» »

Zaposlitev pošta in zdravstveni pregled (THC)

Zaposlitev pošta in zdravstveni pregled (THC)

1
2
»

shadeX ::

Kaj ti slikajo pljuča na zdravniškem pregledu za poštarja?


S kakšnim razlogom pa misliš, da bi jih slikali?

[D]emon ::

YoYo2018 je izjavil:

Zdravo, da ne odpiram nove teme bom kar tukaj vprašal.
Kaj ti slikajo pljuča na zdravniškem pregledu za poštarja?
Hvala.


Po kaki logiki naj bi to poceli ? Tega zdravniski pregled pred zaposlitvijo ne vsebuje. Razen ce bi slo za kaksno res specificno delo.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Alien123 ::

če bi šel za vojaka bi ti, tukaj pa mislim da še ti niti za thc ne bodo gledali..

Ijus ::

Alien123 je izjavil:

jaz nisem nič podpisal,pa so mi vseeno delali pregled na droge.. pa kaj morate res pušit toti drek? ##!!!## jebala vas pamet ##!!!##


haha

borisk ::

ne vem če vam je jasno, ampak zravnik ki dela zdravniški pregled, ne sme podatke o pregledu dajati ali sporočati podjetju, ki te napotuje na pregled. zdravnik v poročilo napiše samo če si primeren za izvajajnje poklica, ki je omenjen v napotnici in če imaš kakšne omejitve. Lahko sporoči glede spememb, ki bi lahko bile posledica dela ( poslabšanje sluha, vida, ravnotežja)...

lucija18 ::

Pozdravljeni danes sem imela zdravniški pregled za pošto dostava paketov in nisem naredila psihotestov ostalo je blo vse ok. Zdaj pa me zanima, če bom sploh sprejeta za službo ali mi lahko kaj zakomplicirajo glede drugega delovnega mesta? Ali me he psihologinja hotela samo sprovocirat, da mi je kar v obraz povedala da nisem sposobna za to delo. Res si želim to službo zato se na vas obračam.hvala in lep pozdrav

starboi ::

lucija18 je izjavil:

Pozdravljeni danes sem imela zdravniški pregled za pošto dostava paketov in nisem naredila psihotestov ostalo je blo vse ok. Zdaj pa me zanima, če bom sploh sprejeta za službo ali mi lahko kaj zakomplicirajo glede drugega delovnega mesta? Ali me he psihologinja hotela samo sprovocirat, da mi je kar v obraz povedala da nisem sposobna za to delo. Res si želim to službo zato se na vas obračam.hvala in lep pozdrav


Lahko na kratko opišeš razloge zakaj bi si želela takšno službo ? Ker imam kar nekaj znancev, ki so rekli , da je še huje kot bi delal nekje v proizvodnji ali kaj podobnega. In veliko pritiskov nadrejenih in mobbinga na delovnem mestu. Po vseh informacijah ki jih imam , bo to velika sreča v nesreči zate, če je ne boš dobila.

Mato989 ::

koyotee je izjavil:

Kleemen je izjavil:

Če ni skrivnost približno kakšno plačo pa boš imel kot poštar na Pošti? Samo informativno me zanima, ker poštarji non stop jočejo da niso nč plačani.


Ma poštarji majo čez 1000€ neto.


Nimajo čez 1k neto... imajo pa z vsemi dodatki na koncu meseca okol 1.000 +/- nekaj desetakov odvisno od potnih stroškov... to govorim predvsem za one ki delajo s kombiji, ker jih poznam službeno ko oddajamo ogromno paketov... Ampak to je za moje pojme za način dela vsaj 200 ojrov premalo.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Vitez ::

Keri debili. Po radiu novačijo kader, potem pa ga masirajo z nekimi glupimi psiho testi. Kot da kandidiraš za Naso.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vitez ()

St235 ::

A si zraven sedel na razgovoru da ves kaksen psihotest je bil in zakaj ni naredila?

Drugace pa ce je bil psihotest del zdravniskega pregleda, kar pomeni, da bo izdano negativno mnenje in delodajalec ne bo skenil pogodbe z nekom, ki ni primeren za delovno mesto iz zdravstvenih razlogov.

