» »

Kakšne težave ste že imeli z iOS napravami? Pripombe nanje?

Kakšne težave ste že imeli z iOS napravami? Pripombe nanje?

Temo vidijo: vsi
«
1
2

zmaugy ::

Apple iOS naprave niso poceni, od začetka jih oglašujejo kot "It just works" naprave, zato so pričakovanja uporabnikov višja. Ali so vaša pričakovanja upravičili? Kakšne (če sploh?) težave ste imeli sami s temi napravami? Kaj vam ni všeč?

Moje težave in zamere (iPhone 6 Plus)

- fingerprint senzor je nehal funkcionirati
- težave z baterijo pri nizki temperaturi
- podvajanje nekatere kupljene glasbe na aplikaciji Music
- Sama aplikacija Music je zelo nepregledna, določene glasbe kupljene na iTunes ne najde po izvajalcu, čeprav je, ko jo najdeš, izvajalec jasno zapisan
- Telefon se je vidno upočasnil
- Apple aplikacija za pošto je z zadnjo posodobitvijo postala slabše pregledna
- Phone app še vedno nima speed dial po numerični tipkovnici
- Ni enostavne kontrole nad datotečnim sistemom

Edini plus, ki mu je ostal, je (razen v imenu) večja varnost v primerjavi z Androidnimi variantami (ker naj bi Apple bil bolj strog glede appov na svojem storu). Glasbeni del, ki je bil glavni motivator za nakup, je nekako izgubil svojo prednost.

tomaz- ::

Sicer ne vem točno poante tele teme, pa vendar: če se ti je nabralo toliko napak in slabe volje v iOS ekosistemu, menjaj za kaj drugega, madona.. Res ne vem, kaj ti bo pomagal še en flamewar.. a naj bi se ostali odločili namesto tebe?

Kar se tiče pa tvojih problemov na iPhonu:

- fingerprint mi dela kot prvi dan
-težav za baterijo nimam, res pa je, da ne slikam in snemam prav dosti, ko so temperatue pod lediščem - spomladi in poleti pa ogromnoo, pač nisem zimski tip, hehe.
- podvajanje glasbe nimam
-aplikacija Music je dejansko nepregledna in štorasta, se strinjam
-telefon mi dela enako hitro konstantno, če prav pomislim, se sploh ne spomnim, kdaj sem nazadnje telefon ugasnil oz resetiral
- kakšne spremembe pa opaziš po zadnji posodobitvi aplikacije za mail?
-Phone app tega nikoli ni in baje ne bo imel, to so enkrat na neki "konferenci" izjavili, ampak tega ne najdem.. če je to deal brejker, si to vedel od samega začetka..
-enostavne kontrole nad datotečnim sistemom nikoli ni bilo in je ( verjetno) nikoli ne bo. tudi to si lahko vedel od samega začetka..

Skratka, če te vse to moti, absolutno ne vidim vzroka, da vztrajaš na iOS-u !
Konec koncev je Android tudi ogromno naredil in je iz dneva v dan boljši, pa še kontrolo imaš večjo.. menjaj platformo!

next3steps ::

-polnilni kabel šel po gobe
-konektor za napajanje šel po gobe
-AppStore registracija za USA račun je mukotrpna
-baterija po dveh letih solidno bruh.
-pakiranje zobotrebca za odpiranje SIM slota na spodnji strani notranjega dela embalaže (wtf, kje je palčka?)
-navodila za uporabo takrat neobstoječa (2014)
-prenos fajlov preko kabla je, khm, čuden.

Če bi se še enkrat odločal, bi ga za tako ceno - novega (100eur)- še enkrat kupil. Jebatga, jabka na pol za đabe se pač kupi, polne cene pa ne bi dal zanj.

Zgodovina sprememb…

zmaugy ::

tomaz- je izjavil:

Sicer ne vem točno poante tele teme, pa vendar: če se ti je nabralo toliko napak in slabe volje v iOS ekosistemu, menjaj za kaj drugega, madona.. Res ne vem, kaj ti bo pomagal še en flamewar.. a naj bi se ostali odločili namesto tebe?

