» »

Pošta Slovenije si dela še naprej sramoto

Pošta Slovenije si dela še naprej sramoto

1 2 3
4
»

D3m ::

nsa_ag3nt je izjavil:

Insiderji, koliko gospodinjstev mora obdelati na dan ?


Cca. 400 do 500 gospodinjstev.

Odviso od kraja.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: Mavrik ()

otago ::

Je kdo opazil novico na balkan medijih o slabem stanju Poste Slovenije?

FireSnake ::

Oni imajo svojih problemov dovolj. Misliš, da se jim da ubadat z nami?

To je samo domena Slovenije, da se naslanjamo na tuje težave.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Emobi ::

Pošta je resnično zastareli dinozaver, za kar je odgovorno nesposobno vodstvo. Še vedno najraje poslujejo z gotovino, poslovanje s karticami ti zaračunajo. Tašča je zadnjič pri njih dvignila 800€, na knjižici pa so ji odšteli 7.000€, ker se je ženska za okencem zmotila, ker se je pogovarjala s kolegico. Ampak vsakdo se lahko zmoti. So napako pozneje priznali, grozljivo je pa to, da v tretjem tisočletju na roke računajo ali pa s kalkulatorjem!

Danes pa je prišel poštar in prinesel paket za ženo. Kartic ne sprejema, zahteva gotovino (tehnologija, stara 3000 let). Pa to še ni vse: zahteva ženin dokument in si na zanikrn list papirja zapiše njene ROJSTNE PODATKE, NASLOV in ŠTEVILKO DOKUMENTA. To je zrelo za varuha človekovih pravic. Kaj dela pošta s temi podatki, jih prodaja raznim interesentom? Kam gredo ti zanikrni listi in kaj poštarja briga, koliko je stara moja žena!

s1m0n ::

@Emobi, tole nima s pošto nobene povezave! Obrazložilo pošte

Machete ::

To je res izjemno zgrešeno. Meni celo ponižujoče, sploh za ta drobiž. Pošta kriva ali ne.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

radmannsdorf ::

Izborijo naj si da jim ne bo treba zbirat teh podatkov zaradi pranja denarja, tako kot jim ni bilo treba dajati računov, oz. jim za naketere storitve še zdaj ni treba? Kako je s tem?

Emobi ::

Hvala za pojasnilo, s1m0n.
Ja, zraven je še en mastodont, NKBM, ki do računalnikov še ni prišel in uporablja kalkulatorje. In nesposobne pravnike, ki zakon napačno tolmačijo. Tega postopka Evropa ne zahteva, niti zakon, razen seveda, če ga bedasto tolmačiš. Ali pa imajo kaj drugega za bregom - delajo si bazo podatkov, to je veliko vredno.
Ko v trgovini nekaj kupim, si prodajalka ne zapisuje datuma mojega rojstva. Zakaj bi Pošta to počela. Zakaj drugi dostavljavci tega ne zahtevajo? To je res ponižujoče in v bodoče tega ne bom dovolil. Pošta me ima pravico identificirati, da ve, komu je predala paket, nima pa pravice izpisovati si podatke iz mojega ali ženinega dokumenta, pa tolmačenje zakonov gor ali dol.
Kako smo lahko takšne ovce?
V bodoče se bova z ženo pri naročilu paketov izogibala Pošte, če pa slučajno ne bodo hoteli predati paketa brez popisovanja osebnih podatkov, pa bova paket zavrnila.

Če bi vsi tako naredili, bi bilo norega tolmačenja zakona hitro konec.

Machete ::

Jaz bi tudi tako rad naredil, samo kaj ko zadevo, ki jo naročim, načeloma rabim.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Miha 333 ::

S tem, da osebna izkaznica skoraj ni dovolj, saj na njej ni kraja rojstva, ki se tudi zahteva. Ta podatek verjamejo na besedo. Morali bi zahtevati še najmanj rojstni list, če nimaš potnega lista.

zmaugy ::

darkolord je izjavil:

Zdaj je posta ocitno zacela pri teh stvareh, ki jih prodas z placilom po povzetju racunat in postar vedno zahteva tvojo osebno, da se potem na koncu obračuna koliko zaslužiš in se ob tem še dodaten davek zaracuna, kajne? A je tudi kdo opazil, da je to na novo sedaj? :)
To nima glih veze s Pošto, ampak je posledica uredbe o preprečevanju pranja denarja in financiranja terorizma.


Posledica tega je, da ima v praksi do tvojih osebnih podatkov dostop vsak poštar, ki pobere plačilo pri dostavi.
What could possible go wrong?!

Miha 333 je izjavil:

S tem, da osebna izkaznica skoraj ni dovolj, saj na njej ni kraja rojstva, ki se tudi zahteva. Ta podatek verjamejo na besedo. Morali bi zahtevati še najmanj rojstni list, če nimaš potnega lista.