Vitez ::

ne nisem zraven sedel, ampak za poklic, na katerih moraš kandidate okoli iskat, da sploh pridejo delat, imeti psiho teste, je tako, malo mimo.

St235 ::

Vitez je izjavil:

ne nisem zraven sedel, ampak za poklic, na katerih moraš kandidate okoli iskat, da sploh pridejo delat, imeti psiho teste, je tako, malo mimo.


Veš kaj je še bolj mimo? nabijat v tri dni brez vsake osnove.

Kaj pa če je gospa na vprašanje ali lahko 5 minut sedi pri miru v zaprti sobi, doživela histerični napad v katerem je razbila pol sobe? Banaliziram, ampak ne ti ne jaz ne veva kakšen test je to sploh bil in kaj so bili razlogi. Na noben način pa to ni povezano s vprašanjem, ki ga je postavila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

janezvalva ::

regres v višini 1030€ bo izplačan 17. maja
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

Gagatronix ::

Za marsikatera delovna mesta (in z ozirom na to, da pri nas na Posti delajo se marsikaj vec kot samo tisti osemurni delovnik) so psihotesti na mestu. Ali gre za delo v stresnem okolju ? Ali gre za nocno delo ? (Ce gre za dostavo paketov si lahko ziher da bos tudi v Mestnem logu kdaj nocno fural) Te stvari so pomembne.

Ampak kot je Lakotnik zgoraj napisal. Ni te bilo zraven, ne ves o cem se je sel psihotest, tako da samo kotalis buce. To je pa delo za branjevke, ne nekaj kar spada na slo-tech.

zobnik ::

720 evrov neto je plača, brez vseh dodatkov, dela se od 5.30 pa do lahko 13-15.ure odvisno od hitrosti.

Gagatronix ::

Ja, potem bos pa do 18. ure se pucal kombi. Glej, vprasaj se, ti je vredno? Meni ne bi bilo. Rajsi bi sel za tak denar v proizvodnjo.

Machete ::

Jaz si ne predstavljam delati en in isti gib 8h, 5 dni, 4 tedne, 12 mesecev... (če govorimo o klasičnem traku).
Raje poštar, kjer je vsaj malo razgibano, čeprav postane tudi rutinsko, ampak vseeno..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Gagatronix ::

Ni vsaka proizvodnja trak. Kar nekaj let sem delal v knjigoveznici. Vsak dan je bil na novo zanimiv, vsak dan nov izziv. Pa se ko se oddelal svoj delovnik sem sel domov.

Daliborg ::

Glede na moje izkušnje s poštarji me prav nič ne čudi da za to delovno mesto dajejo zaposlene na analizo. Sam sem se v času prve porodniške moje žene vsaj 6x pritožil in v letošnji porodniški že 2x klical na pritožbe. Še brati ne znajo, na domofonu in poštnem nabiralniku imam z velikimi tiskani napisano "SMO DOMA, POZVONI!"
lp.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

Gagatronix ::

Oni imajo svoje direktive, katerih se morajo ravnati (in ja, so necloveske, nekulturne, in nevredne niti psa) ker drugace se jim odbija od place. Zal.

Daliborg ::

Odbija se iz plače?
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

mulc007 ::

Saj še po Bosni iščejo poštarje za Slovenijo. Pred mescem ali dvemi je bila oddaja o teh naših prireditvah v Bosni na katerih iščejo delavce za naša podjetja. Nekaj je bilo rečeno tudi za poštarje. Če se prav spomnim je plača 720€.

zobnik ::

Ja 720 neto je plača, sem bil lani na razgovoru + dodatki.

XLapse ::

zobnik je izjavil:

Ja 720 neto je plača, sem bil lani na razgovoru + dodatki.


ma nevem, za to delo je to malo , kajneda ? Bi mogli dat za tako odgovorno delo 1.000EUR neto... bi nam blo res težko plačat več za pošiljke in pošto da majo poštarji dostojno plačo? meni ne
alien technology

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XLapse ()

zobnik ::

iskal so za moped al pa kolo, ker v avtu so že vsi zasedeni.