Kar se tiče pa tvojih problemov na iPhonu:

- fingerprint mi dela kot prvi dan
-težav za baterijo nimam, res pa je, da ne slikam in snemam prav dosti, ko so temperatue pod lediščem - spomladi in poleti pa ogromnoo, pač nisem zimski tip, hehe.
- podvajanje glasbe nimam
-aplikacija Music je dejansko nepregledna in štorasta, se strinjam
-telefon mi dela enako hitro konstantno, če prav pomislim, se sploh ne spomnim, kdaj sem nazadnje telefon ugasnil oz resetiral
- kakšne spremembe pa opaziš po zadnji posodobitvi aplikacije za mail?
-Phone app tega nikoli ni in baje ne bo imel, to so enkrat na neki "konferenci" izjavili, ampak tega ne najdem.. če je to deal brejker, si to vedel od samega začetka..
-enostavne kontrole nad datotečnim sistemom nikoli ni bilo in je ( verjetno) nikoli ne bo. tudi to si lahko vedel od samega začetka..

Skratka, če te vse to moti, absolutno ne vidim vzroka, da vztrajaš na iOS-u !
Konec koncev je Android tudi ogromno naredil in je iz dneva v dan boljši, pa še kontrolo imaš večjo.. menjaj platformo!


Poanta teme je, da uporabniki iOS naprav napišjo kaj jih moti na njihovi napravi in kakšne težave imajo z njo/njimi.
Fingerprint senzor je razvoj dogodkov zadnjih dni. Baterija je razvoj dogodkov zadnjih mesecev. Podvajanje glasbe približno zadnjega leta.
Glavni motivator nakupa je bilo enostavno upravljanje glasbe (dosti sem kupoval na iTunes in imam svoje kupljene CDje ripane v iTunes) - prej sem na androidu/winphone moral ročno prenašati glasbo na telefon iz iTunes, po nakupu iPhona sem računal na samodejno sinhronizacijo. Od začetka težav (glasbo velikokrat kupim z iPada, vendar se v zadnjem obdobju kupovanja ni več samoumevno sinhronizirala in prenesla na telefon in jo je bilo potrebno na roke prisilno downloadat v Music appu) sem nakupovanje zmanjšal praktično na nulo, ker se mi ne da zajebavat s tem.
Ostale sistemu značilne lastnosti so bile vzete v zakup in ob nakupu so plusi pretehtali minuse.

Mail: sporočila v nitih mi ne odgovarjajo, precej ljubši mi je bil prejšnji sistem, ko je bil vsak email za sebe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

tomaz- ::

Settings/mail/organize by thread/ ... tole si sfriziraj, pa ne boš imel nitnega sistema v mailih..

Cveto ::

Vprašanje je bilo verjetno bolj v smislu kaj bo kdorkoli imel od te teme. Bo lažje uveljaljati garancijo? Stvarno napako? Bo manj slabe vesti ob prodaji? Ali je to opozorilo bodočim kupcem?

Jaz sem jih imel že nakaj, šel tudi nazaj na Android, a se kar vrnil. Če povzamem napake:

Iphone 4:

-crknil home gumb (tudi ženi in več sodelavcem). Na srečo se je dokaj poceni zamenjalo
-počasno delovanje po treh letih uporabe (zaradi tega je tudi šel od hiše).

Iphone 5:

-odrsalo se je (črno) ohišje
-hitrost se ni tako degradirala kot pri 4-ki, se je pa po dveh letih že poznalo. Stran je šel zaradi premajhnega zaslona

Iphone 6:

-zankrat ni crknilo nič
-hitrost po dveh letih ok (še danes ga uporablja žena)
-menjal sem v bistvu samo zato, ker sem si zaželel še večjega zaslona

Iphone 6s plus:

-pri nizkih temperaturah (minus) se v primeru da baterija ni najbolj napolnjena, telefon kar ugasne (še sploh če slikaš ali delaš kaj bolj intenzivnega)

Skupno vsem je pač delovanje preko iTunes, kar pa se niti ne rabi odkar imamo iCloud (za backup) in Dropbox (za slike in muziko).

Da ne bo kdo mislil da sem samo Apple fan: vmes sem imel Galaxy S1 (tudi postal neuporabno počasen), Galaxy S3 (crknil home gumb, težave z androidom), Note 3 (baterija ni zdržala niti do konca šihta), HTC One M8 (na zaslonu se je naredilo "mavrično" področje, verjetno od tega ker se je telofon zvil in je pritisnilo na displej).

Tako da ja, Apple ima težave, ostali pa tudi. Komur gre na živce naj pač prihrani nekaj denarja in truda in ga ne kupi. Se mi pa smilijo tisti, ki ga imajo zaradi imidža (danes je tega sice manj, ko so debi že v hoferju) in potem jambrajo pa raznih forumih.

no comment ::

Sicer imam sam šele drugi iPhone, prvega sem imel skoraj 4 leta, 2 imam 3 in pol.