Pa zobno kartoteko in bris sline. Pa ko smo že pri tem, še vzorec krvi in kolonoskopijo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

zmaugy ::

Emobi je izjavil:

Hvala za pojasnilo, s1m0n.
Ja, zraven je še en mastodont, NKBM, ki do računalnikov še ni prišel in uporablja kalkulatorje. In nesposobne pravnike, ki zakon napačno tolmačijo. Tega postopka Evropa ne zahteva, niti zakon, razen seveda, če ga bedasto tolmačiš. Ali pa imajo kaj drugega za bregom - delajo si bazo podatkov, to je veliko vredno.
Ko v trgovini nekaj kupim, si prodajalka ne zapisuje datuma mojega rojstva. Zakaj bi Pošta to počela. Zakaj drugi dostavljavci tega ne zahtevajo? To je res ponižujoče in v bodoče tega ne bom dovolil. Pošta me ima pravico identificirati, da ve, komu je predala paket, nima pa pravice izpisovati si podatke iz mojega ali ženinega dokumenta, pa tolmačenje zakonov gor ali dol.
Kako smo lahko takšne ovce?
V bodoče se bova z ženo pri naročilu paketov izogibala Pošte, če pa slučajno ne bodo hoteli predati paketa brez popisovanja osebnih podatkov, pa bova paket zavrnila.

Če bi vsi tako naredili, bi bilo norega tolmačenja zakona hitro konec.


Saj po 25 maju bo mogoče zahtevati izbris osebnih podatkov tudi od Pošte in NKBM?

jazjaz52 ::

zmaugy je izjavil:



Saj po 25 maju bo mogoče zahtevati izbris osebnih podatkov tudi od Pošte in NKBM?

Kaj ti bo to pomagalo? saj elektro Lj. tudi ne sme prodajat pa to dela. Samo oni imajo pri tastu napako v imenu namesto j je y in redno dobiva reklame iz xxyyy podjetja z isto napako kljub nekajkratnim pozivom in prijavo.

Emobi ::

Spomnim se, da sem pred leti kupil knjigo po povzetju. Na naročilnici je bila tudi rubrika EMŠO. Zakaj rabijo moj emšo, sem se spraševal. In sem v kvadratke napisal z velikimi črkami F U C K O F F
In glej ga zlomka, knjiga je normalno prišla na moj naslov, brez da bi vedeli za moj emšo.

Zato iste velike črke namenjam Pošti in njenemu vodstvu ter njenim pravnikom. Pa tudi komerkoli, ki bo od mene zahteval podatke, ki ga nimajo kaj brigati.

Phantomeye ::

Emobi je izjavil:

Spomnim se, da sem pred leti kupil knjigo po povzetju. Na naročilnici je bila tudi rubrika EMŠO. Zakaj rabijo moj emšo, sem se spraševal. In sem v kvadratke napisal z velikimi črkami F U C K O F F
In glej ga zlomka, knjiga je normalno prišla na moj naslov, brez da bi vedeli za moj emšo.

Zato iste velike črke namenjam Pošti in njenemu vodstvu ter njenim pravnikom. Pa tudi komerkoli, ki bo od mene zahteval podatke, ki ga nimajo kaj brigati.


Zakaj bi napisal notri "fuckoff"? Razen, če si star 12 let.

Pač pustiš prazno, itak zarad "FUCKOFF" for zaposleni najebejo, ki s tem nimajo čisto nič. Če te moti proces, sistem, potem svoje besede naslovi odgovornim.

Zgodovina sprememb…

Miha 333 ::

EMŠO so včasih zahtevali predvsem pri kakšnih naročninah ali obrokih, in sicer zato, ker v primeru izterjave sodišče zahteva zanesljivo enolično identifikacijo dolžnika, ker neredko ima več oseb enako ime. Kako boš potem v primeru, da niti naslova nisi upravičen zahtevati? Za poslovno razmerje pač rabiš določene podatke.

Seveda sem za varovanje osebnih podatkov, ampak nekatere stvari gredo predaleč. Na primer, da te pri zdravniku ne bi več smeli poklicati po priimku, ma to je absurd. Kaj sledi? Da bomo vsi dobili neke anonimne številke, pravo ime pa bo znano le nam samim? Ime je ime, služi temu, da te po njem kličejo in da si pod njim poznan drugim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha 333 ()

scipascapa ::

Pri plačevanju UPNja na poglagi katerega glupega zakona to izvajajo?

Emobi ::

To sem napisal zaradi protesta. In ni šlo za več obrokov.

BorutO ::

Pošta Slovenije se bo pobrala, ko bodo prenehali na poštah prodajati izdelke, ki jih danes lahko najdemo na pošti

Emobi ::

Ja, pobrali se bodo, ko bodo imeli sposobno vodstvo, ki bo imelo vizijo.

Cervantes ::

Kolikor vem.. za DHL PS dostavlja pošiljke končnim prejemnikom.
Vsaj nekaj časa je?

darkolord ::

Za DHL ja, za DHL Express pa ne.

