» »

Dirt 4

Dirt 4

oo7 ::

Dirt 4 announced for PC, release date given green light for June

The series that kicked off with Colin Mcrae Rally 19 years ago is set to welcome its latest inductee: Dirt 4. The follow-up to 2015's Dirt Rally, Codemasters' newest addition to the classic off-road racing collection is due to launch on June 6, 2017.

When it does it'll bring with it 50 cars and five rally locations spanning Australia, Spain, Michigan, Sweden and Wales—a circuit that's said to boast "millions" of different driving routes.

Game modes include Landrush, a short-course dirt track whereby racers take to Pro Buggies and Crosskart vehicles; Joyride, which offers a free-play area, and smash and laptime challenges; The FIA World Rallycross Championship, where players can race at Montalegre, Lohéac Bretagne, Hell, Holjes and Lydden Hill, among other locations; and a career mode.

http://www.pcgamer.com/dirt-4-announced...


DiRT 4: the announcement [UK]

oo7 ::

Njihova uradna stran : http://www.dirt4game.com/uk

Codemasters' newest addition to the classic off-road racing collection is due to launch on June 6, 2017.

Sssaga ::

Hmm, sm pa mislu, da je Showdown bil mišljen kot DiRT 4, saj je za razliko od 3-ke uporabljal naprednejši pogon in se mi ni zdel kot nek dodatek trojki. Res pa je bil kar kratek.

Buggy ::

Showdown? Rally? ...tipicna ameriska bedarija in ne nadaljevanje prave rally scene... od kje te ideje? Sele Dirt Rally je vrnil pri CM stvar v prave okvire, ko sem se ze ustrasil, da so fantje zasli...BUM! Zdej pa ce bo D4 kombo DR in D3 sem lahko samo srecen, sploh, ker obljubljo se generator prog in bo vrednost spila toliko daljsa in toliko bolj zanimiva.
Bos res moral pokazat on-the-fly skill in improvizacijo na sami progi, ki jo nisi kot zdej prej en teden dudlal v singl mode-u, pol pa uletet na session/ligo in tem delat alt+f4 fejkanja kot se to enim sprdne.
V zivo, s chatom in z vsemi castmi za dobro voznjo na meji, ti je se vsak cestital se v D3...tukaj upam se na boljse.

Sssaga ::

DiRT bo imel buggy-je in ostalo iz trojke s fiziko Rally edicije, a malenkost izboljšano. Videi demo prezentacije so že na YT. Upam, da Ken Block sranja ne bo v karieri-to si lahko samo na volan fural-tipkomlaticlina in xbox360 pad ni blo šans, z G25 je šli bp. Zarad tega mi je Dirt 2 overall boljši od 3-ke.

Siddh ::

V dirt rally bi tudi lahko dali to generiranje prog.


djabi ::

Ali lahko kdo priporoča kakšno moderno arkadno igro na temo rally?
Nekaj v smislu kot so bili Pro Rally, Michelin Rally Masters, starejši Colin McRae Rally (1, 2), SEGA Rally ..?

Dirt 2 sem žal zamudil, na Steamu je umaknjen, obenem sem slišal, da je bil cel cirkus z Windows Live. Kolikor vem le tega niso nikoli odstranili (tudi na Steamu ne).

Na Steamu sem pred kratkim kupil Colin McRea Rally Remastered, ki je meni osebno super, edino variant cest bi lahko bilo več, predvsem pa avtov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: djabi ()

dottor ::

Če hočeš čisto arkado najdi kje Sega Rally (Revo). Sam ga že en lep čas iščem ampak ga ne najdem ne fizično ne digitalno, in sem mogu posešt po travniku :8)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

djabi ::

Hvala. Ampak a to deluje na novejših računalnikih? Ker je to neka stara igra še iz 90-ih ali ne?

Sem pa videl, da baje deluje v emulatorju MAME:

dottor ::

;)

Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

djabi ::

Ah, hvala. Zdaj sem malo pobrskal, pa res obstaja novejša igra od teh starih SEGA relijev. Sploh nism vedel. Thnx.

Torej se to igro ne da več nikjer legalno dobit?
Bom še malo preveril na Bolhi ipd.

