» »

Prišel je Visual Studio 2017

Prišel je Visual Studio 2017

Slo-Tech - Dvajset po izidu prve verzije Microsoftovega okolja za programiranje Visual Studio (ki je tedaj združevalo C++, Basic in javanski J++) in enajst verzij pozneje je izšel Visual Studio 2017. Danes so v kompletu C++, .NET, C# in F#. Zadnja večja verzija je izšla pred poldrugim letom, zato smo od verzije z interno oznako 15 (Microsoft šteje tudi samostojne predhodnike Visual Studia) pričakovali veliko. Izšla je verzija za Windows (7 SP1 ali novejši), medtem ko je za Mace še vedno v predogledni verziji Preview 4. Cene ostajajo enake kot za verzijo 2015.

Visual Studio je od predhodnika hitrejši, saj se tako namesti v krajšem času kakor tudi urneje odpre. Končno tudi ni treba več odpirati projektov, saj lahko posamezno mapo obravnava kot projekt, kar omogoča hitro in enostavno popravljanje kode, ki je nastala kod drugod. Tudi sicer je urejanje in popravljanje kode z novim filtriranjem IntelliSense in ostalimi orodji za pomikanje oziroma navigacijo lažje. Predelan Go to All je postal univerzalno iskanje po kodi.

Podprti jeziki so seveda posodobljeni in podpirajo vse novosti zadnjih let, npr. refactoring commands v C#. Funkcija live unit test sproti prikazuje, katere vrstice kode se preverjajo in ali je prestala preizkuse. Run to click omogoča izvajanje kode do izbrane vrstice in premor, ne da bi ročno vstavljali prekinitve. V C++ je izboljšana podpora za skripta CMake, dodana je podpora C++ za Linux. Razvijalci aplikacij bodo veseli novosti v Xamarinu, kjer omenimo predoglednik za Xamarin Forms in izboljšan IntelliSense za Xamarin Forms XAML. Delali so tudi na storitvah v oblaku; Connected Services omogočajo lažje povezovanje z aplikacijami za Azure. Podprt je tudi .NET Core. Izboljšana je integracija z Gitom ter še precej drugega.


50 komentarjev

«
1
2

SimplyMiha ::

V čem se razlikuje od Visual Studio Code?

RegulusDraco ::

SimplyMiha je izjavil:

V čem se razlikuje od Visual Studio Code?


resno to vprašaš ali pa res za nek čuden humor, ki ga ne razumem?
Visual Studio Code je text editor. Kot Notepad++, samo dosti, dosti boljše. Visual Studio je IDE.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

Qushaak ::

Če je na mobilnem področju pogorel ga pa v programerskih okoljih Microsoft seka že več kot 15 let (toliko kot je star .NET). Dejansko mu po "resnosti" komaj kdo pride blizu, če se gleda kako celovito pokriva vse "tipe" aplikacij.

samusan ::

Jeej! Gledal predstavitev na netu, ima par zanimivih izboljsav glede na predhodnika.

Vsec mi je, da poslusajo feedback (oz bolj, kot so ga).

Glugy ::

"Visual Studio je od predhodnika hitrejši"
Samo po hitrejši namestitvi ali tudi samem delovanju?

hurlimannxt ::

To članek sem prebral tik za tem, ko je bil objavljen. Zdaj sem se pa vrnil, da bom preveril, koliko je tukaj programerjev komentiralo o VS17 :D Se bom moral vrnit čez 24 ur nazaj :))

cekr ::

Design bi lahko malo modernizirali.

Zaenkrat se je vse odprlo brez napak.
Še vedno preveč melje.
Bomo zjutraj videli, kako se bo obnašalo, ko bodo odpirali večje zadeve.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

LeQuack ::

Nazadnje ko sem inštaliral Visual Studio je naredil ene 30-40 vnosov kot inštalirani programi in komponente. Se pravi če si ga hotel odstraniti je bilo praktično nemogoče, se zažre v sistem kot rak. Samo format še pomaga. Ne hvala.
Quack !

ales85 ::

Nazadnje mi je VS2015 instaliralo nekaj ur... 5-7, se ne spomnim točno, sem šel stran. In ne, ni podhranjen PC. In da, imam SSD... Nekako si "ne upam" trenutno poizkusiti instalacije. Tudi, če je za polovico hitrejša.

japol ::

Ne vem kako je s to verzijo ampak se zažre z vsem v sistem da je neverjetno. Vsi (.net, runtime-i,...) se ne rešiš tega zlahka.

