» »

PS5

PS5

Temo vidijo: vsi
««
104 / 132
»»

twom ::

Slopek je izjavil:

Kakšna je normalna cena? Taka, ki jo je kupec še vedno pripravljen plačati, jasno.
idijot

Slopek ::

twom je izjavil:

Slopek je izjavil:

Kakšna je normalna cena? Taka, ki jo je kupec še vedno pripravljen plačati, jasno.
idijot

Te je naredil, bebo.
To je vse kar izpljuneš? Povej mi kaj je normalna cena za ps5? Lahko še za kakšen high end telefon? Ali pa kar za kilo kruha. Kaj je torej normalna cena, bomo nabijali v ps5 temi. Raje si ga prižgi in igraj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Slopek ()

Tidule ::

Namesto normalne cene je boljse govorit o priporoceni ceni proizvajalca (MSRP), ki je dobro izhodisce.

In zgoraj linkan ps5 je bil v tej kategoriji.

Blazz ::

če me spomin ne vara, morajo Tier 1 retailerji prodajat ps5 po točno določeni ceni in to je 450 za digital in 550 za disc edition... in to so normalne cene

darck ::

Blazz je izjavil:

če me spomin ne vara, morajo Tier 1 retailerji prodajat ps5 po točno določeni ceni in to je 450 za digital in 550 za disc edition... in to so normalne cene


Te cene ne boš nikoli več videl je bilo in šlo itak pa sploh nima veze,če daš nekaj EUR več sploh,če si ga tako močno želiš. Madonca jaz sploh ne igram iger pa si ga bi morda nabavil pa ne popizdujem okrog cene :)

kamiKaZaA ::

Blazz je izjavil:

če me spomin ne vara, morajo Tier 1 retailerji prodajat ps5 po točno določeni ceni in to je 450 za digital in 550 za disc edition... in to so normalne cene

+1

Točno to. Vsi ostali so vojni dobičkarji, ker je zalog manj od povpraševanja. Lahko ti prodajaš v trgovini po 1.000€ konzolo, če imajo druge trgovine to konzolo na zalogi in jo prodajajo za 450€ digital oz. 550€ Blu-ray. Tako pa se v vsaki vojni najde nekdo, ki bo izkoristil priložnost in nabil ceno nad priporočeno s strani proizvajalca za prodajo.

kamiKaZaA ::

darck je izjavil:

Blazz je izjavil:

če me spomin ne vara, morajo Tier 1 retailerji prodajat ps5 po točno določeni ceni in to je 450 za digital in 550 za disc edition... in to so normalne cene


Te cene ne boš nikoli več videl je bilo in šlo itak pa sploh nima veze,če daš nekaj EUR več sploh,če si ga tako močno želiš. Madonca jaz sploh ne igram iger pa si ga bi morda nabavil pa ne popizdujem okrog cene :)

Telekom ima v tem trenutku zalogo in ceno 684€ z Blu-ray in 1 igrico, kar je ugodno, ker lahko vzameš na 24 obrokov (28,50€) brez akrobacij s plačilnimi listi...
https://www.telekom.si/zasebni-uporabni...

No sam sem se odločil, če ga zdaj nisem imel 2 leti še bom počakal 1 leto ali 2 leti, da pride ven PRO verzija in si ga potem nabavim.

Je pa oderuško, če se prodaja Blu-ray (brez igrice) za 650€, ko veš da je MRP te konzole 550€. Ne, hvala.

Magic1 ::

Haha in to za zveste stranke na točke. Še zahvalit se jim moraš, da te nategujejo.
Magic

kamiKaZaA ::

Magic1 je izjavil:

Haha in to za zveste stranke na točke. Še zahvalit se jim moraš, da te nategujejo.

:D

True. :)

ales85 ::

Blazz je izjavil:

če me spomin ne vara, morajo Tier 1 retailerji prodajat ps5 po točno določeni ceni in to je 450 za digital in 550 za disc edition... in to so normalne cene

Bilo je 450/500 za digital/BR, zdaj je 500/550.

kamiKaZaA ::

ales85 je izjavil:

Blazz je izjavil:

če me spomin ne vara, morajo Tier 1 retailerji prodajat ps5 po točno določeni ceni in to je 450 za digital in 550 za disc edition... in to so normalne cene

Bilo je 450/500 za digital/BR, zdaj je 500/550.

