» »

Upravljanje rolet

Upravljanje rolet

tmz ::

Tale stvar me že nekaj časa muči in se na vsake toliko časa vrnem (pa potem spet vsakič obupam). Mi nikakor ne uspe razvozlat kje je fora.

Torej. Za upravljanje z roletami imam tele daljince:
http://www.niceforyou.us/our-products/e...
Zadeva deluje na 433.92 MHz. S pomočjo RaspberryPi in 433 modula sem posnel signale, jih poskušal razvozlati in predvajal. Vendar mi rolete ne trznejo. Nekako na internetu ne nadjem nič konkretnega, pa me zanima ali kdo od vas kaj ve na to temo. Ali je možno, da je signal kodiran ali da kaj ne vem ali ...?

Moram še povedat, da z daljincem za odpiranje dvoriščnih vrat (http://daljinci.si/shop/nice-flo4/) nisem imel problemov. Posnel, razvozlal in predvajal. In vrata se odpirajo in zapirajo. Z roletam pa imam probleme. Signal je veliko daljši kot tisti od vrat, s tem da je začetek vedno enak – ne glede na to kater gumb pritisneš – kot nek header. Potem je pa drugače. Ampak to nima veze. Ali je možno, da so rolete bolj občutljive na signal?

Lahko pripnem tudi Audacity file in mojo binarno kodo (on/of signala), če sem tukaj kaj narobe interpretiral.

Če ni ideje, mogoče vsaj kakšno priporočilo za kakšen tuj forum kjer bi mogoče kaj več vedeli na to temo?

Hvala!

specing ::

Dobro narejen sistem je šifriran in odporen na replay attack (poleg drugih).

tmz ::

Na to sem pomislil. Ampak meni se je zdelo, da se vzorec ponavlja. Kako bi to zagotovo vedel?
Vem, da če kupiš nov daljinec, ga moraš upariti z roleto. Ni nekih jumperjev, ki bi se nastavljali, tako kot pri daljincu za vrata. Lahko da si takrat še kakšno logiko izmenjata?

KraitPay ::

Pa si prepričan da nimaš rolling code?

tmz ::

Nisem prepričan. Sem upal, da se bo našel kdo, ki pozna to firmo toliko da ve kako deluje vse skupaj.

twom ::

Na spletni strani piše
Frequencies 433.92 MHz, rolling code over 4.5 million billion combinations;...
.
Se pravi "rolling code".

jukoz ::

tmz je izjavil:

Tale stvar me že nekaj časa muči in se na vsake toliko časa vrnem (pa potem spet vsakič obupam). Mi nikakor ne uspe razvozlat kje je fora.

Torej. Za upravljanje z roletami imam tele daljince:
http://www.niceforyou.us/our-products/e...
Zadeva deluje na 433.92 MHz. S pomočjo RaspberryPi in 433 modula sem posnel signale, jih poskušal razvozlati in predvajal. Vendar mi rolete ne trznejo. Nekako na internetu ne nadjem nič konkretnega, pa me zanima ali kdo od vas kaj ve na to temo. Ali je možno, da je signal kodiran ali da kaj ne vem ali ...?

Moram še povedat, da z daljincem za odpiranje dvoriščnih vrat (http://daljinci.si/shop/nice-flo4/) nisem imel problemov. Posnel, razvozlal in predvajal. In vrata se odpirajo in zapirajo. Z roletam pa imam probleme. Signal je veliko daljši kot tisti od vrat, s tem da je začetek vedno enak – ne glede na to kater gumb pritisneš – kot nek header. Potem je pa drugače. Ampak to nima veze. Ali je možno, da so rolete bolj občutljive na signal?

Lahko pripnem tudi Audacity file in mojo binarno kodo (on/of signala), če sem tukaj kaj narobe interpretiral.

Če ni ideje, mogoče vsaj kakšno priporočilo za kakšen tuj forum kjer bi mogoče kaj več vedeli na to temo?

Hvala!


Zdravo!

Maš kak link kako si posnel daljinca z rPI za garažo. Ter katere module si vzel. Imam podobno težavo oz nadomestil bi daljinca s čim bolj pametnim. Je pa to precej beden daljinec z jumperji.

Bi bil zelo hvaležen za kakšno usmeritve, kaj naj iščem. Je pa to tako kot pri tebi, na vsake toliko se vrnem k problemu, dokler kaj drugega ne pade vmes =)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jukoz ()

tmz ::

twom je izjavil:

Na spletni strani piše
Frequencies 433.92 MHz, rolling code over 4.5 million billion combinations;...
.
Se pravi "rolling code".


Aha. To potem pomeni da ne bo šlo. Pa sem upal, da bom lahko malo bolj pametno avtomatiziral zadevo.
Si moram malo prebrati kaj pomeni "rolling code". A je to enako kot pri starih avto daljincih, ko je avto vedel katere kode so že uporabljene in ni pustil ponoviti iste?
Hvala vsem. To bi lahko tudi sam prebral.

Uros!no ::

@jukoz

Kot vidiš ne. Slo-tech je ok ko nekje zašteka.

Zakaj bi karkoli delil z ostalimi.

tmz ::

jukoz je izjavil:


Zdravo!