Iluvatar ::

Nekih hudih pretresov ravno ni. Vsaj zame ne. Vse te zadeve, s katerimi se hvalijo, si fasal že, če si namestil resharper. In to od različice 2008 naprej. Potrebovali so 9 let torej, da bi mogoče sedaj lahko rekel, da resharper ni potreben, pa še to dvomim, bi moral preizkusit. Res dobra zadeva je Xamarin live preview in docker support v Visual studio. To da vse skupaj dela hitreje je tudi dobrodošlo.
Trenutno preizkušam Rider EAP od Jetbrains, Webstorm že nekaj časa uporabljam, ki je tudi njihov produkt. Tam mi je izkušnja res všeč. Vse funkcionalnosti Resharperja so že vgrajene v Webstorm in Rider IDE, poleg tega je zadeva zelo keyboard friendly, odzivna, se hitro namesti in je na voljo dosti pluginov za vse mogoče zadeve, pa še na vseh platformah teče :) Bi si želel da bi bil visual studio bolj podoben Jetbrains-ovim IDE-jem, ki so že leta pred njimi.

RegulusDraco ::

japol je izjavil:

Ne vem kako je s to verzijo ampak se zažre z vsem v sistem da je neverjetno. Vsi (.net, runtime-i,...) se ne rešiš tega zlahka.


Zakaj za vraga bi se želel znebiti Visual Studia, za katerega si plačal kar dosti eurov? Še posebno če upoštevaš kaj vse ta IDE zmore?

LeQuack je izjavil:

Nazadnje ko sem inštaliral Visual Studio je naredil ene 30-40 vnosov kot inštalirani programi in komponente. Se pravi če si ga hotel odstraniti je bilo praktično nemogoče, se zažre v sistem kot rak. Samo format še pomaga. Ne hvala.


Again, zakaj bi ga želel odstraniti?

ales85 je izjavil:

Nazadnje mi je VS2015 instaliralo nekaj ur... 5-7, se ne spomnim točno, sem šel stran. In ne, ni podhranjen PC. In da, imam SSD... Nekako si "ne upam" trenutno poizkusiti instalacije. Tudi, če je za polovico hitrejša.


verjetno ti je sproti downloadalo dodatne komponente, ki si jih izbral? V primeru, da izbereš vse kar Visual Studio omogoča bo inštalacija obsegala 40 gb! To ni enostavna inštalacija niti na najboljšem SSDju, niti na optiki.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

BivšiUser2 ::

ales85 je izjavil:

Nazadnje mi je VS2015 instaliralo nekaj ur... 5-7, se ne spomnim točno, sem šel stran. In ne, ni podhranjen PC. In da, imam SSD... Nekako si "ne upam" trenutno poizkusiti instalacije. Tudi, če je za polovico hitrejša.

Da nisi dlučajno imel slabega neta (web install) oz. inštaliral vse kar ti VS2015 ponuja, ker nemogoče je, da ti je stvar inštaliralo 5-7ur, tolko še na mojem predpotopnem lappyju ni trajalo (pentium 9xx, 4Gb Ram 677Mhz + SSD disk)
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

FireSnake ::

Treba namestit čim prej ....
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

direstrait ::

Pri 2017 je najboljša stvar to, da se hitro odinštalira.

FireSnake ::

direstrait je izjavil:

Pri 2017 je najboljša stvar to, da se hitro odinštalira.


Ker?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

kingsix ::

Spet razni "znalci". Microsoft bashing je pač dan-danes "in".

Visual Studio je svetlobna leta pred drugimi IDE za razvoj.