Je to ta igra?
http://www.bolha.com/racunalnistvo/igri...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: djabi ()

dottor ::

Ja to je ta ;)
Če jo uzameš naloži takoj zadnji update (googlaj) ker popravi kar precej bugov.

Smo pa drugače že hudo v offtopicu.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

djabi ::

Hvala. Kolikor berem, bo Dirt 4 imel morda tudi arkadni način.

oo7 ::

oo7 ::

Dirt 4's Custom Stage Creator Is a Total Gamechanger


-

Buggy ::

tole je ena stvar, ki jo tako tezko cakm, kot se nobenega spila do sedaj. D3 se zmneraj nazigamo intuziasti (kolegi s celega sveta) in to so tipi letnika 1970 in dol...seveda dobri improvizatorji. Stvar je bila od 2011 najprej tekmovalna, potem frustrirajoca, sedaj pa je postal za redne petkove udelezence community.
Ce bo tole res zmes Dirt rally (simulacija), ki je noro dober in zahteven ter MP od D3 je popolna zmaga za naslednji par let!
Zame dosti bolj zajebana izkusnja kot nadrkat par ovinkov na znanih dirkalnih stezah in pol sam gledat, da ujames apex in ce si pocasen, pac drzis boljse stratesko pozicijo za sabo. Sux!

Tukaj v rally so v igri milimetri in zacetna hitrost kako si v ovink prisel v slide-u, ti nic ne pomaga popravljanje, ker ga z volanom dost ni (G-force dela cudeze)...samo gas te resi ce si dopustil to opcijo se pred ovinkom, ki pa na 7 minutni progi ni glih od muh za razliko od 2min krogov, ki jih nekak zastekas na dirkaliscih.. Ni to steza, ko zajebes ovink in zgubis sekundo in se enostavno resis...tukaj si zajebal na ozki progi (ni izletnih con in siroke proge) in zjebal avto...zali se sebi. Good luck next time bro!

Buggy ::

Ce je kdo vozil kdaj 5 GT turbo ve kako zajeban je drzat linijo na taki ozki in slippery stezi in kaj se dogaja za volanom, da takole odpeljes...D4 obljublja to v MP...kaj ces lepsega!

Buggy ::

pa se drugi extrem od prej, ko je bil avto pol casa v luftu...3 razlicne podlage :D

dottor ::

Jaz sem opustu dirt rally sploh zaradi neraznolikosti, ker je zadeva kljub menjavanje grupe in avtov preveč repetitivna :|
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Buggy ::

ekola, za taksne delajo v D4 Your stage, tako da ti raznolikost ne bo usla in bos lahko vedno znova obcudoval drugacno okolico...tko kot to drugac delas na stezah ;)

dottor ::

Se pravi še več panoramskih voženj :)) Pa upam da dodajo kej več divjadi ki skače čez cesto, njoki z divjačino bi lahko padli v garažah :))
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

oo7 ::

DiRT 4 - Introducing Your Stage

Sssaga ::

dottor je izjavil:

Se pravi še več panoramskih voženj :)) Pa upam da dodajo kej več divjadi ki skače čez cesto, njoki z divjačino bi lahko padli v garažah :))


In folk, ne pozabit na folk. In kakšen prst v zbirnem kanalu med havbo in vetrobransko šipo.

dottor ::

Ja če bo grupa B množica more bit, za dodatno vzdušje in spomine iz videokaset.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Buggy ::

danes je na Dirt Rally Daily event z Group B Peugeot 205 T16 Evo 2, nocna po Walesu...ce si hiter lahko tud kaksno srno al pa zajca picis, gledalce pa tud komot najdes...pa nema restartov...enkrat lahk odpeljes, pa ajmo muda na plano. Porocaj, ce bo cas za panoramo ;)

dottor ::

Dirt Rally mi je je ratal malo preveč repetitiven, tako da ga sploh ne igram. Sem prešel na Project Cars, zdej ko je dovolj poceni in je večina bugov popravljenih :|
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Buggy ::

caki mal...Dirt Rally ti je postal repetitiven? Sim, kjer imas proge dolge po 8 minut in je res ne mores nadrkat na pamet, da bi jo odvozil s kaksnih res konkretnim casom, pa tudi ce rata, bos naslednjic v ovinek na pol prisel cisto pod drugimi pogoji kot prvic in bos primoran improvizirat.

