» »

Osnove avtomobilskega motorja

Osnove avtomobilskega motorja

harmony ::

Zanima me, ce na to temo obstaja kaksna knjiga na slovenskem jeziku, kjer so taksne stvari razlozene.Zadnje case me vse vec in vec zanima tema avtomobili, pa bi se rad naucil vsaj osnove delovanja enega motorja.

Baja ::

konspirator ::

--

harmony ::

Baja je izjavil:

klik

Wikipedia je skrbina.

kosta ::

Knjiga o avtu iz 70ih. Imam še starejšo izvedbo kot je tale na sliki. Sicer je večina stvari precej napredovala v vseh teh letih ampak osnove maš pa lepo razložene. Če maš srečo, je v kaki knjižnici že na seznamu za odpis in jo lahko "posvojiš".;)

Unknown_001 ::

Zoran Rant Termodinamika.

Ottov cikel, Diesel cikel. Čista osnova za vse nadaljnje preučevanje.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

harmony ::

konspirator je izjavil:

http://www.tzs.si/e-knjigarna/strokovna...

Ne izgleda slabo. Je pa dokaj draga knjiga. 60 evricev ni glih malo, mislim razumem, da je notri dosti truda in znanja vlozeno, ampak vseeno.

kosta ::

Dej se sprehod do lokalne knjižnice pa prever ponudbo.;) Nisem iz LJ, pa mamo kar nekaj knjig na to temo v naši, sicer pa tut bolha is your friend.

Andrejpan ::

Če pa knjge nimajo v lokalni knjižnjici, pa lahko vprašaš za medknjižnično izposojo.

harmony ::

Andrejpan je izjavil:

Če pa knjge nimajo v lokalni knjižnjici, pa lahko vprašaš za medknjižnično izposojo.

Bom najbrz kar kupil. Ne zivim v Sloveniji, zato si ne morem knjige izposoditi. Pa knjiga res izgleda top, tocno to kar potrebujem slikce, besedilo...komaj cakam.

konspirator ::

--

harmony ::

Evo prebral sem diplomsko. Ze malo bolj razumem delovanje motorja. Se pa ze veselim novih znanj, ko kupim to knjigo. Skoda, da dijaki v srednjih solah raje zabusavajo, kot da poslusajo svoje profesorje. Se spomnim, da so moji sosolci, ki so se vpisali na srednjo solo za avtomehanika imeli komaj dvojke v osnovni...

Mislim, da je zato tudi veliko nesposobnih mehanikov, ki kaj vec kot zamenjati star del z novim ne znajo, pa se to vcasih sfusajo...

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: next3steps ()

kosta ::

Tlele te morem pa pograjat. Ocene niso in ne smejo bit merilo za to, kok dobro nekdo naredi svoje delo. Dosti, če ne kar večina mehanikov je bilo v srednji s povprečnim uspehom (ker je to 3-letna pomeni da brez truda), pa so danes lahko slabi ali pa odlični v svojem delu.

Poznam par ljudi ki so komaj spacali osnovno, danes so pa zelo uspešni v tem kar delajo, pa naj gre za mehanika, ličarja, serviserja barskih avtomatov,... Ne smeš človeka sodit samo po številkah v redovalnici, čeprav koneckoncev tut to nekaj pomeni.

harmony ::

kosta je izjavil:

Tlele te morem pa pograjat. Ocene niso in ne smejo bit merilo za to, kok dobro nekdo naredi svoje delo. Dosti, če ne kar večina mehanikov je bilo v srednji s povprečnim uspehom (ker je to 3-letna pomeni da brez truda), pa so danes lahko slabi ali pa odlični v svojem delu.

Poznam par ljudi ki so komaj spacali osnovno, danes so pa zelo uspešni v tem kar delajo, pa naj gre za mehanika, ličarja, serviserja barskih avtomatov,... Ne smeš človeka sodit samo po številkah v redovalnici, čeprav koneckoncev tut to nekaj pomeni.

No ja, ampak to je danes merilo v solah, ki nekako vseeno drzi. Sam sem bil od petega razreda, pa celo srednjo solo odlicnjak. Za to sem moral kar svicati, medtem ko so dvojkarji, trojkarji zurali in se imeli fajn.

