» »

Brezvrvični telefoni (DECT) hujši kot GSM bazne

Brezvrvični telefoni (DECT) hujši kot GSM bazne

Oldi ::

Me prav zanima koliko eko frikov bo vrglo v smeti svoje brezvrvične stacionarne telefone. Da bi vklopili razum in nehali satanizirati bazne postaje mobilne telefonije itak ni mogoče. https://twitter.com/ToneMartinjak/statu...

konspirator ::

Kakšna je moč ob pogovoru v obeh primerih.

Misliš da dect naprave 15 let kasneje ohranjajo enako moč oddajanja ?
--

mujek ::

12,4k je začivkal v 5 letih. No vsaj nima nekaj dosti sledilcev.

Pravi, da je tehnik, ampak v teh njegovih zgodbicah (prvih 20) ni nič tehničnega. Sploh slika meritev je vredna smeha (+ komentar - 4 x manjše a enako močne imp). Tehnik bi napisal po katerem merilnem postopku dela. S tem kar je on objavil (z ravnilom meril maso) si nimamo kaj pomagat.

Moč na točki oddaljenosti je odvisna od oddane moči, usmerjenosti oddaje, odbojev in frekvence. Ker so odboji tečni, raje računamo brez njih - in dobimo izube v praznem prostoru - Free-space path loss. Še kalkulatorček.

Oldi ::

4 krat manjša je lapsus, DECT ima dovoljeno oddajno moč 250mW. Na detektorju sem dobil 1,5V, ko je bila antena na optimalnem mestu prislonjena na ohišje bazne postaje. Meril sem s provizoričnim detektorjem sestavljenim iz lambda/4 antene, tuljave na maso, šotki diode in kondi na maso vzporedno upor za praznjenje kondija. Itak pa ne gre za nobeno meritev moči, ampak sem hotel peveriti dolžino, nivo in periodo "svetilniškega" bursta napram podatkovnemu. Podatkovni burst je seveda 400us, po standardu, trajno prisotni svetilniški pa 100us enake pik moči, perioda vedno 10ms.

Slika meritve pa z analognim brezspominskim osciloskopom ne more biti boljša, to pač da od sebe omenjeni detektorček v prehodnem obdobju, ko sta "istočasno" prisotna oba bursta.

Sicer bi pa na Slo-techu pričakoval kak tehnični odziv, ne iskanje lapsusov in stetje sledilcev.

mujek ::

Oldi,
Nisem vedel, da si ti avtor tistega čivkanja. No, pa te bom kar direktno naslovil.
Priznam, ni ravno najbolj korektno, da sem se lotil štetja sledilcev in lapsusev. Ampak ti tudi moraš priznati, da se nisi kaj pozorno posvetil mojemu zadnjemu odstavku.

Opis merilne metode mora vedno biti poleg meritev (razen, če gre za meritve nekih banalnih zadev). Brez tega so merilni rezultati neuporabni, razen za tiste, ki jim ustezajo. S tem, ko si tukaj opisal merilno metodo si marsikaj objasnil (čeprav še zmeraj je polno neznak). Sam praviš, da ne gre za meritev moči - drži ker tudi s tem merilnim postopkom ne moreš izmeriti moč (lahko bi le primerjal dva oddajnika na enaki frekvenci). Samo si videl vzorec oddaje.

V merilni metodi si opisal, da si imel detektor direktno na ohišju. Ponovi svoj eksperiment z razdalje 1m, 10m, 100m. Kaj se bo zgodilo? Zakaj?
Imaš tudi zadevo obrazloženo v virih, ki si ju citiral.

Res je, večja jakost sevanja je lokalnega izvora, kot tistega, ki je od nekod daleč.
Doma ti bo radio tudi preglasil cerkveno zvonenje.
Če si sosed cerkve, te bo zvonenje bolj motilo, kot če si na drugi strani mesta.

Ampak za to imamo standarde in pravilnike, ki določajo kako se sme. Zato mora tudi vsaka naprava biti certificirana. Si mogoče pogledal navodila brezzičnega telefona? Mogoče je celo kje napisano kam bi ga naj postavil.

Oldi ::

Nivoji signalov so navedeni v dveh študijah, ki sem jih linkal. Mar misliš, da imam 100k€ keša za opremo in mesec časa, za vse to posneti, kar bi ti rad in kar je treba.
Jaz sem hotel samo pomeriti dolžino, periodo in moč svetilnika napram koristnemu burstu in dobil četrtino krajše impulze enake moči.
Za moč se pa itak ve, 250mW max dovoljeno.
Kot rečeno, vse drugo imaš v študijah, samo ta podatek je manjkal.

In kako misliš, da bi z mojim detektorjem meril signal 1m stran?, sem mislil, da več veš o zadevi. Sam sem v službi delal z EMC komoro, spektralci, burst power metri ipd. To, da se ne izražam strokovno je za potrebe širše publike, twiter pa ni medij, za razlaganje.

zee ::

4 krat manjša je lapsus, DECT ima dovoljeno oddajno moč 250mW. Na detektorju sem dobil 1,5V, ko je bila antena na optimalnem mestu prislonjena na ohišje bazne postaje. Meril sem s provizoričnim detektorjem sestavljenim iz lambda/4 antene, tuljave na maso, šotki diode in kondi na maso vzporedno upor za praznjenje kondija. Itak pa ne gre za nobeno meritev moči, ampak sem hotel peveriti dolžino, nivo in periodo "svetilniškega" bursta napram podatkovnemu. Podatkovni burst je seveda 400us, po standardu, trajno prisotni svetilniški pa 100us enake pik moči, perioda vedno 10ms.


Dodal poudarke.