St235 ::

XLapse je izjavil:

zobnik je izjavil:

Ja 720 neto je plača, sem bil lani na razgovoru + dodatki.


ma nevem, za to delo je to malo , kajneda ? Bi mogli dat za tako odgovorno delo 1.000EUR neto... bi nam blo res težko plačat več za pošiljke in pošto da majo poštarji dostojno plačo? meni ne


Preberi si kako temo o cenah storitev poste, pa ti bo hitro jasno, da vecina verjame, da bi postni delavci morali delat pest riza.

Gagatronix ::

Da so postne storitve po debilnih cenah je jasno vsakomur ki ima scepec soli v glavi; zvracanje krivde za to na postarje (stare babnice za salterji so bolj kot prodajalke v trafiki in jih ne stejem med postne delavce, kvecjemu usluzbence) pac zganjajo samo idioti.

matobeli ::

Pismonoše v Kranju:
Dela se od 6h do takrat ko razdeliš, če res kaj ne gre zaprosiš za pomoč in jo praviloma dobiš. Če narediš pred 14h greš domov, šteje se do 14h, torej 8ur. Če delaš dlje dobiš plačane nadure. V izjemnih primerih se delo začne pred 6 in je plačano kot nočno delo.
To se zgodi parkrat decembra ko je res veliko pošte, predvsem pa reklam, takrat ke tudi običajno da končaš z 1-3 nadurami dnevno. Pa še to ne cel mesec.

Pismonošam ni potrebno prodajati šare, definitivno pa ni penalov.

Poleti, ko je manj pošte, predvsem pa manj reklam, se delo lahko konča bistveno prej.
Nekih blaznih težav v kolektivu ni.

Niso sicer moje osebne izkušnje ampak dovolj blizu da so preverjene.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

solatko ::

matobeli - Dve leti nazaj, ko sem bil še na Vodmatu, je šel stari poštar v pokoj, nato pa so se zamenjali najmanj štirje frišni, pa noben ni zdržal več kot nekaj dni. Pa je strnjeno naselje, kako je šele poštarjem izven mest?
Delo poštarja je silno nehvaležno in še veliko premalo plačano, saj jih poleg šefov, velikokrat, za vse napake pošte, slišijo tudi od ljudi pa, če prav niso nič krivi.

Pošta, tako kot ves JS kjer je potrebno delat z ljudmi, ni ravno firma v katero bi si želel vstopiti, kot frišno zaposlen. So plače veliko prenizke in delovni pogoji izredno slabi.
Delo krepa človeka

Machete ::

Ne da karkoli podcenjujem, ampak a lahko malo bolj razjasnite kaj pri delu je tako prekleto zajebanega (ajde mobing nadrejenih in vreme recimo vem, pa kak 'hladilnik' raztovorit, pa že to zadnje počenja nešteto drugih služb..), in kaj tako odgovornega pri raznašanju škatlic in kuvert od naslova do naslova? Resno sprašujem, ker pogosto berem, kako je ta služba en sam križev pot. Razumem s stališča nekega JU fikusa ali hišnika s svojega gledišča pa se mi zdi zelo lagana služba.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

solatko ::

Machete - Poizkusi nerediti ob vsakem vremenu, nekaj km po vsakem vremenu s kolesom ali peš, ob tem pa nositi polno poštarsko torbo reklam in drugega papirja. Pošta ima stalen razpis za pismonoše in lahko kandidiraš pa boš potem poročal.
Delo krepa človeka

Machete ::

Potem se ne bi rabil popoldne v tolikšni meri rekreirati. Jim pomagam sicer z nalepko, kar imajo na moje začudenje zelo redki. Očitno radi pregledate vsak dan 200 strani zrezkov v akciji in vrtnih cevi, ter ponev.
Sicer pa me tvoj odgovor ni zadovoljil.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Mato989 ::

Machete je izjavil:

Potem se ne bi rabil popoldne v tolikšni meri rekreirati. Jim pomagam sicer z nalepko, kar imajo na moje začudenje zelo redki. Očitno radi pregledate vsak dan 200 strani zrezkov v akciji in vrtnih cevi, ter ponev.
Sicer pa me tvoj odgovor ni zadovoljil.


