» »

nestabilna hitrost Gramofona

nestabilna hitrost Gramofona

elessar ::

Zdravo,
potrebujem pomoč nekoga, ki se spozna na te zadeve saj sem sam bolj kot ne laični ljubitelj vinila. Kupil sem nov gramofon, pioneer pl-990, dostavljen mi je bil pred petimi dnevi. Najprej je deloval odlično, vse brez pripomb, danes pa sem opazil oz. najprej slišal, da nekaj ne štima z zvokom. Namreč, zvok deluje nekonstantno, je malo hitrejši, spet malo počasnejši, kot da ne more držati normalne hitrosti. Gramofon ima "strobe light" in tudi tam se vidi, da so linije nekonstantne. Kot bi sedel v avtu in malo stisnil na gas pa spet na zavoro, spet na gas ter zavoro itn. Zadevo sem poskusil uravnati s pitch controlom, vendar do rešitve nisem prišel, vse se le dogaja na višji frekvenci ali nižji. Nestabilnost ostaja. Tudi jermenček se mi zdi vredu (itak pa je nov, what are the odds?).
Gramofon je seveda še vedno v garanciji a bi bil vseeno vesel, če bi do rešitve lahko prišel doma. Kupljen je bil namreč v Avstriji in mi je pošiljanje naprave nazaj na servis nekako zadnja opcija, saj vem, da bom potemtakem še nekaj časa brez gramofona.

Hvala za pomoč.
  • spremenil: elessar ()

Machete ::

A ti slučajno kje piše kdaj je bil narejen? To je lahko 20 let star gramofon. Kot prvo menjaj jermen za novega.

http://www.ebay.de/sch/i.html?_odkw=pio...
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

elessar ::

hvala za pomoč. ja, zadaj na gramofonu- maj 2015. Bom poskusil menjat jermen. Najbolj prožen res ni, kako tesno se sploh mora prilegati? Da se moram namučiti pri namestitvi ravno ne morem rečt, ampak je vseeno lepo napet okoli motorčka ter plošče. Tudi, če ploščo vzamem iz gramofona ter jermen namestim samo okoli nje, jermen drži.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: elessar ()

Gapi ::

Sej mogoče strelam v prazno. Poskusi obrnt vtikač za 180 stopinj v elektriki, tako da zamenjaš fazo pa nulo.
No person is rich enough,to buy back his past.

refosk ::

Ima gumb za uravnavo hitrosti? Mogoče je pa potenciometer slab.

Machete ::

Verjetno je res prej kaj drugega kot jermen, če je zadeva letnik 2015.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

bbobst ::

Praviš, da si kupil nov gramofon - reklamiraj.

krneki0001 ::

Kaj pa še imaš na tej isti varovalki "obešeno"? Lahko je tudi padec napetosti, ker se kaka skrinja vklaplja,....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Priklop gramofona (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
619744 (3219) Mrakw
»

Gramofon in vinylke

Oddelek: Zvok in slika
264453 (1829) Machete
»

Pomoč glede gramofona

Oddelek: Zvok in slika
62311 (2140) jamiroq
»

Prosim za pomoč pri priklopu gramofona

Oddelek: Zvok in slika
436806 (6522) 2x'=2
»

Domači kino

Oddelek: Zvok in slika
81249 (1003) St235

Več podobnih tem