Sedaj po 10tih letih sole, ko pogledam njihove fejsbuke se ni nic spremenilo. Bodisi opravljajo neke bedne jobe, bodisi so brezposelni. Tako da ocene le nekaj dokazujejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: harmony ()

Unknown_001 ::

harmony je izjavil:

kosta je izjavil:

Tlele te morem pa pograjat. Ocene niso in ne smejo bit merilo za to, kok dobro nekdo naredi svoje delo. Dosti, če ne kar večina mehanikov je bilo v srednji s povprečnim uspehom (ker je to 3-letna pomeni da brez truda), pa so danes lahko slabi ali pa odlični v svojem delu.

Poznam par ljudi ki so komaj spacali osnovno, danes so pa zelo uspešni v tem kar delajo, pa naj gre za mehanika, ličarja, serviserja barskih avtomatov,... Ne smeš človeka sodit samo po številkah v redovalnici, čeprav koneckoncev tut to nekaj pomeni.

No ja, ampak to je danes merilo v solah, ki nekako vseeno drzi. Sam sem bil od petega razreda, pa celo srednjo solo odlicnjak. Za to sem moral kar svicati, medtem ko so dvojkarji, trojkarji zurali in se imeli fajn.

Sedaj po 10tih letih sole, ko pogledam njihove fejsbuke se ni nic spremenilo. Bodisi opravljajo neke bedne jobe, bodisi so brezposelni. Tako da ocene le nekaj dokazujejo.


Če si čez srednjo šolo moral švicati... realno povej da se nisi pretegnil. Ok, se potegnem nazaj če nisi nadaljeval izobraževanja na fakulteti.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

next3steps ::

harmony je izjavil:

Evo prebral sem diplomsko. Ze malo bolj razumem delovanje motorja. Se pa ze veselim novih znanj, ko kupim to knjigo. Skoda, da dijaki v srednjih solah raje zabusavajo, kot da poslusajo svoje profesorje. Se spomnim, da so moji sosolci, ki so se vpisali na srednjo solo za avtomehanika imeli komaj dvojke v osnovni...

Mislim, da je zato tudi veliko nesposobnih mehanikov, ki kaj vec kot zamenjati star del z novim ne znajo, pa se to vcasih sfusajo...

Koleščki ti skačejo sem in tja. Prosim, da do nadaljnega ne razlagaš takih neumnosti.

harmony ::

next3steps je izjavil:

harmony je izjavil:

Evo prebral sem diplomsko. Ze malo bolj razumem delovanje motorja. Se pa ze veselim novih znanj, ko kupim to knjigo. Skoda, da dijaki v srednjih solah raje zabusavajo, kot da poslusajo svoje profesorje. Se spomnim, da so moji sosolci, ki so se vpisali na srednjo solo za avtomehanika imeli komaj dvojke v osnovni...

Mislim, da je zato tudi veliko nesposobnih mehanikov, ki kaj vec kot zamenjati star del z novim ne znajo, pa se to vcasih sfusajo...

Koleščki ti skačejo sem in tja. Prosim, da do nadaljnega ne razlagaš takih neumnosti.


Si se nasel, pa ti je tezko sprejeti?
Resnica je pac kruta.

Ni cudno, da je na cesti toliko sfusanih krip,ker jih servisirajo ljudje, ki pojma o pojmu nimajo.

kosta ::

Lej sej js razumem da si vložu trud v svoje ocene, ampak še zadnjič, ocene ne morejo bit merilo za to, kok je nekdo uspešen v svojem poklicu. Če se nekomu pač j**e za ocene v 3-letni in pri splošnih predmetih dobiva dvojke/trojke to še ne pomen, da ne zna šraufat.8-O Actually, kot sem že povedu, je nekaj odličnih mojstrov iz okolice komaj s končano OŠ.

...:TOMI:... ::

Za prihodnost je bolje biti specialost za elektro pogone, kot pa za klasiko.
Tomi

Unknown_001 ::

...:TOMI:... je izjavil:

Za prihodnost je bolje biti specialost za elektro pogone, kot pa za klasiko.


