» »

Super Duper Comp ... vase mnenje/predlogi

Super Duper Comp ... vase mnenje/predlogi

Dr.SmaSh ::

Hi!

Torej...ker imam kr dober obcutek glede mature sem se lotil sestavljanja moje "dream" masine na papirju. Ciljam nekje na ceno do 300k (z vodnim) in tole sem skup spackal z par frendi, ki so mi pomagali.

=War Machine v2.0=

DRAGON DX-01B-D - 22.920 SIT
ABIT NF7-S NFORCE2 DDR (Ver. 2.0) +SB+LAN+SATA+FW - 29.500 SIT
ATHLON XP 2500+/512 (1.83GHz) BOX - 28.560 SIT
2x 256MB PC3200 DDR TwinMOS/Winbond - 26.160 SIT
WD 120GB 7200 ATA100 8MB - 35.400 SIT
FDD 3,5' 1,44MB - 2.280 SIT
LOGITECH MX500 OPTICAL - 13.800 SIT
PIONEER DVD120S 16X40X OEM - 12.240 SIT
LITE ON 52/24/52 IDE RET - 13.080 SIT
LOGITECH INTERNET NAVIGATOR SE - 11.880 SIT
ATI RADEON 9500PRO 128MB DVI/TVOUT RET - 57.480 SIT
-----------------------------------------------------
Super Duper Comp - 253.300 SIT


Cene so vzete iz Mlacoma in nekaj iz Jae.

Comp bom uporabljal za 3d oblikovanje, igre, multimedio, tipkanje v Wordu itd. :D

Zheegec ::

Mislim da je vse ql. Samo grafo boš težko našel, ker jih ne delajo več.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

bmen ::

Pa maš TI 300k SIt al tvoji starši???

a ne bi raje kupil Pc za naprimer 200K SIT in peljal starše na počitnice na morje. ;-)

- drugače je mašina Ok, le ne vem če bi sam dal za miš 13 K sit /mi optična Logitec OEM za 3,5 SIT zelo dobro dela (pa še zgubit je ne moreš ker je na kablu, enako velja za tipkovnico - tu mač money for stuff.
- če si kolikor toliko OCerja boš mašino malce navil - mogoče boš imel boljši občitek če boš navil počasnejši procesor bolje od sosteda, ki je zanj plunil XX kilo SIT več kot ti -. pa ga vseeno nabiješ v 3D marku)

BTW - kaj pa monitor- pa ja ne boš imel ob taki mašini "starega"!! monitorja.

lep pozdrav
bmen (ki si mora PCje kupovati sam ;-((
ti

Dr.SmaSh ::

Monitor ze imam --> NEC LCD 1701

Sem malo premisljeval in sedaj si bom 1. kupil "samo" comp in bom pol cez kaxen mesec se vodno.

Miskon in tipkovnica sta na kablih...MX500 rabim... 8-)
..:: LIVE 2 OVERCLOCK, OVERCLOCK 2 LIVE! ::..

asPeteR ::

Dr.SmaSh:

Ce hoces RES super duper comp in kot vidim navijas, ne vzemi nic drugega kot ABIT IC7(canterwood chipset) ter Intel P4 2.4C/800MHz/HTT. Cicer mal vec kesa, toda, kot sem reku, tale kombinacija je ZELO navijaska ter hitra. Pejt mal na x-bit labs pod procesrje ... Tam je en dober clanek ...
http://blog.stegnar.com

overman ::

asPeter mislim da so predvsem athloni znani po tem da se dobro navijajo. S tako plato kot je abit in pa t-bred procesorjem so moznosti za navijanje zelo velike. Jaz imam naprimer athlona 2100 in ga brez kaksnega povezovanja mostickov, voltmoda, vodnga hlajenja spravim na 2290Mhz! Mislim da tega s pentiumom ne mores pocet, ce se motim pa mi prosim povej ker nocem bit neki zanicevalec pentiuma. Dr.Smash ti pa probaj dobit radeona 9500 pro saj je kartica res prava zverina-preizkuseno. Kaksno vodno hlajenje pa bos imel-homemade? Upam da si dobro opravil maturo>:D
Früher oder später wird jeder Geometer :p

asPeteR ::

overman: Kaj naj recem? Hja poglej moj argument. No?

Aja, da ne bo pomote, jaz imam identicno konfiguracijo kot jo namerava on kupit ... Toda, ce bi jaz zdele kupoval, bi kupil to intel-canterwood-P4 C navezo.
http://blog.stegnar.com

overman ::

Saj je razumljivo: vec dnarja vec musike, ampak v nekaterih testih ga je pa Xp 3200 prehitel. Sicer pa meni da procesor-ce mas kaksnih 3000Mhz rabis prekleto dobre komponente da izkoristijo vse kar zmore procesor. Sicer pa je to odlocitev posameznika :D

asPeteR ::

->rabis prekleto dobre komponente da izkoristijo vse kar zmore procesor.

Jaz bi reku da rabis prej preklet "dober" software.:)

Kakorkoli, podal sem le predlog. Ker stvari se spreminjajo. Niti ni vec AMD tako poceni kot je bil glede na intel. Primer: Ceni procesorja P4 3.0/800/HTT in AMD 3200+ sta priblizno enaki, s tem da je intel veliko hitrejsi(v povprecju). Tko da, Intel tudi pocasi postaja zanimiv za overklokanje. Res pa je da je cena kar dosti vecja od NF7 in barton naveze. Ampak dobis intel kvaliteto in visji overklok, kar pa je dosti.
http://blog.stegnar.com

Dr.SmaSh ::

Hvala za predlog ... but ill stick to the AMD™

Ce bi ze kaj boljsega vzel bi to bili le rami ... 2x512.

Vec kot pa zapravim za PC manj bom imel za navijanje in modifikacijo compa. Vodno bo kombinacija ... nevem se tocno.

Ce je kdo, ki videl, da imajo tole mojo grafuljo naj mi pove prosim ... a imajo pri mlacomu?
..:: LIVE 2 OVERCLOCK, OVERCLOCK 2 LIVE! ::..

Samuel ::

sej kartica je pri njih v akciji (desno zgoraj mas)

verjetno do razprodaje zalog, tok da ce jo mislis kupt se podvizaj :\

dr.J ::

Super duper mašina brez backupa??? A boš na flopije razne divxe in podobno velike fajle tlačil?

Vzemi dva enaka diska in naredi mirroring, ali pa vsaj DVD+/-RW namesto dveh optičnih enot.

San ::

Samo ne it v Mlacom, ostalo ok.

Dr.SmaSh ::

dr.J mislim, da bom ostal pri tem kar imam oz. sem sestavil na listu...hvala pa za predlog.

SunTrace katero trgovino pa predlagash?
..:: LIVE 2 OVERCLOCK, OVERCLOCK 2 LIVE! ::..

San ::

Recimo AGT.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vaše mnenje o sistemu

Oddelek: Kaj kupiti
401468 (1161) Grey
»

začetna izbira: AMD ali Intel? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1105340 (3709) JohnyB
»

SOS: Nov comp - 250k

Oddelek: Kaj kupiti
111249 (1060) Grimlord
»

Kakšna se vam zdi ta konfiguracija?

Oddelek: Kaj kupiti
411366 (958) Samuel
»

Pomoc pri Konfiguraciji za vsesplosno mletje (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
573975 (3237) Zheegec

Več podobnih tem