RockyS ::

To govorijo pač tisti, ki ne programirajo v VS. Je daleč pred vsemi, pa 70% časa uporabljam PHPStorm, 30% pa VS in ob vsakem preklopu je tak, kot da bi prestopil na drug planet.

Mufasa ::

Nova verzija VS Code (+official plugins)? Ne?...nothing to see here, move along...
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

Excalibrus ::

Mufasa je izjavil:

Nova verzija VS Code (+official plugins)? Ne?...nothing to see here, move along...

A vseeno si se potrudil napisat en komentar ;)

ales85 ::

RegulusDraco je izjavil:

verjetno ti je sproti downloadalo dodatne komponente, ki si jih izbral? V primeru, da izbereš vse kar Visual Studio omogoča bo inštalacija obsegala 40 gb! To ni enostavna inštalacija niti na najboljšem SSDju, niti na optiki.


BivšiUser2 je izjavil:

Da nisi dlučajno imel slabega neta (web install) oz. inštaliral vse kar ti VS2015 ponuja, ker nemogoče je, da ti je stvar inštaliralo 5-7ur, tolko še na mojem predpotopnem lappyju ni trajalo (pentium 9xx, 4Gb Ram 677Mhz + SSD disk)


Instaliral sem iz ISO in nisem izbral takojšnje namestitve posodobitev (katere bi se prenesle iz interneta). Ravno tako nisem instaliral vsega kar omogoča, ampak le tisto kar potrebujem. Skupno je instalacija manj kot 4GB. Povsem enako je trajalo na Surface Pro 3 i5. Morda malce manj.

In ne, oba sistema nista zabasana z vsem mogočim, ker instalacija vsega ostalega dela kot po maslu. Pri sami uporabi sicer deluje ok, ampak instalacija... me kar zmrazi :)

jizzer ::

ales85 je izjavil:

Nazadnje mi je VS2015 instaliralo nekaj ur... 5-7, se ne spomnim točno, sem šel stran. In ne, ni podhranjen PC. In da, imam SSD... Nekako si "ne upam" trenutno poizkusiti instalacije. Tudi, če je za polovico hitrejša.


To je meni malo čudno.
Še nikoli mi ga ni tako dolgo inštaliralo v zadnjih letih. Verjetno sem ga že enih 3-4 ponovno namestil (ker ga ponavadi izbrišem ko ga v semestru več ne potrebujem + pred faksom že).
Spet sem ga danes, računalnik osvežen (beri formatiran) mesec dni nazaj. Grem prejle gledat če je na dreamsparku že slučajno gor 2017 VS, in je bil sicer RC ampak ok. Potegnem dol (web-setup!!!) označim željeno (11-12gb) in voila je bil inštaliran v 20minutah (mogoče že prej ker v tem času nisem nič gledal), ter moraš upoštevati da je sproti downloadalo, kar sicer na faksu ni problem ker menda downloada z kakih 10mb/s in še več (govorim cca).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jizzer ()

LeQuack ::

Eclipse narediš extract zipa in dela v desetih sekundah.
Quack !

Besna Glista ::

LeQuack je izjavil:

Eclipse narediš extract zipa in dela v desetih sekundah.



Eclipse dela je napisal, hahahahah. Ajaa, sarkazem detektor mi je očitno crknil. Ali? :O

bbbbbb2015 ::

LeQuack je izjavil:

Nazadnje ko sem inštaliral Visual Studio je naredil ene 30-40 vnosov kot inštalirani programi in komponente. Se pravi če si ga hotel odstraniti je bilo praktično nemogoče, se zažre v sistem kot rak. Samo format še pomaga. Ne hvala.


Ni tako hudo glede instalacije teh komponent. To je res, kar praviš, še bolj problematično pa je bilo to, da je install crkoval. Občepel je na neki točki in v nekem hidden oknu čakal na nek input.

Rešitev je bila pokillat ta input.
Če je to rešitev, sem jaz papež.

Vidiš kdaj so komponente instalirane in jih de-instaliraš. Če se seveda dajo deinstalirati.

