» »

Program za 3D-model hiše

Program za 3D-model hiše

Sergio ::

Na bajti nameravamo izvajati določena dela, pa me zanima... Jaz bi rad 3D konstruiral našo hišo. Ali obstajajo za to namenski programi, ki bi mi delo olajšali? MI kaj priporočate?

Ali obstaja kakšen program, ki bi naredil 3D model iz večih fotografij hiše?

Vnaprej hvala za odgovore.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Sci-Fi ::

Priporočam 3D Studio MAX ali VIZ ali pa AutoCAD, pa še recimo ArhiCAD.
Podoben problem pri nas doma smo rešili z uporabo MAX-a.
Črnc pa sem bil seveda jaz.
Sci-Fi is the best way to dream

Sergio ::

Torej ni nobenega trotlzihr programa? Bom moral kar lepo vertex by vertex? ;)
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sergio ()

Blue3D ::

Ce znas nemsko.
3D Wohnungs Planer 2002
Imas standardizirana pohistva ki lahko pol kr narocis.

http://www.inetshop.ch/produkt2335.html




Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blue3D ()

Sergio ::

Blue3D: pa zunanjost hise?
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sergio ()

Sci-Fi ::

Seveda obstajajo tudi trotl zihr programi vendar jih pač jaz ne poznam preveč dobr.
recimo da sem nekaj našel kar mi je google vrnil: Link
Sci-Fi is the best way to dream

ToniT ::

Arcon Moj dom.
3D House Designer itd...

Highlag ::

Imaš zelo specializirane programe kot npr. Arhicad, vendar ne verjamem, da si ga lahko privoščiš :D. Pa tudi če si ga lahko je samouk malce kompliciran. Če te zanima več si oglej kakšno starejšo izdajo revije Klik, kjer so imeli tudi predstavitve in male šole teh programov.

pingo76 ::

Pskusi še prastari floor plan 3d ki je zeloooooo enostavna zadeva. Nevem če so ga kaj nadgradili saj sem jaz se zezal z njim še pod win 3.11:D. Archicad je pa zelo zmogljivo orodje in ni primerno za samouk oz. kar tako za en projekt (na hitro).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pingo76 ()

krneki0001 ::

Najboljši je 3D home studio architect. Maš že velik primerov, ima že sestavljene sklope in omogoča texture in posnetek kamere, tako da si na koncu dela ogledaš filmček kako bo zgledalo vse skupaj, poleg tega ti pa še do enega cegla natančno izpiše vse materiale in koliko jih rabiš, če seveda podaš mere ceglov in ostalega materiala.

LP
Nebivedu

Sergio ::

Nobeden od teg programov, če se ne motim, nima trial-dobe... 500 kun vrec v nek program, ker so mi pa screenshoti vsec, pa ni moj stil...

Se bomo ze kako znajdli... :)

Hvala vsem!
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

ToniT ::

Trubadur ::

za archicad se da dobit demo alpa študensko verzijo.Če te zanima samo zunanjost bajte,l uzam archija,zrišeš stene,streho,daš mal podrobnosti in je.
Ma pa archicad zelo gnil render engine ampak bo pomojem v redu.lahko pa si zrihtaš tut artlantis 4.5, render za archicad (podobn kt mr za mayo).

kake maxe,maye,... pozab ker niso namenjeni za to vrsto dela (arhitektura).priporočam archicad,ker je zelo lahk za zrisat stene,dt notr okna,vrat,streho.ok, streha je bl zajebana za zrisat.Maš pa še članke na 3delavnici.

aja cena archija je pa okol 1,5 miljona sit:D
Berite Thomasa!

Sergio ::

ToniT: hvala ;)
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

romci ::

Sergio:

za trotlziher UVOD lahka poskusi s fotogrametrijo.

Vcasih je obstajala tudi neka free lite verzija, ce jo staknes se kje na netu. :)

LP,
Roman
-- not all those who wander are lost...

l-note ::

Photomodeler-ja lahko zdownloadaš od tule: Download

Vendar si ne predstavljam kako bi si lahko z njim pomagal pri problemu, ki ga opisuješ. Ta program je namenjen izdelavi 3D modelov na podlagi fotografij in ne samostojni konstrukciji.

