» »

Izobraževanja InDesign

Izobraževanja InDesign

X-Jumper ::

Živijo,
zanima me, če obstajajo podjetja, in če - katera so vredne zaupanja, ki izvajajo kvalitetno, morda celo certificirano izobraževanje za Adoeb InDesign?
Problematika, ki jo vidim je, da "vsak", ki ima 5min časa in 1 leto znanja izvaja pedagoške ure izobraževanja. 250 EUR resda ni veliko denarja, če pridobiš znanje s katerim lahko služiš svoj denar. Je pa 250 EUR preveč, če ti nekdo daje neko "napiflano" znanje, ki je neuporabno, ko se soočiš z lastno kreativnostjo. Naučiti uporabljati orodje.

harvey ::

Npr. Lynda.com preveri, če ti ustreza.

morda celo certificirano izobraževanje za Adoeb InDesign?

Zdej ne vem kaj ti je cilj? Dobiti cerftifikat/papir ali znati delati z orodjem. Stvar osebnih preferenc.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

kupim9 ::

ja lynda.com je kr dobra zadeva, nisem sicer na tekočem kako imajo urejene tutoriale oz tečaje z novim verzijam, ampak ko sem rabil sem plačal njihov paket in čez 14 dni sem naredu svoj prvi izdelek ki je šel v tisk, edini problem je bil, ker tiskar ni znal iz PRAVILNO izvoženega PDF-ja natisnit zadeve, je hotel imeti TIFF ali Corel draw file.

Pa sej pri tisku se moraš držat samo tega da všteješ porezavo in tiskanje v živi rob (bleed point) barve pretvorit v CYMK ter ves text v curves ali priložit font) okay načeloma je tko, to se hitro naučiš, obstaja pa seveda še precej trikov ki jih ne moreš naučit drugače kot s prakso.

harvey ::

ker tiskar ni znal iz PRAVILNO izvoženega PDF-ja natisnit zadeve, je hotel imeti TIFF ali Corel draw file.

To pa menjaj tiskarja, če mu take bedarije po glavi hodijo :) še posebej, če ima sam CTP v hiši.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

kupim9 ::

Sem že :) takrat je bila še doba ADSL na siolu 1/256 mb in mi fante pravi, pošlite mi magari preko emaila, ja kako če sta bila dva fajla v tiff-u nekje preko 600mb OPTIMIST je bil zgleda, aja pa mudilo se je tudi, nakar je poslal kolega iz NM v LJ da je vzel od mene CD, a da bi pa znal iz PDF-ja speniti zadevo pa ni nit poskušal, pdf pa mislm da niti 20 mega ni imel cca.

garamond ::

- InDesign je samo orodje. Oblikovanja se je naučiti težje kot pa tehnične izvedbe v programu. Opazilo se bo, če znaš drugo, prvega pa ne.
- Poleg InDesigna je nujno poznati še Photoshop (za rastrske slike) ter za odtenek manj nujno Illustrator (vektorske ilustracije), s katerimi narediš grafike in jih vključiš ("linkaš") v InDesign.
- Uporabnik kupim9 je pravilno napisal za pripravo za tisk, edino text to curves za večino datotek ni potreben. Bolj je pri tekstu pomembno, če je črn tekst, da je barva "Black" in ne "Registration".
A parody of extremism is impossible to differentiate from sincere extremism.

kupim9 ::

Aja ne vem več za sigurno ali InDesign avtomatsko ves text da samodejno v krivulje, ker v PS je to treba neresti, govorim za ps CS4 za kasneje ne vem, no fajn spet nekaj novega vemo :) thx

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kupim9 ()

garamond ::

Ni avtomatskega text to curves v InDesignu, vse je treba označiti ročno in pretvoriti (je pa bližnjica na tipkovnici).
Poveča se velikost datoteke, pdf je slabše berljiv na zaslonu, ni možnosti naknadnega urejanja vsebine, ni ctrl + f po vsebini, droben tekst se (teoretično :)) stiska manj kvalitetno ker ni hintinga v pisavi. Mogoče zaradi tega ni opcije text to curves pri izvozu v pdf.
A parody of extremism is impossible to differentiate from sincere extremism.

kupim9 ::

Nisem 100% ampak pri izvozu v PDF pa mislim da vrže text v krivulje ? al pa avto oz. če oblkjukašto opcijo prilepi font ? čist tko me zanima če bom kaj delal v ID v bodoče. Hvala

gddr85 ::

za text imaš fonte in potem embed v indesign, če že moraš imet outlines (ampak izgubiš kvaliteto fonta) in nimaš samo navaden text..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

harvey ::

Nisem 100% ampak pri izvozu v PDF pa mislim da vrže text v krivulje ?

Ne dela krivulj inDesign, to ima opcijo npr. CorelDraw pri izvozu v pdf.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

opeter ::

gddr85 je izjavil:

za text imaš fonte in potem embed v indesign, če že moraš imet outlines (ampak izgubiš kvaliteto fonta) in nimaš samo navaden text.


Pa še datoteka bo postala bolj zahtevna za izdelavo.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

adobe illustrator in vizitke

Oddelek: Pomoč in nasveti
162206 (1920) #000000
»

Oblikovanje

Oddelek: Programska oprema
262477 (2200) opeter
»

Photoshop - tiskarna!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
153878 (3579) lonz
»

Indesign in vstavljanje xls datotek

Oddelek: Programska oprema
101463 (1366) Arzen
»

Izdelava revije ali prospekta v .PDF

Oddelek: Programska oprema
172687 (2441) opeter

Več podobnih tem