» »

Samodejno zaklepanje avtomobilskih vrat

Samodejno zaklepanje avtomobilskih vrat

harmony ::

Torej kaksne so prednosti oziroma slabosti te funkcije. Meni se zdi recimo cool v mestu. Imas npr. s seboj laptop ali foto nahrbtnik na zadnjih sedezih. "Prerivas" se v guzvi in nekdo opazi to in ti z lahkoto odpre vrata in sune opremo.

Je to sploh namen tega? Ravno danes mi pravi sodelavec, da se mu zdi to kriticno v primeru nesrece, ko ne morejo npr. odpreti vrat, ker so zaklenjena. Hmm, na to nisem sicer pomislil. Okej sipo se lahko razbije, ampak hitreje je odpreti vrata.

Tilen ::

Vrata se ob nesreči samodejno odklenejo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

bambam20 ::

Tilen je izjavil:

Vrata se ob nesreči samodejno odklenejo.


naj bi se. Kaj pa če se ne :). Ne bodi tako prepričan.

harmony je izjavil:

Torej kaksne so prednosti oziroma slabosti te funkcije. Meni se zdi recimo cool v mestu. Imas npr. s seboj laptop ali foto nahrbtnik na zadnjih sedezih. "Prerivas" se v guzvi in nekdo opazi to in ti z lahkoto odpre vrata in sune opremo.

Je to sploh namen tega? Ravno danes mi pravi sodelavec, da se mu zdi to kriticno v primeru nesrece, ko ne morejo npr. odpreti vrat, ker so zaklenjena. Hmm, na to nisem sicer pomislil. Okej sipo se lahko razbije, ampak hitreje je odpreti vrata.



A si ti kdaj šel razbijat steklo iz notranje strani. Boš videl, da ni enostavno oz. misija nemogoče, sploh če si poškodovan.

Drugače imajo določena vozila gumb na armaturki za zaklep vseh vrat. ta opcija mi je boljša, da sam odločam, kdaj želim to uporabiti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

SaXsIm ::

Točno to je namen te funkcije. So kolegu pred leti na križišču z zadnjih sedežev ukradli laptop.
SaXsIm

harmony ::

Tudi moje vozilo ima to moznost. Samodejno ali rocno. Sam sem nastavil trenutno na samodejno in se nekako bolj mirneje vozim v mestu. Res nikoli ne ves. Zadaj za 2k in vec opreme, ki lahko zgine za 5sekund.

čuhalev ::

bambam20 je izjavil:

Tilen je izjavil:

Vrata se ob nesreči samodejno odklenejo.


naj bi se. Kaj pa če se ne :). Ne bodi tako prepričan.

Notranja ročka je še vedno mehansko povezana z mehanizmom. Lahko si odpreš sam. Če si ne moreš, potem je avto že tako razbit, da je razbito tudi steklo in ročko odprejo drugi. V najslabšem primeru pa vzamejo klešče in ti avto odprejo kot konzervo.

V mercedezih se samodejno zaklepanje lahko izklopi. Je pa namenjeno ravno temu, da te ne obkradejo ob čakanju na zeleno luč.

s1m0n ::

čuhalev je izjavil:


Notranja ročka je še vedno mehansko povezana z mehanizmom. Lahko si odpreš sam. Če si ne moreš, potem je avto že tako razbit, da je razbito tudi steklo in ročko odprejo drugi. V najslabšem primeru pa vzamejo klešče in ti avto odprejo kot konzervo.


Recimo pri nas, če dva krat hitro stisneš na zaklep na daljincu (ala panic) ne gre odpret z ničemer razen ključem :)
Ti notranja ročka ne pomaga ne gumbi v vozilu. Si zaprt v avto ali pa kak ropar :)

Samodejno pa imamo ali glede na KM/h ali takoj ob premiku vozila. Pride prav takšna stvar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

vostok_1 ::

s1m0n je izjavil:

čuhalev je izjavil:


Notranja ročka je še vedno mehansko povezana z mehanizmom. Lahko si odpreš sam. Če si ne moreš, potem je avto že tako razbit, da je razbito tudi steklo in ročko odprejo drugi. V najslabšem primeru pa vzamejo klešče in ti avto odprejo kot konzervo.


Recimo pri nas, če dva krat hitro stisneš na zaklep na daljincu (ala panic) ne gre odpret z ničemer razen ključem :)
Ti notranja ročka ne pomaga ne gumbi v vozilu. Si zaprt v avto ali pa kak ropar :)

Samodejno pa imamo ali glede na KM/h ali takoj ob premiku vozila. Pride prav takšna stvar.