Project cars, kjer imas pa v najboljsem primeru 3 minutno krozno (ce izvzamem panoramsko drajsanje ob californijski obali) na pregledni pisti, ki jo vozis v vseh simulacijah pa ne?
Cudno postavljeni kriteriji glede ponovljivosti IMHO. DR je meni se vedno zelo velik izziv, ker se na tisti ozki progi dogaja dosti vec kot na siroki pisti...tudi balance med biti pogumen in (pre)hiter ter med vozit safe (po tvojih besedah panoramsko) je dosti bolj adrenalinski in hvalezen pri DR.

dottor ::

Ne me razumet napak ampak mi je bil colin mcrae in prva 2 dirta precej bolj všečna, sploh zaradi raznolikosti dirk in vozil ki so ponujali.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Buggy ::

Oprosti, samo D2 sem tudi jaz s kolegi krepko preguslal in za pure rally evente ni bilo toliko prog/avtov, kot jih imas danes v DR. Ce pa te moti da ni raznih Baja/Buggy/Trailblazer avtov in prog potem to ne govoriva vec o rally spilu.
Pa da se tudi midva ne bova narobe razumela...D2 in D3 sem sam preguslal do konca in se vedno se ob petkih s kolegi (vecinma svedi) dobimo na "memorial" eventih. Samo to ni to kar ponuja DR in kar naj bi ponujal tudi D4...D2/D3 je arkada in lahko zraven komot pirckas, pa si se vedno dober, nekoncentracija v DR te pa stane po prvem skoku in pristanku v ovinek avta, ki gre v "maline"...in upam da Dirt 4 samo se nadaljuje tradicijo DR, kot to obljubljajo v sim modu. Za lagano sportski pa lahko nekaj takega kot je bilo v D2/D3 (gamer mode)...ceprav je bil D2 dosti bolj neprizanesljiv kot D3...upam res na najboljse pri D4 in sem ze cist nahypan :P

Upam da se kaj vidimo na stezah D4, kjer na zalost pred skokom ugotovis, da si zajebal s teziscem, kotom ali hitrostjo...potem pa ko pristanes poizkusas stavr resevati....neprecenljivo :D

dottor ::

Pač sam nisem nek pro in "vozim" ljubiteljsko in se mi ne gre tolko le za rally ampak mi je bil D2 in D3 ušečen ker ni ponujal le rally. Vem da je rally v imenu Dirt Rally-a ampak sem vesel da v Dirt4 ne bo le-ta. In ne đimkana so smeti.

Zato mi je recimo project cars ušečen, ker imaš res celo paleto vsega po malem. Imaš gokarde, pa nižje klase, pa gt3 klaso, pa le-man, ...
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Buggy ::

vse kul, sam ne podcenjevat potem DR potenciala in nacina voznje in s tem posredno tudi D4. Tale panoramska voznja je mal tricky. Na Nürburgring jo lahko tud zganjas, pa bos vseen suxal...sam okolica je pa lepa avtov kokr ces v assetto corsa, penalov ce bos zbil gledalce pa ne dobis zal za razliko od DR...ce pa stejes se kolk casa si v unknown zoni t.i. zraku, pa je primerjava in izziv pr tem nepredmeten ;)

D2/D3 je arkada, ki jo komot spilas na tipkovnici in gamepadu...pri DR lahko pogledas, da dobri casi brez volana ne stejejo nic. D4 mora biti hard-core...se bolj kot DR, ce bi lahko izbiral in random stage v D4 je korak v pravo smer...sploh ce bo multy on the fly kot v d3.

Meni je dosti boljsi spil, ki je zajeban in se borim s progo in sam s sabo, kot pa drkanje 5-ih ovinkov do perfekcije na pistah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

Seljak ::

