» »

Miselni orehi 'Find and Replace' v Wordu - napredna raba

Miselni orehi 'Find and Replace' v Wordu - napredna raba

X-Jumper ::

Živijo,
ker se mi precej mudi z obdelavo teksta (export HTML v goli tekst), ki ima 2.000 strani, se obračam na vas, če bi mi pomagali pri izdelavi formul. Hyperlinke in vse unikatne ponavljajoče se vzorce sem že zamenjal, so pa zaradi tega nastavli prazni prostori oz presledki.
Verjamem, da se jih lahko pogoogla in sestavi, ampak mi časovno enostavno ne bo uspelo, saj nisem programer in tudi makrojev ne pišem. Zato bi dal par primerov/težav/orehov za katere bi bil vesel, če mi jih lahko (kdor želi) spiše:

V dokumentu se pojavlja takle format zapisov (brez narekovanjev).
"
Lorem ipsum:




unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam eaque ipsa, quae ab illo i.





Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus.





Et harum quidem rerum facilis est et expedita distinctio

"

Želim si odstraniti vmesne breake. Se pravi, da so vse tri vrstice ena za drugo.
Naslednji, malo lažji. Datum. Obstoječ zapis (vrez narekovajev):
"
3/13, 11:53pm
"
Želim ga pa v recimo sledečem:
13/3 11:53pm
ALI
13.3. 11:53pm
ALI
13.3.2016 11:53pm

Lahko pripnem tudi dokument, da bi bilo lažje.
  • spremenil: X-Jumper ()

steev ::

Regex?
:|

Baja ::

za odstavke probaj spodnje. za datume se mi ne da razmisljat

search: \n\n
replace: pusti prazno

ce ne gre z \n\n, probaj se \r\r, lahko da je tudi kombinacija \r\n\r\n. nekaj v tej smeri.

\n - new line
\r - return

iščeš 2 zaporedna, ker nočeš imeti vse v eni vrstici

edit: oziroma googlaj za how to replace new line in word

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Baja ()

xardas ::

V excelu imaš filtrirne funkcije za prazne vrstice in ostale metode, ki ti bodo pomagale.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xardas ()

Spxy ::

Notepad ++ ima opcijo remove empty lines. Potem pa samo posnameš makro pri katerem posnameš zaporedje tipk arrow down, home, backspace in ga zaženeš kolikor krat pač rabiš.

Za datume za drugo opcijo pa samo find and replace vse "/" s "." in replace "," s ".".

Za tretjo opcijo pa replace "/" s "." in replace vse "," s ".2016".

Če ti seveda ni odveč namestiti notepad++ :))

Ziga Dolhar ::

Datume boš z regexpi (in nastavitev Use Wildcards).

Prazne vrstice pa predstavlja ^p (ne smeš imeti označeno Use Wildcards!!!). Torej - replace ^p^p^p^p with ^p, recimo (prilagodiš dejanskemu številu odstavkov).

Če ne gre za odstavke, ampak ročne prelome vrstic, ^p nadomestiš z ^l.
https://dolhar.si/

harvey ::

Ziga Dolhar je izjavil:

Datume boš z regexpi (in nastavitev Use Wildcards).

Prazne vrstice pa predstavlja ^p (ne smeš imeti označeno Use Wildcards!!!). Torej - replace ^p^p^p^p with ^p, recimo (prilagodiš dejanskemu številu odstavkov).

Če ne gre za odstavke, ampak ročne prelome vrstic, ^p nadomestiš z ^l.