Ja seveda.. Moram placat da ne dobim reklam.. Super logika, namesto da bi po zakonu lahko nosili reklame samo tistim gospodinjstvom ki kupijo nalepko.... Jeben opt out namesto opt in
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Machete ::

Mato989 je izjavil:

Machete je izjavil:

Potem se ne bi rabil popoldne v tolikšni meri rekreirati. Jim pomagam sicer z nalepko, kar imajo na moje začudenje zelo redki. Očitno radi pregledate vsak dan 200 strani zrezkov v akciji in vrtnih cevi, ter ponev.
Sicer pa me tvoj odgovor ni zadovoljil.


Ja seveda.. Moram placat da ne dobim reklam.. Super logika, namesto da bi po zakonu lahko nosili reklame samo tistim gospodinjstvom ki kupijo nalepko.... Jeben opt out namesto opt in


Na voljo je na vseh slovenskih poštah, zanjo pa boste odšteli 0,42 evra.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

solatko ::

Machete - Zadovoljil bi te poizkus take službe, mnenje forumašev ni merodajno za to, kaj nekomu odgovarja. Morda bi ti bila služba celo všeč in bi jo z veseljem opravljal do penzije, nekaterim namreč, kljub vsemu, ugaja.
Sicer pa, če hočem bit na tekočem v treh trgovinah, katerih akcije me zanimajo, moram pač prevzeti ves material, ki ga pošta nosi (za plačilo) vsem prebivalcem v SLO.
Delo krepa človeka

zobnik ::

Lahko da so novim poštarjem naložil večji obseg dela, posledično noben ne zdrži.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

Mato989 ::

Machete je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Machete je izjavil:

Potem se ne bi rabil popoldne v tolikšni meri rekreirati. Jim pomagam sicer z nalepko, kar imajo na moje začudenje zelo redki. Očitno radi pregledate vsak dan 200 strani zrezkov v akciji in vrtnih cevi, ter ponev.
Sicer pa me tvoj odgovor ni zadovoljil.


Ja seveda.. Moram placat da ne dobim reklam.. Super logika, namesto da bi po zakonu lahko nosili reklame samo tistim gospodinjstvom ki kupijo nalepko.... Jeben opt out namesto opt in


Na voljo je na vseh slovenskih poštah, zanjo pa boste odšteli 0,42 evra.


Logika pravi da placas 0.42 da dobis reklame ne obratno
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Leaker49 ::

Za đankse bi bilo super delat na pošti. Občasno kak paket zmanjka da ma za šus, kaj je boljšega.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Machete ()

Machete ::

Mato989 je izjavil:

Machete je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Machete je izjavil:

Potem se ne bi rabil popoldne v tolikšni meri rekreirati. Jim pomagam sicer z nalepko, kar imajo na moje začudenje zelo redki. Očitno radi pregledate vsak dan 200 strani zrezkov v akciji in vrtnih cevi, ter ponev.
Sicer pa me tvoj odgovor ni zadovoljil.


Ja seveda.. Moram placat da ne dobim reklam.. Super logika, namesto da bi po zakonu lahko nosili reklame samo tistim gospodinjstvom ki kupijo nalepko.... Jeben opt out namesto opt in


Na voljo je na vseh slovenskih poštah, zanjo pa boste odšteli 0,42 evra.


Logika pravi da placas 0.42 da dobis reklame ne obratno


Čigava logika? Kakšna logika. Lahko par primerov, kjer uporabniki ekstra plačujejo, da kasirajo oglase? 8-)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Mato989 ::

Machete je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Machete je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Machete je izjavil:

Potem se ne bi rabil popoldne v tolikšni meri rekreirati. Jim pomagam sicer z nalepko, kar imajo na moje začudenje zelo redki. Očitno radi pregledate vsak dan 200 strani zrezkov v akciji in vrtnih cevi, ter ponev.
Sicer pa me tvoj odgovor ni zadovoljil.


Ja seveda.. Moram placat da ne dobim reklam.. Super logika, namesto da bi po zakonu lahko nosili reklame samo tistim gospodinjstvom ki kupijo nalepko.... Jeben opt out namesto opt in


Na voljo je na vseh slovenskih poštah, zanjo pa boste odšteli 0,42 evra.