Primerjati Dirt rally z PC,Assetto Corsa in drugimi podobnimi igrami je malce neumno. Še bolj neumno je primerjati samo vožnjo po šlajfi in HP v rally igri. Imam vse omenjene igre in nikakor ne morem reči,da je recimo Dirt rally slaba ali pa da nima potenciala. Seveda ga ima,ni pa to simulacija. Če želiš simulirati dogajanje na makadamu moraš upoštevati zelo dosti dejavnikov,ki vplivajo na morebitno deformacijo pnevmatike (segrevanje,obraba,deformacija,trdota pnevmatike,...). Potem pa je tukaj še zunanja temperatura,ki seveda vpliva obnašanje pnevmatike na površini in konec koncev tudi sama površina,po kateri se vozi.
Recimo simuliranje asfaltne površine in vožnje po njej je v Dirt rally-u malce sumljiva. So pa recimo "dobro" naredili vožnjo po makadamu.
Torej, manjka še zelo dosti,da bi lahko rekli,da Codemasters delajo odlične simulacije. Delajo namreč približek nečemu,ki pa na koncu ni dokončano tako kot bi moralo biti.
Kaj jaz pričakujem v Dirt 4: Izbira vrste pnevmatike (trda,mehka,..),segrevanje pnevmatike, obraba pnevmatike,ki vpliva na končni izid dirke oz HP, obnašanje dirkalnika na asfaltu (ki je sedaj porazno),simuliranje dirkalnikov na splošno (ki je trenutno zelo sumljivo),...Ko bo tole realizirano potem pa bomo lahko rekli,da so Codemasters poskusili narediti simulacijo. Do takrat pa je to igra za preganjanje dolgčasa, za popestritev časa z prijatelji z katerimi se lahko pomerite,kdo hitreje prevozi rally traso.

Ps:
Meni je recimo dosti boljša simulacija iRacing,kjer se borim z dirkalnikom na asfaltu,kjer se grip (oprijem) spreminja glede na padanje sence oz glede na obsijanostjo površine z soncem. Prav tako mi je všeč za to,ker se spreminja grip zaradi obrabe pnevmatike na katero vpliva stil vožnje. Všeč mi je tudi zaradi tega,ker so dirkališča lasersko skenirana in ker ob nesreči z dirkalnikom le ta ne razpade kar tako,kot se to recimo zgodi v PC, ampak lahko deformacijo obese povzroči že malce preveč "pojahan" robnik. No,lahko bi še našteval ampak je brez veze,ker nekomu,ki mu tovrstno nabijanje krogov ni všeč bo to raje preslišal. No,morda pa si premisliš,ko boš poskusil dirt verzijo v iRacingu,ki ga z razliko od Codemasters delajo že kar nekaj let. Ja,samo z blatom in fiziko dirkalnika,ki vozi po blatni površini se ukvarjajo nekaj let,da bodo izdali perfekcijo. Zakaj? Za to,da lahko opravičijo besedo simulacija in,ker si ne smejo privoščiti,da bi kakšen RL voznik rekel : "Ej,to ni ž od simulacije".
Zaključek: Mislim,da bo Dirt 4 dobra arkada,ki jo bom kupil samo zaradi tega,da bom spet svetu dokazal,da niso spremenili prav ničesar,razen dodali dve ali tri funkcije,ki sedaj morda manjkajo v Dirt rally-ju. In ja,enako bo z Project Cars 2.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Seljak ()

oo7 ::

SYSTEM REQUIREMENTS

MINIMUM:

OS: 64bit Versions of Windows 7, Windows 8, Windows 10
Processor: AMD FX Series or Intel Core i3 Series
Memory: 4 GB RAM
Graphics: AMD HD5570 or NVIDIA GT440 with 1GB of VRAM (DirectX 11 graphics card required)
Network: Broadband Internet connection
Storage: 50 GB available space
Sound Card: DirectX Compatible soundcard
Additional Notes: Supported Graphics Cards: NVIDIA GT 440 or Above, GT 530 or Above, GT 630 or Above, GT 720 or Above, GTX 900 Series, GTX 1000 Series AMD HD 5570 or Above, HD 6570 or Above, HD 7570 or Above, R7 Series, R9 Series, RX Series



RECOMMENDED:

OS: 64bit Versions of Windows 7, Windows 8, Windows 10
Processor: Intel Core i5 4690 or AMD FX 8320
Memory: 8 GB RAM
Graphics: NVIDIA GTX 780 or AMD R9 390
Network: Broadband Internet connection
Storage: 50 GB available space
Sound Card: DirectX Compatible soundcard
Additional Notes: Supported Graphics Cards: NVIDIA GT 440 or Above, GT 530 or Above, GT 630 or Above, GT 720 or Above, GTX 900 Series, GTX 1000 Series AMD HD 5570 or Above, HD 6570 or Above, HD 7570 or Above, R7 Series, R9 Series, RX Series

dottor ::