Crimson_Shadow ::

Čeprav obujam staro temo (3 tedne), vendar mislim, da sem našel program ki bi ti prišel prav. Če ga, seveda nisi že sam našel. Design Workshop bi bil pravi zate. Poglej sem. Potegni si dol Lite verzijo. Je zastonj.

zvery1 ::

....ampak naj te pota nikdar ne zanesejo k temu da bi risal hišo v autocadu.100x prezahteven za renderiranje...za 2D je pa simpl k pimpl.

LP
AMD X6 1090T, 16GB DDR3, GF 750Ti, Gigabyte 890XA-UD3,
1 x SSD, 4 x HDD, running Ubuntu 14.04 x64

Sid Izprijeni ::

Sergio,

Če hočeš priti skozi enostavno in udobno in nisi preveč zahteven, posezi po Rhinocerosu (Rhinotu). Glede na svojo prijaznost do uporabnika in zgovornost samih ikon je to neverjetno zmogljiv program, ki ob malo spretnosti izpljune še kar užitne renderje (resda malo stilizirane). Sicer ga pa uporabljajo tudi v profesionalne namene v industrijskem oblikovanju.

Ima še to prednost, da je dokaj nezahteven do strojne opreme in laufa precej hitro, hkrati pa poleg modeliranja vseh možnih prostorkih krivulj in plaščev omogoča tudi povsem tehnično 2D risanje v stilu AutoCADa. Hej, še celo bere in zapisuje v AutoCADov format DWG verzije 2000 in več (pa tudi manj, če želiš). Vrtenje tudi zelo zapletenega modela v 3D v realnem času mu je mala malica.

Kar je pa najlepše, je to, da se program dobi tudi v Trial verziji.

Link.

Res izvrsten program! :)
The true challenge of Creation lies not in the engineering...
...but rather in the ability to control one's project.

alf__ ::

naloži si Sims pa tam hišo nared ;)

FireSpit ::

:)
Burn, bleed all the lives of life,
ascend to The sky.

JanezekNovak ::

Yo!

BTW najboljši program za oblikovanje notranjosti in zunanjosti je na tej strani
http://www.punchsoftware.com/index.htm imenuje pa se Punch! Home Design Architectural SeriesTM 18.

Trotl ziher varianta je to!

Ajdi!

jamiroq ::

še en program: SketchUp, je res zelo enostaven, ima trial obdobje in dolg je samo 9.8 mb. Namenjen pa je točno za tisto kar ti hočeš...

tx-z ::

jst ti priporočam 3d home arhitect deluxe vsaj 3.0 verzija. Sem mel demo pa se je dal zlo velik stvari nardit.
tx-z

mihastopar ::

Kaj pa zdej? V današnjih časih je najboljši program za tole risat ker že? Mam Punch-a doma, še kej druzga? Pa tko da ne bo neki ful zahtevno. Pač debelina zidu, elektrika, pohištvo, ipd....

dzinks63 ::

bluefish ::

Za res hitro delo je precej učinkovit Google SketchUp.

Mipe ::

Za res hitro delo je precej učinkovit Google SketchUp.

To.

BlazV ::

Pozna kdo kak uporaben open source program za izdelavo 3d modelov iz fotografij - fotogrametrijo?

amigo_no1 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pisarne

Oddelek: Programska oprema
61103 (934) far cry
»

planiranje kopalnice

Oddelek: Programska oprema
52550 (2550) zk_eu
»

SketchUp zastonj! (potem, ko je proizvajalca, @last software, kupil Google) (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
8515082 (11409) Company
»

Risalni program za tloris

Oddelek: Programska oprema
512163 (1076) Amaterček
»

Program za arhitekturo 3D

Oddelek: Programska oprema
129110 (8977) Tomay

Več podobnih tem