» »

Indesign in vstavljanje xls datotek

Indesign in vstavljanje xls datotek

Donheled ::

Imam težavo, namreč ko hočem vstaviti v Indesignu xls datoteko mi kr neki naredi. Sem tudi probal copy paste pa mi tistih črtic in puščic ne skopira.

V excelu je tabela takšna
Amd Athlon 64 3000+, OCZ DDR2 6400 512MB Gold XTC, Gigabyte M55s-s3
Gigabyte Radeon x1600pro 128 MB - moj prvi sestavljen PC leta 2009..mislim. RIP
  • zavaroval slike: Mavrik ()

opeter ::

Katero verzijo InDesigna uporabljaš?

Sicer pa priporočam enostavno rešitev:

če imaš naloženo Adobejev Acrobat in z njo povezan Adobe PDF Printer, lahko s pomočjo slednjenga enostavno natisneš XLS datoteko v PDF (seveda prej nastavi primerne pisave, ki jih rabiš v končni publikaciji), nato pa v InDesign-u narediš prazen okvir in uvoziš (linkaš) PDF datoteko z File - Place (izbereš PDF).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Donheled ::

Indesign CS - bom to probal hvala :D
Amd Athlon 64 3000+, OCZ DDR2 6400 512MB Gold XTC, Gigabyte M55s-s3
Gigabyte Radeon x1600pro 128 MB - moj prvi sestavljen PC leta 2009..mislim. RIP

opeter ::

CS1 oz. InDesign 3.0 (ker ta zadnji je že verzija 5)?
Tudi jaz sem (še vedno) na CS1, okoli januarja imam v načrtu, da kupim nadgradnjo. :)

Donheled ::

Ja to ja. Je zelo uredu zadeva :D
Amd Athlon 64 3000+, OCZ DDR2 6400 512MB Gold XTC, Gigabyte M55s-s3
Gigabyte Radeon x1600pro 128 MB - moj prvi sestavljen PC leta 2009..mislim. RIP

Arzen ::

Jaz mam drugo težavo z indesignom imam dva fila enega sem delal jaz drugega osdelavec ko zadevo prenesem iz enega v drugaga (da bi združil) mi spremeni fonte ter vse nastavitve(razmake itd) kar je z njimi povezano. Ve kdo zakaj? Oz kako inport indesgnov file brez da kaj popravlja po svoje.

Hvala!

opeter ::

Prekopiraj si tiste fonte z druge mašine, katere je tvoj sodelavec uporabil pri izdelavi IND dokumenta. Najenostavnejše bi bilo, če bi imel kakšen Font Manager npr. Suitcase, FontAgent Pro ipd.
V te programe enostavno potegneš mapo s pisavami, potem pa po želji aktiviraš tiste fonte, ki jih ravno takrat nucaš.

Arzen ::

Sej oba uporabljama enake. fora jeko odprem njegov file je vse ok ko pa ga prestavim(BTW galahko kako inportaš) pa spremeni včasih v druge fonte včasih pa smo razmake ipd. skratka če hočeš da je ok moraš vse popravit to pa pomeni kot da narediš vse sam. Za fonte pa uporabljam ATM 4.1 sicer je star amapka deluje če veš za kaj zelo zelo podobnega lahko predlagaš...

opeter ::

Arzen:
ojej, ojej... kateri Windows pa imaš? Windows 98? Ali pa NT? V Windows 2000 več ni bilo potrebe po ATM 4.1 Deluxe-u. Sploh pa ne po tistem brezplačnem brezveznem Adobe Type Managerju...

Tule imaš kar nekaj dosti dosti boljših font managerjev:

- Suitcase Windows
- Font Agent Windows
- LinoType FontExplorer X PC*
- Font Expert 2007

* brezplačen, preizkusi ga, morda ti bo celo všeč

Priporočam ti enega od prvih treh, saj imata korenine še na Mac-u, tako je njih uporaba resnično enostavna.

Poglej pa še na Versiontracker in vpiši "font manager" ali pa "font explorer", browser

Glede InDesigna pa: ali imaš nameščene vse popravke? Ker ravno pri Adobe-ju so popravki tisti, ki resnično pripomorejo do skoraj brezhibnega delovanja.

opeter ::

Glede InDesign še: v CS1 sem v osnovni verziji imel hude probleme pri izvozu v PDF, z zadnjo posodobitvijo, torej verzija 3.0.1b pa je postal program odlično in dokaj stabilno orodje za DTP.

Z InDesign CS3 bom še malo počakal, da izdajo še kak popravek :D

Arzen ::

Imam Visto Sodelavec XP.

ATM uporabljam ker ga uporabljam že 10 let mogoče manj in sem se navadil je pa res da je malo zastaral. In na Visti se ga težko instalira samo potem pa dela. Ta z Zvezdico ki si napisal ga ne priporočajo na Visti...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izobraževanja InDesign

Oddelek: Programska oprema
111288 (1089) opeter
»

InDesign CS - importiranje v Corel

Oddelek: Programska oprema
61175 (1144) prebujen
»

Program za pisanje cajtngov :D

Oddelek: Programska oprema
111662 (1412) Matev
»

v katerem programu naj napisem knjigo (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
5725429 (24636) Matev
»

Ali je kaka omejitev velikosti pri printfilejih

Oddelek: Pomoč in nasveti
14974 (811) CaqKa

Več podobnih tem