Logika pravi da placas 0.42 da dobis reklame ne obratno


Čigava logika? Kakšna logika. Lahko par primerov, kjer uporabniki ekstra plačujejo, da kasirajo oglase? 8-)


Logika varcevanja z papirjem
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

matobeli ::

zobnik je izjavil:

Lahko da so novim poštarjem naložil večji obseg dela, posledično noben ne zdrži.


Ne, samo zorganizirani še niso pa lahko traja, vsak naj bi dobil tudi mentorja.

Verjamem da so poštarji v ljubljani v slabem položaju, so ljudje tam pač smotani.

Pri nas dobivajo kofe in čokolado za praznike.

Reklame: Ljudje, predvsem starejši jih berejo (režejo kupončke ipd.) in celo kličejo na pošto če jih slučajno ni bilo.

Mato989 ::

Ravno zato ker klicejo in za to porabljajo cas ki je denar naj naredijo tako da kdor hoce reklame kupi nalepko na posti drugace ne dobis sranja pa je
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

matobeli ::

Reklame so praktič glavni vir prihodka pošte, imaš opt-out možnost.

Sej cel internet tko laufa.

Mato989 ::

Saj tema ni o internetu ampak o posti in hkrati bi radi bili ekoloski moramo pa placat da smo ekoloski, namesto da bi morali placat tisti ki hocejo neekoloske reklame
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

matobeli ::

Jao, kill the messenger? ;(( Pošta dostavlja kar ji pač dajo za dostavljat. Ker se zavedajo da vsem ni kul met reklam so nam dali možnost da jih ne dostavljajo na podlagi ene navadne nalepke ki stane za eno mercator pivo.
Res je da reklame radi vzamejo ker je to pač kritični del zaslužka. Od kitajskih paketov je samo delo.

Kolk so reklame ekološke/neekološke je druga debata, kar se mene tiče bi morali prepovedati vso oglaševanje takega tipa, flayerji, reklame po pošti, zloženke...

In nekoč prav gotovo bodo prepovedane.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

Machete ::

Meni se je zadnjič zmotil in mi vrgel kup teh reklam v kaselc. Mene bi skoraj kap kak pok je bil. In to menda vsak dan. Meni je to nenormalno in absolutno skregano z logiko zmanjševanja smeti/energije za proizvodnjo teh bebavih tiskovin/energije za njihovo odstranjevanje ali reciklažo. Poleg stroška tiska, bi država na tovrstno smetenje morala nabiti tem trgovinam oreng takso zaradi spamanja narave. To tudi pri prodaji, ker svinjsko služijo s prodajanjem dreka v enormnih količinah embalaže. Tak isto za sveče in podobna sranja, ki so ušla iz vajeti. Potrošnik tega ne bo sam zreguliral.

kill me: Oglaševanje opravljanja neke storitve pred zagonom s.p.-ja
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

matobeli ::

Reklame praviloma niso vsak dan (1-2x tedensko), torej nekje 2x preveč.
Ampak z mentaliteto kjer se ljudem še vrečke za 1x uporabo zdijo precej fina zadeva, ni nekega upanja da bodo kej kmalu ukinili te reklame.

Če nam uspe obdavčit google reklame mogoče lahko pridemo do tega da bi bile opt-in.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

karnekdo1 ::

starboi je izjavil:

lucija18 je izjavil:

Pozdravljeni danes sem imela zdravniški pregled za pošto dostava paketov in nisem naredila psihotestov ostalo je blo vse ok. Zdaj pa me zanima, če bom sploh sprejeta za službo ali mi lahko kaj zakomplicirajo glede drugega delovnega mesta? Ali me he psihologinja hotela samo sprovocirat, da mi je kar v obraz povedala da nisem sposobna za to delo. Res si želim to službo zato se na vas obračam.hvala in lep pozdrav


Lahko na kratko opišeš razloge zakaj bi si želela takšno službo ? Ker imam kar nekaj znancev, ki so rekli , da je še huje kot bi delal nekje v proizvodnji ali kaj podobnega. In veliko pritiskov nadrejenih in mobbinga na delovnem mestu. Po vseh informacijah ki jih imam , bo to velika sreča v nesreči zate, če je ne boš dobila.