Wait...what?? What stupid option is that? Od znotraj ne moreš več odpret avta...
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Furbo ::

To je zato, da vlomilec ne more odpreti vrat s kljuko, tudi ko razbije steklo. Ni misljeno, da ti sedis v avtu zaklenjen.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Mercier ::

Wait...what?? What stupid option is that? Od znotraj ne moreš več odpret avta...


Na pir lahko greš z mularijo, al?

s1m0n ::

Furbo je izjavil:

To je zato, da vlomilec ne more odpreti vrat s kljuko, tudi ko razbije steklo. Ni misljeno, da ti sedis v avtu zaklenjen.


Jap. Tako je tudi opisano v navodilih.

Sba ::

Meni je ob nesreči odtrgalo akumulator, pa so se vrata vseeno lahko odprla. Tako, da glede nevarnosti v primeru nesreče ne drži. Mi je pa fajn občutek, da mi ne more kdo iz ceste uletet v avto.

Ravno, ko sem hotel napisati, da mi takrat ni odklenilo prtljažnika, sem se spomnil, da je bil na tipko in je bila to verjetno posledica manjkajočega akumulatorja ne pa zaklenjenega avtomobila. Skratka nerodno je bilo, ker je bila vsa obvezna oprema v prtljažniku, prtljažnik se ni dal odpreti, varnostne pasove na zadnjih sedežih pa je zategnilo, tako, da se niti ni dalo podreti klopi.
Those that claim that they're not showing off are drowning in denial!

darkolord ::

Kot že omenjeno, pri običajnem zaklepanju notranja kljuka še vedno odpre vrata. Vrata v resnici niso "zaklenjena", samo zunanja kljuka ne deluje. Tako kot zunanja vrata v bloku.

Nekateri avti imajo "deadlocking", ki vrata dejansko zaklene, se pa kljub temu da skoraj vedno vrata mehansko odpreti od znotraj (npr. tako, da kljuko povlečeš dvakrat - prvič, da odkleneš, in drugič, da odpreš).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Han ::

bambam20 je izjavil:

A si ti kdaj šel razbijat steklo iz notranje strani. Boš videl, da ni enostavno oz. misija nemogoče, sploh če si poškodovan.
Pomagaš si z vzglavnikom - s konico razbiješ steklo...

matobeli ::

Nekateri avti imajo super smotano za sneti vzgalvnik dol iz sedeža.
Jaz imam kar en namenski kladivček v predalu. Ne morem sicer rečt da bi ga imel če bi ga moral sam kupit, ker pa mi ga je zapustil prejšnji lastnik skupaj z avtomobilom sem ugotovil da je to ubistvu dober kos orodja za imet in da bi bil potreben v vsakem avtu.

Pa verjetno so na ebayu po drobiž.

marsovcek ::

Samodejno zaklepanje je super opcija, se toliko bolj v vecjih tujih mestih. Tam si ze zaradi registrskih oznak bolj izpostavljen (zal preverjeno).

Deadlock... ko se je moj Saab zaklenil, si lahko ven prisel samo s kladivom :)

bastadu ::

harmony je izjavil:

Torej kaksne so prednosti oziroma slabosti te funkcije. Meni se zdi recimo cool v mestu. Imas npr. s seboj laptop ali foto nahrbtnik na zadnjih sedezih. "Prerivas" se v guzvi in nekdo opazi to in ti z lahkoto odpre vrata in sune opremo.

Je to sploh namen tega? Ravno danes mi pravi sodelavec, da se mu zdi to kriticno v primeru nesrece, ko ne morejo npr. odpreti vrat, ker so zaklenjena. Hmm, na to nisem sicer pomislil. Okej sipo se lahko razbije, ampak hitreje je odpreti vrata.

Ko je žena stala v koloni parih vozil (kjer je prvo vozilo čakalo nasproti vozečega, da lahko zavije levo), ji je en tipson hotel kar odpreti vrata in po vsej verjetnosti vsesti v avto, niti si ne upam pomisliti, kaj je želel narediti ...

ales85 ::

@bastadu kje pa je to bilo?

bastadu ::

ales85 je izjavil:

@bastadu kje pa je to bilo?

Okolica Celja.

