» »

Parnosti permutacij

Parnosti permutacij

robcek23 ::

V čem je trik te naloge, ne razumem popolnoma?



Če me lahko kdo prosim popravi ali pa potrdi, če je moja logika pravilna.

Sepravi pi^2 , če je permutacija soda jo lahko zapišeš kot liho število elementov v ciklu, in torej pri potenciranju si bosta števili tuji in bo razpadla enako? Torej če je permutacija soda bo tudi po potenciranju na kvadrat soda, če je liha permutacija pa po kvadriranju postane soda?

pi * fi, ker sta različnih parnosti je soda*liha vedno soda?

fi * pi^4, pi^4 vedno soda, soda*liha pa je vedno soda?

pi^2 * fi^3 in pi^3 * fi^3, nevem, ne moreš z gotovostjo določit ali kaj..., zakaj?

A je to prov ali kako to sploh gledaš?

in pa še ena kratka..kaj pa je tu pravilen odgovor?

Andrejpan ::

A teorija o tem ti je jasna? V tem temi sem linkal zapiske, ce jih rabis.

robcek23 ::

V tvojih linkih je splošna teorija, jaz pa potrebujem točno za to nalogo, piše da je na kvadrat vedno soda permutacija, kar sem tudi sam zapisal, kaj je v primeru na kub za permutacije razlčinih parnosti itd. pa izrecno ne piše

Yacked2 ::

Pri zadnji je predpostavka p in ne(p) protislovje, za ovreči sklep pa rabimo vse predpostavke true in zaključek false. Torej je B lahko kar koli
Pa daj se malo sam potrudi no.. a gremo še izpit namesto tebe pisat ?


edit: shit happens
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Yacked2 ()

Andrejpan ::

robcek23 je izjavil:

V tvojih linkih je splošna teorija, jaz pa potrebujem točno za to nalogo.


To ni pravi pristop k resevanju problemov. Predvidevam tudi, da bos za izpit dobil podobno nalogo in kaj bos potem naredil? Rešil nalogo na napačen način?

Torej veš, kaj se dogaja s kvadratnimi permutacijami, kubik pa zdrobiš na kvadrat * linearen in dobis kaj? Lahko to narediš? Zakaj lahko to narediš? Potem pa lahko gledaš ali je to soda*liha oziroma soda*soda permutacija. Ta del pa je sigurno zapisan v teoriji.

robcek23 ::

Yacked2 je izjavil:

Pri zadnji je predpostavka p in ne(p) protislovje, za ovreči sklep pa rabimo vse predpostavke true in zaključek false. Torej je B lahko kar koli
Pa daj se malo sam potrudi no.. a gremo še izpit namesto tebe pisat ?


edit: shit happens


Seveda sem opazil da je p in ne p protislovje, ampak naloga te sprašuje kaj mora biti B, da bo sklep pravilen (ne napačen kot omenjaš ti), torej morajo biti pravilne vse predpostavke in B. Potem je tu odgovor da sklep nikoli ni pravilen zaradi protislovja v predpostavki ali kako? Ali pa morda B je 0, ker je predpostavka protislovje in je zato vrednost vedno 0.. nevem?

Yacked2 ::

robcek23 je izjavil:

Yacked2 je izjavil:

Pri zadnji je predpostavka p in ne(p) protislovje, za ovreči sklep pa rabimo vse predpostavke true in zaključek false. Torej je B lahko kar koli
Pa daj se malo sam potrudi no.. a gremo še izpit namesto tebe pisat ?


edit: shit happens


Seveda sem opazil da je p in ne p protislovje, ampak naloga te sprašuje kaj mora biti B, da bo sklep pravilen (ne napačen kot omenjaš ti), torej morajo biti pravilne vse predpostavke in B. Potem je tu odgovor da sklep nikoli ni pravilen zaradi protislovja v predpostavki ali kako? Ali pa morda B je 0, ker je predpostavka protislovje in je zato vrednost vedno 0.. nevem?


Veš v teoriji piše, da sklep ovrže primer, ko iz false predpostavk sledi pravilen zaključek. Če si narišeš tabelco, lahko sklep ovržejo le tiste vrstice, kjer so vse predpostavke true in zaključek false. Vrstice, v katerih je ena predpostavka false ne morejo ovreči sklepa, ne glede na zaključek.

Ker je ena izmed tvojih predpostavk false, je lahko zaključek kar koli, pa bo sklep še vedno pravilen.

Veš.. funkcionalna pismenost je predpogoj za uspešen študij...
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

mladoletna oseba dolžna

Oddelek: Loža
122503 (1992) Ziga Dolhar
»

logika

Oddelek: Loža
273192 (2322) technolog
»

resničnostne tabele - logika

Oddelek: Loža
74760 (4561) tsh2
»

Ustavljivost linearno omejenih avtomatov (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
844872 (4386) Matevžk
»

V iskanju gotovega spoznanja... (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
534838 (3752) OwcA

Več podobnih tem