Po dveh letih je na prvem začel štekat home button. Potem je po parih mesecih, ko je bilo treba malo bolj pritisnit, začel spet normalno delat. WTF! Probal home button na 7ki. Mi ni všeč fake feedback.

Vmes dvakrat šel nazaj na Android (tudi pred iPhonom sem imel Android). Upam, da me je končno izučilo...

Če ti ni všeč iOS in Apple naprave, ni panike. Prodaj in vzami kaj drugega.

zmaugy je izjavil:


Mail: sporočila v nitih mi ne odgovarjajo, precej ljubši mi je bil prejšnji sistem, ko je bil vsak email za sebe.

To se da izklopit.

Zgodovina sprememb…

shadeX ::

Sam imam telefon iPhone (6s) od maja lani, drugače imam že nekje 2014 iPad.

- Po updejtu na 10.1.1 se je zmogljivost baterije povsem zmanjšala in je smešno nizka. Sicer moj telefon spada v program brezplačne menjave baterije (zaradi slabih serij baterij)

- Glede na to da sem bil prej navajen na android in notificatione, mi stil iOS notificationov nekako ne odgovarja, se pa počasi privajam.
- Ni take panike, ampak za nekoga poklicat (ki ga nimaš pod zadnjimi klici) je res painful in dost težje kot pri Androidu
- Sicer to je hardwerska omejitev ampak vseeno spada pod drawback (v letu 2016/17 ne moreš "preživet" s tolk malo placa). Ta iPhone ima samo 16GB spomina kar je smešno nizko. Par aplikacij in videjev v 4k pa si gotov.

Zaradi tega mi je dokurčilo in sem vzel iPhone 7 128GB, 6S pa dal boljši polovici. Naj se ona ukvarja s slabo baterijo in mal placa :)

Minusov pri tem zaenkrat nimam (itak je praktično isti kot 6S), mi je pa izredno všeč nov home button na 7 (samo vibra feedback, kadar sprejme user input).

no comment ::

Pripomba je tudi, da Apple ne plačuje davkom tam kjer bi jih moral. To se mi zdi še največja težava in bi menjal že zaradi tega.

Ampak... beggars can't be choosers.

shadeX ::

Pripomba je tudi, da Apple ne plačuje davkom tam kjer bi jih moral.


To nima nobene veze s samim iOS sistemom.

zmaugy ::

Cveto je izjavil:

Se mi pa smilijo tisti, ki ga imajo zaradi imidža (danes je tega sice manj, ko so debi že v hoferju) in potem jambrajo pa raznih forumih.


Tole bi si lahko prihranil, ane? Sam telefona nimam zaradi imidža - zaradi lažje uporabe je v črnem poklopnem ovitku, tako da nihče ne ve, kakšen telefon uporabljam, ko telefoniram (brez ovitka zaradi okroglih stranic in velikosti ga je malce bolj nerodno držati in upravljati z eno roko) in sem ga kupil zaradi poslušanja glasbe v avtu. In zaradi varnosti in dobrih izkušenj z iPadom 3. Zaradi tega je pri hiši več iPadov, ker mi je v osnovi zadeva kar odgovarjala.
Ker imam iPad 3 že precej časa tudi lahko govorim o tem, kako se je aplikacija za poslušanje glasbe spremenila - na slabše - v vseh teh letih. Cilj je seveda da se čimveč ljudi odloči za streamanje (za naročnino) in da se čim manj glasbe posluša offline, kar me precej živcira.
Lahko seveda omenim, da na iPadu, na katerem nimam shranjene nobene glasbe in jo lahko poslušam na streamanje, ni nič podvojeno. Tukaj se lepo vidi fokus.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Miha 333 ::

Tale ima dosti za povedat o tem iz prve roke:



mirancar ::

iphone se 64gb:
-telefon čuvam dokler je nov, enkrat je uspel padet na tla in je crknil zaslon, menjan v garanciji
-iCloud je čorova aplikacija (nisem uspel normalno sharat datoteke prek tega), na srečo lahko bp uporabiš google drive
-prenašanje kar koli na telefon je bedno (Ni enostavne kontrole nad datotečnim sistemom), iz telefona še nekak gre.
-iz nekega razloga youtube app noče predvajat muzke v ozadju. Iz browserja pa dela.

razen tega je impresivna naprava. všeč so mi notifikacije brez battery life hita (fb messenger, skype...), ekran je dober, hitrost+efficiency, kamerca .. odličen gadget vreden denarja.

shadeX ::

-iz nekega razloga youtube app noče predvajat muzke v ozadju.