Kdo bo traktorje in kosilnice servisiral?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Aston_11 ::

Ocene v šoli so lahko indikator tega, koliko se je človek pripravljen potruditi pri svojem poklicu. Ni pa seveda nujno. Vendar, če se je v šoli potrudil, se bo najbrž v svojem poklicu tudi. In če se v šoli ni potrudil, potem najbrž razodetja ni doživel in nenadoma postal bolj natančen, bolj učljiv, bolj pripravljen spremljati, kaj se novega dogaja in se to tudi naučiti ali pa predvsem manj malomaren (večina slabih ocen je posledica malomarnosti in kajmebrigovstva, vtkanega v splošni način način razmišljanja).

Utk ::

Unknown_001 je izjavil:

...:TOMI:... je izjavil:

Za prihodnost je bolje biti specialost za elektro pogone, kot pa za klasiko.


Kdo bo traktorje in kosilnice servisiral?

Traktorje se, ker so vredni kot bajta, kosilnic pa ze danes nihce ne servisira. Jaz sem raje kupil novo kot pa cakal dobesedno eno leto, da jo bi kdo popravil.

kosta ::

In če se v šoli ni potrudil, potem najbrž razodetja ni doživel in nenadoma postal bolj natančen, bolj učljiv, bolj pripravljen spremljati, kaj se novega dogaja in se to tudi naučiti ali pa predvsem manj malomaren


Razumem kaj želiš povedat in je popolnoma legit, sem pa samo hotu povedat da obstaja tut dost svetlih izjem ki so se kasneje izkazali. Sem pa zagovornik lepih ocen ker pač ne more škodit. Se splača potrudit pa odličen bit, če druzga ne zato da spričevalo lepš zgleda.:))

Aston_11 ::

kosta je izjavil:

svetlih izjem
Se strinjam, izjem. Večina pa je bolj tako, kakor uspem opaziti.

Heavy ::

Imaš tudi na youtubu:

Pojasni z skicami kako kakšen koncept deluje, kaj pomenijo kratice tehnologij...
https://www.youtube.com/user/Engineerin...

Veliko DIY vodičev; kako menjati olje, očistit avto...
https://www.youtube.com/channel/UCea9Ng...

DIY
https://www.youtube.com/channel/UCDgdwU...

DIY
https://www.youtube.com/user/PaintballO...
#TeamFelix

d4vid ::

Ocene v soli so nekaj, delo pa nekaj drugega.

Recimo jaz nisem mel nobenega veselja se spravit ucit pa sem zdelal srednjo nekako povprecno.

Ce mas pa potem veselje za delat, pa hitro dobis noter kar te zanima.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

-valvoline- ::

Haha, lol
Mal jutuba, kasna diplomska, par knjig in si ze mehanik. A tako to gre :)
Raje si preberi kasen strankarski manifest, se cimprej vclani ter nameri svoj drzavni stolcek. Zajeb avtomehaniko in umazane roke.
Drgac pa mas osebe z koncanim strojnim faxom pa pod pokrovu avta se prakticno zgubijo. Se zarnico ne znajo zamenjat.

Zgodovina sprememb…

Heavy ::

-valvoline- je izjavil:

Haha, lol
Mal jutuba, kasna diplomska, par knjig in si ze mehanik. A tako to gre :)


Tipa zanima delovanje motorja. Saj se ne bo prekvalificirat in šel šraufat pod kozolec. Dela na splošni razgledanosti.
#TeamFelix

Unknown_001 ::

-valvoline- je izjavil:

Haha, lol
Mal jutuba, kasna diplomska, par knjig in si ze mehanik. A tako to gre :)
Raje si preberi kasen strankarski manifest, se cimprej vclani ter nameri svoj drzavni stolcek. Zajeb avtomehaniko in umazane roke.
Drgac pa mas osebe z koncanim strojnim faxom pa pod pokrovu avta se prakticno zgubijo. Se zarnico ne znajo zamenjat.


Če človek ni lesen bo z intuicijo kaj takega že sam sčaral. Ne moreš pa ti pričakovat da bo nekdo ki se s tem ne ukvarja to opravil tako dobro kot tisti ki si s tem služ kruh.

Na strojni faks ne greš zato da boš dele v avtu menjal ampak zato da boš snoval nove rešitve, izdelke meddrugim tudi te dele ki jih vi mehankarji tako "strokovno" zamenjate.

