je vzrok v tem primeru, strojna podhranjenost sigurno ni.

Gregex ::

Kako se vsakič nasmejem primerjavam pc vs. konzola. Konzola stane 400 oz. 500€, primerjave so pa ponavadi s pcjem za 1500€+. Primerjajte konzolo s pcjem za isti denar. Oh wait, you can't. :))

kitl76 ::

Res je mene je PC koštal 2000 EUR kišta ps5 pa me bo 500 EUR.:)

Magic1 ::

Samo vseeno to pokaže, da najnovejše konzole niso tako poceni, kot je v štartu izgledalo. Ni to neka zadnja tehnologija z super performancami. Je treba tudi računat na to, da so igre dražje, za multiplayer rabiš naročnino, travnik tudi ni toliko dosegljiv... Pri 500€ verjetno že v štartu ne delajo minusa. Je pa res zelo majhen sistem, kjer lahko avtorji pilijo opimizacijo v nulo.
Magic

St235 ::

travnik tudi ni toliko dosegljiv...

precej neumen argument, kot bi razlagal, da je špar dražji od merkatorja zato, ker je tam težje krast.

Gregor P ::

Konzolo bi si sam umislil ravno zato, da imam čim manj dela z njo; kaj šele, da bi moral hodit po travnikih zarad nje:P
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Gogyto ::

Konzolo kupiš za 500 in jo imaš koliko let? Vedoč, da ne rabiš razmišljat o grafični kartici, hladilcih, spominu.... in vzameš v zakup rahlo dražje špile, pa še to pogojno, če nisi first day freak in lahko za špilanje počakaš nekaj časa in dobiš špil opazno ceneje. Za PS4 oz zdaj za PS5 lahko špile začneš kupovat takoj in jih kupuješ do zadnjega dne ere določene konzole pa ne rabiš skrbet, če ti bo špil kišta še pognala, al boš moral ubacit RAM oz novo grafo.

Ima pa PC tudi svoje prednosti, ja. Sploh pri strategijah in FPS. Hat down.

vres.ales ::

Pa ne pozabit, da je na konzoli multiplayer veliko večji užitek igrati, ker ni goljufanja. Pa še PS-plus pa dobiš toliko iger, da jih itak ne preigraš.
Jaz mam oboje, ker se pač konzola ne more primerjati glede same grafike + vse igre so zastonj v nekem doglednem času :D. Pa še igram mmorpg-je, ki so na konzolah zelo omejeni

meho7 ::

vres.ales je izjavil:

Pa ne pozabit, da je na konzoli multiplayer veliko večji užitek igrati, ker ni goljufanja. Pa še PS-plus pa dobiš toliko iger, da jih itak ne preigraš.
Jaz mam oboje, ker se pač konzola ne more primerjati glede same grafike + vse igre so zastonj v nekem doglednem času :D. Pa še igram mmorpg-je, ki so na konzolah zelo omejeni




:))

YesMan ::

meho7 je izjavil:

vres.ales je izjavil:

Pa ne pozabit, da je na konzoli multiplayer veliko večji užitek igrati, ker ni goljufanja. Pa še PS-plus pa dobiš toliko iger, da jih itak ne preigraš.
Jaz mam oboje, ker se pač konzola ne more primerjati glede same grafike + vse igre so zastonj v nekem doglednem času :D. Pa še igram mmorpg-je, ki so na konzolah zelo omejeni




:))

Point je, da na konzoli rabiš specifične pripomočke glede na igro (torej denar in neko mero informiranosti ter zavzetost), da goljufaš. Na PC-ju lahko goljufa vsak 12-letni mulc brez denarja, ki ima 20 minut časa.

meho7 ::

YesMan je izjavil:

meho7 je izjavil:

vres.ales je izjavil:

Pa ne pozabit, da je na konzoli multiplayer veliko večji užitek igrati, ker ni goljufanja. Pa še PS-plus pa dobiš toliko iger, da jih itak ne preigraš.
Jaz mam oboje, ker se pač konzola ne more primerjati glede same grafike + vse igre so zastonj v nekem doglednem času :D. Pa še igram mmorpg-je, ki so na konzolah zelo omejeni




:))

Point je, da na konzoli rabiš specifične pripomočke glede na igro (torej denar in neko mero informiranosti ter zavzetost), da goljufaš. Na PC-ju lahko goljufa vsak 12-letni mulc brez denarja, ki ima 20 minut časa.

Niti ne. Za nekatere hacke je potrebno placat

vres.ales ::

meho a si mi moral zdaj to pokazati :D
prekleti mulci, vse mi uničijo

yayo ::

se pravi ne duha ne sluha o kontingentu, ki naj bi prišel konec meseca v Evropo? Najprej se je govorilo o 14. januarju, sedaj o 26. ...

Reaper ::

Ne, nič novega na temo dobavljivosti.

Luxone842 ::

Po mojem mnenju nove zaloge v Slo nebo do pomladi 2021..

Kvinta ::

Saj ga lahko na Ebayu komot kupiš za 700 do 1000€.
A.C.A.B

Reaper ::

To je pa res super cena, takoj pogledam na Ebay... NOT.

Nemčija naj bi dobila zalogo konec meseca ampak bo šlo malo konzol v prodajo, ker imajo še veliko neizpolnjenih naročil in kupci na naročene konzole čakajo 2 meseca ali več.

Bo treba očitno še malo pozabiti na PS5, tam nekje do aprila, maja po moje.
««
35 / 132
»»