» »

Mint Cinnamon

Mint Cinnamon

lojk ::

Ko sem včeraj po kakšnem mesecu zagnal Mint 17.3, mi je po nekaj minutah začel zmrzovati. Prej tega ni bilo nikoli. Na mašini vmes ni bilo nikakršnih hardwarskih ali drugih sprememb. Inštaliral sem najnovejšo verzijo 18.1 brez formatiranja in po tretjem zagonu je spet začel zmrzovati. Na forumih je sicer kar nekaj enakih težav vendar nisem našel nič uporabnega. Ali je kdo imel podoben problem?

Ribič ::

In kako oz. kdaj ti zmrzne? Ko bootaš, v desktopu, ko ga ne uporabljaš, med brskanjem na netu, gledanje filmov, itd.
Po moje je zagotovo nekaj hardware-skega, ker sam Mint Cinnamon pri meni deluje normalno na večih mašinah.
Ali imaš to laptop ali namizni računalnik? Daj preglej, da se ti zadeva kje ne pregreva.

lp

lojk ::

Namizni z win7, ki špilajo normalno. Enostavmo, ko kakšne programe odprem (naloženi samo tisti ob inštalaciji), se po parih minutah ne odzivajo več, ne moreš zapret, ne deluje start gumb, miška deljuje normalno, po nekaj časa, delno odmrzne pa spet isto.

Poldi112 ::

Z Cinnamon sem imel iste težave - freezal na 3 različnih mašinah (tako kot tebi, 18 in 17.3), samo na eni delal stabilno.

Mate je mislim da delal ok. Ampak sem šel kar na Debian Mate.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Ribič ::

Se pravi, da ti sistem le deloma zatrokira. Tole bi znalo biti tudi kaj sistemskega. Daj na začetku, ko se komp še odziva, odpri en terminal (ukazno vrstico) in noter vpiši "tail -f /var/log/syslog" brez narekovajev. Okno malo povečaj, da se bo videlo kaj noter piše ter ga daj nekam na stran (ga ne zakrivaj z ostalimi okni). Nato PC malo uporabljaj in počakaj da zamrzne. V tem trenutku poglej, če se v terminalu izpiše kaj novega, kar bi lahko nakazovalo na sistemsko napako.

Ali lahko sploh prideš v konzolo (pritisneš ctrl + alt + F1), po tem, ko ti komp zmrzne?

lojk ::

ctrl + alt + F1 deluje normalno. Zanimivo, ko sem vstavil dvd, da bi ponovno inštaliral mint s formatiranjem, tudi ta zmrzne. Upam pa, da je grub na c particiji, da mi še zagona ne sfiži.
Bom probal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lojk ()

Poldi112 ::

Meni je kompletno zatrokiral. Tipkovnica neodzivna, grafika spacana. V logih nič konkretnega. In ker je bilo to na več različnih pc-jih, kjer so prejšnji os-i (ubuntu, win) normalno delovali, in kjer Debian normalno deluje, sem tu zaključil.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Horejšio ::

Nekaj so ga vceraj in danes polomili z upgrejdi paketov. Naložite nove in bo OK.

Ozric ::

Brez HW podrobnosti je zelo težko ugotoviti kaj je razlog za tako freezanje. Cinnamon je precej problematično okolje- nestabilno in požrešno. Za foro vrzi gor kak lažji desktop, xfce npr. in testiraj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ozric ()

wungad ::

Probaj samo disablat eye-candy v desktopu. Compiz?
.

lojk ::

Izšla KDE verzija, nobene razlike. Zanimivo, da mi vedno vrže sistemsko uro za 1 uro nazaj, kar opazim šele v Winsih. Lahko pa tipkam v ukazno vrstico in jo tudi z miško ugasnem.

frke ::

Na starejši računalnik (Core2duo procesor, 2 gb rama, grafična kartica 128mb) sem instaliral Ubuntu - grafika je/ni delala. Xorg se je sesuval. verzija:16.04

Nato sem namestil Linux mint cinnamon. Delal je počasi, neodzivno. Verzija:18

Šele z nameščenim Linuxmint xfce sem zadovoljen. Izgleda da so bili problem resursi. Verzija 18 sedaj nadgrajena na 18.1
Sedaj sem zelo zadovoljen s staro mašino!!

lojk ::

Bom probal še xfce.

Poldi112 ::

lojk je izjavil:

Izšla KDE verzija, nobene razlike. Zanimivo, da mi vedno vrže sistemsko uro za 1 uro nazaj, kar opazim šele v Winsih. Lahko pa tipkam v ukazno vrstico in jo tudi z miško ugasnem.


Linux uporablja UTC, win pa ne, zato ti ura štrika. Ampak verjetno ni panike, ker jo hitro sinhronizira nazaj?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

lojk ::

Ali naj iz win formatiram linux particije in poskušam na novo inštalirat?

Poldi112 ::

Ne rabiš iz win formatirati, bi bo installer, oz. mu boš označil.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Horejšio ::

Lojk, se pravi, si me hotel nategnit s problemom ?

Ribič ::

lojk je izjavil:

Izšla KDE verzija, nobene razlike. Zanimivo, da mi vedno vrže sistemsko uro za 1 uro nazaj, kar opazim šele v Winsih. Lahko pa tipkam v ukazno vrstico in jo tudi z miško ugasnem.

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\TimeZoneInformation]
"RealTimeIsUniversal"=dword:00000001

lojk ::

Horejšio je izjavil:

Lojk, se pravi, si me hotel nategnit s problemom ?

Ne.
Nekako mi je uspelo inštalirat kde verzijo.
Problem se je spet pojavil. Premaknil sem miško v sosednji usb in stvar je izgledala rešena-za neka časa. Priključil sem drugo miško-isto. Je pa ko skrolam s koleščkom firefox, slika trza. Pravzaprav trzajo vsa okna, ko jih odpiram/zapiram.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lojk ()

Ozric ::

lojk je izjavil:


Nekako mi je uspelo inštalirat kde verzijo.

KDE? Bravo...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tu je Ubuntu 15.10

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
4918677 (13197) Ozric
»

Ubuntu 14.10: na zahodu bolj malo novega (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
6929058 (24002) DuleKrtola
»

Izšel Ubuntu Linux 14.04 LTS (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
5721671 (16991) driver_x
»

Netbook, Ubuntu?

Oddelek: Operacijski sistemi
448724 (7765) NSA Agent

Več podobnih tem