» »

Pisanje (športnih) člankov

Pisanje (športnih) člankov

klihk ::

Pozdravljeni. Sem velik ljubitelj in poznavalec športa (predvsem nogometa in košarke) že vrsto let in imam željo, da bi poznavanje športa in talent za pisanje izkoristil tako, da bi pisal za nek športni časnik/portal. Lahko bi se preizkusil v pisanju kratkih novic, kjer gre bolj ali manj za pregled dogajanja na tekmi, zanimala pa bi me tudi vloga kolumnista (te so sicer vsaj v Sloveniji na področju športa redki). Mogoče ve kdo, kje bi se lahko prijavil/preizkusil? Izkušnje znancev kažejo, da je večina portalov, kjer so (kratke) novice, nekakšno vrste avdicij za pisce člankov, imelo. Zgodilo se je, da so članke objavili, vendar pa avtorjev potem niso več kontaktirali, kar je sicer pričakovano glede na to, da je malo športnih medijev v Sloveniji, zlasti tistih, ki se ukvarjajo zgolj s košarko/nogometom.

V odgovorih, za katere se vnaprej zahvaljujem, delite svoje predloge/mnenje/izkušnje
  • spremenil: klihk ()

run2 ::

Ustvari si blog, napiši vsak dan eno kolumno. Čez mesec ali dva pošlji povezavo do bloga medijem, kjer bi rad delal.

bambam20 ::

klihk je izjavil:

Pozdravljeni. Sem velik ljubitelj in poznavalec športa (predvsem nogometa in košarke) že vrsto let in imam željo, da bi poznavanje športa in talent za pisanje izkoristil tako, da bi pisal za nek športni časnik/portal. Lahko bi se preizkusil v pisanju kratkih novic, kjer gre bolj ali manj za pregled dogajanja na tekmi, zanimala pa bi me tudi vloga kolumnista (te so sicer vsaj v Sloveniji na področju športa redki). Mogoče ve kdo, kje bi se lahko prijavil/preizkusil? Izkušnje znancev kažejo, da je večina portalov, kjer so (kratke) novice, nekakšno vrste avdicij za pisce člankov, imelo. Zgodilo se je, da so članke objavili, vendar pa avtorjev potem niso več kontaktirali, kar je sicer pričakovano glede na to, da je malo športnih medijev v Sloveniji, zlasti tistih, ki se ukvarjajo zgolj s košarko/nogometom.

V odgovorih, za katere se vnaprej zahvaljujem, delite svoje predloge/mnenje/izkušnje


Kontaktiraj in se dogovori.
https://www.facebook.com/sportinfosi/?f...

Če je tvoja zamisel zgolj, da bi se s tem preživljal bo pa zelo težka. Večina delajo to iz ljubezni do športa in pisanja. Ni v tem denarja. še časnik Ekipa so se morlai združiti s hrvaškimi Sportskimi NOVOSTMI, da lahko preživijo.

Maš en kup ljudi, ki delajo zadeve zgolj iz ljubezni do športa, kot so SPortinfo in podobni.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hobi šport v Ljubljani

Oddelek: Loža
182120 (1580) Jerry000
»

Svetovno prvenstvo v košarki 2014 v Španiji (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Šport
17539869 (32507) bambam20
»

OI, pretiravanje s sportnimi disciplinami, kategorijami (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9916670 (13743) Pithlit
»

šport (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
505186 (3582) hooger
»

ŠPORT tako in drugače???

Oddelek: Loža
221593 (1408) gorenc

Več podobnih tem