Najprej si v Wordu vklopi show/hide paragraph marks, da boš videl kako je besedilo strukturirano, potem se pa loti find/replace štosov.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

X-Jumper ::

Super. Metoda za razmake v notepad ++ dobro deluje. Kombinacija omenjenega s strani Ziga tudi. Ostane le še datum, ki pa ni tako nujen, kot je bilo tole.

konspirator ::

Napisana rešitev za datume ne deluje ?
^d
--

Zgodovina sprememb…

Spxy ::

Če nimaš nekih hudih poslovnih skrivnosti lahko pošlješ datoteko pa ti uredim. 8-)

X-Jumper ::

Za datume se še nisem lotil.
Sem se pa ponovno spomnil kako uporaben je Notepad++. Kako to, da se sam nisem spomnil nanj. V dokumentu z 2.500 strani naredi 7.500 zamenjav v 5-10 sekundah. Word se 'ugasne' za pol minute. Zaenkrat gre super. Tekstovno bom uredil dokument. Če bo zadeva strukturirana tako, da bo ready za print je to-to. Niso poslovne skrivnosti, še zdaleč ne. Le mudi se, ker mora zadeva v print in potem v vezavo 'knjige'.

garamond ::

@konspirator: datumi se pretvarjajo iz ameriškega v evropski format, v napisani rešitvi je bilo to spregledano

@OP: poskusi v Notepad++ z find:
([0-9]{1,2})\/([0-9][0-9])\s
in replace z
\2.\1.

Netestirano xD
A parody of extremism is impossible to differentiate from sincere extremism.

X-Jumper ::

Točno te sem testiral v Wordu ine prišlo blizu. Oziroma je kar zamenjalo vse datume. Ko sem skušal nadgraditi še z 2016 recimo, ni šlo več. Da vidimo kaj pravi Notepad++.

garamond ::

Za v Notepad++ za 2016 naredi replace z:
\2.\1. 2016 
Opomba: za "2016" naredi presledek.
A parody of extremism is impossible to differentiate from sincere extremism.

X-Jumper ::

Koda ne najde vzorcev.

OK, kaj pa tole recimo:
https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DY....

Da se to ven vrže - vzamemo " l.facebook.com/ " pač to se ponavlja. Potem pa kateri wildcard da najde vse variacije? Poskusil sem z * in ? pa ne najde.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: X-Jumper ()

garamond ::

V Notepad++ ne najde vzorcev za datume? Pod Search mode je treba dati "Regular Expression".

Glede FB linka pa ne razumem, kaj točno bi rad: da ostane "l.facebook/" ali da gre to stran? V nobenem primeru link ne bo delal... Ali bi rad odstranil celoten link?
A parody of extremism is impossible to differentiate from sincere extremism.

garamond ::

Če bi rad odstranil celoten link je tale koda, ki se ustavi, ko je presledek/tab/ipd; torej ne dela s presledki v linkih.
https:\/\/.+\s|http:\/\/.+\s
Zamenja se s praznim replace.
A parody of extremism is impossible to differentiate from sincere extremism.

X-Jumper ::

Ja, malo nerodno napisal, ker nisem programer. Rad bi se znebil linkov, jih brisal. In razmišljam tako, da najdeš nespremenljivi del na levi in desni pa so spremenljivke.

Spxy ::

Če je spremenjiv del pri vseh isti potem lahko z regex iščeš [nespremenjivi_del].{[število_znakov_ki_se_spreminjajo]}, kar v bistvu pomeni da bo iskal nespremenljiv del in ko ga najde bo poleg nespremenljivega dela našel še naslednjih n števil.

Primer za tvoj facebook link:

search: https://l.facebook.com/.{53} //najde željeno besedilo + naslednjih 53 znakov
replace: //prazno

Regex moraš obkljukat.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

program za pomoč pri tiskanju 200+pdf dokumentov

Oddelek: Pomoč in nasveti
252245 (1297) HotBurek
»

Uvoz txt datoteke v excel

Oddelek: Programska oprema
294944 (4581) sebavet
»

Pomoč pri izdelavi Python skripte (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
615697 (4343) BigWhale
»

[php] brisanje nedovoljenih znakov

Oddelek: Izdelava spletišč
71416 (1264) keworkian
»

C# Regex.Replace()

Oddelek: Programiranje
6932 (851) D-monLord

Več podobnih tem