Morda sem bil prehiter s to beto VS2017. Bom videl, če je končna verzija kaj boljša.

LeQuack je izjavil:

Eclipse narediš extract zipa in dela v desetih sekundah.


Jezus kristus.
A ti kaj smrkaš ali kako?

Eclipse je bil v "zenitu" 5 let nazaj, ko so Oracle in IBM dajali denar za razvoj.
Niti Oracle jim denarja več ne da.

VS2017 je space battleship proti Eclipsu. Je pa res, da ni za Javo.

Zgodovina sprememb…

PARTyZAN ::

JetBrains ima kul paleto IDEjev. Na eclipsu so pa samo stari javaši :)

LeQuack ::

Ne vem kaj imate proti Eclipse sedaj. Za svojo ceno je več kot zadovoljiv IDE. Z boljšim IDE-jen ne boš nič boljše kode pisal.
Quack !

smacker ::

Kvaliteta kode res ni odvisna od orodij. Boš pa v dobrem IDEju porabil manj časa kot v slabem. Eclipse sodi med slabše. Škoda da je ta stran propadla, je bil cel kup argumentov gor: http://www.ihateeclipse.com/
Posnetek strani: http://archive.is/8OIFk

LightBit ::

kingsix je izjavil:

Visual Studio je svetlobna leta pred drugimi IDE za razvoj.

No, ni treba pretiravat. Recimo NetBeans tudi ni slab, pa še povsod dela.

PARTyZAN ::

NetBeans je kar precej slab. Še HiDPI podpore nima.

LightBit ::

Kaj naj jaz pol rečem, da je Visual Studio zanič, ker ne dela na Linuxu?
Nimamo vsi monitorja z preveč piksli.

bbbbbb2015 ::

RegulusDraco je izjavil:

japol je izjavil:

Ne vem kako je s to verzijo ampak se zažre z vsem v sistem da je neverjetno. Vsi (.net, runtime-i,...) se ne rešiš tega zlahka.


Zakaj za vraga bi se želel znebiti Visual Studia, za katerega si plačal kar dosti eurov? Še posebno če upoštevaš kaj vse ta IDE zmore?

LeQuack je izjavil:

Nazadnje ko sem inštaliral Visual Studio je naredil ene 30-40 vnosov kot inštalirani programi in komponente. Se pravi če si ga hotel odstraniti je bilo praktično nemogoče, se zažre v sistem kot rak. Samo format še pomaga. Ne hvala.


Again, zakaj bi ga želel odstraniti?

ales85 je izjavil:

Nazadnje mi je VS2015 instaliralo nekaj ur... 5-7, se ne spomnim točno, sem šel stran. In ne, ni podhranjen PC. In da, imam SSD... Nekako si "ne upam" trenutno poizkusiti instalacije. Tudi, če je za polovico hitrejša.


verjetno ti je sproti downloadalo dodatne komponente, ki si jih izbral? V primeru, da izbereš vse kar Visual Studio omogoča bo inštalacija obsegala 40 gb! To ni enostavna inštalacija niti na najboljšem SSDju, niti na optiki.


Jaz vem zakaj. Jaz sem študiral, če bi bil VS2017 dober za multi-platform razvoj. Staknil sem release-candidata. Na službenem pa sem insstaliral commuity edition za prevod Qt widgeta za Javo (prevaja se C++ koda,. da ne bo kdo po nepotrebnem cirkusiral).

Beda skratka. Nobena instalacija mi ni v redu sla skozi. Vse android related je instalacija obvisela.

Potem sem ugotovil, da to še ni "prime time" in sem ga hotel deinstalirati. In res je bil zažrt v substanco windows.

Vendar kljub temu menim, da je to dober IDE. V bistvu mislim, da najboljši. Za javo uporabljam IntelliJ IDEA.

Lonsarg ::

RegulusDraco je izjavil:


Visual Studio Code je text editor. Kot Notepad++, samo dosti, dosti boljše. Visual Studio je IDE.