Blu-ray MRP je 550EUR. Pri nas pa se prodaja za 650EUR v določenih trgovinah z zalogo ali pa Telekom za 684EUR z eno dodano igrico (dobro, Telekom ni uraden prodajalec in lahko da poljubno ceno, ker se vežeš za 2 leti operaterju).

Drugače rečeno, vse kar je več kot 550EUR za Blu-ray brez igrice, ni normalna cena.

Zgodovina sprememb…

darck ::

Ampak stvar je v tem,da nikjer ne boš dobil za 550 EUR PS5 pa normalna cena gor ali dol. Gume za avto so se tudi dražje sedaj kakor 2-meseca nazaj pa to tudi ni normalna cena kot najemnina prostora v supernovi kjer je moral Bigbang zapreti svoje prostore saj so najemnino zdvignili ekstra visoko.

Tidule ::

Seveda ga dobis. Bigbang redno dobiva zalogo in jih daje na police. Par postov nazaj je bil po pripproceni ceni na voljo tudi obline. Pri nas recimo tako kozolvillage kot alza redno dobavljata, samo traja 2-3 mesece...

Je pa res da ce hoces od danes na jutri iz domacega kavca potem pa si obsojen na cene kot so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

GandalfWhite ::

Torej če hočem dobiti PS5 po normalni ceni je bolje obhodit fizične trgovine kot pa iskati po spletu?

yayo ::

Zgleda mi, da je v vseh BigBangih po Slo stanje boljše kot v Kopru, ker konzol nisem v zadnjega pol leta sploh videl na policah niti jih noben moj znanec pri njih ni uspel kupiti. Ali jih ne dobijo ali gre po prijateljstvih.

Tidule ::

GandalfWhite je izjavil:

Torej če hočem dobiti PS5 po normalni ceni je bolje obhodit fizične trgovine kot pa iskati po spletu?

Taka je po mojih izkusnjah situacija v Sloveniji.

bambam20 ::

yayo je izjavil:

Zgleda mi, da je v vseh BigBangih po Slo stanje boljše kot v Kopru, ker konzol nisem v zadnjega pol leta sploh videl na policah niti jih noben moj znanec pri njih ni uspel kupiti. Ali jih ne dobijo ali gre po prijateljstvih.


Da boš potem na njej igral ps4 igre.

GandalfWhite ::

Mogoče provokativno vprašanje glede na temo ampak za laika, katera konzola je boljša ps5 ali xbox ?

Imel sem ps2, potem xbox360 in v tistih časih je bilo precej ekskluziv. Danes pa je baje bolj kot ne vse na vseh sistemih, torej kaj je razlika ?

Odigral bi občasno kak špil, in ko malo zrastejo tudi otroci kakega. Kolegi imajo večinoma ps4, eden pa xboxa, ps5 nima še nihče.

darck ::

GandalfWhite je izjavil:

Mogoče provokativno vprašanje glede na temo ampak za laika, katera konzola je boljša ps5 ali xbox ?

Imel sem ps2, potem xbox360 in v tistih časih je bilo precej ekskluziv. Danes pa je baje bolj kot ne vse na vseh sistemih, torej kaj je razlika ?

Odigral bi občasno kak špil, in ko malo zrastejo tudi otroci kakega. Kolegi imajo večinoma ps4, eden pa xboxa, ps5 nima še nihče.


Sodelavec ima do sedaj samo Xbox konzole trenutno zadnja mu je Xbox One ali Xbox Series S ampak sedaj pravi,da bo šel raje na Playstation saj ne vem kaj že pri Xbox je postalo slabo. Igra po on ekstra kot prvo nogomet in takoj ko pride igra v prodajo kupi Fifo.

yayo ::

odvisno od iger. Meni gredo na konzoli tretjeosebne akcije, avanture, rpgji. Rad imam japonske odštekane igre, ne igram športnih iger, dirkačin, multiplayer streljačin. Imel sem vse plejstejšne od prvega naprej in Xbox360 katerega sem kupil proti koncu življenskega ciklusa, z velikim popustom, le zatoo da bi preigral par konzonih ekskluziv. Potem sem ga prodal.

Tidule ::

Tocno to, edina omembe vredna razlika je to katere igre so ekskluzivne za katero platformo. Igre za Xbox se praviloma bolj prekrivajo z PC.