Maš kak link kako si posnel daljinca z rPI za garažo. Ter katere module si vzel. Imam podobno težavo oz nadomestil bi daljinca s čim bolj pametnim. Je pa to precej beden daljinec z jumperji.

Bi bil zelo hvaležen za kakšno usmeritve, kaj naj iščem. Je pa to tako kot pri tebi, na vsake toliko se vrnem k problemu, dokler kaj drugega ne pade vmes =)


Delal sem po članku "Automate your home with Raspberry Pi ... and catch Santa in act" iz 8 številke MagPi. Od strani 8 naprej.
https://www.raspberrypi.org/magpi/issue...
(u, madona, toliko staro je to)

tmz ::

Uros!no je izjavil:

@jukoz

Kot vidiš ne. Slo-tech je ok ko nekje zašteka.

Zakaj bi karkoli delil z ostalimi.


Če je to letelo name... Nisem cel dan na netu. Vedel sem, da sem delal po MagPi, semo ne po kateri številki in sem moral malo pobrskat. Je že nekaj časa od tega kar sem to delal. Me je pa zadnjič spet zabolelo, da ne znam rolet sam krmilit. In sem potem vprašal za rolete.

jukoz ::

O super, hvala za info.

Zdej pa rabim samo še čas da se lotim =)

blackbfm ::

Aha. To potem pomeni da ne bo šlo. Pa sem upal, da bom lahko malo bolj pametno avtomatiziral zadevo.


zveži servo na rpi pa naj pritiska gumbe na daljincu:))

TEDY ::

Ponavadi je možno sprogramirati več daljincev na en motor. Lahko bi sprogramiral rPI kot nov daljinec s svojo rolling kodo.

tmz ::

blackbfm je izjavil:

Aha. To potem pomeni da ne bo šlo. Pa sem upal, da bom lahko malo bolj pametno avtomatiziral zadevo.


zveži servo na rpi pa naj pritiska gumbe na daljincu:))


Dobra hardverska rešitev za softverski problem ;-). V bistvu bi lahko povezal rpi izhode na kontakte gumbov. To me je enkrat že prešinilo. Samo nekako se mi to ne zdi prava rešitev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tmz ()

Misasagi ::

zadnje čase so motoji brez vgrajenih sprejemnikov. mogoče lahko sprejemnik zamenjaš in probaš z drugim :)

tmz ::

TEDY je izjavil:

Ponavadi je možno sprogramirati več daljincev na en motor. Lahko bi sprogramiral rPI kot nov daljinec s svojo rolling kodo.


Daljinec in motor (predvidevam da kontroler) je potrebno najprej uparit. Kaj se v tem procesu zgodi pa ne vem. Bi pa to bila zanimiva opcija, če bi to lahko naredil.

tmz ::

Misasagi je izjavil:

zadnje čase so motoji brez vgrajenih sprejemnikov. mogoče lahko sprejemnik zamenjaš in probaš z drugim :)


Hmmm. Bi moral preverit ali je ločeno. Sedaj se ne spomnim, da bi bila kje kakšna posebna škatlica, ko so montirali. Glede na to, da nimam skoraj nič prostora zunaj škatle v kateri je roleta in je vse stlačeno pod fasado, malo dvomim. V sami škatli za roleto pa sigurno ni dodatne škatlice.
Pa glede na to, da nimam samo 4 rolete, je to bolj teoretska možnost. Vsaj za sedaj.

Vseeno hvala. Tudi ostalim za namige. Včasih imam malo problem pogledat stvari out-of-the-box. Zato vse to prav pride.

Misasagi ::

zadeve znajo bit precej majhne... googlaj nice TT1N in TT2N

TEDY ::

Tukaj sicer obravnava Somfy protokol, mogoče boš pa dobil kakšno idejo:
somfy-rts-protocol
somfy

Red_Mamba ::

rolling code grejo po nekem algoritmu. Dvomim, da se random generirajo.
Torej bi lahko rPi uspel naprogramirat, da ti posilja prave kode.

Ampak pazi ker potem ti pa daljinec ne bo vec delal. Saj bo posiljal stare kode.
Torej moras registrirat rPi kot nov daljinec.
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

tmz ::

Tole z uparjanjem z rpi zna bit mal znanstvena fantastika. Teoretično sicer gre, praktično bi pa najbrž moral revers inžinirat signal pri uparjanju in vedet kaj s tem narest. Toliko znanja pa v tem trenutku sigurno nimam. Časa pa tudi ne. Dokumentacije pa itak najbrž ni nobene na to temo. Bom enkrat mal linke prebral, ki ste jih prilimal.

tmz ::

Sem pogledal in imam TT1N. Sem si res predstavljal, da je to malo večje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kompatibilni daljinec za garazna vrata

Oddelek: Loža
3712557 (423) c3p0
»

Univerzalni remote za garažna vrata

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
254812 (2366) Karen
»

Kje najti dobavitelja za daljinca za rampo

Oddelek: Loža
101895 (1431) Stari maček
»

Hormann vrata - daljinec

Oddelek: Kaj kupiti
89092 (8590) titko
»

Kopija dalinca za rampo

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
1912666 (9744) St235

Več podobnih tem