Youtube tega noče (izpad prihodkov). Tega niti na androidu (uradno) ni.

goranzaric ::

Prvi Iphone

Problemi z certifikatom. Uvozil sele z njihovo mail aplikacijo preko gmail aplikacije nikakor.
Uporaba certifikta v chrome odpade moram uporabit njihov Safari.

In pa nima pošiljanja preko bluetooth WTF?

Zgodovina sprememb…

shadeX ::

Na ostale apple naprave (iphone,ipad,mac..) lahko pošiljaš preko airdropa. Na druge naprave preko bluetooth lahko le sanjaš. Edino preko maila.

goranzaric ::

shadeX je izjavil:

Na ostale apple naprave (iphone,ipad,mac..) lahko pošiljaš preko airdropa. Na druge naprave preko bluetooth lahko le sanjaš. Edino preko maila.



A ni to žalostno. Vzel sem iphone ker ga vsi hvalijo kak je oh in nevem kaj potem pa tehnologije kot bluetooth nemoreš uporabljati pa nevem zdej ali imam slab signal ali je omejen na 3g in ne na LTE.

blackbfm ::

shadeX je izjavil:

-iz nekega razloga youtube app noče predvajat muzke v ozadju.


Youtube tega noče (izpad prihodkov). Tega niti na androidu (uradno) ni.


s firefoxom na androidu lahko predvajaš yt v ozadju

A ni to žalostno. Vzel sem iphone ker ga vsi hvalijo kak je oh in nevem kaj potem pa tehnologije kot bluetooth nemoreš uporabljati pa nevem zdej ali imam slab signal ali je omejen na 3g in ne na LTE.


mogoče ti sim kartica ne podpira lte

goranzaric ::

V sony XE deluje vse BP

aborko ::

In pa nima pošiljanja preko bluetooth WTF?

Resno? Kako potem najhitreje preneseš recimo en 4k video velik par 100MB iz iphona na android? Pa ne sploh variant ki uporablajo internet pisat, ker nekateri imamo obupno počasen upload (1Mbit/s - Telemach). NFC, wifi direct?

goranzaric ::

aborko je izjavil:

In pa nima pošiljanja preko bluetooth WTF?

Resno? Kako potem najhitreje preneseš recimo en 4k video velik par 100MB iz iphona na android? Pa ne sploh variant ki uporablajo internet pisat, ker nekateri imamo obupno počasen upload (1Mbit/s - Telemach). NFC, wifi direct?


Nevem preveč vprašaš, že tak sem za čisto osnovne stvari zgubil neki časa na googlu kot je uvoz certa pa bluetooth itd. Prvi in zadnji iphone z moje strani.

dj_uro ::

še mojih 5c...

Iphone 6S: fingerprint scanner ne dela na mrzlih in vlažnih prstih (sam sicer nimam problemov in odpre v šubu) + baterija (ampak je bila menjana)
Iphone 7: občasno mi zašteka - in sem zelo alergičen na to (zato sem tudi šel iz androida na ishit):)) :))
vw-klub.si

tomaz- ::

aborko je izjavil:

In pa nima pošiljanja preko bluetooth WTF?

Resno? Kako potem najhitreje preneseš recimo en 4k video velik par 100MB iz iphona na android? Pa ne sploh variant ki uporablajo internet pisat, ker nekateri imamo obupno počasen upload (1Mbit/s - Telemach). NFC, wifi direct?


kakšen 4k video imaš , da je velik samo nekaj 100mb? Drugače pa: iOS NI ZATE.. striktno se drži androida, boš bolj zadovoljen.. Tam gre vse preko bluetootha...

next3steps ::

goranzaric je izjavil:

shadeX je izjavil:

Na ostale apple naprave (iphone,ipad,mac..) lahko pošiljaš preko airdropa. Na druge naprave preko bluetooth lahko le sanjaš. Edino preko maila.



A ni to žalostno. Vzel sem iphone ker ga vsi hvalijo kak je oh in nevem kaj potem pa tehnologije kot bluetooth nemoreš uporabljati pa nevem zdej ali imam slab signal ali je omejen na 3g in ne na LTE.

BT za prenos datotek med napravami je out. Imaš internet. LTE dosega višje hitrosti, pa tudi dlje nese.

