» »

Polomljena nogica kavča

Polomljena nogica kavča

Galaxy ::

Pozdravljeni!

Polomila se mi je nogica na trosedu, tako da mi sedaj kavč rahlo visi in je postal neudoben. Da bo lažja predstava, kaj je narobe, prilagam slikice:

'Zdrava nogica'




'Polomljena nogica'






Očitno je, da se je nekako polomil nosilec, na katerem je nogica privita.

Na forumu sprašujem zato, ker (pomoje) če pokličem 'majstra' bo ziher kakšnih 100€+ za plačat. Iščem pa poceni, do-it-yourself varianto.

Kakšne ideje? Najboljšo idejo peljem na pivo :D
  • spremenil: Galaxy ()

Aston_11 ::

Podloži dve knjigi na koncu z vijaki. Tudi na drugem koncu (na nogici, ki še ni polomljena), ker tako kot je narejeno, nima možnosti, da zdrži dlje časa. Prevelika sila na vijake zaradi dolge ročice nogice, vijaki pa po možnosti priviti v iverko. Če že, bi se morala nogica nadaljevati preko vijakov na drugo stran. Nosilec je zlomljen, tu nimaš kaj, torej podložiti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

Galaxy ::

Aston_11 je izjavil:

Podloži dve knjigi na koncu z vijaki. Tudi na drugem koncu (na nogici, ki še ni polomljena), ker tako kot je narejeno, nima možnosti, da zdrži dlje časa. Prevelika sila na vijake zaradi dolge ročice nogice, vijaki pa po možnosti priviti v iverko. Če že, bi se morala nogica nadaljevati preko vijakov na drugo stran. Nosilec je zlomljen, tu nimaš kaj, torej podložiti.


Cjao, se mi je zdelo ja - po moje je nogica navita v polomljeno iverko. Skušam se nekako izogniti podlaganju, ker je to samo začasna rešitev.

Morda bi se mi bolj splačalo dat naredit kovinski nosilec po celotni dolžini kavča?

Prilagam še več slikic




smacker ::

Odstrani vse 4 nogice :D

Galaxy ::

smacker je izjavil:

Odstrani vse 4 nogice :D


S tem nisem nič naredil, ker potemtakem kavč 'visi' in ni več udoben - sprednje nogice ga dvignejo do horizontalne pozicije sedišča :)

radmannsdorf ::

Za začetek vzami nož in odpri tole blago spodaj, da boš videl kaj je spodaj.
Po moje se najceneje da rešit z enim "remlcem", ki ga boš privil na obstoječo polomnjeno konstrukcijo, ali pa zamenjal polomnjen del z novim delom lesa. Pa še skril boš lahko vse skup. Blago nazaj lahko zalepiš s kosom sivega lepilnega traku, pa ne bo vidno da si kdaj kej počel.
Pokaži drobovje kavča. :)

Zgodovina sprememb…

BorutK-73 ::

Nabaviš 2 malo višje plastične nogice ki so zadaj na kavču in bo problem rešen. Lahko pa spodnjo podlogo malo prerežeš in pogledaš če se da kaj popravit.

ps
Železne nogice so ti že zjebale parket zato jih bo bolje zamenjat za plastiko. Na ostalih daj kakšno gumo čez železne nogice.

Zgodovina sprememb…

freesty ::

Odsraufaj nogico in je prestavi za 15 centimetrov proti notranjosti kavca. Ne simetricno, bo pa delovalo :)
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

TOP ::

Sigurno si imel kak pester večer s kako punco,pa je šla noga:)) ja probaj prišravfat malo bolj nazaj,kjer je iverka zdrava pa bo.

janezvalva ::

kupiš dve debeli deski v dolžini enaki oddaljenosti ene nogice in druge, ter višine enake kot so nogice, odstraniš vse nogice,
potem daš dve deski (priviješ na nosilno konstrukcijo)
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje kupiti tak kondenzator?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
232840 (2028) dottor
»

Standoff

Oddelek: Pomoč in nasveti
242381 (1670) fr4nc
»

[Hi-Fi] - Slike vaših sistemov

Oddelek: Zvok in slika
3411178 (4380) Janac
»

Ali je ta temeperatura normalna ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
578250 (7069) Pro_moted

Več podobnih tem