To je pa čisto stvar semantike. Visual Studio Code je pač zelo modularna zadeva in njen glavni modul je code/text editor. Debuging ima tudi celo nativno vgrajen brez extensionov:
https://code.visualstudio.com/docs/edit...
Sicer ne za vse jezike, za C# je potrebno extension inštalirat, ampak ta extension komot smatraš kot del programa. Aja C# podpora je omejena na .NET Core projekte

Skratka Visual Studio Code je crossplatform opensource lightweight(zaenkrat) IDE, eden izmed njegovih glavnih namenov je razvoj razvijanje .NET Core aplikacij na podprtih platformah(zaenkrat PC, MAC, Linux) s popolnoma brezplačnim orodjem, kar Visual Studio ni. Visual Studio Code se kar lepo razvija in za kakršnokoli učenje ali manjše projekte je komot že sedaj the sole IDE. Z razvojem bo postal primeren tudi za večje, za luksuz bo pa polni Visual Studio.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

BivšiUser2 ::

Community verzija je brezplačna.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Zgodovina sprememb…

Lonsarg ::

Visual Studio Community je brezplačen za do 5 zaposlene na firmo, pa še to mora firma biti dovolj majhna, drugače že krši licenco. Aja pa za open source projekte je brezplačen brez omejitev.

Torej ja solo in open source developerji načeloma ne rabijo Visual Studio Code, kljub temu pa lahko pride zelo prav, če hočeš svoj crossplatform .NET Core projekt debugirat na recimo Linuxu. Na windowsu pač uporabiš polni Visual Studio Community za razvoj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

FireSnake ::

LeQuack je izjavil:

Eclipse narediš extract zipa in dela v desetih sekundah.


Ti primerjaš Eclipse in Visual Studio? Imaš vročino?
Sem delal z Eclipsom ... nikoli se nisem mogel znebiti občutka, da zadeva ni dokončana.

LeQuack je izjavil:

Ne vem kaj imate proti Eclipse sedaj. Za svojo ceno je več kot zadovoljiv IDE. Z boljšim IDE-jen ne boš nič boljše kode pisal.


Visual Studio je tudi zastonj.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

bbbbbb2015 ::

FireSnake je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Eclipse narediš extract zipa in dela v desetih sekundah.


Ti primerjaš Eclipse in Visual Studio? Imaš vročino?
Sem delal z Eclipsom ... nikoli se nisem mogel znebiti občutka, da zadeva ni dokončana.

LeQuack je izjavil:

Ne vem kaj imate proti Eclipse sedaj. Za svojo ceno je več kot zadovoljiv IDE. Z boljšim IDE-jen ne boš nič boljše kode pisal.


Visual Studio je tudi zastonj.


Eclipse je začel kot modularen IDE, ki je primeren za vse (Java, C++).
Američani bi rekli: "Jack of all trades, master of none."
Prva verzija je bila tako odurna, da si dejansko instaliral samo shell, ostalo pa si moral dol vleči in popati posebej.

Jaz sem takrat delal z Borland Visual C++ ali nekaj takega, ki mi je odlično služil, čeprav sem našel buge tudi v compilerju.
Nisem mogel verjeti, da nekdo prodaja tak crap od Eclipsa (oziroma daje zastonj nek IDE).

Potem se je zadeva nekje popravila, tam nekje okrog Eclipse 3.6 če se spomnim, si lahko potegnil nekaj dol, pa je celo delalo.

Samo jaz zopet nisem to rabil. Netbeans IDE je bil takrat bolj fokusiran na Javo, ter je Javo obvladal. Kot rečeno, Jack of all trades, master of none.
Potem so Eclipse zapustili zadnji sponzorji, med njimi - kot največji - Oracle.
Oracle sedaj fura JDeveloperja:
http://www.oracle.com/technetwork/devel...

Kar mi je pri Eclipsu vedno šlo na živce je, da imaš celo "goro" free plug-in ov, ampak če hočeš narediti pošten UML, code generation, pa reverse-engineering so mi free UMLji crkovali ko muhe. To je brezveze. Z Eclipsom sem bil prisiljen delati eno leto, ko sem en projekt reševal dol z Eclipsa. Seveda je bila vsa UML dokumentacija fuč, ker tistega free UML designerja več ni bilo za downloadati na Internetu, novejše verzije istega UML designerja pa so javljale napako. Crap, skratka.