SimplyMiha ::

Tale karikatura pove vse:


Vir: Slovenske Novice

Zgodovina sprememb…

shintaro ::

no ja... pošta slovenije = normalni , urejeni poštarji, spoštljivi, obzirni , kulturni (vedo pozdravi pri prihodu in odhodu in ve uporabljat lepe besede)
ostali kot recimo dpd = to imajo zaposlene čudake brez osnovnih pojmov.


Jaz osebno bom vedno zbral pošto Slovenije za dostavo. Vi pa se tle jokajte vsepovprek
i9 7900X / 16gb / ssd PCIe 3.0x4 500gb

D3m ::

S poštarji ni nič narobe. Sistem na pošti je.
|HP EliteBook|R5 6650U|

shintaro ::

D3m je izjavil:

S poštarji ni nič narobe. Sistem na pošti je.


Dal sem primerjavo z drugimi, ker eni k*rcajo vsepovprek . ko pa se ozreš na konkurenco ti pride pa slabo.

Stokrat raje imam 10 srbov k se vedo lepo obnašat, kot pa dpd k mi prinese enga z tisoč Tattooji al pa drugi primer niti ne ve osnovne komunikacije.
i9 7900X / 16gb / ssd PCIe 3.0x4 500gb

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Nimajo časa uvajati srbe. Zato bodo večina šla domov.
|HP EliteBook|R5 6650U|

radmannsdorf ::

shintaro je izjavil:

D3m je izjavil:

S poštarji ni nič narobe. Sistem na pošti je.


Dal sem primerjavo z drugimi, ker eni k*rcajo vsepovprek . ko pa se ozreš na konkurenco ti pride pa slabo.

Stokrat raje imam 10 srbov k se vedo lepo obnašat, kot pa dpd k mi prinese enga z tisoč Tattooji al pa drugi primer niti ne ve osnovne komunikacije.

Dej ne bluzi. Očitno si človek s predsodki. Pri nas pa ima ravno DPD zakon dostavljalce. Pa tudi poštarje imamo zakon. Ne moreš dela ljudi sodit po njihovem izgledu.

Mato989 ::

NikolormousB je izjavil:

@ninja

Zavajaš,glede paketnega pošiljanja.


Zavajam kako? A je 30kg omejitev ali ne?

Kdaj si nazadnje videl, da bi pošta dostavila pralni stroj?


Nimaš pojma... še letos je imela v doloćčenih okrajih Big Bangovih trgovin pošta POGODBENO dostavo z Big Bangom ko so poštarji dostavljali hladilnike in pralne itd... pa so se poštarji zbunli in se je to končalo pa še stranke nezadovoljne.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

starfotr ::

Pošta je edina, ki pride do vsakega gospodinjstva najmanj 5x na teden. Imajo tudi polno poslovalnic, ki jih nobeden drug kurir ne bo imel.

Preko kurija ne morem poslat pisma, kot ga lahko pošljem preko pošte. Pošta nekaj izratih prednpati pred konkurenco.

Žal je to državna firma, polna nekih dinozavrov, pa še držati se mora nebuloz, kot so javna naročila ipd.

Žal je tudi to, da nima kadrov, posledica rednih in večletnih napačnih prijemov.

__Devil__ ::

Je res to, da po moji izkušnji je pri pošti slovenije večja možnost, da ti paket dostavijo, ter, da se ne izgubi ali pozabi nanj. obe firmi kot dpd imata svoje prednosti in slabosti. recimo pri dpd ali gls (2. najbolj zanesljivi) ti pripeljejo paket tudi popoldan in vedno pokličejo preden pripelje, kar je plus. včasih imajo tudi dpd in gls cenejšo poštnino od ps. plus pri ps je to, da lahko pošlješ paket z odkupnino s pomočjo poštarja, saj pride vsak dan, in ne rabiš od doma, da bi paket poslal. seveda vedno vnaprej napišem nakaznice, potrdila in v kratkem tudi zapakiram pakete, da olajšam delo pošti.
naš poštar je izkušen,prijazen, korekten, zanesljiv. dela že veliko let, včasih ga zamenjajo kaki "študenti", a se hitro spet vrne.

Definitivno bi pa se lahko način poslovanje pošte veliko izboljšal z kakšnimi aplikacijami za oddajo, mogoče več elektronskih možnosti zaradi varčevanja z gozdovi.

mogoče je pošta, način javnih naročil samo maska dragih nakupov ali kanal v podtalnico. ampak neko pošto pa le moramo imeti. da ostanemo na vezi, vsi nimajo slo-techa :)

starfotr ::

https://www.posta.si/zasebno/postne-sto...

Firme imajo to ze vrato let.

Horejšio ::

Ideja za pošto. Menjava pnevmatik. In prodaja gum :)

Baja ::

medtem ko čakate na vrsto :)
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zaposlitev pošta in zdravstveni pregled (THC) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9918435 (10537) karnekdo1
»

Delo pismonoše

Oddelek: Pomoč in nasveti
307697 (5936) mojster_joni
»

Pošiljka z odkupnino, pošta nabije kr ene stroške (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5718158 (12624) ...:TOMI:...

Več podobnih tem