Pritiski seveda so, je pa delo seveda bolj razgibano kot delo v proizvodnji.

karnekdo1 ::

Machete je izjavil:

Ne da karkoli podcenjujem, ampak a lahko malo bolj razjasnite kaj pri delu je tako prekleto zajebanega (ajde mobing nadrejenih in vreme recimo vem, pa kak 'hladilnik' raztovorit, pa že to zadnje počenja nešteto drugih služb..), in kaj tako odgovornega pri raznašanju škatlic in kuvert od naslova do naslova? Resno sprašujem, ker pogosto berem, kako je ta služba en sam križev pot. Razumem s stališča nekega JU fikusa ali hišnika s svojega gledišča pa se mi zdi zelo lagana služba.


Delo z denarjem, vsem na očeh, vsak mesec vsaj enkrat nosiš v torbi več tisoč evrov in za vsak evro si odgovoren. Ogromno paketov je odkupnih in s tem vsakodnevno delo z denarjem, če denar izgubiš, narobe vrneš... gre iz tvojega žepa.Za vsako priporočeno pošiljko si odgovoren in so primeri, ko se pismonoše kliče na sodišče, ko prihaja do sporov ali je bila pošiljka pravilno vročena(razna sodna pisma itd) Vsakodnevno si izpostavljen vremenskim vplivom, dež, sneg mraz, sonce, vročina. Si najšibkejši člen v prometu. Vožnja z natovorjenim skuterjem v snegu in še slabše, ledu je izredno nevarna, padci, zlomi, karamboli so v snegu in ledu vsakodnevni dogodek.Pismonoša je statistično poklic, v katerem je v sloveniji bolniška odsotnost najpogostejša. Vožnja mopeda pri -10 ali več je izkušnja, ki je ne priporočam nikomur, takrat te v roke, ki so izpostavljene več ne zebe, takrat se mraz spremeni v bolečino in pri tem nič ne pretiravam. Dobesedno prsti bolijo in pri takšni temperaturi so popolnoma otopeli in brez občutka. Vsak napačen gib pri odpiranju nabiralnika ali pri jemanju kuvert iz torbe hitro rezultira z ureznino.Revme so vsakdanji spremljevalec pismonoš, prav tako zaradi izpostavljanja soncu je povečana možnost kožnega raka. Poleti delaš v vročini na soncu, ko je neurje,ko se vsi ostali skrijejo si ti na mopedu in te pere 4,5,6 ur. Takrat ne dela na prostem nihče drug razen nas pismonoš. Ko se pogovarjaš z ljudmi zmotno mislijo, da ti ne more biti vroče, če se voziš z motorjem a to ni res, ti se voziš od hiše do hiše, vsakih nekaj metrov stojiš z čelado na glavi in takšna vožnja nič ne hladi, kar pomeni, da si vsakodnevno izpostavljen soncu 4-6 ur(z čelado na glavi). Tukaj si v nasprotju z zimo deliš križ še z recimo gradbenimi delavci, cestarji krovci in kar je še takšnih poklicev, vsi ti pa v neurju ne delajo, ti pa si še vedno zunaj. Še kaj bi lahko naštel pa sem že zdaj predolg.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: karnekdo1 ()

karnekdo1 ::

matobeli je izjavil:

Reklame praviloma niso vsak dan (1-2x tedensko), torej nekje 2x preveč.
Ampak z mentaliteto kjer se ljudem še vrečke za 1x uporabo zdijo precej fina zadeva, ni nekega upanja da bodo kej kmalu ukinili te reklame.

Če nam uspe obdavčit google reklame mogoče lahko pridemo do tega da bi bile opt-in.


Ne vem kje si doma a reklame se nosijo na nekaterih rajonih min. 3x tedensko, na drugih pa vsak dan( v petkih jih pogostno ni)
So pa reklame za stare ljudi, ki so pogosto na robu revščine, z raznimi kupončki in znižanji še kako pomembne, da se privlečejo skozi mesec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: karnekdo1 ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pošta Slovenije si dela še naprej sramoto (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18330149 (23249) Baja
»

Delo pismonoše

Oddelek: Pomoč in nasveti
307676 (5915) mojster_joni
»

Pošta/UE je odkrila toplo vodo

Oddelek: Loža
419921 (7941) karnekdo1
»

Kdo tuki nateguje (dogodivščine s pošto (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5213984 (9037) darkolord

Več podobnih tem