» »

sharepoint in infopath

sharepoint in infopath

pero978 ::

Živijo,
mogoče kdo tukaj obvlada SP in / ali InfoPath?
Lp
The greatest trick Devil ever pulled was convincing the world he does not exist

Mavrik ::

Vprašaj konkretno vprašanje prosim.
The truth is rarely pure and never simple.

pero978 ::

Živijo

se opravičujem.

Vprašanje je sledeče. Kako bi iz SP liste v InfoPath dobil nek random item. Npr. zbirke 100 itemov, kako dobiti nek v InfoPath formo nek random item.
gledal sem tukaj:http://sharepoint.stackexchange.com/que... in vse linke znotraj te teme, vendar mi nekako ne uspe oz. mi očitno ni najbolj jasno.

hvala
Lp
The greatest trick Devil ever pulled was convincing the world he does not exist

nejcsuha ::

Hi,

InfoPath je nočna mora, poleg tega ga ne delajo več. Če že moraš delat na SharePointu, predlagam https://www.webcon.com/webconbps

Dela hitreje od SP samega in ima dobra orodja.

Dolgoročno pa dol iz SharePointa, ne pa nujno iz Webcona, bodo podprli tudi druge portalen sisteme.

nejc

pero978 ::

Živijo,
žal trenutno obsojen na SP in InfoPath :)
Lp
The greatest trick Devil ever pulled was convincing the world he does not exist

windigo ::

Ali te zanima random item iz secondary data sourcea, ali jaz ne razumem vprašanja?

Če gre za drugo, prosim bolje pojasni, od kod in kako želiš odpreti formular in kaj se mora pojaviti v njem.

pero978 ::

Živijo
na SP listi so elemente, npr A,B,C,..itd Vsi ti elementi imajo svoj ID, 1=A, 2=B, itd.
ko bi odprl infopath formo, bi se v določnem polju zgenerirala random cifra, ki bo potem "potegnila" ven iz liste ta element.
Npr. odprem formo, v polju se zgenerira številka 2in potegne ven vrednost B. Ko se odpre nova forma, se zgnerira, npr. 1 in potegne element A.
Hvala
Lp
The greatest trick Devil ever pulled was convincing the world he does not exist

windigo ::

Po mojem bo najbolje, če narediš SP UDC (googlaj universal data connection) na način kot je opisano v povezavi v tvojem prvem prispevku (in izpustiš fiksen seed) in ga uporabiš kot secondary data source v tvojem IP formularju. Na ta način lahko seveda samo bereš in prikazuješ naključne podatke, za popravljanje teh podatkov bi se veljalo poigrati z UDC kot main data source, tega nisem nikdar sprobaval (delal sem z IP večinoma brez SP) in ne vem če bi delovalo, lahko pa se poigraš in poročaš.

pero978 ::

nekaj mi je uspelo.
V SP listi sem naredil stolpec s formulo =LEFT(RIGHT(NOW();4);2) ki ti pobere iz datuma oz created pobere ven vrednosti
potem pa v IP formi v polju: substring(translate(now(); "_-:T"; ""); 13; 2) , ki naredi podobno kot zgornja, nato pa povežeš ti dve vrednosti med seboj
hvala
lp
The greatest trick Devil ever pulled was convincing the world he does not exist

windigo ::

Aha, imaš prav random:seed parameter v UDC queryju je obvezen in tako dobiš vedno isti in ne naključni rezultat.

Tvoja rešitev ima ta problem, da včasih ujemanja ne bo in ti bo delovalo nezanesljivo.

Morda lahko poskusiš v IP s skriptanjem, v XDocument::OnLoad(eventObj) metodi narediš nekaj takega (pišem napamet):

var myAdapter= eventObj.XDocument.DataAdapters("MySharePointList");
var conString = myAdapter.Connection;
myAdapter.Connection = conString.Replace(new RegExp("random:seed=[0-9]+", 'g'), "random:seed="+myGeneratedSeed);
myAdapter.Query();

windigo ::

EDIT: bojim se, da tudi to ne bo šlo, ker vidiš v IP samo pot do UDC datoteke, ne pa tudi njene vsebine

pero978 ::

živijo,
hvala za pomoč:)
zaenkrat dela. V obeh primerih sem omejil na 60 in dela...zaenkrat :) bp.
tema se lahko zaklene.
Lp
The greatest trick Devil ever pulled was convincing the world he does not exist


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Infopath to PDF

Oddelek: Programska oprema
5770 (671) stuffy
»

Znane cene in izdaje Office 2010

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
487946 (6498) JayKay
»

Office 12 bo podpiral PDF

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
305891 (4210) amigo_no1
»

Try2Hack level9 in eggdrop quest

Oddelek: Programiranje
102830 (2022) StratOS
»

Office 2003 System Service Pack 1

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
75820 (5820) HitriPepe

Več podobnih tem