E4e5 ::

Za prenos na apple, android,windows mislim pa, da tudi za linux obstaja app, ki dela zalo dobro.
https://play.google.com/store/apps/deta...
Imaš tudi za ostale sisteme. Tole je za android.
Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: E4e5 ()

GupeM ::

Nimam iNaprave, ima pa punca iPhone 5s in iPad 3?.

Včasih ji gre kakšna stvar na živce, vendar očitno nič tako pomembnega in si niti nisem zapomnil.

Edina stvar, ki sem si jo zapomnil pa je, da ji je v imeniku pobrisalo nekaj novejših kontaktov. Imenik sinhroniziran (kamor ga apple pač sinhronizira). Hotela je nekoga poklicati in ji je imenik zamrznil. V bistvu kar cel telefon, ker ga je morala znova zagnati. Po ponovnem zagonu v imenuku ni bilo več kontaktov, ki so bili dodani zadnjih X mesecev/tednov (mogoče celo vsi kontakti, ki so bili dodani s tem telefonom, saj ga je takrat imela šele nekaj mesecev). Največji problem je bil pa to, da ji je sinhronizacija vse te kontakte pobrisala še na iPadu. Nazaj jih ni uspela dobiti. Je pa bila to enkratna težava, ki se zaenkrat še ni ponovila.

konspirator ::

next3steps je izjavil:

goranzaric je izjavil:

shadeX je izjavil:

Na ostale apple naprave (iphone,ipad,mac..) lahko pošiljaš preko airdropa. Na druge naprave preko bluetooth lahko le sanjaš. Edino preko maila.



A ni to žalostno. Vzel sem iphone ker ga vsi hvalijo kak je oh in nevem kaj potem pa tehnologije kot bluetooth nemoreš uporabljati pa nevem zdej ali imam slab signal ali je omejen na 3g in ne na LTE.

BT za prenos datotek med napravami je out. Imaš internet. LTE dosega višje hitrosti, pa tudi dlje nese.

In ko si v pm, kjer ni signala in bi rad izmenjal slike/mp3 whatever ?
Nekateri kmalu še na veliko/malo potrebo ne boste znali iti brez lte neta.
--

Zgodovina sprememb…

next3steps ::

Kakšen doseg ima LTE in kakšen Plavizob?
LTE verjetno okrog 95% vsega prebivalstva v Sloveniji, Plavizob pa ima pokritost kolikšno? 10 metrov + par centimetrov gor ali dol?

>>In ko si v pm, kjer ni signala in bi rad izmenjal slike/mp3 whatever ?
Takih situacij je malo, če pa že so, si verjetno tam obkrožen z računalniki.
Alternativa je nabava dveh vokitokijev in pošiljanje podatkov preko njiju na telefon. Doseg okrog 40 km.

Zgodovina sprememb…

nejcek74 ::

next3steps je izjavil:

Takih situacij je malo, če pa že so, si verjetno tam obkrožen z računalniki.

Ma to ni res, ravno lani na hrvaskem smo se polno zajebavali s tem. Eni smo bili na roamingu, eni ne, pol pa prenasaj posnetke med sabo. Potem pa se dodaj kombinacijo iOS, Android in WP pa je zmeda dokonca. Tud tisti famozni tap to transfer seveda ni delal.
btw, nauk zgodbe pa je itak bil da cim moras prenasat podatke med sistemi mas takoj probleme, in tu nista Android pa WP cisto nic boljsa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nejcek74 ()

shadeX ::

nauk zgodbe pa je itak bil da cim moras prenasat podatke med sistemi mas takoj probleme


Tist ki želi veliko prenašat med napravami (ki to niso iOS), pač ne uporablja tega sistema, ker to ni to. Apple je zaprt sistem in majo tako politiko kot da obstajajo samo iOS naprave na svetu. Če pa si obkrožen s sami Apple napravami je pa pošiljanje fajlov med temi napravami mačji kašelj, pa naj bo to iPhone, iPad, Mac.

Še zanimivost. Ko sem naredil video preview za mojo app in na koncu pripisal "Available on App Store", "Available on Google Play", mi je tip lepo (sarkastično) napisal, da kaj je to "Google Play" in aplikacijo zavrnil. lol.

Me je mikalo, da bi napisal, da je to trgovina za downloadanje appov, ki jo uporablja več konkurenčnih podjetij na svojih napravah, med drugimi tudi podjetje katero dela procesorje za njihove telefone.