Ta trenutek so, po moje, najboljša orodja naslednja:
1. MS Visual Studio 2017
2. IntelliJ orodja za javo & java script
3. JDeveloper

Ostalo je vse šrot, oziroma daleč slabše.

Zavedati se je potrebno, da tudi razvoj orodij stane. MS VS 2017 podpira Microsoft, IntelliJ podpira Google, JDeveloperja podpira Oracle.

Tukaj edino, kar sem izpustil, je IBM. Izpustil sem ga pa zato, ker sem svojčas hotel razvijati za IBM Domino/Notes. Ugotovil sem, da so oni vse to tako drago ocenili, da se mi je zdelo stupidno, da plačujem za licence cca 27000 eur, pa 5000 eur za osnovno verzijo domina za en CPU, če sem dobil takrat Visual Studio od MS za nek mali denar, kot subscription je bilo manj kot 500 eur/leto, pa Exchange za nek pack za podjetja cca 400 eur/leto.

Tako da MS VS 2017 rocks.

Izpustil sem tudi orodja za Apple/Mac/iOS. Kar mene zanima (izključno) je cross-development. Že kot študent sem razvijal softver, ki je dobesedno laufal na Convexu v Mariboru (http://www.computermuseum.org.uk/fixed_... in na mojem PCju doma.

V bistvu sem delal softver za diplomsko doma, na Convex pa hodil zaganjat, ko sem bil ziher, da bo delalo za velike množice podatkov.

Fokusirati se na eno platformo je res "corner paint in" za developerje.

Zgodovina sprememb…

abyssus ::

Sem namestil vzporedno z VS2015. Čeprav so se trudili, da ReSharper-ja več ne bi potrebovali, sem v nekaj minutah ugotovil, da vseeno še manjka nekaj funkcionalnosti, tako da bo za mene zaenkrat ReSharper še vedno nuja. Všeč mi je nov installer, za Web Dev sem namestil v nekaj minutah. Ni pa nameščanje nekaj, kar bi delal neprestano, tako da je ta feature premalo, da me prepriča. :D So pa na tej konferenci čisto vsakič to najbolj oglaševali (mislim, wow, hitro se namesti).

Za ASP.NET Core bo verjetno bolj ali manj nuja za prihodnost (sploh, kako si zmišljujejo s tem project.json/msbuild), za ostalo pa bo zaenkrat še VS2015 ostal primary. ReSharper bo verjetno tudi hitro na voljo tako da ne bo panike ob prehodu.

Je sicer kdo že poskusil izdelati projekt z yeoman (ima nekaj dobrih startup templatov) in nato to odpret v VS?

Looooooka ::

LeQuack je izjavil:

Ne vem kaj imate proti Eclipse sedaj. Za svojo ceno je več kot zadovoljiv IDE. Z boljšim IDE-jen ne boš nič boljše kode pisal.

To preprosto ni res.

LeQuack ::

Looooooka je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Ne vem kaj imate proti Eclipse sedaj. Za svojo ceno je več kot zadovoljiv IDE. Z boljšim IDE-jen ne boš nič boljše kode pisal.

To preprosto ni res.


Hočeš reči da bi ti zastonj napisal boljši IDE? Well, good luck with that.
Quack !

Looooooka ::

Z boljšim IDE-jen ne boš nič boljše kode pisal.

Z boljšim IDE-jem boš pisal boljšo kodo that's all :)

Kateri je boljši je pa stvar debate.