Vse lepo in prav ampak 55€? 8-O
Konzolašem lahko zabijejo tako ceno ampak za PC je pa absurd (verjetno bo travniška dokaj hitro na voljo). Osebno dokler ne pade cena tam na ene 25-30€ je niti ne povoham...
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Buggy ::

37€ imas na G2G

Sssaga ::

Kot vedno v seriji, bo najnovejši del poganjal praktično vsak PC sistem.
Evolucija EGO mašine ne prinese kakšnih sprememb na tem področju. Po vsej verjetnosti bo Core 2 Duo in 4 GB RAM-a spet dovolj, če sklepam po Dirt 3 in Rally :D

Na te sistemske zahteve se ni za zanašati; neštetokrat sem že dokazal, da pretiravajo. Očitno se ne marajo igrati z refundi ali podobnimi problemi (support) in raje uberejo konzervativni pristop z manjšim obsegom testiranja in se tako losajo določenega deleža folka, ki bi potencialno predstavljal probleme.
Koliko iger je smatralo Core i3 (ali celo i5!) za minimum pa dejansko solidno dela na zastarelem dvojedrniku tipa C2D (nad 30 FPS brez zatikanja z zanemarljivim deležem obdobij pod 25 FPS).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sssaga ()

oo7 ::

Zaenkrat na open critic 85



http://opencritic.com/game/3871/dirt-4


Hobby Consolas 92 / 100
IGN 9.2 / 10.0
God is a Geek 9.0 / 10.0
GameSpot 9 / 10
Xbox Achievements 90%
PlayStation Universe 9.0 / 10.0
GameGrin 9.0 / 10.0
Gaming Nexus 8.8 / 10.0
PlayStation LifeStyle 8.5 / 10.0
COGconnected 84 / 100
IGN Italy 8.1 / 10.0
Push Square 8 / 10
Hardcore Gamer 4.0 / 5.0
TheSixthAxis 8 / 10
Forbes 8.0 / 10.0
GamesRadar+ 70 / 100

oo7 ::

DiRT 4 - Launch Trailer


.

kitl76 ::

Pa ga imamo :)) Dober špil.

dottor ::

Jaz bom upal da na salsih spustijo ceno na neko bolj normalno številko.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

tovsti55 ::

Igra kdo? :D Men je dober špil, tut na g920 se kar lepo vozi ;)

Buggy ::

tovsti55 je izjavil:

Igra kdo? :D Men je dober špil, tut na g920 se kar lepo vozi ;)


Seveda! Odlicen je tako karierni nacin, kot multiplayer! Z malo prilagajanja volana ter setupov z dodatkom car upgradov je skorajda se vecja uzivancija kot Dirt Rally (naj me koklja brcne, da bom kdaj to reku, pa naj se haterji na glavo postavjo zarad mene :)

Seveda assisti off ter simulacijski nacin, pa ce je le mozno random generirani stage-i. Ko temu dodas se tisti pravi zabavljaski multiplyer iz Dirt 3 je pa kombinacija zame res popolna.

IL_DIAVOLO ::

Staro sranje, novo pakovanje. Samo da se stanca.

Zgodovina sprememb…

oo7 ::

Dirt 5 | Official Announce Trailer

opeter ::

Jeeeej, mogoče pa bomo le dobili naslednika Dirt 2/3 ter duhovnega naslednika SEGA Rally :D
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Bantani ::

Upam,da bo naslednik 2ke:D

opeter ::

Video ne dela, mogoče pa bo ta:
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Bantani ::

Playstation umaknil video...pa še dobr je zgledal:)

To zimo je katastrofa igrat,ko skoraj nič ne vidiš pred seboj:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bantani ()

opeter ::

Še en dober "gameplay video" o Dirt 5:
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Bantani ::

Dirt 5 - Playgrounds



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DiRT Rally 2.0

Oddelek: Igre
272672 (568) nirburu
»

Sim Racing Slo-Tech Kotiček

Oddelek: Igre
283327 (848) globoko grlo
»

Dirt 3 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
10916594 (3172) Buggy
»

DiRT Rally (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Igre
27941211 (20227) vostok_1
»

Dobra Rally igra?

Oddelek: Igre
474350 (3315) opeter

Več podobnih tem