Pa sem bil raje tiho, ker v njihovih pravilih res piše, da ne dovoljujejo uporabljati drugih (konkurenčnih) brandov, v samih metapodatkih aplikacije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

APPluk ::

moje izkušnje:
ipod touch 4g: crknil home gumb, menjan cel ipod v bigbangovi garanciji "se zgodi", drugače bp
ipad mini 1g: po več kot štirih letih se vidi da je HW podhranjen, zato ga uporabljam za album (iz iphona in drugih naprav se mi nanj avtomatsko nalagajo slike)
iphone 5s: dela kot more, edino baterija po 3 letih in 800 ciklih zdrži 3h (tako piše v nastavitvah pri bateriji) torej nekje 3/4 dneva potem pa na kabel

glede iOS kot SW je odličen, redne posodobitve in nobenih zatikanj (vsaj pri meni, čeprav eni pravijo da jim 7 šteka)

zmaugy ::

Na iPad Pro se mi v mirovanju sama od sebe prižge Music app in predvaja random glasbo iz moje zbirke. S tem da potem pri dvokliku na home tipko Music app sploh ni možno ustaviti - medtem, ko že teče in ti predvaja nekaj, jo moraš pognati, da jo potem lahko ugasneš. Enkrat ali dvakrat se mi je zgodilu tudi na iPhonu 6 Plus.
Jajčke. Čedalje slabše.

perci ::

Mene moti, da na ajfonu razbiješ steklo na lcd že, ce ga samo malo bolj grdo pogledaš.

_pobesneli_ ::

Jaz sem imel iphona4, crknil mu je gumb za izklop. Samo to po treh ali štirih letih uporabe. Zamenjal in dela še danes.
Sem pa leto in pol nazaj zamenjal na iphone6 in glej, mesec po izteku garancije ni bilo signala. (no service) .
Pošljem na servis, zadeva je prišla nazaj. brez napake. Se mi je zdelo malo čudno, 10 dni ni delal signal, potem pa dela. No po mesecu dni je spet isto in sem ugotovil da če močno udarim po zadnji stranici telefona, signal pride nazaj. Menda treba narediti reflow na čipu. Original servis tega ne dela, vsi šalabajzerji okoli pa znajo samo menjavati lcd-je s kitajskimi. Oglašujejo pa neke velike idevice servise.
No sedaj dela random, včasih 2 uri , včasih 14 dni.

Drugače oba Ipada, tudi starejša delata brez problema. Ne vem niti koliko časa nazaj sem jih kupil.
Gregor

Crossfire ::

Kot je že ShadeX zgoraj napisal...potreben je celoten Apple ekosistem, da se zadeve 100% izkoristijo tako kot je mišljeno. Z nekaj truda pri vzpostavitvi je delovanje med njimi poezija napram mučenju med Android-Windows-Apple računali, tablicami in telefoni.
Drži pa, da zahtevnim/specifičnim uporabnikom to ne bo vedno dovolj.

next3steps ::

perci je izjavil:

Mene moti, da na ajfonu razbiješ steklo na lcd že, ce ga samo malo bolj grdo pogledaš.

A sam ajfon? Govorimo o nevšečnostih, značilnih za iOS naprave in ne za vse mobilne naprave s steklenim zaslonom.

zee ::

Se najvecja nevsecnost je, da naprave "kar delajo" vecino casa.

Zelel bi si, da bi Siri prepoznala slovenscino, vendar iz tega verjetno ne bo (nikoli) nic. Zakaj slovenscino? Ker se mi ne da tipkat sporocil...
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

perci ::

next3steps je izjavil:

perci je izjavil:

Mene moti, da na ajfonu razbiješ steklo na lcd že, ce ga samo malo bolj grdo pogledaš.

A sam ajfon? Govorimo o nevšečnostih, značilnih za iOS naprave in ne za vse mobilne naprave s steklenim zaslonom.

V življenju nisem razbil telefona. Potem mi je ajfona ratalo dvakrat v dveh mesecih. Prvič mi je padel na asfalt in to še nekako razumem. Drugič pa mi je padel iz nizke višine na pesek. Mogoče je zgolj naklučje. Sicer pa lahko vsak pove svojo izkušnjo v zvezi s tem.

no comment ::

perci je izjavil:

Sicer pa lahko vsak pove svojo izkušnjo v zvezi s tem.

Ne bo držalo.

perci ::

Kaj ne bo držalo? Da lahko vsak pove svojo izkušnjo? Ali, da so stekla ajfonov zelo občutljiva.

no comment ::

Da lahko vsak pove svojo izkušnjo.