Zgodovina sprememb…

techfreak :) ::

Tudi z Notepadom lahko pises isto kodo kot z dobrim IDEjem, razlika je samo v tem koliko casa potrebujes.;)

Looooooka ::

Da se na pamet naučiš in osvojiš vse novosti jezika...pa da s pomočjo dokumentacije porajtaš, da ne pišeš najbolj optimalne/najkrajše kode kljub temu, da na koncu deluje...
Je veliko lažje če ti že IDE pove, da delaš nepotrebne stvari in se navajaš na novosti med tem, ko že programiraš.
Ampak ok...ene celo življenje ne mine potreba/veselje po čim bolj low level načinu programiranja brez kakršnih koli dodatkov. Drugi pa pač radi projekt celo zaključijo v razumnem roku in se spokajo na drugega. Vsako tele ma svoje veselje :)

MrStein ::

Run to click omogoča izvajanje kode do izbrane vrstice in premor, ne da bi ročno vstavljali prekinitve.

Nima to Eclipse že en čas (run to cursor)?

Sicer ja, Eclipse ima svoje probleme.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Lonsarg ::

abyssus je izjavil:

tako da je ta feature premalo, da me prepriča.

Meni je glavni feature Nuget 4.0 + PackageReference, ki zapakira nuget reference v .csproj, končno!

VS2013, 2015 so skozi ene zmede z .nuget oziroma package folderji in z restoranjem nuget packegov, ki ne dela vedno.

technolog ::

IntelliJ podpira Google


IntellJ podpira JetBrains. Razčisti osnove.

Looooooka ::

japol je izjavil:

Ne vem kako je s to verzijo ampak se zažre z vsem v sistem da je neverjetno. Vsi (.net, runtime-i,...) se ne rešiš tega zlahka.

Vrstni red instalacij/updejtov upostevas in odinstaliras. Pred instalacijo 2017 bp odinstaliral 2015 in vse dodatke, update in runtime.Pred tem sem imel probleme zgolj ce sem vs odinstaliral pred tem. Aja so pa ravno med 2015 sp1 in to verzijo delali na tem, da se vse pocisti za sabo in da je cim vec stvari v istem folderju... ravno vceraj bral dokumentacijo za updejtan installer od 2015ke.
Drug problem recimo je da instaliras pod enim userjem, ga zbrises ali pa mu spucas appdata folderje in potem probas odinstalirat pod drugim. V tem primeru ni vec instalacijskih dadotek in ke kar tezko odstranit, ker moras isto verzijo spet poiskati na internetu.
C# runtime specificnih verzij, ki jih imas v enem letu ogromno ti pa ponavadi instalirajo net programi in ne vs. Ze polna instalacija driverjev za nvidijo ti enega vrze gor. Ce das dol ti zna pa potem kak program gladko crknit :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

darkolord ::

MrStein je izjavil:

Run to click omogoča izvajanje kode do izbrane vrstice in premor, ne da bi ročno vstavljali prekinitve.

Nima to Eclipse že en čas (run to cursor)?
Ne ne, run to cursor je že blo, tole je samo shortcut direkt iz vrstice:

zeleni ::

LeQuack je izjavil:

Ne vem kaj imate proti Eclipse sedaj. Za svojo ceno je več kot zadovoljiv IDE. Z boljšim IDE-jen ne boš nič boljše kode pisal.


Prvic sem se z eclipsom srecal pred priblizno 15 leti. Od takrat ga obcasno videvam na projektih. Nazadnje lani po nekaj letnem premoru. In bil sem presenecen kako je se vedno tako zanic in je prezivel. Pred petnajstim leti se mi je zdel vsaj zanimiv poskus, sedaj pa to ni vec poskus.

Ne samo VS, imas tudi se nekaj IDEjev, ki so MNOGO boljsi. V bistvu nisem se videl slabsega.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HTML in CSS v Visual Studio 2017

Oddelek: Programiranje
91271 (809) Stari89
»

prevajalnik c++

Oddelek: Programiranje
5848 (812) black ice
»

[VC++, MFC] OnPaint

Oddelek: Programiranje
5889 (856) whatever
»

VB vs. C#

Oddelek: Programiranje
343605 (2744) BlueRunner
»

Asp.NET Dodajanje TextBox-ov v DataGrid

Oddelek: Programiranje
51099 (1025) Mediator

Več podobnih tem