Nesmiselni test. Merjenje na ohisju antene nima nekega smisla. Enako tudi uporaba provizoricnega detektorja - kako naj vemo, da detektor dejansko meri tisto, kar naj bi meril? Tocnost, natancnost detektorja?

Zeh.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Oldi ::

@zee Še en slovenceljn na kvadrat,

Oldi je izjavil:


Jaz sem hotel samo pomeriti dolžino, periodo in moč svetilnika napram koristnemu burstu in dobil četrtino krajše impulze enake moči.
Za moč se pa itak ve, 250mW max dovoljeno.
Kot rečeno, vse drugo imaš v študijah, samo ta podatek je manjkal.


Ljubi bog, kaj pa ima razdalja in kakovost detektorja veze pri navedeni meritvi.

sandmat ::

Oldi je izjavil:

@zee Še en slovenceljn na kvadrat,

Oldi je izjavil:


Jaz sem hotel samo pomeriti dolžino, periodo in moč svetilnika napram koristnemu burstu in dobil četrtino krajše impulze enake moči.
Za moč se pa itak ve, 250mW max dovoljeno.
Kot rečeno, vse drugo imaš v študijah, samo ta podatek je manjkal.


Ljubi bog, kaj pa ima razdalja in kakovost detektorja veze pri navedeni meritvi.


Res, kaj pa ima kakovost detektorja veze pri meritvi? če je nima, zakaj nisi kar s kuhinjskim metrom za pice delat pomeril? :D

zee ::

@zee Še en slovenceljn na kvadrat


Ne, samo pedanten recenzent za Elsevier/Wiley za manuskripte iz bioznanosti. Ni za kaj.

Res, kaj pa ima kakovost detektorja veze pri meritvi? če je nima, zakaj nisi kar s kuhinjskim metrom za pice delat pomeril? :D


Eko.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Oldi ::

Meril sem samo čas in primerjal moči, slednji sta očitno identični, torej kvaliteta detektorja nima veze, glede dolžine je pa odzivni čas detektorja očitno za več razredov krajši od meritve, zato nima vpliva.
Kaj bi pa rekla, če bi pomeril s službenim Agilent N1911A/N1912A P-Series Power Meters

Se vama vidi, da o tehniki pojma nimata, zato paš Slovenceljna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oldi ()

zee ::

Kaj bi pa rekla, če bi pomeril s službenim Agilent N1911A/N1912A P-Series Power Meters ?


Tedaj bi komentirala rezultate, tako pa do njih nismo niti prisli, ker nimajo smisla. Hvatanje.krivin.press >:D
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Oldi ::

:D Kaj manjka meritvi, vsaj en tehten tehničen argument prosim.
Detektor, skupaj z osciloskopom, ima odzivni čas cca 200ns in zate je to neustrezno za pomeriti 100us. Isti si kot moj nekdanji direktor, pomerili smo delovanje elektronike v etalonu za 100% vlago (mokre cunje v parotesni škatli) ampak ne, on je zahteval meritev v komori pri 95% vlagi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oldi ()

torentino ::

Ne trudi se.
Kravatarji oz. izobraženi idioti. Najnovejša inženirska podvrsta..

Oldi ::

zee je izjavil:

Ne, samo pedanten recenzent za Elsevier/Wiley za manuskripte iz bioznanosti.


Potem bi pa raje kaj napisal, ali so že dokazali škodljiv vpliv močnih neinozirajočih sevanj.

zee ::

Kaj manjka meritvi, vsaj en tehten tehničen argument prosim.


Kateri del o "provizoričnim detektorjem" (iz tvojega sporocila) ti ni jasen? Bralec nima pojma, kaksen je ta tvoj detektor, kaksen je njegov spekter delovanja, podobna nam nista znani njegova natancnost in tocnost.

Bodo stiri (4) argumenti dovolj, ali bos se vedno budalil, da si s svojo bajalico natancno izmeril premer Zemlje?

Potem bi pa raje kaj napisal, ali so že dokazali škodljiv vpliv močnih neinozirajočih sevanj.


Irelevantno za to debato.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

Oldi ::

Kaj ima spekter in amplitudna natančnost z merjenjem časa in detektiranjem identične moči. Detektor sem pa opisal, vsak štromar s srednjo šolo ga iz opisa zna narisat.

2f4u ::

DECT tehnologija je bila uporabljana tudi za BABYmonitorje - tam leta 2005-2010. In ja, power peak je visok, averge power pa je nižja. Je pa bistvo v stand by ali pa v operativnem stanju. Time delay je v resnici "čas" da pride signal do 400m in nazaj. Torej, povečaš power pa delay, da dosežeš daljši domet. Tehnologija je "mrtva" tako da razvijati tukaj nima smisla.
Opravljati meritev se mi ne zdi bistveno, ker dobiš kup podatkov na netu.

Digital Enhanced Cordless Telecommunications @ Wikipedia

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2f4u ()

Oldi ::

O kaknem delayu ti to in kaj ima to veze z dometom.
Če je že vse tak dimpl in brez vrze, daj mi najdi za standby mode, s kakimi impulzi delajo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Radar detektor (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5714432 (2310) A. Smith
»

Nek Simobil oddajnik - ali je realno škodljiv človeku od blizu?

Oddelek: Mobilne tehnologije
293998 (2391) poweroff
»

Einstein je imel prav: observatorij LIGO odkril gravitacijske valove! (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
9335423 (26835) Spajky
»

Radar detektor

Oddelek: Loža
254779 (4156) OttoParts
»

Koliko elektrike porabi rač

Oddelek: Strojna oprema
208879 (8196) gumby

Več podobnih tem