Namreč, prvič, ne mečejo vsi telefonov po tleh, drugič, to je tema, kjer se sme pisati samo slabe izkušnje.

leiito ::

Po cca. 15 Apple izdelkih sem izredno zadovoljen z vsemi, verjetno najbolj z MacBook Pro retina, enega imam še iz 2012 ali 2013 in dela enako hitro in gladko kot MBPr kupljen lani, z Airport Extremom in Apple TVji tudi nobenih težav, iPad Mini kaže znake staranja, ampak je še vedno uporaben, v bistvu je iPhone po mojih izkušnjah naprava, ki najhitreje začne kazati znake starosti, tudi pri mojem iP6 je touch ID po dobrem letu postal nezanesljiv in baterija, vsaj tak občutek sem imel, ni več dajala isto juica. Dizajn izdelkov je vrhunski in kljubuje času, software je vedno delal odlično in v skladu s pričakovanji, kadarkoli se je pojavil zaplet, ga je imel pa vedno že kdo drug pred mano in sem na netu hitro našel rešitev. iTunes ne uporabljam, ker je Synology app boljši, iCloud se mi zdi zdaj odličen in nasploh cel koncept ekosistema je praktičen in uporaben. Edina stvar, ki jo v primerjavi z androidom pogrešam, kolikor se ga še spominjam, je 1-touch dial, na iPhonu ne moreš dati kontakta na homescreen in ga poklicati z enim klikom oz. lahko z zunanjim appom lahko, ampak ni isto hitro in ni estetsko. Zobotrebec? Sponka za SIM je v mapci v škatli, jo je pa lahko spregledati, če ne veš, da je tam.

next3steps ::

perci je izjavil:

Kaj ne bo držalo? Da lahko vsak pove svojo izkušnjo? Ali, da so stekla ajfonov zelo občutljiva.

URL, prosim. Hvala.

amacar ::

leiito je izjavil:

Po cca. 15 Apple izdelkih sem izredno zadovoljen z vsemi, verjetno najbolj z MacBook Pro retina, enega imam še iz 2012 ali 2013 in dela enako hitro in gladko kot MBPr kupljen lani, z Airport Extremom in Apple TVji tudi nobenih težav, iPad Mini kaže znake staranja, ampak je še vedno uporaben, v bistvu je iPhone po mojih izkušnjah naprava, ki najhitreje začne kazati znake starosti, tudi pri mojem iP6 je touch ID po dobrem letu postal nezanesljiv in baterija, vsaj tak občutek sem imel, ni več dajala isto juica. Dizajn izdelkov je vrhunski in kljubuje času, software je vedno delal odlično in v skladu s pričakovanji, kadarkoli se je pojavil zaplet, ga je imel pa vedno že kdo drug pred mano in sem na netu hitro našel rešitev. iTunes ne uporabljam, ker je Synology app boljši, iCloud se mi zdi zdaj odličen in nasploh cel koncept ekosistema je praktičen in uporaben. Edina stvar, ki jo v primerjavi z androidom pogrešam, kolikor se ga še spominjam, je 1-touch dial, na iPhonu ne moreš dati kontakta na homescreen in ga poklicati z enim klikom oz. lahko z zunanjim appom lahko, ampak ni isto hitro in ni estetsko. Zobotrebec? Sponka za SIM je v mapci v škatli, jo je pa lahko spregledati, če ne veš, da je tam.

Kontakte si daš v widget na iphonu pa je.

SimplyMiha ::

Moti me predvsem odnos jabolčnih uporabnikov. Denar imajo za najdražje naprave, da pa bi kaj dali za popravilo tega in onega, jok, to pa ne... Ne kupujte teh naprav, če si ne morete privoščiti servisa, jebemovammaterjabolčno! /rant

Kar pa mene zadeva, me najbolj motijo priključki. Po omari se mi valjajo različni kabli in napajalci, ker si ne upam zavreči nobenega za slučaj, da mi kaj odpove...

leiito ::

SimplyMiha je izjavil:

Moti me predvsem odnos jabolčnih uporabnikov. Denar imajo za najdražje naprave, da pa bi kaj dali za popravilo tega in onega, jok, to pa ne... Ne kupujte teh naprav, če si ne morete privoščiti servisa, jebemovammaterjabolčno! /rant

Kar pa mene zadeva, me najbolj motijo priključki. Po omari se mi valjajo različni kabli in napajalci, ker si ne upam zavreči nobenega za slučaj, da mi kaj odpove...