Qcube ::

Zaradi tega samodejnega zaklepanja jaz vedno za vsak slučaj odprem malo okno ko skočim ven iz avta medtem ko je prižgan. Sicer mene ni nikoli zaklenil ven ampak mojim znancem se je to že zgodilo in nebi rad da ostanem zaklenjen zunaj, še posebej če pustim telefon v avtu po možnosti.

harmony ::

Qcube je izjavil:

Zaradi tega samodejnega zaklepanja jaz vedno za vsak slučaj odprem malo okno ko skočim ven iz avta medtem ko je prižgan. Sicer mene ni nikoli zaklenil ven ampak mojim znancem se je to že zgodilo in nebi rad da ostanem zaklenjen zunaj, še posebej če pustim telefon v avtu po možnosti.

Saj zaklepanje ne deluje tako, no vsaj pri meni ne. Jaz imam nastavljeno na avtomatsko in se zaklene, ko se z avtom peljem pet sest metrov ali vec. Ne zaklene se pa nazaj takoj, ko izstopim iz vozila.

otago ::

Znanka ima starše v ZDA in kakor pravi je zaklepanje default stanje. Nikoli ne ves, kdo se bo pojavil, medtem ko cakas na semaforju. Verjetno je to prislo na tak nacin k nam.

Najhuje je, ko se na kaksnem ne povsem novem avtu vrata sama zaklenejo, avto pa vzgan. Takrat pa je fajn biti clan AMZS.

Tilen ::

otago je izjavil:

Znanka ima starše v ZDA in kakor pravi je zaklepanje default stanje. Nikoli ne ves, kdo se bo pojavil, medtem ko cakas na semaforju. Verjetno je to prislo na tak nacin k nam.

Najhuje je, ko se na kaksnem ne povsem novem avtu vrata sama zaklenejo, avto pa vzgan. Takrat pa je fajn biti clan AMZS.


Ali pa vedeti, kje je drugi\tretji ključ. Bo veliko ceneje.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

matobeli ::

Amzs je kar pocen varjanta, ko odšteješ popust pri tehničnem, pa 6eur pri vinjeti ter 10eur ki jih ponavadi dajo enkrat letno če skleneš takrat članarino za naprej.

Torej, 40-10-6-6.79=17.21€

To pa je že tam-tam s tem da "veš kje imaš rezervni ključ".

Da ne govorim o tem če gre res karkoli narobe na cesti.

Tilen ::

Mogoče sem malo nerodno napisal. To je bilo mišljeno v primeru, če nisi član AMZS. Marsikdo recimo ne ve, da na AMZS tudi žarnice brezplačno menjajo in se ti ni potrebno zafrkavati, če imaš težko dostopne.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Ghost7 ::

Ko spelješ, se pri neki hitrosti avto zaklene, ne po metrih! Ker če ti avto uide ga načeloma še ujameš, odpreš in skočiš vanj.

Avto ima mehansko ko potegneš kljuko odklep in odpiranje vrat z enim potegom (VAG grupa ostali mislim da enako), kljub odsotnosti akumulatorja z notranje strani odpreš vrata z enim potegom kljuke.

Ob trku,kjer se sprožijo air-bagi, se isto sekundo odklenejo vrata, prižgejo vse štiri utripalke in, če je avto opremljen z SOS, kliče SOS.

Da bi ostal zaklenjen po trku z notranje strani je zelo malo verjetno, če sploh. Ker če se ne da odklenit je avto že toliko "zličkan", da tako ali tako pomaga samo rezanje, četudi ne bi bil zaklenjen.

Za odpiranje z zunanje strani, vsak kamen, ključ za rezervno kolo razbije šipe. Ampak spet, če je avto toliko zličkan, da so osebe v avtu nesposobne odpret vrata, naj bi se avto sam odklenil, ker je tako dizajniran (tretji odstavek).

Nič pa ne garantira 100% delovanja. Ljudje so že umirali zaradi pasov, če bi bili nepripeti bi MOGOČE preživeli. Ampak, ker je statistika uspeha reševanja težjih poškodb ali preprečitve smrti tako zelo visoka, naj nikomur ne pade na pamet neuporaba pasu.

Res pa je, da pri nezaklenjenem vozilu so posledice lahko bolj materialna škode ob kraji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ghost7 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ključ za avtomobil? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5721449 (8548) donvito
»

Monty Hall problem, 4 vrata

Oddelek: Šola
334323 (3644) Jst
»

Največje bedarije ali smešni dogodki ki ste jih kdajkoli videli ali doživeli (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9114273 (9746) Unknown_001
»

Zaklenjen vhod v blok

Oddelek: Loža
487235 (5662) Mesar
»

Zaklenjen pasat (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5716896 (14310) Malajlo

Več podobnih tem