Da vrnem žogico. Men je en mehankar reku da sem bedak ker sem mu omenu 5 cilindrski motor. Men je zatrjeval da to ne obstaja. Kdo je tu nor? Beat that shit, If you can.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

kosta ::

Da vrnem žogico. Men je en mehankar reku da sem bedak ker sem mu omenu 5 cilindrski motor. Men je zatrjeval da to ne obstaja. Kdo je tu nor? Beat that shit, If you can.


Alpa uno, k je kolega prodajal Fabio z 1.4 TDI motorjem ki ima 3 cilindre... pa pride en tip gledat pa reče "gospod a je tole vse ok men se sliš ko da bi po treh laufal".;((:))

Drgač pa ja, na strojnem faksu prav velik o avtomobilih ni, je bil že marsikdo razočaran.

next3steps ::

harmony je izjavil:

next3steps je izjavil:

harmony je izjavil:

Evo prebral sem diplomsko. Ze malo bolj razumem delovanje motorja. Se pa ze veselim novih znanj, ko kupim to knjigo. Skoda, da dijaki v srednjih solah raje zabusavajo, kot da poslusajo svoje profesorje. Se spomnim, da so moji sosolci, ki so se vpisali na srednjo solo za avtomehanika imeli komaj dvojke v osnovni...

Mislim, da je zato tudi veliko nesposobnih mehanikov, ki kaj vec kot zamenjati star del z novim ne znajo, pa se to vcasih sfusajo...

Koleščki ti skačejo sem in tja. Prosim, da do nadaljnega ne razlagaš takih neumnosti.


Si se nasel, pa ti je tezko sprejeti?
Resnica je pac kruta.

Ni cudno, da je na cesti toliko sfusanih krip,ker jih servisirajo ljudje, ki pojma o pojmu nimajo.

Ne, ne. Mene zanima, v kateri raziskavi si ti našel korelacijo med ocenami v osnovni šoli in uspešnostjo popravila avtomobila.
Daj URL!

harmony ::

Heavy je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

Haha, lol
Mal jutuba, kasna diplomska, par knjig in si ze mehanik. A tako to gre :)


Tipa zanima delovanje motorja. Saj se ne bo prekvalificirat in šel šraufat pod kozolec. Dela na splošni razgledanosti.

Tako je. Tudi, ko bom prebral knjigo, pogledal youtube, se ne bom spravil sraufati. Gre se za moje osebno veselje, pa seveda da razumem pojme, ko pride do okvar, ter da se lazje pogovarjam z mehaniki.

marjan_h ::

Bi si izposodil temo:

Zanima me, če kdo ve iz katerega materiala je avtomobilski motor? Ali se uporablja isti material za izdelavo motorjev za tovorna vozila, formule?

Kako je zaščiten proti koroziji, če je?

Hvala lepa za te informacije.

jype ::

Običajno gre za zlitino iz več različnih snovi. Proti koroziji so zlitine zaščitene s kombinacijo sestave in ustreznih maziv. Zlitine so zelo različne, tudi med motorji v istem razredu.

Večina blokov sodobnih motorjev osebnih in tovornih vozil je iz aluminijevih zlitin z dodatki številnih drugih snovi (silicij, baker, mangan, železo, magnezij, titan, nikelj, stroncij). Gredi so običajno iz tršega jekla, običajno nikljevih ali krom-molibden-vanadijevih zlitin z majhno vsebnostjo ogljika (so pa še številne druge kompozicije, odvisno od zahtevanih parametrov pri konstrukciji motorja).

Unknown_001 ::

True, včasih se je precej uporabljalo sivo litino. Je dokaj cenena but gets job done. Poleg tega odlično duši vibracije. Danes so zih še motorji za kakšne kosilnice ulivani iz nje.

Za avtomobilsko industrijo so pa Alu zlitine bog i batina trenutno. Predvsem na račun prihranka na masi vozila.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Je srednja šola sploh relevantna? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16221378 (17168) "NaN"
»

Ukinitev splošne mature v srednjih šolah?

Oddelek: Šola
369741 (8724) Phantomeye
»

Izbira srednje šole - Računalništvo (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6014674 (12362) amacar
»

1. letnik srednje strojne šole - problem s predmetoma OGR in LMA

Oddelek: Šola
164720 (4263) monsterson

Več podobnih tem