Po čem pa sklepaš, da so vsi taki, ali da je večina taka, ali pa več kot 5%? Je pa najbrž res, da kupec Appla ne pričakuje obiskov servisa, pa tudi drugi ne, danes je vsa tehnična roba, z izjemo kitajskega pofla, tako dobra, da utemeljeno. Sam sem bil nazadnje na servisu za tech robo vsaj 10 let nazaj, pa še to je bilo čiščenje, ne popravilo.

SimplyMiha ::

Po jabolčnih uporabnikih med mojimi znanci, ki mi nosijo svojo pokvarjeno robo. "Ejga, Miha, če si že popravil tetin računalnik, lahko še tole pogledaš...?"

leiito ::

amacar je izjavil:

leiito je izjavil:

Po cca. 15 Apple izdelkih sem izredno zadovoljen z vsemi, verjetno najbolj z MacBook Pro retina, enega imam še iz 2012 ali 2013 in dela enako hitro in gladko kot MBPr kupljen lani, z Airport Extremom in Apple TVji tudi nobenih težav, iPad Mini kaže znake staranja, ampak je še vedno uporaben, v bistvu je iPhone po mojih izkušnjah naprava, ki najhitreje začne kazati znake starosti, tudi pri mojem iP6 je touch ID po dobrem letu postal nezanesljiv in baterija, vsaj tak občutek sem imel, ni več dajala isto juica. Dizajn izdelkov je vrhunski in kljubuje času, software je vedno delal odlično in v skladu s pričakovanji, kadarkoli se je pojavil zaplet, ga je imel pa vedno že kdo drug pred mano in sem na netu hitro našel rešitev. iTunes ne uporabljam, ker je Synology app boljši, iCloud se mi zdi zdaj odličen in nasploh cel koncept ekosistema je praktičen in uporaben. Edina stvar, ki jo v primerjavi z androidom pogrešam, kolikor se ga še spominjam, je 1-touch dial, na iPhonu ne moreš dati kontakta na homescreen in ga poklicati z enim klikom oz. lahko z zunanjim appom lahko, ampak ni isto hitro in ni estetsko. Zobotrebec? Sponka za SIM je v mapci v škatli, jo je pa lahko spregledati, če ne veš, da je tam.

Kontakte si daš v widget na iphonu pa je.


Fcuk me, nisem vedel za to funkcijo, in dela celo brez odklepanja zaslona, 2 potezi, swipe left in klik, briljantno. V iOS 11 bo zihr še force touch opcija, da lahko izbereš klic/sms/mail. Hvala lepa.

SimplyMiha je izjavil:

Po jabolčnih uporabnikih med mojimi znanci, ki mi nosijo svojo pokvarjeno robo. "Ejga, Miha, če si že popravil tetin računalnik, lahko še tole pogledaš...?"


Povej mi s kom se družiš in...

Ne moreš po tem na celotno populacijo sklepat. Pa tudi ne vem kaj se jim lahko kvari, MacBooki niso glih roba, ki bi se posebej kvarila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: leiito ()

next3steps ::

So pa roba, ki jih je tečno popravljati.

goranzaric ::

Naletel se naneno "tezavo" ki jo bom moral resiti in sicer uporabljam itunes zaradi tega da lahko sploh skopiram navadne mp3 datoteke v iphone ( uvoz v itunes in pol sync) ker brez glasbe ne morem in na androidu pac povezes preko usb kabla ti pokaze spominsko kartico uporabis copy paste in zadeva zakljucena.

Tukaj pa bo problem ker uporabljam vec racunalnikov in itunes omogoca sync samo z enim oziroma z novim kompom synca to kar je v knjiznici in ker je 0 vse pobrise. Moram pa sprobat sicer ker si moram se glasbe nalozit in sem pac samo zdaj po googlu gledal ce zelim z vecih kompov kopirat podatke
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Prehod android - IOS ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
14024295 (21110) Mavrik
»

iTunes zacetniske tegobe, ali bi jailbreak

Oddelek: Mobilne tehnologije
465857 (4537) next3steps
»

Applove novosti: iPad Pro, iPhone 6S, nove ure, WatchOS 2, iOS 9 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
10632831 (21752) Furbo
»

Kdaj bo tu Applova iUra? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
11730456 (25481) bluefish
»

Apple WWDC: iOS 5

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
219171 (7777) zee

Več podobnih tem