Magic1 ::

Kar je po eni stran plus in hkrati minus. Na Xboxu lahko deliš account s PCjem, torej igraš s njihovo naročnino na obeh platformah. Pri PS tega ni, imaš pa exclusive, ki jih na PC ni (oziraoma so čez x let).
Magic

chrush ::

Ce koga zanima, so na voljo v Bigbangu in SonyACSu
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

priden2 ::

Kolko gledam so tudi na jazbina.si na zalogi, Blue ray in digital verzija.

bambam20 ::

ZDaj pa hitro kupit.

darck ::

Ta cena v Big bangu je pa trenutno pa kar najbolj ugodna v zadnjem času saj za 620 Eur dobiš Playstation 5 z optičnim gonilnikom + igro GOW Ragnarok

kamiKaZaA ::

darck je izjavil:

Ta cena v Big bangu je pa trenutno pa kar najbolj ugodna v zadnjem času saj za 620 Eur dobiš Playstation 5 z optičnim gonilnikom + igro GOW Ragnarok

To je dejansko normalna cena. MRP 550€ za konzolo z Blu-ray + 70€ za igrice = 620€

Telekom ima isto stvar za 684€ z vezavo 24 mesecev.

Tidule ::

620 je priporocena za ta bundle. Ker ne gre za to da posebej posiljujejo igro ampak je v paketu po defaultu.

kamiKaZaA ::

Bolj se gre, da je @bambam20 par dni nazaj postal, da ima zalogo Playgame, kjer je pa je cena 650€ brez igrice. Tisto je malo oderuško (+100€ več od MSRP). In še vedno imajo zalogo:
https://playgame.si/playstation-5-ps5-p...

Še vedno pa je to ceneje in ne tako zelo oderuško kot pred meseci na Bolhi, ko so se preprodajali za 700€-800€.

joze ::

darck je izjavil:

Ta cena v Big bangu je pa trenutno pa kar najbolj ugodna v zadnjem času saj za 620 Eur dobiš Playstation 5 z optičnim gonilnikom + igro GOW Ragnarok

Jaz sem MORAL zraven kupiti še kontroler. Tudi v spletni trgovini MORAŠ izbrat še en izdelek, ko daš v košarico. Tako, da to vseeno ni končna cena.

Franz21 ::

joze je izjavil:

darck je izjavil:

Ta cena v Big bangu je pa trenutno pa kar najbolj ugodna v zadnjem času saj za 620 Eur dobiš Playstation 5 z optičnim gonilnikom + igro GOW Ragnarok

Jaz sem MORAL zraven kupiti še kontroler. Tudi v spletni trgovini MORAŠ izbrat še en izdelek, ko daš v košarico. Tako, da to vseeno ni končna cena.


Ni potrebno!

darck ::

Res je,da ni potrebno dodatno vzeti še eden izdelek .

joze ::

Pa res, zjutraj je še zahtevalo. Al sem pa jaz kaj narobe naklikal.... odlično :)

Bl4ckSw4n ::

Kontrolerja ti drugače ni potrebno vzeti, ker je že v paketu. Je pa res, da ti privzeto obkljuka vse kontrolerje in ostale dodatke, ki so na voljo. Malo čuden flow nakupa, pa je vseeno, ja :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bl4ckSw4n ()

darck ::

Ja v ponudbo ti prvo da kao to,da še nekaj vzameš samo ni potrebno in klikneš spodaj na PREGLED KOŠARICE in se ti odpre nova stran kjer imaš točno to kar rabiš za 619,99 EUR. https://www.bigbang.si/webshop/

 BIG BANG ---PS5

BIG BANG ---PS5

joze ::

Kot sem že rekel me je prodajalec v Bigbangu v Novem mestu dobesedno prisilil v nakup kontrolerja. V vsakem primeru bi ga sčasoma najbrž kupil in nisem kompliciral. Je pa en grenek priokus ostal. Tako se to ne dela.

Gregor P ::

Meni je itak zanimivo, da že v osnovi ne dobiš dva kontrolerja?!? Kdaj oz. koliko časa nazaj so začeli s to prodajno prakso, da konzole prodajajo samo z enim? Najbrž vsaj desetletje?
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

D3m ::

joze je izjavil:

Kot sem že rekel me je prodajalec v Bigbangu v Novem mestu dobesedno prisilil v nakup kontrolerja. V vsakem primeru bi ga sčasoma najbrž kupil in nisem kompliciral. Je pa en grenek priokus ostal. Tako se to ne dela.


