» »

WD My Passport in click of death

WD My Passport in click of death

Cancer ::

Pozdravljeni, že nekaj let si lastim WD My passport 320gb. Diska že dolgo nisem uporabljal, ko sem ga zadnjič priklopil pa je normalno deloval nekaj minut, nato pa se je slišalo klikanje v disku in se, ko je bil priklopljen na računalnik, ni več odzval. Tako sem ga odklopil in priklopil nazaj, zopet dela normalno nekaj časa, nato se spet začne klikanje. Sem sprobal z WD diagnostic tool, ki ne najde nobene napake z drive-om. Ker imam za okoli 200gb sentimentalno pomembnih podatkov (slike), me zanima kako se zadeve lotiti, da ne bo čisto crknala.

Torej zanima me ali obstaja orodje, ki bi lahko "popravilo" klikanje vsaj za toliko časa da lahko z diska skopiram slike. Ali je edina rešitev, da kopiram po delih in na vsake par minut nazaj priklapljam disk zaradi klikanja in upam da ne totalno odpove.

eko_2k4 ::

Morda slabo napajanje? Poskusi drug USB port ali drug računalnik.

Cancer ::

Priklopil različne USB kable na različne računalnike. Rezultat je enak.

hojnikb ::

vzami disk ven in prklopi direkt na računalnik
#brezpodpisa

k4vz0024 ::

Da se navežem na temo. Moj WD Passport ima ta problem, da v S.M.A.T. pokaže, da je iz tako rekoč podatek o RAW Read Error Rate poskočil iz 0 na 15.000 napak. Bad sektorjev nima. Priloženi WD test ne kaže nobenih napak. Kakšna vrste okvare je to?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vse počasnejši računalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
4412272 (11159) solatko
»

Zanesljiv zunanji 2 TB disk

Oddelek: Kaj kupiti
8890 (729) fosil
»

Težave z diskom

Oddelek: Strojna oprema
9970 (884) g. Oden
»

Zunanji trdi disk 300gb

Oddelek: Kaj kupiti
293275 (2291) mmaestro
»

nategovanje slovencev in slovenk

Oddelek: Loža
161993 (1552) whatson

Več podobnih tem