» »

Nadležna bolečina v vratu po poslušanju glasne glasbe

Nadležna bolečina v vratu po poslušanju glasne glasbe

hyuga ::

Imam že 5 let težavo pri poslušanju glasne glasbe.. in to le na levi strani glave. Ob daljšem izpostavljanju slušlkam se pojavi bolečina v vratu..ni zelo boleča, je pa nadležna in moteča - taka toga bolečina. Kaj za vraga je to? Začne se pri levem ušesu in gre dol po vratu do ramena. Verjetno oz. skoraj 100% je bil vzrok pred 5-6 leti ko sem na slušalke zelo glasno nabijal glasbo.. ne vem zakaj sem bil tako nepozoren in butast da sem to počel.. pač me je potegnilo - zdaj pa čutim poslediče že 5 let.

je pa zanimivo da, če poslušam na zvočnike..(lahko tudi glasno) se ta težava ne pojavi tako hitro oz. včasih sploh ne.. če pa mam slušalke gor se pa stanje hitro poslabša. poskušal sem se tudi izogibati slušalkam kakšen mesec ali dva.. vendar ne morem reči da je kaj pomagalo. Zakaj slušalke? velikokrat nočem motiti ljudi okrog mene in tudi ponoči pridejo prav.. torej je to skoraj nuja. V ušesih mi ne piska dostikrat - včasih se že zgodi - tudi kake "ear-drumming" včasih občutim ampak je v mejah normale.

še kaj bi poskusil, mogoče s kakimi čepki in bi jih imel notri par mescev da se uho spočije.

najbolj je čudno da je sluh ok, in da je bolečina v vratu - kot če bi bil vnet živec ali nekaj podobnega.

en tip je podobno opisal:

Everytime I put my headphones on to listen to music, the right/back side of my neck feels very strained. I try stretching it but it doesn't do anything.
Just now, I was listening to music for about 20 minutes and it happened. I tried fighting through it but its pretty sore now. I took the headphones off and my neck is fine now.
I'm at work, sitting the same way I've been sitting all day. My neck hasn't been sore today, except when the headphones go on. We have music playing all day however so it seems to be the music directly on my ears, yet the volume of music isn't anything mind blowing.

janezvalva ::

IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

D3m ::

Preveč tega?

|HP EliteBook|R5 6650U|

paraboŁa ::

Kiropraktik? Poleg tega delaj še kakšne vaje za večjo gibljivost, joga ipd. Ljudje danes presedimo 3/4 dneva in ni čudno, da je vse v pizdi na stara leta :D

Baja ::

kake slušalke maš? a maš uhlje pokrite ali ti slušalke pritiskajo uhlje ob glavo?

če maš slednje, probaj kak drug model.

Mare2 ::

Nekatere aplikacije (Android) ko vstaviš slušalko v mobitel, te opozori, da glasno poslušanje lahko škoduje.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

mihec87 ::

Imej gor nepriklopljene slušalke da vidiš če so problem samo slušalke..

hyuga ::

mihec87 je izjavil:

Imej gor nepriklopljene slušalke da vidiš če so problem samo slušalke..


ni problem v slušalkah - imam high end slušalke , ki pokrijejo ušesa.

darkz ::

A nebi šel to zdravnika da te pregleda? ker to ni ctrl+alt+del problem :)
|ryzen 3900x|, |2x8 ddr4 3600|, |x470-f rog|
|970pro 512|, |5700 xt|, |nzxt x52|, |omen 32|

LeQuack ::

Lahko tudi nehaš glasno poslušat glasbo, ušesa ti bodo hvaležna.
Quack !

xda develope ::

LeQuack je izjavil:

Lahko tudi nehaš glasno poslušat glasbo, ušesa ti bodo hvaležna.

Yea but it's not same felling.8-)

Phantomeye ::

kaj pa če so krive vibracije?

robertml ::

Še ena možnost:
ob glasnih zvokih se mišice okoli ušesa zakrčijo, ker telo hoče nekako zmanjšati odprtine v sluhovodu in s tem
zaščititi sluh.
Zakrčene mišice so pa boleče, saj so slabo prekrvavljene. Značilno je, da se te bolečine prenašajo na drugo lokacijo (poiščite: trigger point, oziroma mišične prožilne točke, kar znajo sprostiti določeni fizioterapevti); pri tebi vzdolž vratu v ramena. Če so mišice zakrčene zaradi nepravilne drže ipd. so te bolečine lahko še toliko bolj izrazite.
LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere bluetooth slušalke? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15334069 (8496) dope1337
»

Naglavne slušalke (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8726969 (16764) jaot
»

Naglavne slušalke

Oddelek: Zvok in slika
244390 (3887) D3m0r4l1z3d
»

Logitech G430 - Glasnost porazna..

Oddelek: Zvok in slika
152478 (1962) iDare
»

gaming slušalke (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8510194 (8761) r3dkv1c4

Več podobnih tem