A s pištolo na čelo?
|HP EliteBook|R5 6650U|

joze ::

D3m je izjavil:

joze je izjavil:

Kot sem že rekel me je prodajalec v Bigbangu v Novem mestu dobesedno prisilil v nakup kontrolerja. V vsakem primeru bi ga sčasoma najbrž kupil in nisem kompliciral. Je pa en grenek priokus ostal. Tako se to ne dela.


A s pištolo na čelo?


Ne, kalašnik je bil :) . Pač je rekel, da Sony to pogojuje in da ne morem kupit konzole brez dodatnega kontrolerja. Da se Sony tako zavaruje pred preprodajanjem na črno. V bistvu je žalil mojo inteligenco s temi nebulozami. Imel sem pač izbiro, da kupim s kontrolerjem ali pa ne kupim.

kamiKaZaA ::

Gregor P je izjavil:

Meni je itak zanimivo, da že v osnovi ne dobiš dva kontrolerja?!? Kdaj oz. koliko časa nazaj so začeli s to prodajno prakso, da konzole prodajajo samo z enim? Najbrž vsaj desetletje?

Bo kar držalo. Recimo jaz sem Playstation 3 kupil v prvih dnevih prodaje in sem še dobil 2 kontrolerja.

Če pa pomislim na ceno takrat in danes je ta današnji PS5 ob inflaciji izjemno poceni. Jaz se spomnim, da sem dal za PS3 z 2 kontrolerjema 599€ pred 16. leti. Sicer je vedno na začetku Playstation bil zelo dragi in je čez 2-3 leta padla cena za skoraj polovico.

oo7 ::

Skyman ::

kupi...

filip007 ::

Bigbang ima po 520 in 620, trapasta stran, če cene ne popravljajo.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

D3m ::

joze je izjavil:

D3m je izjavil:

joze je izjavil:

Kot sem že rekel me je prodajalec v Bigbangu v Novem mestu dobesedno prisilil v nakup kontrolerja. V vsakem primeru bi ga sčasoma najbrž kupil in nisem kompliciral. Je pa en grenek priokus ostal. Tako se to ne dela.


A s pištolo na čelo?


Ne, kalašnik je bil :) . Pač je rekel, da Sony to pogojuje in da ne morem kupit konzole brez dodatnega kontrolerja. Da se Sony tako zavaruje pred preprodajanjem na črno. V bistvu je žalil mojo inteligenco s temi nebulozami. Imel sem pač izbiro, da kupim s kontrolerjem ali pa ne kupim.


To bi lahko prej opozoril in se opravičil, da so pač glupi pogoji.
|HP EliteBook|R5 6650U|

MTm2H37rqt7B ::

ravno dobil sporočilo da je ps5 na voljo v telekomovi etrgovini, get them while theyre hot!

Ransom ::

MTm2H37rqt7B je izjavil:

ravno dobil sporočilo da je ps5 na voljo v telekomovi etrgovini, get them while theyre hot!



Cena je smeh…

Bolje vzeti v bigbangi bundle z igro za manj denarja ;)

https://www.bigbang.si/playstation-ps5-...

darck ::

MTm2H37rqt7B je izjavil:

ravno dobil sporočilo da je ps5 na voljo v telekomovi etrgovini, get them while theyre hot!


Cene so pa kar malo višje kot drugje in za isto ceno dobiš v Big bangu še igro zraven GOW:
--PS5 24x25,90 Eur = 621,60 Eur + 200 točk
--PS5 in igra GOW Ragnarok 24x28,50 Eur = 684 Eur + 200 točk
--PS5 Digital in igra GOW Ragnarok 24x23,90 Eur = 573,60 Eur + 200 točk

V Big bangu dobiš za 520 Eur digital verzijo + GOW igro zraven

https://www.bigbang.si/izdelki/gaming/i...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

oo7 ::

The DualSense Edge Doesn't Have The Greatest Battery Life

https://www.theouterhaven.net/2022/12/t...

Badwolff ::

Big bang ga očitno ima, en pred mano je prevzel bll

Badwolff ::

.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Badwolff ()
««
104 / 132
»»