» »

Iphone test

Iphone test

tiltech ::

Prosil bi nekoga ki ima iphone in mu ni težko, da bi mi testiral gps navigacijo za slabovidne in slepe. Ne vem, kako je za Apple če se kupi aplikacija in nato zbriše odstrani. Je isto kot pri Googlu ali ne? Pri play store, se lahko v roku 24ur odstrani in ne zaračunajo nič. Tako jaz testiram za androida. Bi kupil Iphone, samo da ne bi zastonj kupoval. Ne vem, kakšna je cena za navigacijo blind square in Adriane. Če se kdo javi, naj mi piše na zs.
Hvala

shadeX ::

Blind Square 39.99$
Adriane? - ne obstaja.

tiltech ::

Ariadne.
Kako je pa z plačilom? Vzami ali pusti ali ne? Ker toliko dati, potem pa ne bo zadovoljivo. Vem,da ima apple testirane zadeve, samo vseeno. Če bi to pri nas delalo, to je vprašanje in kako.

tiltech ::

Čakam na odgovor glede gps. Pa prosil bi te, če bi bil tako dober in me malo poučil glede iphona. Nisem ga še nikoli imel in ne vem, kako je glede internetnega brskanja, kot je google in podobno. Je čisto drugačen pristop k internetu ali na podoben način kot je google? Mama ima tablico od appla in sem ji rekel , da naj pogleda na app store glede teh aplikacij in ji ne najde blind square. Mi poveš, kje se iščejo programi? Pa kako priti do opisa aplikacij? Našel sem še par navigacij, ki so dobre in natančne, samo ne vem če sso podprte tudi za naše konce.

shadeX ::

Za navigacijo sam uporabljam sygic in dela brezhibno. Kako je z brskanjem in drugimi vprašsnji pa lahko komot probaš na mamini tablici. Na iphonu je isto kot na ipadu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

tiltech ::

Ona živi kar daleč stran od mene in se samo preko messengerja slišiva. Drugače ne bi tu spraševal. Sem ji prav povedal da naj na app store pogleda za te aplikacije? Je šla v iskalnik in vpisala par navigacij in ji nič našlo, edino to ariadne. Jaz se odločam za nakup iphona,ampak moram najprej ugotoviti, če bi ga sploh lahko uporabljal na podlagi mojega vida. Večinoma delam z glasom in preko googla. Je pa res, da ima apple veliko boljšo pdporo za slabovidne, kot andoid.

shadeX ::

kako je glede internetnega brskanja, kot je google in podobno. Je čisto drugačen pristop k internetu ali na podoben način kot je google?


Zelo podobna zadeva kot na Androidu. Če uporabljaš na Androidu Chrome, ga imaš tudi na iOS-u. Isto velja za druge popularne brskalnike. Voice search v Chromu je super in podpira tudi slovenščino.

Primer voice searcha v Chromu:



Mi poveš, kje se iščejo programi?


V samem App Storu (aplikacija na iPhonu/iPadu), podobno kot Google Play.

Pa kako priti do opisa aplikacij?


V App store vpišeš ime aplikacije in klikneš na enega od rezultatov. Tam prebereš opis.

da naj pogleda na app store glede teh aplikacij in ji ne najde blind square.


Pod Blind Square najde edino to aplikacijo, ne vem pa če je to kar ti potrebuješ. Stane 39.99$.




Jaz se odločam za nakup iphona,ampak moram najprej ugotoviti, če bi ga sploh lahko uporabljal na podlagi mojega vida


Če imaš možnost lahko greš telefon potestirat tudi v BigBang. Jih imajo vedno tam na voljo za preizkusti. Če kaj ne veš, lahko tudi prodajalca vprašaš.

tiltech ::

Samo težko verjamem da je možno tudi v manjših poslovalnicah. Samo v večjih krajih.
Ni mi jasno, zakaj ji ne najde na app store, ker tebi pa najde. Sem ji črkoval in ni našlo.
Lahko dam na ios od googla tipkovnico? Ker preko te tipkovnice jaz glasovno pišem, kot diktafon in mi zelo lepo in hitro piše v slovenščini.

Kako bi pa jaz lahko preveril, če bi aplikacija delala pri nas? Malo sem gledal po netu za opise in nič kaj posebnega.

Če bi vzel, bi vzel s5 iphona.

Hvala za pomoč.

next3steps ::

Poskusi guglati ime aplikacije in se nato na njo v App Store poveži preko linka v brskalniku.

tomaz- ::

Verjetno ti ne najde določenega app-a, ker tak app ni namenjen državi, s katero si vpisan v store.. Denimo, nekaj aplikacij ni na voljo v SLO storu in ti jih niti ne pokaže.. Če spremeniš store v npr anglijo, pa ti bo pokazalo.. Najlažje vidiš tako, kot je napisal en nad mano.. Takrat ti bo javilo, da ta app ni na voljo v tvojem storu..

shadeX ::

tiltech je izjavil:

Samo težko verjamem da je možno tudi v manjših poslovalnicah. Samo v večjih krajih.
Ni mi jasno, zakaj ji ne najde na app store, ker tebi pa najde. Sem ji črkoval in ni našlo.


Kako bi pa jaz lahko preveril, če bi aplikacija delala pri nas? Malo sem gledal po netu za opise in nič kaj posebnega.

Če bi vzel, bi vzel s5 iphona.

Hvala za pomoč.



Kot je povedal nekdo nad mano, je odvisno od samega "avabilitija" v določeni državi. Na slovenskem app storu, je "blindsquare" četrti zadetek po vrsti dol (odvisno sicer tudi od naprave, ampak večjih razlik ne bi smelo biti).


Lahko dam na ios od googla tipkovnico? Ker preko te tipkovnice jaz glasovno pišem, kot diktafon in mi zelo lepo in hitro piše v slovenščini.


Ne da se. To je slabost iOS-a. Dejansko moraš uporabljati stvari tako kot jih je nastavil proizvajalec. To pomeni nič "custom" tipkovnic ali podobnih zadev.

Žal ti pa moram povedati, da dictation na iOS-u (v sami tipkovnici) ni na voljo v slovenščini. Sicer še vedno pa če uporabljaš Chrome za brskanje po netu, imaš to na voljo (kot sem zgoraj napisal). Ampak to velja samo za brskanje.

Imam občutek da iOS žal ni zate.

tiltech ::

Hvala za tako obširen odgovor in pomoč!
Se je tudi meni zdelo, da ne bo takšne podpore, kot jo ima android. Drugače je apple za primere kot sem jaz in slepe, super podprto in bolj amerika kot evropa. Pač, iščem eno navigacijo, ki bi me vodila in mi govorila za pešca, kje in kam da pridem do cilja. Na nadroidu sem testiral nekaj, ampak ni popolno. Govori mimo česa sem šel in vsako ulico posebaj, ne govori pa kdaj in kje zaviti.
Mama ima tablico, pa je na drugem koncu sveta. Pogovarjava se preko messengerja in sem jo povprašal. Sama pa ni tak stručko, tako da jo moram jaz voditi, ki pa tudi nimam kaj dosti pojma glede appla.

shadeX ::

Če ni nobena od navigacij na androidu ustrezala, boš na iOSu dobil še manj. A sygic ti ne ustreza za pešce ?(kolikor vem ima tudi možnost same hoje) ali pa Google maps?

A se nahajaš v sloveniji?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

amacar ::

shadeX je izjavil:


Lahko dam na ios od googla tipkovnico? Ker preko te tipkovnice jaz glasovno pišem, kot diktafon in mi zelo lepo in hitro piše v slovenščini.


Ne da se. To je slabost iOS-a. Dejansko moraš uporabljati stvari tako kot jih je nastavil proizvajalec. To pomeni nič "custom" tipkovnic ali podobnih zadev.


Tule si pa mimo pihnil, že kar nekaj časa se da dodati custom tipkovnice.

shadeX ::

My bad, očitno imaš prav. Me je čas malo prehitel :|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[android]market prodaja aplikacij (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
6624326 (10144) Nefreteta

Prehod android - IOS ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
14024220 (21035) Mavrik
»

Android vs IOS (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
5916177 (14318) Gandalfar
»

iPad 2 ali Transformer (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6317335 (14227) Mavrik
»

iPAD da ali ne ?

Oddelek: Kaj kupiti
4510595 (8446) Lonsarg

Več podobnih tem